4lkmaarsche Courant. De geheimzinnige inbreker Zomer-Opruiming Damesconfectie Dameshoeden B.W.G.LIENESCH Honden mi en dertigste Jsrrgang. MAANDAG 4 JULI LANGESTRAAT 41-43-45. ZUID- EN NOORDSCHERMER. No. 155 1932 I Jiadiotiieuws Dinsdag 5 Juli. Hilversum, 1875 Ai. (Uitsluitend A.V.R.O.) 8.Gramofoonpl. 9.AVRO-kamerorkest o.I.v. Louis Schmidt. 10.Morgenwijding. 10.15 Gramofoonpl. 10.30 Concert. Mej. A. Oost dam, piano en H. Salters, tenor. 11 Mej. H. Piebenga: Knutselen in het gezin (R.V.U.) 11.30 Vervolg concert. 12.— Con cert door „The blue Jazz ladies" o.I.v. Leo Selinsky. In de pauzes: gramofoonpl. 2. Concert. H. v. d. Vegt, viool en N. Vvage- naar, piano. 2.45 Pauze. 3.Gramofoonpl. 3 30 Uit het Palace-hotel te Scheveningèn: Ensemble Henk Stuurop en zijn vroolijke ka meraden 4.30 Radïokinderkoorzang ojkv. J. van Hamel. 5 Uit Schever.ingenOrgel concert door Pierre Palla, m. m. v. Bons Ler.sky viool en Eddy Carelsem, saxofoon 6 30 R.V.U. J. W. Schotman: China weer spiegeld in de literatuur. 7.Moderne Fransche kamermuziek o.I.v. C. Höweler, m m. v. het Hartvelt-kwartet. 7.30 Reislr P E. Peaux: Wardel- en rijwiel toch ten in ons land 8.Gramofoonplaten. (Non-stop programma). 9.Toonkunst-kinderkoor uit Rotterdam o.I.v. B. Diamant. 9.30 Omroep orkest o l.v. N. Treep, o.a. Les Patineurs, Waldteufel. 10— Vaz Dias. 10 5 Vervolg concert, o.a. Fünf-Ul r-Tee bei Robert Stolz, potp. Dostal. 11.30—12.— Gramofoonpl. Huizen, 206 Ai- (Uitsluitend K. R O.) 8.-9.— Gramofoonpl. 9.— Opening Zieken- truduum te Bloemendaal. 10.30 Gramofoon platen. 11.30 Godsd. halfuurtje 12.15 Trio concert. 1.45 Gramofoonpl. 2.Vrouwen uurtje. 2.30 Dr. H. Colijn: Stijgende crisis nood. 3.30 Vervolg vrouwenuurtje. 4.15 Gra mofoonplaten. 5.30 Orkestconcert. 6.On derwijsfonds Binnenvaart. 6.30 Vervolg con cert. 7.10 Lezing. 7.45 Causerie. 8.Volks zangavond uit Sonsbeek. 9.Vaz Dias. 9.15 11.Orkestconcert m. m. v. Pianosolist. 11.12.Gramofoonplaten. Davenlry, 1554 Ai. 10.35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 1105 Lezing. 12.20 Orgelconcert Reg. Foort. 1.20 Leo- nardo Kemp's orkest. 1.45 Speech door Gen. Higgens (van het Leger des Heils). 2.20 2 50 Gramofoonplaten. 4.20 Grosvenor House-orkest o.I.v. J. Meeus. 5.35 Kinderuur. 6 20 Berichten. 6.50 Mendelssohn's cello- en pianosonates. 7.10 Fransche causerie. 7.40 Operette-concert, BBC-Theaterorkest o. 1. v. Arthur Wood, m. m. v. K. Hilliard, sopraan. G Baker, bariton en het Radio-koor; o.a. uit „Véronique", Messager, Casamova, Strauss en Lustige Witwe, Lehar. 8.50 Zang door het Koor „The Templars". 9.20 Ber. 9.40 „Flags on the Matterhorn", hoorspel van Gasbarra en Pfeil. Regie: Gielgud. 10.55 'Jack Hards' Band. 11.35 Verslag Zwaar gewichtbokswedstrijd Jack Petersen en Reg- gie Meen. 11.4512.20 Vervolg dansmuziek. Pari/s „Radio-Paris"1725 Ai. 8.05 en 12.20 Gramofoonplaten. 7.20 Gramofoonpl. 8.20 „Samson et Ddiia", opera van St. Saëns, m. m. v. orkest en solisten o.I.v. Henri Defosse Kalundborg, 1153 Ai. 12.202 20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.505.50 Radio-Blaasorkest o.I.v. J. Andevsen, m. m. v. V. Larsen, zang en muziek van Joh Louise Heiberg. Leiding: Gröndahl. 9.35 Marimba-soli door Richard Stangerup. 10.30 Concert o.I.v. Gröndahl, o.a. Symphonie in d gr.t (Haffner), Mozart. 11.15—12.