Alkmaarsche Courant. Amstecdamscfie Sicucs £ucfUmaet Jjechts-iaken Provinciaal Tlieuws Onze Jioioiüën tmi Japan als wachter der beschaving. Honderd fier en dertigste Jaargang. MAANDAG 4 JULI DE ENGELSCHE REIS VAN DE „GRAF ZEPPELIN". Te Henworth geland. Weer huis toe. CASTRICUM. DE RIJP. ZUIDSCHARWOUDE. GRAFT. HEILOO. De bedevaart van de R. Kt Rijwielclub. van 4 Juli 1932 Opgave van Noordhollandsch Landlbouwcrediet N. V. ELLY BEINHORN NAAR EUROPA TERUG. 17< Mc Mo. 154 1932 VII. In den Volkenbondsraad heeft men den Chineeschen afgevaardigde Dr. Sze gevraagd welke regeering hij eigenlijk vertegenwoordigde. Dit is waarschijn lijk als een journalistiek grapje bedoelt. Men had het hem eigenlijk móeten vragen. Zou hij het zelf wel weten'. Morgen zijn misschien de rebelsche ge neraals van heden de „wettige en eenige regeeriug". En waarin bestond toen die Nanking-i egeering, de z.g. Nationale regeering, de Kuo-min-Tang? Uit Chiang Kai-Shek als generalissimus, met den steun van vijf of zes van de twee-en- twintig provincies. En een zeö" twijfel- achtige steun, want de Tu-chün s, de Provinciale Gouverneurs, zijn lang niet zeker van hun generaals, die zelf weer rlleen dón op hun manschappen kun nen vertrouwen, als ze voldoende geld hebben om ze te betalen en daarbij vol doende zelfbeheersching hebben om niet een gedeelte der soldij te behouden. J kunt nooit weten hoe het morgen gaat, en dan is het altijd verstandig een appeltje voor den dorst te hebben. De soldaten zélf dienen gaarne den generaal die betaalt. Indien dé soldij te lang uitblijft, gaan ze „den boer op". Is daar ook al niet veel te halen en wordt er heelemaal geen soldij meer uitbe taald, dan worden ze bandiet. Met be houd van hun uniform en wapenuit rusting natuurlijk. Er zijn in het geheel vijf millioen huurtroepen en bandieten, waarvan naar ruwe schatting twee mil- lien „geregelde troepen". Bandiet zijn is in Manchurije veel voordeeliger dan in China zelf, omdat daar alles, dank zij Japan, veel welva render is. Ook in en bij de „Settlements" van de andere vreemdelingen of „bar baren" is het vooordeelig bandiet te zijn. Dan helpt Amerika de „Nationale regeering" weer een handje. Deze zendt haar generaals uit met dollarbiljetten om soldaten te werven. Dat is: bandieten zoeken, zooals bij ons zekere lieden honden lokken met een eindje worst, En het millioenen-volk is de dupe: vooral de boeren. Als de regeering haar „wettige" belasting geïnd heeft (want regeeren is vrijwel synoniem met belas- ting-innen, tout comme chez nous), dan mogen de onbe'. talde huurtroepen het land in. Daarna worden de ethische terreurgroepen van de Kuomintang, de ideaalistische jongeren, de z g. locale nationale comité's, de Kuomintang Juniores, de „Tang Pu", op de arme, uitgezogen boeren los gelaten. Graan, vee, vrouwen en dochters, niets wordt gespaard. Vermoedt men dat de uitge mergelde stakker nog iets verborgen houdt, dan wordt hij op de meest ver- fijnde wijze gemarteld of eenvoudig, vol genade dood geslagen Dit zijn dan de officieele rooversben- den, moordenaars en handelaars in vrouwen en meisjes. Ook deze zijn dus, als erkende jeugdorganisaties van de Kuom! tang. door vele mogendh den officieel erkend. Als la&tsten komen aan de bandieten, om af te grazen wat er nog te grazen valt Hongersdood, bandietendom, pest, cholera, dyssente- rio; dót is het tragisch deel des levens van de millic en rv-r-c'cb boeren En over al die grenzelooze ellende, al die naamlooze schande en verdriet, al d'e ongestrafte schurkerijen, golft de burgeroorlog langzaam heen en