Agenda faownciaal Tlieuws £aatste ietichtm Siad en Omgeving, Wzec&eticht STEUN AAN WEST-FRIESLAND. NOORDSCHARWOUDE. SINT MAARTEN. VOOR DE VERKIEZINGEN IN ROEMENIE. HITTEGOLF IN ROEMENIE. erkerftehjkS V°°r 6 &eschenken ten zeerst* A j T Zaterdag 16 Juli. t 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig darijs (pikant); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leeftijd 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. 810 uur, Sted. Muziektuin, jubileumcon cert „St. Caecilia". Zondag 17 Juli. fn Cinema Americain van 2 uur n.m. af doorloopende voorstelling van Lichtzinnig Parijs (pikant); boven 18 jaar. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van Vadertje Langbeen (rom.), voor eiken leef tijd. in Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorloopende voorstelling van 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. Kattenberg Heiloo, meeting tegen oorlog en voor dienstweigering. 1 uur, Sted. Muziektuin, concertwedstrijd St. Caecilia. Maandag 18 Juli. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur. Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. Dinsdag 19 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig Parijs (pikant); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef tijd. 1 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend :m Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. 8 uur, Groote Kerk te Alkmaar, concert mannenkoor Orpheus. Woensdag 20 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig Parijs (pikant): boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. 2.30 uur, Victoria-Theater, middagvoor stelling voor eiken leeftijd. Donderdag 21 Juli. 7.30 uur, Cinema Americain: Lichtzinnig Parijs (pikant); boven 18 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: Vadertje Langbeen (rom.); voor eiken leef tijd. 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Weekend im Paradies (comedie); 2. Voorwaarts Marsch (komisch); boven 18 jaar. werd de man opgenomen en naar een dei- gasthuizen overgebracht. Met de fiets geslipt. Wielrijder overleden. f De twintigjarige N. Gobets Gradisen, die gisteravond haltfien nabij de Mamschebrug te Tiel fietste, slipte bij het uitwijken met zijn rijwiel en kwam zoodanig te vallen, dat hij bewusteloos opgenomen werd. Per auto naar zijn ouderlijke woning ver voerd, overleed hij, zonder bij kennis geko men te zijn, enkele uren daarna. HET CONFLICT TE AMSTERDAM. In verband met de gebeurtenissen in Am sterdam waar voor een zaak in de Utrechtsche straat anti-semitische relletjes zouden voor gekomen zijn, verzoekt men ons van Is. zijde het volgende over te nemen uit het nieuw Israëlitisch Weekblad van gister. Wij doen dit met genoegen en zullen daaronder ook het verweer van den winkelier opnemen, zoo als dit in het Ochtendblad van de Telg. is opgenomen. In het N. Isr. Weekblad schrijft B.: Hedenmorgen stonden in stroomende regen eenige goed gekleede Joodsche vrou wen te schuilen in een portiek, toegang ge vende tot den winkel van perceel 121, Utrecht- schestraat waarin gevestigd een manufactu renzaak N.V. Hakko. Waarschijnlijk waren door de warmte 's mans hersenen wat in de war of loopen de zaken verkeerd, want plot seling kwam een als heer gekleed individu naar buiten en gooide met de woorden: „Joden mogen hier niet staan", de vrouwen een emmer water over het lijf! Een en ander veroorzaakte een opstootje. Toen eenige man nen in de portiek gingen staan, bleef de held wijselijk binnen. De Telg. schrijft: Naar aanleiding van het bericht, dat eenige dames, toen zij in een portiek in de Utrecht- schestraat aan het schuilen waren voor een regenbui, onheusch bejegend zouden zijn, geeft men ons namens de betrokken zaak de volgende lezing: „Eenige dames schuilden in een portiek van een grossierderij in wollen stoffen dus niet een winkel aan de Utrechtsche- straat. Zij kortten zich den tijd door luidruchtige conversatie, wat voor den directeur der be treffende zaak aanleiding was om den da mes te verzoeken haar gesprekken minder luid te voeren, daar het werk in de zaak en speciaal het telefoneeren er werd juist met het buitenland getelefoneerd door haar ernstig belemmerd werd. Dit verzoek werd nog tweemaal herhaald door een employé, zonder dat de dames hieraan gevolg gaven. Ten einde raad bedacht de directeur een krijgslist om van het beleg te worden verlost Hij droeg zijn knecht op om het portiek te gaan schoonmaken. Deze ging gewapend met een bezem en een emmer water aan den slag. Hij verzocht echter eerst den dames nogmaals om zich te verwijderen, waaraan slechts schoorvoetend gevolg werd gegeven Hierop is een heftige woordenstrijd ont brand/ waardoor een oploopje is ontstaan Het is niet uitgesloten, dat er toen over en weer minder vriendelijke dingen gezegd zijn. Het is echter niet juist, dat den desbetreffen- den dames een schuilplaats werd geweigerd op grond van haar Jood-zijn". Welke lezing de juiste is, is van hieruit natuurlijk niet te beoordeelen. Wij volstaan dus met deze publicatie. DE CONTINGENTEERING VAN DEN INVOER VAN VLEESCH. Verlengd met 6 maanden. De staatscourant van gisteren bevatte de Kon. besluiten van 7 Juli, waarbij de beper king van den invoer van versch- of gekoeld rund- en kalfsvleesch en van bevroren rund en kalfvleesch met zes maanden wordt ver lengd, dus tot 16 Januari 1933. De toegestane invoer uit ieder land blijven gesteld op 60 ten honderd van hetgeen ge middeld per 6 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931 uit dat land is ingevoerd, naar de hoeveelheid berekend. HELERS VAN GESTOLEN FIETSEN AANGEHOUDEN. De centrale recherche te Rotterdam heeft aldaar aangehouden een 28-jari- gen koopman, een 26-jarigen winkelier, een 23-jarigen chauffeur en een 21-jari- gen tuindersknecht, allen te Rotterdam wonende. Deze vier mannen worden er van verdacht als helers te zijn opgetre den van een groot aantal fietsen welke te 's-Gravenhage, Delft en Rijswijk werden gestolen. De fietsen werden in deze plaatsen gestolen door een 21-jari- gen chauffeur uit Den Haag, die ook aldaar is aangehouden en in arrest ge steld. Het verdere onderzoek leidde er toe, dat te Rotterdam de helers konden worden gearresteerd. Te Rotterdam wer den bij de aangehoudenen 20 gestolen fietsen in beslag genomen. RIJKSDIENST VOOR WERKLOOS HEIDSVERZEKERING. De directeur van den Rijksdienst voor werkloosheidsverzekering en arbeidsbe- mideling, de heer A. Folmer, zal, naar het Volk verneemt, binnenkort op wachtgeld worden gesteld. Als zijn op volger aan den dienst wordt de tegen woordige onder-directeur R. A. Verweij genoemd. DE WET OP DE STAATSLOTERIJ. Het Tweede Kamerlid K. ter Laan heeft den minister van financiën ge vraagd: Is er voor den minister aanleiding in het feit, dat particuliere ondernemingen sedert eenigen tijd aanmerkelijk minder loten aan den man brengen en er nu dus veei geld voor buitenlandsche loten wordt besteed waarop niet het minste toezicht wordt uitgeoefend .tterwijl ver schillende Nederlandsche verkoopers van loten nu geen bestaan meer hebben, om te bevorderen dat artikel 2 der wet de Staatsloterij wordt gewijzigd in dien zin, dat meer loten kunnen worden uitgegeven. KORTE BERICHTEN. Hedennacht is de laatste tram van de N. Z. H. welke naar Haarlem vertrok, op den Haarlemmerweg ter hoogte van de Rin^- spoorbaan ontspoord. Persoonlijke ongeluK- ken zijn hierbij niet voorgevallen. Eenige koeien werden aangereden, waarvan één ge dood werd. De wagen is in den loop van den