PüSsZflZKt Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind I.. b.7Urn*ch Rookers weten thans hoe zij hun tanden schoon en wit kunnen houdenl ZIJ verwilderen den tandaanslag op de volgende wetenschappelijke wijze: 3. Onder bijzondere omstandigheden, als bedoeld in artikel 217, le lid der gemeente wet (stoornis der openbare orde), heeft geen betaling van overuren aan de politie plaats. B. en W. stellen den raad vast zich hier mede te vereenigen en aan de gewijzigde verordening terugwerkende kracht te verlee- nen vanaf 1 Jan. 1932. l NIET-VORMEN le KLASSE GEMEENTESCHOOL Nr. 2. In bijlage 117 zeggen B. en W.: Bij Koninklijk Besluit van 23 Juni j-I- (Staatsblad Nr. 312) is de leeftijd, welke de kinderen moeten hebben bereikt om in het tijdvak van 16 Juli t.m. 15 Juli 1933 tot een school voor gewoon lager onderwijs te kun nen worden toegelaten, vastgesteld op 5 ja ren en 9 maanden. Als gevolg daarvan zul- 'len met ingang van het nieuwe schooljaar pl.m. 160 kinderen, waaronder de zittenblij- 'yers, in de nieuw te vormen eerste klassen ivan de niet-opleidingsscholen plaats nemen. •Wij kunnen geen vrijheid vinden deze kinde- 'ren in 6 klassen te doen plaats nemen, waar- jdoor elke klasse gemiddeld 26 27 leerlingen zou tellen. Verschillende redenen geven ons jtot dit standpunt aanleiding. De dreigende iverhooging van de leerlingenschaal, waar naar het Rijk de wedden der onderwijzers vergoedt en het inmiddels verschenen rap port van de commissie-Welter, die voorstelt, pet hebben van boventallige leerkrachten te yer bieden, zuilen bij doorvoering dezer maatregelen in het algemeen klassen van 'meer dan 40 leerlingen vorderen. Verder is niet te rekenen op een toename van leer lingen, voor wie in de eerstkomende jaren toelating tot de eerste klassen zal worden ge vraagd, en tenslotte eischt de financiëele toe stand der gemeente dringend bezuiniging op Wllerlei gebied. Vorengenoemde leerlingen zouden over 4 klassen kunnen worden verdeeld. Toch zouden wij thans nog niet daartoe wijlen 'overgaan, omdat anders dit jaar aan drie scholen geen eerste klasse zou worden ge vormd, en dat lijkt ons vooralsnog niet jwenscheijjk. Wij zouden er de voorkeur aan geven, thans 5 eerste klassen te vormen. Aan Üén der niet-opleidingsscholen zal dan een eerste klasse komen te ontbreken. De keuze Is naar het ons voorkomt met het oog op de ligging der scholen beperkt tot de Gemeen tescholen nrs. 2 en3. Bij de beslissing welke school de klasse niet zal hebben, moet reke ning worden gehouden met de waarschijn lijkheid, dat deze school geleidelijk zal wor den opgeheven. Opheffing van school 3 heeft tot gevolg, dat voor een groot stadsgedeelte een school zou komen te ontbreken. In het zuidoostelijk deel der stad daarentegen be vinden zich drie scholen op betrekkelijk kor ten afstand van elkaar, n.1. school 2, de Von delschool en de Rochdaleschool. In verband daarmede komt ons opheffing van school 2 minder bezwaarlijk voor, al meenen wij daartoe thans formeel het voorstel nog niet te moeten doen. Alvorens wij tot het doen van dit voorstel besloten, hebben wij verschillende adviezen ingewonnen, welke wij voor U ter inzage zullen leggen. Eén dier adviezen hield een ander denkbeeld in, n.1. om één klasse of een deel daarvan te combineeren met één of meer andere klassen, waardoor de klassen voor drie leerjaren worden samengevoegd onder twee leerkrachten in twee localen en dus toch met één leerkracht minder kan worden volstaan. Over dit denkbeeld