tegen den Oorlog en voor Dienstweigering Sport Mheepsüfdingen Olerht^zake*1 Marktberichten Internationaal congres voor WETENSCHAPPELIJKE BEDRIJFS ORGANISATIE. «Jüt de ^r^tukjes van Zondag zijn de schakers in de derde ronde tot meer kalmte openingen overgegaan, wat niet wil zeggen, dat de stnid daarom minder hevig was. De KATTENBERG, Heiloo stoomvaartlijnen; 4. HET VIJFDE Opening van het congres door minister Verschuur. Gistermiddag is in ck groote aula van het Koloniaal Instituut het vijfde internationaal congres voor wetenschappelijke bedrijfs organisatie geopend, waarvoor groote be langstelling bestond. De voorzitter van het uitvoerend comité van het congres, prof. Th. Limperg Jr., opende de bijeenkomst en bracht dank aan de regeering voor de belangstelling, waarvan zij heeft doen blijken, door de aanwezigheid van den minister van economische zaken en arbeid, mr. T. J. Verschuur, die zich bereid heeft verklaard het congés te openen. Voorts verwelkomde de voorzitter den waarnemend commissaris der koningin in de provincie Noordholland, den Amsterdam- schen wethouder voor de bedrijven en voor de handelsinrichtingen, den heer E. J. Abra hams en den voorzitter van de Kamer van ïKoqphandel te Amsterdam, den heer Gotft. •f-f. Crone. In de drie moderne talen begroette spr. vervolgens de vertegenwoordigers van de buitenlandsche regeeringen. De heer Van Meerwijk, voorzitter van het Nederlandsch mstituut voor efficiency, be groette het congres namens deze instelling, door welke het bijeengeroepen is. Hierop was het woord aan minister Ver schuur. tot het uitspreken van de openings rede. Hij ging in zijn rede na, hoe de weten schappelijke bedrijfs-organisatie, een nog zeer jonge wetenschap, is gegroeid. In dit Eroces is Amerika ons voorgegaan. Uitvoerig esprak de minister het groote nut van een goede bedrijfsorganisatie. De huidige depres sie, aldus spr., leidt tot bezuiniging, deze is niet alleen onvermijdelijk, doch daarin schuilt veel goeds. Teneinde de consequenties te kunnen over- rien en de rationalisatie daardoor een gezon de rem te kunnen aanleggen is spr. van mee ning, dat kennis van wetenschappelijke be drijfsorganisatie evenzeer een werknemers- belang is. Samenwerking tusscfien den onder nemer, wetenschappelijk bedrijfsleider en de werknemers is van groot maatschappelijk be lang. Ik hoop van harte, zoo eindigde de minister, dat Uwe beraadslagingen zullen plaats vin den in het bewustzijn van de groote maat schappelijke verantwoording, die uw arbeid met zich meebrengt. Hiermede verklaarde spr het congres voor geopend. (Applaus). De heer E. J. Abrahams, wethouder van Amsterdam, heeft daarna het congres na mens het gemeentebestuur het welkom toege roepen. Tenslotte beantwoordde prof. Limperg de sprekers. ONJUIST BERICHT OMTRENT DEN COLORADOKEVER. In verband met het vorige bericht dat on een aardappelland te Offenbach de colorado kever was waargenomen, wordt officieel me degedeeld dat het hier volgens het onderzoek van het landbouwinstituut van de universiteit te Giessen niet betreft de larven en poppen van den coloradokever, maar die van den Mariakever, die zeer veel op de larven en poppen van den coloradokever gelijken. De autoriteiten hebben allen tuinbezitters ver zocht een waakzaam oog in het zeil te hou den. DE LAND ARBEIDERSSTAKING IN PROVINCIE GRONINGEN. Wegens een loongeschil hebben vanochtend landarbeiders te öarmerwolde, Harkstede, Scharmer en Siddeburen den arbeid .neerge legd. zes van EEN PAARD OP HOL. Zondagmiddag omstreeks kwart over reed een heer uit Schipluiden, komende Duindigt, met paard en wagen