Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. £and' en JaUh&ouw Jstgezonde*i Slakken 5Qituientand Is Uw NL-plaatje in orde? De heer Boissevain (lib.) merkte op, dat het beste zou zijn een samenwerking tusschen alle centrales in Nederland. De heer J. J. de Vries (r.-k.) achtte den bouw van de nieuwe turbine een belemmering voor verlaging van den stroomprijs. De heer Van der Waerden (s.-d zeide o.a., dat een groote besparing mogelijk zou zijn, als er één bedrijf was voor de geheele provincie, waarin dus opgaan de bedrijven van Amsterdam en Haarlem. Iedere partij - en dus ook de provincie moet voor naar eigen reserves zorgen. Dat is plicht De heer Lambooy (r.-k.), gehoord de de batten, betwijfelde of er nu wel over de tur bine moet worden beslist. Zóó urgent is a zaak niet en er kan eerst worden gesproken met Amsterdam en Haarlem. De heer Süngenberg (v.-d.) betoogde uit voerig, dat het juridisch onjuist is, wanneer de provincie meer dan 48.000 K.W. zou gaa. produceeren, daar. op grond van de bepan - gen, gemaakt bij de opheffing van P.E.G.E.M., er geen capaciteit van Amster dam overbodig ma? worden Door den ^ouw van de nieuwe turbine zou die overbodtgh intreden. Ook Haarlem heeft groote reserve- 03 Tenslotte zeide spr., dat het ook hem heeft verbaasd, dat geen overleg is gepleegdjnrt Amsterdam. Hij drong alsnog op zulk over leg aan. Het standpunt van Ged. Staten. De hee,r Bruch (Ged. Staten) las een eerklaring voor van het college van Gedep. Staten, waarin wordt gezegd, dat z°ovee' mogelijk aan Nederlandsch fabrikaat de voorkeur zal worden gegeven. Er zijn aan de zaak twee kanten, n.1. az verhouding tot Amsterdam en de algemeens economische auaestie. Wat den eersten kant betreft, Amsterdam heeft de 35.C00 K.W., die voor de P.E.G.E. M. waren bestemd, voor eigen risico aan vaard. Amsterdam deed daarmee niet m«g dan zijn plicht. Amsterdam wist, dat de provincie 48.000 K W. aan de markt kon komen zon der uitbreiding. Als men nu met uitbrei ding met niet meer dan 48.000 K.W. aan de markt komt, staat men tegenover Amster dam zuiver. En nu de algemeene economische kout Toen de P.E.G.E M. uit eikhar viel, was er de keuze tusschen stroomkoop of eigen stroomopwekking. Men koos het laatste. Maar de logische consequentie is daarvan de eigen reserve. Wij moeten in dezij tijd zurnig zijn, maar er is ook verkeerde zuinigheid. Amsterdam levert de reserve niet voor niets, wellicht za: koop van stroom duurder ziin dan een eigen turbine. Maar ook als dat niet het geval zou zijn, dan moet toch de grootste bedrijfsveilig heid den doorslag geven. En dat verschaft de hg en reserve. Met Amsterdam is niet gesproken, omdat Ged. Staten het allerbeste contract minder veilig achten, dan een eigen reserve. De zitting wordt verdaagd tot hedenoch tend half elf. uit ervaring hoe gaarne deze loten voor dit doel gekocht worden. U kunt ze in elke gewenschte hoeveelheid van den inspecteur van onze vereeniging, den heer C. Verwer, Baanstraat, alhier, in ver koop krijgen en wij verzoeken U nog heden loten voor dit doel bij hem aan te vragen^ Of een asyl noodig is. Wij geven IJ een kort staaltje van enkele gevallen, die in deze week zijn voorgevallen: Onze hulp werd ingeroepen voor een hond met een gebroken poot. Hulp van den dieren arts ingeroepen, die een gipsverband heeft aangelegd. Onze hulp werd ingeroepen voor een over reden hond. De huid van één der pooten