DAGBLAD VOOR ALKMAAR EN flMSTREKEN, J)jag£Üiksch Oveczkht {Buitenland Vrijdag 5 Augustus 1932 No. 183 Dit nummer bestaat uit drie bladen BOLIVIA EN PARAGUAY NOG NIET IN OORLOG. Voortgang der mobilisatie en der gevechten. Paraguay zoowel als Bolivia zijn tot een vre delievende oplossing van het geschil bereid en hoewel nog geen oorlogsverklaring is af gekondigd toch gaat men in beide landen door met mobilizeeren. In de hoofdstad van Paraguay verdeelt het Roode Kruis nog steeds gasmaskers onder de burgerbevolking. De regeering laat groo te hoeveelheden dezer maskers vervaardigen. De Boliviaansche vlieghaven is slechts vier vlieguren van Asuncion gelegen. Bur gers melden zich aan voor den krijgsdienst. Te Puerto Nuevo moest de politie honderden burgers van de vaartuigen, waannede de troepen naar de grens zouden varen, verwij deren. Honderden jonge menschen belegeren als het ware het ministerie van oorlog. Zij dringen er op aan instructie te ontvangen in schieten. Kinderen trekken door de straten onder het zingen van vaderlandsche liederen Te La Paz, de hoofdstad van Bolivia, vreest men dat een eventueele oorlog zal lei den tot een versperring van de Boliviaan sche grens door de naburige neutrale staten. Zulks zou een zeer gevoelige maatregel zijn, aangezien Bolivia aan geen toegangsweg naar de zee zOud hebben, terwijl Para guay ieder oogenblik toevoer kan verkrijgen via de Paraguay rivier. Practisch zou een dergelijke stap der staten een steun aan Pa ragay beteekenen. Ook gaat men door de schuldvraag op te lossen, ieder op zijn manier. Het Boliviansche gezantschap te Londen publiceert een verklaring, waarin gezegd wordt, dat de huidige situatie is ontstaan tengevolge van het afbreken der bemidde lingsonderhandelingen te Washington door Paraguay en tengevolge van den Paraguaan- schen aanval op de Boliviaansche forten Santa Cruz en Florida in de Gran Chaco. Als repressaillemaatregelen hebben de Boli- vianen toen de Paraguaansche forten Cor- rales, Toledo en Bouqueron bezet. De regeering van Paraguay heeft gister telegrafisch een nota toegezonden aan den president van den Volkensbondsraad, waar in hij er op wijst dat Paraguay reeds her haaldelijk bewijzen heeft geleverd van goe den wil te zijn voor een vreedzame regeling van de kwestie der grenzen. Bolivia zou zonder eenige moreele en juridi sche motiveering overgegaan zijn tot een aan valsoorlog en heeft op deze wijze de bepa lingen van het Volkenbondspact geschonden. De nota bevat evenwel geen enkel voorstel met betrekking tot den weg welke zou moe ten worden ingeslagen om het conflict op vreedzame wijze te regelen. Mattos, de president van den raad van den Volkenbond, heeft, naar Reuter aan het Hbld. bericht, het antwoord van Bolivia op zijn nota van Dinsdag ontvangen. Hij deelde onverwijld de regeeringen te La Paz en te Asuncion mede, dat zoowel de eene als de andere regeering zich in haar ant woord verbindt, niet meer haar toevlucht te nemen tot geweld en hun geschil aan arbi- targe te onderwerpen. Gutierrez, de minister van buitenlandsche zaken van Bolivia, verklaart, na herinnerd te hebben aan den oorsprong van het conflict in het antwoord inderdaad dat Bolivia, reke ning houdende met de mededeeling van den Volkenbond, bereid is om onder de reserven, die de neutrale landen kennen, de quaestie aan vredelievende regeling te onderwerpen. In overeenstemming met de uitnoodiging van den voorzitter van den Volkenbonds raad Matos, dat de mogendheden, die lid zijn van den raad, zijn stap tot bijlegging van het conflict tusschen Bolivia en Para guay zouden ondersteunen, heeft de Duitsche regeerijig, haar vertegenwoordigers te La Paz en Asuncion opgedragen, in vriend- schappelijken vorm het optreden van den raadsvoorzitter te ondersteunen. Ondanks al dit geijver