hebben wij nog nader advies gevraagd van den Inspecteur van het lager onderwijs en van het onder wijzend personeel van de scholen 2 en 3. Zoowel de Inspecteur, als de grootst moge lijke meerderheid van het personeel van school 2, op welke school wij den te nemen maatregel wilden toepassen, waren vóór op heffing van een klasse en tegen combinatie van klassen. Door de opheffing van de eerste klasse wordt aan Gemeenteschool nr. 2 een leer kracht overcompleet. Wij geven U in overwe ging aan den heer D. van den Berg als oud ste leerkracht aan de school, wegens ophef fing der betrekking eervol ontslag te verlee- nen. Belanghebbende, die daartegen geen be zwaar heeft, behoeft in verband met zijn leeftijd niet te worden benoemd aan een an dere school en heeft aanspraak op wacht geld ten laste van het Rijk. Onder overlegging van het advies van de Commissie van bijstand voor het Onderwijs stellen zij den raad vóór te besluiten: a. Gedurende het schooljaar 1932/1933 aan de Gemeenteschool nr. 2 geen klasse voor het eerste leerjaar te vormen; b. Aan den heer D. van den Berg wegens opheffing van zijne betrekking met ingang van 1 Augustus 1932 eervol ontslag te ver- leenen als onderwijzer aan de Gemeente school nr. 2 alhier, onder dankbetuiging voor de aan de gemeente bewezen diensten. VERHUUR VAN DE MET RIJKSSTEUN GEBOUWDE GEMEENTE WONINGEN. In bijlage 113 stellen B. en W. voor te besluiten: Burgemeester en Wethouders te mach tigen, de na te noemen woninggroepen over het tijdvak 25 Augustus 1932 tot 25 Augustus 1937, te verhuren aan de door hen te bepalen huurprijzen, welke den door hen te bepalen termijn, liggen de binnen bedoeld tijdvak, en tegen de door hen te bepaln huurprijzen, welke ten minste, onderscheidenlijk ten hoog ste zullen zijn de bedragen achter de woninggroepen aangegeven, een en an der met in achtneming van de even tueel door het Rijk daaromtrent gegeven of te geven voorschriften: V Groep A (98 woningen nabij den Boe zemsingel), huurprijs ten minste 3.90 en ten hoogste 5.50 per week; b Groep B (17 woningen aan de Scher- meerstraat), huurprijs ten minste 5 en ten hoogste 6.— per week; c. Groep C (35 woningen bij het Oudor- perdijkje), huurprijs ten minste 3.50 en ten hoogste 4.50 p. week; 'd. de groepen van noodwoningen aan den Westerweg en de niet met Rijks- steun gebouwde groepen aan de Noorderkade, huurprijs ten minste 2.75 en ten hoogste 3.50 per week. TANttVVoLAO Rook is niet de oorzaak van doffe tanden maar kleurt slechts den tandaanslag waarmede de tan den bedekt zijn. Om deze vlekken te verwijderen moet eerst de tandaanslag verdwijnen. De tand aanslag hecht zich aan het glazuur der tanden vast. Gewoon borstelen helpt hier niet tegen. In tand aanslag bevinden zich bacteriën, die bederf ver oorzaken. Pepsodent heeft uitsluitend ten doel dezen aanslag te verwijderen. De werking van Pepsodent is absoluut onschade lijk, doch de tandaanslag wordt op een grondiger wijze verwijderd dan bij welke andere tandpasta ook. Duizenden menschen. die dachten, dat hun tanden van nature verkleurd waren, gebruikten Pepsodent en zagen hun tanden weer blinkend wit worden. Pepsodent zal U weer fraaie, gezon de tanden geven. GtOCP flHM I I—TTII II Ml 11 De nieutiv hedendaagsc/ie AnteriAaanscfie tandpasta tmammamÊnmimmm 5010 UITVOERING WERKEN WILHELMINASCHOOL. In bijlage nr. 109 stellen B. en W. voor, om, gezien een adres dd.d. 26 April j.1. van het Bestuur der Vereeniging tot bevordering van Christelijk Schoolonderwijs