Alkmaarsche Courant. .YMRIAj?S^2 s: Fortinbras' toovermacht Jiadioweuius /hc^ CL&fijct QSdspsik ?z Versch gekarnd met 257a allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole. tusschen Blue Band Hollands beste kwaliteit en andere soorten bedraagt slechts enkele centen per pakje. JieuittetGH Honderd vier en dertigste Jaargang. DINSDAG 26 JULI. Kwalitatief een sterke Nederlandsche ploeg naar Los Angelos. - Mag ons land op eenige successen rekenen 1928 1932 j Ho. 174 t Woensdag 27 Juli. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). g.__ Gramofoonplaten. 10.— VPRO-mor- „enwijding. 10.15 Voor Arb. in de Continu bedrijven: VAR A-orkest o.l.v. Harry Wigge- laar, Groot Volkstooneel o.l.v. Herman Bou- ber en Ben Groeneveld en Kees Bakker, voordracht. 12 VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 1.45 Pauze. 2.15 Gramo foonplaten. 3— Voor de kinderen. 5.— VARA-septet o.l.v. Is. Eyl en gramofoonpl. 545 Radio-Onthouders-Comité 7.V.R.O. 8.„Vorsten en Volken", historisch hoor spel door Maurits Dekker, VARA-tooneel o.l.v. Willem van Cappellen. 9.— VARA- orkest o.l.v. Harry Wiggelaar, o.a. Fant. „Ri- goletto", Verdi. 9.30 1,,De wederwaardighe den van Wakker en Tropenduit". 9.45 Ver volg VARA-orkest, o.a. Radetzky-Marsch, Strauss. 10.15 Vaz Dias. 10.30 Vervolg VARA-orkest o.a. Fant. „Les Pecheurs de Perles", Bizet. 11.15—12.— Gramofoonpl. Huizen, 296 M. (Uitsluitend N. C. R. V gSchriftlezing. 8.159.30 Gramofoonpl. 10.NCR V-Dameskoor. 10.30 Ziekendienst. 11—12.Harmoniumspel M. F. Jurjaanz, m. m. v. Mej. D. Mijnhout, sopraan. 12.15— 2.Concert. Mevr. R. v. MillStrohecker, zang. H. Hermann, viool. H. v. d. Horst Jr., cello. Mevr. R. A. v. d. Horst—Bleekrode, piano. 2.30 Chr. Lectuur. 3.Concert door het „Haagsche Trio", viool, cello en piano. 5.Kinderuur. 6.M. A. Marra: 't Leven van den Frieschen Boer. 6.45 H. Petermeyer: Oud-Berlijn. 7.15 Causerie door A. Stapel kamp. 7.45 Ned. Chr. Persbureau 8.—10 Een avond in een Leger des Heils-Kinder- huis te Naarden o.l.v. Brigadier Bertha Smith. 10.Vaz Dias. 10.1011.30 Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 M. 10.35 Morgenwijding 10.50 Tijdsein en bericlren. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelconcer Reg. Foort. 1.05 Gramo foonplaten. 1 50—2.50 Jack Martin's Hotel orkest. 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey, m. m. v. May Muklé, cello, o a. 4de Symphonie in E kl.t., Brahms en Suite algerienne, St. Saëns. 5.05 Orgelcon cert N. Milne. 5.35 Kinderuur. 6.20 Ber. 650 Beethoven's Pianomuziek door D. Moggridge. 7.10 en Lezingen 7.50 Orgel concert O. H. Peasgood 8.20 Britsche Theatermuziek. BBC-orkest o.l.v. J. Lewis, o.a. Ouv. „Richard III", German. 9.20 Be richten en lezing. 9.55 Radio-Militair-orkest o.l.v. Ch. Leggett m. m. v. H. Thorpe, tenor en F. Richardson, bas, o.a. Romantische Ouverture, Keler Belan uit „De Barbier van Sevilla", Rossini. 11.2012.20 Dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. Parijs „Radio-Paris", 1725 M. en 7.20 Gramofoonplaten. 9.05 muziek (gramofoonplaten). 9.50 orkest „Castellano" Kalundborg, 1153 M- 12.20 eert uit Rest. „Wivex". 3.20—5.20 Omroep orkest o.l.v. W. MeyerRadon. 5.205.50 Gramofoonplaten. 8 209 20 Fransche mu ziek door Omroeporkest o.l.v. W. Meyer— Radon, m. m. v. Hilmar Biebe, zang, o.a. uit de Suite „Ma Mère 1'Oye", Ravel. 