Agenda tBacgedijke Stand Stad en Omgeving- Ufeec&ecicfit Jiunst en Wetenschap Maandag 4 Juli. 7.30 uur,-Cinema Americain: Cimarron (avonturen)'boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater, 1 Het restaurant van den goudzoeker (sens.) 2. Als je lacltf, dan ben je rijk (kom alle leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Mijn vrouw's echtgenoot (kom.)2. Achter slot en grendel (klucht); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Walzer aus Wien (rom.); alle leeftijden. 8 uur, Harmonie, openb. vergadering C. P. H., spreker kamerlid Wijnkoop. 'Dinsdag 5 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Cimarron (avonturen); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: I. Het testament van den goudzoeker (sens); 2. Als je lacht, dan ben je rijk (kom.); alle leeftijden. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Mijn vrouw's echtgenoot (kom 2. Achter slot en grendel (klucht); eiken leeftijd 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Walzer aus Wien (rom alle leeftijden. 8 uur, Unie, Lezing en demonstratie be- itralingsgeneeswijze. 8 uur, Harmonie Rede A. L. Constandse. Woensdag 6 Juli. 45 uur, Sted. Muziektuin, Landdag Gew. N. Holland Ned. Christ. Vrouwenbond. 7.30 uur, Cinema Americain: Cimarron (avoturen); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater 1. Het testament van den goudzoeker (sens 2. Als je lacht, dan ben je rijk (kom.); alle leeftijden. i7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Mijn vrouw's echtgenoot (kom 2. Achter slot en gren del (klucht); eiken leeftijd. Donderdag 7 Juli. 1 7,30 uur. Cinema Americain: Cimarron (avonturen); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1Het testament van den goudzoeker (sens.) 2. Als je lacht, dan ben je rijk (kom.); alle leeftijden. i7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Mijn vrouw's echtgenoot (kom.); 2. Achter slot en grendel Tclucht)eiken leeftijd. Zaterdag 9 Juli. 7.30 uur, Ter Coulster, Heiloo. Opvoering van de gecostumeerde dierenklucht Van den Vos Reinaerde door de Vrijz. Christ. Jeugdgemeenschap. DE KLOMPENINDUSTRIE VRAAGT REGEERINGSHULP. Vrijdag Is in Doetinchem een gecom fcineerde vergadering gehouden van den r.-k. en neutralen Bond van Klompen makers ter bespreking van den noodtoe stand in de klompenindustrie. Besloten werd bij den minister aan te dringen op onmiddellijke stopzetting van den Belgischen invoer en om eeni- gen financieelen steun, daar zonder in voerverbod de ondergang der industrie niet te vermijden is. BRANDEN. j Boerderij te Eist Verbrand. Zondagmiddag is een hofstede te Eist toe- behoorende aan den tuinder H. tot den grond toe afgebrand. Van den inboedel kon niets worden gered. De schade wrf^door verze kering gedekt. De oorzaak v^jPn brand is onbekend. Brand te Lemmer. Te Lemmer is de boewlerij, eigendom van en bewoond door J RCopmdls, afgebrand In dezen brand, welke vermoedelijk veroor zaakt is door het spelen met lucifers, zijn een stier, ongeveer 40.000 K.O. hooi, benevens landbouwgereedschappen verbrand. Het woonhuis bleef behouden. Alles was ver zekerd. Schuur en gedeelte van huis af gebrand. Gisteravond is door onbekende oorzaak brand ontstaan in de schuur en het daar naast gelegen huis van den heer W. Polder mans Azn. te Vierpolder. Schuur en het aan- Ksizend gedeelte gingen in de vlammen op. schade bedraagt ongeveer 15.000. De eigenaar is verzekerd. Felle brand te Rotterdam. Zaterdagavond heeft een felle brand ge- ♦oed in een meubelfabriek, gevestigd