alhier, ver zoekende gelden uit de gemeentekas te willen verstrekken voor 1. het vernieuwen van de gangvloeren en wanden en 2. het aanbrengen van een Iinoleumbedekking in de klasse lokalen der Wilhelminaschool; te besluiten: I. de medewerking voor de onder 1. bedoel de vernieuwing te verleenen; II. de medewerking voor het aanbrengen der onder 2. bedoelde Iinoleumbedekking te weigeren III. de uit het besluit onder I voortvloeien de uitgaven te zijner tijd nader te regelen bij suppletoire begrooting. TARIEVEN VERPLEGING CENTRAAL ZIEKENHUIS. B. en W. schrijven in bijlage nr. 120: Regenten van het ziekenhuis geven ons college bij hun ter inzage gelegden brief van 21 Juni j.1. in overweging te bevorderen, dat het verschil in tarief voor verpleging in de 3e klasse en de 2e klasse b ten aanzien van patiënten uit^niet-subsidieerende, ten deele subsidieerende en volledig subsidieerende ge meenten wordt opgeheven. Bij besluit van Uwe vergadering van 25 Mei 1929 werden de tarieven van verpleging als volgt bepaald: le klasse 10 per bed en per dag; 2e klasse a. f 6 per bed en per dag; 2e klasse b. 4.50 per bed en per dag; 3e klasse Raad van Arbeid, enz. 3.50 per dag per bed; barakken 4 tot 10 per bed per dag, ter beoordeeling van Regenten; overige bedden 3 per dag. met dien verstande, dat voor patiënten uit femeenten, die geen subsidie voor de instand- ouding van het ziekenhuis betalen, het tarief werd vastgesteld op 6 per bed per dag bij verpleging in een andere dan de le klasse, en dat voor patiënten, afkomstig uit de gemeen ten, die een subsidie voor de instandhouding van het ziekenhuis hebben toegezegd, de ta rieven voor de andere klassen dan de klassen 1 en 2a zouden worden bepaald door Regen ten op bedragen liggende tusschen 3 en 6 per verpleegdag naar gelang van de toege kende subsidies. Regenten geven aan een uniform tarief voor verpleging in de klassen 3 en 2b van patiënten uit de verschillende gemeenten de voorkeur, omdat de vaste kosten p. patiënt en per verpleegdag beneden de minimum-tarie ven van 3 en 4.50 in die klassen liggen en een toename van patiënten in die klassen alzoo die vaste kosten evenredig doet verminderen Met andere woorden gelijkstelling van de tarieven onverschillig vanwaar de patiënten komen doet het aantal patiënten vermeerde ren en de vaste kosten per verpleegdag en per patiënt in gelijke mate verminderen. Een reden te meer om voortaan geen onderscheid in de tarieven te maken naar gelang van de woonplaats der patiënten is volgens Regen ten de omstandigheid, dat het voornamelijk de minder goed gesitueerde personen zijn, die tot dusver door het verschil in verpleegprijs «Hang van de gemeente van herkomst feitelijk niet vrij zijn in de keuze van zieken huis. Zooals Uwe vergadering niet zal zijn ont gaan, is deze aangelegenheid eveneens ter sprake gekomen in de laatst gehouden verga dering van de vertegenwoordigers der subsi dieerende gemeenten, waarin tegen een gelijk stelling van de tarieven voor de verschillende gemeenten geen bezwaar naar voren werden gebracht. Ook wij kunnen ons daarmede vereenigen en stellen U naar aanleiding van het boven staande voor, overeenkomstig het voorstel van regenten te beslissen. Daardoor zal tevens een beschikking worden genomen op het adres van A. Blauw te Obdam d.d. 3 Juni 1929, houdende verzoek om gelijkstelling van tarieven voor de inwoners van de onderschei den gemeenten, welk adres Uwe vergadering op 11 Juli d. a. v. in onze handen om bericht en