9 50 10.15 Deensche liederen door Hilmar Biehe. (Pianobeg. V. Fischer). 10.30—11.15 Mandoline-muziek door het Alberto Bracony- Trio. 11.1512.50 Dansmuziek uit het In dustrie-Restaurant. 8.05, 12.50 Russische Cubaansch 20 Con- Langenberg, 473 M. 7.25—8.20 Concert uit Bad Eynhausen o.l.v. Dadewig. 11.35 12 20 Gramofoonpl. 12.201.35 Concert uit München. 1.50—2.50 Concert o.l.v. Eysoldt. 1.50 Gramofoonpl. 5.206.35 Con- ert uit Mühlacker o.l.v. Von Löben, m. m. v. tenor. 8.20 Concert uit de Dierentuin te Münster o.l.v. Kurt Seltmann. 10.40 12.20 Concert door de kapel Vollenbruch. Rome, 441 M. 9.05 „Het geheime huwe lijk" in 3 actes van D. Cimaros..'. Brussel, 508 M. en 338 M. 508 M.: 12 20 Max Alexys' orkest. 5.20 Sonate-con cert, viool en piano. 5.50 Gramofoonplaten. 6.20 Zang door Mej. Houbas. 8.20 Omroep orkest o.l.v. J. Kumps m. m. v. Mej. Suz. Daneau, piano. 9.20 Concert in het Casino te Knocke o.l.v. K. Candael, m. m. v. solisten. Na afloop Dansmuzik. 338 M.: 12 20: Zie 508 M. 5.20 Omroep-orkest ol.v J. Kumps 6.20, 6.50 en 8.20 Gramofoonpl. 9.20 Sym- phonie-concert o.l.v. J. Spaanderman ra. m v Mevr. Nany Philippart, zang Na afloop Danshmuziek. Zeesen, 1635 Al. 8.20 „Dorchlauchtings Volk und L^nd", hoorspel uit Neustrelitz 8 55 „Die Gondoliere operette. Muziek van A. Sullivan. Regie: A G. Richter. Muzikale leiding: E Kahn. 11.— Berichten en hierna tot 12.20 Blaasmuziek o.l.v Otto Seyfert Vier jaar geleden. Bijna dagelijks bracht de trein ons naar Amsterdam, waar wij steeds weer een tram stormenderhand moes ten veroveren, om in de buurt van het Olym pisch Stadion te komen. Zóó druk was het eiken dag. Heel Amster dam leefde in een roes, in een Olympischen roes dan, wel te verstaan. Want, niet waar? vier jaar geleden was onze hoofdstad getui ge van de Olympische Spelen, die binnen haar poorten gehouden werden. Duizenden, tienduizenden vreemdelingen veroverden ons land en trokken allemaal naar één groote pleisterplaats: het Olympisch Stadion, het trotsche kasteel van Jan Wils. De Olympische Spelen in Amsterdam wer den een enorm succes. Maar.... alles liep ook mee: een nieuw stadion, keurige velden, heer lijk weer, record-prestaties, ja, wat wil men nog meer, als men weet, dat de regeling zoo buitengewoon „af" was, dat de heele wereld daar paf van stond te kijken. Er was echter één schaduwzijde: onze Nederlandsche driekleur verscheen niet zoo dikwijls aan den middelsten mast, als wij wel graag gezien zouden hebben. Zeker, onze zwemsters weerden zich kranig en wonnen diverse nummers, onze horsemen deden voor haar niet onder, onze hockeyers vonden 'al leen in de Britsch-Indiërs te sterke tegen standers, onze wielrenners en een paar roei ers zorgden er voor dat Nederland niet ver geten werd, maar wat de hoofdschotel, de athletiek, aanging, Nederland telde niet mee! Ja tóch! Op een middag heeft een jong meiske de harten van ons allen gewonnen: Lien Gisolf Wij hadden dagenlang ijverig genoteerd, herhaaldelijk in de houding gestaan, als het Amerikaansche, Engelsche, rinsche of Duit- sche volkslied gespeeld werd, wij hadden heel wat enthousiaste juichkreten gehoorö van... vreemdelingen, maar de oranjedra gers hadden ons geen enkel oogenblik „warm" gemaakt. Ze waren bij voorbaat