HET RAPPORT- WELTER GROOTE MEETING Iepen lerOorloi en voor Dienstweigering aar,an mtn sn v,i*en Groot Vocaal Tuinconcert Aqwda £aaiste betichten Siad lüeecêecicht EEN TAKJE GAGEL. Zodagavonnd half 8 o. I. van CORN. JONKER. Soliste ANNIE VEENENBOS. ...KATER SVÊKfaS ZONDAG 24 JULI a.s. KATTENBERG, Heiloo Zaterdag 9 Juli. 4 uur. Bergen, Opening dr. Dekker-huis m m.v. Pro Arte. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dram.). Toegang v. pers. boven 18 j. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Schip in Nood (rom), 2. Moderne Liefde (com.) Voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: Drie dagen in fe Patoet (com.) Toegang beneden 18 jaar. 7.30 uur Harmonie Lieveling der Goden I Voor eiken leeftijd. 7.30 uur, Ter Coulster, Heiloo. Opvoering van de gecostumeerde dierenklucht Van den Vos Reinaerde door de Vrijz. Chritt. •Jeugdgemeenschap. 8 uur, Bergen, concert (Bergen s Ge mengd Koor en Bergen's Mannenkoor) in de Unie. Zondag 10 Juli. 2% uur Sted. Muziektuin Kinderkoor „De Kleine Stem" m.m.v. adsp. afd. v. d. Arb Sportbond. f In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doorloopende voorstelling van Zijn terug komst (dram.) Boven 18 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van z uur nam. af doorloopende voorstelling van 1 Schip in Nood. (rom.) 2. Moderne Liefde (com.) Voor eiken leeftijd. In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van Drie dagen in de Patoet (com.) Boven 18 jaar. 2, 4.30 en 7.30 uur, Harmonie, Lieveling der Goden. Voor eiken leeftijd. 7 30 uur Sted. Muziektuin Concert o. 1. v. Corn. Jonker (soliste Anine Veenenbos). Maandag 11 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Zijn terug komst (dranrT Donald, dat een overeenstemming te Lau sanne tot stand is gekomen". De leider der oppositie Lansbury stond on middellijk, nadat het gejuich bedaard was, op en zeide: „Welke ook de voorwaarden van het ver drag mogen zijn, wij hopen allen, dat het her begin van een nieuw tijdperk, van een wer kelijke, waarachtige en duurzame vriend schap tusschen het Duitsche en Fransche volk zal zijn". o De èerste Duitsche persstemmen over het resultaat van de conferentie van Lausanne zijn reeds verschenen. Onder het opschrift „Het volk heeft het woord" schrijft de „Tag" o.a.: Het resultaat beteekent, dat Frankrijk heeft overwonnen Herriot heeft zich teruggetrokken op het standpunt „Versailles boven alles". Herstel betalingen in plaats van vrijwillige bijdragen voor de saneering van Europa. Verdere mili taire onderdrukking van Duitschland, in stand houden van de oorlogsschuldpsychose. Het resultaat van deze conferentie herinnert op fatale wijze aan gelijke overeenkomsten: Steeds is Duitschland het lijdend voorwerp van dergelijke conferenties. Het zou onjuist zijn te miskennen hoe belangrijk de belasting van Duitschland vóór Lausanne was. Het be slissende is het feit, dat wij uit Lausanne thuiskomen met een politieke milliardenschuld Spoedig zal blijken, hoe krachtig de tegen stand van de volksmassa tegen dit paragra- fenwerk zal zijn. De „DAZ" schrijft onder het opschrift Het losgeld" o.a.: Volgens zuiver econo mische gezichtspunten kan natuurlijk niet be slist worden of de ratificatie van het verdrag van Lausanne aanbevelenswaardig is of niet Er bestaat echter geen twijfel aan, dat het verdrag van Lausanne een bijzondere waar borg geeft voor den weg tot saneering van de politiek. Of dit voordeel groot genoeg is om de teleurstelling