raad stelde. SUPPLETOIRE BEGROOTINGEN VAN BEDRIJVEN VOOR 1931. Voorgesteld wordt vast te stellen de sup pletoire begrooting voor 1931 van: a. het grondbedrijf, in baten en lasten met 8295.48; b. het sportparkbedrijf, in baten en lasten met 1539.25, onder toekenning van een na dere bijdrage uit de gemeentekas tot dekking van het exploitatieverlies van 1523.11; c het gemeentes]achthuis, in baten en las ten met f 23927 68; d. het bedrijf der gemeentewerken, in baten en lasten met 365077.35; e. het bedrijf der gemeentereiniging, m baten en lasten met 1483.83, met toeken ning van een nadere bijdrage uit de gemeen tekas tot dekking van het exploitatieverlies van 1483.83/ AFSCHEIDINGEN ERVEN NABIJ DE VAN HOUTENKADE. In verband met de aanhouding van het be treffende voorstel in de vergadering van 30 Juni jj. stellen B. en W. den raad voor adressante de N.V. Bouw- en Administratie Maatschappij „Pandora", alhier, te ontslaan van de verplichting tot nakoming der door haar bedoelde bepaling betreffende de erf- scheidingen tusschen de perceelen en de schei ding tusschen de achtertuinen, welke bepa ling in verschillende door haar met de ge meente gesloten koopovereenkomsten is op genomen. WETENSCHAPPELIJKE BALANS GEMEENTELIJK PENSIOENFONDS. Prof. dr. A. O. Holwerda adviseert het col lege van B. en W. den bestaanden toestand ten aanzien van het gemeentelijk pensioen fonds te bestendigen en de jaarlijks in dat fonds van gemeentewege te storten annuïteit te handhaven op 32.200. B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen den raad voor dien overeenkomstig te besluiten. VERHURING PERCEEL LAAT 167. HUISVESTING OONCIERGE OPENBARE LEESZAAL. In bijlage nr. 116 deelen B. en W. mede, dat het bestuur der vereeniging tot oprich ting en instandhouding van een openbare leeszaal en boekerij te Alkmaar de voorkeur geeft voor een conciërgewoning aan het per ceel Ramen 9a, waarvan de huurprijs 7.50 per week bedraagt. B. en W. stellen den raad voor hen te machtigen, aan het bestuur der bovenge noemde vereeniging te berichten, dat het sub sidie met ingang van den dag, waarop de door haar te sluiten huur met betrekking tot het pand Ramen 9a ingaat, zal worden ver hoogd met het verschil tusschen de huur van dat pand en die voor het perceel Doelenstraat 28, tot een maximum van 240 per jaar, en perceel Laat 167 voor 6.50 per week te ver huren. HANDELSONDERWIJS. VAKKEN MACH INESCHRIJVEN EN STENOGRAFIE. A Voorgesteld wordt aan de Handelsschool het vak „machineschrijven" en de vakken „machineschrijven" en „stenografie" aan de Handelsavondschool op te heffen, aangezien het Rijk in verband met den zorgwekkenden toestand van 's Lands financiën daarvoor geen Rijkssubsidie voor 1932 en 1933 kon geven. B. en W. zijn voornemens deze aangelegen heid weer onder de oogen te zien, zoodra op Rijkssubsidie kan worden gerekend. REKENINGEN VAN VEREENIGINGEN EN INSTELLINGEN OVER 1931. In bijlage 112 wordt voorgesteld goed te keuren de rekening over 1931 van: a. de Gezondheidscommissie, in ontvang en uitgaaf op 821.41; b. de Alkmaarsche Vereeniging tot be strijding der tuberculose, in ontvang op 15.990.18», in uitg. op f 16.059.67, met een nadeelig saldo van 69.48»; c. de afdeeling Alkmaar van de R. K. Ver eeniging tot bestrijding der tubercu lose „Herwonnen Levenskracht", in ontvang op f 3181.29», in uitgaaf op j 2310.46, met een batig saldo van 870.83», hetwelk als de reserve van de afdeeling moet worden aangemerkt en derhalve te hare beschikking