til ONNOODIG LIJDEN! "4"' Ee"itf X"£3,etaml EwtsTSi*ei«e" bios' Tuimeltje en Kruimeltje in het Kobouterland. de nieuwe motorspuiten gearriveerd zijn. De heer De Graaf deelde mede, een voor stel te zullen indienen over afschaffing van de kennis, niet om principieele redenen, doch om dat er met kennis zooveel geld verkwist wordt. Andere heeren blijken wel uit priniipe tegen de kermis te zijn, zoodat in de volgen de vergadering de afschaffing van de kermis weer eens op de agenda zal staan. Tot slot deelde de heer Parfevliet mede, niet meer als afgevaardigde van den raad de aandeelhoudersvergaderingen van de T.E.M bij te willen wonen, omdat men daar nief meespreken mag. i Ook de heer Lap dankte voor die eer. Na veel discussies gaf de voorzitter den heer Parlevliet in overw eging in een olgenoe vergadering een voorstel in te dienen, om tu dezen toestand een verbetering te brengen Hierna sluiting. OUDE NIEDORP. De Raad der gemeente Oude Niedorp kwam Woensdagavond in openbare verga dering bijeen. Nadat de notulen der vorige vergadering onveranderd waren vastgesteld, werden eenige ingekomen stukken behandeld en voor noteiicatie aangenomen. Eenige jaarversla gen werden voor de raadsleden ter visie gelegd. Mededeeling werd gedaan, dat aan den burgemeester verlof is verleend om zich van 30 Juli tot 15 Augustus e.k. builen de ge meente op te houden. Een voorstel tot wijziging der begrooting voor het dienstjaar 1932 naar aanleiding van een van Ged. Staten van Noordholland ontvangen „Nota van opmerkingen'' ten aan zien dier begrooting werd zonder discussie aangenomen Vastgesteld werd een concept-besluit tot wijziging en aanvulling van den gewonen diénst der begrooting voor het dienstjaar 1932; tot een totaal bedrag van 9416. Een concept-besluit lot aanvulling van den Kapitaaldienst der begrooting voor het dienstjaar 1932 werd ongewijzigd vastge steld tot een totaal bedrag van 27052.50 in ontvangsten en in uitgaven Vastgesteld werd een 2e suppl. kohier der hondenbelasting 1931 betreffende e.«: navor dering ad 5. Vervolgens was aan de orde: benoeming van een lid der commissie tot wering van schoolverzuim in de door het overlijden van het lid dier commissie P. Agenant ontstane vacature. In verband met het bepaalde in art. 21 der Leerplichtwet hadden B. en W. ter benoeming aanbevolen: No 1 W. H. Schnei- ders (zuster M. Assisia) No. 2 C den Bras- sem, beiden onderwijzeres, aan de r.k. meisjesschool te 't Veld. Met alg. stemmen werd no. 1 der aanbeveling benoemd. Na de gebruikelijke rondvraag werd de openbare vergadering door den voorzitter ge sloten en werd nog geruimen tijd in comité beraadslaagd. £and- en Jmm&ouux BLOEMBOLLENVEILING „BEVERWIJK". Met een korte toespraak van den directeur werd bij den heer W. de Groot Donderdagochtend de eerste verkoopmg van droog leverbare bloembollen gehouden. Wat den inzet betrof stond de markt nog in het teeken van miniatuur, daar de catalo gus slechts 78 nummers bevatte. Het meeste werd opgehouden en wat nog verkocht werd, ging voor een buitengewoon zacht prijsje AMERIKA VINDT ALTIJD WAT OM INVOER TE BEMOEILIJKEN. Slechts één gram muizenvuil op 200 pond zaad is al te veel. De wnd directeur-generaal van den land bouw vestigt er de aandacht op, dat de kort geleden begonnen toepassing van de bepa lingen der Amerikaanscbe „rood and Drug Act" op de in de Vereenigde Staten van Amerika ten invoer aangeboden zaden een zeer ongunstigen invloec heeft gehad op den uitvoer van verschillende Nederlandsche za den naar dat land. In verband hiermede wordt dan ook getracht om, zoo mogelijk, te bereiken, dat de ter zake geldende bepalingen zoodanig worden geformuleerd of herzien, dat daarin geene abnormale eischen zijn ver vat De export was de laatste jaren vrij be langrijk, hetgeen uit de volgende cijfers kan blijken. Uitvoer naar de Ver. Staten in 1930 1931 waarvan waarvan totaal naar totaal naar de V. S. de V. S. tan karwijzaad 8.492 2.633 8.674 2.643 ton maanzaad 4.711 2.571 4.437 2.924 br. mosterdz. 