over dat wat politiek niet be reikt kon worden op te heffen moet nog bewe gen worden. o In hooge politieke kringen in Washington laat men zich hoogst bevredigd over de con ferentie van Lausanne. In het staatsdepartement wordt verklaard, dat thans de weg voor de regeling der oor- logsschuldenkwestie open ligt. Men legt er evenwel den nadruk op, dat de Amerikaan- sche regeering een totaalregeling afwijst, maar afzonderlijk wil onderhandelen met de verschillende debiteurstaten. De volgende stappen moeten thans worden ondernomen door de debiteurlanden, wien de regeering der V.S. zal tegemoetkomen, zonder echter eeni gerlei bindende beloften te kunnen doen. Tegenover dit Washingtonsche optimisme wordt in de New-Yorksche pers vastgesteld, dat de Amerikaansche regeering door het één geworden Europeesche front juist in die po sitie is gemanoeuvreerd, die zij pijnlijk heeft getracht te vermijden. De Amerikaansche regeering is thans gedwongen om óf de oor logsschulden te schrappen, óf belangrijk te verlagen, óf wel den schuld voor de verhinde ring van een terugkeer van normale economi sche betrekkingen op zich te nemen. Wanneer men het oog houdt op de houding van het congres, zal de Amerikaansche regee ring waarschijnlijk niet anders kunnen aoen dan in December een nieuw moratorium toe te staan voor de dan vervallende betalingen. Verleden jaar heb ik het geplukt in de Boornbergumer Petten, het takje gagel dat hier voor mij ligt. Baron van Harinxma heeft er in wijze beschikking voor gezorgd, dat van dit edele veenlandschap in het hartje van Friesland, door Thijsse eens met zooveel enhtousiasme beschreven, ten mjnste een stuk I gespaard gebleven is en dat Myrica gale, het geurig gagelkruid, er vrij uit kan blijven groeien en bloeien op de wallen langs de plas. Het takje dat ik meenam van daar nu al weer bijna een jaar geleden, is platgedrukt in een boek en dor en droog geworden, maar het heeft-het voornaamste: zijn fijne geur, zijn pittige aroma bewaard. En als ik het hiei voor mij leg en de weldadige geur, de frissche reuk der wijde veenvelden er uit opstijgt, dan is dat kleine bruine steeltje met de nu vaal groen geworden langwerpige bladeren mij een welkome bode uit het land van onbedorven luister, waar nu in de laatste April weken de gagelgloed brandt. Waar de gagel geurt en de roode gagelkat jes in het voorjaar aan de lange struiken staan, daar kunt ge zeker zijn van een boeiend en belangwekkend landschap. Her en veen grond, de duinen bij Bergen en Schoorl en de Noordzee-eilanden geeft de flora van Hei mans, Heinsius en Thijsse als groeiplaatsen aan. Prachtige landstreken dus, de natte randen van de heipias, het veenland, rijk aan natuurschoon, vol variatie als welhaast geen ander gebied, het magnifieke duinlandschap van Noord-Holland en de onvolprezen Wad deneilanden met hun voor een goed deel al thans nog onbedorven luister. Waar de gagel geurt en nu in deze weken heele stukken veenland vooral in rosse gloed zet, daar wuift ook het witte wollegras allicht dicht in de buurt. Daar kunt ge orchideeën tusschen 't riet verwachten in de komende maanden, daar slingert de moeraslathyrus zich om de dunne rietstengels heen en daar prijkt de kattestaart straks weer in purperen glorie. Het veen, vaak gescholden en veracht om zijn nietswaardigheid, is juist een gebied waar een flora en fauna, een planten- en een dierenleven is te vinden zonder weerga. Waar nu eens niet het nut en de productiviteit