moet blijven d. de afdeeling Alkmaar van het Centraal genootschap voor kinder-herstellings- en vacantie-kolonies, in ontvang op f 2698.56, in uitgaaf op 3289.17», met een nadeelig saldo van 590.61»; e. de Vereeniging voor kindervoeding, in ontvang op 3153.75, in uitgaaf op 2931.53, met een batig saldo van 222.22, hetwelk in de gemeentekas wordt gestort; f. de Vereeniging „Kinderkleeding", in ontvang op f 1721.22, in uitgaaf op 1727.01, met een nadeelig saldo van 5.79; g. de Vereeniging „Zorg voor de leer lingen en oud-leerlingen van de school voor B. L. O. te Alkmaar voor het ver volgonderwijs in ontvang op 991.10, in uitgaaf op f 981.82 met een batig saldo van f 9.28 en voor de werkin richting in ontvang en uitgaaf op 2928.18; h. het Burgerweeshuis, in ontvang en uit gaaf op 36783.93; i de Vereeniging voor gezinsverpleging, in ontvang f 12634.77», in uitgaaf op f 13919.38», met een nadeelig saldo van 1284.61; i de Vereeniging „Kinderbewaarplaats in ontvang op 9145.35, in uitgaaf op 3508.20, met een batig saldo van f 5637.15, welk bedrag voorden bouw en de inrichting van de nieuwe bewaar plaats was bestemd; k. de Commissie tot huisverzorging, in ontvang op 4169.98, in uitgaaf op 4100.95, met een batig saldo van f 69.03, welk bedrag moet worden teruggestort in de gemeentekas. VOORZIENINGEN ONDER WIJZEND PERSONEEL. Tengevolge van de raadsbesluiten van 30 Ju ni j.1. tot geleidelijke opheffing van de Ge meenteschool nr. 7 en niet-vorming van een klasse voor het 7e leerjaar aan Gemeente school nr. 9 is aan die scholen voor resp. 3 onderwijzeressen en 1 onderwijzer geen em plooi meer. B. en W. stellen mitsdien voor te beslui ten: I. a. den heer J. C. Muller, naar aanlei ding van zijn daartoe bij adres d.d. 23 Juni j.1. gedaan verzoek, als onderwijzer over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 1 naar de U. L. school, ingaande 1 Augustus 1932; b. Mej. C. M. Blom met ingang van 1 Augustus 1932 als onderwijzeres over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 7 naar de Gemeenteschool nr. 1 II. a. in te trekken het besluit d.d. 21 April j.1. nr. 1 Q, tot het verleenen van eervol ont slag aan Mevr. N. SchwantjeBruin als onderwijzeres aan de Gemeenteschool nr. 3, zulks naar aanleiding van haar daartoe bij adres d.d. 15 Juli j.1. gedaan verzoek; b. Mevr. N. Schwantje—Bruin met ingang van 1 Augustus 1932 als onderwijzeres over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 3 naar de Vondelschool. III. In te trekken het besluit d.d. 21 April j.1. nr. 1 Q tot het verleenen van eervol ont slag aan den heer J. E. Schwantje als on derwijzer aan de Lindenschool, zulks naar aanleiding van zijn daartoe bij adres d.d. 15 Juli j.1. gedaan verzoek; IV. Mej. J. M. Flohil met ingang van 1 Augustus 1932 als onderwijzeres over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 9 (Roch- de gemeenteschool nr 3; V. Mej. C. J. Somberg met ingang van 1 Augustus 1932 als onderwijzeres over te plaatsen van de Gemeenteschool nr. 7 naar de gemeenteschool nr. 6; VI. den heer H. A. Bulten met ingang van 21 September 1932 als onderwijzer over te plaatsen van de Gemeenteschoal nr. 9 (Roch daleschool) naar de Gemeenteschool nr. 6. WIJZIGING GEMEENTE- BEGROOTING DIENST 1931. In bijlage 108 stéllen B. en W. voor de be grooting der inkomsten en uitgaven van de gemeente voor het dienstjaar 1931 te wijzi gen. De post voor onvoorziene uitgaven is thans nog sterk 41.349.88. Hiervan moet rond 20.000 blijven staan als tegenwicht