'fxooiticiaai Ttieuws Jifieep&tiidiiupm MIJN EERSTE CLIENTE. HEILOO. AKERSLOOT OTERLEEK, BEVERWIJK. EGMONDBINNEN. BERGEN. CASTRICUM. STOOMVAARTLIJNEN Stoomvaart Mij. Nederland. mee de entrale Commissie van Advies wordt belast, dat alles wijst er toch op, dat de aan vragen weer kunnen geschieden als bij de eerste credietverleening. Het is haast niet aan te nemen, dat voor het invullen van een aanvraagbiljet, dat ook bij deze steunrege ling dient te geschieden alleen die bouwers in aanmerking zouden komen, die vroeger een renteloos voorschot kregen. Het lijkt ons niet buitengesloten, dat bij verschillende gemeentebesturen, mocht de eerste zienswijze juist zijn, stemmen zullen opgaan, om de regeering op het onrechtvaar dige daarvan zullen wijzen. Een krachtige actie is in dezen alleszins op zijn plaats. DE COMMISSIE VAN OVERLEG VOOR DE WEGEN. Draagt voorloopig nog een tijdelijk karakter. Op de schriftelijke vraag van het Tweede Kamerlid Beumer, betreffende het antwoord op de schriftelijk gestelde vraag in zake de instelling bij ministerieel besluit van 28 April van een zoogenaamde commissie van overleg voor de wegen en luidende: Is de minister bereid aan te geven, wat bij benadering moet worden verstaan, in het door hem onder dagteekening van 11 Juni ingezonden antwoord op de dezerzijds op 12 Mei gestelde vraag, onder: lo. eerlang; 2o. betrekkelijk korten tijd; 3o. verloop van tijd; 4o. meer duurzaam karak ter. heeft de minister van waterstaat geant woord: Zooals kan blijken uit het antwoord, inge zonden bij brie! van 11 Juni, is het de be doeling, dat de commissie van overleg voor de wegen zal worden ontbonden zoodra voorbereiding van de thans aanhangige wer ken tot aanleg en verbetering van Rijkswegen zoo ver is gevorderd, dat haar diensten kun nen worden gemist. De ondergetekende ver trouwt, dat zulks zich na verloop van de nieuwe vijfarige periode wel zalafteekenen. Mocht alsdan blijken, dat de commissie ook na den afloop van deze taak nog nuttig werk kan verrichten, dat een definitief karak ter draagt, dan zal 't oogenblik zijn gekomen om haar als vast college in den zin van ar- ikel 78 van de Grondwet in te stellen. UNION INTERNATIONALE DES AVOCATS Het programma van het deze maand te Scheveningen te houden congres. Het programma voor het congres der „Union", te houden in het Vredespaleis van 28 t/m. 31 Juli is nader vastgesteld als volgt: Donderdag 28 Juli: 18 uur ontvangst van het congres in het Vredespaleis door de Ne- derlandsche advocatenvereeniging en de Haagsche orde (toegankelijk voor ieder Ne- derlandsch advocaat); 2114 uur: receptie in het hotel de Witte Brug door het gemeente bestuur van 's-Gravenhage (toegankelijk voor ieder Nederlandsch advocaat met dame) Vrijdag 29 Juli: 10 en 14 uur werkzitting en sectie-vergaderingen; 2114 uur receptie in de ridderzaal te s-Gravenhage door de Nederlandsche Vereemging (toegankelijk voor ieder Nederl. advocaat met dame)Za terdag 30 Juli: 10 en 14 uur werkzitting; 19Vi uur gezamenlijke maaltijd in het Kur- haus te Scheveningen (toegankelijk voor ieder Ned. advocaat). Zondag 31 Juli: Des morgens op nader vast te stellen uur auto- of watertocht met noenmaal ten afscheid (toegankelijk voor ieder Ned. advocaat met dame). De Nederlandsche delegatie van het Con gres is samengesteld als volgt: mr. J. H. Tel de rs, landadvocaat, voorzitter