voor den vrede en ondanks de verklaringen van de beide in het geding zijnde landen, is de hevigheid der gevechten er niet minder om. De chef van de vierde Boliviaansche divi sie meldt uit Tarya in Zuid-Bolivia, dat in de Pilcomayo-sector aan de Gran Chaco- grens een hevig artilleriegevecht heeft plaats gehad. De Boliviaansche artillerie heeft de stellingen der Paraguanen met zwaar geschut beschoten en naar de chef van genoemde di visie mededeelt, heeft het bombardement vol- le;'ig succes gehad. Het bericht is in Bolivia met groot ent housiasme ontvangen. De Daily Herald meldt uit Buenos Aires, dat de vrouwen in San José het eerste Para guaansche amazonenbataljon hebben ge vormd. De dames zijn bewapend met lange Kapmessen. Oc recruteering van het amamzonenbatal- jon wordt georganiseerd door den meisjes- bond, bestaande uit kleinkinderen van offi cieren van het oude Paraguaansche leger. Wij hebben gezworen geen poeier, geen lip penstift, geen schink, enz. te gebruiken, zoo lang de Grand Chaco niet weer in handen van Paraguay is, zeggen ze. De Daily Herald verneemt eveneens uit Buenos Aires, dat het ingrijpen van Enge land, Frankrijk, Duitschland Italië en de Ver. Staten te La Paz in de hoofdstad van Bolivia groote verontwaardiging heeft ge wekt. De Boliviaansche pers schrijft, dat aanvaarden van het abitragevoorstel gelijk staat met het opgeven der souvereine rechten. In Argentinië heeft men de hoop uit opge geven, dat een oorlog vermeden zal kunnen worden. Argentinië acht zich sterk genoeg om hierop invloed te kunnen uitoefenen. De „Times" herinnert er aan, dat het Ame rikaansche departement van buitenlandsche zaken in 1928 een leening van het bankiers huis Dillon Read aan Bolivia ten bedrage van 23 millioen dollar heeft goedgekeurd. Van dit bedrag werd 5 millioen dollar uitbe taald aan een bewapeningsfirma voor muni tie. De leening werd goedgekeurd in weerwil van de gebruikelijke politiek van het departe ment om zijn veto uit te spreken over leenin gen voor munitie en ondanks het verzet van het departement van handel, dat de leening wel wat erg riskant vond. Bolivia is ten aan zien van deze leening in gebreke gebleven. Als de oorlog dus verklaard wordt, zal Boli via althans gedeeltelijk bewapend zijn met munitie verkregen door middel van geld uit de Ver. Staten met medewerking van het departement van buitenlansche zaken. DE GEBEURTENISSEN IN DUITSCHLAND. Verscherpte maatregelen tegen daden van terreur in Pruisen. De te Berlijn aanwezige Rijksministers hebben zich Donderdag in een kabinetsziting bezig gehouden met de nog steeds aanhou dende daden van terreur in de verschillende deelen des Rijks. Het verluidt, dat de Rijksregeering voor nemens is onverwijld verscherpte bepalingen uit te vaardigen, indien geen merkbare wijzi ging intreedt. Ook het Pruisische staatsmi- nisterie heeft zich met deze aangelegenheid bezig gehouden. Naar wij nader vernamen, zal het van de gebeurtenissen der eerstvolgende 18 uur ai- hangen of besloten zal worden de verscherpte bepalingen tot bestrijding van daden van terreur, waartoe door het Rijkskabinet reeds is besloten, bij noodverordening van den Rijkspresident van kracht te verklaren of niet. Tot de nieuwe bepalingen zou o.m. behoo- ren de doodstraf, welke in kort geding uitge sproken. Ordelijk verloop der begrafenis plechtigheid te Koningsbergen. De ter aardebestelling van de slachtoffers der recente onlusten is volkomen rustig en zonder incident verloopen. Er moesten slechts enkele personen worden gearresteerd, toen deze een poging deden de orde te verstoren Aanslag op communist. In den nacht op Donderdag zijn te Tilsit acht pistoolschoten gelost op de woning van een communist. De vensterruiten der woning werden vernield. De daders zijn per auto ontkomen. Wels en Vogel