riep spr. den heer Ohlen toe een Rust' in Vrede. De heer Joh. Brands sprak namens de afd. Alkmaar van de Ned. Ver. voor Volkszang een woord van dank aan de proeve van den onvergetelijken voor zitter. Dertien jaar had spr met hem samengewerkt en steeds heeft hij groot respect gehad voor de enorme werk kracht, die de heer Ohlen ontplooide. Wij zeggen u dank en zullen moeite hebben om u ooit te vervangen; rust in vrede. De heer K. Sixma, leider van den volkszang in Alkmaar, sprak hierna ook namens de afd. Amsterdam. Wij hebben hem, aldus spr., gekend als een goed mensch. Als wij bij hem kwamen gevoelden wij ons als bij vader thuis. Wij gevoelden de warmte van dezen eenvoudigen bejaarden man met .een jong hart. Steeds was hij bereid om te helpen en altijd was hij vriendelijk. Hij was een nobel mensch, zijn heengaan is zoowel voor de familie als voor zijn vrienden en de vele vereenigingen, waarin hij werkzaam was, een groote slag Die slag zal moeilijk overwonnen kunnen worden; naast de smart daar over past ons dank, dat wij een stukje van nns leven hebben mogen samen werken met dezen eenvoudigen goeden men ch. Rust zacht, goede heer uhlen. De heer G. Louwaars sprak namens het bestuur van de Ver. van Vrijz. Her vormden in Alkmaar een woord van afscheid. Wij hebben hem leeren kennen als een stoere werker, op wien nooit vergeefs een beroep werd gedaan en wij zijn hem dankbaar voor de wijze, waarop hij onze vereeniging in den ker- keraad vertegenwoordigde. Toen wij jarèn geleden hem aanzochten om zich beschikbaar te stellen als candidaat ouderling, meende hij, dat hij niet ge schikt was. Tenslotte wilde hij het wel een jaartje probeeren en thans weten wij hoe hij jaren als lid van den kerke- raad werkzaam is geweest en ten slotte werd geroepen om deel uit te maken van het hoogste college in de Ned. Herv. kerk. De heer Ohlen is een sieraad ge weest van onze vrijzinnige beweging; hij toonde een ruime opvatting van zijn taak ook tegenover andersdenkenden. Zijn adviezen gaf hij in de vergaderin gen op aangenamen toon, waardoor hij een grooten invloed wist uit te oefenen wij zijn hem daar zeer dankbaar voor. Beste vriend Ohlen, wij brengen u eer biedig een laatsten groet. Een zwager van den overledene sprak hierno nog een persoonlijk woord, waar na ten slotte de zoon namens de familie dankte voor de laatste eer, aan zijn va der bewezen. GESLAAGD EXAMEN BOEKHOUDEN. Mej. Z. Roet alhier slaagde dezer dagen voor het examen „Mercurius" Boekhouden. DE OPRICHTING VAN DE NEUTRALE SCHOOL. Men schrijft ons van de zijde van het co- jnité voor het stichten van de Neutrale School Ofschoon 8 Juli jl. de hoofdredacteur dei Alkmaarsche Courant in een hoofdartikel op heldere wijze de motiveering voor de oprich ting van een neutrale bijzondere school heeft uiteengezet, geeft het verslag van de verga dering van 7 vereenigingen, van vrijwel ge- lijkdenkenden op 25 Juli ons aanleiding op nieuw nog even op dit onderwerp terug te komen. Welke strijdmiddelen ook gebruikt zullen worden tegen hen, die op eerlijke wijze mee nen het openbare onderwijs in den zin van Thorbecke alleen nog te kunnen redden door de oprichting van bijzondere neutrale scholen welke aanmatigingen men zich ook tegenover ouders, wier kinderen op de a.s. neutrale school geplaatst zullen worden, gaat veroor loven, welk optimisme men ook bij de resul taten der openbare scholen aan den dag wil leggen, een niet algemeene opmerking, die zéér geaccentueerd moet worden, dringt sterk aan ons op, naar aanleiding van het ver slag van bovengenoemde vergadering, dat daarin nl. een absoluut onjuiste voorstelling gemaakt wordt inzake de financieele zijde van de oprichting eener dergelijke school. Wanneer het Gemeentebestuur mee wil wer ken aan deze zeer rechtvaardige