op de Laan van Nieuw Oost Indië, te Den Haag. Onder het viaduct gekomen, schrok het paard van een passeerenden electrischen trein, sloeg op hol en rende in de richting Voorburg. Even vóór de grens vielen de bestuurder en een in zittende van den wagen. Onderweg slinger de 't paard den wagen tegen een boom, waar door de wagen brak en het paard alleen ver der holde. Het liep de Kon Wilhelminalaan op, nagereden per motor door de Voorburg- sche politie en kwam in den tuin van het sta tionskoffiehuis terecht, waar het gegrepen werd. De inzittenden werden bij particulie ren verbonden en later per auto naar Schip luiden vervoerd. DE OVEREENKOMST TUSSCHEN NEDERLAND, BELGIE EN LUXEMBURG De internationale conventie, die tusschen de vertegenwoordigers van Nederland, Luxemburg e n België op 16 Juni in Ouchy geparafeerd was, is door de verschillende belanghebbende regeeringen thans goedge keurd, zoodat gistermorgen jhr. Beelaerts van Blokland, de heer Bech, president van de regeering van Luxemburg en Paul Hy- mans deze acte hebben onderteekend. Het ligt in de bedoeling van de onder- teekende staten, deze nieuwe conventie aan de verschillende regeeringen, met wie zij door handelsovereenkomsten verbonden zijn, toe te zenden, evenals aan het secretariaat van den Volkenbond. Bij de onderteekening was dr. Nederbragt aanwezig. TEGEN HET RAPPORT-WELTER. Een meeting te Utrecht. Zondag is te Utrecht in het N.V.-huis een protestdemonstratie gehouden, uitgaande van de s.da.p. en den Bestuurdersbond, te gen de door de staatscommissie-Weiter voor gestelde bezuinigingsmaatregelen. De eerste spreker, de heer Noordhoff, zei- de o.a., dat de heer Weiter in zijn voorstellen niet durft, wat de heer Colijn indertijd wel gedurfd heeft, nl. de belasting nu weer te gaan verhoogen, alhoewel dat best kan, zei spr. Ook de ambtenarensalarissen stelt men, Jjuist als de heer Colijn indertijd, veel te hoog. tiet is wel merkwaardig, dat de vijf rijks- 'diensten, waaruit de commissieleden afkom stig waren, het gunstigst er afgekomen zijn De tweede spreker, de heer Vliegen, hield een rede over het Hoover-plan, waarna be sloten is een telegram te zenden aan den heer Henderson, waarin de wensch uitgesproken werd, dat het voorstel-Hoover volledig zal worden aangenomen. Ten slotte is een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen het drijven der be zittende klasse om de gevolgen van de crisis af te wentelen op de minst draagkrachtigen en uiting gegeven wordt aan het vaste voor nemen, om zich met uiterste krachten te ver zetten tegen het terugdringen der arbeiders- klasen naar de toestanden van 30 a 40 jaar geleden. MONUMENT PROF. L RENAULT. Te plaatsen in het Vredespaleis. Er heeft zich een internationaal comité ge vormd ter huldiging van de nagedachtenis van prof. Louis Renault, een der grootste Fransche rechtsgeleerden van zijn tijd, hoog leeraar aan de universiteit van Parijs en rechtsgeleerd adviseur van het Fransche mi nisterie van buitenlandsche zaken, een inter nationaal jurist van wereldvermaardheid en een der grondleggers van de internationale arbitrage-gedachte. Prof. Renault, die bij vele belangrijke con ferenties, o.a. bij de eerste vredesconferentie, een belangrijke rol heeft vervuld, is op 8 Fe bruari 1918 in den ouderdom van 75 jaar overleden. Thans heeft men gemeend ter eere van zijn nagedachtenis een monument in het Vredespaleis te Den Haag te moeten plaat sen, dat een pendant zal vormen van het monument van wijlen T. M. C. Asser, den beroemden Nederlandschen rechtsgeleerde, met wien prof. Renault zooveel heeft samen gewerkt. De