In een oude opslagplaats van een verdieping die aan het Zwaanshals is gelegen. De brand ontstond, toen de eigenaars van de fabriek de gebr. Hagoor bezig waren, het dak dat bouwvallig was, met mastiek te repareeren. Zij gebruikten hierbij een brandenden petro leumkachel. Waarschijnlijk door het omval len van die kachel is de brand ontstaan. In 'de fabriek bevond zich een groote voorraad houten radiokasten en onbewerkt hout. In een minimum van tijd stond de geheele fa briek in lichter laaie, zoodat de Gebr. Ha- goor moesten vluchten. De brandweer, die met groot materieel werkte, bestreed het vuur met negen stralen. Na een uur was het Seevaar voor uitbreiding geweken. De fa- riek was volkomen vernield. De schade die door het vele verloren gegane hout aanzien- tijk is, wordt door verzekering gedekt. Kinderen en Lucifers. Te Lemmer is de boerderij, eigendom van bewoond door J. Koopmans, afgebrand. In dezen brand, welke vermoedelijk veroorzaakt is door het spelen met lucifers, zijn een stier, ongeveer 40.000 K G. hoOi, benevens land bouwgereedschappen verbrand. Het woonhuis bleef behouden. VERKEERSONGEVALLEN, Wielrijder tegen een auto gereden en overleden. Een ernstig ongeluk met doodel ijken af- foop heeft gistermiddag plaats gehad op den hoek van de Ferdinand Bolstraat en de Rus tenburgerstraat kwam, is in vollen vaart te gen een auto gereden die uit de richting van de Ceintuurbaan kwam. De wielrijder, een man van 45 jaar, bleef bewusteloos liggen. In het Binnengasthuis, waarheen hij per auto van d$n GG GD was vervoerd, is hij overleden. Zenuwachtige fietsrijder Vrijdagavond om zes uur kwam de techniker H. Kunzel, wonende Prinses Sophiastraat te Tilburg, met zijn rijwiel over den Bosschenweg gereden. Toen twee auto's dicht achter elkaar hem te gemoet reden, geraakt K de kluto k\\ ut en begon zigzag over den weg te r rden. De eerste autorijder slaagde er nog in een botsing te voorkomen, maar toen de andere autobestuurder, die heel voor zichtig reed, eveneens wilde trachten te passeeren, reed K. tegen de auto op. Met een zware hoofdwonde werd de man naar het gasthuis vervoerd, waar hij gisteren is overleden. De overledene was vader van een groot gezin. Een auto van een groenten handelaar, ko mende uit Antwerpen, is nabij de Krabben- bosschen in volle vaart tegen een der langs den weg staande boomen gereden. Door den hevigen schok werden de drie inzittenden uit den wagen geslingerd. Twee hunner liepen ernstige verwondingen op. De derde persoon kreeg slechts lichte verwondingen. Bij infor matie aan het Sint Ignatiusgesticht bleek een der gewonden, een voerman uit Barendrecht, in levensgevaar te verkeeren. Een doode, een zwaargewonde. Gistermorgen omstreeks 9 uur heeft te Duivendrecht een ernstig motorongeval plaats gehad, hetwelk aan een persoon het leven heeft gekost, terwijl een tweede zwaar gewond werd. Op dat tijdstip reed ter hoog te van de boerderij Out te Duivendrecht een motorrijwiel, komende uit de richting Am sterdam en bestuurd door zekeren Bosman uit Amsterdam. Een broeder van den bestuur der zat op de duo. Ter plaatse wilde B. een groep A. J. C.