uit gesloten en slechts bij uitzondering trof men hen niet aan in het allerachterste gelid. Totdat Lien Gisolf kwam. Een slanke, prettige verschijning, kalm en bescheiden Ze deed mee aan 't hoogspringen voor da mes. Och, dat mocht ze op school ook graag doen en haar resultaten waren best! En nu verdedigde zij de Nederlandsche kleuren op de Olympische Spelen: nu moest ze strijden voor de eer van haar land, onder de oogen van duizenden landgenooten. Nog zien wij die momenten voor ons. Als er een sprong gelukt was, klonk een dave rende galm door het kasteel en werd de H.O.L.L.A.N.D.-kreet het luchtruim in ge slingerd. En 't bleef rumoerig, totdat Lien haar aanloop zou nemen. Dan werd datzelf de Stadion muisstil, ontroerend stil. En wij verfrommelden een deel van onze blocnote, als zij een pfiar losse, veerende stappen deed in de richting van de lat. Totdat ook deze sprong weer gelukt was! Enfin, lezer, U weet, wat het resultaat was. Lien werd tweede en hield onze athle tiek-kleuren hoog als de eenige van onze ver tegenwoordigers O Thans schrijven we 1932. Vier jaren zijn verloopen en we staan aan den vooravond van de nieuwe Olympische Spelen, die deze keer in Los Angelos worden gehouden. De tijden zijn veranderd in deze vier jaar. Niet alleen economisch, maar ook in ander opzicht. Want Nederland begint waarachtig inderdaad mee te tellen. Na onze „Amsterdamsche Olympiade" volgde een periode, waarin onze athletiekers flink geoefend werden en het duurde niet lang, of ook Nederland kreeg een klein keur korps, dat van internationale kwaliteit was. De stille werkers van de K. N. A. U. zagen langzamerhand resultaten en waren in staat, om ons land behoorlijk te laten vertegen woordigen! Alleen, het ontbrak aan contan ten. Men had wel zuinig geleefd, maar athle tiek brengt geen goud in het laadje en dus moest er naar een middel gezocht worden, om een reisfonds bijeen te krijgen. Laten we die pogingen maar voorbij gaan. Het zij genoeg, dat er geld kwam, dank zij de medewerking van verschillende sportbon den, dank zij vooral de medewerking van den K. N. V. B., die notabene zelf niet eens In aanmerking kon komen voor een uitzending, omdat er dit jaar eens niet gevoetbald wordt Er kwam dus geld en een heel klein groep je kon gaan. Toen ontdekte men plotseling een dames-estafette van groote kracht en ziet... grijze voetbalsterren trokken hun oude voetbalschoenen aan en schopten eenige dui zenden guldens bij elkaar. Particulieren zorgden voor kleinere bedragen en tenslotte kon ons land zelfs een behoorlijke vertegen woordiging naar Los Angelos zenden. Onze ruiters vertrokken al vroeg, onze zei lers ook al. En de hoofdgroep ging per „Sta tendam" naar Amerika en is daar na een vrij stormachtige en regenachtige reis gearri veerd. Straks zullen ze 'hun entree maken, ze zullen onze driekleur diagen bij de Ope ningsplechtigheid en dandan zullen ze vechten voor de eer van het kleine landje aan de Noordzee, waar „alles op klompen loopt en groote wijde pofbroeken draagt". Wij schreven'zooeven, dat de tijden veran derd zijn en dat Nederland mee gaat tellen. Dat is inderdaad zoo en daarom zouden we nog een kleinigheid over de prestaties van onze athleten willen mededeelen. Allereerst dan hebben we Berger, de Haar lem-man. Berger is werkelijk een