in de eerste plaats zich opdringt, maar waar het vrije ongebonden leven in bloei en groei, in zang en lied, in kostelijke manifestatie van unieke schoonheid zijn luister verspreidt. Waar de gagel geurt, daar kunt ge ook de wulpenroep verwachten en een watersnip zal er allicht blatend langs de hemelen gaan. Eenden broeden ongetwijfeld in de buurt en de rietgors zal er zich zeker vertoonen. Een kiekendief bouwt in deze contreien bij voor keur zijn nest en de zangers van de rietzoom zullen hun lied over de veenplas doen klin ken. De daverende geluiden van den drukken dag zijn hier ver. Er is alleen de hemel, de lentehemel, blauw en wijd, volle witte wolk gevaarten, de hemel en het wijde, onbegrens de gebied van plassen en walletjes, van stuk ken onland en wat laag hooiveld hier en daar. Er donkert een kooibosch in de verte en dorpstorens teekenen zich af aan den horizon. Misschien dreunt, zooals in het Naarder- meer, af en toe een trein voorbij, modern snelverkeer door het ongerepte gebied, dat daar zoo ligt sinds jaren en eeuwen. Maar overigens zijt ge alleen hier, alleen met de stilte, de zon, het hier nog goeddeels onont- loken voorjaarsleven, de welluidende wulpen- roep in de verte, de gagelbloed aan uw voet, de gagelgeur om u heen. Zoo brengt dat- simpele gageltakje hier voor mij op 't witte blad over de donkere let ters heen mij aaa-'t peinzen. En aan 't ver langen ook Naar een zachte, zonnige voorjaarsdag, misschien straks in 't laatst van April, om te gaan waarheen de trein en de fiets mij voeren willen, om daar te gaan wandelen, te varen, te zeilen, te genieten van Gods wondere luister in het land van mijn jeugd, het heerlijke land waar de wulp zoo lokkend roept en de gagel, de frissche, pit tige gagel, geurt. A. L. B. DE CONFERENTIE VAN LAUSANNE. De overeenkomst van Lausanne is Zaterdag ochtend in de plechtige slotzitting van de con ferentie door de vertegenwoordigers van alle mogendheden die aan de conferentie te Lau sanne hebben deelgenomen, geteekend. De slotzitting. De plechtige slotzitting van de herstel conferentie te Lausanne vond Zaterdagochtend in de groote koepelzaal van het hotel Beau Riva geplaatst. De zaal was zeer vol. In dichte rijen stonden de leden der verschillen de delegaties, een groot aantal journalisten en voor zoover er plaats was ook nog pu bliek. Geen plaats was onbezet. De delegaties namen plaats aan de groote vierkante tafel, die met een groer. kleed bedekt was. De zit ting begon met een gelijkluidende verklaring van de vertegenwoordigers van Engeland, Frankrijk en Italië, behelzendende, dat de re geling van de intergeallieerden schulden van den dag der sluiting der conferentie tot de definitieve ratificatie van de overeenkomst van Lausanne wordt uitgesteld om de mo gendheden in de gelegenheid te stellen intus- schen een definitieve regeling van alle oor logsschulden met de Amerikaansche regee ring tot stand te brengen. Onder ademlooze stilte begon vervolgens de plechtige onderteekening van de acte van Lausanne door de zes uitnoodigende mo gendheden Engeland, Frankrijk, Italië, Duitschland, België en Japan. Als eerste teekende de Engelsche minister-president Mac Donald, vervolgens zetten de vertegenwoor digers van Duitschland, daar de overeen komst gesloten- is tusschen de 5 mogendhe den schuldeischers eenerzijds en Duitsch land anderzijds. Tenslotte werden alle naast de overeenkomst van Lausanne tot stand gekomen protocollen afzonderlijk ge teekend