falmnieuws Buitenland Rechtszaken £and: en JxUnhouw £uchtmact Spoct Wekelijksch Overzicht Si Cinema en Theater. GORGULOFF TEEKENT BEROEP AAN. DREIGEMENT VAN DE OUDSTRIJDERS. DE JONGENS VAN TEGENWOORDIG. Zijn geen jongens meer. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. VON GRONAU TE OTTAWA. HET VLIEGTUIGONGELUK VAN BRUCE BOSSOM. van ter Amsterdamsche Beurze genoteerde fondsen, verstrekt door Noordhollandsch Landbouwcrediet N.V. n iurc werden uitgejouwd. Wij hebben gezien, w de plaatselijke leider te Charleroi, van Walleghem, en de andere volksvertegen- Aordigers voor Charleroi, vruchteloos zich verstaanbaar te maken voor I bakers van af het balcon van het Palats dfi Peuple. Wij hebben gezien, hoe Vander- elde werd uitgejouwd. Wij hebben de waar lijk revolutionnaire incidenten bijgewoond te Montignies-sur-Sambre, aan de fabrieken «an Sambre-et-Moselle, aan de fabrieken van t a Providence te Marchienne, wij hebben de baricades gezien in de Rue de Monsville ïe Ouaregnon. Onder de roode vaan aan het palais du Peuple was een mitrailleur opge steld en stonden de gendarmen, die, op eigen verzoek, het socialistische gebouw bewaakten en beschermden. De socialisten hebben de be weging opnieuw in handen kunnen nemen, omdat de gedarmerie en de süreté alle leiden de communisten heeft gearresteerd. Ook zon der deze arrestatie zou de beweging ten slotte wel verloopen zijn, daar, wat men ook in an deren zin schrijft, de revolutionnaire opruiers j-pt succes van hun beweging niet hadden voorzién en niet in staat waren dit succes uit te buiten. Bovendien waren alle militaire maatregelen getroffen, en waren zelfs batte rijen aangevoerd.... Maar als bewijs van den gemoedstoestand onder de arbeiders in de groot-industrie zijn deze gebeurtenissen van zeer groote beteekenis, en deze zal niet ver beteren nu de communisten op hun eerste overwinning zullen kunnen wijzen. VICTORIA THEATER. Twee hoofdnummers. De Harlekijn een verrassing. Het Victoria-Theater brengt deze week een programma vol verscheidenheid dat zeker ook vele vacantiegangers een zeer genoeglij ken avond zal brengen. Allereerst vragen twee interessante journaals en een zeer ge slaagde Screen Song de aandacht. Romance is vervolgens het eerste hoofd nummer. Een film, die zooals de titel al aan geeft geheel speelt in den tijd der romantiek Greta Garbo vervult hierin de rol van een Italiaansche zangeres, vriendin van den rijken Cornelis van Tuyl (Lewis Stone). Op een feestavond maakt zij kennis met den pre dikant uit de gemeente en tot dezen Tom Armstrong voelt Greta zich bijzonder aange trokken. Er volgt dan een romantische ge schiedenis, doch Greta moet wegens haar verleden van een huwelijk met Armstrong af zien. Deze laatste bewaart de herinneringen aan de bijzondere vrouw tot op hoogen leef tijd en vertelt dan de geheele geschiedenis aan zijn kleinzoon. Een goed opgenomen film met mooi spel van Greta Garbo. Het tweede hoofdnummer is de groote ver rassing van den avond. Niet alleen doordat men kennis maakt met den populairen acteur Max Hansen, maar ook doordat de film weer eens geheel wat anders brengt. De tal rijke toeschouwers hebben gisteravond van De Harlekijn ten zeerste genoten. Onze randgénoote, de bekende actrice Lien Deyers vervult de vrouwelijke hoofdrol op charmante wijze. Baron van Storck ontmoet als reclame rijder voor een autofirma het jonge vrouwtje van een veel ouderer parfumeriefabrikant. Hij wordt ontslagen en ziet haar terug bij de modeshow in het Warenhuis. Op komisch brutale wijze volgt hij het vrouwtje tot wan hoop van haar man. Dan wordt in