van verminderde inkomsten door de verla ging van de pensioenpremie van het gemeen- tepersoneel. Het is dus mogelijk tot een be drag van 20921.78 over den ipost te be schikken. GEORGANISEERD OVERLEG VOOR DE POLITIE. In bijlage 118 zeggen B. en W.: Bij ons antwoord naar aanleiding van het afdeelingsverslag met betrekking tot de ge meen tebegrooting voor 1932 hebben wij me degedeeld, dat binnenkort een voorstel zou worden ingediend betreffende het georgani seerd overleg voor de ambtenaren van poli tie, terwijl wij nog zeer onlangs in ons voor stel betreffende de tijdelijke korting op de jaarwedden van het politie-personeel (bij lage Nr. 102) er op gewezen nebben, dat het aan twijfel onderhevig is, of het bestaande instituut van het overleg voor de dienaren van Politie der gemeente Alkmaar, zooals dat door den Burgemeester is ingesteld bij zijn besluit van lAugustus 1928 (gemeente blad nr. 1105) bevoegd is te adviseeren over aangelegenheden, waarvan de vasttelling tot de competentie van Uwe Vergadering be hoort (bezoldiging, wachtgeld, verhaal van pensioenbijdragen, doorbetaling salaris bii verlof, ziekte, e d.). In zijn circulaire van 14 October 1931, nr. 9673, afd. B. B.; aan de burgemeesters,'laat de Minister van Staat, Minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw zich als volgt over deze kwestie uit: „In dit verband moge ik in herinnering brengen, dat een gedeelte der rechtspositie van het politiepersoneel door den raad, een gedeelte door den burgemeester wordt ge- regeld. Voor beide organen zal dus aanlei ding bestaan om overleg te plegen. Gelijk uit bovenstaande volgt, zou ik geneigd zijn aan te nemen, dat de inrichting van het over leg over de geheele linie door den burge- meesster moet plaats vinden. Evenwel komt het mij voor, dat, indien de raad er prijs op mocht stellen de inrichting van het overleg, voor zooveel dit betreft de onderwerpen met betrekking tot welke de raad competent is, zooals de bezoldiging, zelf te regelen, daarte gen ge enoverwegend bezwaar behoeft te wor den gemaakt. De opvatting is toch te verde digen dat in zooverre de raad het bevoegd aezag is. Onjuist ware het echter indien d« raad zich zou inlaten met de regeling van het overleg nopens de onderwerpen, welke ter beslissing van den burgemeester staan". Wij achten het uit praktische overwegingen de meest gewenschte oplossing, dat de or- ganisaties van het politiepersoneel, voor wat de bezoldiging e. d. aangaat, worden toege- laten tot de commissie van overleg voor de ambtenaren en de desbetreffende verorde ning dienovereenkomstig wordt gewijzigd.. De door ons gewensche regeling heeft ook dit voor, dat het vraagstuk van de bezoldi ging van het gemeentepersoneel in zijn ge heel kan worden bezien door de commissie van overleg. Wij hebben omtrent deze aangelegenheid het advies ingewonnen van de commissie van overleg voor de ambtenaren en de werklie den. Dit advies leggen wij voor Uwe Ver- gadering ter inzage. Daarin verklaren de vertegenwoordigers der gemeente zich vóór toelating van de organisatie van het poli tiepersoneel tot de commissies van overleg, voor wat betreft de onderwerpen, die tot d« competentie van den Gemeenteraad behoo- ren, terwijl ook de minderheid der organi saties hetzelfde standpunt inneemt. De meerderheid der organisaties huldigt de opvatting, dat door toelating van de po- litiepersoneel-organisaties tot het georgani seerd overleg het algemeen karakter van dit overleg verloren zal gaan en de