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 Ai. 7.258.20 Concert uit Bad Oeynhausei. o.I.v. G. Ladewig. 12.20 1.10 Gramofoonpl. 1.202 50 Concert o. 1 v. Wolf. 5.20—6.35 Namiddagconcert. 8 20 Concert. Kur-orkest Bad Oeynhausen l.v G. Ladewig, m. m v. A. Bahre, trom pet, o.a. Voorspel „Lohengrin", Wagner en Potp. „Die lustige Witwe", Lehar. 10.40 Lezing en sluiting. Ronte, 441 Ai. 9.05 „La rondine", opera in drie actes van G. Puccini; leiding: R. San- tarelli. Brussel, 508 Ai. en 338 Ai. 508 M.: 12 20 Gramofoonplaten. 5.20 Concert o.I.v. Fr. André. 6.50 Gramofoonplaten. 8.20 „Le Flibustier", comedie in drie actes van Riche- pin. 9 20 Concert uit de Kurraal te Ostende. J'~*1-20 Gramofoonplaten. 338 M.: 20 Gramofoonpl. 5.20 Concert o.I.v. A. Meulemans. 6.50 Gramofoonp.aten. 8.20 Concert uit Hilversum (vanuit de VARA- studio). Zeesen, 1635 Al. 8.20 „Pajaz führt", po pulair programma o.I.v. Paul Kania. 9.20 Berichten. 9.35 Werken van C. M. von Weber m. m. v. solisten en orkest o.I.v. List. 10.35 Berichten en hierna tot 12.20 Populair concert uit Hamburg o.I.v. Gerhard Maasz. Qemewtecadeit 2euit£eUm uit het Engelsch door A. Treub. 73; Ik hoop dat de partij een succes zal zijn, antwoordde hij bevend, maar ik twijfel er aan. Harker grinnikte onbeduidend. Hij wist wat hij wist. De deur werd door sir Peter open gedaan en Harker begroette, hem, zooals hij iederen butler zou doen. Goeden avond, Brace. Een mooie avond voor Mei. Nogal kil, mijnheer, antwoordde sir Peter ernstig, de jas van Harker over zijn arm nemend en den hoed er op leggend. U zal mijnheer Spencer in de studeerkamer vin den, mijnheer, voegde hij er beleefd aan toe. Henry Aimsbury keek verbaasd. Hij had vage praatjes gehoord over het succes van deze ongewone proef, maar hij had ze niet *illen gelooven, en hij liet sir Peter zijn jas «n hoed aannemen met een verstompt gevoel, alsof hij een hevigen slag tusschen de oogen nad gehad. Brace! Een butler! n v°lgde de joviale gestalte van Harker k tr de studeerkamer met slependen tred, en onrustig in de heldere verlichting van fle vroohjke kamer. vpriwi£^0nc* met hoorbaren zucht van vrncnting op toen hij zijn vader zag, terwijl OUDKARSPEL. (Vervolg.) B. en W. hebben overwogen of het niet mogelijk was in de zomermaanden het werk van het comité stop te zetten, doch er zijn nog altijd menschen die het noodig hebben en dan gouden deze naar het Burgerlijk Arm bestuur verwezen moeten worden. Liever houden we het comité intact. Op de nood kreet van den heer De Boer zou ik willen antwoorden, we moeten worstelen om er doorheen te komen. We moeten ook rekening houden met den komenden winter en met het komende crediet. De heer Zaagman: Naar aanleiding van wat de heeren Rijper en de Boer zeiden, ben ik tot de overtuiging gekomen, dat 't noodig is, doch we moeten ook zorgen voor de oude van dagen en de zieken, anders zouden we niet gieer in staat zijn hen te helpen. Spr. wil daarom zijn stem wel geven voor 500, doch dan ook dezen zomer niet meer. De heer Eecen: Elke huishouding moet kleppen, dus ook de gemeente-huishouding. Aan den tuinbouw wordt steun verleend, door middel van crediet, wat voor een groot gedeelte wordt afgewikkeld op de gemeente. Dit is al een zware last, doch voor alles meet ook om de ouden van dagen en zieken worden gedacht. Er wordt een zware druk gelegd, ook op