plechtige onthulling en overdracht aan de Carnegie-stichting zal 5 Augustus a.s. geschieden. Daarbij zulen de president van het comité, de heer Lion Caën uit Parijs, de heer ames Brown Scott uit Washington, prof. Politis, gezant van Griekenland te Pa rijs, oud-leerling van Renault en prof. De la Predère, eveneens oud-leerling, bet woord voeren. Meyerysche Tranrwegmij. te Reuael. Hij Iaat een vrouw en twee kinderen achter. De toestand van zijn moeder is op het oogenblik levensgevaarlijk. Zij heeft een zware beenbreuk gekregen. Ook de heer Heyl, aie aan been en hoofd verwond is, verkeert in zeer zorgwekkenden toestand. De heeren Van Buul en Luyben, die lichter gewond zijn, zullen waarschijnlijk nog in den loop der week het hospitaal te Beerse kunnen verlaten. KORTE BERICHTEN. E>e speciale trein met post en passa giers, in aansluiting op het motorschip Johan van Oldenbarneveldt, zal morgenochtend om 10.20 uit Genua vertrekken en Donderdag morgen in Nederland arriveeren. Aankomst te Amsterdam om 10.33 uur. BRANDEN. Te Oploo. In den nacht van Zondag op Maandag is te Oploo (N.B.) de boerderij van den land bouwer Aben geheel afgebrand. Met de grootste moeite heeft men de bewoners uit het brandende huis kunnen redden. Het grootste gedeelte va den inboedel en een groot aantal varkens en kippen bleven in de vlammen. Verzekering dekt de schade. Hooibroei. Tengevolge van broeiing zijn gisteren te Scheveklap, gemeente Nieuwolde (Gr.), veer tien oppers hooi van den heer E. W. totaal opgebrand.. Brandend spek. Te Vallburg bij Eist is Zondag afgebrand de groote hofstede „Op het Hoog", bewoond door Holleman, eigendom van de katholieke kerk aldaar. De oorzaak is het slaan van de vlam in een pan met spek. De vrouw is ter nauwernood gered. Alles is verbrand, doch laag verzekerd. Brand in de hoofdstad. Aan den Oostzanerdijk 104 te Amsterdam is hedenmorgen vroeg door onbekende oor zaak een landbouwschuur afgebrand. Bijna alle landbouwwerktuigen gingen verloren. De brand ontstond waarschijnlijk door broeiing in het hooi, dat in den schuur was geborgen. De vlammen sloegen over naar 'n hooiberg. Het woonhuis, dat aan den schuur grenst en bewoond door den heer O., kon worden behouden. VERKEERSONGEVALLEN. Zondagnamiddag heeft een gemeente-auto op den Schaesbergerweg te Heerlen een 5- jarig kind overreden. Het kind was onmid dellijk dood. Meisje aangereden en gedood. Gisteravond om 7 uur is het 5-jarig meisje T D. Lorrjoe, wonende op den Schiedam- schen Dijk te Rotterdam, op den Leuven haven Westzijde aldaar, aangereden door een personenauto. Het kind is in een apotheek binnengedragen en daarna met ern stige inwendige kneuzingen naar het zieken huis Coolsingel vervoerd, waar het na aan komst is overleden. De auto, die het ongeluk veroorzaakte, is na het ongeluk snel doorgereden en tot dus verre onbekend gebleven. Door een autobus gedood. Op het Krugerplein is gisteravond een kindje van 2 jaar dat bij de moeder vandaan liep een autobus geraakt van lijn K. Het kindje is eenige oogenblikken later overleden. Tegen een brugleuning gereden en gedood. Gisternacht is de 40-iarige onderwijzer G Th. J. Aben, wonende Lindestraat 2 te Den Haag, met zijn motorrijwiel opgereden tegen de leuning van een brug tusschen Poeldijk en Loosduinen en was op slag dood. Hij was vader van zeven kinderen. Auto tegen een boom gereden. Een persoon gedood, twee levensgevaar lijk en twee anderen licht gewond. Zaterdagmiddag reed de heer J. van Buul, wonende aan den Boschdijk te Eindhoven, in gezelschap van de heeren C. Luyben en P. Heyl van de Tramweg Mij. „de Meyery", per