zaak, dan behoeven voor de oprichting van deze nieu we school in het geheel geen extra kosten ge haakt te worden, zoodat ook zeker „de in tomsten der armsten niet worden getroffen" Wat dit laatste betreft moge zeker een der gelijke sensationeele argumentatie achterwe ge blijven, daar in de huidige omstandighe den het bestaan van een bijzondere neutrale school aan stad en omstreken ten goecrc komt. BINNENBRANDJE. Door het in brand geraken van de vetpan, In de vischbakkerij van den heer Schot, Ach terstraat, alhier, ontstond er in deze com- sumptiegelegenheid een binnenbrandje. Hoe wel de motorbrandspuit met den commandant van de brandweer, den heer F. Ringers, oogenblikkelijk ter plaatse was, behoefde geen Water gegeven te worden, aangezien het brandje inmiddels door de politie met het politie-brandbluschmateriaal was gebluscht. DE BOKKEBRUG. Hedenmorgen om 8 uur verscheen bij de Rokkebrug een bak van de firma Goekoop uit Amsterdam met een hef vermogen van 35000 K G. Om het val voor de Bokkebrug, vervaardigd op de Alkmaarsche IJzer- en Metaalgieterij, welke val ^en gewicht lieeft van 23000 K G, te plaatsen, Dank zij het prachtige werktuig, de bok, werd dit niet geringe karweitje in 20 minuten volbracht. Om 10 uur werd een poging gedaan om op dezelfde wijze de balans in de M. hooge hameistijlen te plaatsen. Het bleek echter dat de balans, die een gewicht heeft van 25000 K G, met het °°g op het nabijstaande architecten- kantoor van den heer Leguit, niet op een juists wijze in den bok hing. De balans werd daarom weer op de zolderschuit, waarmede ze van de Alkmaarsche IJzer en Metaalgieterij was aangevoerd, ge laden en op een andere wijze in den bok gehangen. Hedenmiddag om 2 uur hing de ba lans, die in groote bronzen lagers draait, in de hameistijlen en was dit belang rijk stuk werk volbracht. Maanden hebben allen naar het ge reed komen van deze brug verlangd, met welks onderbouw 25 Januari door den aannemer, den heer D. Woud te Wormerveer, werd begonnen. De Bokkebrug is gebouwd geworden onder de directie van den heer Marga- dant, directeur der Gemeentewerken, die tijdens den bouw dagelijks vertegen woordigd werd door den opzichter, den heer D. v. d. Oord, die daar, wij hoorden dit herhaaldelijk constateeren, met groote liefde werkzaam is geweest. Over de tegenspoeden bij het maken van den 5 M. diepen put schreven wij destijds reeds eenige malen. Men heeft ze echter overwonnen en Alkmaar heeft thans een nieuwe Bokkebrug verkregen geheel berekend voor het tegenwoordige verkeer. Wanneer eindelijk de Rijks waterstaat eens klaar komt met een nieuwe Friesche brug, dan is het voor de verbinding van Alkmaar met West friesland in orde en dit vooral als de nieuwe weg in verband met het West- friesche kanalenplan tot stand is ge- brjfht. De nieuwe Bokkebrug vorderde voor den onderbouw een bedrag van 22.300 en voor den bovenbouw een bedrag van 16000. De electrische installatie (de brug wordt electrisch bewogen) wordt geleverd door de Heemaf te Hengelo. Het brugdek wordt als dat van de Rootorenbrug van hout en heeft een rij- vlak van 6 M. breedte met aan weers kanten een voetpad van 1 M. breedte. Voor het maken Van het brugdek is droog weer noodig zoodat nog niet met zekerheid gezegd kan worden wanneer de brug voor het verkeer opengesteld kan worden. Dit is echter een kwestie van hoogstens een week. Dan is dit ver- keersleed geleden en past een woord van dank aan directie, uitvoerder en aannemers voor de totstandbrenging van dit werk, dat er getuigenis van af legt, dat Alkmaar is een levende stad. DE VLIEG DEMONSTRATIE TE BERGEN. De meegenomen fiets weer terecht Blijkens de controle op het bezoek van de Zaterdag j.1. gehouden vliegdemonstra- ties van de Sudwestdeutsche Sportfliegerver- einigung