DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN OMSTREKEN. J)ug£Ülksch Ouzvticht buitenland No. 169 Woensdag 20 Juli 1932 134e Jaargang Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. L,osse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTÏENj Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contractei rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v h. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. DU nummer bestaat uit 2 bladen. CENTRUM EN NAZI'S TEGEN ELKAAR. o Hoe de nazi-pers werkt voor de verkiezingen. Een onwaardige politieke strijd. o „Schurkachtigheid van het Centrum! Ge meenste haat nog tegen een doode. Verhard pastoor wil een dooden S. A.-man nog in de kist het hemd uittrekken' Dit is, zoo vertelt de Berlijnsche corres pondent der N. R. C. de titel van een artikel in de Angriff, het hoofdorgaan van de Nazi's in Berlijn In dit artikel wordt verteld, dat in de buurt van Bernau (niet ver van Berlijn) een „Stormaanvoerder" bij het paarden- drenken een beroerte kreeg en verdronk. Men legde hem in uniform in de kist. De kapelaan van Bernau weigerde echter de begrafenis plechtigheid te leiden, als dit niet veranderd werd en als de kameraden niet in burger- kleeding verschenen Hij beriep zich daarbij op instructies van den bisschop van Berlijn. Hierover schreef de Angriff dan verder „leder fatsoenlijk mensch zal zich met af- jchuw en verontwaardiging van deze cen- trumsmenschen afkeeren. Dit schaamtelooze en schurkachtige gedoe heeft niet godsdienst niets meer te doen. Het is de gemeenste iaat van politieke tegenstanders. Het is een zoo groote verwildering der gezindheid, als men op de heele wereld alleen bij misdadigers, moordenaars en centrumsmenschen vindt Een moordenaars en centrumsmensrhen vindt. Een partij, die haar aanhangers tot zulk een fana- iieken haat tegen den politieken tegenstander opvoedt, maakt ongetwijfeld inbreuk op de rijksgrondwet. „Wij eischen daarom een allerscherpst on derzoek van dit geval door den regeerings- president Jaenicke in Potsdam en van de rijksregeering onmiddellijk verbod van de centrumspartij wegens staatsontbindend ge stook. Wij eLchen voorts de onverwijlde ar restatie van den centrumskapelaan te Bernau en zijn bestraffing wegens een misdaad tegen het Duitsche volk. „Niemand kan ons wijsmaken, dat het ge drag van den kapelaan door de katholieke leer voorgeschreven wordt. Als men zich her innert, dat de massamoordenaar Kürten door een monnik onder zoenen naar het schavot werd geleid, als men zien herinnert, dat de hater der kerk en vrijmetselaar Aristide Briand, die nooit tot de katholieke kerk heeft behoord, door den katholieken kardinaal van Parij3 in persoon werd begraven, omdat hij gelijk de Germania toenmaals zelf moest toegeven de vriend van den bisschop was, dan moet men toch duidelijk inzien, dat alleen de haat van het centrum achter dit gedrag van den kapelaan steekt. Een partij echter, die tot zulk een hondsgemeen en afgrijselijk optreden tegenover volksgenooten in staat is, moet onmiddellijk worden verboden en haar aanvoerders moeten door een Ehiitsche rechtbank worden gevonnist. Het centrum staat op één lijn met bolsje wistische beulsknechten en massamoorde naars. Wie in staat is een doode nog in de kist zijn hemd uit te trekken, die bewijst daarmee alleen, dat hij bij het Duitsche volk niets meer te zoeken heeft. „Een lid van een bekende katholieke adel lijke familie is uit de katholieke kerk getreden. Indien de centrumspartij dat niet wil geloo- ven, zullen wij den naam bekend maken". o De N. R. Crt.