-ers passeeren, waarbij hij Hoogstwaarschijnlijk een der jongeren met het stuur heeft geraakt. Tengevolge hierevan ging het motorrijwiel naar den linkerkant van den weg, juist op het moment, dat een ander motorrijwiel, komende uit de richting Utrecht, passeerde. Een botsing was niet te vermijden. De bestuurder werd van het mo torrijwiel geslingerd en zeer ernstig ge wond. Ook zijn broeder werd ernstig ge wond. Direct was geneeskundige hulp aan wezig en dr. Derkinderen uit Diemen achtte overbrenging naar een ziekenhuis noodzake lijk. Per auto van den G. G. en G. D. zijn beide slachtoffers naar het Burgerziekenhuis over gebracht. In den loop van den morgen is de bestuurder Bosman aan de gevolgen van de bekomen verwondingen hij had o.m. een ernstige schedelbreuk opgeloopen overle den. Het slachtoffer was in Amsterdam woonachtig. De duorijder Bosman is ter ver pleging in het ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is ernstig, doch niet levensgevaar lijk. De bestuurder van het motorrijwiel, ko mende uit de richting Utrecht, werd lichtge wond, evenals zijn echtgenoote, die op de duo was gezeten. Beide motorrijwielen zijn ernstig bescha digd. Wielrijder aangereden. Bij de Hartveldsche brug bij Amsterdam had Zaterdagavond een verkeersongeluk plaats. Een wielrijder werd door een auto, t komende uit de richting Amsterdam van ach teren aangereden. Ernstig gewond werd de man in zorgwekkenden toestand opgenomen en door; den G. G. en G. D. naar een zie kenhuis vervoerd. De inzittenden van den auto werden door glasscherven gewond. «rijder door auto overreden. omstreeks half twee wilde op den rijksweg onder ;ruispunt Brediusweg uit wijken voor* een uit tegenovergestelde rich ting komende auto. Het was zeer druk op den weg, en juist op dat oogenblik wilde een wielrijder den weg oversteken. Hij werd door de uitwijkende auto gegrepen en tegen den grond geslingerd. Met ernstige hoofd- en beenwonden werd de man, de 21-jarige T. Smit uit Amsterdam, naar de Majellastich- ting overgebracht. SLACHTPAARDEN NAAR FRANKRIJK. De directie van den landbouw deelt mede, dat de Fransche regeering voor het tijdvak Juli-Sept. aan Nederland een contingent slachtpaarden, groot 900 stuks, heeft toege staan. Zij, die zich met den export van slacht paarden naar Frankrijk voor eigen rekening bezig honden en die op grond daarvan mee- nen, voor het verkrijgen van certificaten in aanmerking te komen, dienen zich daartoe te wenden tot de commissie voor den uitvoer naar Frankrijk van vleesch en vleeschwaren, Lange Burchtstraat 39, Nijmegen. KORTE BERICHTEN. Te Zaandam is Zaterdag het bondsfeest van den Ned. Bond van Arbeiders-muziekver- eenigingen, waaraan 39 orkesten, tellende te zamen 1250 muzikanten, deelnemen, begonnen. Des namiddags zijn de leden van het hoofdbe stuur en de besturen der deelnemende korpsen op het gemeentehuis door burgemeester Ter Laan welkom geheeten. Zaterdag is te Hilversum overleden de heer J, W. Hanrath, een bekend architect. Hij was 64 jaar oud. LhZatttlfgi: iffli autom IN DEN MUZIEKTUIN. Gisteravond zong het mannenkoor ,.Uc Vereenigde Zangers" en had de medewerking van „Alcmaria Victrix". Beide vereenigingen staan onder leiding van Jac. Jansen Het koor zong „Adoremuste" en „Sere nade van een landsknecht, beide van di Lasso, „Bede" van Heinze, „De Gravers" van Óhnan, „Lente" van Keereweer, „Te huis"' van Bonset, „Wat ik heb" van en eindigde het concert met de „Soldaten- marsch" uit „Faust" van Gounod. Niet alles stond, wat uitvoering betreft, op gelijke hoogte, het best was „Bede" met de bariton-solo, het humoristische „Wat ik heb", gedeelten uit „Te huis" en „Lente". „Alcmaria Victrix" speelde de ouverture „Het klokje van den Kluizenaar" van Mail- lart; 'n marsch van Langenberg, „Ganz Aller- liebst" wals van Waldteufel Vooral de ALK MyOkXX» M I ENT2<V marsch en de wals waren voor het korps succesnummer». A. K. SUCCESSEN