der Neder landsche Advocatenvereeniging, deken der •Haagsche orde, mr J. H. Worst, advocaten, Evenals alle beginnelingen, wachtte ook ik met kloppend hart op mijn eersten cliënt. De blank-gepoetste plaat naast mijn voordeur meldde, dat ik te spreken was van tien uur 's morgens tot 's middags vijf uur. Natuur lijk maakte ik ook heel graag uitzonderin gen, wat heel gemakkelijk kon, aangezien mijn kantoor vlak naast mijn woonhuis ge legen was. En merkwaardigmijn eerste cliënt, die mij bijna tot medeplichtige van een schandelijke oplichterij gemaakt zou heb ben, zocht mij na het sluitingsuur op. Ik zat juist bij mijn middag-thee, toen mijn knecht mij meldde, dat er een dame was, die mij onmiddellijk wenschte te spreken. Ik slok te den gloeienden drank haastig naar bin nen en rende naar mijn kantoor. Bij mijn binnenkomen stond een in donker gekleeae dame op, die een zwarte voile droeg. Ik ver zocht haar wederom plaats te nemen en vroeg waarmee ik van dienst kofa zijn. Zij scheen me zeej zenuwachtig en zij keek onrustig mijn vertrek rond, alsof zij vreesde dat we mogelijk niet alleen waren. Eerst, na dat ik haar daaromtrent gerustgesteld had en haar nogmaals had verzocht plaats te ne men, deed ze dit, maar op een zoo haastige, verlegen manier, dat ik voelde, hier niet met een echte dame te doen te hebben. Zij was evenwel heel chique gekleed; de dichte voile echter verborg met haar trekken en ik kon al leen maar van ter zijde waarnemen, dat ze grijzend haar had. „Ik wil u maar dadelijk zeggen, wie ik ben", begon ze eindelijk. „Ik ben juffrouw Howard, woon Grahamsquare, en ik zou gaarne zien, dat u zoo snel mogelijk mijn testament in elkaar zette". „Ach!" ontglipte het onwillekeurig aan mijn lippen. Ik had weliswaar de oude juf frouw nooit gezien, maar naar den naam kende ik haar heel goed aangezien booze tongen uit haar omgeving zich veel den laat- sten tijd met haar bemoeid hadden. Men zei algemeen, dat miss Howard heel rijk was, se dert vijf jaren volmaakt teruggetrokken leef de en niets van haar bloedverwanten wilde weten. Waarom en waardoor, daarover lie pen de meest phantastische en elkaar-weer- sprekende geruchten. Ik verheugde me na tuurlijk in stilte, dat ik het testament dezer excentrieke, oude dame in elkaar mocht zet ten; ik greep naar papier en pen en vroeg welke speciale wenschen zij» in betrekking tot de verdeeling van haar vermogen, koes- i deken der Amsterdamsche orde, mr. B. H. Everts, advocaat, wethouder te Arnhem, mej. mr. C. Frida Katz, advocate te Amsterdam, lid der Tweede Kamer en Jhr. mr. E. C. U. van Doorn, advocaat te Den Haag. Een comité van ontvangst onder voorzit terschap van mr. J. H. Telders is samenge steld uit leden van het bestuur der Neder landsche Advocatenvereeniging, leden van den Haagschen Raad van Toezicht en Disci pline en eenigeadvocaten te Den Haag.