weer. Duizenden sterven per dag. Van de uit roeping der republiek af, in 1911, door Sun Yat-Sen met zijn drie principes: Nationalisme, Volkssouvereir.itteit, Volkswelvaart!1) tot nu, kwamen er meer dan vijf-en-twintig miliioen Chi- neezen op gewelddadige wijze om „Welke regeering vertegenwoordigt u eigenlijk Dr. Sze?" Voorwaar geen be nijdenswaardige taak; een onmogelijke taak hierop te antwoorden; advokaat ■\at. kwade zaken te moeten spelen; een kromme zaak recht te moeten praten; je land hoog te moeten houden; je land, je regeering, die onmachtig is, zelfs al wilde ze uitsluitend het goede. Als eer lijk man Japan aan te moeten klagen, wanneer men weet dat het ól zijn ver dragen stipt na kwam en wa ineor men ook weet, althans naar alle waarschijn lijkheid kan vermoeder, da het een ieder bekend is, dat China vele bepalin gen harer verdrag violeeröe of straffe loos riet violeeren, en er sedert 1911 naar streeft de z.g. „ongelijke verdra gen te vernietigen; dat Japan de aan klager behoorde te zijn en niet China Put yourself in his place. Welk land vertegenwoordigde hij? De wanhopige nachtmerrie: China, met zijn eeuwenoude cultuur en bescha ving, zijn klassieken, zijn wijsgeeren, zijn groote Keizers. Het machtige rijk. waar de Zoon des Hemels regeerde Al de andere rijken waren „barbaren", en tribuutplichtig. (Zelfs nu wordt buiten- landsche hulp of liefdadigheid een tri buut genoemd aan het Hemelsche Rijk, °m „zijn gezicht" te redden). China, dat eens zoo goed was, ons haar overvloed van beschaving aan de r'jkjes Korea en Japan te schenken. Toen de Grieken en Romeinen nog ver achtelijke nomaden waren, had China eeguwen cultuur achter den rug. Groote wijsgeeren doordachten alle din gen en werden, zooals Confucius, aan de hoven geroepen om de groote richtlijnen aan te geven voor het regeeren van een s aat. Gedachten, die wij bij denkers van «oraclites tot Hegel aantreffen, vinden J reeds in de Chineesche philosofie. Yang het lichte, manlijke, positieve, actieve, gevende princiep stelde men tegenover Yin, het donkere, vrouwelijke, negatieve, passieve, ontvangende prin ciep. Maar men dacht ze ongescheiden een eenheid van tegendeelen met hun ne opheffing in het oer-princiep: de Tao. These, antithese en synthese. En wat was het dat Kung-Fu-tzu leer de in zijn China, in dt.ttzelfde land dat hij, Sze, nu, 2400 jaar later vertegen woordigde? „Wanneer men duidelijk en helder wil maken de lichtende deugd in het onder-Hemelsche, dan moet men eerct de verschillende staten in goede orde regelen. Wil men een staat regelen, dan moet men eerst de familie ordenen; wil men de familie in harmonie brengen, dan moet men eerst zijn lichaam culti- veeren; wil men zichzelve verbeteren, dan moet men recht maken zijn hart; men z-n hart recht maken, dan moet men waarachtig maken zijn wil; wenscht men waar te maken zijn wil, dan moet men eerst tot het uiterste voe ren zijn wketen; wil men zijn kennis tot het uiterste opvoeren, dan moet men onderzoeken alle dingen"en dan wordt de geheele reeks in omgekeerde vo gorde herhaald, tot men weer komt bij de familie. „Is de familie geordend en in harmo nie, dan eerst kan men een staat rege len". "ets verder zegt de Meester: „Wan neer wij een land willen regeeren, dan moet er zijn eerbiedige aandacht voor zaken en volkomen eerlijkheid; men moet zuinig zijn in de uitgaven en liefde voor alle menschen hebben. Het volk moet men te werk stellen op de juiste tijden", d.w.z. groote publieke werken moet men doen uitvoeren in tijden van werkloosheid, zooals b.v. de gedwongen werkloosheid van den