auto naar Antwerpen. Aan de grens te Reusel troffen zij den heer E. van den Eynden, die met zijn moeder stond te wachten 'op de auto bus om naar Antwerpen te gaan. Op het aan bod van de Eindhovenaren om mede te rijden gingen zij gaarne in. Onder Beerse, ongeveer tien kilometer voorbij Turnhout, sprong de rechterachter- band van den zwaren 8-cylinder. De auto vloog met groote snelheid tegen een boom en werd geheel vernield. Uit het wrak wist men te bevrijden -den heer Van den Eynden diens moeder, alsmede den heer Heyl, allen zeer zwaar gewond waren. Minder ernstige verwondingen hadden de chauffeur en de heer Luyben bekomen. Het ongeluk ge beurde niet ver van het Beerser-hospitaal, waarheen de gewonden terstond werden over gebracht, waar de Antwerpsche chirurg prof v. d. Wildenbeg, die voor een operatie onder weg was, oogenblikkelijk de.eerste geneeskun dige hulp verleend. De heer Van den Eynden bleek een zwrae schedelbreuk bekomen te heb ben. Hij is gistermorgen in het ziekenhuis te Beerse overleden. De man was 33 jaar oud, afkomstig uit Antwerpen en klerk aan de en die Motoren. Quagiini. f E>e motorrijder Quaglini, Italiaan van ge boorte, doch de laatste jaren in Nederland woonachtig, is bij het trainen voor een wed strijd in de omgeving van Spa met een Duit- schen rijder in botsing gekomen en dusdanig gewond, dat hij, naar het „Hbld." meldt, aan de gevolgen is overleden. Quaglini was een uitstekend rijder, die direct na zijn komst in Nederland naam ver wierf. Hij reed verschillende keeren tegen Herkuleijns op de Stadionbaan te Groningen en nam aan de T. T.-races te Assen deel. Ook in Alkmaar was hij geen onbekende. Hij kwam hier verschillende keeren uit op de grasbaan. Nader vernemen wij nog, dat de motor renner Quaglini het slachtoffer is geworden van den Duitschen rijder. Quaglini reed na afloop der training heel kalm langs het circuit, om een boodschap te doen. In een der bochten kwam de Duitscher met volle vaart aansnellen en vloog recht tegen Quaglini's motor aan. De Italiaan werd zoo zwaar gewond, dat hij weinige oogenblikken later overleed. De Duitsche renner, die ook zwaar ge wond was, overleed in het ziekenhuis. Zwemmen. Over de Schelde. Zaterdag is de Scheldewedstrijd (5.50 a 6 K.M.) gehouden en gewonnen door J. Sten- ders, Hilversum, in 1 uur 40 min. Mej. Olsen uit Rotterdam werd vierde in 2 uur 11 min. Wereldrecord verbeterd. In de finale van de Olympische selectiewed strijden te Jones Bach heeft miss Eleanor Holm van New-York het wereldrecord op 100 meter rugslag verbeterd. Zij maakte een tijd van 1 min. 18 4/5 sec. Het record stond op naam van miss Mealing met 1 min. 20 sec. Tennis. Om den Davis Cup. Duitschland is als overwinnaar uit de Europeesche zone van de Davis Cup-wed- strijden te voorschijn getreden. Nadat de Duitschers Vrijdag de beide heeren enkel spelen hadden gewonnen, bleven zij Zater dagmiddag ook bij het dubbel overwinnaars. Prennvon Cramm sloegen De StefaniDel Bono in drie sets 6—3, 6—3, 6—2 en hebben daarmee de zege tegen Italië bevochten. Bovendien won Von Cramm gisteren in vier sets van Delbono en Janicks in evenveel sets van Palmieri. Duitschiand is dus overwin naar en reeds gisteravond vertrokken de Duitsche spelers naar Parijs, waar de Ame rikanen reeds eenige dagen aan het trainen zijn, voor den interzóne-wedstrijd. Kolven. Koifwedsfrijd te Zuidscharwoude. Bij de Zondag alhier gehouden kolfwedstrij- den tusschen een 9-tal leden van Op Maat en een gelijk aantal van de kolfclub van Con- cordia te Noordscharwoude was de uitsla^ de volgende: 0 Op Maat: P. Molenaar, 259 