was geheel afgestroopt. Ware er een asyl geweest, dan hadden wij het dier daar tijdelijk kun nen opnemen en verzorgen. Nu moest de hond voor rekening van onze vereeniging af gemaakt worden. Hulp ingeroepen bij een kat, die overreden was en daarna te water geraakt. Het dier bracht, kort nadat het op het droge gebracht werd, jongen ter wereld. Vier zwervende poesen en twee honden aangeboden. Dank zij de medewerking van de Alkmaarsche Courant en het Noord-Hol- landsch Dagblad kunnen deze zwervers veel al van het gaskastje gered worden. Bovendien werden zeer vele verzoeken ont vangen om gedurende de vacantie dieren te huisvesten. Zoo gaat het steeds door en wij hopen U met deze korte opsomming van de laatste da geen eenigszins overtuigd te hebben, dat een asyl hier een noodzakelijkheid is en dat er voor het verzamelen van de daartoe benoo digde gelden dient aangepakt te worden. Wie werkt hieraan mede? Afdeeling Alkmaar en Omstreken Ned. Ver. tot Bescherm, v. Dieren. met SCHAGERBRUG. De plaatselijke zangvereeniging „Kunst na Arbeid" behaalde op het te IJmuider ge houden bondsconcours een 2e prijs met 298 punten in de derde afdeeling A. TARWE-ORGANISATIES NOORD EN ZUID-HOLLAND. De Besturen der Tarwe-Organisaties voor Noord- en Zuid-Holland brengen ter kennis van belanghebbenden, dat er in de laatste weken nog enkele tarwetelers zijn geweest, welke zich niet tijdig met den te vélde staan den oogst hadden aangemeld en alsnog aan sluiting hebben verzocht. Tot heden zijn deze nakomers aangeno men, doch de besturen vestigen er de aan dacht op, dat thans de controle te velde zal beginnen en perceelen tarwe, welke niet mochten worden gecontroleerd, omdat zij niet op de lijsten voorkomen, moeilijk later alsnog kunnen worden aanvaard. Daar het vooral kleine telers zijn, welke nog steeds niets van de tarwewet schijnen te weten, zouden de besturen het zeer op prijs stellen, indien aangeslotenen, ieder in eigen omgeving vorenstaande waarschuwing be kend maken. Thans is ook weder de tijd aangebroken dat in sommige streken van Noord- en Zuid Holland tarwe te velde wordt verkocht. DC besturen vestigen er de aandacht op, dat geen tarwe door de Organisatie zal worden aan vaard, welke te velde is gekocht, tenzij de verkooper zoowel als de'kooper lid is of er kend handelaar en de koop ter kennis van het district wordt gebracht. Men kan hier voor formulieren bij den districts-secretaris bekomen. Bij verkoop via den notaris kan de notaris zijn bemiddeling tot het vervullen van eenige formaliteiten verleenen. Men verzuime niet zich vóór den koop of verkoop tot den districtssecretaris om nadere inlichtingen te wenden. builen verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, b'wijst geenszins dat de redactie er mede instemt Het blijkt ons, dat autotoeristen in ver schillende landen moeilijkheden aan de grens ondervinden, omdat de NL-plaats op hun auto of motorfiets niet aan de wettelijke eischen voldoet. De letters NL mogen alleen in zwarte teekens worden aangebracht op een ovale, witgeschilderde plaats, welke verticaal aan de achterzijde van het motorrijtuig moet worden bevestigd. Ook is het toegestaan, de letters op DE PRINS TE GENEVE EN LAUSANNE. De correspondent van het Hbld te Genève meldde Dinsdagavond: Prins Hendrik was vandaag te Genève, waar hij een onderhoud had met prof. Max Huber, voorzitter van het Intern. Roode Kruis-Comité, die daarna aan