- Kaarten voor de verschillende programma nummers moeten uiterlijk 20 Juli worden aangevraagd Nassaulaan 2 te Den Haag. ONGELUKKEN TE AMSTERDAM. Gistermiddag heeft aan de Handelskade een havenarbeider een klap gekregen van een winch. In ernstigen toestand is de man door den Geneeskundigen Dienst naar het O. L. Vrouwegasthuis overgebracht. Gisteravond omstreeks 9 uur is een man beklemd geraakt tusschen den pont aan de Ruyterkaae en den wal. Met een gebroken dijbeen is de man naar het Israëlitisch zie kenhuis overgebracht Gisteravond ongeveer half 11 zijn bij de Zuidergasfabriek twee wielrijders met elkan der in botsing gekomen. De een kwam er met eenige ontvellingen af, terwijl de ander ter verpleging moest worden opgenomen in het O.L. Vrouwegasthuis. DE NOODTOESTAND VAN DE RIJNSCHEEPVAART. De conferentie van belangheb benden uit de oeverstaten stellen een studiecommissie in. Op Ncderland's initiatief heeft gisteren te 's-Gravenhage een bespreking plaats gehad van vertegenwoordigers van de belangheb benden bij de Rijnvaart uit de gezamenlijke oeverstaten. Deze bespreking betrof den huidigen nood toestand der Rijnscheepvaart en de verschil lende plannen, welke verbetering in dezen toestand ten doel hebben. Ter verdere uitwer king van de plannen op internationale basis stelde de vergadering een studiecommissie in, waarin de belanghebbenden bij de Rijnvaart van de gezamenlijke overstaten vertegenwoor digd zijn. Een spoedig begin van den arbeid van deze studie-commissie kan worden verwacht. Het secretariaat van deze commissie wordt waar genomen door het secretariaat van het Cen traal Bureau voor Rijn- en Binnenvaart, Stationsweg 147, Den Haag. DE NOODTOESTAND VAN DE TEXTIELNIJVERHEID. B en W van Almelo hebben besloten, be trokken besturen van gemeenten uit te noodi- gen tot een conferentie op a.s. Vrijdag, om de vraag te bespreken, of bi, de regeering op steun voor de textielindustrie moet worden aangedrongen. Naar wij vernemen, heeft de burgemeester van Vriezenveen, de heer J. M. Krijger, het (ch.) Tweede Kamerlid, zich tot de burge meesters van de Twentsche gemeenten en die van sommige plaatsen in den Gelderschen Achterhoek, waar textielbedrijven zijn geves tigd, gewend, met de uitnoodiging Maandag te Hengelo een bespreking te houden, in ver band met de toenemende verslechtering van den economischen toestand van Twente, voor al tengevolge van den treurigen toestand, waarin het textielbedrijf verkeert. Overwogen zal worden de mogelijkheid van regeeringsmaatregelen ter verbetering van de situatie, of tenminste voorkoming van verderen achteruitgang. Indien dergelijke maatregelen reeds door derden aan de hand zijn gedaan, zal worden onderzocht, of men die actie zal steunen. terde. „Ik wensch alléén, dat mijn heele vermo gen aan den heer David Simpson, Stafford- street 33, wordt vermaakt. Ik ben nooit ge trouwd en ik verzoek u, mijn laatsten wil al dus te formuleeren, dat na mijn dood geen familielid zijn rechten kan laten gelden. Ik wensch David Simpson tot mijn eenigen erf genaam te benoemen; ik benoem u tot mijn executeur-testamentair en ik verzoek u ervoor te willen zorgen, dat na mijn dood mijn uiterste wilsbeschikking onmiddellijk worde vervuld". „Wanneer wenscht u het testament te tee kenen?'5 vroeg ik, nadat ik nog de noodige notities gemaakt had. „Hoe eerder, hoe liever! Het allerliefst zou ik morgenavond reeds hier willen komen om de zaak af te handelen. Het zou me heel aan genaam zijn, als u ervoor kon zorgen, dat er ook een arts aanwezig is, als ik het testament onderteeken, opdat later geenerlei bezwaren over mijn geestelijke toerekenbaarheid kun nen worden aangevoerd. „Uitnemend, juffrouw Howard. Ik ver wacht u dus morgenavond op hetzelfde uur en ik zal ervoor zorgen, dat een dokter aan wezig is. Hebt u verder geen wenschen meer ten