nacht weer overeind gezet. Vandaag zal de vorst van Waldeck, broeder van de koningin-moeder, te Soestdijk aangekomen om eenige dagen aldaar gast te zijn. De schokker „Sch. 36" heeft ter hoogte van de havenhoofden uit zee op- gevischt het lijk van den 17-jarigen Drabbe, die Zondag J.l. aan het stille strand te Scheveningen is verdronken, toen hij zich te ver in zee had begeven. De Haagsche politie heeft als ver dacht van oplichting een 44-jarigen landbouwer aangehouden, die er zijn werk van maakte zonder betalen in pensions te verblijven. De man zag bovendien kans van verscheidene pen sionhouders nog geld los te krijgen ook. Het lijk van den 12-jarigen N. Baars, die Maandagmiddag in de Merwede te Go- rinchem is verdronken, is bij Hardinxveld opgehaald. De 19-jarige schippersknecht P. L. Baars is aan boord van het in de Keilehaven te Rotterdam liggende binnenschip Johanna uitgegleden, overboord gevallen en verdron ken. Te Maastricht is gisteren aangehouden een gêwezen dienstbode van den heer Theu- nissen, uit de Bilserbaan, aldaar, die ten na- deele van haar werkgever een horloge en drie ringen had gestolen, ter waarde van 100. Vandaag zullen in het geheele land conferenties plaats vinden van het comité voor de verkiezing van gedelegeerden naar het Wereldcongres tegen den Oorlog te Ge- neve. In tegenwoordigheid van den directeur- generaal der P. T. en T. en van den directeur van den post-chèque- en girodienst he^ft de minister van waterstaat gistermiddag om 4 uur in het departement van waterstaat de commissie geïnstalleerd, Welker taak het o.m. zal zijn, te oordeelen over het streven tot oprichten van gemeentelijke girodiensten. De rijksmiddelen hebben in Juni 0.888.600 opgeleverd, of bijna 4 millioen minder dan verleden jaar. In het eerste half jaar was de opbrengst 208.186.300, of na genoeg 24 3/4 millien minder dan een jaar geleden. DE MAN, DIE ZIJN GEHEUGEN VERLOOR. Het mysterie, dat hing om den jongeman, die dezer dagen op het bureau aan de Oppert te Rotterdam werd opgesloten en die eerst simuleerde dat hij het geheugen had verloren en het daarna deed voorkomen alsof hij zwak zinnig was, is thans opgehelderd. Dank zij ontvangen inlichtingen is het de politie ge lukt de identiteit van den jongen.an vast te stellen. Inderdaad heet hij niet K. Schoen maker, zooals hij eerst heeft toegegeven. Wel heeft hij onder dezen naam eenigen tijd ge- Hefd. De jongeman is de 21-jarige R. E zoon van een ingezetene te dezer stede. Hij heeft de opleiding voor stuurman bij de groote vaart gedeeltelijk ontvangen en heef: ook enkele examens met goed gevolg afge legd. Hoewel hij geenszins onbegaard ie, treden er bij hem toch van tijd tot tijd geestelijke stoornissen op. Hij werd vroeger dan ook reeds in een zenuwinrichting verpleegd. Daarna heeft hij bij zijn familie hier ter stede gewoond, maar verschillende malen ver dween hij zonder iets van zich te laten hoo- ren. Hij nam dan een anderen naam aan, waaronder hij hier of elders op kamers ging wonen. Ook kwam het voor, dat hij geheu genverlies of krankzinnigheid simuleerde. L it alles is dan ook komen vast te staan, dat men hier met een psychopaath te doen heeft. De fiets, die hij bij zijn aanhouding bij zich 'had, is inderdaad van diefstal afkomstig. In ver band met dezen diefstal zal hij dan ook naar het Huis van Bewaring worden gebracht, in afwachting van een onderzoek naar zijn gees telijke vermogens. BRAND Watergebrek belette het blusschen. Gistermiddag vijf uur is brand uitge broken in ed boerderij Nieuwhoeve ge legen in het Buitenven onder Venlo, bewoond door de nlandbouwer G. Steegh. De brand, welke boven de stal len begon, waar groote hooivoorraden geborgen lagen, greep zeer snel om zich heen. Slechts een gering gedeelte