den prins een dejeuner heeft aangeboden. In den namiddag is de Prins naar Lausanne vertrokken, waar hij o.a. den Duitschen Rijks kanselier von Papen een bezoek wilde brengen. SCHOENWINKELIERS. Op den tweeden congresdag van den Ned. Bond van schoen winkeliers en schoenmakers patroons te Venlo heeft de algemeene ver gadering gekozen tot bondsvoorzitter den heer J. A. Slaghecke uit Arnhem; tot hoofd bestuursleden de heeren J. Moores, Haar lem A. Linnewever, Den Haag en J. Ariaens, Venlo. BOSCHBRAND IN NOORD-BRABANT Te Loon op Zand is gister door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de Mastenbos- schen van den heer G. Dirven. Met behulp van een groot aantal arbei ders is men er naar het Hbld. meldt, in ge slaagd de omliggende bosschen voor het vuur te behouden. AFGIFTE VAN KOSTELOOZE RIJWIEL- MERKEN. De aanvragen van kostelooze rijwielmer- ken konden tot heden alleen geschieden op de kantoren van de ontvangers der accijnzen waartoe de aanvragers persoonlijk ten kan tore moeten verschijnen. Ten einde tegemoet te komen aan de bezwaren van hen, die ver van een kantoor wonen, zullen belanghebben den met ingang van het belastingjaar 1932 1933 de aanvraagformulieren ook kunnen ver krijgen en indienen bij den dienstgeleider van den post waaronder zij wonen, mits die post niet is gevestigd in een plaats die ook standplaats is van een ontvanger van de ac cijnzen. De aanvrager moet het benoodigde formu lier persoonlijk bij den dienstgeleider inle veren (desgewenscht kan hij het door een anderen persoon bij den dienstgeleider doen aanvragen). Evenals in vorige jaren zullen de ontvan gers gedurende een tijdvak van ongeveer drie weken, ingaande omstreeks half Juli, des avonds en c.q. des Zatcdagmiddags eenige extra-zittingen houden voor het inleveren van de aangiften en het afhalen van de ri; wielmerken. Bij de hierboven bedoelde dienst geleiders zal eveneens op voor belanghebben den gunstige tijdstippen gelegenheid bestaan het benoodigde formulier aan te vragen en in te leveren. Met de afgifte van de rijwieimerken worden de d.enst.geleiders niet belast; zij worden uit sluitend ten kantore van den betreffenden ontvanger der accijnzen uitgereikt. Gelijk be kend is, kan de aanvrager het rijwielmerk door een anderen persoon doen afhalen, mits tegen overlegging van de aan den aanvrager toegezonden kaan. in millimeter*. A10080 B1510 300180 E180120 het her een ovaal wit vlak aan te brengen, dat op een verticaal deel van de carrosserie (a. d. ach terzijde!) is geschilderd. Gekleurde velden of biezen zijn niet toege staan, terwijl de afmetingen van plaat en let ters nauwkeurig voorgeschreven zijn (zie bij gaande afbeelding). Voorts moet de plaat in donker verlicht kunnen wordenmen kan aan de grens niet volstaan met de belofte „o, ik rijd toch niet bij avond", de douanebeambte kan in zoo'n geval het binnenrijden verbie den, en meermalen reeds is van deze bevoegd- hied gebruik gemaakt! Voor verdere inlichtingen kan men zich o.m. wenden tot den A. N. W. BToeris tenbond voor Nederland, van wien wij deze waarschuwing ontvangen hebben. Op vele auto's en motorrijwielen ontbreekt voorts het eveneens voorgeschreven nummer- en ge wichtsplaatje, en ook die nalatigheid kan tot oponthoud en kosten aanleiding ge ven, zelfs in het vaderland! de ouderlijke woning gebracht. Haar toestand is nog ernstig De verdachte, die dit misdrijf zonder eenigerlei