OP HET CONCOURS VAN DEN N.H. ZANGERSBOND. De heer Jac. N. Al behaalde op het zang concours van den N.H. Zangersbond, ge houden te IJmuiden. met het gemengd koor „Harmonie" te Heiloo den 3den eereprijs en met het gemengd xoor „St. Ceaciiea" te N - Scharjvoude den eersten eereprijs met 154 punten. GEBOREN: Tjerk z. v. Jan Bruinsma en Sieberdina de Koe. Nicolaas Willem z. v. Nicolaas Bar- horst en Maria Kroeders. OVERLEDEN: Helena Sluis gehuwd met Gerardus Jo- hannes van Ravesteijn 36 jaar. Volkera Hen- drika Cloeck 52 jaar. Aaltje Kuiper ge huwd met Frans Jacob van Stam 66 jaar. DE GEVAARLIJKE LIMMERHOEK. Op den beruchten hoek Verdronkenoord Limmerhoek zijn Zaterdagavond een auto en een motor tegen elkaar gebotst. Van den motor werd de voorvork beschadigd. De materiëele schade wordt door de bestuurders onderling geregeld. Van schuld is niets geblekeu. PROVINCIALE MEETING DER NEUTRALE GEH.-ONTH. ORGANISATIES IN NOORDHOLLAND. De neutrale geheelonthouders-organisaties in Noord-Holland hielden gisterenmiddag te half drie een provinciale meeting in den Stedelijken Muziektuin alhier. Mede door het prachtige weer was de belangstelling zeer groot. De strijd voor de plaatselijke keuze wordt nog steeds met kracht voortgezet. Nadat de beer Alderink uit Amsterdam, voorzitter van het provinciaal mccting- comité een hartelijk openingswoord had ge sproken, liet het bekende fanfarecorps uit Krommenie: „Onderling Genoegen" zich hooren in een marsch van Sonsa en een Ca- valleria-fantasie van Mascagni. Het korps deed zijn schitterende reputatie alle eer aan Vervolgens werden door het ballet-ensemble Tilly Sylon uit Haarlem een drietal nummers uitgevoerd, die een groot succes behaalden. Tasartello van Hellen, Vlaamsche kermis v Peeters en de wals uit de Rosencavalier wer den zeer fraai gedanst. Een ensemble, waarvan het dansen en de aankleeding zeer geroemd mogen worden. De heer Jan Roschrans begeleidde zeer goed. Na de pauze voerde „Onderling Genoegen" een fraai muziekstuk uit, Karakteristieke scènes uit het land der Basken. Het woord werd vervolgens gevoerd door ds. P. Keuning uit de Rijp, die onder het motto „Op tot de Zon" de groote idealen van de geheelonthoudersorganisaties krach tig uiteenzette. Het balletensemble Tilly Sylon voerde daarna nog uit „Overwonnen". (De strijd tusscheu de drankzucht en de geheelonthou ding). Dit nummer had een groot succes. Na de sluiting ging men in optocht naar het Waagplein, waar de stoet werd ont bonden. Het Comité kan over de meeting zeer te vreden zijn. DE EEUWIGE LAAN TE BERGEN MAAKT SLACHTOFFERS. Motorrijder door het leegloopen van een achterband gevallen. De heer J. W. uit Beverwijk was juist van een reis op de groote vaart thuis gekomen en wilde gisteren van het prachtige zomer weer genieten. Met zijn vrouw maakte hij een tochtje op den motor naar Bergen aan Zee. In de Eeuwige Laan liep de achterband van den motor plotseling leeg, waardoor de rijder het stuur kwijt raakte en met zijn motor viel. De man werd aan het gelaat gewond, doch zijn vrouw, die op de duo zat, moest met een gecompliceerde beenbreuk naar het zie kenhuis te Beverwijk worden vervoerd. Auto tegen een boom gereden. Een auto, bestuurd door S. D. uit Zaan dam, is in de Eeuwige Laan door onbekende oorzaak tegen een boom gereden. Alle vier inzittenden'werden door glasscherven ge wond. Ze konden evenwel, na verbonden te zijn, hun weg vervolgen. Echter niet in hun eigen auto, die zwaar beschadigd werd. OM EEN ZIEKE HET VERKEER VERLEGD. De Bergensche politie had gisteren nabij de r.k. kerk het verkeer over korten afstand verlegd, omdat een ernstige zieke absolute rust behoefde. De arme patiënt werd door dit gebaar van piëteit niet gehinderd door het voorbij denderen van auto's en motoren. Een voorbeeld, dat navolging verdient! DE A. J. C. IN ALKMAAR. Zaterdag en Zondag j.1. heeft de A. J. C. een week-end in onze stad gehouden, dat ge wijd was aan het leekenspel dwz. aan zang, muziek, volksdans, voordracht enz. Zaterdag tegen 7 uur waren de A. J. C.