hen, die nog geen crediet hebben geno ten. Spreker ziet er niet veel van komen, dat de credieten worden terug betaald. Het is onze plicht om bij te springen als allerlaat ste steun nog eens 500 toe te staan. Het comité zal echter hebben te zorgen niet meer in schulden te komen. Den komenden winter ziet spreker nog donker fn gezien den toestand in Duitschland. Weth. Bakker: In B. en W. is de vernieuw de aanvraag in de breede besproken. Er zijn toch nog menschen dit het bitter en bitter noodig hebben. Als we geweten hadden dat er een tekort was, dan was er misschien wel een ander voorstel gekomen. Zelf wilde spr. er geen voorstel van maken. Aan den heer De Boer wilde spreker nog even antwoorden, dat in deze gemeente zeer veel voor de tuin ders is gedaan, meer dan in andere gemeen ten. Heel graag zou spreker den nood op een goede manier lenigen, doch de Staat zal hier moeten ingrijpen. De belastingschroef zal moeten worden aangedraaid. De steunverleening aan de var kenshouderij en het veebedrijf moet door het geheel gedragen worden, doch wordt geheel geschoven op het minder draagkrachtige ge deelte. Het betere gedeelte kon alweer voor uit zorgen door boter in te maken voor 45 ct. per pond enz. Als gemeente kunnen we niet meer. We geraken geheel in den put. Toen we met de burgemeesters en wethouders uit den omtrek te Warmenhuizen den toeslag op de kool hebben besproken was er nog alle hoop. Dit was een betere regeling geweest. Nu gaat het weer in op rentelooze credieten waar de gemeente moet bijpassen. Als dit alles maar niet op een debacle uitdraait. Weth. Kostelijk: Het is een klap op de vuurpijl; de 1000 op en nog schulden bo vendien. Is daar niet wat hard van stapel geloopen? De.heer De Boer: De 700.000 welke weer worden toegezegd zijn deze voor de zelfde menschen als bij de eerste credietver- ieening of kunnen ook zij die den vorigen keer zich nog konden redden en thans niet meer hierin opgenomen worden? Weth. Kostelijk zou een nieuwe regeling willen maken. De voorzitter: Er is mij nog niets van be kend. Ik zou den raad in overweging willen geven dit af te wachten. Weth. Bakker: Er is 1.000.000 toege zegd, doch 2.000.000 aangevraagd. 82 menschen hebben er hier van genoten. Nu zouden er meer zijn. Ik zou oor een geheel nieuwe regeling zijn. De voorziter vreesde, dat dit niet zal gaan door de gegevens welke de minister bij de eerste verleening gekregen heeft. Deze zal niet nogmaals een regeling willen treffen. De heer De Boer zou een voorstel willen dóen om de schuld van 350 boven de 500 te geven en er 850 van te maken. De heer Bommer steunde dit voorstel. De heer Eecen wil er een amendement aan toevoegen, dat het voor den laatsten keer is dezen zomer en niet hooger dan 500 gaan. De heer Zaagman steunde dit voorstel. Spencer voorwaarts trad om zijn gasten te begroeten met de beleefde gemakkelijkheid van den volmaakten gastheer. Ah, is U daar! begroette hij hen vrien delijk, komt bij het vuur en warmt U wat. Harker schudde het hoofd, wreef zich in de handen, wierp Eric en Enid een vroolijke be groeting toe en liep naar den stoel naast de tafel, die zijn gewone plaats scheen te zijn. Dank U, ik ben warm genoeg, zei hij met een lach, toen hij ging zitten. Ik heb vrij vlug moeten loopen. Ik brak een merkwaar dig spel poker af en moest me haasten. Ik zie, dat