opzichte van het testament?'5 „Neen! Zooals reeds overééngekomen, niet waar, stelt u alles zóó in dien geest op, dat er geen kwestie van kan zijn, dat eenig fami lielid later eenige aanspraak op de erfenis kan laten gelden!55 Ik geleidde haar naar haar wagen en merkte, op den weg daarheen op, dat zij met haar linkervoet trok. Den volgenden avond was zij precies op tijd bij mij op het kantoor. Zij zette haar handteekening duidelijk en vast onder het document. Mijn klerk en een van mijn kennissen, een jeugdig dokter die aan het testament een bewijs van gezondheid bijlegde, onderteekenden mee als getuigen. In tegenwoordigheid van deze drie personen legde ik het stuk in mijn safe. Eenige maanden later werd mij door David Simpson meegedeeld, dat juffrouw Howard overleden was. Ik begaf me natuurlijk direct naar het sterfhuis, trof alle beschikkingen, welke ik als exécuteur-testamentair en als no taris, had te doen; overtuigde me van de echtheid van het overlijdens-bewijs, etc. Na de begrafenis had ik een samenkomst met Simpson en deelde dezen mede, dat hij uni verseel erfgenaam was en ik de exécuteur. Hij nam dit bericht zeer koel op en wenschte slechts dat de heele zaak zoo snel mogelijk KORTE BERICHTEN. Maandag brandde te Zwartsehaap (Stuif zand) onder de gemeente Ruinen de landbou werswoning af van R. Strijker Azn. Het ver brande was verzekerd. Maandag is de achttienjarige bakkers knecht C. v. d Zee, uit Oud-Hasselt, bij het baden in het Hollandsch Diep onder die ge meente verdronken. Door de werkloozen wordt nog steeds aan de verbetering der wegen gewerkt. Eerst de Holleweg die nu vanaf den Stations weg wordt geasfalteerd en daarna de Nic. Beetsweg. De verbreeding van dien weg, vooral aan het begin (Rijksweg) is een froote verbetering, terwijl het dichten der eek een dringende eisch was. Aan het station is het vrije afhalen en wegbrengen van familie of gasten stopgezet. We beginnen nu deftig te worden. Een per- rorrkaartje is ingevoerd dat allerminst de in stemming heeft, doch de chef heeft te doen wat hem wordt bevolen. Men maakt ons er op opmerkzaam dat de burgemeester zeer ruim is met vergunning voor muziek. Alle dagen worden we geplaagd door draaiorgels welker eigenaars, en vooral de kinderen, dagelijks een verkapte bedelarij in stand houden. Het is te wenschen dat we spoedig van die plaag verlost worden. Dinsdagmiddag was een patiënt ont vlucht uit het SI. Willebrordusgesticht te Heiloo. Hij is door de politie alhier aan het Schouw aangehouden en naar de inrichting teruggebracht. Door den veeartsenijkundigen dienst is onder de schapen van den veehouder L. in den Westwouóerpolder rotkreupel geconsta teerd. Maandagavond vonden ten huize van den heer O. de Vries een bijeenkomst plaats van de schoolfeestcommissie, ter nadere regeling van het jaarlijksche uitstapje. Alhoewel pes simisten reeds beweerd hebben, dat het dit jaar niet door zou gaan, bleek de commissie een andere meening te zijn toegedaan. Niet tegenstaande een beduidend lagere opbrengst van de inteekenlijsten, kon de commissie er toch in slagen, het feest te doen doorgaan. Besloten werd om Vrijdag 29 Juli per auto bus naar Bergen en Bergen aan Zee te gaan, waartoe aan een viertal firma's prijs opgave was gevraagd. De laagste aanbie ding, die van de W.A.C.O., werd aanvaard. Het is een goede gedachte geweest