-ers op het Waagplein bijeen. Er was een stellage tegen het Waaggebouw opgericht, waarop tauooze vlaggen stonden, terwijl een 500-tal deelnemers er boogvorming voor was gezeten. Een groote menigte stadgenooten was van de partij. Het hoofdbestuurslid Piet Schumacher ld|dde de bijeenkomst in met een woord van welkom en van dank aan de gast vrije Alkmaarders die de deelnemers zouden huisvesten. Er werd gedanst, gezongen en muziek gemaakt, alles op een levendige, vlot te en prettige manier. Podium en vlaggen waren royaal met bloemen versierd en de stemming was uitmuntend. Omstreeks half acht werd de optocht ge formeerd en met de vlaggen voorop en ge volgd door vele belangstellenden ging het door de stad naar den muziektuin. Het was een mooie ordelijke stoet, die alleen wat de deelnemers betrof al een lengte had van het postkantoor tot den molen van Piet. Overal bleek er veel belangstelling langs den weg en wie zich herinnert hoe een A. J. C.-feest van acht jaar geleden in onze staa, groote moei lijkheden van den kant van het publiek on dervond zal erkennen, dat er van vooruit gang sprake is. De A. J. C. heeft zich inder daad een erkende plaats weten te veroveren, niet in het minst door haar rustig en tegelijk aantrekkelijk optreden. In den muziektuin opende de voorzitter van het Hoofdbestuur Koos Vorrink den avond met een krachtig inleidend woord waarin hij allereerst de ontwikkeling en be doeling van het leekenspel in de A. J. C. toe lichtte en vervolgens nader inging op de be teekenis van de socialistische jeugdbeweging in dezen tijd. Ondanks de benarde tijden, aldus spreker, zijn wij gelukkig te prijzen omdat we de eigenlijke opbloei der beweging en de zelfontdekking van den arbeider en de arbeidersklassee mogen meemaken. Spreker eindigde met zichzelf aan te kondigen als „conferencier" en leidde vervolgens de on- derdeelen van het programma telkens met een geestig en raak woordje in. In bonte opeenvolging werd er gezongen door het koor „de Wielewaal", er werd ge danst, fuit gespeeld op blokfluiten, voor vrij wel alle aanwezigen iets nieuws, enz. Vooral een heel mooi bewegingskoor en een drietal bizonder aardige dansspelen werden met luid applaus beloond. Ontegenzeggelijk is er iets heel merkwaardigs in dit leekenspel. Ruim twee jaar geleden was er een groote demonstratie in Den Haag en vergeleken met nu viel er te constateeren, hoe dit alles, niet in het minst door ernstig en nauwgezet wer ken, in deze beweging is uitgegroeid tot een geperfectionneerde en mooie uitingsvorm, die ondanks haar techniek aan levendigheid en spontaniteit niets of weinig heeft inge boet. Wat een geluk voor deze jongeren om als geestelijk bezit deze liederen', deze dan sen, deze spelen te bezitten. Wat een gewel dig wapen tegen de gevaren die de jeugd te genwoordig vooral bedreigen: leeglooperij, moedeloosheid enz.. Het publiek dat in groote drommen naar den muziektuin was gestroomd, stelde alles zeer op prijs en zong, na een krachtig slot woord