en fraai tycovinciaai Tlieuws Rechtszaken. MUumdiuid Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. WOGNUM. SINT-PANCP4S. HOORN. daarvan alsnog te ontslaan, nu geenszins vaststaat, dat zij in minder gunstige om standigheden verkeerden dan de tuinders, die hunne verplichting wel nakwamen Ten aan zien van de rente over 1931 dient derhalve gehandeld te worden overeenkomstig de des betreffende bepaling der voorwaarden, waar onder de voorschotten verleend zijn, volgens welke bepaling, het voorschot wordt ver hoogd met de rente, welke uit het bedrijf niet kan worden betaald. De beteekenis daarvan is uit den aard der zaak niet, dat de tuinders worden gedwongen tot het doen van betalin gen, welke hunne krachten te boven gaan, doch slechts, dat de vordering wegens ach terstallige rente op denzelfden voet als de verplichting tot terugbetaling, van het voor schot blijft bestaan, zoolang de kans op fi nancieel herstel van de belanghebbenden niet vervlogen is. Erkend moet intusschen worden, dat onu?r de tegenwoordige tijdsomstandigheden, nu de moeilijkheden voor de tuinders steeds grooter en derhalve de mogelijkheid van vol ledige schulddelging steeds geringer wordt, het de voorkeur verdient, de schuld niet ver der te laten oploopen en derhalve over te gaan tot liquidatie van de nieuw ontstane rentevorderingen, waaraan niet voldaan kan worden. Er is daarom aanleiding de rente over 1932 uit hoofde van de provinciale borg stelling voor rekening van de provinciale kas te brengen in die gevallen, waarin de ge meenten, welker besturen het best in staat zijn de draagkracht der belanghebbenden te beoordeelen, een overeenkomstige gedragslijn volgen, voor wat hun aandeel in de garantie aangaat. Betaling als borg beteekent geen kwijtschel ding, aangezien ae borg die betaalt, in de rechten van den schuldeischer treedt; er is voor de Provincie geen reden tot definitieve kwijtschelding over te gaan en zich aldus alle mogelijkheid van verhaal af te snijden voor het geval de andere crediteuren eventueel la ter wel verhaal zoeken. Indien de Provincie als borg betaalt, is echter in elk geval de be langhebbende over het betaalde bedrag in de toekomst geen rente verschuldigd, terwijl hij geen gevaar loopt voor dit bedrag verder te worden aangesproken, tenzij bijzondere om standigheden (b.v. faillissement) daartoe aanleiding geven. Voorshands kan de aangegeven regeling slechts gelden voor het jaar 1932, elk jaar dient opnieuw onder de oogen te worden ge zieq, of de betaling van de rente door de Provincie als borg in verband met toestand van den tuinbouw geboden is. Zoodra de be drijven weer normale baten afwerpen, behoo ren de belanghebbenden de rente van de hun verstrekte voorschotten zelf te betalen. Met het hier uiteengezette standpunt heb ben de Provinciale Staten zich vereenigd. Wij roepen bij dezen de medewerking van de gemeentebesturen in om de aangegeven regeling tot haar recht te doen komen Hier toe is noodig, dat, wanneer de rentevorderin gen over 1932 vervallen, door de gemeente besturen zoo nauwgezet mogelijk wordt na gegaan, in hoeverre de tuinders, die voor schot verkregen, in staat geacht kunnen wor den, aan die vorderingen te voldoen. Is dit wel het geval, dan dient te worden bevorderd, dat de tuinders de rente ook inderdaad be talen. In het andere geval zien wij gaarne de mededeeling tegemoet, dat de rente voor 30 door de gemeente wordt betaald, waarna betaling van de overige 70 uit de provin ciale kas zal kunnen volgen. Wat de aan akkerbouwers verleende