bij Bracht. De voorzitter van de sociaal-democratische partij, Otto Wels en Hans Vogel, hebben, naar de „Vorwaerts" meldt, gister bij dr. Bracht ten scherpste geprotesteerd over den nationaal-socialistischen terreur in Oost- Pruisen, Sleeswijk-Holstein en andere deelen van Pruisen. Zij legden er den nadruk op, dat zij zouden grijpen aan de noodzakelijk heid voor de republikeinsche bevolking van middelen tot zelfbescherming, wanneer de be scherming van den staat mocht falen. De plaatsvervangende rijkscommissaris heeft erkend, dat hij het gevaar inzag en verklaard, dat hij er naar streefde dit gevaar meester te worden. Duitsch-nationalen eischen ver bod van de comm. partij en vor ming van een hulppolitie. In een vergadering van de Duitsch-natio- nale volkspartij te Brunswijk werd door dr. Langebartel medegedeeld, dat men bij het staatsministerie had voorgesteld de commu nistische partij te verbieden, teneinde den ge- wetenloozen opruiers tot burgeroorlog hun ophitsing te beletten. Verder deelde hij mede, dat de kringvereeniging Brunswijk-stad bi! het staatsministerie had aangedrongen op het instellen van een hulppolitie voor Brunswijk Deze zou dan gelijkelijk moeten worden sa mengesteld uit S.A.-mannen en Stahlhelm- leden. De hulppolitie moet alleen reeds wor den ingesteld, om den staat de kosten te be sparen, die ontstaan doordat de Brunswijk- sche overvalcommando's vaak worden opge roepen tot bescherming van de bevolking van het land Brunswijk. Zoo is in Hasselfelde reeds sedert Zaterdagnacht een commando gestationneerd om orde en rust te handhaven Men mag daarom niet langer doof zijn voor het voortdurend vragen van de landbevolking om een hulppolitie. Reeds in de eerstvolgen de dagen zal hierover worden beslist. Voortdurende beraadslagingen der Pruisische regeering. De beraadslagingen van het Pruisische staatsministerie duurden Donderdag tot laat in den avond voort. Op den voorgrond ston den de voorbereidende beraadslagingen welke het Rijkskabinet heeft gevoerd ter bestrijding van de terreur. Mocht de uitvaardiging eenêr desbetreffende noodverordening van den Rijkspresident noodig worden geacht, dan zouden hieruit consequenties te trekken zijn door de Pruisische regeering. Schietpartij in een nat.-soc. gebouw te Chemnitz. In den afgeloopen nacht ontstond in een clublokaal van de Nazi's een schietpartij, toen twee personen, die niet tot de nat.-soc. partij behoorden, aldaar verschenen. Hierbij werd een persoon gedood. Verschillende aanslagen te Ko ningsbergen opgehelderd. Van de zijde van het politiepresidium te Koningsbergen wordt medegedeeld, dat de voorgenomen aanslag op 't vakvereenigings- gebouw te Koningsbergen op 1 Augustus Is opgehelderd. De desbetreffende stukken wer den heden ter beschikking der justitie gesteld. De acht daders zijn S. A.-leden van de twaalfde stormbrigade. Ook een geval van brandstichting en vier pogingen tot brand stichting op 1 Aug. j.1. zijn opgehelderd. In verband hiermede zijn 13 personen gearres teerd, die eveneens tot de twaalfde storm brigade der S. A. behooren. EEN BRIEF VAN DEN DUITSCHEN RIJKSKANSELIER AAN DR. BRACHT. Lof voor de Pruisische politie. Rijkskanselier von Papen heeft, meldt de N.R.Crt., aan dr. Bracht een brief geschre ven, waarin 'hij o.a. zegt, dat de harde ver kiezingsstrijd buitengewone eischen aan de 'krachten van de poli-ie heeft gesteld. Het nog nimmer bereikte* aantal en grootte van de verkiezingsvergaderingen, de hart-dochten van de kiezers, en helaas ook de pogingen tot openlijke terreur hebben van elk van hoog tot laag, in het bijzonder ook te Berlijn, het uiterste geëischt. Dappere ambtenaren heb ben leven en gezondheid opgeofferd. Het is mij een bijzondere behoefte, alle be trokken leiders en ambtenaren hiervoor den dank der rijksregeering