het Wa renhuis een wonderbaarlijke pop vertoond, ten mechanische, die zich door vernuftige vinding geheel als mensch gedraagt Het jonge vrouwtje is opgetogen en weet haar tnan te bewegen dit zeer dure stuk speelgoed voor haar te koopen. Op handige wijze weet van Storck nu de plaats van de pop in te flemen, wat tot eer. reeks van komische ver wikkelingen aanleiding geeft, die buitenge woon amuseert. Max Hansen speelt zijn rol schitterend, Vlot, elegant, brutaal, terwijl hij zeer goed zingt. Men zal dezen acteur gaarne nog eens terugzien in andere rollen. Onze blonde land- genoote heeft zich reeds een mooie plaats veroverd in de filmwereld. De uitnemende acteur met den lastigen naam (Szöke Sza- kall) is als de echtgenoot ook in deze film weer bijzonder op dreef. Niemand mag deze week verzuimen „de Harlekijn" te gaan zien. VIJFTIG VADEM DIEP. Een film over het duikersleven in de Harmonie. Het voorprogramma toont ons Slim Sum- Jnerville in een zijner grappigste films en bij gestaan door zijn niet minder amusante partner. Bij 't hooren van dezen naam trou wens weten we, dat lachen gegarandeerd is Dan volgt nog een journaal over allerlei in teressante sportgebeurtenissen, een zeer ge heimzinnig verhaal en twee teekenfilms. En eindelijk de hoofdfilm, een verhaal van twee vrienden, die in alles van elkaar ver schillen, in leeftijd, in wereldwijsheid en vooral in karakter en die toch vrienden zijn. Het zijn twee duikers, de oudste Tim Burke. ervaren in zijn vak, en de jongste Pinky nog een leerling. In afwezigheid van Tim maakt Pinky ken nis met een meisje, dat zich voordoet als zeer ingetogen, maar dat inderdaad van verdacht allooi is. Pinky vertelt van zijn spaarduiten en laat zich hierna terstond inpalmen. Als hij bij aflossing van Tim's ploeg deze vertelt, dat hij is getrouwd, moet Tim beloven de jonge vrouw in Pinky's afwezigheid eens te gaan opzoeken. Tim maakt intusschen met een nieuwe vriendin de pasverdiende centen dadelijk op Hierna herinnert hij zich zijn belofte, gaat Pinky's vrouw een bezoek brengen en is na tuurlijk zeer verbaasd te zien, dat deze nie mand anders is dan de pas door hem verlaten vriendin. Hij wil nu Pinky van de waarheid omtrent zijn vrouw op de hoogte brengen, maar voor hij dit kan doen, vertelt Myra haar man, dat Tim haar in zijn afwezigheid zeer lastig is geweest. Pinky gelooft het laat ste en tusschen de vrienden ontstaat een breuk. Op een zeer spannende manier komt het echter met de vriendschap nog weer goed terecht. Want Myra ziet kans een millionnair m te palmen en gaat met hem mee op zijn jacht. Als dit jacht voor de kust is vergaan, moet Tim Burke duiken, hij ziet het lijk van Myra, maar verzwijgt dit voor Pinky, die het echter zelf ziet als hij, wanneer Tim in onge legenheid geraakt is, naar beneden gezonden wordt om zijn vroegeren kameraad te redden. En zoo wordt vijftig vadem diep de vriend schap weer opnieuw gesloten. Een boeiende, goedgespeelde film met Jack Holt in de hoofdrol als Tim. Als men het jongste nummer van het Week blad doorbladert, vindt men er veel verschei denheid in. Behalve verhalen ontmoet men dan artikelen over het ensemble „de operette zangers" in het theater Carré; „een praatje met bekende onbekenden"; „filmsterren op hun jacht"; over Florence Nightingale"; „Een zo- mervacantie in bad Kissingen"; „Summetrische dansen"; „een babbeltje met Siegiried Arno" (den Duitschen filmkomiek) enz., afgewisseld met zeer fraai uitgevoerde portretten en af beeldingen. De moorednaar van president Doumer Paul Gorgoeloff heeft besloten heden beroep aan te teekenen tegen zijn