Bode-Geldbezorger. Bericht van Inzet. MIS IN VIJF DEELEN CAKE-RECLAME. B. J. SCHUIFF Dr. BRUINS alwezig lot 7 Augustus. Heerenhuis mooi Huis Ruïne-Kerk,Bergen. Dameskoor „Pro Arte" CONCERT EVAHGELISAIIE-SAMENKOMST Stotzuiyers van HO tot 135 E. BUERS, HOUTTIL. KOFFERS!! £xuuL: en JuinkMw Spoct Jnqziondm Stukken Jiackt&ecicPiten Aduectwtim ALKMAAR Zit-Slaapkamer Jaren schuld is hopeloos Yijzelstr. 5, boven OVA, Adam. Tel. 31761 BANKETBAKKERIJEN. HUIGBROUWERSTR. 6 IJzersterke Tweed HET LEDERHUIS" PAYGLOP 9, ALKMAAR. 10 AUGUSTUS NATIONAAL BLOEMENCORSO TE BERGEN. De V. V. V. te Bergen (N.-H.), die reeds eerder succesvolle bloemencorso's orga niseerde, houdt 10 Augustus as. des middags te 3 uur in het Van Reenen- park wederom een bloemencorso. Dit corso belooft buitengewoon interes sant te worden. De Berger Kunstenaarsvereeniging, waar- In alle te Bergen wonende artisten vereenigd zijn, zegde hare medewerking toe. Voorts komen in de vereenigingsrubriek uit: het Gemengd Koor, het Mannenkoor, de gymnastiekvereeniging, de revue en operette club, de Harmonie, de tooneelver. Kunst na 'Arbeid", de Esperantistenver. en de Berger pensionhoudersvereeniging. Een tiental heerenrijders schreef in voor een Enge'sch Ruiternummer, terwijl Bergen aan Zee met een speciaal nummer in het corso zal uitkomen. De deelname in het corso is voor een iéder opengesteld. Vrije nummers worden afzon derlijk beoordeeld en ondervinden geen con currentie van de vereenigingsnummers, aan gezien die apart worden beoordeeld. Ook is er een speciale rubriek voor versierde auto's. Aangifte-formulieren worden door het in formatiebureau van de V. V. V. gratis toege zonden. De eere-voorzitter, de 'heer Jb. van Reenen, stelde een prijs van 100 voor het mooiste nummer beschikbaar. De gemeente een gouden medaille; de ,V. V. V. een gouden medaille en 4 prijzen van 50 en 5 van 25. Van verschillende vereenigingen en parti culieren ontving de V. V. V. voorts toezeg ging van een 15-tal verguld zilveren me dailles. De fa. Lucas Bols en de fa. Bootz te Amsterdam zegden prima likeuren als prijs toe, terwijl particulieren kunstvoorwerpen als prijzen beschikbaar stelden. De gemeente, V. V. V. en particulieren brachten bovendien voor het feest een garan tiefonds van 2000 bijeen. In Bergen is men vindingrijk in het samen stellen van nummers voor een bloemencorso en ook dit jaar mag verwacht worden, dat 10 Augustus voor Bergen een gloriedag wordt. De dag wordt des avond gesloten met gratis concerten te Bergen aan Zee en een groot vuurwerk, dat wordt afgestoken op een duin, vlak aan het strand. Vermelding verdient nog, dat de V. V. V. 20 Juli te Bergen een verlichtingsavond or ganiseert; tienduizend verlichte oranje- lampions sieren dan in Bergen het groene bladerendak in het centrum van het dorp en maken dien avond Bergen tot een sprookjes land. De Berger Kunstenaarsvereeniging, waar in zijn georganiseerd alle te Bergen wonende schilders, organiseert vanaf 16 Juli tot 5 Augustus in den Kunsthandel van den heer Hopman bij de Ruïne een tentoonstelling. De opbrengst zal ten goede komen aan een te vormen weerstandsfonds voor de Berger Kunstschilders. Deze stellen voor dit doel hun doeken gra tis beschikbaar en gegadigden