te betuigen. Ik ver zoek u, dr. Bracht, mijn dank aan de Pruisi sche politie over te brengen. Ik hoop, dat de door den rijkspresident bevolen godsvrede een welverdiende rustperiode voor de politi" moge zijn. Ik spreek echter ook het vertrou wen uit, dat haar waarschuwing tegen daden van geweld en het gepast gebruik maken van de wapens mogen bijdragen tot het herstel van geordende toestanden. JACHT OP EEN BANDIET. In de kasafdeeling van het filiaal der Rijks bank te Stettin maakte gistermorgen een man zich verdacht door telkens kasloopers, die het vertrek verlieten na fegaan en goed1 op te nemen, lezen we in de N.R.Crt. De politie werd gewaarschuwd en op de verdachte hou ding van den man opmerkzaam gemaakt. Toen een politie-beambfe tot zijn arrestatie wilde overgaan, loste de misdadiger een schot, waardoor een voorbijganger ernstig werd gewond. Hij dwong met een revolver in de hand een taxi-chauffeur hem naar het station te rijden. Het „Ueberfallkommando" nam aan de achtervolging van de taxi deel en trachtte het voertuig door revolverschoten tot stilstand te brengen. Tusschen de politie mannen en den vluchteling ontstond een he vig vuurgevecht, waarbij de bandiet zoo ern stig werd getroffen, dat de chauffeur zijn wagen deed stoppen en den inzittende kon laten arresteeren. Door een kogel van den bandiet werd een politieman intusschen nog ernstig gekwetst. DIEESTALLEN IN DUITSCHE WARENHUIZEN. Naar thans gebleken is, is met den aan vang van de groote seizoensuitverkoopen in de groote Berlijnsche warenhuizen een ge heele reeks van internationale dieven te Ber lijn aangekomen. Tot dusver is het de politie gelukt 15 van deze dieven te arresteeren, waarbij aan het licht kwam, dat zij speciaal met het doel hun slag te slaan bij deze sei zoensuitverkoopen uit Europeesche hoofd steden, zooals Warschau, Boedapest, Praag, Stockholm en zelfs uit Helsingfors naar Ber lijn waren gekomen. DAT KOMT ER VAN Een bakker te Schwerin heeft een hoogst onaangename ervaring opgedaan. Hij had zijn hond met zich mee genomen in zijn slaapkamer, waar hij voor het dier een slaap gelegenheid inrichtte. De hond werd echter door het overluide snurken van den bakker zoo opgewonden, dat hij hem een stuk van zijn neus afbeet en nog eenige verwondingen toebracht. HET FRANSCH-BELGISCHE ECONOMISCHE ACCOORD. Amerikaansche stappen. Naar het economische blad „Information" meldt, is het juist, dat de Amerikaansche regeering in Parijs stappen heeft gedaan in verband met de Fransch-Belgische economi sche overeenkomst. Bij de onderhandelingen maakt Amerika aanspraak op het recht van meestbegunstiging. NOODWEER BOVEN HET MOEZELGEBIED. Gistermiddag is boven het Midden-Moezel gebied een hevig noodweer losgebarsten, dat even groote schade heeft aangericht als het noodweer van eenige weken geleden. In bui tengewoon korten tijd waren wijnbergen en velden overstroomd. Wijnstokken etc. wer den door het water weggesleurd. De wijn oogst is op vele plaatsen voor de helft ver nield. De schade is nog niet te overzien. Vol gens een mededeeling van de rijksspoorweg directie bij Trier is de spoorbaan bij Lieser Muehlheim tijdens het noodweer over stroomd, zoodat het treinverkeer moest wor den stopgezet. De baan kon echter spoedig weer worden vrijgemaakt. MUSSOLINI OVER HET FASCISME. Mussolini heeft een schriftelijke uiteenzet- ting gegeven van de politieke leer van het fascisme. In de inleiding verklaart Mussolini, dat hij het fascisme niet heeft geschapen op de basis van een reeds gereede leer, doch dat hij eerst de wet van het handelen heeft gevolgd. Mus solini vervolgt dan: Het fascisme heeft thans zijn eigen doelstel ling in alle kwesties, welke materieel en gees telijk van belang zijn voor de volkeren der wereld. Vóór alles gelooft het fascisme, wat de