bedroeg het aantal betalende be zoekers 5447. Het ontvreemde nieuwe heerenrijwiel uit een der bewaarplaatsen is in den nacht van Maandag op Dinsdag gedeponeerd achter het raadhuis. Zadeldekje, tachje en spat- beschermers waren afgenomen en in een pa pier verpakt op den bagagedrager geboncfen. Voor den benadeelden rijwielbewaarnemer was de eerlijkheid van den dief een volkome verrassing. EERSTE HULP-MELDINGSPOST. Ten huize van den heer E. J. Voute, Eeuwigelaan 16 te Bergen, is een telefoon post gevestigd van den Koninklijken Natio- nalen Bond voor Reddingwezen en Eerste Hulp bij Ongelukken, „Het Oranje Kruis''. Deze telefoonpost is een meldingpost waar nacht en dag om hulp bij verkeers- en andere ongelukken getelefoneerd kan worden. Bij de autogarage „Centraal" van den heer H. Smulders, Breelaan te Bergen is reeds eerder een eerste hulp-meldingspost gevestigd. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 21,29 uur licht £atid: en ÜMwIkuM UITVOER VAN UIEN. De eischen voor een certificaat van uitvoer. Het uitvoer-controle-bureau meldt: In verband met het aanstaande exportsei zoen van uien wordt het volgende onder de aandacht van belanghebben gebracht: De eischen waaraan uien, voor export be stemd, moeten voldoen, luiden: 1. van Nederlandschen oorsprong; 2 ge zond; 3 vorstvrij; 4 rijp; 5. droog; 6. be hoorlijk afgestaart; 7. behoorlijk vrij van grond; 8. per verpakkingseenheid gelijkkleu rig en gelijksoortig; 9. vrij van bout en van stijve of dubbele exemplaren; 10. onder de volgende grootte-klassen gerangschikt kun nen worden: picklers (nep) tot 35 m.m. door snede; drielingen 32-43; grove uien boven 70 m.m. doorsnede; gewone uien 4075 m m. doorsnede. Voorzoover de zending niet los verladen wordt, moet de verpakking bestaan uit solide balen of zakken of andere verpakkingsmidde len, waarvan de netto inhoud 25 K.G. of 50 K.G. bedraagt of waarop het netto gewicht van den inhoud duidelijk waarneembaar is aangegeven. Pootuien moeten onder de volgende groot te-klassen gerangschikt kunnen worden: a. tot 50 m.m. doosnede; b. van 50-72 ni.in. doorsnede; c. van 70-92 mm. doorsnede; d. 90 m.m. en grooter. Het tarief voor de afgifte van een certifi caat voor uitvoer bedraagt 2LÓ ct. per 50 K.G. Aanvragen voor keuringen behooren tij dig te geschieden: voor Noord-Holland bij den heer C. Balder, Noord-Scharwoude- Broek op Langendijk tel. 113. OUDKARSPEL. Vergadering van den Neutr. Bond van Boeren, Land- en Tuinbouwers, Dinsdag avond ten huize van den heer C. Vis, alhier. Een groot aantal leden van de 78 leden waren er 48 opgekomen. De voorzitter, de heer K. Kaan. opende de vergadering met de volgende w oorden Leden, de toestand wordt van dien aard, datwe gezamenlijk dezen moeten bespreken. Wenschelijk is het, dat we actie voeren. De toestand, welke door den ergsten pessimist donker werd ingezien, is nog slechter gewor den. Was de hoop op de aardappelen geves tigd, ook die hoop is de bodem ingeslagen. De aardappelen bleven laag in prijs, doch nu ook de aardappelziekte weer optreedt, geeft de U.C.B. geen labels meer uit, ook wordt morgenavond de uitvoer naar Engeland stop gezet. Geen hoop is er voor directe hulp. Ook niet bij de regeering. Wel is er verleden week een delegatie uit de bestuurders der ver schillende tuinbouwvereenigingen naar Den Haag geweest, doch directe resultaten 'heeft dit niet. Wanneer met September de Kamer weer van de vacantie thuis is, za! daar me*r van gehoord worden. We zullen ons zelf moeten redden door gezamenlijke actie. De tuinbouwer wordt al zeer stiefmoeder lijk behande'd. Massaal, door een groote de monstratie, moet iets bereikt worden. We zullen moeten dwingen door onze vakbon den. Alle leden moeten ons schragen. Daar voor is geld noodig, daarom doe ik een be roep op uw aller gezindheid om van uw ar moede uw contributie te voldoen. We hadden wee hoop op de toekomst, doch de aardappelen geven nihil, de vroege kool is hopeloos, uitvoer practisch onmoge lijk. Bij een te houden demonstratie moeten wij naar Den Haag, Amsterdam of Haarlem als één man optrekken. We zullen onzen nood moeten toonen. Mededeelingen. Op verzoek van den L.T. B. zijn verschillende bestuursleden naar den min. |teweest uit het Westland en de Streek, ook van de chr. zoowel als de rtc. over N.