kunnen op de tentoonstelling een bod doen op een of meer der geëxposeerde werken. Hiervoor bevinden zich formuliern in d tentoonstellingszaal, die men slechts ingevuld in een ter plaatse aan wezige bus behoeft te werpen. Aan het einde der tentoonstelling worden de werken aan de hoogstbiedenden toege wezen. Er zal naar gestreefd worden het te vor men fonds aangevuld te krijgen door de ge meente, het rijk en belangstellende particulie ren. Het fonds zal onder beheer gesteld wor den van een commissie, bestaande uit een ge delegeerde van de gemeente, een schilder en een voornaam particulier. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,46 uur licht duur. We noteerden voor snijboonen 28 tot 50 en voor dubbele boonen 40 tot 52 per 100 K.G. Perzikken en meloenen waren nog duur; daar de aanvoer beperkt is. We noteerden voor perzikken 8 tot 14 en voor meloenen 0.30 tot 0.50 per stuk. Een arti kel dat steeds in trek is, is spinazie. Spinazie was duur, n.1. 1.50 tot 2 per kist. De overige aanvoer onveranderde prijzen. KENNEMERLAND. Zooals we vermoeden is de week van 4 tot 9 Juli de drukste week in de aardbeien- campagne geweest, wat niet wil zeggen, dat de week van 11 tot 16 Juli niet druk zal zijn. Beverwijk gaf het leeuwenaandeel der aan voer met ruim 110.000 K.G. per dag, terwijl de aanvoer in Castricum en Heiloo ongeveer 40.000 K.G. per dag bedroeg. Uit de offi- cieuse cijfers van den aanvoer bleek, dat deze in Kennemerland tusschen de 150.000 en 160.00 K.G. per dag was. Hierbij is niet meegerekend de aanvoer per slof, welke drie maal per week tegelijk met de groenten plaats heeft en ook nog duizenden kilo's bedraagt Wat de prijzen der aardbeien betreft, deze waren niet voordeelig en liepen tusschen de 17 en 19 per 100 K.G., terwijl momen teel de prijs eerder lager dan hooger is. Door het heete zomerweer verloopt het rij pingsproces zeer snel, zoodat er na deze week de grootste drukte weer aan den kant is. We behoeven zeker niet te melden als er van een prijs van 0.50 per slof (3 K.G. in houd) nog plukloon, marktgeld en manden af moeten, dat de opbrengst een teleurstel ling is, temeer daar de campagne door de warmte te vlug loopt. De aanvoer aan de groentenveiling was enorm groot. Het is de beste tijd van 't jaar en om dezen tijd wordt de grootste verschei denheid van groenten aangevoerd. Blad groenten en peulvruchten zijn in groote kwantums aangevoerd, terwijl spercieboonen en snijboonen weer zachtjes aan in grooter kwantums worden aangevoerd. Tomaten ko men ook in beduidender hoeveelheden, terwijl de aanvoer van aardappelen grooter werd. Bloemkool en sla domineeren en beide ar tikelen maakten een slechte week mede. Bloemkool le soort ging nog wat, doch af wijkende kwaliteit belieft men niet, terwij! 3e soort waardeloos was. We noteerden voor bloemkool le soort 5 tot 7.50 en 2e soort 2 tot 3.50 per 100 stuks. Met sla bleef het de geheele week sukkelen, le soort sla gold 0.30 tot 0.40 per bak, terwijl prima 2e soort slechts 0.10 tot 0.20 kon halen. De zoo sterk uitbreidende aanvoer van dop erwten, capucijners en peulen, leidde tot ster ke prijsverlaging en alleen le soort ging nog wat. We noteerden voor doppers 8.50 tot 16, capucijners 10 tot 18 en peulen 10 tot 16.50 per 100 K.G. Snijboonen en spercieboonen (dubbele boonen) waren nog al in trek, hoewel lager in prijs dan we ge woon zijn. We noteerden voor snijboonen 30 tot 42 en voor dubbele boonen 38 tot 44 per 100 K.G. Bospeen (zware bos sen en primakwa liteit) golden een ietsje meer dan de vorige week, de noteering was 7 tot 10 per 100 bos. Postelein, die niet eens in groote kwantums werd aangevoerd, gold bitter weinig, n.1. 