ik een kwartier te laat ben. Henry Aimsbury bleef op den drempel staan, zijn gelaat grauw, door koude en op winding. Spencer ging naar em toe, bracht hem bij den elleboog naar het vuur en dwong hem in een gemakkelijken stoel te gaan zit ten. Brace, zei hij, zich tot den baronet kee- rend, die de anderen in de studeerkamer ge volgd was, wat whisky voor mijnheer Aims bury. Misschien wil je er ook een hebben, Harker? Harker grinnikte, maar Aimsbury ging met zwak protest rechtop zitten. Ik ik drink nooit, werkelijk niet, mijnheer eh Spencer, hiel Spencer. Mijnheer Spencer, eindigde Aimsbury gehoorzaam. Spencer glimlachte vriendelijk. Bij deze gelegenheid moet U inbreuk op dien uitstekenden regel maken, mijnheer Aimsbury, zei hij hem vroolijk. U heeft het noodig. Weth. Bakker steunde het voorstel-De Boer. Weth. Kostelijk: Was het weth. Bakker be kend, dat er schulden waren, dan is het vreemd, dat u dat niet in B, en W. bespro ken heeft. De heer Zaagman: Ik had gedacht, dat B. en W. één waren, doch nu vallen ze uiteen. Den heer Eecen bevreemdde het, dat een wethouder zijn kennis van den waren toe stand verzwijgt. Weth. Bakker: Mij was wel iets bekend. Een bestuurslid van het crisiscomité had ge, vraagd om een raadsvergadering te beleg gen, doch daar voelde ik niet veel voor waar de burgemeester reeds de volgende week weer thuis kwam. Toen werd er van gesproken: anders kunnen we de volgende week niet doorgaan, doch ik wist niet, dat het tekort zoo groot was. De heer Zaagman: Nu komt de aap uit den mouw. Het voorstel-De Boer werd verworpen met de stem van de heeren Kostelijk, Zaagman, Eecen en Rijper tegen. Het voorstel B. en W., met amendement- Eecen, werd aangenomen met tegen de stem men van de heeren De Boer, Bakker en Bom mer. Onbewoonbaarverklaring werd voorge steld van het perceel Wijk A, no. 91, eige naar S. Evers. Aldus besloten. Wijziging van de verordening op de win kelsluitingswet. De voorzitter deelde mede, dat de minister bezwaar maakt tegen het tijd vak 1 April1 October, waarin een later sluitingsuur van 9 uur zal worden toege staan. Dit latere sluitingsuur kan alleen toe gestaan worden gedurende den wettelijken zomertijd of gedurende hoogstens vier maan- den. B. en W. hebben hierin aanleiding gevon den een nieuwe verordening te ontwerpen, waarbij tevens rekening is gehouden met de kermissen, zoodat zij voorstellen de verorde ning van 6 April j.1. in te trekken. Naar aan leiding van een onderhoud, indertijd gehou den met voorzitter en secretaris van het be stuur der Wiilkeliersvereeniging stellen B. en W. voor gebruik te maken van de bevoegd heid, neergelegd in art. 9, punt 3 der Win kelsluitingswet om buiten de verordening nog twaalf dagen aan te wijzen, waarop het slui tingsuur van 9 uur niet zal gelden, t.w. 15 tot en met 19 Augustus en 19 tot en met 23 September 1932, n.m. 11 uur en op 20 Aug. en 24 Sept. 1932, n.m. 12 uur, zijnde de we ken, onmiddellijk voorafgaand aan de ker missen. Wijziging van de verordening regelende het heffen van vergunningsrecht voor deh verkoop van sterken drank in het klein. Dit was van redactioneelen aard met het oog op de sociteitsavonden. Wijziging gemeentebegrooting dienstjaar 1931. In verband met de vele kosten in de werkverschaffing, steunregeling enz. kwam een suppletoire begrooting groot 4074, aan de