ter dood veroor deeling. Hij deelde zijn verdediger mede, dat het niet zijn bedoeling was aan de giullotine te ontsnappen, doch dat hij gaarne in leven wilde blijven, tot dat het kind waarvan zijn vrouw moet bevallen geboren is. Het grootste deel der oud-strijders, di6 uit Wassington zijn verdreven hebben op particulier terrein een nieuw kamp opgericht Zij schijnen over een hoeveelheid gesmokkel de geweren en munitie te beschikken,en drei gen met harden strijd wanneer zij opnieuw worden aangevallen. De leider der oud-strijders Waters, ver klaart voornemens te zijn een nieuw leger van 300000 khaky-hemden te organiseeren voor een nieuwen marsch naar Wasshington De huidige jongen is bang om alleen te zijn, bang om zijn fortuin te zoeken, zoo mak als een schaap en bang voor pijn. Hij is een leu genaar, een dief, en verzot op opschik. Zoo althans denkt de heer Cuthbert Blakiston, de directeur van Lancing College er over, naar de N. R. Crt. mededeelt. Hij heeft dit gezegd in een toespraak tot de British Medical Associa- tion. Zijn ideaal was klaarblijkelijk de jongen van dertig jaar geleden (toen hij zelf een jon gen was?). Dertig jaar geleden waren de jon gens gek op paarden en honden en op elke be weging in de buitenlucht. Ze waren volkomen dol op cricket en voetbal en voelden bijzonder weinig voor zulke ellendige dingen als tennis en golf. De huidige jongen verwacht overal met een auto heengebracht te worden. Een wandeling van een kilometer of twee, drie vindt hij verschrikkelijk. Hij is verzot op de radio en krijgt daardoor zijn muzikale oplei ding voor niets. Pianospelen behoeft hij niet meer te leeren. Hij stelt belang in vliegtuigen en snelvarende motorbooten, maar jongens die een paard weten te zadelen zijn er nagenoeg niet meer. Maar vooral is de jongen van tegen woordig bang om alleen te zijn. Hij vreest eenzaamheid en verveling. Dat is een van de voornaamste oorzaken dat de oude geest van avontuur er goeddeels uit is, en dat de kracht tot daden uit eigen beweging is verdwenen. Dat blijkt uit den afkeer van jongens van 18 en 19 jaar om de wereld in te gaan en hun for tuin te zoeken. Men moet niet denken dat het hun moeders schuld is. De oorlog schijnt een beslissenden invloed gehad te hebben op hen die in dien tijd kinderen waren of geboren zijn. De oude durf en ondeugendheid is verdwenen. Het was vroeger een genot, om hen gade te slaan eö uit te visscheri wat zij in hun schild voerden. Maar de jongens van tegenwoordig zijn niet meer ondeugend. Zij zijn zoo mak als iets en hebben weinig straf noodig. Dat wil niet zeggen dat ze gevoeliger zijn voor tucht of van de beginselen van tucht zijn doordrongen. Het beteekent alleen dat zij bang zijn voor straf. Er zijn op de scholen tegenwoordig tal van jon gens, die zich maar zoo'n beetje laten gaan. Slapjes werken en slapjes spelen. En alleen door bedreigingen nog tot eenige krachtsin spanning kunnen worden aangevoerd. Dat komt vooral aan den dag in hun houding te genover de sport. Een van de moeilijkste din gen is tegenwoordig om de jongens er van te overtuigen dat cricket de moeite waard is. De meeste jongens hebben het land aan cricket omdat het, zooals ze zeggen, zoo sloom is. Zij vragen waarom ze twee of drie dagen zoek zouden brengen met zoo'n eindeloos stom spel. „Ik weet niet, wat ik daarop zeggen moet." (Gelach). Een ander gevolg van den oorlog Is, dat er In den geest van de kinderen een gevoel van waarachtige vrees heeft post gevat. Als men, zooals ik, gedwongen is lijfstraffen toe te die nen, merkt men een vrees voor pijn op, die de moderne jongen volstrekt