1.027 274 930 139 „geel 3.686 2.061 2.5561051,, Den laatsten tijd worden vele zendingen van deze zaadsoorten ten invoer geweigerd op grond van het feit, dat daarin sporen van muizenexcrementen voorkomen. Zelfs de aan wezigheid van niet meer dan 0.001 pCt. mui zenvuil (dat is dus 1 gram vuil per 100 K G. zaad!) heeft er in sommige gevallen toe ge leid, dat toestemming tot invoer werd ge weigerd. In verband hiermede moge de aan dacht van de betrokken landbouwers en han delaren worden gevestigd op het zeer groot belang van alle maatregelen, welke ertoe kunnen voeren dat het te exporteeren zaad zoo schoon mogelijk blijft en in elk geval practisch rein van muizcnvuil kan worden geacht. - i TARWEWET EN HONDENWEER. Onder dit hoofd schrijft bet Hbld.: O «derdehand gaan we ook dit jaar de oogstmaand weer in roet gietbuien en gele gerde tarwe, evenals vorig jaar en twee jaar geleden. Dat ons land klimatologisch niet geschikt is. om maaltarwe te produceer», kan dus welhaast niet langer ontkend wor den Maar er zit méér vast aan dit honden weer! Vorig jaar immers en de regee- ringstarwecommissie heeft dat op de Alk- maarsefce vergadering ruiterlijK toegegeven is de uitvoering der Tarwewet gered door bet lage beschot en de afkeuringen. Ambte lijk bezien is het weder op 't oogenblik wéér Als iedere beweging u pijn doet, als rijn in de lendenen, urinestoornissen, hoofdpijn, duizeligheid en rheumatische pijnen uw leven tot een last maken en gij uw werk moet laten liggen, wordt gij gewaarschuwd, dat de organen van uw rug niet behoorlijk werken. Waarom wilt gij noodeloos lijden aan rheumatiek, spit, waterzucht of blaas- zwflktc Gebruik Foster's Rugpijn Pillen bij het eerste waarschuwende teeken der orga nen, welke de urine afscheiden en zoo doende de onzuiverheden uit het bloed filtreeren. Foster's Pillen heelen en ver sterken deze verzwakte organen, zoodat de onzuiverheden, welke zich anders ophoopen en afzetten, en zoodoende ein- delooze pijn en ongemak veroorzaken, afgevoerd worden. In alle deelen van Holland hebben dankbare personen hun levenslust her wonnen, dank zij Foster's Pillen. Bij alle drogisten enz. k 1.75 per flacon. gunstig voor de Tarwewet. Want hoe min der tarwe er geoogst wordt e. hoe méér er afgekeurd kan worden, hoe minder behoeft er teger. wereldmarktprijs geveild te worden en dus hoe hooger wordt de gemiddelde prijs van de Vito-tarwe. Reken zélf maar uit! Vi an- neer de oogst van de 118.000 bunder zóó klein en zóó slecht zou uitvallen (wat prac tisch ondenkbaar is), dat er maar 180.000 ton voor levering aan dé Vita in aanmerking kan komen, dan zou aan de boeren de volle vijf tien gulden kunnen worden uitbetaald, die de Tarwecentrole, na aftrek der 1 35 on kosten. van de Vita ontvangt! Dan zou de Tarwewet dus op papier prachtig en nog eens prachtig werkenAlleen in de portemonnaie der tarweverbouwers zou het er dan iets minder prachtig uitzien. Want dat is de greote paradox, die in deze wet beslo ten ligt: hoe kleiner het beschot, hoe slech ter de kwaliteit, dus hoe grooter de behoefte aan steun, des teminder steun. Als de hééle oogst eens (eveneens ondenkbaar) mis lukte, dan zou er geen korrel aan de Vita ge leverd worden en dus ook geen cent steun worden uitgekeerd Met een mobielen of flexibelen meelaccijns zou alles toch wel een beetje anders zijn ge- loopen J*x(wiHciaai Tlieuws CONCERT IN DE PRINS HENDRIK STICHTING. De muziekver. „Mandolinistica" uit Am sterdam geeft onder leiding van haar direc teur Hill. Gonkel een concert in de Prins Hendrikstichting te Egmond aan Zee. Deze uitvoering zal afgewisseld worden met de clamaties en voordrachten door eigen leden. Het gezelschap komt pl.m. 10.15 uur 's mor gens Der boot