internatio nale kracht, die in Elropa wellicht één waar dig tegenstander heeft: den Duitscher Jo- nath. Beiden hebben eenige keeren tegen el kaar gevochten en spannende duels geleverd en de laatste keer was onze landgenoot posi tief de sterkste. Wanneer de lange reis hem geen kwaed gedaan heeft, moet hij het tot de finale kunnen brengen en moet hij ook daarin een hartig woordje kunnen meespre ken. Naast hem noemen wij Wim Peters, den Zwollenaar. Deze man is in Europa wellicht de sterkste „hink-stap-springer" en telt dus zeker mee. Maar hij heeft een lastige knie en een behoorlijk brokje zenuwen te verwerken. Als dit alles hem geen parten speelt, dan Meer succes nog dan de heeren geven wij onze dames, n 1. mej. Schuurman en mej. Gi solf. Van laatstgenoemde behoeven wij -wei nig meer te vertellen na bovenstaande schets. Slechts dit nog: Lien is wereldkam pioene, doch schijnt plotseling drie ernstige concurrenten te hebben gekregen in Ameri kaansche springsters. En Tollien Schuurman, het Friezinnetje? Wel, zij is de meest feiiominale athlete van ons land. Het eenvoudige kind heeft stor menderhand geheel bjederland veroverd. Het kwam, zag en overwon. En werd Neder landsche kampioene, recordhoudster en we reldrecordhoudster! Dat zegt voldoende! Een paar weken voordat de groote reis begon, deed zich nog een aangename verras sing voor: een estafetteploeg, geheel onge oefend en elkaar geheel onbekend, won op verrassend gemakkelijke wijze van een Duit- sche ploeg en maakte daarin een zeer goeden tijd. En nu zou men kunnen zeggen, dat dit hoofdzakelijk het werk was van Tollien Schuurman, maar dan vergist men zich. Want toen deze als vierde de estafettestok kreeg, hadden de drie anderen al een voorsprong veroverd! En Tollien liep in een kalm tem po haar 100 Meter. M.a.w. deze estafetteploeg, die ook in Amerika ronddoolt momenteel, was bij haar eerste samenstelling zeer snel, doch moet na serieuze training in topvorm zeker nog een paar seconden sneller zijn! Dan zijn er onze zwemsters. Maar is het nog noodig, hier uit te weiden over de pre staties van zus Braun, Willy den Ouden, Marietje Vierdag en hoe ze precies heeten? Ons dunkt, dat de prestaties van voor vier jaar ook deze keer bereikt kunnen worden. In hoeverre de schermster mej. De Boer (na frl. Htlene Mayer wel een van de sterk- sten in Europa), een goed figuur zal maken, moet afgewacht worden; van haar tegen- woordigen vorm weten wij weinig. Ook de prestaties van de roeiers, de Tri ton-ploeg RoëllRoelofsen, het vorige jaar Europeesch kampioen, zijn nog in de nevelen van het ongewisse gehuld, maar dat zij hun kans met eer zullen verdedigen, staat vast. Hetzelfde geldt voor de zeilers Jan en Bob Maas. die voor eigen rekening zijn gegaan. Dan zijn er onze wielrenners van Egmond en Leene Eerstgenoemde is sprintkampioen van ons land en klopte een paar weken gele den zeer gedecideerd den crack Moeskops. En Leene is zeker niet zoo heel veel zwak- ker! Komaan, onze wielrenners zullen alle spanning er wel in kunnen houden! Tenslotte onze ruiters. Op de vorige Olympische Spelen behaalden onze horse- men fraaie resultaten. Ze zijn trouwens van internationale bekendheid en zeer gevreesde tegenstanders. Meer echter nog dan bij alle andere wedstrijden hangt het hier af, hoe de paarden