-correspondent heeft boven staand relaas letterlijk vertaald, in de eerste plaats, omdat het artikel volgens hem het sein voor een nieuwe wending schijnt te geven. De uitwerking ervan is onverwacht groot. Natuurlijk is niet, zooals de Angriff verlangde, de Centrumpartij op staande voet verboden; integendeel, de Angriff zelf is wegens verspreiding van onjuiste mededee- 1 in gen en beschemping van de r.k. kerk ver boden. Dat verbod geeft echter niet veel, want de lezers van de Angriff krijgen natuur lijk tijdelijk wel andere partijbladen en zoo hebben ze na het verbod van de Angriff in een ander Nazi-blad, de „Nationalpost" kun nen lezen: „Wie Christendom en kerk tegen de struikroovers van het centrum wil ver dedigen, stemt voor de beweging van de ver nieuwers van Duitschland, de partij van Adolf Hitier." o Neen, de centrumpartij is niet verboden, maar wat het voortdurend- roepen van „Deutschland erwache!" gejidard met oor vijgen niet had uitgewerkt dat schijnt nu zoo vertelt een correspondent verder dooi dezen kaakslag, die inderdaad hard aangeko men is en met geen dialectiek meer te verkla ren is als een door jeugdig enthousiasme wat harrdhandig uitgevallen poging tot aaien, in derdaad teweeg gebracht: het centrum is eenigszins wakker geworden. De partij heeft een telegram gezonden naar Neudeck, waar rijkspresident Hindenburg met vacantie ver toeft. In dit telegram wordt eerst opgemerkt, dat de kapelaan zich inderdaad volgens bis schoppelijk voorschrift heeft gedragen en de kerkelijke begrafenis heeft geweigerd; tegen gesproken wordt dat hij heeft verlangd dat men den dooden S.A.-man zijn hemd zou uit trekken. Vervolgens wordt luide geprotes teerd tegen de aanvallen op de katholieke kerk, welke deAngriff daaraan vastknoopt. Voorts heeftdr. Krone, de eerste candidaat van het centrum te Berlijn, in een vergade ring van katholieke arbeiders de regeering gewezen op de consekwenties, welke deze aanval op de Duitsche katholieken in het kamp van de gewapende S.A.- en S.S.-troe pen moet hebben. Tot dusver woedde de broe dertwist tusschen de radicalen van rechts en van links. „Wij katholieken zien in het stook- artikel van de Angriff het alarmsein om den strijd nu ook tegen de katholieke bevolking, tegen katholieke geestelijken en tegen katho lieke vereenigingen te voeren. Dat de rijks regeering door een verbod van alle strijdfor- maties een eind aan den broedertwist zal ma ken, verwachten wij niet meer. Wij kunnen in dezen verschrikkelijken tijd slechts één ding doen: kalm blijven, ons zelf en onze geestelijken beschermen, wanneer ze worden aangevallen. De verantwoording voor hetgeen uit het zaad van den haat, dat door de Angriff is uitgestrooid, zal voortkomen, is voor de rijks regeering, welke deze verzwakking van het staatsgezag toelaat. Jk ben er zeker van. dat deze haatzang van de Angriff allen katholie ken, die nog aan de kerk gehecht zijn, de oogen zal openen. Wij weten, wat ons den 31 sten Juli te doen staat". Jawel, voor het centrum gaat fyet volgens de woorden van dr. Bruening, den gewezen rijkskanselier, om het herstel van de „gezags- democratie", de halve dictatuur, tot afweer van een partijdictatuur, onder leiding natuur lijk van het centrum. Een conservatieve, rechtsgerichte koers, met behoud van de grondwet van Weimar, maar „zonder tot de overdrijvingen van het parlementarisme te rug te keeren". Duitsch-nationalen en volkspartij zeggen: een ,rechtsche regeering, maar niet de alleen heerschappij van de nationaal-socialisten. Dat is ook de hoop van de tegenwoordige re geering. De vraag is echter of zulk een recht- sche regeering zonder medewerking van het centrum mogelijk zal wezen. Wellicht is ech ter dan ook geen andere combinatie mogelijk, en daarom is niet alleen de houding van het centrum voor de verkiezingen, maar vooral zijn houding na de verkiezing van veel ge wicht. Daar is geen peil op te trekken Voor het oogenblik echter staan nationaal-socialis ten en centrum vijandiger tegenover elkander dan ooit. Hitier schijnt de hoop, nog ooit met het centrum tot overeenstemming te komen, te hebben opgegeven, want de achterdeurtjes, die voor alle geval