in Alkmaar aan. Van de boot gaat met gezelschap direct per trein door naar Egmond aan Zee. Des middags om 4 uur 39 min. komen de Amsterdammers weer in Alkmaar aan, waai gezamenlijk een wan deling door de stad wordt ondernomen. Om 6 uur zullen zij zich weer inschepen, om per boot naar de hoofdstad terug te keeren. SCHLRMERHORN. Met ingang van 1 Augustus a.s. wordt de tweede postbestelling in de buitenwijken „Schermerdijk en Mijzen" opgeheven. De openstellingsuren van het hulppost kantoor zijn met één uur verminderd en zijn thans van 8.30 tot 11, van 14 tot 15 30 en van 16 tot 17 uur. Voor de telefonisch aan geslotenen is de openstelling onveranderd gebleven. In sluitingstijd van het kantoor kan men steeds telefonisch bij den heer C. van dtr Oord, welk perceel eene doorverbinding heeft terecht. Voor politiezaken is het per ceel van den burgemeester steeds bereikbaar. EGMONDBINNEN. Het Bestuur van het Waterschap Oningepolder landen onder Egmondbinnen heeft herbenoemd als secretaris den heer J. Verheggen en als penningmeester den heer W. J. Apeldoorn. PURMEREND. Gistermiddag is het 9-}arige zoontje van den heer H. Rijkenberg te Purmerend spelen derwijs te water geraakt en verdronken. Zijn vriendje, die het ongeluk zag gebeuren, is naar huis gewandeld en heeft niets gezegd, 's Avonds heeft een lid van de Purmerender reddingsbrigade het lijk van het jongetje op gehaald. HEEMSKERK. Bij beschikking van den minister van eco nomische zaken en arbeid van 26 Juli is in getrokken de vaststelling bij zijn beschikking van 20 Mei van het bedrag, voor de bereke ning van het ziekengeld geldende als dagloon voor de bij werkverschaffing te werk gestel de arbeiders uit deze gemeente. OUDKARSPEL. Hedennacht huiswaarts keerende van een vergadering, ontdekte de heer C. R. brand io de hooiberg van de wed. de B. Direct werd alarm gemaakt en met het bluaachingswerk aangevangen, wat na eeni- gen tijd gelukte. Op last van den burgemees ter werd bet hooi onderzocht op hooibroei Dit was niet het geval. Er wordt aan kwaad wittigheid gedacht. UITGEEST. Een 25-tal leerlinger der beide hoogste klassen van de r.k. scholen, maakten Woens dag, de laatste kermisdag per touringcar een uitstapje naar Amersfoort Om half negen 's morgens ving de tocht aan. Via Haarlem en .Amsterdam, waar Nederlands hoogste wol kenkrabber aller aandacht trok, ging de reis over Soestdijk naar Amersfoort, het doel van de tocht. In Amersfoort werden verschillen de bezienswaardigheden als St. H' Koppelpoort, Muurhuizen, enz. bezi^h Op den terugreis gebruikte men te Oud-iN den den maaltijd enk wamen de leerlinge- met hun geleiders circa 8 uur hoogstvoiaa in ons dorp terug. BOVENKARSPEL. Op de middagveiling van de bloembol len veilingsvereeniging Westfriesland viel era kleine stijging der prijzen te constateeren. je prijsnoteering is bij de eerste veiling oarV°° gelukkig aanmerkelijk verbeterd. Opvallen is wel, dat dit jaar de dubbele en witte soor ten het meest gewild zijn ^Binnenland EEN SCHIP VAN DE OOST-INDISCHE COMPAGNIE Dat in 1678 in de Tafelbaai is gezonken. Plannen om het te lichten. Mr. G. E. Austin zal trachten, het in l^J^ f ezonken schip Haarlem II, van de Oost- ndische Compagnie, te lichten en de lading: zilveren staven, ivoor en Chineesch porselein, te bergen. Het wrak ligt in de Tafelbaai, diep onder zand, zoodat duikers het niet kunnen bereiken. Austin is voornemens een bagger molen te gebruiken om het zand te verwijde ren. Eenige weken geleden heeft hij met een dreg een groot ijzeren stuurwiel van een zeil schip opgehaald, dat van de Haarlem II af komstig meet zijn. De baggermolen kan onder gunstige omstandigheden in één dag 1000 ton zand wegbaggeren, zoodat het wrak vermoedelijk in enkele uren bloot zal liggen. Uit oude papieren blijkt, dat het Chinee- sche porselein aan boord van het schip goed was verpakt in