p., A. Berk hout, 248 p., A. Kist, 235 p., P. Goet, 241 p., P- de Geus, 210 p„ J. de Geus, 228 p„ P Boon, 206 p., P. v. d. Welle, 198 p. en J. j'. Reine, 194 p. Totaal 2019 p. Concordja: G. Hop, 248 p„ C. Pranger, 23op ,C. Langedijk, 233 p„ K. Langedijk, -P-yJ Pranger, 223 p., G. Langedijk, 203 P-.J- Kostehjk,203 p., L. Dekker, 197 p., J. Bakker, 168 p. Totaal 1937 p. Schaken. Het tournooi te Bern. Te Bern wordt op het oogenblik een groot schaaktournooit gehouden, waaraan de beste schakers der wereld deelnemen. Ook onze na tionale kampioen Euwe is van de partij Volgens de N.R.Crt. zijn de drie eers' ron den als volgt verloopen: le ronde: H. Johner remise met Euwe. Bogoljubow remise met Voelmy. Flohr wint van Naegeli. Aljechin wint van Sultan Khan. Henneberger wint van Stahelm Rivier wint van Grob. P. Johner verliest van Colm. Gygli remise met Bernstein 2e ronde: Stahelm verliest van Aljechin. Grob verliest van Henneberger. Voelmy wint van Rivier. Bernstein wint van H. Johner. Euwe wint van Bogoljubow. Flohr wint van Gygli. Sultan Khan wint van P. Johner Naegeli maakt remise met Colin h 1 u -3e ronde: n. Johner remise met Flohr. P. Johner wint van Stahelm. Gygli verliest van Naegeli. Bogoljubow remise met Bernstein Rivier remise met Euwe. Aljechin wint van Grob. Colin wint van Sultan Khan. Henneberger verliest van Voelmy. aan de N RCht11-6 draad,00zc dieast meldt groTtémëetimg belangrijkste partij tusschen Bernstein en Bo goljubow werd remise, nadat Bernstein een vrij eenvoudige kans om tot een snelle door braak te komen, over het hoofd had gezien De Rus gaf hem daarna geen kans meer. De jonge Zwitser Colin was de eerste, die een partij van een internationale grootheid, n.1. Sultan Khan won. Colin won in het mid denspel twee pionnen en zette daarna een brutalen aanval op, die hem nog een derde pion opleverde. De Amerikaan moest daarop de vlag strijken. Hans Johner leverde een goede partij tegen den vermaarden Tsjech Flohr, dien hij zoodanig in het nauw dreer, dat de Tsjechische kampioen blij was met eeuwig schaak remise te kunnen houden. Grob kreeg tegen den wereldkampioen Al jechin, ofschoon hij met wit speelde, onmid dellijk een gedrukte stelling. Zonder offers of groote combinaties drukte Aljechin hem daarna eenvoudig dood. De jonge Zwitser Henneberger, die van daag tegen Euwe speelt, wist ook gisteren zijn partij op fraaie wijze te winnen. Hij en Colin geven blijk in dit tournooi op hun plaats te zijn. Roeien. De Nederlandsche kampioenschappen. Zaterdag zijn te Sloten de wedstrijden om de Nederlandsche Kampioenschappen ge ëindigd. Het sciffnummer was in 7 min. 33 2/5 sec. (Gunther's record is 7.26) voor den Laga-man Van Dongen met 2 lengten voor Boerma (Arsa). Deze spurtte direct ge weldig, doch kon het tempo niet volhouden, mede niet doordat hij in het riet roeide, waarbij Van Dongen op hem wachtte. De Twee met stuurman was voor Triton (W. S. Schmoutziguer b.g., W. Storm van 's Gravensande sl. en W. Magnus st.) in min. 56 sec. (baanrecord 7,54 4/5). Triton had reeds spoedig den basis gelegd voor een voorsprong van 2 Vt lengte, waarmede van Willem III gewonnen werd. Het Doublescull-nummer bracht spannen- den strijd tusschen Spaarne en Nautilua, tot dat laatstgenoemde een inzinking kreeg, waardoor Spaarne met nog 2Y, lengte won in 7 min. 26 2/5 sec. De ploeg bestond uit J Thijm bg. en H. Cox sl. Bij de Achten is door Laga een schitterend nummer gegeven. Ze won met 3 lengten voorsprong op Nereus in 6 min. 17 3/5 sec., hetgeen een nieuw Nederlandsch baanrecord beteekent. (Oud record Laga: 6 min. 19 sec). De ploeg