toekomst en de ontwikkeling der mensch- heid in het algemeen betreft en wel afge zien van iedere referte aan de huidige poli tiek niet aan den eeuwigen vrede. Derhalve wijst hij het pacifisme terug. Slechts de oorlog brengt alle menschelijke energie tot de hoogste spanningen. Een leer welke uitgaat van de voorwaarde den vrede te eischen is het fascisme vreemd. Het fascisme bestrijdt beslist iedere leer, die de basis vormt van het z.g. wetenschappelijke en marxisti sche socialisme, d.w.z. de leer van het histori sche materialisme. Het fascisme staat geheel tegenover de liberale doctrine, zoowel op het gebied der politiek als op dat van het bearijfs- leven. HET BRITSCHE RIJK EN DE WERELDOORLOG. Gister achttien jaren geleden is Groot-Brit- tannië den oorlog ingegaan. Gedurende het laatste weekeinde zijn te Thiepval en Arras gedenkteekenen onthuld ter nagedachtenis van 100.000, die in onbekende graven in deze beide streken rusten, waarmeae de lijst van graven op de oorlogsvelden, waar meer dan een millioen Britten zijn gevallen, is vol tooid. Thans worden nog ieder week de over blijfselen van ongeveer 20 gesneuvelden ge vonden op de voormalige slagvelden in Frankrijk en de Vlaanderen, waar zij dan worden ter aarde besteld op een der 925 oor logskerkhoven der Rijksoorlogskerkhovencom- missie. Behalve deze, een millioen man, die gesneu veld zijn, werden tijdens den oorlog twee mil lioen mannen gewond. Talloozen hiervan lijden nog steeds. Tot hen behooren zes dui zend die opgenomen zijn in speciale tehuizen voor geesteszieken, terwijl 30.00 slachtoffer zijn geworden van chronische neurasthenie. KAPITAAL VLUCHT UIT SPANJE. Een organisatie ontdekt. Gister is in Madrid een Portugeesch reizi ger gearresteerd wegens het ongeoorloofd buitenlands brengen van Spaansch kapitaal. In aansluiting hierop werd een wijdvertakte organisatie ontdekt, die zich bezig hield met het uitvoeren van kaprtaalvlucht. Men verwacht, dat boetes ten bedrage van 27 millioen pesetas zullen worden opgelegd Naar verluidt heeft koning Alfonso bij zijn vertrek uit Spanje 8 millioen pesetas meege nomen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Mantsjoerijsch waarnemer. Het telegraafagentschap Sjimboen Rengo meldt thans, dat de Mantsjoerijsche regee ring den Amerikaan George Rea heeft be noemd tot waarnemer der Mantsjoerijsche regeering bij den volkenbond. Het telegraafverkeer op Mants- joerije wordt gesloten. Uit bevoegde bron wordt vernomen dat de regeering van Nanking besloten heeft den telegraafdienst op Mantsjoerije te sluiten. Gevechten bij Nioetschwang. Standrecht afgekondigd. Bij de Mantsjoerijsche haven Nioetsch wang is het tot gevechten gekomen tusschen Japanners en Chineesche vrijscharen. Thans 134e Jaargang ■■■■■MM——— l&RANDSPIRITUS- n thaalicMjes (varnikkald-kopar haard. Z |n model) koiten f 2.- por «tak, met e grati» ichenkkurk. 5p r tusverkoopkanf. „Bergen op Zoom-Delft". is het standrecht afgekondigd. Landingstroe pen van Japansche torpedojagers en een Ja- pansche kruiser hebben de stelling der Chi neesche vrijscharen in de omgeving van Nioetschwang aangevallen, waarbij zij door artillerievuur van den kruiser werden ge steund. Bombardementsvliegtuigen der Mantsjoe rijsche regeering hebben de stellingen der vrijscharen gebombardeerd. De gevechten bij Nioetsjwang. De Chineesche vrijwi lligersgroepen heb ben tijdens de gevechten bij Nioetsjwang ver sterking gekregen en deden verscheidene hardnekkige aanvallen. De in de stad woon achtige Japanners hebben aanzegging gekre gen hun toevlucht te nemen in het Japansche consulaat. Alle banken zijn gesloten. Boven dien zou in de stad cholera zijn uitgebroken. De Chineesche vrijwilligers zijn op verschil lende plaatsen in de omgeving van Moekden verschenen. In het begin dezer week