van den voorzitter de Internationale mee. Zondags heeft de A. J. C. in eigen kring de bijeenkomst in de duinen voortgezet, om te overleggen over de toekomst van het leekenspel en de te volgen werkwijze. Begun stigd door het mooie weer, is het geheel een groot succes geworden. HET GROOTE SCHOOLFEEST. Gelukkig het geld is er weer, wel niet zoo veel als vorige jaren maar malaise heeft ook voordeden. Dank zij de daling van de meel- en suikerprijzen zijn limonade en de taarten goedkooper. Voor de 48ste maal gaan morgen (Dins dag) de scholieren van de hoogste klassen van de openbare lagere scholen naar Schoorl De boot vertrekt 12.10 uur precies van de Voormeer zulks met het oog op het openen van de Spoorbrug. Bij terugkeer des avonds kan de boot om 9 uur weder de Spoorbrug passeeren. BEVORDERD. Onze oud-stadgenoot W. K. Boogh, 1ste luitenant vliegenier, is bevorderd tot kapitein BENOEMD. De heer F. Kleimeer, thans werkzaam bij de firma Ringers, is door het bestuur van de Bouwvereeniging Rochdale benoemd tot tim merman in vasten dienst. DE EERSTE ROODE KOOL. Aan de Alkmaarsche Exportveiling werden heden de eerste roode kool aangevoerd door de Gebrs. Koppes, Heiloo. UITSTAPJE NICO SNEL'S JONGENSKOOR. Men verzoekt ons opname van het volgen de: Begunstigd door het prachtige zomer weer werd Zondag 3 Juli een uitstapje ge maakt door genoemd jongenskoor. Met de tram van 10 uur v.m. werd eerst gereisd naar Bergen. Van daar werd een schitterende wandeling gemaakt door onze prachtige dui nen naar Schoorl. Bij het duin- en speeKuin- vermaak aangekomen, werd eerst gezamelijk gegeten. Dit liet zich na zoo'n wandeling na tuurlijk goed smaken. Daarna werd door de jongens volop genoten, waar de schommels en draaimolens veel aftrek vonden. Ter afwis seling volgden allerlei tractaties. Door de directie van de Alkmaarsche Broodfabriek waren heerlijke krentenbroodjes ter beschik king gesteld. De clou van den dag was, dat tot slot een voetbalmatch werd gehouden op het Schoorl's voetbalterrein, dat hiervoor afgehuurd was. Uit het jongenskoor hadden zich twee elftal len geformeerd. Er werd een aardig partijtje voetbal gespeeld en door Cor Hoed werd een penalty gemaakt. Al was het doel driemaal zoo hoog geweest, dan was de bal nog over de lat gegaan. Deze wedstrijd werd met gelijk spel (2—2) beëindigd. Met den tram van half zes werd van Schoorl vertrokken. Het is voor den jongeren een onvergetelijke dag geweest, dank zij ook het werk der geleiders, die zich buitengewoon verdienstelijk hebben gemaakt. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING Van 26 Juni tot en met 3 Juli zijn ge nomen door heeren 792, dames 682 ba nen. Kosteloos: jongens 324, meisje 298, totaal 2096 baden. Hoogste temperatuur 70 graden, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 4 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 768.4 mM. te Berlijn. Laagste barometerstand 747.3 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 5 Juli: Zwakke tot matige wind uit Oostelijke richtingen; helder tot hal) bewolkt; droog warm weer; behoudens kans op onweer ir het Zuidwesten. Overzicht. Een rug van hooge druk die gisteren ovef ons land trok, neemt om de Oostzee nog toe en brengt fraai weer met hoogere tempera turen in Frankrijk, België, ons land, Duitsch- land en Zuid Scandinavië. De depressie bij IJsland neemt af, een uitlooper bracht zware regen in Ierland en West Engeland, daar achter ligt op de Oceaan een belangrijk hoo ge drukgebied. In Noord Scandinavië valt regen