0.10 tot 0.15 per kist. De vrije handel in tomaten gaf een vrij goede prijs te zien. le soort tomaten golden 30 tot 36, 2e soort 14 tot 22 en 3e soort 8 tot 10 per 100 K.G. De handel in rabarber was vrij goed met prijzen van 3.50 tot 5.50 per 100 bos. De handel in aardappelen was levendig. In doorsnee is de kwaliteit vrij goed en in de partijen komt weinig ziek voor. De prijzen bewogen zich tusschen de 3.50 tot 7 per 100 K.G. de overige aanvoer had onveranderde prijzen. DR. A. D. BERKHOUT, f 1 Zondag is te Maastricht, oud 53 jaren, overleden dr. A. D. Berkhout, directeur van het Rijkslandbouwproefstation aldaar. De teraardebestelling is bepaald op Woens dagnamiddag te Maastricht. PRACTISCH ONMOGELIJK. Wanneer de contingenteering van den in voer van vroege aardappelen in Duitschland op 1 Augustus zal zijn geëindigd, treedt een invoerrecht in werking van een rijksdaalder per 100 Kg., zoodat onze uitvoer naar Duitschland dan practisch onmogelijk zal zijn! Dat Duitschland in normalen tijd onze voornaamste afnemer was, weet men. ALKMAARSCHE EXPORT VEILING. De afgeloopen week kenmerkte zich door «en groote verscheidenheid van aanvoer. Dit is regel in de maand Juli, doch dit jaar loopt het storm. Alles is gelijk klaar en vooral sla en bloemkool worden bij reuzenkwantums aangevoerd. Als overal was de handel stug, hoewel enkele artikelen zich in goede belang stelling mochten verheugen. Aardappelen werden in beduidende partijtjes aangevoerd, rwt prijzen van 2 tot 4 per 100 K.G. Aard beien welke hier niet in groote kwantums werden aangevoerd golden matig. Vroege golden ongeveer 0.30, late 0.45 tot 0.60 Per slof. Andijvie, middelmatige kwaliteit, gold van 1 tot 1.50, le soort 2 tot 4 per 100 stuks. Bloemkool, voor zoover le soort, gold 4 tot 6.50, 2e soort 1.50 tot 3 per 100 stuks. Doperwten en peulen golden alleen dan een redelijken prijs als de Kwaliteit goed was. De noteering voor le soort was resp. 10 tot 14 en 14 tot 24 per 100 K.G. Kropsla le soort gold nog al, de prijs was 2.50 tot 3.75 per 100 stuks. Komkommers le soort waren in trek, de no teering vrij hoog, n.1. 6.50 tot 10 per 100 stuks. Postelein was als we mét andere veilingen vergelijken best te plaatsen, le «port gold nog 0.30 tot 0.36 per bakje Rabarber was duur, n.1. 4 tot 8 per 100 bos. Wortelen golden vrij -goed, voor zoover le soort, n.1. 