niet poogt te verber gen. Ook missen de huidige jongens karakter. Men placht er prat op tg gaan, dat de Engelschman zich aan zijn woord gebonden achtte, en dat Engelsche jongens zelden logen, Dat is niet meer zoo. Ook placht men te zeggen, dat de jongens alleen logeh, volgens de ongeschreven eerewetten van de school, dat men geen vriend mocht verraden. Ook dat is niet waar meer. Het kan hun niets meer schelen om van elkaar ie klikken. Zij zeggen mij de ergste dingen van andere jongens en meestal is het dan niet eens waar. De grootste moeilijkheid voor den onderwijzer van thans is de onbetrouwbaar heid der leerlingen. Gisteren nog zei ik tegen een knaap: „Je weet best dat dat een leugen is en hij antwoordde: „O, ja, maar tot dusver is die opgegaan." (Gelach). Het stelen van geld wordt als een ernstige, zoo niet onvergeeflijke misdaad beschouwd. Maar het stelen van boeken oi grammofoon platen is volgens den huidigen jongen slechts een uitgebreide vorm van leenen. Tenslotte is er onder de huidige jongens een zucht naar op schik. De huidige generatie, zoo was de conclusie van dezen somberen paedagoog, leidt aan het gemis van een vast, nieuw type. Of dat komt door de mechanisatie van de wereld, den oor log, of de veranderde inzichten nopens de ouderlijke plichten, durfde hij niet te beslissen. EEN ERFENIS VERDUISTERD. Voor de vacantie-kamer van de Rotterdam- sche rechtbank heeft zich een 30-jarige rechtskundige adviseur te verantwoorden ge had, die zich aan verduistering van een erfe nis van 4500 zou hebben schuldig gemaakt Den 30en Augustus is een zekere Jacob Barendrecht gestorven. Zijn weduwe, die in gemeenschap van goederen was getrouwd, had recht op de helft van de erfenis. De kin deren zouden de andere helft krijgen. Hoe wel de familie een notaris had geraardpleegd raadde een kennis de weduwe aan de kwes tie in handen te geven van een rechtskundige adviseur. Daarvoor kwam verdachte in aan merking. Het geld stond bij de rijkspost spaarbank en de spaarbank te Rotterdam. Verdachte vroeg op legitieme erfdeelen op en deponeerde ze op de griffie van het kanton gerecht. Hij had beweerd dat daarmee ontij dige inbeslagnemingen werden voorkomen Tweemaal stelde de weduwe hem 479 ter hand en in Februari vroeg de rechtskundige adviseur de rest van de erfenis op. Achter eenvolgens werden hem nog 1600 en ƒ400 ter hand gesteld. Van het geld is niets te rechtgekomen. Verdachte zei dat hij de eerste twee bedra gen in een speelhol heeft verloren. Met het andere geld heeft hij gepoogd in het speelhol het verloren geld terug te winnen. Buiten zijn schuld zou hij in het speelhol zijn ge raakt. Uit ver vooronderzoek is gebleken, dat verdachte lang zoo veel niet verloren als hij voorgeeft. De vertegenwoordiger van het O.M. mr. J. C. V. Meischke, zei in zijn requisitor, dat het te betreuren is, dat bij rechtskundige kwesties nog zooveel gebruik wordt gemaakt van zaakwaarnemers. Spr. achte verduiste ring bewezen. De eisch luidde: een gevange nisstraf voor den tijd van twee jaar. Uitspraak 30 dezer. VERDUISTERING IN DIENST BETREKKING. De vacantlekamer van de Rotterdamsche rechtbank heeft een zaak behandeld tegen een 32-jarigen kantoorbediende, die zich in den loop van de jaren 1929—1932 zou heb ben schuldig gemaakt aan verduistering van 12.000 ten nadeele van de firma Blitz Co aan den Oppert te Rotterdam. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Bedragen op kwitanties geind, heeft hij niet in de kas van de firma gestort; boven dien heeft hij bedragen, die al aan leveran ciers waren betaald, opnieuw uit de kas ge nomen en hij heeft mandaten vervalscht. Uit de getuigenverklaringen bleek, dat de administratie bij de firma zeer veel te wen- schen liet en dat de controle zeer slecht was. De vertegenwoordigers van het O.M. hield hiermede in zijn requisitoir rekening, maar verdachte heeft een ergerlijk misbruik van vertrouwen gemaakt, hetgeen een gevange nisstraf voor den tijd van een jaar. Uitspraak 30 dezer. DE INVOER VAN BOTER IN DUITSCHLAND. Conferentie van Duitschland met Nederland en Denemarken. Men meldt uit Berlijn aan de N. R'. Ct. In een gisteren gehouden vergadering van het rijkskabinet ls de kwestie van het botertarief en van de contingentee- ring van den boterinvoer uitvoerig be sproken. In het begin van de volgende week worden vertegenwoordigers van de landen die bij den invoer van boter in Duitschland het grootste belang heb ben, nl. Nederland en Denemarken, te Berlijn verwacht. DE UITVOERING VAN DE CRISISZUIVELWET. De uitbetaling va nden bijslag op de melk door zuivelfabrieken. Omtrent de te volgen wijze van uitbe taling van den bijslag van de crisis- zuivel-centrale op de door veehouders aan zuivelfabrieken geleverde melk, brengt de crisiszuivelcentrale het vol gende ter kennis van belanghebbenden: coöperatieve zuivelfabrieken, die uit sluitend melk van deelgenooten ver werken en dus geen inbrengers of losse leveranciers hebben, kunnen den bij slag ongesplitst van het overige me'k- geld, dus in één totaal bedrag uitkeeren. Daarentegen dienen de coöperatieve zuivelfabrieken met inbrangers of losse leveranciers voor deze personen en de particuliere fabrieken voor alle lever anciers den bijslag afzonderlijk te ver melden. Het ligt in de bedoeling om door nauwgezette controle de juiste naleving van deze bepaling te bevorderen. Bij nalatigheid kan intrekking van de er kenning als producent door de crisis- zuivel-centrale volgen. Opslag van boter in koelhuizen. De crlsis-zuivel-centrale brengt het volgende ter kennis van belanghebben den: Zooals bekend is, wordt voor uitslag van boter uit een koelhuis een merk vc -eischt, dat behoort te worden aan gevraagd bij het crisis-zuivelbureau. Ook op de verpakking van boter, die slechts voor enkele dagen ter opstijving wordt opgeslagen, dient te worden aan gebracht bet merk voor koelhuisboter. De ciisis-zuivelcentrale is echtei be reid van het aanbrengen van het inerk dispensatie te verleenen, indUn een ver klaring wordt overgelegd van een er kend koelhuishouder, dat de boter niet langer dan 7 dagen in het koelhuis is opgeslagen geweest, uitsluitend met de bedoeling ze voor expeditie meer ge schikt te maken. Een koelhuishouder wordt op zijn verzoek erkend door de crisis-zuivel- centrale, indien hij zich verbindt aan de centrale of het crisis-zuivelbureau alle gewenschte inlichtingen, met betrek king tot voorraad, inslag en uitslag van boter, te verstrekken van 15 Mei af, van wijzigingen van den voorraad op door of vanwege de centrale te bepalen wijze en wekelijks opgave te doen en op ver zoek van de centrale of van het bureau aan haar ambtenaren inzage van zijn boeken te verleenen. Erkende koelhuishouders zullen on der door de centrale te stellen voorwaar den bevoegd worden verklaard, zelf koelhuismerken uit te reiken, terwijl in de toekomst door de centrale bij de uit voering der crisis-zuivehvet slechts met erkende koelhuishouders zal worden ge handeld. Verzoeken om erkenning dienen te worden gericht tot de crisis-zuivel- centrale. De centrale deelt voorts mede, dat voor de z.g. „vrije" boter niet de gunstige regeling geldt, welke werd getroffen door de regeering vóór het in werking