De slotzitting van de conferentie te Lau sanne begon om 10 uur. Te 10.35 was de on derteekening door alle gedelegeerden ge schied. GROOTE BRAND TE STOCK- HAUSEN. Vrijdag is in een der opslagplaatsen van de kunstmeslfabriek bij Stockhausen een groote brand uitgebroken. De oorzaak van den brand is onbekend. Doordat het gebouw uit hout was opgetrokken, greep het vuur snel om zich heen. 70000 dubbele centenaars gingen verloren. De schade bedraagt ongeveer 1000000 RM. DE GROOTSTE WOLSPINNERIJ VAN BOEDAPEST DOOR BRAND GETEISTERD. Oorzaak waarschijnlijk kwaad willigheid. De grootst* wolspinnerij van Boekarest van de „Societa ta Romana Bumkakuli" werd Vrij dag door een enormen brand geteisterd. De schade bedraagt ongeveer 60000000 Lei. Drie brandweerlieden geraakten door den rook bij het blusschingswerk bewusteloos. Een brand weerman werd ernstig gewond. Men schrijft den brand aan kwaadwilligheid toe. Bijna alle machines en weefstoelen gingen verloren. Uoe lang de weg ook is en hoe ver weg U woont, „DE VE- LUWE" brengt U de verpakte Boter, Margarine, Koffie en Thee en thans ook hygiënisch verpakte Kruidenierswaren van prima kwaliteit thuis. Zeker, in het centrum van de stad is U overal dicht bij, maar hoe staat het met de buitenwijken, hoe met de dorpen? Is het dan niet gemakkelijk voor U, dat U niet meer naar den winkel hoeft, maar aan de deur Uw waren kunt betrekken? Dit systeem bespaart U moeite en tijd, terwijl U bovendien aanspraak maakt op de hooge korting of de spaar- bons voor luxe- en huishoude lijke artikelen, welke wij in zeer uitgebreide keuze steeds in voor raad hebben. N. V. HANDEL MIJ. „DE VELUWE" 's-Gravenhage Scheepmakersstraat. Tel. 771850 Inkrimping personeelsformatie met 12 Blijvende salariskor ting van 13 voor ongehuwden en 8 voor gehuwde landsdie naren. Bij andere publiek-rech- telijke lichamen moet eenzelfde verlaging desnoods wettelijk worden afgedwongen. Verlaging van werkloozensteun. Verbod aanstelling van boventallige on- H prwii7Prc Bezuiniging 101.866.000. Wat Alkmaar betreft voorstellen tot opheffing der Arr. Rechtbank en van het Huis van Bewaring en samenvoeging van den Raad van beroep der dir. belastingen bij Haarlem of omgekeeru. De thans voorgestelde bezuini gingen zullen gevolgd moeten worden door besparingen van niet minder verre strekking. In het thans verschenen rapport van de Staatscommissie voor de verlaging van de Rijksuitgaven (Commissie-Weiter) wordt het bedrag, waarmede de begrooting voor 1933 zou moeten worden verminderd om te komen tot een althans wat den gewonen dienst betreft sluitende begrooting becijferd op rond 100 millioen. De Gemeente-financiën geven naar het oor deel der Commissie meer nog dan die van het Rijk reden tot bezorgdheid. Gezien de groote risico's, die de Rijksfinanciën bij een onoor deelkundig Gemeentelijk beheer loopen, be hoort de ernstige aandacht der Regeering op deze zieke plek gevestigd te worden. De Commissie berekent, dat van het totale Rijksbudget ad. 587 millioen slechts 395 millioen voor bezuiniging in aanmerking komt en dat hiervan de totale jaarlijksche loon- en salarislast rond 50 pet. bedraagt. Wil men een zeer groot bedrag op de lands uitgaven bezuinigen, dan moet men dus nood zakelijk daarbij de salarissen en loonen aan tasten. Voorgesteld wordt: inkrimping van de personeelformaties met 12 pet. (verwachte ba ten pl.m. 7,2 millioen); blijvende salariskor ting van 13 pet. voor de ongehuwden en 8 pet. voor gehuwden (bezuiniging pl.m. 24 milli oen, na aftrek van reeds bestaande kortingen wordt dit per saldo 14.5 millioen). Gelijk soortige verlaging van de loonen en salarissen van personeel in dienst der andere publiek rechtelijke lichamen zals als noodzakelijk com plement van dezen maatregel door een wette lijk voorschrift moeten worden afgedwongen, indien zij niet uit eigen beweging wordt opge legd. Voorts zal het evenwicht moeten wor den hersteld tusschen de salarissen en loonen van het Rijkspersoneel en van het personeel in dienst van publiekrechtelijke lichamen. Verder wordt voorgesteld: een vermindering met 15 pet. van de uitgaven voor materieele en overige behoeften (bezuiniging pl.m. 2.850.000) en van de door het Rijk verleende subsidiën, niet berustend op wettelijke regeling of contractueele verplichting (bezuiniging rond J 1 millioen); een vermindering met gemiddeld 25 pet. van de gratificatiën (bezuiniging rond 240.000); een wijziging van het reisbesluit (bezuiniging 855.000); meer doeltreffende toe passing van het Instituut voor Arbeidsover eenkomsten en vervallen van het Instituut der tijdelijke ambtenaren. De hier bovengenoem de bezuinigingen (waarbij de algemeene in krimping van de personeelformaties met 12 pet. bij alle departementen zal worden toegepast, na advies van een beperkte Commissre van hoofdambtenaren) geven een totaal bezuiniging van 28.945.000. Voorts worden op verschillende begrotings hoofdstukken bijzondere bezuinigingsmaatre gelen voorgesteld. Hierdoor wordt op Buiten- landsche Zaken 323.000 bezuinigd; op Justi tie (o.a. door afschaffing van 50 kantongerech- ten en van de rechtbanken te Roermond, Zut- hpen, Tiel, Dordrecht, Alkmaar en Winschoten' 3.140.000; op Binnenlandsche Zaken ei Landbouw (o.a. door een verlaging met 15 pet van den werkloozensteun) 1.697.000; op on derwijs (o. m. door vermindering van 10 pet. op de kosten van het Hooger Onderwijs, con centratie van openbare lagere scholen, U. L. O. scholen enz., doorvoering van de 45-schaal 15.404.000; op Financiën 4.882.000; op De fensie (o.a. door besparing van 10 pet. op de kosten van de marine- en legerorganisaties 7.503.000; op Waterstaat (o.a. door vervan ging van het wegenfonds door een Rijksver- keersfonds en uitstel van de Noord-Oostinpol dering van de Zuiderzee) 25.335.000; op Ar beid, Handel en Nijverheid 13.297.000; en op Koloniën 1.340.000. Met de reeds genoemde algemeene bezuini ging van 28.945.000 geeft dit een totale be zuiniging van 101.866.000. Gezien het feit, dat in de latere jaren het uitgavenpeil sterker is gestegen dan het volks inkomen, terwijl het belastbaar inkomen in de naaste toekomst met 30 tot 50 pet. zal blijken te zijn gedaald, acht de Commissie de moge lijkheid geenszins uitgesloten, dat deze bespa ringsvoorstellen nog slechts een eerste schrede zullen vormen op den moeilijken weg der bud getverlaging, die spoedig door een tweede stap van niet minder verre strekking gevolgd zal moeten worden. Men vindt elders in dit blad een uitvoerig uittreksel uit het Rapport Weiter. MET DE ALKMAARSCHE PACKET NAAR AMSTERDAM. De congresleden van de Rotterdamsche Handelskamer zijn gisteren om half vier na een autotocht per Alkmaar Packet huiswaarts gekeerd. Een gezellige drukte was er, die ver hoogd werd door de aanwezigheid van de Volendammers (v. Dijk c.s.), die lustig hun harmonica's bespeelde. AANRIJDING. Gisteravond, omstreeks kwart over acht, heeft op den hoek Kapelsteeg—Verdronken- oord een