voor schotten betreft, staan wij op het stand punt, dat behoudens wellicht enkele uit zonderingsgevallen de rente uit de be drijven betaald zal kunnen en moeten worden en dat ook geregeld aflossing moet plaats hebben. Wij verzoeken U, voor zooveel van U afhangt, hieraan de hand te houden. Ten slotte noodigen wij U uit, van het bo venstaande mededeeling te doen aan de ban ken, door welke voorschotten aan inwoners uwer gemeente verstrekt werden. LANGENDIJK. Men deelde ons mee, dat in tal van koolakkers de draaihartigheid weer is opge treden en dat verschillende ook door z.g.n. val Iers zijn aangetast. Over 't algemeen be looft de winterkool geen beste oogst. DE LANGENDÏJKER GROENTE VEILINGEN. Het blijft maar slecht gaan aan onze twee groenteveilingen en vele bouwers zullen verlangend uitzien naar het oogenblik, waar op ze net tweede gedeelte van het renteloos voorschot, door rijk en gemeenten beschik baar gesteld, in ontvangst kunnen nemen, ten einde het leven van zichzelf en van hun bedrijf nog wat te kunnen rekken. De Minis ter heeft ae gemeentebesturen bericht, dat het tweede bedrag ad 700.000 kan worden uitbetaald, zoodat in de meeste gemeenten weldra met de uitbetaling kan worden begon nen. Er zullen er echter nog wel verscheide- nen zijn, die eerst de gelden van de Provin cie zullen moeten betrekken. In de afgeloopen week was er nog niets, dat op verbetering van den algemeenen toe stand wees Sommige artikelen liepen zelfs nog in prijs achteruit. Zoo b.v. de aardappe len. De aanvoer ervan was niet groot en wel voornamelijk als gevolg van de zeer slechte prijzen. Tal van bouwers rooien ze wel, doch brengen ze niet ter markt, maar kuilen ze in op hoop van een meer toonenden prijs in het najaar. De totale aanvoer aan beidie veilin gen beliep in de afgeloopen week ongeveer 50 spoorwagens, wat niet veel meer is dan het vorige jaar in de overeenkomstige week, toen het beschot ongeveer een derde beliep van het normale ten gevolge van het optreden der aardappelziekte. Dit jaar is het beschot zelfs zeer groot, zoodat hieruit wel volgt, dat groote hoeveelheden worden ingekuild. Als dat te zijner tijd maar geen overvoerde markt wordt met de natuurlijke gevolgen eraan ver bonden Groote Schotsche muizen brachten aanvankelijk 0.80—1.50 op, welke prij zen nog zakten tot 0.701.20. Schotten, van geringere grootte, en in hoofdzaak voor het binnenland bestemd brachten/ 0.70— 3 op. Enkele partijtjes, die bijzonder gaaf en mooi waren en uitmuntten in kwaliteit, brachten soms nog iets meer dan 3 op, doch dit waren groote uitzonderingen. Het meeste moest worden verkocht voor prijzen tusschen 12. Blauwe Eigenheimers in gesorteer de partijen van de meest gewenschte grootte brachten 2—f 2.50. voor sommige iets meer, doch de meer grove werden voor 1.60 2 verkocht. Eigenheimers brachten 0.30—0.60 minder op. De aanvoer van Schoolmeesters was gering ze werden voor 1.70 verkocht. Duken brachten 1— 1ZU op. Voor drielingen werd f 120—2.50 be- tddld. Roode kool is een product, dat niet, als aardappels kan worden ingekuild of op an dere wijze bewaard. Die moet naar de markt worden'gebracht op straffe van waardeloos heid De prijs ervan was bedroevend slecht. Een enkel bijzonder mooi partijtje kon 1 of iets meer opbrengen, doch het meeste werd verkocht voor 60—80 cent per 100 Kg. Het kwam bovendien meermalen voor dat ze aan de veiling geen kooper kon vinden. De aan voer beliep ongeveer 30 spoorwagens. Met gele kool ging het al niet veel beter En al kwam het wel eens voor, dat met