kisten. NEDERL. LANDHUISHOUDKUNDIG CONGRES. Aan de orde te stellen vraagpunten. Het 84ste Nederlandsch Landhuishoud- kundig Congres zal op 22 en 23 Sept. a.s. in een nog naaer te bepalen plaats worden ge houden. De volgende vraagpunten zullen op dit congres worden ingeleid: Welke is de invloed van de landbouwcrisis op de gemeentelijke financiën in het licht van de financiëele verhouding tusschen rijk en ge meenten. Inleider: mr. A. P. Korthals Altes, burgemeester te Oosterhesselen. Eenige actueele onderwerpen op het gebied van de handelspolitiek van Nederland. Inlei der: dr. H. M. Hirschfeld, dir-gen. handel en nijverheid te 's Gravenhage. In welke richting zal de ontwikkeling van onzen land- en tuinbouw in de toekomst kun nen gaan? Inleider: dr. I. Reitsemayjdir. R.K. Land- en Tuinbouwschool te Breda. Hoe kan de druk van de Waterschaplasten voor de landbouwende bevolking tijdelijk of blijvend worden verlicht? Inleider: dr. ir. W. van Konijnenburg; ingenieur Rijksbureau voor de ontwatering te s-Gravenhage Moet de uitvoer van onze land en tuin bouwproducten worden bevorderd en zoo ja, door welke middelen? Inleider: de heer N. H. Blink, handelsconsulent van de Friesche Mij. van Landbouw, te Leeuwarden. TREINONTSPORING. Gisteravond omstreeks kwart voor 6 zijn nabij het station iWerden een paar wagens van een goederentrein ontspoord, waardoor de beide spoorlijnen versperd werden. De D- trein, die om 6 u. 02 te Almelo arriveert, werd naar Hengelo teruggezonden om via Zutfen Apeldoorn te bereiken. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats. kregen over de ateliers uo zullen cooptheaters gaan exploiteeren. R K OFFICIEREN EN HET RAPPOR T-WELTER. Ingrijpende vermindering van de organisatie afkeurenswaardig. Op muziekcorpsen kan bezuimga worden. Het hoofdbestuur der Alg R- K. officieren- Vereeniging heeft in een dezer dagen gehou den vergadering zijn meening kenbaar ge maakt in zake het rapport-Weiter. Het hoofdbestuur acht een contingentsver mindering onder de huidige omstandigheden niet toelaatbaar, ook omdat de resultaten van de onwapeningsconferentie te Geneve niet bekend zijn en een vooruitloopen daarop praematuur zou zijn. In verband daarmede acht het een ingrij pende vermindering van de organisatie even eens af 'te keuren. Volgens het hoofdbestuur was het beter ge weest een even groote salarisverlaging op te leggen voor ongehuwden en gehuwden. Daarentegen zouden de belastingen voor alle ongehuwae Nederlanders verhoogd kunnen worden. Voorts werd de vrees geuit, dat bij de voor gestelde uitdunning van het beroepskader het tekort aan instructief personeel waar nu reeds over geklaagd wordt nog zal toe nemen. In plaats van deze en soortgelijke onpracti- sche bezuinigingen, aldus het hoofdbestuur, zou het meer aanbeveling verdienen b.v. hel aantal muziekcorpsen te beperken en het aan tal officieren bij de mobilisatiebureaux met één te verminderen. Alleen deze beide^ bezui nigingen zouden al twee en een half a drie ton besparing geven. Bij <fe afdeeling justitie van dit rapport wordt o.a. voorgesteld, het Hoog Militair Ge rechtshof met twee militaire leden te vermin deren en de beide krijgsraden (een voor de land- en een voor de zeemacht) te vereenigen. In verband met de rechtszekerheid van het individu kan het hoofdbestuur met de vermin dering van het aantal militaire leden van het Hoog Militair Gerechtshof en met de voorge stelde organisatie van krijgsraad niet in stemmen. deelen, dat de mogelijkheid tot tariefsverla ging in het algemeen in onderzoek is. Wat het gebruik van inlandsche steenkolen door Nederlandsche gemeenten betreft, is de regeering tot de overtuiging gekomen, dat haar uitnoodiging om zooveel mogelijk aan Nederlandsche brandstoffen de voorkeur t< geven nog onvoldoende gevolgd wordt. De minister van binnenlandsche zaken heeft dan ook toegezegd in