orde. Rondvraag. De heer De Boer besprak de postbestelling aan den Laanweg waar thans met de vele nieuwe huizen veel bestelling is Dit gaat over Heerhugowaard. Waar dit Oudkarspel is, wordt ook het adres Laan- weg Oudkarspel gemeld. Dan gaan deze brieven en stukken eerst weer naar Heerhugo waard om dan besteld te worden. Is daar geen verandering in te brengen? De voorzitter zegde een onderzoek toe, doch er wordt gezegd, wanneer de betrokken personen verzoeken om hier langs hun post bestelling te krijgen, komt dit in orde. De heer Eecen vroeg hoe het met de ka naalplannen staat. De heer Bommer vroeg of het niet moge lijk is voor het crisiscomité een vermakelijk heidsbelasting te heffen. Dit is niet mogelijk. Wel. kan worden ver zocht aan vereenigingen of iets dergelijks om b.v. een dubbeltje meer entree te heffen en dat af te staan aan het crisiscomité. Ook kan er gecollecteerd worden op festi viteiten. De voorzitter bracht in herinnering de borden welke op een in het ocgloopende plaats zijn aangebracht, op gevaarlijke pun ten voor het verkeer en sloot de vergadering. van en Donderdagvoormidag 10 uur verga derde de raad dezer gemeente voltallig onder voorzitterschap van burgemees ter C. dè Groot. Aan mej. H. H Th. J. Stomphorst werd op haar verzoek eervol ontslag verleend wegens voorgenomer huwelijk, uit hare betrekking van onderwijzeres aan de o. 1. school te Groot-Schermer. Gunstig werd beschikt op een verzoek schrift van Jb. Ouweltjes e. a., allen in gezetenen van het dorp Driehuizen, om den lijnwerker van bet gemeentelijk electriciteitsbedrijf aan de rijkstelefoon te doen aansluiten. Naar aanleiding van hetgeen meerdere leden terzake opmer ken, zeide de voorzitter, dat ook de be langen van het bedrijf al.- zoodanig door deze aansluiting zullen worden ge diend, omdat spoedige opheffing van storingen medewerkt, om de schade daaruit ontsttaan, tot zoo gering moge lijke afmetingen te beperken. Ook voor de Schermeer beteekent deze aansluiting een gerief. B. er W. deden mededeeling van de door hun college in hunne vergadering van 26 Mei j.1. vastgestelde instructie voor den te benoemen agent der arbeids bemiddeling, tevens ambtenaar voor de werkloosheidsverzekering. Door het college zal eene jaarwedde voor dien titularis wordei. voorgesteld van 50, waarover echter nog het advies van den directeur van den Rijksdienst der Werk loosheidsverzekering en Arbeidsbemid deling wordt ingewacht. Vastgesteld wordt op voorstel van B. en W. en na uitvoerige toelichting door den burge meester eene verordening, regelende de eischen van benoembaarheid de be zoldiging van de gemeenteveldwachters. Hierbij wordt mededeeling gedaan van het advies van het hoofdbestuur "an den Algemeenen Nederlandschen Politie bond, met wien omtrent deze materie overlegd gepleegd is. Op voorstel van B. en W. en na zeer uitvoerige discussiën, werd besloten, den stroomprijs voor alle kilwatturen over den gewonen lichtmeter, lus met uitsluiting van stroomlevering voor kracht en andere speciale doeleinden, te verlagen met 5 cents en den meter- huur (met dezelfde restrictie als voren) geheel af te schaffen. Zulks met ingang van 1 Juli. Ten degele is deze zeer ingrij pende maatregel mogelijk door de gun stige uitkomst van het bedrijf, ander deels wordt hij genomen als een maat- r gel ter tegemoetkoming aan de