van de commissie, in voorspoedige jaren een be scheiden reservefondsje te kweeken. Zoo noo- dig, kan daaruit thans een tekort worden aangevuld. Als het weer nu maar meewerkt, wacht de jeugd een genoeglijke dag van ontspanning Dinsdagavond zou alhier door de Alk- maarsche brandweer een demonstratie wor den gegeven met de auto-motorspuit, nadat dit op Stompetoren had plaats gevonden. Door de zware onweersbui, vergezeld van slagregens, kon dit evenwel niet doorgaan, tot groote teleurstelling van de jeugd. Velen hadden zich in hun oadpak gestoken, om zich, de traditie getrouw, lekker nat te laten spuiten. Op Stompetoren heeft de brandweer wel kunr.en demonstreeren. We zullen hier dus maar geduldig een nadAre kennismaking af wachten in wettigen vorm zou worden afgewikkeld, daar hij niet graag met de heeren van de wet te doen kreeg. Ons onderhoud was heel kort en de man maakte op mij een zeer onaange- namen indruk. Ten deele om mijn verplichtingen als exe cuteur na te komen, ten deele ook uit nieuws gierigheid om de onterfde familieleden mij ner cliënte te leeren kennen, plaatste ik de doods-advertentie in de meest verspreide bla den van het land. Reeds na enkele dagen meldde zich bij mij aan een jongeman, Ed- ward Howard geheeten, een neef der afge storvene. Het bericht van den dood zijner tante scheen hem veel meer te treffen dan het feit der onterving. Hij vertelde mij, dat hij vijf jaar geleden tegen den wil der oude dame was getrouwd en dat deze geweigerd had zijn vrouw te erkennen, en al zijn brieven on beantwoord had gelaten. Hij dankte mij be leefd voor mijn mededeelingen en hoopte, dat, als ik hem dit wilde toestaan hij mij spoe dig weer een bezoek mocht brengen, daar hij spoedig een betrekking in Londen zou aan vaarden, welke hem was aangeboden. Opnieuw verliepen er eenige maanden, en ik had bijna de heele zaak vergeten, toen ik hieraan op een eigenaardige manier werd herinnerd. Op zekeren avond, op een wande ling, werd mijn aandacht getrokken door een dame, die haastig aan me voorbij liep. Zij was in donker gekleed, droeg een donkere voile en trok met haar linker voetWel drommelstaan dan de dooden op? Dat was toch juffrouw Howard, in levenden lijve! Een onbestemd gevóel van achterdocht werd in me wakker en ik besloot de dame te volgen om uit te vinden waarheen deze zich begaf. Ik drukte mijn hoed diep in mijn oogen, zette mijn kraag op en liep door allerlei stra ten haar achterna, totdat we een klein loge ment bereikten, waar ze ijlings in verdween. Ik was haar zoo dicht op den voet gevolgd, dat ik nog juist het antwoord van den kellner kon opvangen, die op haar vraag zeide: „De heeren zijn op no. 13. Zij verdween in het aangeduide vertrek. „Kan ik no. 12 hebben?" vroeg ik den kellner. „Ik heb een paar vrienden hier be steld". „Komt u asjeblieft maar mee. Wat kan ik verder brengen?'5 „Breng me voorloopig eerst maar een paar flesschen port-wijn". Nadat de kellner het gewenschte opgediend had en toen verdwenen was, keek ik mijn De eerste reeds vroeg dit voorjaar aan gekondigde drooge bloembollenverkooping om contante betaling, welke zou komen te staan onder leiding van de heeren A. v. Bracht, I. Schipper en Chr. de Goede, zal op 26 dezer in 't veilinglokaal Koningstraat 40 gehouden worden. Toen de heer C. B. Maandag van het land in het duin terugkeerde, bleek