4 tot 6.50 per 100 bos. Snij boonen en dikke (dubbele) boonen waren Wielrennen. Wielerwedstrijden Stadionbaan. Donderdagavond om 8 uur zullen op de Stadionwielerbaan nationale wielerwed strijden worden gehouden. Met het oog op het kampioenschap van Nederland worden wedstrijden achter groote motoren gereden over 75 K.M. in 1 rit, waar voor hebben ingeschreven Schlebaum, Bleke- molen, Snoek, v. d- Wulyp, de Graaf, Leddy en Domhof. Tevens wordt er een wedstrijd voor B- stayers over 20 K.M. met als deelnemers v. d. Volk, Korf, Kruit, Bouquet en Wildschut ge reden. Verder staan op het programma sprint- matches tusschen v. d- Heuvel (kampioen van Nederland onafhankelij'ken), v. d. Leur (tweede in het kampioenschap) en de ama teur van der Linden Tenslotte een wedstrijd achter tripiets tus schen Storm en Klaas van Nek Jr. en diverse wedstrijd voor profs en onafhankelijken en een nieuwelingenwedstrijd. den geregeld tal van paketten met levensmid delen en kleeren gezonden naar adressen in Rusland, waarvan bekend is, dat er honger geleden wordt. Uit de ontvangen dankbetui gingen blijkt, dat deze paketten inderdaad geregeld hun bestemming bereiken. Natuur lijk hebben allereerst de Doopsgezinden hier een taak, maar wij zijn overtuigd, dat ook anderen bereid zullen zijn het lijden onzer geloofsgenooten iets te verzachten, gelijk zij in Rusland ook anderen mede zullen steunen. Een groot deel der Russische Doopsgezin den is van Hollandsche afkomst (zij heeten o.a.: Klaassen, Jansz, Willems!), en is zich die Hollandsche afkomst nog zeer wel be wust. De moreele beteekenis van een vrien- gen-gave in deze ontzaggelijk moeilijken tijd moet niet onderschat worden. Tijdens de vo rige hongersnood-periode heb ik persoonlijk eenige jaren in Rusland aan het ondersteu- ningswerk meegewerkt; ik heb toen gezien, wat reeds een kleine steun in die omstandig heden beteekent. Indien ooit, dan geldt thans, dat wie spoe dig helpt, dubbel helpt. Daarom vraag ik den lezers van dit blad, die mede willen steu nen: Zendt mij nog deze week uw gave. Bij voorkeur op mijn postrekening nr. 67122, met vermelding: „Honger in Rusland''. Deze bij dragen worden dan door mij gezamenlijk aan ons bureau overgemaakt als giften van lezers van de Alkmaarsche Courant. Bij voorbaat dankend. FR. KUIPER, Doopsgez. Predt. Stationsweg 34 (Giro 67122). TREURIG? Mijnheer de redacteur! Naar aanleiding van het bericht „Een treurige demonstratie" dat U onder de ru briek „Stadsnnieuws" in Uw blad van Dins dag 12 dezer publiceerde, zou ik gaarne een en ander willen opmerken. Voor de verleen de plaatsruimte zeg ik U bij voorbaat beleefd dank. Wij weten allen, dat tengevolge van den chaos in de productie, die voert tot periodieke crisissen, waarvan de voornaamste oorzaak- de overproductie is, de verhouding tusschen de voortbrenging en het verbruik hopeloos in de war is. Men schreeuwt van ellende en honger, terwijl veel te groote voorraden on- verbruikt liggen te bederven, en men schreeuwt niet minder hard en minder ver- feefs om werk-verdienste, terwijl millioenen ongeren naar de producten van dit werk. Regeling schijnt onmogelijk vanwege het feit dat men blijkbaar liever als volk verhongert, dan het met andere volken en bevolkings groepen eens te worden over een planmatige productie en verdeeling daarvan. En men verwacht naar het schijnt een of ander won der dat eenigszins op zich laat wachten dat als bij tooverslag onze vastgeroeste maatschappij-machinerie weer lekker ge smeerd zou doen loopen. Een en ander draagt er niet bepaald toe bij het geloof in ons stelsel en de leiders daarvan te versterken. Het is bijv. geen toe valligheid dat het