aanleiding heeft gedaan, wordt niet toerekeningsvatbaar geacht. PRINSES JULIANA NAAR MECKLENBURG. Naar het Corr. Bur. verneemt is prinses Juliana voornemens 12 dezer uit den Harzte vertrekken en zich naar Mecklenburg te be geven, waar H. K. H. met den prins eenigen tijd bij haar familie denkt te verblijven, alvo rens naar Nederland terug te keeren. SMOKKELARIJ. De Nederlandsche douane te Gendringen heeft Dinsdagnacht een vrachtauto aange houden, die volgens den chauffeur met ledige kisten bevracht was, doch die bij onderzoek verschillende soorten goederen tot een waar de van pl.m. 15.000 bevatte. De auto is in beslag genomen. Tegen de beide vervoer ders is proces-verbaal opgemaakt. HET CONFLICT AAN DE WERKEN VAN HET JULIANAKANAAL. Nieuwe bespreking van partijen onder leiding van den rijksbemid delaar. De rijksbemiddelaar in het vierde district, prof. mr. P. J. M. Aalberse, heeft de partij en, betrokken bij de staking aan het Juliana- kanaal te Bom, opgeroepen tot een nieuwe bespreking op Woensdag 13 Juli a.s., in het departement van economische zaken en ar beid te 's-Gravehage. JONGETJE DOOR HOLLEND PAARD GEWOND. Gistermiddag is in de Verschoorstraat te Rotterdam een paard, voor een groentenkar gespannen, geschrokken van een voorbijrij dende carrier en op hol geslagen. Twee jon getjes die in deze straat speelden, werden door paard en wagen aangereden. De 7-jari- ge J. K. wonende in Verschoorstraat kreeg een trap in den buik, waardoor inwendige kneuzingen ontstonden. Het 3-jarige jon getje R. v. O. ook uit de Verschoorstraat kreeg eveneens een trap in den buik en een wiel over het linkerbeen. Beide kinderen zijn in het ziekenhuis aan den Coolsingel opge nomen. ers en R.V.O.-ers het er op gezet de vergade- ring te verstoren. Terwijl de heer Knotsenborg aan woord was, interrumpeerde zekere M. haaldelijk. Hij werd door de fascisten ver zocht zich kalm te houden. Toen hij daaraan geen gehoor gaf, werd hij tot tweemaal toe door de politie tot kalmte gesommeerd. Toen daaraan ook geen gehoor werd gegeven, trachtte de politie M. uit de zaal te verwijde ren. Deze verzette zich hevig. Hij kreeg van den agent een slag met den warienstok op den rug, waarop een ander, een zekere v. V. den wapenstok van den agent vastgreep en op zijn beurt van een an deren agent een slag kreeg. Ten slotte is M. uit de zaal gezet. Dr. Breemer heeft zijn ver wondingen aan het hoofd gehecht. Hierna was het in de zaal rustig en werd gepauzeerd. Na de pauze kwamen de s. d. raadsleden Bertou en Poelman drie leden van de R. V. O. en O. S. P. meebrachten en de politie verzochten de aanwezige fascisten te visiteeren, waarop door de politie geant woord werd, dat zij de eventueele dragers van wapenen dan maar moesten aanwijzen, dan zou de politie die personen visiteeren. Plotseling liep B. naar het podium, waar een hevig tumult ontstond. B. werd geslagen, Knotsenburg liep een bloedneus op en Van Vliet, amateur-bokser, lid der O S. P., werd ernstig aan het hoofd verwond en bloedde uit verscheidene wonden. Terstond begon de politie de zaal te ont ruimen. Op straat werd nog een agent door den communist O. een wajjenstok ontnomen. EEN RUMOERIGE VERGADERING TE OVERSCHIE. Fascisten en socialisten slaags ge raakt. Men meldt aan de N. R. Crt. uit Over- schie: Gisteravond werd een openbare vergade ring gehouden door den Algemeenen Ne- derlandschen Fascistenbond in de groote zaal van het Vereenigingsgebouw, waarin de heeren Knotsenborg en Baars als sprekers optraden. De zaal was stampvol, zoowel met inwoners van deze gemeente als met men- schen, die van elders waren gekomen. Klaarblijkelijk hadden de aanwezige O. S. P.