zullen zijn. En meer nog dan bij alle andere wedstrijden past hier 'n groot vraag- teeken. Resu mee rende: een behoorlijke ploeg, di« kwalitatief zeer sterk is en die de spanning van ons land1 hoog heeft laten stijgen. Dat wij niet teleurgesteld mogen worden! De Nederlandsche deelnemers te New-York. Men meldt d d. II Juli uit New-York aaft de N.R.Grt.: In blakende gezondheid, in een van opge wektheid popelende stemming, zijn gisteren, Zondagmorgen, de Nederlandsche deelne mers en deelneemsters aan de te Los Ange los tehouden Olympische Spelen met de Sta tendam te New-York aangekomen. Een vroo- lijke groep jonge menschen, die onder de zorg en leiding van den heer Kellenbach papa Kellenbach, zooals de chef de mission vertrouwelijk door een ieder genoemd wordt het er zoo ver al heel goed af hadden ge bracht en die blijkbaar de toekomst verre van donker inzagen. Over de genoten reis niets dan lof en prijs, het wee" prachtig, de boot schitterend, de kost uitstekend, New-York om van om te vallenwat wil je nog meer? De Amerikaansche regeering 'had verlof gegeven alle bagage ongeopend door de douane te laten gaan. Het was dus niet lang, nadat de Statendam haar gangplanken uit gegooid had, dat het heele gezelschap in twee groote sight-seeingbussen geladen de tocht van de aankomstplaats in Hoboken over de Hudson en daarna door New-York maakte. Reeds voor de aankomst van de Statendam had de Nederlandsche gezant, mr. H. J. v. Royen, zich per draadlooze met den heer Kellenbach in verbinding gesteld. De gezant had het geheele gezelschap uitgenoodigd op de Hollandsche club met hem den koffiemaal tijd te gebruiken. De gezant was voor deze gelegenheid van zijn zomerverblijf in New- port naar het snikheete New-York gekomen. Hij mocht de voldoening smaken, dat een ieder ten ^olle genoten heeft van het korte New-Yorksche verblijf. De lunch had plaats in het aan het Granercy Park gelegen ge bouw van de Hollandsche Club. Het was een geanimeerde maaltijd. Bij uitstedigheid van den voorzitter, den heer Delanooy, werd aan tafel het gezel schap welkom geheeten door den heer v. d. Burck, waarna de gezant als gastheer in een geestige rede de Olympische spelers en speelsters toesprak ze loofde, aanmoedig de, den ernst hunner verplichtingen onder het oog bracht en per slot ze nogmaals loofde! Toen nam de heer Kellenbach nog het woord, voornamelijk om uit aller naam den gezant te danken voor de genoten gastvrij heid en de hartelijke ontvangst. Daarna was het tijd om op te stappen. In auto's reed het gezelschap naar het Pennsyl- vania Station om de lange reis naar het Wes ten te ondernemen B.B.50-C - - 0 0 nA"' 7- MM naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 6) Zij zat met haar vingers op de tafel te trommelen, haar jonge voorhoofd was ge rimpeld. Martin schoof zijn stoel achteruit. ZZou ik maar niet een beetjes omwan delen tot ik aan de beurt ben? Corinna verzocht hem niet zoo onnoozel te zijn. Hij mocht best hooren wat ze te zeg en had. Het was ook veel beter dat hij het oorde; dan zou hij zijn eigen bezwaren lichter tellen. Ik ben een volslagen mislukking, riep ze op uitdagenden toon. Goed, zei Fortinbras. Wat ik schilder is geen cent waard. Goed, zei Fortinbras. Dat oude gedierte Delafosse zegt, dat ik nooit zal leeren teekenen en