gevol gen van den crisis. Het voorstel verwierf alle stemmen. De heer Molenaar vroeg en verkreeg de toezegging van B. en W., dat hun college nauwgezet zal overwegen, of .voor de andere stroomafnemers ook iets gedaan zou kunnen worden. De heer va nder Laan (zelf een afne mer van krachtstroom voor waterbema- ling) adviseerde aan deze afnemers voorshands geen verlaging te verleenen De heer Heinis zou in dezen drukken hooitijd liever 's avonds willen vergade ren. Ook de heer Smit voelde hier wel voor. Andere leden, o.m. de heer van der Laan haddeiv tegen avondvergaderingen ernstig bezwaar. De voorzitter deelde jnede, dat hij niet bereid is, anders dan in de uiterste nood zakelijkheid de raadsvergaderingen 's avonds te beleggen. Naar aanleiding van eenige vragen van den heer T. Vaalburg terzake van de uitvoering van de Crisiszuivelwet, deelde de voorzitter mede, dat in deze gemeente aan steun zal worden uitge keerd een bedpag van ongeveer 3000. en dat deze uitkeering volgens art. 22 der wet een op zich zelf staand karakter heeft, in dier voege dat zij dadelijke hulp beoogt, waar de crisiszuivelwet nog niet dadelijk in haar geheelen omvang kan worden toegepast. Daarna sluiting. HOORN, In de Donderdagavond gehouden verga dering van den gemeenteraad waren alle leden aanwezig. Aangenomen werd een voorstel tot vaststel ling van een suppletoire begrooting, dienst 1931. Door Ged. Staten was ri.1. bezwaar ge maakt, dat de buitengewone uitkeering aan Maatschappelijk Hulpbetoon ad 38.690, om den dienst te ontlasten, naar den kapitaal- dienst was overgebracht. Inmiddels is deze uitkeering op den gewonen dienst gebracht. Voorts werd besloten tot het sluiten van de volgende geldleeningen: 1. met de N.V. Maatschappij voor Ge- meentecrediet te Amsterdam een leening no minaal groot 50.000, tegen een rente van 5X 's jaars en een koers van 98 X 2. met deóPensioenfondsen voor de&olo niale Landsdienaren en Locale Ambtenaren 's-Gravenhage een leening, nominaal groot 120 000, tegen een rente van 5 's jaars, en etn koers van 100 Goedgekeurd werd de rekening van het Kerkenarmenfonds. De ontvangsten wijzen aan f 16.625.16; de uitgave 16.580.96; batig saldo 44.20. Tevens werd goedgekeur de rekening 1931 van het Protest. Weeshuis. Deze rekening sluit met een eindcijfer, wa< i>etreft den gewonen dienst: in ontvang op 19.910.26 v in uitgaaf op 15.876.82# batig saldo 4.033.43 54 wat betreft den kapitaaldienst: In de volgende paar minuten werd het ge sprek algemeen en er werd stilzwijgend ver meden eenige toespeling op de zaak van dien avond te maken. Het was duidelijk, dat Spen- ser Aimsbury wat op zijn gemak wilde zetten, voordat hij over het onderwerp der obligaties begin, en de zorg, waarmede hij de whisky in Aimsbury's weerstrevende keel dwng, was een bewijs te meer van de macht van den geest over het stof. Sir Peter bleef op den achtergrond, blijk baar afkeerig om de kamer te verlaten en Spencer stoorde hem niet, totdat de wijzers der klok op twintig minuten voor tien wezen; toen sprak hij hem beleefd aan. Is Lee Wang in huis, Brace? vroeg hij Sir Peter schrikte op en zijn gelaat ver bleekte. Hij is in de keuken, mijnheer, antwoord de hij met een zonderling gespannen aarze ling. Hij is op het oogenblik nog al erg ver kouden, mijnheer, voegde hij er beteekenisvol bij. Dan zal een