- en Z.-Holland. Thans is het ook voor de fij nere culturen slecht, doch veel korter dan voor de cultuur in Noordholland, daarom wordt hoogstwaarschijnlijk voor deze streek een uitzondering gemaakt en de steunrege ling voor hier met terugwerkende kracht. Dit is dan voor de hoofdproducten, zooals kool en aardappelen. Dit moet eerst nog weer behandeld wor den. De minister beslist niet alleen. Het geld zou moeten komen uit een crisis belasting van hen die het kunnen betalen, dochniet van hen die toch ook al niets heb ben. Natuurlijk, elk heeft te klagen, doch er zijn nog bronnen waar het gemist kan worden De heer W. Jonker: Het kapitaal in de doode hand b.v. De heer C. Borst betwijfelde of men op den goeden weg was. Het kapitaal hoopt zich op ten koste van kleine menschen. Zie maar den toeslag op de melk. Kreeg een veehouder voorheen 3.60 voor zijn melk, nu 3.40. Naar mijn meening moet er een garantieprijs voor de kool wor den vastgesteld van b.v. 2. Steun die niet terug betaald moet worden moet er verleend worden. Waarom wordt de tuinbouw niet op gelij ken voet behandeld als b.v. banken, scheep vaart enz Er zijn in de Streek op 't oogen- blik tuinbouwers die naar het B A. moeten, dat kost toch ook geld. De regeering is terdege overtuigd, dat er geld noodig is. H*t vorige jaar sprak minis ter Colijn al van een heffing in eens. De heeren Hink en Manneveld merkten op, dat voor demonstraties niet op de men schen gerekend kon worden. De voorzitter oordeelde, dat er ook onder de chr. en r.k. een andere stemming komt. Al# die opstaan zullen we eerder wat berei ken. Nog werd besproken om September af te wachten en wanneer dan niets is gebeurd, over te gaan naar het B C., doch dan ook neigens voor terug te deinzen en zich niet langer voor de gek te laten houden. Na nog veel over en weer praten sloot de voorzitter deze vergadering. Jnqe<zonden Stukken (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Alkmaar, 26 Juli '32. HET STUCADOORSCONFLICT. Geachte Redacteur. De middelen waartoe de stakende stucadoors hunne toevlucht namen, om te beletten dat hun christelijke collega's hun werk zouden voortzetten, wekken afgrijzen en verontwaardiging. Maandag heeft dan ook de politie krachtig inge grepen en zeer terecht. Dat de heer W. op deze plaats z'n roode broeders de handen boven het hoofd houdt soit maar met het be wijs voor een „georganiseerde verdedi ging" is hij er absoluut naast en geeft hij blijk, weinig bekend te zijn met de zaak. Waar gaat de zaak om? De confes sioneel© bonden gaan accoord met loonsverlaging, de roode bonden niet. Ergo: een geschil, dat-niet door de ar beiders uitgevochten diende te worden. Er staan dus twee ma-sa's tegenover elkaar. Dat er nu toevallig twee werk willigen uit Alkmaar komen en dan kath. en christ. georganiseerde arbei ders een tegenbetooging verboden is, laat de heer W. zich verleiden, om z'n blijkbaar geliefkoosd „enkeling tegen over massa" te gebruiken. Er bestaat een grondwet, die bepaalt, dat ieders vrijheid door den Staat be schermd wordt. Mijnheer W. U hebt al tijd den mond vol van vrijheid. Uit uw ingezonden stuk bleek toch wel het te genovergestelde. Vrijdag j.1. werd een werkwillige „overgehaald" het werk neer te leggen, ten koste van een blauw oog en