nog worden gehouden zijn de een na de ander demonstratief dichtge gooid. Het centrum negeert dat niet meer, maar helpt krachtdadig mee aan de organi satie van den tegenstand, den afweer van het fascisme. Voor het fascisme of voor het be houd van de democratie. Daar gaat het bij deze verkiezingen om. Maar er is nog een derde leus: politieke en sociale reactie, herstel van de macht der jonkers met behulp van de nationaal-socialisten. Het scheen een tijdlang of het centrum zich onder eenig voorbehoud bij die middengroep zou scharen. Wat later nog gebeurd, weten wij niet, maar voor het oogenblik staat het centrum geheel in he* anti-fascistische front. DE KLEINE BURGEROORLOG IN DUITSCHLAND. Een verklaring van de rijks regeering over het demonstratie- verbod. De Duitsche rijksregeering heeft volgens berichten in de bladen door bemiddeling van dep persdient „Dradag" een verklaring ge publiceerd over het demonstratieverbod. Na gewezen te hebben op het schrijven van den rijkspresident aan den rijksminister van binnenlandsche zaken, waarin de rijkspresi- dent tot uitdrukking had gebraeht, dat hij be sloten had met alle hem grondwettelijk ter beschikking staande middelen op te treden tegen onlusten, wordt in de verklaring verder gezegd: „De politiemacht is klaarblijkelijk niet overal voldoende geweest om dergelijke bot- singen en overvallen te verhinderen. De^ rijks minister van binnenlandsche zaken heeit bij dezen toestand gebruik gemaakt van de hem bij verordening van den rijkspresident op 28 Juni 1932 gegeven bevoegdheid vergade ringen in de open lucht en optochten weer te verbieden, Nadat Maandag voor acht dagen in Ohlau en Zondag j.1. in Altona de be kende bloedige gebeurtenissen voorgevallen waren, moest de rijksminister van binnen landsche zaken in overeenstemming met het kabinet het als zijn plicht beschouwen aller eerst deze maatregelen te treffen. Het spreekt echte rvanzelf, en het is door de rijksregee ring reeds aangekondigd, dat het demonstra tieverbod slechts een eerste stap is. De regeeringen der landen heeft men ver zocht de door het verbod van vergaderingen in de open lucht en van optochten ontstane ontlasting der politie te gebruiken om de schuilhoeken en wapendepots der commu nisten wier voorhandenzijn door de gebeur tenissen in Altona bewezen is, met kracht na te gaan en daarmede den grondslag te leg gen voor een toekomstig rustiger vorm der openbare betoogingen. De rijksregeering zal zoo noodig den rijkspresident verdere maat regelen voorstellen tegen diegenen, die in den vervolge den politieken strijd met het wapen in de hand of zelfs met misdadig gebruik van springstoffen voeren. Het Duitsche volk kan er op vertrouwen, dat de rijksregeering zal doortasten". 16 dooden bij de onlusten in Altona. Naar gisteravond werd medegedeeld, heb ben de straatgevechten te Altona van Zon dag nog een doode geëischt, zoodat thans in totaal 16 dooden gevallen zijn. Rijksbanierman doodgeschoten. Het persbureau der politie te Reckling- hausen deelt mede: Volgens de lezing van de Rijksbanier is Dinsdagmorgen vroeg een drietal Rijksbanierleden, dat verkiezingsbil jetten plakte, overvallen door een man, die een hunner een lichte verwonding toebracht. De Rijksbaniermenschen achtervolgden den aanvaller, die zich plotseling omkeerde en ee schot loste uit een pistool. Een der Rijks baniermenschen werd door het schot in de borst getroffen en op slag gedood. De aan valler kreeg van de beide anderen zulk een pak slaag, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. De man, die lid is der S.A., heeft vroeger al eens gevangenisstraf ondergaan. Op het oogenblik kan hij nog niet worden gehoord. GROOTE KOFFIESMOKKELARIJ ONTDEKT. De Hamburgsche douane is er in geslaagd een grootsch opgezette koffiesmokkelarij op het spoor te komen. Tot dusverre zijn 8 arrestaties gedaan, terwijl nog meer te