boer in den win ter of na groote overstroomingen. Eer lijkheid, oprechtheid, piëteit voor de ouders en ouderen, loyaliteit, -toor den vorst en zelfontwikkeling, zijn de eerste beginselen." Heb geen vrienden beneden uw geestelijken stand", is ook kenmer kend voor het gehalte van Confucius' leer. Men had toch immers een afkeer van ruw geweld. Overreden en overtui gen was toch oneindig meer waard dan het recht van den sterkste, zonder meer? Dat China vertegenwoordigde hij, het rijke machtige, hyper-b«schaafde China met zijn wereldberoemde literatuur, bronzen en porcelein, dat wereldrijk twee-en-twintig maal zoo groot als Frankrijk, die familiestaat die eigenlijk zichzelf regeerde en over zichzelf recht sprak; het land met het eenige bouw werk ter werelde lang genoeg om van uit de maan zichtbaar te zijn!"... vol gens een Japansch astronoom! Niét de vormlooze, naa nlooze chaos, waar de diepste armoede heerschte, waar mil lioenen den dood als een verlossing be groetten, waar duizenden in helsche pij nen stierven, eiken dag opnieuw. Waar vrouwen en meisjes verkocht werden voor een paar dollar of afgemaakt wan neer ze onverkoopbaar bleken2); waar kinderen aangehaald worden om ze te slachten en op te eten, om maar dien razenden honger te stillen.3) Lijken van menschen en beesten, die aan komen drijven in den gelen modder vloec. van het immense overstroo mingsgebied, worden gegrepen en opge vreten. Niét dat onmetelijke rijk van waanzin, honger, bandietisme vertegen woordigt hij, waar een kleine minder heid wellicht met goeden wil maar on machtig „regeert"; waar het volk; tot de uiterste wanhoop gebracht, naar het bolchefisme gedreven wordt, in benden, in horden dierlijke wezens. Het heet dan, dat de Chineesche boe ren „overtuigde communisten" zijn ge worden en zich in groote getale bij de communisten hebben aangesloten. De drenkeling, op het punt te verdrinken, grijpt zonder het te weten, de hand van zijn doosvijand: zijn zij daarom gezwo ren vrienden? Arme Dr. Sze. Zijn taak was onmen- schelijk. Hij kón die vraag, wél of niet uitgesproken, niet beantwoorden. In een net Europeesch pakje tusschen andere nette menschen in een mooi en duur ge bouw te Genève, moest hij maar vaag weg denken aan een verweg ideaal, aan een Eenheid, aan iets concreets dat je met één woord kon uitdrukken, kon formuleeren: China! Een geordende staat met een officieel erkende regee ring, zooals b v Frankrijk of Duitsch- land of Nederland of België. Zooiets prettig overzichtelijks, met politie, een Le». rliik verkeerswezen b" re'-V-'-Hilcc welstand; miniatuurtjes met poppen- partijtjes en poppenbelangetjes, die elkaar in voor hem hoocs belachelijk- ernst - Hderr-ikken gaven. Heerlijk! Ze mochten hem duizend prikjes geven en hij was volkomen bereid alle partijlei ders te aaien, zooals m<*n een huisdier tje liefkoost, wanneer zijn China er oc': zoo aan toe mocht zijn. Arme Sze, die in de wandelgangen van het Volkenbondsgebouw heftig ijverde vóór de aanwezigheid van de Vereenigde Staten in den Raad, met een adviseerende stem. De aanwezigheid van Mr. Gilbert alléén zou Japan al dwingen naar rede te luisteren. Maar de laatste hoop de stroohalm Gilbert ontglipte aan zijn hand en onverstoor- baai wees Japan op zijii goed recht, en bleef Mr. Gilbert, volkomen correct, op de hem toegewezen plaats, als niet-lid van den Volkenbond. Wat had hij kun nen antwoorden? Hij had moeten antwoorden: „Ik ver tegenwoordig het oude China van de millioenen wéldenkende Chineezen, de échte nationalisten, die China op één lijn wenschen te zien met de andere