een stijve opgezwollen knie Daarna deed de voorzitter der Haarlemsche roode heeren de ondt bij de andere werkwil ligen met de mededeeling, dat zij hun medearbeider toegetakeld hadden en eenzelfde lot zouden (de werkwilligen) ondergaan, als zij doorgingen met wer ken. Zaterdagmiddag ontkwamen de werkwilligen ternauwernood aan een pak slaag, ondanks de begeleiding der politie, die, zeer paedagogisch, nog niet van de wapens gebruik maakte, om de gemoederen niet meer op *e winden. Is dusdanig optreden der roode hee ren agressief of niet? Dat Maandag de politie krachtig na echter vooraf gewaarschuwd te heb ben opgetreden is, verdient slechts hulde. De door den heer W. zoo gesma de motoragent verdient een loffelijke vermelding, voor zijn meer dan kranig maneuvreeren en rijden. Mijnh. W., die altijd middelpunt is van vredesacties e. d., U zou meer be reiken als U minder 't gezag ondermijn de. Als ieder op eigen initiatief mocht handelen zou het een gevaarlijke maat schappij worden. U, Mijnheer de Redacteur, mijn op rechten dank voor de verleende plaats ruimte in Uw geëerd blad. K. (Wij plaatsen ditmaal van den inzen der het bovenstaande nog onder een letter, doch zullen in het vervolg ook zijn stukken weigeren wanneer hij ze niet met zijn naam onderteekent, aange zien ook het publiek recht heeft te we ten, dat inzender een buitenstaander is. Red. Alkm. Crt.) TER OVERDENKING AAN ALLE VOOR- EN TEGENSTANDERS VAN BIJZONDER NEUTRAAL ONDERWIJS. Geachte Redactie, Beleefd vragen we U eenige plaatsruimte voor het volgende, waarvoor wij u bij voor baat dank zeggen. De onlangs nier ter stede opgerichte ver eeniging, ten doel hebbende de stichting van een school voor neutraal lager onderwijs is, naar wij vernemen, al druk bezig' om hand- teekeningen te verzamelen van ouders van het ten minste vereischte aantal kinderen voor Alkmaar 60 dat de op te richten school zal bezoeken. Men weet, dat volgens art. 73 der Wet op het L.O. bij de aanvrage tot het ontvangen uit de gemeentekas van de benoodigde gelden tot stichting van een schoolgebouw en tot geheele inrichting van de school, het overleggen van zulk een lijst met handteekeningen noodig is. Dat men er niet in zou slagen dat aantal handteekeningen te verkrijgen, ware een ver onderstelling, die zou kunnen voortkomen uit twijfel aan net propagandistisch talent van de dames en heeren bestuurders der vereeni ging. Daaraan te twijfelen is echter verre van ons. Immers, deze menschen behooren tot het meer ontwikkelde deel der burgerij, dat ge acht wordt een goede, breede kijk te hebben op de toestanden, de gebreken, de behoeften en de moeilijkheden in ons gemeenschapsleven; het zijn personen, aan wie men zelfs niet on gaarne verantwoordelijke functies in onze be stuursorganen zou zien opgedragen. En wan neer dezulken de heilige overtuiging hebben, dat het noodig is, naast onze goed ingerichte en in soorten verdeelde openbare scholen een bijzondere school te stichten, die als de open bare voor ieder toegankelijk zal zijn, die als de openbare neutraal zal zijn en dus in wezen niets daarvan zal verschillen, dan kan men niet anders verwachten, dan dat ze met ongekende kracht van argumentatie andere burgers van deze noodzakelijkheid weten te overtuigen. Niettemin kwam het ons ter oore, dat men hier en daar niet is geslaagd de begeerde handteekening te verkrijgen, zoodat het dus schijnt, alsof er iets niet geheel in de haak is, en er toch iets aan de argumentatie ontbreekt Mogelijk is het ook, dat aan deze overtuig de propagandisten van het bijzonder neutraal onderwijs bij hun bezoeken vragen worden ge daan. waarop een niet bevredigend antwoord wordt gegeven. Bij eenig nadenken toch rijzen bij de kwestie van het oprichten van een dergelijke school allerlei vragen, die