van den inboedel uit de benedenver trekken kon gered worden. Dertig konij nen, eenige kuikens en duiven zijn ver brand. Wegens watergebrek kon de brandweer met de motorspuit niets uit richten. Verzekering dekt de schade. De oorzaak is vermoedelijk hooibroei. HET VISSCHERIJBEDRIJF TE IJMUIDEN. De „passieve houding" van minis- ter Verschuur. Het Tweede Kamerlid Drop heeft den mi nister van economische zaken en arbeid de volgende vragen gesteld: I. Indien juist is, dat de Staatsraad mr. J. B. Kan aan den burgemeester van Velsen heeft bericht, dat hij zich wegens de passie ve houding van minister Verschuur niet lan ger kon belasten met bemiddelingspogingen in het belang van het visscherijbearijf te IJ- muiden, welke feiten en omstandigheden heb ben mr. Kan dan aanleiding kunnen geven om te gewagen van ee „passieve houdig" va den minister? II. Wil de minister mededeelen, wat het resultaat is geweest van de besprekingen, die mr. Kan op Maandag 13 Juni 1932 met be- langhebbenlen bij het visscherijbedrijf heeft gevoerd, of dit resultaat ter kennis van den minister is gekomen in den vorm van be paalde voorstellen en op welken datum, als mede wat het standpunt der regeering tegen over gedane voorstellen is geweest en of van haar zelf maatregelen zijn te verwachten? DE BRAND IN DE MAALDERIJ TE VEGHEL. Naar nader uit Veghel wordt gemeld, is de brand in de malerij van den N. C. B. aldaar hoogst waarschijnlijk ontstaan doordat klei ne stukjes ijzer, welke gloeiend geworden zijn, tusschen de maalsteenen terecht geko men zijn. Daar de maalderij de kern is van het enorme bedrijf, is groote stagnatie ontstaan. Men is thans bezig een nooamalerij in te richten en hoopt binnen acht dage weer op volle kracht te kunnen werken. De schade wordt geschat op honderdduizend gulden. Hooibroei. Om kwart voor één in den vorigen nacht brak brand uit in de boerderij van W. Vissers aan den Ophemertschedijk onder Tiel. De brand beperkte zich tot het achtergedeelte. Er gingen landbouwgereedschappen, een partij hooi van naar schatting 40.000 K G., 100 K G. schapenwol en rijwielen verloren, ter wijl wat klein vee in dc vlammen omkwam Oorzaak waarschijnlijk hooibroei. Verzeke ring dekt de schade. TWEE WONINGEN AFGEBRAND. Gistermiddag tegen 2 uur ontstond in de buurt van de Ziep, even buiten het dorp Groesbeek, brand in de woning van G. Rik ken. Het gezin was afwezig. Doordat de brandweer aanvankelijk met te weinig mate riaal uitrukte, kon het vuur overslaan naar het nabijgelegen woonhuis van L. Vissers. Beide huizen brandden af, waarbij een geit omkwam. Voorts ontstond door het over waaien van vonken een begin van brand in de op ongeveer 100 M. afstand gelegen wo ning van J. Peters. Hier was de brandweer het vuur echter spoedig meester. Omtrent de oorzaak van den brand tast men in het duister. GEEN VUURPIJLEN MEER TE SCHEVENINGEN. Naar de Tel. verneemt, heeft de directie der Exploitatie-Maatschappij „Scheveningen" in het feit, dat Donderdagavond tijdens het vuurwerk te Scheveningen wederom een mor tier bij het afsteken van een vuurpijl uit elkaar is gesprongen, aanleiding gevonden de firma die het vuurwerk verzorgt, te verbie den langer dit onderdeel van de demonstratie te vertoonen. In overleg met den hoofdcom missaris van olitie is besloten een grondig onderzoek in te stellen naar de oorzaak van het sringen der mortieren. Naar verluidt, is men geneigd aan te nemen, dat de lading te sterk is geweest. Na het ernstige ongeluk der vorige week had men Donderdagavond den voorzorgs maatregel getroffen om de plaats op het strand, waar de vuurpijlen werden afgesto ken te omgeven met een schutting. Door de kracht der ontploffing is de schutting even wel gedeeltelijk weggeslagen, waardoor een stuk ijzer