ver wachten zijn. De gesmokkelde hoeveelheid koffie wordt geschat op 90 tot 100 duizend kilo. De smokkelaars bedienden zich van groote verhuiswagens, die door een motor werden getrokken. Deze verhuiswagens had den voorin een geheime afdeeling, waarin men 40 zakken koffie kon bergen. Ook be schikten de smokkelaars over een motorboot, die voorzien was van een dubbelen bodem GROOTE METEOORSTEEN GEVALLEN. In den afloopen nacht is bij Neustadt een groote meteoor neergevallen. De meteoor viel in verschillende stukken uiteen, welke zich opnieuw splitsten en toen vermoedelijk op de aarde terecht kwamen. De meteoor heeft in den donkeren nachthemel een lichten schijn veroorzaakt. De hemel was zoo helder als overdag. GEEN COLORADO-KEVER IN DUITSCHLAND. In de laatste dagen zijn verschillende malen in de bladen berichten verschenen be treffende het voorkomen in Duitschland van den beruchten aardappel-kever (colorado kever). Zoo zou de kever bijv. in de omgeving van Frankfurt a. d. Main en Dresden zijn aangetroffen. In verband hiermede wordt of ficieel medegedeeld, dat het onderzoek in alle gevallen heeft aangetoond, dat het niet de colorado-kever betreft, doch andere onschul dige soorten kevers. In Duitschland heeft men nergens de aardappelkever aangetroffen DE DOOD VAN BAT'A. Aan sabotage te wijten? Men meldt uit Praag aan de N.R.Crt.: Onmiddellijk na den dood van Bat'a heb ben in de buitenlandsche en vooral in de Hongaarsche bladen fantastische berichten gestaan omtrent de oorzaak van de ramp Bat'a zou die zelf hebben te weeg gebracht (zelfmoord). Thans nemen deze geruchten echter een anderen vorm aan, zulks in verband met het feit, dat de laatste ramp reeds de der de binnen betrekkelijk korten tijd is welke in de onmiddellijke nabijheid van Zlin is voorge komen. De offocieele Tsjechisch-Duitsche commis sie van onderzoek heeft als haar meening uit gesproken, dat het ongeluk zou zijn te wijten aan den nevel, waarin de bestuurder Broutsjek den koers zou zijn kwijt geraakt Hiertegenover worden nu de merkwaardige verklaringen van den vliegtuigbestuurder ge steld, die Bat'a met den Fokker F XII naar Indië heeft gebracht. Kort na terugkeer van daar vloog de machine naar Praag met zes reizigers behalve den bestuurder en den radiotelegrafist. De machine was nog niet zeer hoog, toen de besturder opeens bemerkte, dat het hoogtestuur verkeerd was gemonteerd Wanneer hij omhoog stuurde, ging de ma chine omlaag. Hij besloot in glijvlucht te dalen, doch de machine sloeg te pletter. De cabine bleef echter intact en de reizigers kwa men met den schrik vrij. Alleen de telegrafist werd ernstig gewond. Het onderzoek bracht aan het licht, dat het hoogtestuur in orde was gebracht door vreemde monteurs, die te Zlin nog slechts korten tijd waren werkzaam geweest Men kon echter geen opzet bewijzen, maar toch werden zij op staanden voet ont slagen. Acht weken geleden verongelukte de chef der reclame-afdeeling met den bestuur der die hem leerde vliegen. Ook na dit onge luk werden vier arbeiders ontslagen, die aan het toestel bezig geweest waren. Het derde slachtoffer van klaarblijkelijke sabotage zou Bat'a zelf geweest zijn. DE AANSLAG OP DR. LUTHER VOOR HET GERECHT. Voor het Schepengerecht BerlijnCentrum is heden 'het proces begonnen tegen den vroe- geren advocaat Max Roosen en den Staat huishoudkundige Werner Kertscher, die op den avond van den 8en April op het station Potsdam, den aanslag pleegde, op den pre sident van den Rijksbank Dr. Luther, die zich juist in den sneltrein naar Bazel wilde be geven. Dr. Luther is als nevenaanklager toe gelaten. Allereerst gaf de 59-jarige Dr. Roosen een overzicht van zijn avontuurlijk leven. Roosen, die uit een Hamburgsche patriciërsfamilie stamt, is te Buenos Ayres geboren, is in Hei- delberg gepromoveerd, was daarna een tijd lang assessor bij het Landgerecht en is. ten