dezen diverse maatregelen te zullen treffen. Inzake de contingenteering van buitenland- sche steenkolen zij er aan herinnerd, dat deze materie door het bestaande handelsverdrag met Duitschland is gebonden. Bij de voorbe reiding van een herziening van dit verdrag, dat zooals bekend is op 31 December 1932 afloopt, zal de regeering ook aan deze aan gelegenheid haar volle aandacht geven. EEN WINDHOOS. Schade aan boomen en huizen tg Langezwaag. Over het dorp Langezwaag (Fr.) dreef gistermorgen uit zuidelijke richting een windhoos, die aan boomen en daken heel wat schade aanrichtte. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. DE EEN NED. KATHOLIEKE FIM- ONDERNEMINC. Onlanigs is opgericht de Internationale Eidophon N.V., waarvan de directie bestaat uit dr. H. Konemann te Berlijn, Fr. A. M. Smithuysen te Amsterdam en dr. R. Beissel te Berlijn (onderdirecteur). De commissaris sen zijn: B. J. Brenninkmeijer, industrieel te Baden; mr. J. B. Boomans, lid van Ged. Staten van Noord-Holland; B. A. H. Dei- ters, industrieel te Bussem; J. H. de Jong, industrieel te Utrecht; mr. G. A. J. M. Mut- saerts, en H. M. G. M. Nelissen, uitgever te Bilthoven Het doel der onderneming is als volgt omschreven: „Het groote tekort en het daaraan verbonden gevaar voor de gods dienstige, cultureele en sociale beginselen der Christelijke wereld weg te nemen." De middelen, die de vennootschap zal aan wenden om haar doel te bereiken vindt zij in het produceeren en exploiteeren van filmen, in juiste werkelijkheid weergevende het leven en de verhoudingen der menschen, chter zoo dat zij den toets der christelijke moraal kun nen doorstaan. LANDGOED „HET LAAR". Gekocht door de gemeente Ommen. Verleden week is gemeld, dat het uitgestrek te landgoed „Het Laar" bij Ommen verkocht was, bij welke gelegenheid de geheele bezit ting uit elkaar gevallen was, daar zoowel het huis met omgeving als de boerderijen en het prachtige hout apart waren geveild. De op brengst van een en ander was bovendien zoo gering, dat de eigenaar zich de beslissing voorbehield. Gistermorgen heeft de gemeenteraad van Ommen besloten de geheele bezitting „Het Laar", met uitzondering van twee boerde rijen, te koopen. Het oude landgoed met zijn .prachtig oud hout blijft dus onverdeeld voor het nage slacht bewaard. DE RAMP VAN DE „NIOBE". Deelneming van de Nederlandsche regeering. De minister van Defensie heeft telegrafisch aan het Duitsche marinebestuur zijn deel neming betuigd met het ongeval, overkomen aan het opleidingsschip „Niobe". NEDERLANDSCHE BOND VAN VEEHANDELAREN. Zestiende jaarvergadering te Zeisi. Onder voorzitterschap van den heer J. P. v. d. Stoel te Leiden had de zestiende jaar vergadering plaats van den Nederlandschen Bond van Veehandelaren in Hotel L'Europe te Utrecht. De begrooting voor 1932—33, sluitende op een bedrag van 10.287 met een batig saldo van 1736, werd na zeer uitvoerige discussie aangenomen. Bij acclamatie werden de voorzitter, de heer J. P. v. d. Stoel, alsmede de leden van het dagelijksch bestuur, bestaande uit de heeren J S. Wiersma, K. v. Gelder, H. Noom en U. Alkemade herkozen. MIJNINDUSTRIE WORDT GEHOLPEN. De Nederlandsche r.k. mijnwerkersbond heeft op zijn telegram aan den minister van waterstaat van dien minister de mededee ling ontvangen, dat de regeering met den zorgvollen toestand in de mijnindustrie mede- S»rfJi d5 vo?rIooPig getroffen maat regelen meldde de minister: Ten aanzien van den aandrang tot verla ging van de spoorwegtarieven voor het kolen- vervoer is op dit oogenblik slechts mede te INVOER VAN BOTER IN DUITSCHLAND. De verlangens van den Duit' schen landbouw. Men meldt uit Berlijn aan de N. R. Crt In verband met de aanstaande nieuwe re geling van den boterinvoer deelt de rijkstand- bond mede, dat in de eerste helft van 1932 35.405 ton boter in Duitschland zijn inge voerd, tegen 