whisky hem geen kwaad doen, antwoordde Spencer joviaal. Vraag hem hier te komen, als het je belieft. En laat Nina ook komen. Er volgde een kortstondig stilte en een af wachtende rilling liep door het gezelschap, alsof het scherm was opgegaan voor een op windend drama. Daar dit mijn laatste uur als gentle man is, vind ik, dat wij met elkander een las wijn moeten drinken, zei Spencer glim- achend. De baronet aarzelde alsof hij zich wilde verzetten; toen boog hij plechtig en verliet de kamer. De „bewonderenswaardige Crickton" trek, zei Harker waardeerend. Spencer glimlachte. Mogelijk, stemde hij toe. Henry Aimsbury uitte zijn eerste samen hangende opmerking van dien avond. Op zijn wangen was weer wat kleur gekomen en de uitmuntende whisky in zijn leege maag had hem weer iets van zijn oude verwaand heid terug gegeven. U schijnt onzen vriend gekend te heb ben, mijnheer e Spencer, zei hij met een ruk van zijn hoofd naar den verdwij nenden rug van den butler. Oh, ja, antwoordde Spencer koel. Maar geen genteleman zou dat zeggen in bijzijn van zijn dochter, Aimsbury! Enid kreeg een kleur en keek in het vuur; Eric kuchte, ging achterover op den Chester field liggen en stak zijn handen in den zak; Harker staarde en Henry Aimsbury waagde een venijnigen blik op Spencer's rug en viel weer terug in zijn stoel. Er stond een onbehaaglijke pauze, totdat sir Peter Lee Wang en Nina binnen Het. Spencer glimlachte raadselachtig toen hij sir Peter's scherpe opmerking tegen den Chi nees opving, terwijl zij de kamer binnen kwa men en dat sir Peter Chineesch sprak, maak te weinig verschil in het plezier, dat hij in den toestand had. De Chinees bleef aarzelend op den drempe: staan en knikte een of tweemaal, toen trok een gelukkige glimlach over zijn gelaat en zijn handen waren gevouwen in zijn wijde mouwen. in ontvang op in uitgaaf op 2.044.96# nihil batig saldo 2.044.96 X' Eveneens werd goedgekeurd de rekening 1931 van het St. Pietershof. Deze rekening sluit en wat betreft den ge wonen dienst: in ontvang met 6.218 50 in uitgaaf met 6.323.54 nadeelig saldo 105.04 wat betreft den kapitaaldienst: in ontvang met 419.79 in uitgaaf met „1.674 02 nadeelig saldo ƒ1.254.23 Aangtnomen werd voorts een voorstel van B. en W. om aan de Vereen, tot bestrijding der tuberculose alhier over het jaar 1931 een subsidie te verleenen van 1807.75, onder voorbehoud, dat terzake door de Provincie Noordholland een bijdrage wordt verleend tot de helft van gemeld bedrag. In de vorige vergadering was door de hee ren A. Spaander en G. Boldenijk (V.B.) een voorstel ingediend tot tijdelijk verlaging der wethouderssalarissen (van 1800 op 1600)) en de presentiegelden der raads leden (van 5 op f 3). B. en W. teekenen in een prae-advies aan, dat uit een schrijven van Ged. Staten inzake de salarissen van burge meester, secretaris en ontvanger tevens is ge bleken, dat korting in het algemeen op de door het college vastgestelde salarissen hun aandacht heeft. In verband hiermede wenschen B. en W. een afwachtende houding aan te nemen tot de behandeling der gemeente-begrooting 1933. Indien vóór de behandeling der begrooting door Ged. St. ten deze geen maatregelen zijn genomen, ware volgens B. en W. nader te overwegen, of er aanleiding bestaat, dat van gemeentewege een verzoek als bovenbedoeld tot Ged. St. zal worden