slotte tot 1926 als advocaat bij het Hansea- tische gerechtshof te Hamburg werkzaam ge weest. Roosen heeft zich grootendeels bezig gehouden met economische kwesties. Hij ver klaarde, dat hij altijd het standpunt heeft in genomen dat geld verdienen wel heel mak kelijk, maar ontzettend vervelend is Eenige jaren geleden is hij lid geworden van den Bond van Nationaal-Socialistische juristen en economen, die was gesticht door den Rijks dagafgevaardigde Frank. Hij heeft zich toen bezig gehouden met de oplossing van het werkloosheidsvraagstuk, en met het vraag stuk van het weer op gang helpen der eco nomische machine. In dien bond heeft hij Kertscher leeren kennen Roosen meende, dat voor een goede op lossing van het crisisvraagstuk een kapitaal van twaalf milliard mark nocdig zou zijn. Zijn voorstellen hebben echter bij de N. S. D. A. P. weinig instemming gevonden. Alleen Kertscher. die vroeger de rechterband van Helfferich is geweest, was het met hem eens. Daarom ook zijn hij en Kertscher in October 1931 uit de partij getreden. Dit uit treden heeft hij schriftelijk bevestigd in een brief, waarin hij schrijft, dat de N. S. D A. P. het historische oogenblik voor het overnemen van de macht had verzuimd, en haar taak niet had begrepen. Roosen constateerde, dat dit schrijven niet door hem, maar door de N. S. D. A. P. bij de acten van het gerecht was gevoegd. Hij was het ock niet eens ge weest met de antisemietische clausule in de partij, omdat hij op het standpunt stond, dat de levenskracht van het Duitsche Jodendom voor Duitschland van belang is. Roosen ver zocht daarop zijn onmiddellijke invrijheid stelling, welke echter door het gerecht werd geweigerd. AMBASSADEUR MELLON NAAR DE VEREENIGDE STATEN. Ambassadeur Mellon heeft besloten Woensdag naar Amerika te vertrekken. Hij zal begin September naar Londen terugkee- ren. Mellon zal eerst naar Washington be geven en daarna naar zijn geboortestad Pittsburg. Naar de Amerikaansche ambassade mede deelt, moet aan de reis van Mellon naar de Vereenigde Staten geen politieke beteekenis worden toegekend. Er is hier slechts sprake van een jaarlijksch verlof, terwijl mogelijk ook zakelijke kwesties zullen worden ge regeld. Mellon heeft, aldus de mededeeling, reeds sinds eenige weken de bedoeling uit zakelijke overwegingen naar de Vereenigde Staten te vertrekken. Londensche politieke kringen, waar bekend is, dat MacDonald na zijn terugkeer uit Lausanne in verbinding heeft gestaan met Mellon, verwachten, dat Mellon te Washing ton rapport zal uitbrengen over den toestand in Europa in het bizonder ten aanvien van het verdrag van Lausanne, en daarbij de Britsche wenschen zal kenbaar maken aan Hoover en Stimson. De te voeren onderhandelingen zullen strikt geheim worden gehouden, ten einde te voorkomen, dat er met de a.s. presidentsver kiezingen politieke munt uit zal worden ge slagen. EEN NIEUWE BRUG OVER DE THEEMS. Gistermiddag is te Lambets een nieuwe brug over de Theems in gebruik genomen, waarvan de kosten 550.000 hebben bedra gen. De koning was bij de plechtigheid tegen woordig. De brug is buitengewoon sierlijk ge bouwd en uit staal geconstrueerd, terwijl er bij den bouw ook graniet is gebruikt. Het ontwerp is van Sir Reginald Blom- field, terwijl het werk is uitgevoerd door de bekende aannemersfirma Dormant Long. verloren. Meer dan de helft van de fabrieks gebouwen is in de asch gelegd. De schade bedraagt meer dan 5000000 Frs. NOODLOTTIGE DYNAMIET- ONTPLOFFING OP DE ST. LAURENS. Elf personen vermist. Aan boord van het s.s. America, dat op de St Laurens rivier nabij Chippeway lag heeft een dynamiet ontploffing plaats gehad, waardoor het schip geheel werd vernield Elf personen worden nog vermist, die zeer waar schijnlijk om het leven zijn gekomen. Vijf op varenden werden ernstig gewond. Ooraak van de ramp is het te vroeg tot ontploffing komen van het dynamiet die gebruikt moest worden voor het doen springen van de rivier bodem ter verdieping van de vaargeul. GROOTE BRAND TE ROUAAN. 