reactionnaire Duitsche Na- tionaal-Soicalisme toch fel anti-kapitalistisch is. En dat er in België revolutionnaire drei ging is. Gelooft U dat dit een symptoom is van het werk van ophitsers en raddraaiers? Gelooft U, dat een geheele bevolkingsgroep, arbeidzaam en vredelievend, opgehitst kan worden? Wel nee, het is een loutere wan- hoopsuitbarsting van een volk, dat zich de levensmogelijkheid afgesneden ziet. Voor deze problemen zien zich onze maat schappelijke leiders gesteld. Geen kleingheid. En als excuus voor hun daadloosheid mag eenigszins hun machteloosheid gelden. Bel gië weet met z'n kolen geen weg, doch z'n graan moet uit bijv. Amerika komen, waar ze er geen raad mee weten enter vervan ging van kolen de locomotieven er mee sto ken. Kom daar nu maar eens een twee drie tot een oplossing. Anders wordt het als zooals thans hier febeurt de landbouwproducten onver- oopbaar worden en op de mestvaalt terecht komen in dezelfde stad waar 673 bij de Ar beidsbeurs ingeschreven werkloozen zoo'n beetje gebrek lijden. (Niet te erg. Ze sterven er niet van. Maar ze kunnen er ook niet be hoorlijk van leven). In dezelfde stad. Dus on der 't bestuur van dezelfde autoriteiten! Dit nu is niet alleen maar een moeilijk pro bleem, zooals ik de strijd tegen den honger noemde, of treurig, zooals de redacteur net noemde, maar een ongehoord schandaal. Ik weet niet welke bestuursinstantie of ambtenaar hier direct verantwoordelijk is Maar indirect verantwoordelijk is hier iedere Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). HONGER IN RUSLAND. Geachte Redacteur, Het zij mij vergund als predikant van de Doopsgezinde Gemeente alhier een beroep te doen op de lezers van uw blad ten bate van onze geloofsgefhooten in Rusland, die hon ger lijden. Eenige weken geleden heeft u reeds een desbetreffende circulaire geplaatst van ons Hollandsch Doopsgezind Emigranten Bureau te Rotterdam, maar de nood stijgt nog voortdurend. Tengevolge van de groote droogte in den vorigen zomer en de ont wrichting van het transportwezen heerscht in allerlei streken van het Sovjetrijk nijpend gebrek. Onze geloofsgenoten, die door hun Hollandsch-Duitsche afkomst nog altijd als vreemdelingen beschouwd worden en veelal als pioniers in afgelegen gebieden gevestigd zijn, behooren tot de zwaarst getroffenen. Tienduizenden zijn de laatste tien jaren uit geweken, maar nog meerderen hebben daar toe geen verlof kunnen bekomen en hebben ook niet kunnen vluchten. Van deze achter geblevenen zijn de kostwinnaars dikwijls in verband met hun opkomen voor den Gods dienst verbannen. Vanuit een centraal adres in Berlijn wor- autoriteit, die de macht heeft in te grijpen, opdat niet plaats vindt hetgeen uit christelijk en algemeen menschelijk oogpunt wèl dege lijk (alleen formeel en wettelijk misschien wel niet) ongeoorloofd is, n.1. het wegwerpen van groote hoeveelheden kostelijk menschelijk voedsel (immers eerste klas bloemkool!) terwijl de honderden klanten van Arbeids beurs en Maatschappelijk hulpbetoon tot hun bestaansminimum zijn teruggedrongen. Administratief, wettelijk, ambtelijk, regle mentair enz. zal het natuurlijk wel niet kun nen dat dit voedsel wordt verstrekt aan hen, die het noodig hebben. Welnu, ik heb