- EEN NIEUWE POLITIEBOOT VOOR DE GEMEENTE AMSTERDAM. Door de firma G. de Vries Lentsch is voor rekening van de gemeente Amsterdam een nieuwe politieboot gebouwd. In tegenwoor digheid van een aantal politie-autoriteiten, o.w. de hoofdcommissaris, de heer Versteeg, is gistermiddag op het Noordzeekanaal een officieele proeftocht gehouden. Op dezen tocht voldeed het vaartuig aan alle aan de bouwers gestelde eischen. De boot moest een snelheid ontwikkelen van 20 K.M. per uur. Zoowel tegen als voor den wind was deze snelheid rooter. Deze nieuwe boot is 19 M. lang en heeft een breedte van 3.20 M., terwijl de diepgang bedraagLl.40 iM Zij is voorzien van een motor van 120 PK geleverd door de N.V. Kromhout Mo- torenfabriek D. Goedkoop Jr. Het scheepje is uitsluitend door Amsterdamsche firma's gebouwd. Na dezen proeftocht werd het door den hoofdcommissaris namens het emeentebe- stuur van de bouwers overgenomen. Deze nieuwe politieboot zal dienst doen in het havengebied. NEDERLANDSCHE BLINDENBOND. Gister heeft te Utrecht een demonstratie plaats gehad van den Nederlandschen Blin- denbond ter gelegenheid van zijn 37ste jaar vergadering voor de eischen van deze orga nisatie, in hoofdzaak voor gemeenschaps blindenzorg. Naar aanleiding van liet feit, dat het be stuur van de Utrechtsche werkverschaffing voor blinden aan de Utrechtsche leden had verbonden aan deze demonstratie deel te ne men, werd ter vergadering een motie aange nomen, waarin ernstig wordt geprotesteerd tegen het machtsmisbruik van het bestuur van de betrokken philanthropische instelling. Tijdens de demonstratie werd getracht, deze motie aan te bieden aan de Inrichting „Ach ter St. Pieter". Men weigerde evenwel het betreffende stuk in ontvangst te nemen, waar na het fier post aan het bestuur werd toege zonden. Honderden blinden uit verschillende dee- len des lands namen aan deze goedgeslaagde demonstratie deel. INTERNATIONAAL CONGRES VOOR PHONETISCHE WETEN SCHAPPEN TE AMSTERDAM. Ook de Woensdag is een echte werkdag geweest en de bij de voorbereiding van het Congres door Professor Burger uitgesproken wensch, dat dit Congres een werkcongres zou zijn, is wel ln vervulling gegaan. De ochtendvoordrachten werden bijna alle door medici ehouden en waren daardoor medisch geörinteerd. aar, had ons den vorigen dag getroffen hoezeer de linguisten schreden ge daan hadden in de richting der exacte weten schappen, thans kwam uit, hoe omgekeerd natuurwetenschappelijke onderzoekers thans de taalkundie eigenschappen van het gespro kene van hun kant trachten te benaderen. E. R. D. SCHAAP ZEVENTIG JAAR. In het vereenigingslokaal van de Vereeni ging „St. Lucas" aan de Weesperzijde te Am sterdam, heeft gister de voorzitter de heer E. R. D. Schaap, wegens het bereiken van den zeventigjarigen leeftijd receptie gehou den. Het lokaal was met bloemen versierd en ook de buste van den 70-jarige was met bloe men omhangen. Door de leden van St. Lucas DIERENBESCHERMING. De verloting, die dit jaar ten bate van het asvlfonds voor een te stichten dierendsyl voor Aikmaar en Omstreken gehouden zal wor den, is goedgekeurd door B. en W. van de gemeente Alkmaar d.d. 15 Juni 1932, no 1 762.1de