treden van de crisis-zuivehvet. Teneinde tegemoet te komen aan ver zoeken van eigenaren van koelhuisbo ter, is de centrale bereid de gunstige regeling alsnog van toepassing te ver klaren voor degenen, die vóór 3 Augus tus a.s, aan het crisis-zuivelbureau (Laan van Meerdervoort 84, 's-Graven- hage) mededeelen, dat zij geacht willen worden tot die regeling te zijn toegetre den en opgaven van de betreffende hoe veelheid indienen. Voor de boter, die van heden af in er kende koelhuizen wordt opgeslagen, zal restitutie plaats vinden van de daarop betaalde heffing, waardoor deze boter tot het oogenblik van uitslag op basis van exportprijs staat. De definitieve hef fing zal bij uitslag worden vastgesteld volgens de bestaande regeling. Uit den aard der zaak is het een voorwaarde, dat deze boter bij het crisis-zuivelbu reau wordt opgegeven. Het retourvliegtuig de „Ijsvogel" is hedenmorgen uit Leipzig vertrokken en om 8.20 uur op Schiphol geland. De Duitsche Oceaanvlieger von Gro- nau en zijn metgezellen zijn gistermid dag om half vijf (G.Z.T.) te Ottawa (Canada) vlot geland. Zij stellen zich voor heden verder te vliegen naar Chicago. Het vliegtuigongeluk van Bruce Bossom, waarvan de jonge vlieger, zijn moeder en zijn vriend Erbach Furstenau het slachtoffer zijn geworden, heeft in luchtvaartkringen zeer de aandacht getrokken. Uit de wrakstuk ken is namelijk volgens de N.R.C. gebleken, dat het toestel in ae lucht uit elkaar gesla gen moet zijn. Een stuk van den eenen vleu gel lag een kilometer van de plaats waar de romp was neergevallen en ook de andere vleugel was afgebroken. Men zoekt nog al tijd naar stukken van het vliegtuig, daar het wrak nog niet compleet is. Er zullen wel eenige weken, zoo niet maanden overheen gaan, voor hun rapport voor publicatie ge reed is. Bernard Wicksteed, de luchtvaartdeskundi- ge van de Star, gelooft, dat het ongeluk ge heel aan het weer te wijten is en dat het vliegtuig van Bossum in lucht wc rvelin.n beland is. waartegen geen toestel is bestand. Het vliegtuig was een betrekkelijk nieuw toestel en was voor het vertrek uit Heston goed nagezien en In orde bevonden. Daaren tegen was het weer schrikwekkend. Wick steed is omstreeks denzelfden tijd als waarop het ongeluk geschied is zelf in de lucht ge weest in de heuvelachtige streek van Surrey. Plotselinge windvlagen en hevige lucht- stroomingen smeten zijn toestel als een gum mibal heen en weer. Sommige van de „lucht gaten" waren zoo hevig, dat zijn toestel 15 k 20 M. viel als een steen. Dan weer werd het als een veertje omhoog geblazen. Deze luchtstroomingen worden veroor zaakt door zware donderwolken en door rukwinden en zijn boven een heuvelachtige streek altijd erger dan boven een plat op pervlak. Alle drie de ongunstige omstandig, heden waren ten tijde van het ongeluk te Farmham, voorhanden. Het vliegen onder een torenende donderwolk, zooals Bossom deed, is voor eiken vlieger een nachtmerrie. M n kan daarbij luchtstroomingen ontmoe ten, die het eene deel van het vliegtuig om hoog, het andere omlaag drukken. Deze te. gengestelde luchtstroomingen kunnen van dien aard zijn, dat geen vliegtuig er tegen bestand is. Zij zijn even zeldzaam als een hoos op zee, maar een hoos kan men zien aankomen en trachten te ontwijken, wat met deze luchtwervelingen niet het geval is. Wicksteed gelooft, dat Bossom zo'n wer velwind ontmoet heeft en dat daarbij een stuk van zijn vliegtuig afgerukt is, waar door het heele toestel moest verongelukken. In zoo'n geval wordt namelijk de druk op de andere deelen zoo groot, dat die ook af knappen en het toestel als het