zijn rij wiel, dat hij langs den zandweg geplaatst had, verdwenen. De politie heeft de zaak in handen. Van een in het land staande hooimachi- ne van den heer Th. S. bleken dezer dagen eenige onderdeelen vernield; een paar stukken werden ook niet teruggevonden. Een lage daad van verniel- of wraakzucht. Bij onderzoek is gebleken, dat de brand in de hooiklamp verleden Zondag niet aan hooibroei is toe te schrijven. Een kleine jon gen moet met lucifers gespeeld hebben en den brand hebben gesticht. OUDE NIEDORP. In het onderling veefonds te Zijdewind waren gedurende de maanden Mei en Juni 1.1. resp. verzekerd 294 runderen voor 43575.50 en 290 runderen voor 40427.00. De omslag werd bepaald op 50 ct. en 20 ct. per verzekerde 100. De 8 candidaten van de Berger Schoolver- eeniging, die examen deden voor het toela tingsexamen voor het Gymnasium te Alk maar slaagden allen. Het zijn de leerlingen: Lo Beyneveld, Geerie Blad, Mietie Bos, Tjits- ke Broersma, Jan Dekker. Matie van Domse- laer, Kitty ten Holt enThé Law. Bovendien slaagden na driejarigen cursus voor het Mulo-diploma A, de beide candida ten Bart Daalder en Jo Kuylman. De vorige week slaagden na het schrifte lijk examen reeds Henk van Os en Ton van der Weiden, resp. voor H.B.S. en R.K. Ly ceum te Alkmaar. Daarmee zijn alle candidaten van de school geslaagd, die tot dusverre dezen zo- mer-examen hebben afgelegd. Naar wij vernemen hebben sedert de ope ning op Paasch-Zaterdag in de jeugdherberg Koningsbosch ruim 1600 overnachtingen plaats gehad en nu is het vacantietijdperk nog niet eens begonnen. Naar wij hedenochtend vernamen, is be sloten het parkeerterrein aan den Zeeweg aanmerkelijk uit te breiden. Het werk zal de zer dagen aanvangen. Door het leggen van tegels zal men het terrein, dat al geëgali seerd is, beharden en zal men voor den af loop van het seizoen over meer ruimte voor het parkeeren van auto's kunnen beschikken, hetgeen in een bestaande behoefte zal voor zien. Evenals voor eenige weken heeft Zon dag wederom een telling plaats gehad van het verkeer in één richting op den Zeeweg en wel van 8 uur v.m. tot 6 uur n.m. In dien tijd zijn geteld: 5100 rijwielen, 1342 wande laars, 19 motoren, 439 auto's en 57 meer dan volle bussen, zoodat men het aantal vreem delingen naar zee kan stellen op 12000. Aan het station waren meer dan 2300 kaartjes in genomen, hetgeen wederom 300 meer is dan den drukken Zondag van voor veertien da gen. Als men daarbij in aanmerking neemt, dat niet alleen op den zeeweg het vreemdelingen verkeer kan worden bepaald, dan is de toe neming wel verbazend sterk. kamer eens rond. Ze was slechts door een lagen, dunnen tusschenwand van no. 13 ge scheiden, zoodat ik vlak ernaast zittende, ge makkelijk de aldaar gevoerde gesprekken kon afluisteren. Ik onderscheidde duidelijk de stemmen van twee mannen en eene vrouw. Als ik me niet ernstig vergiste, behoorde ééne stem zonder twijfel aan mijn gestorven, eerste cliënte, wier testament ik nauwelijks een jaar geleden had inéén gezet. De stem van den éénen man moest ik als die van Simpson herkennendie van den andere was me volkomen vreemd. „Ik heb jullie toch gezegd, dat Sinclair de juiste man voor zoo iets is. Jonge notarissen plegen nooit lastige vragen testellen; zij zijn blij als ze een goed-betalenden cliënt krij gen", fluisterde de onbekende stem. Ik