46.532 ton in de eerste helft van het vorige jaar. Dit beteekent een verminde ring van den invoer met 23 9 pCt. Een beper king van den invoer op twee derden van den invoer van het vorige jaar zou dientengevol ge slechts een zeer onwezenlijke beperking van de te verwachten verderen boterinvoer beteekenen. De landbouw verlangt daarom een maximum invoercontingent van 50.000 ton of ongeveer de helft van den boterinvoer van verleden jaar. Het contingenteeren van den boterinvoer sluit echter het treffen van een nieuwe rege ling van het botertarief niet uit. Indien de industrie zich bereid verklaart, haar goedkeu ring te hechten aan een algemeen botertarief van 75 mark per 100 KG., dient er op te worden gewezen, dat de landbouw een tarief van 100 mark als minimum beschouwt. Een dergelijk tarief is bovendien slechts mogelijk, indien op de dumping-invoer van landen met zoogenaamde zwakke valuta nog een aan zienlijke valutabijslag wordt geheven. WERKLOOZEN-DEMONSTRATIES TE DEN HAAG. Gisterochtend reden per fiets over het Bin» nenhof een paar honderd werkloozen, die an ders, demonstreerende, niet tot het Binnenhof worden toegelaten, maar blijkbaar een oogen blik aan de aandacht der politie ontsnapt waren. Ook anderen voegden zich bij de fiets rijders, zoodat later op den ochtend! de toe gangswegen tot het Binnenhof werden afge zet. Gistermiddag was op de Prinsengracht een demonstratie op touw gezet, waarvoor geen vergunning was verleend. Toen men toch wilde demonstreeren, heeft de politie een groep uiteengejaagd, nadat de straten, die naar de binnenstad leiden, waren afgezet. De werkloozen verspreidden zich, met het gevolg dat het ook op andere punten der stad onrus tig werd Eén der demonstranten op de Prin segracht geraakte slaags met een agent van politie, dien hij een vuistslag op een oor gaf. Hij werd onmiddellijk gegrepen en onder verzet naar het bureau Prinsestraat gebracht, waar hij bleek te zijn de 22-jarige W. L. DE INVOER VAN KOLEN IN BELGIË. Een verdere contingenteering te wachten? De correspondent van de N. R. Crt. te Brussel meldde gisteravond: In verband met de maatregelen, die de Bel gische regeering overweegt, met het doel aan de_ binnenlandsche steenkolenproductie een ruimer afzetgebied te verzekeren, heb ik on- langs gewag gemaakt van een mogelijke ver scherping van de contingenteering van den invoer van vreemde steenkolen. Thans wordt in sommige handelskringen verzekerd, dat ,pa,n ^es|aat het percentage van den bui- tenlandsche koleninvoer van 55' op 30 pCt. te brengen. Niet alleen de Duitsche, maar ook e Nederlandsche steenkolenhandel zal door ze,er ernstig worden bena- 4 Verschillende Antwerpsche lichamen, J' kolenhandel en de binnenscheep vaart belang hebben, telegrafeerden Donder- minlst<*-president Renkin en vestig- n zijn aandacht op het feit, dat een derge- lijke maatregel een ramp zou beteekenen voor 73. Want de meid raapte hem op en kwaad als ze was ze naar de nootmuskaat rasp en raspte ziin knni» ^eep Ziezoo, snauwde het meisje, nou is het afgeloopen mlt 'ÏT' flauwe grapjes en ze ging weer verder met haar aard»-, schillen. En Tuimeltje? Ilij stond evenals d. a*r,daPPe'«n tranen in zijn oogen en probeerde hem „og te troTte^' dat hielp natuurlijk niet. osten, maar koffiemoUn m\VboL?fp°. dw/kab0UterlieS °Peens' Een volU was wel iets vonden dJ d er ?m. heen dansen. Dat de koffieboontjes allemaal*®en renden ze rond, slotte waren ze doltZu nam,en beroepend en ten- allen tegen de koffi. i dansen. Ineens rolden ze met hun recht. Wel honderd l? ir ?an e? daa.r gin* alles over de aan- bouters keken M hoffieboont)es die gichclend naar de ka de, deed de boonti.^ w33* de d.eur °Pen- Be meid brom de kaboutertjes veld weer m ,e molen en in dien tijd waren "aar het kabouterpalei»!1611 hazen hepen ze het huis uit,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6