loten liggen gereed voor den ver koop, maar waar blijven nu onze wakkere medewerkers, die ons willen helpen om deze loten t^verkoopen? Reeds eenige weken ge leden vroegen wij om medewerkers, maar er meldden zich nog te weinigen aan. Zoo ko men wij er niet, met ons werk svmpathisee- rende dierenvrienden! Alleen wat medelij den kan de dieren niet helpen. Zij moeten daadwerkelijk geholpen worden. Kom vrien den, werkt allen mede deze loten te verkoo- pen! De vacantie breekt aan. Een pracht ge legenheid om wat loten mede te nemen en aan familieleden en kennissen te verkoopen. De prijs per lot is slechts 10 cent en wij weten INSTELLING ECONOMISCHEN RAAD. De Eerste Kamer heeft gister zonder hoof delijke stemming goedgekeurd het wetsont werp tot instelling van een economischen raad. POGING TOT DOODSLAG OP EEN MEISJE TE KOOTEN De marechaussee heeft te Buitenpost aan gehouden een inwoner van Kooten, die ver dacht wordt van poging tot doodslag op een meisje aldaar, dat hij slagen met een hamer zou hebben toegebracht. De verdachte is ter beschikking van den Officier van Justitie te Leeuwarden gesteld. Het slachtoffer is een 14-jarig meisje. Zij was per f iets op weg naar de firma Baarsma te Zwaagwesteinde. Door den verdachte, een 28-jarigen man, werd zij met haar rijwiel in een sloot geworpen. Toen het meisje daar uit kroop, heeft hij haar met een hamer zeven verwondingen aan het hoofd toegebracht. Het kind is in bewusteloozen toestand naar werd de heer Schaap gehuldigd en werd hem een geschenk aangeboden, waarna nog veS! van de gelegenheid gebruik maakten om hem geluk te wenschen. Onder deze waren vei? genwoordigers van de zustervereenigjnfr „Arti et Amicitiae" alhier en „Pulchri Stu dio" in den Haag. INSTELLING REGEERINGS- PERSDIENST. In het najaar van 1931 is door den mini», ter van buitenlandsche zaken een commissie in het leven geroepen, welke tot taak zou hebben de regeering van advies te dienen omtrent de instelling van een Regeering», persdienst. De commissie heeft thans ver. klaard dat zij spoedige instelling van een Regeeringspersdienst dringend gewenscht acht; dat instelling van een doelmatigen Regee. ringspersdienst zal kunnen plaats hebben zonder groote offers uit de schatkist te wen. schen; L dat zij zich ervan bewust is, dat in een tijd van economischen- en financiëelencrisis al» de onderhavige de grootst moge.ijke bezuinj. ging moet worden toegepast, doch dat juist in een tijd van crisis de weerloosheid van een staat tegenover tendentieuze perscampagnes in hooge mate gevaarlijk kan zijn, waarbij de Commissie o.a. denkt aan campagnes ter ondermijning van het vertrouwen in het crediet of in het ruilmiddel van den Staat. dat op dezen grond de Regeering moge overwegen, of niet de uitgaven voor de orga- nisatie van een Regeeringspersdienst ten volle zullen worden gerechtvaardigd daar het uit dat zoodanige instelling, in het bij. zonder onder de huidige omstandigheden, zal afwerpen. BRAND AAN BOORD VAN DE „DEMPO". Aan boord van de „Dempo" van den Rot» terdamsche Lloyd, liggende te Tandjong. Priok, is brand uitgebroken. Het vuur is ge- bluscht door het pompen van koolzuur in de brandende tabakslading. De „Dempo", die volgeboekt was, zou hedenmorgen vertrek* ken, doch het vertrek is uitgesteld. De schade kan nog niet met zekerheid worden medege- deeld, als gevolg van het inpompen van koolzuur. Wij ontkenen aan de Tel. nog de volgende