mo gendheden, zónder communistische in menging; maar die ook inzien dat China daar helaas nog niet rijp voor is, en die g'-aag de onmisbare hulp der mogend heden, Japan vóórop, inroepen en aan vaarden zullen, tot zij in staat zullen ziin zich zelf te helpen en zélf leven en goed van Chineezen en vreemden in hun reuzenrijk te beschermen. Dót land en dié regeering wensch ik te dienen. Geen andere!" Zou de Bond hem voor zulk een een voudig antwoord niet méér achting heb ben toegedragen dan voor een hooghar tig en koppig volhouden aan een hoogst aanvechtbare aanklacht? En nóg kan China's nieuwe vertegenwoordiger het bevrijdende woord spreken, zonder daardoor, althans in onze oogen, „zijn gezicht te verliezen". Chi lo sa? (Wordt vervolgd). 2) Het volk maakt hier nu van: Ik wil je land; ik wil je levei; ik wil je geld! 2) Legendre p. 93. Rither von Kreitner p. 130. 3) Kanibaalisme: Legendre p. 70 met twee Amerik. getuigenissen. „Heil is too good for these rapacions rulers". Rev. W. Simpson, China Inland Mission. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De Duif (thuisr.) gister vertrokken uit Rangoon, geland te Calcutta. De Ijsvogel (uitreis) vertrokken uit Bag dad, geland te Djask. Kort voor 6 uur Zaterdagmiddag verscheen het luchtschip „Graf Zeppelin", den loop van de Theems volgend, boven Londen, en vloog, begeleid door vele vliegtuigen, langzaam over de stad. Het weer was uitstekend, hoewel het luchtschip met een vrij sterken tegenwind had te kampen. Op straten, pleinen en daken had den zich duizenden menschen verzameld om het luchtschip te bewonderen en toe te jui chen. De Zeppelin vloog recht over het cen trum van Londen naar de autorenbaan en groette den daar aanwezigen Hertog van York en zijn echtgenoote, door een bouquet rozen naar beneden te werpen. Daarna richtte het luchtschip zijn koers naar Henworth, waar tienduizenden personen zijn landing reeds af wachtten. Even na 6 uur Zaterdagmiddag arriveerde het luchtschip „Graf Zeppelin" boven het vliegveld Henworth. Een enthousiaste menigte, die door extra-treinen, autobussen en vliegtui gen was aangevoerd, wachtte reeds op het veld, om het luchtschip te begroeten. Twee honderd vijftig padvinders onder bevel van den vroegeren commandant van het Engelsche luchtschip R 101, Meager, stonden gereed om bij de landing assistentie te verleenen. Toen de Zeppelin, door den avondzon beschenen, bo ven het vliegveld aankwam, zwaaide de menig te geestdriftig met zakdoeken. 'Onder groot enthousiasme landde het lucht schip om 7.05. Kort na 21 uur is de Zeppelin in Zuid-Ooste lijke richting weer naar het vaderland vertrok ken. Nog eenmaal cirkelde het luchtschip, be geleid door verscheidene vliegtuigen over de city en verdween toen met groote snelheid, de Theemsmonding volgende. Te Friedrichshafen geland. Het luchtschip „Graf Zeppelin" is Maan- daochtend om 6.30 uur, terugkeerende van den vlucht naar Engeland, vlot geland. BEDREIGING RIJKSVELDWACHTER. Ter zake van bedreiging van den rijksveld wachter M. Geurts te Ottersum met een ge weer in het jachtveld heeft het O. M. bij de rechtbank te '«-Hertogenbosch tegen den 22- jarigen arbeider G. M. te Ottersum 1 jaar ge vangenisstraf geëiseht - RUZIE NA DEN VOETBALWEDSTRIJD Op 10 Januari van dit jaar speelden de voetbalclubs Heemskerck en de Zilvermeeu wen een wedstrijd op een terrein aan den Nieuwendammerdijk. De Zilvermeeuwen wonnen den wedstrijd met 2—1. Nauwelijks had de scheidsrechter einde gefloten of een van de Heemskerckers stoof op een Zilver meeuw af en gaf hem een hevigen trap, waardoor