zijn niet minder dan 10 aanvallen op den Zuid- Mantsjoerijschen spoorweg gedaan. WEER ZWAAR WEER BOVEN POLEN. Vier personen gedood door de bliksem. In verschillende deelen van Polen hebben hevige onweersbuien gisteren opnieuw groo te schade aangericht, terwijl bovendien een viertal slachtoffers door den bliksem werden gedood en 21 deels zwaar gewond. Te Kiel sloeg de bliksem in een groepje kinderen, waarvan vier weiden gedood. HET DRAMA TE MIAMI (VER. STATEN). - De openbare behandeling van het drama te Miami (Florida) is begonnen, lezen we in de N.R.Grt. Een der getuigen is mevr. Keith Miller, de vliegster, in wier woning de jonge vlieger en journalist Haden Glarke sterven de werd aangetroffen. Mevr. Miiler vertelde, verliefd te zijn ge worden op Clarke en dat aan Lancaster, met wien zij jarenlang bevriend was geweest, te hebben doen weten. Lancaster was toen per vliegtuig uit Californië naar Miami gevlo gen. Daar aangekomen kreeg Lancaster twist met Clarke; maar 't werd nog bijgelegd. De beide heeren hadden beiden een slaapkanis en om twee uur 's nachts werd mevrouw Mil ler gewaarschuwd door Lancaster dat Clar ke zich van het leven had beroofd. Op een vraag van den rechter aan mevrouw Miller of zij met Lancaster verloofd was geweest antwoordde zij: Men kan niet verloofd zijn met iemand die nog getrouwd is. Maar het was mijn plan geweest later met hem te trouwen en dat p'an had al jaren bestaan. GEWELDIGE BRAND IN CHICAGO. 3000 varkens, 500 stuks rund vee en 700 schapen verbrand. In het centrum van Chicago is een reus achtige brand uitgebroken, waardoor eenige graansilo's geheel werden vernield, waarna 't vuur de gebouwen van de Omaha-Packing Company, een der grootste vleeschconcern- fabrieken met slachterijen, aantastte en even eens geheel vernielde. De totale schade wordt geschat op ruim 6 millioen dollar. 3000 varkens, 800 stuks rundvee en 700 schapen die in de stallen der onderneming aanwezig waren om geslacht te worden, kwamen in de vlammen om. Verder werd het vleesch van 2500 geslachte runderen alsmede 8 millioen pond gezouten vleesch door hei vuur vernietigd. De hoeveelheid verbrand koren bedraagt 900.000 bushels tarwe, mais en haver. Meer dan 300 brandweerlieden namen aan het blusschingswerk deel. Ook eenige vleeschtreinen, die geheel be vracht op het fabrieksëmplacement voor ver zending gereed stonden, werden door de vlammen vernield. DE BEHOEFTEN AAN BIOSCOPEN. Naar de Film-Kurier meedeelt, zijn er in 1930'31 in Europa 801 nieuwe bioscopen verrezen met ongeveer 680.000 plaatsen. Aan het hoofd staat Engeland, dat in deze twee jaren 170 bioscopen met 248.000 plaat sen opende. Dan komt Frankrijk met 160 bioscopen, plaats biedend voor 119.000 be zoekers. Als derde volgt Duitschland met 65 bioscopen en 62.500 plaatsen. Bij het relatief kleine aantal voor Duitsch land moet men in aanmerking nemen, dat reeds vroeger in de stijgende behoefte wera voorzien. In de vierde plaats komt Tsjechoslowakije met 160 bioscopen, die echter 65 000 plaat sen hebben. Achteraan volgt Polen, dat slechts in die twee jaar één bioscoop opende met 1000 plaatsen. Roemenië won het nog van Polen met 45 bioscooeu en 17.000 plaatsen. Deze Courant wordt ELKEN AVOND, behalve Zon en Feestdagen, uitgegeven. Abonnementsprijs per 3 maanden bij vooruitbetaling voor Alkmaar 2. franco door het geheele Rijk 2.50. i^osse nummers 5 cents. PRIJS PER GEWONE ADVERTENTlENs Van 15 regels 1.25, elke regel meer 0.25, groote contracten rabat. Groote letters naar plaatsruimte. Brieven franco aan de N. V. Boek- en Handelsdruk kerij v b. HERMs. COSTER ZOON, Voordam C 9, postgiro 37060. Telef. 3, redactie 33. J Directeur: C. KRAK. Hoofdredacteur: Tj. N. ADEMA. Paraguaansch amazonenbataljon gevormd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 1