aanrijding plaats gehad tusschen den wielrijder H. L. en den motorbestuurder C. B., beiden wonende alhier. De fiets werd totaal vernield, terwijl de fietser zelf aan zijn been gewond werd. DE AFSLUITING VAN DEN BERGERWEG. De laatste loodjes wegen het zwaarst De juistheid van dit gezegde wordt ook onder vonden bij de werkzaamheden aan de Barne- brug, die den Bergerweg voor het rijverkeer afsluit. De verwachting dat j.1. Zaterdag de weg voor het rijverkeer weer kon worden openge steld is geen werkelijkheid geworden. Door de drukte van de aardbeiën-campagne gelukte het den aannemer niet een voldoend aantal vrachtauto's voor den zandaanvoer beschikbaar te krijgen. Een paar dagen regen vormden een belemmering om de bloks op het betonnen brugdek te leggen. De werk zaamheden aan de waterleiding brachten een week vertraging, met het gevolg, dat het werk (de aannemer had een week ingeloopen en dus vlug gewerkt) een week te laat gereed kwam. Het leed is intusschen geleden. De brug is gereed gekomen en de weg, die 15 Mei voor het verkeer werd ofgesloten, weer voor dit verkeer opengesteld. De aannemer verdient een woord van lof voor zijn vlugge wijze van_ werken. Alkmaar en Bergen hebben 1 3500 aan een hulpbrug uitgespaard, doch de autobezitters die van den weg gebruik moesten maken, hebben stellig het dubbele van dit bedrag moeten uitgeven, noodig om de meerdere K.M af te leggen, 't Werk moest gebeuren, doch met eenige voortvarendheid had het zeker in het voorjaar kunnen wor den uitgevoerd. De overheidsvoorbereiding op papier vorderde echter meer tijd dan het maken van den brug. Als nadeel-post komt ook nog de moeilijkheden aan het vreemde- hngenverkeer opgelegd. De overheid, die be kend is in het distr.ict, onderschat die moei lijkheden. Wij meenen, dat de werkzaamheden in Alkmaar en omgeving wel geleerd hebben, dat dit belang, dat Bergen, Schoorl en Eg- mond bij het Vreemdeligenverkeer heeft, vor dert, dat dergelijke werken niet in het hoog seizoen worden uitgevoerd. Voor Egmond aan Zee is dit o.i. zelfs fu- nest. De weg van Alkmaar naar Egmond is bijna onbegaanbaar en die van Castricum naar Egmond alsmede die van Bergen naar Egmond tengevolge van het vernieuwen van den weg geheel voor het verkeer afgesloten g.ewoon ergerlijk te weten, dat deze moeilijkheden voorkomen hadden kunnen worden wanneer de plattelandsgemeente Egmond-Binnen wat eerder voortging had gemaakt met het overdragen van den weg aan Hoogheem^dschap Noord-Hollands naar waarnemingen, verricht in den morgen van 9 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770.3 mM. te Shilly. Laagste barometerstand 753.1 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 10 Juli: Meest zwakke wind uit Westelijke tot Noordelijke richtingen; licht tot half be wolkt; droog warm weer. Overzicht. De weerstoestand blijft zich in gunstige richting ontwikkelen voor onze omgeving. De hooge druk in het Zuidwesten, nam toe en breidde zich over de Oostzee uit en de depressie bij Schotland, die gisteren eenige onzekerheid veroorzaakte is afnemend naai 't Noord-Oosten getrokken, terwijl in Zuid- Duitschland en Zwitserland zware onweers regen bracht, maar nu Zuidwaarts trok en in beteekenis afnam Zürich ha d45 mM. regen Ofschoon er in het hooge-druk-gebied nog tamelijk veel wolken zijn, hebben Engeland, Frankrijk, België, ons land en Noord- Duitschland warm en droog weer. De abnor- maal hooge temperaturen in Oost-Duitsch land zijn verdwenen. Noorwegen heeft re gen en plaatselijk krachtigen wind, Zweden vrij warm en droog weer dat. 10 11 dat 10 11 HOOG- EN LAAG WATER TL BERGEN AAN ZEL. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. Juli. v.m. nam. v m. nam 8.30 S.5S 4 55 5 13 9.26 9 54 5.39 6.02 HOOG- EN LAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). J uit Hoog water. Laag water, v.m. nain, v.m nam. 8.27 8.55 4.43 5.01 923 9.51 5.27 5.50 keer. Hier is echter een hulpbrug gemaakt zoodat het verkeer, daar in ieder geval voort gang kan hebben. Het gerucht, dat na het gereedkomen van de Barnebrug, deze weg tijdelijk zal worden afgesloten, is onjuist De brug wordt daar evenals te Schoorldam in twee gedeelten gemaakt, zoodat het verkeer geregeld voortgang kan hebben. De hoofden van de Bokkebrug aan de Handelskade zijc gereedgekomen. De Pietersstraat is daar voor het verkeei opengesteld en als het reisseizoen achter der rug is, zal de Handelskade wel weer voor hel verkeer geopend kunnen worden. Met den Rijksstraatweg is het nog een chaos en ook hierbij doet het gedecentraliseer de wegbeheer zich als een bezwaar gevoelen aangezien wij ons moeilijk hiervan voorstel len, dat al deze werken, bij een gecentrali seerd beheer, gelijktijdig onder handen moes ten zijn genomen. om°hdtrkWrier ,Dit 'chaam overwoogno<* om het werk na het seizoen te ondernemen ?r°aCa 'S g6,ZW'cht voor de aandrang van hït traag werkende plattelandsbestuur, dat nb - dagen na de beslissing verzocht met hef arbeiders aan dergelijke werkep te werk kun beoaald'W geSte'd Perbi' ^en Z\ Z bepaald het oog op dit werk, doch meer on de werken van het Rijk en dé ProviE*-,™ een Rijksweg en in Schermeer, alsmedede De werkzaamheden aan den Helderschen weg, waar voorbij het slachthuis «SS een nieuwe brug gemaakt wordt, zijn in seizoen ook een belemmering voor het ver- OPDRACHT. Door B, en W. van Hoogwoud is opgedragel het sloopen van de O. L. school met onderwij. zerswoning te Aartswoud aan den heer J Habbé, alhier. OPBRENGST BLOEMPJESDAG. De opbrengst van de Bloempjesdag van he» Leger des Heils bedraagt 150.23. CONCERT IN HET ZIEKENHUIS. ^HZrZ'lïkC0?S Alcmaria Victrix (voorheen Stedelijk Muziekcorps) heeft gisteravond on- der leiding van den heer Jac. Jansen gecon- certeerd in het Centraal Ziekenhuis. a»l P!Üi.ë.nten ^arei1 zooveel mogelijk in d' gelegenheid van dit concert te genieten. Een voorbeeld dat navolging verdient. ALKMAARSCHE NEUTRALE SCHOOLVEREENIGING iriinfl8 elders, in dit blad wordt ver meldt, kunnen belanghebbenden bij deze schoolvereeniging zich thans reeds voor tïris SaF ïïaPT °?leven b'i den secre- 18 wa n- j, Wijnne, Nassaulaan 18, waar ook gaarne adhaesiebetuigin gen in ontvangst worden genomen. HET CONCERT IN DEN MUZIEKTUIN. dit nummer treft men het pro Veenénh &an van het concert van mej. Veenenbos en den heer Corn. Jonker de medewerking van de gister ge noemde zangkoren. Het programma belooft een veelzijdi- rno^n kunstzinnige uitvoering en de medewerking van mej. Veenenbos is zener een waarborg dat de liefhebbers van zang morgenavond in den Muziek tuin iets bijzonders zal worden geboden EV. LUTH GEMEENTE. In onze rubriek Predikbeurten is gis teren de dienst der Ev. Luth. Gemeente niet opgenomen. Men verzoekt ons er op te willen wijzen, dat ds. Makkink om half elf dezen dienst zal leiden. PREDIKBEURTEN. Ev. Luth. Gem., 10.30 u., Ds. MakkinK- OUDORP, 10 uur, Ds. Groot. (Verbe terde opgave).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2