deze ernstig werd gewond en eenige weken in een ziekenhuis moest worden verpleegd. Wegens mishandeling veroordeelde de po litierechter den voetballer, den 33-jarigen venter H. J. B., op 29 Febr. j.1: tot een ge vangenisstraf van twee maanden, het O.M. had drie maanden gevorderd. Verd. ging in hooger beroep en gisteren ontmoette de beide voetbalclubs elkaar voor het gerechtshof te Amsterdam. Het Hof besloot na raadkamer de zaak te rug te wijzen naar den rechtercommissaris voor het instellen van een nieuw onderzoek. De president wees er op, dat een van beide groepen onwaarheid sprak en dat dit bij handhaving van de verklaring niet zonder rechtsvervolging zal blijven. Gemeenteadministartie. *De heer G. Louter Jr. 2e ambtenaar ter secretarie, slaagde Zaterdag te Den Haag voor het examen gemeenteadmi nistratie. 'Aan de veiling „Ons Belang" wa rén Zaterdag aangevoerd ruim 4000 manden aardbeien. De prijzen waren van 22 tot 30 ct. per K.G., wat niet slecht is te noemen. 'Naar wij vernemen is door de R K. raadsfractie te De Rijp opnieuw een voorstel bij den raad ingediend om te komen tot wijziging der statuten van de Mij. tot Bevordering van Nijverheid. ZIJpE- Donderdagavond werd in het café van mevr. Wed. J. Broer alhier een vergadering gehouden ter bespreking van een eventueel e autotocht met de ouden van dagen uit Scha- gerbrug en omgeving. Na eenige bespreking werd besloten voor dit doel lijsten bij de inwoners te laten cir- culeeren. Verschillende auto-bezitters verklaarde» zich bereid hun wagens voor het beoogde doel gratis beschikbaar te stellen. Overigens zal het welslagen van dit plan afhangen van de goede gaven der inwoners Wij wekken daarom een ieder op, om een flink bedrag te teekenen op de lijsten, welke zullen worden aangeboden. De datum van de reis kon nog niet wor den vastgesteld. 'De zangvereeniging „Gemengd Koor", directeur P. Pranger, behaalde Zondag bij 't door den N. H. Zangersbond uitge schreven concours te IJmuiden in de eerste afdeeling een eersten prijs met 301 punten. 'Woensdag en Donderdag j.1. had te Graft de uitbetaling van cri-issteun aan veehouders plaats. In totaal waren er 91 veehouders, die gezamenlijk ontvingen 2268. 'Donderdag j.1. brak een brand uit bij den scheepsbouwer Th v. d. Beidt te West-Graftdijk, welke slechts eenige materieele schade bracht. Het blus- schingswerk verliep gelukkig goed. 'De heer C. A. v. Staveren te Graft is benoemd tot lid-ouderling van da pro vinciale classis der Nederl. herv. kerkeD in Noordholland. 'Zondag had op de bedevaartplaats van O. L. Vr. ter Noor de jaarlijksche bedevaart plaats van de Rijwielclubs uit Noordholland benoorden het IJ. Een zoo groot aantal clubs uit alle deelen der provincie is er nog nooit ge weest m aan dat bezoek zal het schitte rend zomerweer niet vreemd zijn ge weest. 's Morgens half elf droeg een pater Monsortaan een H. Mis op met assisten tie der directeuren der clubs. Het zang koor uit de beste zangers der afdeelin- gen, voerde onder leiding van den heer (Ontvangen per draadlooze telefoon). Volgens een mededeeling van den Norddeut- schen Lloyd Bremen heeft de Duitsche avia- trice Elly Beinhorn zich na beëindiging van haar vlucht over Zuid-Amerika ingescheept aan boord van het s.s. „Cap Norte" van den Norddeutschen Lloyd. BERTRAM EN KLAUSMANN LEVEND GEVONDEN. Volgens een telegram uit Windham zijn de beide vermiste Duitsche vliegers Bertram en Klausmann levend en gezond in een kamp van inlanders bij Kaap Bernier (Austr.) ge vonden. Dit ligt ong. 30 K.M. van de plaats waar de vliegers destijds geland zijn. Een reddings expeditie, die het binnenland was ingetrokken, heeft het kamp bereikt. Een barkas uit Windhem zal de Duitsche vliegers halen. Men verwacht dat zij Dinsdag aldaar zullen aankomen. GROOTE GOUDVONDST IN MINDZINETI. Twee gouddelvers vonden in Mindzineti in de oude goudvindplaats Dejong 40 K G goud. Dit is de grootste vondst sedert het be staan der industrie. 