bestond uit: J. Sloos b., E. Bruem- pol, G. Klijnstra, J. Ferman, H. Verschuur, R. Schorr A. ter Poorten, A. v. d. Wille sl en W. Tiemeijer Jrst. De wedstrijden stonden op hoop peil. De Europeesche kampioenschappen. Het bestuur van den Ned. Roeibond heeft na afloop van de nationale kampioenschappen te Sloten, besloten de volgende ploegen uit te zenden naar de Europeesche Kampioenschap pen, welke op 1,2, en 3 September te Belgrado worden gehouden. De acht en de vier zonder stuurman van Laga. De vier met stuurman en de twee met stuurman van Triton. De samenstelling van de ploegen is dezelf- de als die, waarin zij te Sloten uitkwamen. door gevaar kon ontstaan, 2 jaar gevangen» straf. Willem L., arbeider, Enkhuizen, ge<w neerd, misdr. art. 247 strafrecht, 3 maan den gevangenisstraf. Aarianus Gr., visscher, Egmond kinderzaak, geen uitspraak. aan Ze*, Du i ven. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Bovengenoemde vereeniging hield op Zon dag 17 Juli een wedstrijd met oude duiven vanuit Orleans (Frankrijk). Afstand 567 K.M Gelost om 10 uur 45 min.; aankomst als volgt: J. J. Veel 7—39—57 H. Mooij 7—56—47 C. J. Paulisse 10—28—54 M. Kroeze 112918 H. Mooij11—58—36 VERDUISTERING DOOR EEN AMBTENAAR. Vandaag heeft het gerechtshof te Amster dam arrest gewezen in de zaak tegen J. G hulpbesteller bij de posterijen te Groenekan, die door de rechtbank te Utrecht op 16 Fe bruari veroordeeld werd tot drie maanden gevangenisstraf, wegens verduistering, door hem als ambtenaar gepleegd. Verdachte had van een juffrouw te Groenekan, die geld schuldig was aan een firma te Utrecht, een giroformulier en geld ontvangen om het door haar verschuldigde bedrag te storten op de rekening der firma. De verdachte, die een volledige bekentenis aflegde, had dit geld echter ten eigen bate aangewend en pas 14 dagen later het ver schuldigde bedrag gestort. De procureur-generaal mr. Bauduin, eischte tegen den man, die een zeer gunstig verleden heeft, een gevangenisstraf van drie wek Het Hof veroordeelde den verdachte een gevangenisstraf van een maand. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Gerrit Hartog W., journalist. Amsterdam ten uitvoer legging voorw. straf niet gelast FnWVp TU-a-- &5*"8 vuurw. straf niet gelast. Fokke Tjietse PI., Helder, gedetineerd, misdr. art. 24, wetb. v. strafrecht, 1 dag ge vangenisstraf met 1 dag aftrek en ter be- x U1V.V 1 Udw«tt vl schikking der regeering gesteld. Pieter Willem Edward van L., pos toorbediende te Schagen, verduistering, geen uitspraak. postkan- V» Petrus Fr., opperman, Uitgeest, thans ge detineerd, opzettelijke brandstichting, waar- Stoomvaart Mij. Nederland. Johan van Oldenbarneveldt, thuisr., 16 i„u v. port Said. Poelau Tello, thuisr., 17 Juli te Gravesend Talisse, thuisr., 17 juli v. Sabang. HollandAmerika-Lijn. Damsterdijk 16 Juli v. Rott. n. San Francisca via Londen. Damsterdijk, Rott. n. San Francisco 17 juy te Londen. Grootekerk, uitr., 16 Juli v. Antwerpen. Lochgoil 15 Juli v. Actoria n. Rott. Nebraska, Rott. n. Vancouver, 15 Juli v. Vio. toria. Rotterdam, Rott. n. New York, 16 Juli van Southampton. Veendam, New York n. Rott., 18 Juli v.nt u. v. Boulogne. Rotterdamsche Lloyd. Kota Radja, thuisr., 17 Juli v. Napels. Tapanoeli 17 Juli v. Batavia 1. v. Havre Rotterdam. Kota Tjandi, uitr., pass. 18 Juli Finisterre. Kon. Holl. Lloyd. Alrich, uitr., 14 Juli v. Pernambuco. Solland 17 Juli v. Hamburg te Bremen. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij, Agamemnon 16 Juli v. Napels n. EHiinkerkeo Ajax 16 Juli v. Spanje te Amst. Aurora 16 Juli v. Ceota te Genua. Baarn, uitr., 17 Juli v. Curacao n. Cristobal, Baralt 13 Juli v. Curacao n. Santo Domingo City. Berenice 17 Juli v. Oran n. Barcelona. Bodegraven 17 Juli v. A.ntwerpen te Amst. Brion 16 Juli v. La Palüce n. Amsterdam. Colombia, thuisr., 17 Juli v. Cistobal n. Cartagena. Costa Rica, uitr., 16 Juli v. Dover n. Bar bados. Deucalion, thuisr., 17 Juli v. Horta (Azoren) n. Havre. Euterpe 16 Juli v. Kopenhagen n. Gdynia. Fauna 17 Juli v. Cultera n. Torrivieja. Ganymedes 17 Juli v. Amst. te Hamburg. Hercules 16 Juli v. Tanger n. Algiers. Hermes 17 Juli v. Salonica te Smyrna. Merope 18 Juli v. Hamburg te Amsterdam. Midas 14 Juli te Curacao. Nereus, Amst.-Odense, p. 17 Juli Holtenan. Nero 16 Juli v. Gothenburg te Amst. Oranje Nassau 17 Juli v. West-Indië, 1. v Havre te Amsterdam. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 18 Juli 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Aard beien per slof 4056 cent; Aalbessen per 100 pond 7—14; Andijvie per 100 stuks 0.503.40; Bloemkool le s. per 100 st 28; Doperwten per 100 pond S 2- 10; Druiven per 100 pond 3431-, Kropjsla p. 100 stuks 0502.70; Kom kommers per 100 stuks 2.505.50; Per ziken per stuk 3-13 cent; Postelein p. bakje 10—19 cent; Peulen per 100 pond 2— 52; Rabarber per 100 bos 15; Roode Kool per 100 stuks 2.102.60; Selderie per 100 bos 0.502.50; Spina zie per bak 2970 cent; Snijboonen per 100 pond 5.5012; Dubbele Spercieboonen per 100 pond 7.509; Tuinboonen per zak 20—80 cent; Uien per 100 bos 380— 4.60; Wortelen per 100 bos 1.50—4.50. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juli 1932. Langendijker Gr oen ten veiling. 900 st. Bloem kool le s. 5.50—7.90 per 100 stuk; 400 bos Wortelen f 3— f 4.10 per 100 bos; 65000 K.G. Roode Kool 0.60- f 1; 6000 K G. Gele Kool 1.30—1.80, 3500 K.G. Witte Kool 0.601.70; 1950 K.G. Zil- vernep 9.30—9.80; 400 K G- Slaboonen f 11.4013; 12000 K.G. Tomaten: A 11.2012, B 11.80—12.20. C 9 80 10.50, CC 4; 175000 K G. Aardappe len: Schotsche muizen f 160f 2.90; Schoolmeesters 2.80; Eigenheimers 2.90 3.70; Drielingen 2.30—2.60, alles per 100 K.G. PURM EREND, 19 Juli 19932. Op de he den gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 11 stapels Boerenkaas, wegende 2824 K G., 20 per 50 K.G Handel vlug. 3175 K.G. Boter 0.75—f 1.15. Vee. 574 Runderen, w.o. 310 vette, 68—78 cent per K.G. handel stug; 166 Melk- en Geldekoeien 110—265; 98 Stieren; 20 Paarden 70130, hanndel stug; Vette kalveren, 90 stuks, 70—90 cent, handel vlug! 303 Nuchtere kalveren, slacht 4—15, handel stug; fokkalveren 8—14, handej stug; 469 Vette varkens, voor de zouterij 27 —28 cent en voor de slacht 30—33 cent pef K.G., handel vlug; 70 Magere varkens 5 16, handel stug; 237 Biggen 5—/ handel vlug; 258 Schapen, 16—19, han del stug; 356 Lammeren 69, handt' stug- 24 Bokken; Kipeieren 2.60—3.10» Eendeieren 2.25; Piepkuikens 0.65- 0.75. Eierenveiling. 22140 stuks Kipeiera» 2.60—1f 3.30; 250 stuks kipeieren b 2.4 2.50; 4561 stuks Eendeieren a 2-30— 2.40. WARMENHUIZEN, 18 Juli 1932. Af gevoerd 43900 K.G. Aardappelen, waarvan de prijzen als volgt: Schotsche MiJL 1.10—2.50, Drielingen 2—f - - Grove 1.10-/ 1.60, Blauwe aardappel® ƒ3.60. I NOORDSCHARWOUDE, 18 Juli^W 77700 K.G Aardappelen: Gr. Schotsen muizen 1.50-/ 1.80, Schotsche ffl»»»» 1.30-/ 2.70, Drielingen 2.20-/ Eigenheimers 2.50, BI. Eigenhef^ 2 80-ƒ 3.70; 120 K.G. Tuinboonen J 2150 K.G. Zilveruien, Zilvemep 9.70, Drielingen 4—4.50; 2.2o70_ eulen 3; 2350 K.G. Roode Kool V-1 f 13000 K G. Gew. Witte '.ooi f 1 per 100 K.G.; 925 stuks Bloemkool J 5 50 per 1Ó0 stuks,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8