den minimum-prijs van 60 cent niet moest worden verkocht, herhaaldelijk werd toch ook dit be drag besteed. De hoogste noteering was 1 70 voor uitgezochte grootte en kwaliteit. Gemiddeld is niet 1 per 100 Kg. gemaakt. Voor vroege witte kool was alle belangstel ling afwezig. Voor zooverre ze kon worden verkocht, kon 60 cent, een enkele maal 70 cent worden gemaakt. Het vorige jaar waren deze 3 vroege-koolsoorten ook al laag in prijs, doch toen kon nog voor roode kool ge middeld 1.50 worden gemaakt, bracht ge'e kool nog 1.50—3 op en werd voor witte kool nog 1.30—2 betaald, waaruit men ziet, hoe veel slechter de uitkomsten nog zijn in vergelijking met 1931. Voor zilvernep was de stemming op de vet ling iets gunstiger: de prijzen liepen nog iets op, zoodat van 10 tot ruim 13 werd be steed. Drielingen golden van 5.40—7. Zilveruien zijn echter zeer laag in prijs n.1. 1.30—2. Voor gele nep werd ƒ11 12.30 betaald en gele drielingen van 5.30—5.90. Ongeveer 9 spoorwagens uien werden verhandeld. Bloemkool brachten vrij bevredigende prij zen op. Voor eerste soort werd n.1. 5 13 betaald, tweede soort bracht echter maar 23 op. De grootste aanvoer vond plaats aan de Broeker veiling, ongeveer 14000 stuks. De aanvoer van slaboonen nam toe, terwijl de prijzen zich vrijwel handhaafden. Voor de mooiste werd van 1013 besteed, minder mooie brachten 810 op. Met den aanvoer van vroege wortelen raakt het gedaan, de prijzen bleven beneden het bevredigende n.1. f 23.60. Tuinboonen, die uitsluitend te Noord- Scharwoude werden aangevoerd, brachten i 90—3 op. Bieten werden verkocht voor 0.80—3.70. De aanvoer van tomaten wordt ook gerin ger, de prijzen liepen intusschen vrij sterk op. A-kwaliteit, die aanvankelijk 12.50 op brachten, werden op 't eind der week voor ruim 18 verkocht; B steeg van 12.80 f 20.30, C van 12—17 en CC van 6— 8.30. Voor druiven werden goede prijzen be steed. Frankenthaler bracht 62 op, Alican- te ruim f 63 per 100 Kg. TEXEL. Onder de vele badgasten die onze gemeen te telt, bevindt zich o.a. Minister Verschuur. De heer N. C Schouten slaagde voor het examen Franseh L.O. HENSBROEK. Een openbare vergadering van den pol der Hensbroek werd gehouden op Maandag 1 Augustus v.m. 9 uur, onder voorzitterschap van den heer Jb. Groot Jr. De agenda bevat te slechts één punt en wel overdracht van den weg aan het hoogheemraadschap, waarvan twee afgevaardigden op de vergadering aan wezig waren, evenals B. en W. der gemeente. De vergadering die voor de pers om 10 uur toegankelijk zou zijn, werd om ongeveer kwart voor twaalf door den voorzitter ge opend. De voorzitter deelde mede, dat de jaarlijk- sche bijdrage in de onderhoudskosten voor den polder zullen bedragen f 2040. Aanvankelijk moest de polder bijdragen bijdragen f 3270, maar na aftrek van de pro- vicniaie bijdrage, groot 1230 wat het hoog heemraadschap toekomt, worden dan de kos ten voor den polder 2040, zonder meer. Verder deelde de voorzitter nog mede, dat het werk hoofdzakelijk zal worden uit gevoerd door de werkloozen uit deze gemeen te. Er zal een goed uurloon worden uitbe taald en hoofdzakelijk in accoord moeten worden gv werkt. Wat de vaste wegwerker S. Overman aangaat, deze zal door het hoog heemraadschap zooveel noodig worden over genomen op arbeidscontract. Hoewel het wat de kosten aangaat direct nog niet noodig is. werd met aigemeene stemmen besloten belas ting op de gebouwde eigendommen te hef fen. Dit zal nader worden besproken. Na nog eenige bespreking en een kleine discussie tusschen den voorzitter