dat ik kleuren blind ben. Dat is ruw gezegd, maar het is toch min of meer waar. Dus ik kan m'Jn le vensonderhoud niet verdienen met schilde ren. Ik ben nu drie jaren aan den gang en nog even ver als toen ik kwam. Ik heb nog twintigp ond over. Als Ze op zijn, dan moet ik naar mijn lieve, eeuwig glimlachende fa milie terug. We zijn met z'n tienen. Ik ben de oudste en de jongste is drie maanden. Ik zou met ook zoo op mijn gemak voelen, thuis, na drie jaren in Parijs te zijn ge weest! Dat laatste keer dat ik thuis was, zei mijn goede moeder, dat ik onzedelijk was als ik iets vertelde van dingen van physiolo- gischen of socialen aard, zooals die in het leven voorkomen en mijn zusters met staren de oogen en ademloos van verwachting, vroegen mij in het geniep om nadere inlich tingen. Als ik haar vertel, dat ik menschen ken, die het zonder huwelijksceremonie doen, denken ze dat ik haar de hel van onge rechtigheid voor houd. Ze vinden dat heer lijk en zijn tegelijkertijd bang. Moeder ezgt dat ik haar jongen en argeloozen geestbe- derf en vader herdenkt mij in het morgenge bed. En het is misselijk zooals ze iederen jongen man, die ze zien, naloopen. Ik ben bij hen vergeleken een preutsche oude juf frouw. Heb je ooit gezien dat ik de mannen naloop? Je bent een moderne Penthesilia, zei Fortinbras. Hoe het ook zij, Wendlebury, mijn woonplaats zou mij gek maken. Ik zal weg moeten gaan en mijn eigen weg banen. Va der kan me geen toelage geven; 't is al mooi dat hij de slagersrekeningen betaalt. En buitendien houd ik niet van hulp Ik wil mij alleen redden. Maar er is niets dat ik ken, waarmede ik mijn eigen brood verdienen kan. Ik kon amper een knoop op een borsrok naaien. De tafels van vermenigvuldiging zitten er niet meer in, ponden, shillings en stuivers kan ik niet goed optellen, al ging het om mijn leven. Ik kan geen ei bakken en als ik een klein kind zou baden, zou ik het laten verdrinken. Ik kan niet typen, stenogra fie ken ik niet. Ik ben vier en twintig jaar oud en een totale mislukking. Fortinbras stak een tweede sigaret op en nam een slokje van zijn frambozenlimonade En je hebt nog twintig pond op zak? Ja, zei Corinna. En ik ga niet naar huis voordat de laatste stuiver op is. Daarom ben ik in Augustus in Parijs gebleven. Ik heb een derde klas kaartje naar Londen genomen, dat zes maanden geldig blijft dus ik kan zoo naar huis gaan zonder hulp van mijn familie Die daad van kleinmoedige voorzichtig heid is een fput in een bij uitnemendheid moe dige levensopvatting, merkte Fortinbras op. Als de raven iemand als Elia, die zoo zwaar tillend en weinig innemend en zoo onvriende lijk was, hebben gevoed, dan zullen er heusch wel duiven zijn die willen zorgen voor een aantrekkelijk, pienter jong meisje zooals jij. Maar dat is een algemeenheid. Ik wilde even wel dat je moed zoudt vatten en niet gebukt bleef gaan onder een voortgezet idee van on waardigheid en zich, voorzoover buigende, legde hij vaderlijk zijn hand op de hare. De manieren van den man waren zoo sym pathiek, zijn diepe stem klonk overredend, de lachende oogen waren zoo vol van begrijpen, er was zooveel wijze teederheid in zijn forsch gelaat, dat zijn woorden als balsem waren voor haar opstandigen geest, voordat haar verstand de beteekenis of 't gebrek aan betee- kenis er van kon ontleden. Het gespannene in houding en uitdrukking maakte plaats voor het echt jongemeisjesachtige. Zij lachte een beetje zelfbewust en nam een cigaret uit het zakje, dat Martin haar ver wonderd en zwijgend aanbood. Zij wierp haai bekoorlijk hoofdje in den nek en het faizar.