wij meenen goed te doen met hier even aan te geven. Ze kunnen mogelijk anderen ook aansporen, om de zaak eens ter dege te overdenken, en in deze niet te spoedig te voldoen aan het verzoek om zijn handteekening te plaatsen. Allereerst is daar de vraag, waarom het noodig is nog weer een scheiding te maken in het onderwijs der Alkmaarsche kinderen, waarom het noodig is, dat een bepaalde groep kinderen wordt afgezonderd. Wordt zoo iets gevorderd door het belang van uw kind? Want het Is toch alleen ir, het belang van het kind,, niet waar, dat dit bij zondere onderwijs gewenscht wordt. Komt dat kind dan te kort, wanneer het op de openbare school neutraal onderwijs ont vangt? Indien dat zoo w«.re, is het dan niet uw burgerplicht de overheid er op te wijzen waarin haar onderwijs te kort schiet en alles in het werk te stellen, opdat dat openbaar onderwijs beter wordt, niet alleen voor uw kind, maar ook voor alle anderen, die de openbare school bezoeken. En is het dan niet om het kras te zeg gen immoreel van een wetsartikel, dat eigenlijk meer bedoeld is om het goed recht van andere groepen der bevolking, die ge moedsbezwaren kunnen laten gelden tegen het openbaar onderwijs, te beschermen, ge bruik ie maken en de gemeenschap te dwin gen, want dat doet het wetsartikel, duizen den guldens uit de kas dier gemeenschap be schikbaar te stellen voor een groep die bij zonder neutraal onderwijs wil? En indien ge zelf uw opleiding, uw ont wikkeling te danken hebt aan openbare in stellingen van onderwijs, waarom zou het dan juist voor uw kind van 6 tot 12 jaar van meer belang zijn bijzonder, dan openbaar neutraal onderwijs te ontvangen? Zoo licht wekt ge door het op een bijzondere school te plaatsen bij uw kind het gevoel, dat het an ders is dan andere kinderen. Stelt ge daar prijs op? Zie, dat zijn slechts enkele vragen, waarbij wij tenslotte nog gaarne deze voegen: Is het niet in strijd met alle begrip van goede burgerzin en saamhoorigheid, om in deze tijden, waarin van alle zijden tot verso bering wordt vermaand, het gemeentelijk budget te willen belasten met de meerdere kosten, die het stichten van een bijzondere school met zich brengt, nu en in de naaste toekomst? Door de stichting voor de bijz. school zal het aantal leerli||gen der openba re scholen dalen. Die vermindering zal de gewone onderwijsuitgaven per leerling doen stijgen. Dat leidt tot een hoogere jaarlijksche uitkeering per leerling aan alle bijzondere scholen, met dit gevolg, dat er naar ge streefd zal worden de kosten van het open baar onderwijs te beperken. Acht gij het goede burgers, die dus ten koste van het openbaar onderwijs daarvoor zouden willen profiteeren in een tijd, dat zooals het rapport-Weiter zegt de pu bliekrechtelijke organen, wier inkomen recht streeks uit het inkomen der volksgenooten is afgeleid, zich een aanzienlijke beperking moe ten opleggen? In een tijd, dat men meent voorstellen te moeten doen aan de landsre- geering, om te korren zelfs op de geringe in komsten der armsten? Wanneer gij, die bezoek zult ontvangen van de propagandisten der bijzondere neu trale school, deze vragen overdenkt, wanneer gij u ernstig rekenschap geeft van hetgeen gij gaat doen, wanneer ge uw handteekening plaatst op de aangeboden lijst, dan zult ge naar onze meening daartoe niet kunnen over gaan, omdat ge gevoelt dat gij uwe mede werking verleent aan iets, dat, vooral op dit oogenblik, ongeoorloofd moet worden ge acht. Men bedenke daarbij nog dit, dat ook de handteekeping van ouders, die later verkla ren, dat ze -hun kinderen niet naar de school in kwestie zullen zenden, voor de aanvrage tot stichting der schooi wordt medegerekend1. Men kan dus feitelijk 'n eenmaal geplaatste handteekening niet terugnemen, en handele daarom met groote