lak aan al die doode letterbepalingen, die de menschheid heeten te dienen, maar die hier den chaos gaan dienen. En de verantwoorde lijke autoriteiten, die zich hierachter verschui len spelen een allerzonderlingste struisvogel politiek met hun maatschappelijk geweten. Is deze regeling voor de minstens even noodlijdende boeren onaannemelijk? Verminderen deze gratis-leveranties de be taalde leveringen, zoodat de kostelooze ver deeling een prijsarukkende factor wordt? le. De gemeente kan er op toezien, dat de levensmiddelen worden verstrekt aan hen, die niet in staat zijn te koopen en dus ook niet als afnemer van betaalde levensmid delen verloren gaan. 2e. De gemeente kan ook aan de bouwers een kleine vergoeding geven, zoodat ook deze er wel bij varen. Ik ben benieuwd, welke bezwaren er tegen mijn voorstel worden uitgevonden. Maar laat geen autoriteit zichzelf in slaap sussen, met een bewering, dat het op zoo groote schaal wegwerpen van prachtig voed sel, terwijl honderden gebrek leiden, niet een onmenschelijk schandaal zou zijn. Zij zullen als dank, bij zichzelf een verontrust gewe ten, bij hun slachtoffers een vertwijfelde ver bittering kunnen oogsten. C. B. BROEK OP LANGENDIJK, 13 Juli '32. Langendijker Groentenveiling. 6000 stuks Bloemkool le s. 1.30—2.30 per 100 st.; 800 bos Wortelen 2—3.50 per 100 bos; 30.000 K.G. Roode Kool 1.30—2: 300 KG. Gele Kool 2e s. 1.50; 800 K.G. Zil- vernep 6.70—7; 235 K.G. Slaboonen 23—24; 300.000 K.G. Aardappelen: Sch. muizen 1.503.30; Schoolmeesters 2.90-/3; Blauwe 2.30—3.10; Drie lingen 1.50—2.60 Alles per 100 K.G. NOORÖSCHARWOUDE, 12 Juli 1932. 179400 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche Muizen 1.50—2.40; Schotsche Muizen 1.60-/ 3.40; Drielingen 1.90-/ 2.30; Eigenheimers 3.30; BI. Eigenheimers 3.403.60; 28 K.G. Spercieboonen 31 32; 275 K.G. Tuinboonen 1—/ 1.40; 1800 K.G. Zilveruien: Zilvernep 5.90 6 80, Drielingen 0.70; 9 K.G. Peulen 1.90, alles per 100 K.G.; 280 bos Worte len 22.60 j>er 100 bos; 1250 st. Bloem kool 1.103.40 per 100 stuks. PURMEREND, 12 Juli 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 31 68 cent, BI. Eigenheimers 76—86 cent, Sch. muizen (kl.) 2248 cent per zak, 25 KG.; Tuinböonen 2226 cent per zak, 15 K.G. Peulen 26 per zak, 50 K G.; Doperw ten 2.506 per zak, 50 K.G.; Roode Aalbessen 13—40 per 100 K.G.; Zwarte Bessen 13—18 per 100 K.G.; Klapbes sen 0.601.90 jjer 10 K.G.; Perziken 411 per 100; Aardbeien 719 cent p. pond; Bloemkool 15 per 100; Spinazie 84 cent per mand, 6 K.G.Sla 0.40 2.60 per 100 krop; Andijvie 0.10 0.40 per kist; Wortelen 2.50—4.90 per 100 bos; Slaboonen per 15 K.G. 2 60— 2.80; Snijboonen per 15 K.G. 1.50— 2.25. WARMENHUIZEN, 12 Juli 1932. Sch. Muizen 1.803.20; Drielingen 1.80— 2 40; Grove 1.802.30; Blauwe aard appelen 3.60—4.50; Zilvernep 5.80. Aanvoer: 72235 K.G. Aardappelen; 50 K.G. Zilvernep. BEVERWIJK, 12 Juli 1932 Aan de aard- beieoexportveilingen bewogen Dinsdagavond de prijzen p>er 100 K.G. tusschen de 8.50 22.50. Doorsneeprijs 14—16. Geboren: LU ITJ E Zoon van P. SPAANS M. SPAANS—SCHOLTEN. Nic. Beetsweg 1 43, Heiloo. 