luisterde scherp Sinclair dat was ik; vanwaar kende de man mijn naam? „Dat is alles goed en wel", antwoordde Simpson, „maar het is nu maar de vraag, hoe we het klaar moeten spelen hem tot spoe dige realiseering der nalatenschap te be wegen, zonder zijn achterdocht op te wekken. Hoe sneller we ons uit de voeten maken, des te beter voor ons. Vóór alles moeten we pro- beeren de Oude daar, te doen verdwijnen, voordat ze wordt herkend. Zij heeft zich tot nu toe verborgen opgesteld, maar ze heeft er genoeg van, is het niet Oude?" „En of! Ik zou het liefste onmiddellijk van de vlakte willen verdwijnen, want ik heb een voorgevoel van slechte dingen ik wou, dat je het testament van onze meesteres niet had verbrand en tevreden was geweest met de helft der erfenis en de andere helft aan meneer Edward Howard had gelaten, zooals zij het had gewild. Ik ben dikwijls verbaasd, dat zij niet nog uit haar graf is opgerezen om ons te verraden. „Spaar ons nu je Jeremiades; wij heb ben gewichtiger zaken te bespreken. Ik heb een plan Hij begon zóó gedempt te fluisteren, dat ik hem niet meer verstaan kon. Ik had echter voldoende gehoord om te weten, dat het kla verblad daarbinnen tot de gemeenste schur ken behoorde, die ik tot dusver had ontmoet, en dat ze mij, weliswaar zonder mij weten, tot hoofd-dader hunner schanddaden hadden gemaakt. Mijn allereerste gedachte was de booswich ten op no. 13 op te sluiten en naar de politie te rennen. Maar dat had kabaal verwekt en ze waren mogelijk toch ontglipt. Ik gaf er de voorkeur aan om zeer behoedzaam naar bui- Het parkeerterrein aan zee was dan niet alleen ook meer dan vol, maar de wagens waren langs den weg tot over de helling- ge plaatst. Dat de ververschingsinrichtingen aan het strand en in het dorp goede zaken maakten laat zich begrijpen. Ook het aantal kampeer ders op het strand is in vergelijking met an dere jaren zeer veel grooter geworden. WIJDENIS. Te Wijdenes is gisteren aangehouden en overgebracht aar het Huis van Bewaring zekere J. V., verdacht van aanranding der eerbaarheid. MarnixVan St. Aldegonde (uitr.) 12 Juli te Port Said. Kon. Holl. Lloyd. Waterland (uitr.) 11 Juli te B.-Ayres. Orania (uitr.) 12 Juli v. Rio Janeiro. Rotterdamsche Lloyd. Tapaoeli (thuisr.) 11 Juli v. Liverpool n Havre. Baloeran (uitr.) 12 Juli v. Tanger. Kota Tjandi 12 Juli v. Rott. n. Batavia, via Antwerpen. Dempo 12 Juli 9 u. v.m. v. Batavia n. Rott Holland—Amerika-Lijn. Lochmonar, Vancouver n. Rott., 12 Juli te Londen. Lochmonar, Vanc./Rott, 11 Juli v. South- ampton. CHONA MARU. (Tokia, 11 Juli). Het Japansche stoomschip „China Maru", van Dairen naar Hamburg bestemd, is op het eiland Pratas in de Gele Zee gestrand. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Agamemnon 11 Juli v. Savona n. Livorno. Aurora 11 Juli te en v. Cadix n. Ceuta. Fauna 11 Juli v. Alicante n. Barcelona. Helder (uitr.) 11 Juli v. Callao. Hermes 11 Juli v. Malta te Alexandrië. Luna 10 Juli te New York. Merope 11 Juli v. Hul n. Amst. Nereus 12 Jui v. Stettin te Amst. Nero 10 Jui v Amst. te Gothenburg. Oberon 8 Juli v. Grangemouth n. Paramart bo. Orestes 10 Juli v. Limni te Cavalla. Perseus 10 Juli v. Kopenhagen te Gdynia. Rhea (uitr.) 11 Juli te San Juan (P. R.) Theseus 11 Juli v. Amst. te Kopenhagen. Tiberius 11 Juli v Catania n. Messina. Agamemnon 12 Juli v. Savona te Livorno. Brion 11 Juli v. Amst. te Bordeaux. Crynssen 7 Juli v. Curacao n. Pto. Cabello. Oranje Nassau (thuisr.) 