bedachtzaamheid. HET COMITÉ VAN ACTIE TEGEN HET OTRICHTEN VAN EEN BI JZONDERE NEUTRALE SCHOOL Alkmaar, 27 Juli 1932. JtaeMecicfUm AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 27 Juli 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 343 Vette kalveren, le kw. 4552 cent, 2e kw. 3544 cent, 3e kw. 25 34 cent per ICG., slachtgewicht; 42 Gras kalveren 2.505; 532 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90—110 K G., 36 38 cent, zware varkens 3335 cent, vette varkens 30—32 cent per K.G. slachtgewicht. Aangevoerd 7 wagons geslachte runderen, uit Denemarken. Markjverloop: Vette kalveren met Hin ken aanvoer. De handel iets vlotter en de 'prijzen iets hooger. Varkens met matigen aanvoer, stuggen handel en prijshoudend. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 27 Juli 1932. Op de h<* den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd Aanvoer 92 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Juli '32. Langendijker Groenten veiling. 1300 stuks Bloemkool le s. 7.30—12.20. 2e s. 2.30 3 per 100 stuks; 52000 K G. Roode Kool le s. 0.60—112000 K.G. Gele Kool 0.80—1.50; 12500 K.G. Witte Kool 0.60—0.70; 3550 K.G. Uien: Drie lingen 6.206.40, Nep 10.90, Zilver- nep 7.90—9.30; 1700 K.G. Slaboonen 9.70—12.80; 47500 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 1.10—2.50, Duc of Work 1.20; Blauwe 1.60; Eigenheimers 1.90; Drielingen 1.90—2.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 26 Juli 1932. 36200 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche muizen 0.801.50, Schotsche muizen 0.902.50, Drielingen 1.40—2, Eigenheimers 1.90, BI. Eigenheimers 2.40—2.60; 1650 K.G. Spercieboonen 11.50—13; 60 K.G. Tuinboonen 2 30; 5750 K.G. Zilveruien: Zilvernep 940— 14.50, Drielingen 5.907.10, Züver- uien f 1.301.50; 200 K.G. Kroten 1.30; 4700 K.G. Roode Kool 0.60— f 1.10; 1100 K.G. Gew. Witte Kool ƒ0.80— 12600 K.G. Gele Kool 0.80-/ 0.90, alles per 100 K.G.; 300 bos Wortelen 2.50 2.80 per 100 bos. WARMENHUIZEN, 26 Juli 1932. Sch. Muizen 1.50—2.90; Drielingen 1.80— f 2.10; Grove 1—1.20; Eigenheimers 2—3.30; Blauwe Aardappelen 2.40— 2.90; Slaboonen 12.80; Roode Kool 70—90 cent; Zilvernep f 11—13.40; Zil veruien 3.10; Zilverdrielingen 5.50— 6.2Ö. Aanvoer: 22600 K.G. Aardappelen; 1800 K G. Roode Kool; 50 KO. Slaboonen en 530Ó K.G. Zilveruien. PURMEREND, 26 Juli 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Omstre ken". Aardappelen: Schotsche muizen 34— 84 centt, BI. Eigenhimers 46—73 cent, Sch. muizen (kl.) 2228 ct en Blauwe (kl.) 26 37 cent per zak, 25 K.O>; Slaboonen: dubb. 1.65—1.75, dubb. z. dr. 1.90— 2, enkele 2.25, enkele z. dr. 2.70 per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 1.80 2.70, Stam (smalle) 0.752.10 per zak 15 K.G.; Tuinboonen 32—35 cent per zak, 15 KG.; Doperwt en 3—7 per zak, 50 K.G.Roode Aalbessen 1942 per 100 K.G.Zwarte bessen 23—31 per 100 K.G.Klapbessen 0.60—1.95 per 10 K.G.; Tomaten A 12—15 per 100 K.G.; Sla 1.70 per 100 krop; Andijvie f 0.50 0.65 per kist; Wortelen 4.4Ó per 100 bos; Uien 1.50 per 25 K.G. BEVERWIJK, 26 Juli 1932. Dinsdag werd aan de Zwarte bessen blocmarkt per 100 K.G. betaald 31.50. EIERENVEILINO TEXEL. TEXEL, 25 Juli 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 99325 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan ds prijzen als volgt: 5862 K.O. (per 100) 2.70—3.20; 62-66 3.05—3.60; Kleine eieren 22.70; Oude kippen 43 cent per K G.; Jonge hanen 55 cent p. K O. TEXEL, 25 Juli 1932. Op de heden ge houden weekveemarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 330 Lammeren 69; 4 koeien 120—180; 8 Nuchtere kalveren 6 10; 8 Schapen 10—20; 8 Biggen 48; 6 korven oude kippen 70—90 een*, 2 korven jonge hanen 2570 ceoL o

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3