17.000 balen linnen verbrand. De Montville bij Rouaan is Dinsdagavond laat brand uitgebroken in een groote spin nerij. Zeventien duizend balen linnen gingen DE STRUBBELINGEN TUSSCHEN BOLIVIA EN PARAGUAY. Naar uit La Paz wordt gemeld, hebben ifl het bestreden Gran Chaco militaire inciden ten plaats gehad. De Boliviaansche regeering deelt mede, dat op 15 Juli militairen van Paraguay een Boliviaansche troepenafdee- ling van ongeveer 300 man op het fort Ma- riscal in de provincie Santa Cruz met veld artillerie hebben aangevallen. Verder is bij Ladina de vierde Boliviaansche divisie aan gevallen, waarbij groote verliezen werden geleden. Als gevolg van deze berichten kwam het Dinsdag te La Paz tot heftige tooneélen. Een groote menigte demonstreerde op straat zong het volkslied en eischte den oorlog tegen Paraguay. Alle zaken werden gesloten. De president hield vanaf het balcon van het re- geeringsgebouw een toespraak en betoogde, dat de regeering bereid was de belangen van het land te verdedigen. Hij deed ^en beroep op de bevolking zoo noodig bereid te zijn het leven voor het vader'and op te offeren. De red, van den president werd met groot ge juich begroet. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Tsjintsjau door de Japanners gebombardeerd. Officiëel wordt gemeld, dat in den nacht van 17 op 18 Juli de Japansche troepen uit de richting Tsjintsjau een opmarsch zijn be gonnen tegen de Chineesche regeeringstroe- pen in de provincie Jechol en na langdurige gevechten de stad Chauiang hebben bezet. Een Japansche bombardementseskader heeft de stad gebombardeerd. Maarschalk Tsjang Shu Liang heeft den Chineeschen regeerings- troepen bevel gegeven, den Japanschen op marsch tegen te houden. NIEUWE OPSTANDIGE BEWEGING IN PERU ONDERDRUKT. Nadat slechts enkele dagen geleden een communistische opstandige beweging in de Peruaansche stad Trujillo moest worden on derdrukt, werd, naar uit Lima wordt gemeld, in den nacht op Dinsdag te Huaraz van mili taire zijde een opstandige beweging aange moedigd, welke evenwel direct door de regee ring kon worden onderdrukt. Insurgenten bezetten de tusschen Lima en Trujillo gelegen stad Huaraz en de om geving. Direct stelden zij een eigen kabinet samen, dat belastingverordeningen afkondig de. Regeeringstroepen konden de opstande lingen evenwel op de vlucht drijven. Verschei dene insurgenten werden gedood en gewond. De leider van den opstand is er in geslaagd te ontkomen. De regeering van Peru heeft thans een spe ciale commissie samengesteld om revoluties te onderdrukken. President Cerro heeft gewezen op de noodzakelijkheid dat gezamenlijk moet worden opgetreden tegen het communistische gevaar. De eerste taak der commissie is een openbare leening uit te schrijven ten einde vliegtuigen aan te koopen, welke bestemd zijn om direct handelend tegen opstandelingen te kunnen optreden. DE REVOLUTIE IN BRAZILIË. Het einde der opstandige beweging in zicht? Braziliaansche regeeringsvliegtuigen heb ben Dinsdag de stellingen der opstandelin gen in Sao Paulo en het vliegterrein aldaar gebombardeerd. Sao Paulo is thans èn van de land- èn van de zeezijde geblokkeerd. De Braziliaansche regeering verwacht, dat Sao Paulo nog deze week zal vallen. Het wordt overbodig geacht de reserves te mobiliseeren, zooals oorspronkelijk de bedoe ling was. KORTE BERICHTEN. Een technische handelmaatschappij te Amsterdam heeft bij de politie aangifte ge daan van verduistering door een bewoner van Loosduinen. Het betreft hier het niet betalen van goederen ter waarde van 1424. Het aantal in 1932 tot nu toe opge heven kantoren der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen bedraagt reeds 45.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1