tusschen het publiek op den Boule vard kon terechtkomen, waar twee toeschou wers licht gewond werden. Het is wel merk waardig dat nu tweemaal achter elkaar een mortier, die gebruikt wordt om den vuurpij len richting te geven, uit elkaar springt. De zelfde methode wordt reeds vele laren toege past, zonder dat er ooit een ongeluk mee is gebeurd. In de memorie van antwoord inzake de steunverleening aan den groven tuinbouw in West-Friesland, zegt de regeering, dat zij niet kan onderschrij ven, dat de met het aangevraagde be drag van 700.000 tot 2 millioen gulden opgevoerde steunverleening zeer gering zal blijken te zijn. Dit bedrag komt ook overeen met het advies der centrale commissie. Dat sindsdien de algemeene toestand, waarin de Nederlandscne tuinbouw verkeert, zeer veel ongunsti ger is geworden, moet helaas worden toegegeven. De regeering is te dien aan zien waakzaam om te overwegen, welke maatregelen genomen dienen te wor den. Ook hier werd Donderdagavond in „Concordia" een lezing gehouden met licht beelden en demonstratie over de bestralings geneeswijze, zooals ook reeds in andere plaatsen is gehouden. Een klein doch aandachtig publiek volgde deze lezing. Ambts-jubilé gemeente-ontvanger. De heer A. P. Blaauw herdacht Don derdag zijn 25-jarig ambtsjubileum als ontvanger der gemeente. In de voltallige raadsvergadering feliciteerde de burge- meester den jubilaris. Ongecorrigeerd. De verkiezingscampagne in Roemenië neemt steeds scherpere vormen aan. Te Bacau brachten onbekenden bij den candidaat Ma- girescu een paket, dat bij de opening ontplof te. De ontvanger, zijn vrouw en zijn beide minderjarige kinderen, evenals een andere vrouw, werden gewond. De vrouw en de bei de kinderen zijn reeds aan de gevolgen over leden. Men vreest, dat ook de anderen de aanslag niet zullen overleven. In verband met dezen aanslag zijn een notaris en een gendarme, die tot de liberale partij van Ducs behooren, gearresteerd. In Roemenië heerscht een hittegolf. De tem peratuur steeg Vrijdag tot 51 graden. Als redders in den nood ver welkomen sinds lang vele huismoeders de bezorgers van de bekende „VELUWE" arti kelen: boter, margarine, koffie en thee. De nieuwe dienst, n.1. de rondbrengzaak in Kruide nierswaren wordt daarom thans met te meer vreugde ingehaald, omdat het herhaaldelijk kruide nierswaren in den winkel halen en het vaak lange wachten nu voorbij is. Daarbij zijn alle kruidenierswaren hygiënisch verpakt meest in blik of fraai carton. En daarenboven, niet waar: de bekende „VELUWE" conditiën: groote korting of spaarbons voor mooie huishoudelijke- en luxe-artikelen. Laat onze ver tegenwoordiger, als hij aan komt, U dat eens vertellen, hij beoogt Uw voordeel en gemak! N. V. HANDEL MIJ. „DE VELUWE" 's Gravenhage Scheepmakersstraat. Tel. 771850 N.V. EIERVEILING NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 16 Juli 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 240.000 stuks kipeieren aangevoerd, waar van de prijzen als volgt: 58—60 2 60— 2.90;6062 2.70-ƒ 3.30; 62-64 3— 3.70; kleine eieren 2.40—2.70. 45000 stuks Eendeieren 2.20—2.40. DE ALKMAARSCHE KWEEKSCHOOL WORDT NIET OPGEHEVEN. n:JwV€rband,jmet de Publicatie, dat de mi- n.ster van onderwijs aan directeuren van kweekscholen, waarvan kans is, dat ze zullen worden opgeheven, verzocht heeft de toela- t ngs-examens voorloopig stop te zetten heb AlWi^a °n£ g,ewend tot den directeur van de Alkmaarsche kweekschool, den heer Tialsirn J* ons mede deelde dit schrijven n et te h^b boeren Van Til, loodgieters- Vat* door; Reek, schilder h'^mt i 8tuca- voorbalcon 2e verdieping^ gevuld °P naar waarnemingen, verricht in den morgei van 16 Juli. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765.7 mM. t< Akureyri. Laagste barometerstand 747.3 mM. t< Berlijn. Verwachting, geldig tot den avond van 17 Juli: Zwakke tot matige Westelijke tot Noorde lijke wind; betrokken tot zwaar bewolkt; nog regenbuien; zelfde temperatuur. Ovprzicht. Het zwaartepunt van het depressiegebiec verplaatste zich naar Noord-Duitschland er trekt naar Denemarken. De depressiekern ii het Noordwesten trok naar het Zuidoostei en is moeilijk meer te herkennen. Op IJslanc zijn de barometers stijgende. Ook in Portu gal is de luchtdruk weer hooger geworden. Zoolang de hoofdkern der depressie in onz: omgeving blijft, zal 't weer zijn ongunstig re genachtig karakter behouden met zwakki winden met groote vochtigheid. Allerwege worden zware regens gemeld. Te Groningen viel in den nacht 84 mM. Verscheidene plaatsen in Duitschland melden meer dan 20 mM. regen. Op 13 stations viel 10 of meer mM. HOOG- EN LAAO WATER Tfe BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. Juli. dat. v.m. nam. v.m. nam 17 3.16 3.51 0.11 18 4.10 4.43 0.43 104 19 5.00 5.30 1.31 1.55 20 5.44 6.13 2.16 2.39 21 6.26 6.53 3.01 3.21 22 7.06 7.31 3.41 3.56 23 7.45 8.07 4.18 4.31 HOOG- EN LAAO WATER TE dat 17 18 19 20 21 22 23 EGMOND AAN ZEE (in Zomertijd). I uli Hoog water. Laag water. v.m. 3.13 4.07 4.57 5.41 6.23 7.03 7.42 nam. 3.48 440 5.27 6.10 6.50 7.28 8.04 v.m 11 59 0.31 1.19 2.04 2.49 3.29 4.06 nam, 0.52 1.43 2.27 3.09 3.44 4.1 g Stichting „Avondlicht", Hoorn, voorzit tershamer; Jongeheer P. v. d. Esch, foto-album over den geheelen bouw; Bond van Staatspensionneering, afd. Alk maar, gong; De heer en mevrouw C. Maats, 2 schilde rijen; Dr. P. Maats, Nieuwe Niedorp, ets groote kerk; Heeren Gebrs. Deutekom, opzichters; Win kel, chef kok; Prins, techn. ambtenaar, ets; Doopsgezinde Gemeente, Den Helder, ets: De heer Ensing, palm; Mevr. Bruinsma, palm; Mevr; wed. R. v. d. Meulen, palm; N. V. Geveke en Co, Centr. verwarming, bloemenmand; Meijs Keuken install., bloemenmand; Dames Kaan, bloemenmand; N.V. Groeneveld, v. d. Poll en Co., electr. techn. bureau, dito; Firma Groot, stoffeering, dito; Firma K. Bossert, tafelzilver, dito; Mevr. Wed. RusBruin, varen; Kerkbestuur Nieuwe Niedorp, bloemen mand; Stoomwasscherij „De Jager", dito; I. J. Verburgt, palm; Mevr. wed. Prins, bloemenmand; Bestuur Evang. Unie, palm; Regentessen, Regenten en Diakenen, Ned c7' i-A Pa'm me* bloemstuk in pot; Starlift, liftenfabriek, bloemenmand vvrn13 9,as' ^offeering, bloemenmand; w ïlly Mahler, keukeninricht., bloemen mand C. Bijvoet en Zn., rietmeubelenfabr., bloem stuk in mand; bloemenmandi N6d' HerV' Gem' Alkmaar' Het bestuur van „Westerlicht'' is den nul* ARCHIEF, MUSEUM EN BIBLIOTHEEK. Verschenen is het verslag van het archiefi ®US5U® en de bibliotheek over 1931. .1 toegedeeld wordt dat de gelegenheid dank* baar aanvaard werd om twee tijdelijke schrü* Vffn' wer^'00ze kantoorbedienden, te werk te stellen om klappers te maken op de bevol* kingsregisters e.d. De sterke aanwas der werk zaamheden leidlde er toe de diensturen uit te breiden van den klerk, den heer Th. Wortel, ?}e dd jaar met gunstig gevolg het examen Nederlandsch M. O. aflegde. Aan het perso neel zal nog een klerk in vasten dienst moeten worden toegevoegd. De nieuwe stalen arcliiefstellingen voldoen uitstekend hoewel het ruimtegebrek blijft b®* staan. Een ernstig geval van lekkage werd verholpen. De bewerking van den nieuwen inventaris van het z.g. administratief archief werd in het afgeloopen jaar voortgezet. Ook in het afgeloopen jaar zijn in couranten en tijdschriften meerdere artikelen verschenen» waarin gegevens aan het Alkmaarsch® archief ontleend, werden verwerkt. In 1931' bedroeg het aantal betalende museumbezoe kers 862, w.o. 206 op Zondagen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2