en den heer Wit werd met aigemeene s\mmen besloten den weg over te doen aan het hoogheemraadschap. Een dankwoord van een Jer heeren van het hoogheemraadschap werd uil gesproken. De heer V isser wees er nog op, dat wat betreft de wateneiding, tekloon en de eleciriciteit alles goed moet worden beschreven. Dit werd door de heeren toegezegd. Na nog enkele kleine mededeebngen volg de sluiting. Maandag ging onze populaire gymnastiek vereniging „Sport Staalt Spieren'' met haar adspirantaideelingen een uitstapje maken naar Bergen aan Zee. Het was te negen uur al een gezellige druk te van vroolijke kleine turnertjes bij de turn zaal. Toen even na negen uur de directeur W. de Rie het vertreksein gaf, werd, voorafge gaan door een 3-tal jeugdige tamboers, een kleine rondgang gemaakt om via bet rijwiel pad naar Koedijk te gaan, alwaar per tram de reis naar Bergen werd voortgezet. Na eenigen tijd op bet speekfuin te hebben verooosd. werd in den speeltuin „Duinver- als een dauwdrop in de zon wordt Uw teint door het dagelijksch gebruik van „Zij -Crème. In Prijzen van 203045 en 75 cent maak" een heerlijk glaasje ranja genoten en na ook daar nog even te hebben gespeeld, ging men weer naar de tram om naar zee ver der te reizen. Na aankomst aldaar waren heel vlug de kousen en schoenen uit. en onder goede be waking werd naar hartelust pootje gebaad, afgewisseld met verschillende spelletjes en tractaties. Veel te vlug was het weer 5 uur verzame len geblazen. Na te Bergen aan Zee nog eens een glas ranja gebruikt te hebben ging men met de tram van 6 uur weer huistoe tot Koe dijk, waar de motorboot van Schuur en Vis ser allen, na een heerlijk watertochtje, *weer in goeden welstand in het dorp aan wal zet te. Na nog een kieinen omgang werd weer naar het punt van vertrek gemarcheerd en het was de kinderen aan te zien dat zij een heel genoeglijken dag achter den rug hadden. Onder groote belangstelling der bevolking, niet het minst van de jeugd, werd het school plein weer bereikt, waar de directeur de ge leiders en kranige tamboertjes dank bracht voor het goed volbrengen van hun lang niet lichte taak en onder een door allen hartelijk en spontaan uitgebracht driewerf hoera van een der kleinste meisjes een mooie bouquet bloemen in ontvangst had te nemen, waarna ook dit feestje weer ten einde was. Een groot geluk was. dat het weer, dat zich 's morgens niet bepaald mooi liet aanzien, in den loop van den dag dusdanig veranderde, dat het aan zee een heerlijk toeven was. SCHAGERBRUG. Dinsdagmiddag 2 Augustus j.L werd de brandspuit gealarmeerd in verband met een begin van brand in een groote toooiklamp van den heer S. Blaauboer alhier, staande aan den Schagerweg. De brandspuit was tijdig ter plaatse, waar door de klamp kon worden behouden. Was de brandspuit later gewaarschuwd, dan zou den de vlammen de overhand hebben gekre gen en zou de in de onmiddellijke nabijheid gelegen veeschuur van den heer Blaauboer zeer waarschijnlijk eveneens zijn afgebrand. De geheele voorraad hooi van den heer Blaauboer is echter door dit voorval zoo goed als waardeloos geworden. Het dochtertje van den heer C. de M. te Schagerbrug kwam al spelende te vallen, waarbij een naald, welke op den grond lag, in haar been ter hoogte van de knie, drong. Bij een poging om het scherpe voorwerp er uit te trekken bleef de punt in het been ziften. De dok'er werd geraadpleegd, doch deze kon hier geen voldoende hulp bieden, zoodat vervoer naar Alkmaar noodzakelijk werd ge acht. WESTERBLOKKER. Mej M. Heijmans alfaier