1000. NEGENJARIG JONGETJE UIT DEN PATRIJSPOORT VAN DE JOHAN VAN OLDENBARNEVELDT. Het 9-jarig zoontje van de familie J. van Druten passagiers aan boord van de weg naar Holland zijnde Johan van Oldenbarne- veld, is op 1 Juli tusschen Singapore en Medan uit de patrijspoort gevallen. Het schip heeft geruimen tijd gezocht, doch niets gevonden. Alle schepen zijn gewaarschuwd. ZWARE OVERSTROOMINGEN BIJ KOEPANG. Een officieel telegram uit Koepang meldt, dat in de kampong Losina ten Zuiden van Beloe zware overstroomingen hebben plaats gevonden. 90 huizen, vele kokospalmen, de tweede maisoogst en vee zijn hierbij verloren gegaan. Tot nu werden geen persoonlijke on gelukken gerapporteerd. Zaterdag, den tweeden dag van de al- gemeene vergadering van de Nederlandsche Juristenvereeniging, is de gedacbtenwisseling voortgezet over de vraag; Is de rechtspositie van den vreemdeling in Nederland voldoen de verzekerd? Zoo neen, welke wijzigingen behooren dan in onze wetgeving te worden aangebracht? STAATSLEENINGEN. 5 0/o Nederl. 1932 4J4 Nederl. 1917 4 1931 BANKINSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. Kolouiale Baak Ned. Ind Haneldsbaak D. Reichsbaak INDUSTR. OND. BINNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Oelft Cert. Küchenm. Acc. Nederl. Ford Philips Gloeil. Gem Bezit Unilever INDUSTR. OND. BU1TENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Betbleh. Steel Cities Service General Aviation Steel Studebaker U. S. Leatber Zweedsche Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. BoetOD Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon Petr. Perlak Continental Oil Shell Union RUBBERS Amsterd Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi Interc. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl Amerika lijn Gem Eig. Kon. Ned Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN Deli Batavia Oostkust Oude Deli SeDembab AMER. SPOORWEGEN. Atchisoo Topeka Southern Railw. Cert. Union Pacific Wabasb 'Exdividend. fExclaim. Vorige koers lOOi/vr 9/i/, 931/4 55V, 50 491/r 100-/, 2P/s 15 45 U/s 92' 671/4 96^4 7 71/is l'/z 1 2'/, lii/:0 23»/;, 3'/.. 1% 4 152'/, 1123/, 811/, 383/i .3 30 94 8 72'/, 109 125 67'/. Koers van beden te: 20 57/s 321/, D/ie PROLONGATIE Vorige koers 1 pGt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. iG '37l6 3 P/s 10 3 37/S 78/, ll/lfi 2i/s l'/z 10 Ve 101/, 438/4 104 P/s 103 114 pl.m. 1.30 57'/, 26 72-3 106'/, ~Ü/r 8 2Vs 2b'/, 30/s 2 159 117 85 95 8'/, 73 117 1308/, 70 ~3 Va 3674 11 14 8 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 26i/, s l'5/ic 73-4 106'/,-? 9L">'ic 7/s 2«/l6 P/s 162- 12J 86 45 110 7 110 120 35 2 27'/, 73'/, 1057,-6 7f -V: pl.m. 2.15 161-Vs 121 86'/, 131j-2) 70'/,-1 3'/i 37V4 8/4 45'/,-) 18/, Heden 1 131|-2) 71-1 37, 371/4-8 101/4 S/4 27-V, 62-3»/, 105'/,-) 77x6-s S)-1S/l6 11-% 161-4 131)-»/, 3774-1 74 pCt, NIET OFFICIEEL Londen 1 Berlijn Parijs Brussel (Belga) Bazel Weenen p. Scb. Kopenhagen Stockholm Oslo New.Vork Italië 100 O I Vorige Koers op koers heden 2 uur 8.85 8.80 58.87 IA 58.72'A 9.737, 9.73'/, 34.45 34.46 48.277, 48.32 35.25 48.40 48 60 45.50 45.80 43.50 43.80 247 247.8/g 12.627,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9