ware in dé lucht aan stukken gereten wordt. De „ontploffing", die getuigen van den grond af hebben gehoord, is waarschijnlijk het geluid geweest van het afknappen der vleugels. Het strak gespannen vleugeldek maakt bij het afknappen van den vleugel eert geluid als een geweldige Turksche trom. De veronderstelling, dat het toestel door een bliksemstraal getroffen is, acht Wicksteed onwaarschijnlijk. Er zijn maar een vier- of vijftal gevallen bekend, waarin dat ooit ge beurd is en in die gevallen was het toestel nooit zoo beschadigd, dat het niet meer be hoorlijk landen kon. Indertijd heeft den vlie ger Henderson te Meopham een soortgelijk ongeluk getroffen als thans den jongen Bos som en verscheidene vliegers van ervaring schrijven ook de verongelukking van overset Glen Kidston in Zuid-Afrika aan deze nood lottige wervelwinden toe. Ook zijn toestel was in orde toen hij lucht koos en is in de lucht aan stukken gevlogen. Voetbal. Oo-ahead bereid zich voorl Dat het „Alkmaar" ernst is met haar ptafl om in de a.s. competitie in haar nieuwe om geving een zoo goed mogelijk figuur te slaan, moge ook blijken uit de door haar te spelen oefenwedstrijden. Ook Zondag a.s. ontvangt zij weer een heel sterke tegenstan der en wel de bekende E.D.O.-combinatie „Rood-Zwart", waarin zes spelers uit het eerste en vijf spelers uit het 2e elftal zijn op genomen. Een zeer goede oefenwedstrijd voor „Alk maar", waarin Zij hopeniijk zal kunnen be wijzen, dat de training van Hartland resulta ten begint af te werpen. Het E.D.O.-elftal is als volgt samenge steld: J v. Roon H. Boeree H. v. Weeren H. Kuiper C. Dreyer H. Oomen H. Koene A. v. Norden J. Koene J. Koppen J. Schuil terwijl .Alkmaar" waarschijnlijk met het vol gende elftal zal uitkomen: Sietsma Janson Baars Kranenburg Dingerdis van Bade Engel Mulder Kuis Heessels v. Os De wedstrijd vangt aan om 2 uur. FONDSEN. 3 4 'A 4 6 6 5H 6 4K f 1000 1000 1000 1000 100 1000 1000 1000 N. W. S. obl. Nederl idem O-lnd idem idem idem idem Koloniale Bank Ned. Ind Hand. Bank Ned. Handel Mij Cerl. v. Alg Kunstzijde Unie v. Berkel s Patent Küchenm Acc. Calvé Delft Cert. Nederl. Ford i Ned Kabelfabr. Philips Gem. Bezit f Unilever Anaconda Beth. Steel Cities Service t Studebaker U. S. Steel U, S. Leatber Cult. Mij. Vorstefll. Handelsver. A'dam Javasche Cult. Algem. Explor. Mij. Boeton i Redjang Lebong Doratsche Petr. tfew. Koninklijke 1000 Shell Union A'dam Rubber Serbadjadi t Holl. Ara lijn Java China Jap. Lijn Ned. Scheepv. Unie Stoomvaart Mij. Nederland Deli Batavia Tab. Deli Maatij. Oostkust Senembah South. Pacifie Union Pacifie Prolongatie •Ex-dividend. 1932 ,17 '31 '22 A '23 '21 D 17 '30 11 1000. 25 Juli lOlf 99| 96j 93% 88} 93t 17} 59 58 66 94 212 84| 102! »u/i« 12*/» 47» 26'/18 46! 168} 134 100 9 117} 134 4% 46} 14} 2! 5U 47} 125} 111 10} 125 1 26 Juli 27 Juli 28 Juli 29 Juli 101} 101} 101} 10l»/4 100 100} 100} 100 95% 97 9/ 971 94 94 94 94j 77f 76} 75 89) 89} 89} 90 94 94 94} 96 871 8'} 87} 88 59} 59 59} 59 57} 58 58 57} 67# 67 67} 66 27 26} 27} 29} m 11 17 53} 52} 54} 511 27» 2 1, 964 97 99 97 2lö 221 226 229 90 sy} 92# 91} 103} 101} 105} 103 *7/ia 9# li1/» 12} 137» 127» 13% 137» 38/l6 f/» 3#/ie 4 4# 4# 5% 5} 27} 26 28% 27% .3»/l6 3} 3} 3j 46} 46} 47} 444 169} 171} 177} 174; 132 133 133 1324 101 99% 102} 100; 72: 9} 9} 9# 116} 114} 118 134 132} 135 133 5'/ie 5»/» 5# 5»/» 46# 48} 51} 48} 'ij 14} 16 15} 30 28} 50} 50} 51} 51} 47| 1 47} 48} 48 129j 125 130 127} 114 110 115 114} 10 10} 12 11} 129 125 130 128 ll'/ia 10»/» 11V» 11»/» 41 38} 42} 45} 1 1 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 11