onder invloed van een ondiepe depres sie. In verband met de Oostelijke toevoer var droge lucht blijven de vooruitzichten voot onze omgeving nog gunstig, al heeft het Zuid Westen eenige kans op onweer. HOOG EN LAAG WATER Tfc BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water, Juli. dat. v.m. nam. v tn. nam. 5 5.05 5.33 1.35 1.55 6 5.45 6.U 2.14 233 7 6 23 6.48 2 52 312 HOOG EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Juli. Hoog water. Laag water, dat. v.m. nain. v m nam 5 5.02 5.30 1.23 1.43 6 5.42 6.08 2.02 2.21 7 6.20 6.45 2.40 3.00 LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21.50 uur licht op. DE BOOTTOCHTEN VOOR LICHAMELIJK GEBREKKIGEN VAN SNELVERBAND TE HAARLEM. Donderdag a.s. komen 73 gebrek kige kinderen. Door schitterend weer begunstigd hebben, zooals wij reeds meldden, de vorige week ruim 90 gebrekkigen den tocht meegemaakt naar Alkmaar. Donderdag a.s. komen de kinderen. Weer met de Alkmaar Packet No. 5 vervoerd, zul len zij ongeveer kwart over twaalf aan het Veilingsgebouw aankomen. Tijdens de reis zal Louis Contran hen op aangename wijze bezighouden en mr. Conradi zijn goochel kunsten vertoonen, terwijl het Haarlemsche politiemuziekkorps voor de muzikale mede werking zorg draagt. Na afloop van de lunch, even voordat zij weer aan boord gaan, zullen zij allen een ballon oplaten, met een kaart eraan bevestigd, waarop men verzocht wordt, deze kaart met vermelding van de plaats waar zij is neergekomen, in te zenden aan het Secretariaat der Bootcommissie te Haarlem, daar het kind, wier ballon het verst is afgedreven, hiervoor een prijs krijgt, Velen hunner worden ook weer met auto's ge haald, terwijl zij 's avonds voordat zij naar huis gaan, dank zij de welwillende medewer king van een Haarlemschee kweeker, ieder een bloeiende iplant mee naar huis krijgen. Als het weer nu maar medewerkt. DE GILDE VIERT, DE GILDE JUICHT. Men schrijft ons: Het was Zaterdag een vroolijke dag voor het aloude Kaasdragersgilde, dat, uitgenoo- digd door den heer Frank Luns, naar A'dam toog om als eere-escorte mee te doen aan het openluchtspel in het Stadion. Om half elf 's morgens werd de tocht aan vaard. Allen in heldere witte pakken, door moeder de vrouw extra gesteven en opge streken, gedekt met de kleurige hoeden, na men de mannen in de autobus plaats waarin reeds een 150 tal keurig gewasschen goud gele Edammers netjes waren opgesteld, terwijl op het dak de berries waren vastge sjord. Onder vroolijk gezang werd het eind doel bereikt en in de gangen onder de tribu nes de stoet opgesteld, om straks opgenomen te worden in de verschillende groepjes, die samen zouden vormen het fantastisch, sym bolisch spel der faculteiten, genaamd Scienia Lunen Pacis, (De wetenschap het licht des Vredes). Wij waren met den trein gereisd, en troffen onze Alkmaarsche Kaasdragers bij den ingang onder de eeretribune, vanwaar zij het spel konden gade slaan, zoolang hun tegenwoordigheid niet vereischt werd. Het was daar een bonte verzameling van edelen en jonkvrouwen, zeelieden en soldeniers. Een oude kaasdrager van boven de 80 stond tusschen Jacoba van Beieren en een schoone hofdame en wist de dames met boertige scherts zeer wel te vermaken. Intusschen was het spel begonnen. De ar tistieke leider Frans Luns zat voor de eere tribune waarop vele autoriteiten als de Burgemeester, Com. der Koningin, bekende A'damsche professoren, en vele buitenland- sche. Door het opsteken van vera&ljAode g*

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2