- tenveertje gaf haar iets aardig uitdagefids Voor het eerst zag Martin dat zij een brutaal klein neusje had en een permantig kinnetje boven haar wit halsje. Hij vond het moeilijk haar zelfbewuste, bekwame persoonlijkheid in overeenstemming te brengen met haar droeve bekentenis van volkomen gefaald te hebben. Die blauwe oogen, wat koud onder het rechte voorhoofd, hadden succes moeten afdwingen. Die sterke, nerveuze handen waren juist ge schikt om groote dingen uit het leven te wrin gen. Hij kon zijn eerste opvattingen niet zoo op eens laten varen. Voor den stillen, gedul- digen zwoeger was Corinna Hastings, aie op de Parijsche schildersateliers werkte, met hetzelfde geheimzinnige wees omgeven als de groote actrices in de schouwburgen of de directeur van Eton. Martin maakte ook de opmerking dat .ze in haar litaney van ellende, met geen woord repte van den medischen student, die nu rustte in de armen zijner bespottelijke moeder. Hij werd wat jaloers van dezen Camille Far- got, die een spookachtig wezen met slechten invloed scheen te zijn. Maar zij scheen toch ook weer niet het meisje te wezen dat zoo ge voelig was voor den invloed van een doodge woon jongen man. Fortinbras had haar Penthesilia genoemd, de konigin der Ama zonen. Hij begreep er niets van. Ja, Fortinbras, wat je zegt is wel heel verkwikkelijk en opwekkend, maar weet je nu niet iets practisch voor me? Alles op zijn tijd, mijn lieve kind, her nam Fortinbras kalm. Ik kan niet op com mando met een kwakzalversmiddel komen aanzetten. Auguste, riep hij tot den bediende, dien hij in vloeiend Fransch, bedorven door een Engelsch accent, aansprak. Geef me nog een glas van dezen troebelen, maar onschadelij ken drank en vraag aan monsieur en made- moiselle wat ze hebben willen en laat ons dan alleen, en als iemand in deze salie a manger (eetzaal) door wil dringen, zeg dan dat er een vergadering van vrijmetselaars ia. Hier heb je een vergoeding voor je ijverige zorgen. Met indrukwekkenden zwiet legde hij 15 centimes in de handpalm van Auguste, die be leefd boog. Merci m'sieur, zei hij. Et M'sieu, dame? Vragend zag hij Martin aan, die weer vra gend Corinna aanzag. Ik ga van twintig pond goeden sier ma ken, zeide zij. Geef mij een kummel glacé (met ijs). En ik neem hetzelfde, zei Martin. Maar ik weet niet wat het is. De bediende verdween. Corinna boog zich over de tafel heen. Je bent 30 jaar en je hebt 10 jaar in Londen gewoond en heb je nooit kummel ge zien met ijs en strootjes? Neen, zei Martin eenvoudig. Wat is kummel? Verwonderd keek ze hem aan. Heb je wel eens van Champagne ge* hoord? Meer van gehoord dan geproefd. Deze jonge man, merkte Corinna op, heeft net zooveel van het leven gezien als een eekhoorn in een kooi. Dat mag niet beleefd zijn, Martin, maar je weet dat het waar is. Kan je dansen? Neen, zei Martin. Heb je wel eens een geweer afgescho ten? Ik ben lid geweest van de Cambridge Studentenschietvereeniging. (Wordt vervolgd).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5