slaagde voor het examen nuttige handwerken. Trots de afsluiting van de Zuiderzee wordt er tegenwoordig nog vrij veel visch gevangen. Gisteren bedroeg de aanvoer zelfs 706 pond bot; 815 pond schol en 108 pond aal. OVERTREDING VAN DE WINKELSLUITINGSWET. Een automaat gewogen licht bevonden. en te Voor het kantongerecht te Rotterdam heeft gister terechtgestaan T. C. v. D., siga renwinkelier, wonende te Rotterdam, ter za ke dat hij op Zondag 24 Juli, des voormid dags te 11 3/4 uur, zijn winkel heeft open ge had en aan een persoon sigaren heeft ver kocht. Deze verkoop had plaats doordat v. D., nadat hij tevoren een zakje met siga ren had gevuld, dit gevulde zakje had gelegd in 'n bakje van een op de toonbank staande zgn. automaat. De kooper deed daarop drie dubbeltjes in die automaat, waarop een klepje openging en het bewuste zakje met si garen te voorschijn kwam. Verdachte demonstreerde ter terechtzitting zijn automaat, die van achteren geheel ge opend, met de voorzijde op de toonbank in zijn winkel staat. In elk vakje daarvan zit maar één zakje of doosje en het moet bij el- ken koop weer worden aangevuld. Het open gevallen klepje, waaruit het verlangde wordt verkregen, moet het publiek zelf weer dicht doen. Verdachte gaat, zoodra er een klant in zijn winkel komt, naar voren, bij zijn automaat staan en laat het publiek in den waan, dat het door middel van een ech te automaat het verlangde kan krijgen. Ver dachte heeft controle op het geld, dat in zijn automaat wordt gedaan. Het O M. eischte een geldboete van 40 subs. 8 dagen hechtenis. De kantonrechter-plaatsvervanger, mr. L. I de Haan. dadelijk vonnis wijzende, was van oordeel, dat. daar eerst bij het binnen komen van den klant het vakje gevuld werd en verdachte moet toekijken op de te verrich ten handelingen, het toestel van verdachte niet als een automaat is te beschouwen en verdachte niet het recht heeft om zijn winkel op Zondag open te houden. De kantonrech ter veroordeelde mitsdien v. D. tot een geld boete van 10 of 1 dag hechtenis, met te ruggave van het in beslag genomen toestel. DIEFSTALLEN IN KERKEN. Voor de vacantie-kamer der Amsterdam- sche i cchtbank heeft terecht gestaan een arbeider, die ingebroken heeft in de gerefor meerde kerk te Nieuwendan, gem. Amster dam, waar hij uit een collectebus ongeveer zes gulden wegnam, en twee tinnen bekers en een flesch wijn, die voor den dienst van het avondmaal waren bestmed. Van een fiets die ergens in het kerkportaal stond, nam hij bovendien het belastingplaatje weg. Later bracht de man een bezoek aan de herv. kerk aan den Buiksloterweg te Amster dam en forceerde daar drie collectebussen, doch deze waren alle ledig. De verdachte, die in het bezit van een tasch met inbrekerswerktuigen werd aange houden bekende. Tegen hem eischte de Officier van Justitie, gelet op de veroordee lingen di de verdachte reeds achter zich had negen maanden gevangenisstraf. De rechtbank zal over een week uitspraak doen. DRIE KUNSTBLOEMEN GESTOLEN. De vacantie-kamer der Amsterdamsche rechtbank heeft gister een vrouw wegens diefstal van drie kunstbloemen ter waarde naar 69 cent cent veroordeeld tot vier maan den gevangenisstraf met aftrek van den in voorloopige hechtenis doorgefcrachten tijd Daar de vrouw juist "ie<- maanden in voor arrest vertoefde, werd zij dus onmiddellijk in vrijheid gesteld. TEGEN FASCISME EN OORLOG. Gisteravond belegde het Comité tegen Fas cisme en Oorlog „Antifo", samengesteld uit eenige revolutionaire politieke partijen en vakorganisaties, een meeting