toelating ook niet noodig is, daar statuair de ambte- naren van politie zich bij de algemeene bon den kunnen aansluiten. i Wij erkennen dit bezwaar wel, maar be schouwen het meer als een van theoreischen aard. Immers de overgroote meerderheid van het politiepersoneel is in ons land georgani seerd in de vier bestaande politieorganisaties terwijl bij de algemeene bonden nagenoeg geen politieambtenaren zijn aangesloten. Er zouden nog heel wat jaren moeten ver- loopen, voordat de leden der bestaande poli- tiepersoneel-organisaties zouden overgaan naar de algemeene bonden. Wilde men daar op wachten, dan zou vooreerst een groote groep van het gemeentepersoneel bij de vast stelling of wijziging van salaris- en wacht geldverordeningen niet in algemeen verband kunnen worden gehoord. Dit nu schijnt ons minder gewenscht. Naar aanleiding van een en ander stellen wij Uwe Vergadering voor te besluiten de organisaties van het politiepersoneel, voor wat aangaat aangelegenheden, waarvan de vaststelling tot Uwe competentie behoort, toe te laten tot de commissie van overleg voor de ambtenaren. VERTROKKEN PERSONEN. C. Seelemeijer, E.L., huishoudster van C. W. Bruinvisstraat 32 naar Amsterdam. T. Sierkstra, R.K., onderwijzeres, van Magda- lenenstraat 17 naar Wonseradeel. J. Homma, R.K., winkeljuffrouw, van le Land- dwarsstraat 34 naar Amsterdam. P. J J. Cuijpers, R.K., beambte N.S., van van Leeu wenhoekstraat 17 naar Bergen (N.-H.) Tj. van der Meulen, geen, los arbeider, van Forestusstraat 15 naar Haskerland. W. J. C. Bakker, N.H., los arbeider, van Klein Nieuwland 27 naar 's-Hertogenbosch. B. van Leeuwen, R.K., instrumentmaker, van Baansmgel 23 naar Beverwijk. J. N. Al, R-K., schoenlapper, van Verdronken 74 naar Tevel, den Burg. M. Nelissen, R.K., dienstbode, van Koningstraat 5 naar Haar- 'em- K- C. Rietema, geen, z. b., en gezin, van Juliana van Stolberglaan 3 naar Zeist. E. Ortzen, N.H., dienstbode, van Noorder kade 64 naar Putten. Tr. Heijman, geen, onderwijzeres, van van der Meijstraat 9 naar Den Helder. -— J. Flik, N.H.( meubelmaker, van Luttik Oudorp 31a naar Nieuwer- Amstel, Amstelveen. - Th. H. M. Imming, K-K-, van boorstraat 40 naar Velsen, IJmui- den-Oost. A. Mekken, R.K., dienstbode, van Oudegracht 74 naar Warmenhuizen. - S. M. Borjeson,e geen, z.b., van Luttik Oudorp 41 naar Uitgeest, p N. J. Blankman, geen, S(relz,«cAr. van Luttik Oudorp 41 naar ïngWHVerh€us> echtg. Klaas Kan sen, N.H., en zoon, van Westerburgstraat 4 "anar £r<*k OP Langendijk. - B. M Schol- tf"' j° e' van Huigbrouwerstraat Lpn AJ"Sterd|m - A. G. M. Maasdam, ftprHam van fgmonderstraat 6 naar Am- Er S van der Lee. R-K-, dienst- ïnnn' nnV^ E V€[din«enstraat 18 naar Loon op Zand. M. J. Kemming, N.H., z. s pc. Slaap-wbkS I Z.UKI OIW-re. S-PPE»» NIE.T- I OM TC FTK-TEN - «■Jr. dC kab°uters weer thuis warel> en verteld hadden welke last ze van den wind hadden ondervonden, vond de huis dokter het het beste, dat Tuimeltje en Kruimeltje maar een paar uur gingen slapen, want ze zouden wel erg moe k„w'" d*! 'f8" a,n '°e eens zijn. bed 56. Toen kropen ze kabouters tenplaats reis naar zen. We zeiden ze er stille-1r m. 'aÉen en maar niet konden slapen, aan hpt !fS Wt e" 2'n2en eens kijken wat de ander», heen pn °en waren- Deze liepen druk op de bui toe vrn ^C^r. me'.Addertjes en emmers. Waar is de moeten tl "lme''ie lachend. Vandaag naar de hui- vrooliiu 1 oembakken op de daken bepsroeien, ^a ie mee Tuimeltje.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6