12 Juli 1932. Met groote blijdschap geven wij U kennis van de geboorte van onzen Zoon HANS CORNELIS. C. BEDIJN. T. BEDIJN—VAN ES. Alkmaar, 12 Juli 1932. Mac. Pontstraat 22. Aan allen die blijken van belang stelling hebben getoond na het zoo onverwachts overlijden van onze onvergetelijke Nicht en Huisge- noote KLAASJE ROND, betuigen wij onzen oprechten en hartelijken dank. Namens de Familie: A. KLINKHAMER. Achterstraat 6. Alkmaar. Voor de vele blijken van belang stelling bij de herdenking van onze 40-jarigeechtvereenigingontvangen beluigen wij onzen hartelijken dank. N. J. STAM. P. STAMHoutkoper. Koedijk, 13 Juli 1932. Het Bestuur van de Gemeente lijke Instelling voor Maatschappe lijk Hulpbetoon te ALKMAAR roept sollicitanten op voor de be trekking van Salaris f 28.80 per week, verder vrij wonen, vuur en licht, waar voor van de vrouw schoonmaak- werkzaamheden worden verlangd. Aanstelling voorloopig voor een jaar. Leeftijd, volgens Gem. verorde ning niet ouder dan 40 jaren. Kennis van eenvoudige admini stratie is noodzakelijk. Indiensttreding zoo spoedig mo gelijk. Soliicitatiestukken op zegel, in te zenden voor 26 Juli 1932. Persoonlijk bezoek alleen na op roep. Heer zoekt te Bergen nette met PENSION. Br. onder lett. B 613 bur. v.d. blad. Commercieel en administra tief prima onderlegd persoon midden dertig. ZOEKT CPNAME IN (eventueel overname van) BESTAAND BEDRIJF OF HANDELSZAAK. Beschikbaar kapitaal 8 10.000. Brieven onder letter IJ 610 aan het bureau van dit blad. TE KOOP voor f 5950 of te huur f 8.50 per week. TOUSSAINTSTRAAT 13. TE KOOP met TUIN voor f 5600. JULIANASTRAAT 20. Mr. J. W. VAN DER HEIDE, notaris te Alkmaar, bericht, dat de bekende aan den Korten Molenweg in den Schermer t» Oterleek gelegen BOUWBOER- DERIJ met bouwland, weiland, boomgaard en rentenierswoning, groot 14.57.80 H.A., behoorende tot de nalatenschap van den heer L. VAN BODEGRAVEN, is in gezet op 22729. De afslag der diverse percee- len, combinatiën en massa blijft bepaald op ZATERDAG 16 JULI a.s., des middags 12 uur, in het café „Central" aan het Hofplein te Alkmaar. Dirigent JAC. JANSEN. op VRIJDAG 15 JULI, 's avonds 8 uur, met welwillende medewerking van den heer A. KOOGER, orga nist te Bergen. Uitvoering o.a. van de voor driestemmig vrouwenkoor. André Caplet. De baten worden na aftrek der noodzakelijke onkosten afgedragen aan de Diaconie. Toegangsbewijzen f 0.40 bij den Boekhandel SCHOE- LINK, Oldenburglaan en 's avonds aan de kerk. VRIJDAG 15 JULI, 8 uur. De Heer SEVENSMA, Amsterdam. Bovenzaal Central bij 't Hof. Allen welkom. volle gar„ w.o. El. Lux, Excelsior, Premier, Ritsema,Vampyr,Regina enz. enz. Het van ouds bekende 110-125 en 220 Volt. Reiskosten worden vergoed. Onze Cakes van 20 cent zijn niet te overtreffen. Deze week 2 voor 30 cent, voor Heeren- en Jongens Overhemden en Blouses. Speciale prijs 49 ct. per el. Bij ons steeds de laagste prijzen. Bij f 20.Cassabons f 1.terug. ii Meest gesorteerd in lederwaren en Groote keuze: Hoedenkoffers, Reisnécessaires, Veldflesschen, Rugzakken, Drinkbekers (opvouwbaar, onbreekbaar.) Fjjne keuze Colliers in echt Berg kristal, echt Ivoor, echt Barnsteen en Fantasie. MOEDERS! Geeft Uw kinderen met den overgang en goed rapport een mooie, sterke Schooltasch cadeau. Alleen bij ONS zoo best en laag in prijs.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3