tegen het fas cisme op het IJsclub terrein te Amsterdam welke meeting bezocht was door naar schat ting ruim 1500 personen. Nadat de voorzitter van het Amsterdam sche Comité, de heer Langkemper, een kort openingswoord had gesproken, werd het woord gevoerd door den heer H. Sneevliet, voorzitter van het N.A.S. DOOR ZIJN PAARD MEEGESLEURD Landbouwer aan de gevolgen bezwe ken. Toen de landbouwer P. Rovers te Geffen zijn paard uit de weide had gehaald, schrok het dier onderweg naar huis eenklaps en sloeg op hol. R. die het touw om de hand ge draaid had, zag geen kans los te komen, hij sloeg tegen den grond en werd een 800 meter door het hollende dier meegesleurd. Met een hersenschudding werd de man opgenomen. Enkele uren later is hij overleden. DE CHAUFFEURSSTAKING TE DEN HAAG. Er 'moet binnen acht dagen een ein de aan komen, zeggen B. en W. B. en W. van Den Haag hebben tot de par tijen, betrokken bij het taxi-conflict, een brief geschreven, waarin zij schrijven, dat het naar hun meening in het belang van het verkeer is, dat aan de stations en op de verdere taxi standplaatsen een voldoend aantal voertuigen aanwezig is. B. en w'. meenen niet langer een afwach tende houding te kunnen aannemen. Het col lege ziet zich daarom genoodzaakt mede te deelen, dat het, indien binnen acht dagen na dagteekening van den brief (29 Juli) geen wijziging ten goede in den stand van de sta- kig zal zijn gekomen, tot intrekking zal over gaan van de stationeervergunningen, welke zijn verleend aan de bij de staking betrokken instellingen. WERKLOOZENSTEUN TE AMSTERDAM. Een gewijzigde regeling op last van den minister. Zij beteekent een be langrijke verlaging. Dezer dagen is, op last van de regeering, een nieuwe regeling ingevoerd voor den werk- loozensteun, welke voor een deel der steun- trekkenden een vrij belangrijke vermindering van het inkomen tot gevolg heeft. Voor de cri.-iswerkloozen, die hun steun ontvangen via de vakvereenigingen, is de uitkeering ver minderd van 13.50 tot 12, waarbij per kind komt f 1.35 (tot nu toe 1.50). De vermindering wordt echter niet dadelijk geheel ingevoerd; voor de helft is zij Maan dag ingegaan; de verdere daling komt in October. Voorts heeft de minister de bepalino ge maakt, dat voor steuntrekkende gezinnen, die cok gezinsinkomsten hebben, de steunuitkee- ring zoodanig moet zijn, dat de totale in- komste nniet hooger worden dan anderhalf maal den maximalen steun. De mededeeling van de nieuwe regeling heeft aan het stempellokaal aan de Baarsjes eenige onrust verwekt. OMZET RIJKSAFSLAG TE IJMUIDEN. Sterke vermindering. In de afgeloopen maand bedroeg de visch- omzet in den rijksafslag te IJmuiden 444 000 gulden of 403.000 gulden minder dan in Juli van het vorig jaar. Sedert Januari in dit jaar werd er 1.860 000 gulden minder ontvangen, dan in hetzelfde tijdvak van 1931, hetgeen voor het rijk een verlies beteekent van 37.2000 gulden aan retributierechten. SALARISVERLAGING BIJ DE K. L. M. Met 1 Sept. a.s. 5 pel. en misschien later nog evenveel. Naar wij vernemen, heeft de directie van de K.L.M. aan het geheele personeel medege deeld, dat met ingang van 1 September a s. de salarissen en loonen met 5 pet. zullen worden verlaagd, zulks teneinde het loon- en salarispeil meer in overeenstemming te bren gen met dat van het personeel in particulie ren en overheidsdienst. De directie der K.L.M. heeft er voorts de aandacht op gevestigd, dat deze salarisver laging met 5 pet. niet beteekent, dat niet een tweede kan volgen. HANDWERK TER BEVORDERING VAN