11 Juli v. Madeira. Simon Bolivar 12 Juli v. W.-Indië te Amst. Van Rensselaer (uitr.) 11 Juli v. Madeira Kon. Paketv. Maatschappij. Houtman 11 Juli v. Pt. Natal n. Mauritius. Nieuw Zeeland 11 Juli v. Singapore te Mei- bourne. Sigli 11 Juli v. Belawan n. Rangoon. HollandAfrika-Lijn. Amstelkerk (uitr.) 11 Juli v. Aden naai Mombassa. Springfontein (thuisr.) 11 Juli te Lorenzo Marqués. HollandBri'sch-Indië-Lijn. Streefkerk (uitr.) 12 Juli v. Suez. Emzetco Lijn. Jonge Jacobus 11 Juli v. Carthagena te Lon den. Stoomvaart Mij. Oceaan. Sarpedon 11 Juli v. Dairen n. Rott. Holland—West-Afrika-Lijn. Maaskerk (thuisr.) 9 Juli v. Bissao n. Dakat JavaNew York-Lijn. Peisander 10 Juli v. New York n. Java. JavaChinaJapan-Lijn. Tjibadak 10 Juli v. Shanghai te Hongkong. Tjimanoek 7 Juli v. Hongkong n. Japan. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki (thuisr.) 11 Juli v. B'.Ayres. Indrapoera 12 Juli v. Batavia te Rott. ten te sluipen en den eersten, den besten poli- tie-agent uit de straat mee te nemen. Ik had geluk. De eerste mensch, dien ik buiten tegen kwam was een mij bekend detective. Snel ver telde ik hem het noodig; hij floot een agent naderbij, dien hij bij de entrée van het loge ment deed posteeren. Hij wisselde eenige woorden met den eigenaar, die hem verzocht, in het belang van zijn zaak, alles zoo rustig mogelijk te behandelen. „Dat zal ik al reeds in ons eigen belang doen, opdat die lieve knapen ons niet op het laatste oogenblik nog ontsnappen", luidde het antwoord. Een half uur later bevond zich het trio achter slot en grendel. Nog vóór de eind-behandeling plaats vond, kwam de heele geschiedenis aan het licht. De vrouw die mij als juffrouw Howard had op gezocht en het testament onderteekend, was de huishoudster der gestorven dame en de moeder van Simpson, den universeelen erfge naam. De derde in den bond was een beun haas, die het heele plan had uitgebracht. En dit plan nu was bijna gelukt, aangezien juf frouw Howard, in haar laatste levensjaren, zich heelemaal uit de buitenwereld had terug getrokken, tevens h'aar bed had moeten hou den en alléén om zich duldde deze huishoud ster, en den zoon van deze, haar factotum. Ook mijn eigen onervarenheid had er bijna toe meegewerkt. De gevangenen werden tot vele jaren ge vangenisstraf veroordeeld en ik had het ge noegen de nalatenschap aan Edward HowSrd den rechtmatigen erfgenaam, te mogen over- handeligen, die mij, ofschoon ik hem bijna te kort had gedaan, tot zijn zaakwaarnemer be noemde Het gebeurde, dat de erfenis veel grooter bleek dan wij oorspronkelijk hadden gemeend, daar een aantal onroerende goederen, die op naam van Simpson waren geboekt, inderdaad aan juffrouw Howard toebehoorden. De schurk had de dame jarenlang op alle moge lijke manieren bedrogen en het gelukte mij, dit te kunnen bewijzen. Het geruchtmakende proces en het beheer van het groote Howard- sche bezit, bezorgde mij spoedig naam en aanzien. Ik ben sedert een veel gezocht nota- eis en heb vele goede cliënten, maar als ik goed naga, was mijn eerste cliënte toch de beste, want zij heeft me in het zadel geholpen en mij buitendien voorzichtigheid geleerd de allergewichtigste eigenschap voor een notaris.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7