gericht. Aldus beslo ten. Aangenomen werd een voorstel om ten be hoeve van een door de Harddraverij vereeni- ging Hoorn en omstreken te houden harddra verij op de Ged. Turfhaven een crediet te ver leenen va n200 voor het afzetten en in orde brengen der baan. Aangenomen werd voorts een voorstel van B. en W tot het verleenen van een crediet van 616, ten behoeve van de verbetering van het sportterrein achter de H.B.S. Vastgesteldgesteld werd het verslag om trent de wijze, waarop de op de gemeentebe grooting voor 1931 uitgetrokken gelden voor het in art. 36 der Leerplichtwet omschreven doel zijn besteed. Aan kleeding en schoeisel is totaal een be drag verstrekt van 773.86. Op de begroo ting was hiervoor 750 uitgetrokken. Vastgesteld werd een verordening inzake de Drankwet,'waarbij werd bepaald, dat geen vergunningen of verloven meer mogen wor den verleend in de stadsgedeelten: ten eerste begrensd door Draafsingel, Schellinkhouter- dijk, Holenweg en Koenoortsweg en vervol gens in het resteerende deel der gemeente be noorden de spoorlijn. Voorts mag de ééne aldaar gevestigde ver lofsgelegenheid (het Roomhuis) niet worden verbouw of uitgebreid zonder toestemming van B. en W. Tevens werd vastgesteld een verordening tot aanvulling van de verordening op de keu ring van waren, waarbij het minimum vetge halte der melk vastgesteld wordt op 2.75 pet. Benoemd werden tot leden van het scheidsge recht de heeren H. A. Sindram en P. Steen blok tot plaatsvervangers de heeren A. J. A. Jansen en H. N. Smits. Door de organisatie waren tot leden inmid dels benoemd de heeren C. Vader en S. J. J. Luyckd; tot plaatsverv. de heeren E. Boon stra en ds. H. van Lunzen. Het 5e lid wordt door de vier leden van het Scheidsgerecht ge kozen. Tot leerares in costuumnaaien aan de Huishoud- en Industrieschool voor meisjes werd benoemd mej. G Koster te Rotterdam. Nina keek over zijn schouder naar de men schen in de kamer, en haar oogen waren dichtgeknepen en berekenend. Deze oproep naar de studeerkamer was iets eenig in de ge schiedenis van de huishouding der Brace's Enid schoof wat dichter naar Eric, toen de deur open ging en die jonge opportunist sloeg dadelijk een arm om haar middel en lachte. Harker keek onverschillig naar de groep den drempel en keek weer van hen weg- ij kon niet uitmaken of sir Peter's blijkbare zenuwachtigheid te wijten was aan zijn be kenden afkeer van de Fransche kamenier, of aan onrust over de obligaties, maar zij was bijzonder genoeg om opmerkelijk te zijn. Sir Peter had een kleur en terwijl hij juist binnen de kamer stond, draaide hij met het blad in zijn handen, zooals een zenuwachtig jongeling aan een stroohoed plukt als hij tot een orrutsche jonge dame spreekt. U me noodig heeft, heer? vroeg Lee Wang vriendelijk, Spencer aansprekend. Ik erg verkouden, voegde hij er bij. Het spijt me dat te hooren, Lee Wang, antwoordde Spencer, de kamer doorloopena. Het zou vergeefs zijn den man te zeggen dat een verkoudheid geen onderwerp voor een beschaafd gesprek was. Kom binnen, als het je belieften jij ook, Nina. Ik heb lust wat wijn met jelui te drinken bij wijze van een slot-viering. Hij glimlachte beminnelijk en trok sir Peter's stoel uit den hoek naast den boeken kast in den halven kring bij het vuur. (Wordt vervolgd.)]

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5