bijzonderheden Tandjong-Priok werd in de vroegte opge« schrikt door het gerucht, dat er brand was uitgebroken aan boord van de aan de Lloyd. kade liggende „Dempo'', waaruit een grijze rook in de buurt van de 3e klasse opsteeg. Onmiddellijk werd alles in het werk gesteld om den brand te bedwingen. Voorts werden velen gewaarschuwd zoodra bekend was, dat de „Dempo" niet zou kunnen vertrekken. In Weltevreden heerschte zeer groote ongerust heid, aangezien definitieve berichten tot ze* ven uur uitbleven. Op dat tijdstip giste men nog over de vermoedelijke oorzaak van den brand. Men meende dat de brand ontstaan zou kunnen zijn door een motordefect, of in een 3e klasse hut of door broeiing in de la ding. Inlichtingen uit Tandjong-Priok wezen er op dat de brand reeds- om halfzeven goed als gebluscht scheen. De meeste passa giers werden intusschen gewaarschuwd, dal de boot dien dag niet zou kunnen vertrekken. Luik vier, waarin de brand plaats had, werd gesloten en volgepompt met koolzuur. De vertegenwoordiger van den „Rotter- damsche Lloyd", de heer Bouman, die vanaf het eerste brandsignaal aan boord van de „Dempo" aanwezig was, heeft het volgende verklaard: In den afgeloopen nacht tusschen halfvier en vier uur constateerde de wachtsman, dat uit een luchtkoker van luik vier rook kwam. Onmiddellijk werden alle hens aan dek ge commandeerd en op het luik geconcentreerd. De koolzuurapparaten werden aanstonds in werking gesteld, ten einde den brand te con- centreeren door de luiken onder koolzuur te zetten en het uitslaan van den brand te ver mijden. Er werden geen vlammen waargeno men; wel werd broeiing geconstateerd, die momenteel geen gevaar oplevert. De uiterlijk zichtbare schade was nihil, behalve wat be treft de lading in luik vier. In verband met het koolzuurproces moet twaalf uur worden gewacht alvorens het luik kan worden geo pend. Indien de temperatuur daalt, zooals thans het geval is, kan het verwijderen van de koolzuur worden verhaast door dit weg te zuigen. Verder uitstel van het vertrek is afhanke lijk van den toestand van het koolzuur. Voor- loopig wordt het vertrek op Donderdag ge handhaafd. Alle passagiers werden des nachts g®* waarscfiuwd, dat heden geen inscheping nw* gelijk was. Een nader ontvangen telegram meldt nog: Aangezien thans vaststaat, dat broeiing van de tabakslading plaats had, moet eerst het luik worden gelost, alvorens de schade kan worden vastgesteld. Den geheelen nacht was geen vlam zichtbaar. Alleen werd rook ontwikkeling waargenomen. De „Jan van der 35. Daar stond warempel een groote gezellige koe en ook de emmer met melk. De koe was erg vriendelijk tegen Tuimeltje en Kruimeltje en daar deze twee ondeugden zoo slim waren de koe aan het praten te houden, konden de andere kaboutertjes vlug hun emmertjes met melk vullen. Een paar ondeugden wa- 7?h»°aT °A ?r g£kl0mmen en Ueten ^ch fijn afglijden. Ze hadden de grootste pret en de koe vroeg of ze maar dik wijls terug wilden komen, want ze vond bet echt eenzaam in aar kwam het boerenmeisje binnen. De kaboutertjes v uchtten ineens in hoeken en gaten weg, maar alleen Kruhnel- je kon met zijn korte beentjes niet zoo hard hollen. Van schrl wel ie midden in de emmer met melk en de boerin die de plons w el hoorde, maar verder niets zag, vond dat wel heel gek, maaf aacht er verder niet over en verdween weer heel gauw.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6