WERKVERSCHAFFING. In de jongste raadsvergadering te HengelA (O.) zijn door wethouder Voogdgeest mede- deelingen gedaan over de conferenties, welke gehouden zijn met betrekking tot het doen uit voeren van werkzaamh' '"'i voor het Twente- Rijnkanaal in werkve taffing, aan het traject Deldcn-Goor. Het iigt in de bedoeling, de bovenste twee meter door handwerk te laten verwerken. Werd dit werk door ma chines, d.i. op de normale wijze, verwerkt, dan zou een bedrag van f 94.OÜ0 aan loon moe ten worden uitgegeven. Nu is dit echter ge stegen tot 142.000 Het ligt in de bedoeling, hier een uniforme loonregeling in te voeren van 30 ct. per uur 20 bijslag. Gepoogd is nog, dit percentage te verhoogen tot 25, doch hoogstwaarschijnlijk zal dit niet gelukken. Het is de bedoeling, hier arbeiders uit Hen gelo, Enschedé, Oldenzaal, Lonneker en zoo mogelijk uit Almelo te'^èik te stellen. Er zal 50 uur per week gewerkt worden. Vrijdag zal de eerste ploeg vertrekken. COMMIES DER POSTERIJEN GESCHORST. Verdacht van diejstal in zijn ambt. Herhaaldelijk deden zich bij het postkan toor te Zwolle klein kastekorten voor. Verden king werd sedert eenigen tijd gekoesterd tegen een commies, die persoonlijk nogal royaal leefde. De man was belast met de kas- siersafdeeling, waaronder ook de afrekening met de bijkantoren valt. Dezer dagen kreeg men zekerheid en de commies, die een inko men had van 3600 benevens een toelage van 400 als reserve-officier, werd geschorst. Hij is gehuwd en vader van kinderen. HOOFDREDACTEUR VAN WEEKBLAD „HET LEVEN". Met ingang van 1 October a s. is benoemd tot hoofdredacteur van het weekblad „Het Leven" de heer Ph. Pinkhof, redacteur- corresoondent van het dagblad „De Tele graaf" te Rotterdam. Behalve als journalist is de heer Pinkhof onder zijn pseudoniem „Rido" algemeen be kend als de schrijver der populaire revues var dien naam. EEN KLANT AAN WIEN NIET VERDIEND WERD. Te Zaandam is gistermorgen een 33-jarigt man uit Amsterdam aangehouden, onder ver aenking van diefstal van een gedkistje, dat ongeveer tachtig gulden bevatte, ten nadeele van een opticien. De man was in den winkel gekomen onder voorwendsel een barometer te willen koopen. Bij zijn vertrek had hij de deur niet in het slot getrokken. Toen de op ticien zich weer naar zijn werkplaats had gftvtYs <je„I.n^.n naar binnen geslopen en heett het geldkistje weggenomen. De politie is erin geslaagd hem aan boord van dé boot !!?aJ^Ja?ter-amvaan te houden- Het geldkist ]e werd in zijn bezit gevonden. 81. Uea volgenden morgen waren de kaboutertjes wee uit gerust van het feest en toen Tuimeltje en Kruimeltje den ka- n" n"i? eÉe/d'wamen, was deze erg zenuwachtig. Ik moet jullie allebei hebben, zei de goede man. De andere kabou'er- lVer. n,ets van *-eten, maar jullie moeten samen naar het kasteel van mijn grootvader. Daar ligt in een der kasten mijn geboorteacte en deze moet ik hebben want ik kau er niet achter komen hoe oud ik nu al ben. Maar je mad het tegen niemand zeggen hoor, en nadat Tuimeltje en Kruimeltje beloofd hadden alles geheim te zullen houden, gingen ze op baas heelemafi' kasteel van den grootvader van den kabouter- meer en Tua^°mnnÊd door water. Nooit kwam daar iemand naar toe l, moest dus een bootje zien te vinden om er ze een w a varen- Dicht bij een huisje gekomen zagen heele hnn„ L .JP staan en gelukkig konden ze die na een vertie ieman^061'6! naar ^et water dragen. Ze hoorden in de bet huis aankomen en zagen dat het de juffrouw was uit

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 4