YMRIAP^K2 Aspirin Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Uw gezondheid eenig op de wereld toe: „Nu sta je hier alsof je geen tien kan tellen. Je moest je schamen. Je hebt je heele leven bedorven. Je lijkt wel gek, of liever, was het dat maar, dat zou beter voor je zijn". Verdachte gaf als reden voor zijn daad op, dat hij zoo in de schuld zat. President: Je bent een domme lummel! Bah! De advocaat-generaal mr. A. Brants, zei- de, dat deze overval volgens alle regelen der kunst van Chicago was opgezet. Spr. wees op de herhaling dezer feiten en vroeg zich af, of een land, waar zulke dingen als regel kunnen plaats vinden, nog onder de beschaaf de naties mag worden gerekend. Spr. concludeerde tot verhooging der straf tot zes jaar. Mr. ph. Houwing, uit Rotterdam, betoog de, dat de jeugdige onbezonnenheid van ver dachte doch geen misdadige aanleg oorzaak van dit misdrijf is geworden. Moerman, die steeds groot wilde doen, is met deze Chicago- psychose behelpt geweest. Zijn mededader, die kalm weg wandelde, bleek handiger te zijn. Toen Moerman gearresteerd werd, voelde hij zich in het nauw gebracht en in dezen toe stand is hij er toe gekomen om maar raak te schieten. Het groote gebrek van Moerman is zelfoverschatting. PI. drong aan op clemen tie, vooral daar Moerman nog een voorwaar delijke straf van één jaar thans zal moeten ondergaan. Het Hof zal vandaag uitspraak doen. Tot 5 jaar veroordeeld. Het Hof vernietigde het vonnis van de rechtbank te Rotterdam, waarbij de 21-jarige beeldhouwer J. H. F. M., die op 16 October met zekeren B. een overval pleegde in het kantoor der Incossobank te Rotterdam, werd veroordeeld tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest. Verdachte werd thans veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf met aftrek van 10 maanden voorarrest. soon, die reeds twaalf jaar gevangenisstraf wegens vermogensdelicten achter den rug heek en vroeger optrad als fakir, honger kunstenaar enz. Zijn ontvangkamer mist de reinheid, welke een patiënt mag eischen. Het was er vuil en onsmakelijk. Het O M. eischte drie boeten, ieder van 300 en een boete van 100. Uitspraak over 14 dagen. HOLWERDS VEERDAM VERBODEN TERREIN? De kwestie voor het kantongerecht te Dokkum. De personen die op den vroegen morgen fan den 29sten Juni j.1. zich ondanks het verbod van den minister van Waterstaat op den veerdam van den aanlegsteiger te Holwerd hadden begeven en deswege wer den bekeurd, hadden zich gisteren voor den kantonrechter te Dokkum, mr. L. F. Britzei, te verantwoorden. Zestien verdachten waren voor deze zaak gedagvaard, waarvan het grootste deel in woner der gemeente Ameland is. Slechts twee der verdachten waren versche nen, n.1. de heeren D. J. J. Visser, secretaris der gemeente Ameland, tevens voorzitter van V. v. V., en T. Oud, hoofd der r.k. school te Buren op Ameland. Als getuige werd gehoord de heer J. Moll, hoofd-ingeneur van rijkswaterstaat te Leeu warden. Deze verklaarde, dat de veerdam rijkseigendom is en dat de sluiting van den veerdam is geschied op last van den minister van Waterstaat. Rechter: Is deze maatregel genomen om de concurrentie te weren? Get.: Neen, dat was niet de opzet; 't ge schiedde enkel om zelf beschikking te hebben over de pier. Verd. Visser zeide, dat deze maatregel wél een gevolg is van de concurrentie, die de rijksveerdienst van de particuliere onderne ming heeft. De minister heeft dit op de vra gen van den heer Ebels in de Tweede Kamer feantwoord. Spr. zeide verder, dat er sinds 882 een looppad over den veerdam heeft ge legen, dat door iedereen kon worden ge bruikt. Pas in 1903 heeft het Rijk beschik king over dezen veerdam gekregen en in 1904 is de rijksveerdienst ingelegd. De maat regel is een geweldige belemmering voor het verkeer naar- en van Ameland. Spr. betoogde verder, dat de pachter van den rijksveerdienst, de heer Wagenborg te Delfzijl, persoonlijk geteekende briefjes heeft afgegeven, waarop toegang tot aen veerdam werd verschaft. Het schijnt wel o! deze het alleen-beschikkingsrecht over de pier heeft. Tenslotte voerde verd. nog aan, dat alleen de rijksveerbooten niet behoorlijk alle passa giers voor Ameland kunnen vervoeren. Ook de particuliere dienst met twee booten die thans vaart op de Zwarte Haan onder St Jacoba Parochie, is geregeld vol met passa giers. De ambtenaar van het O.M., mr. Zayer van Leeuwarden, zeide, dat de eenige kwes tie waar het kantongerecht mee heeft te ma ken is: hebben de verdachten op verboden terrein geloopen? Hun wordt overtreding van art. 461 wetb. v. str. ten laste gelegd. Deze vraag moet bevestigend worden beant woord. Spr. eischte 2 subs. 2 dagen. Uitspraak 23 Augustus. BRAND GESTICHT? In den nacht van 21 op 22 Februari j.1. ontstond brand in een schilderswinkel in de Breestraat te Delft. Toen de politie het per ceel betrad kwam zij tot de overtuiging, dat er brandstichting in het spel was; overal stonden er ffeschjes met spiritus zegt de Xe). en ander brandbaar materiaal opge steld. De 40-jarige winkelier werd wegens brandstichting vervolgd, mede omdat geble ken was, dat hij er financieel niet al te best voor stond en zijn winkel met inventaris vrij hoog verzekerd was. De Haagsche rechtbank veroordeelde den winkelier tot drie jaar ge vangenisstraf met bevel tot onmiddellijke ge vangenneming. Verdachte is steeds schuld blijven ontkennen. Bij de behandeling in hoo- ger beroep eischte de advocaat-generaal bij het Haagsche gerechtshof, mr. Brants, heden bevestiging van dit vonnis. Het vonnis. Het Haagsche gerechtshof heeft heden be vestigd het vonnis van de Haagsche recht bank, waarbij de winkelier P. L. S. te Oelft, wegens opzettelijke brandstichting in zijn winkel aan de Breedstraat te Delft is ver oordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. UÈt* ONBEVOEGDE UITOEFENING DER GENEESKUNDE? Een gewezen Jakir en honger kunstenaarstaat terecht. Voor de rechtbank te Breda had zich te verantwoorden een 46-jarig ingezetene van Breda, wien ten laste gelegd was een drietal overtredingen betreffende het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde. Verdachte had een tuberculeus meisje behandeld, door haar borst met zalf in te smeren. Een man, die een ingewandscheuring had opgeloopen, moest eveneens zijn buik roet zalf besmeren. Een derde „slachtoffer", dat veel last van neus bloedingen had, moest een zeker reukwater opsnuiven. Verd. liet zich goed betalen. De eerste patiënt betaalde f 50 vooruit onder voorwaarde, dat zij bij eventueele genezing nog eens 50 zou betalen. De patiënt met de ingewandscheuring moest 500 neertel len en eenzelfde bedrag bij algeheele beter schap. Deze persoon had een chronische darmontsteking. De juffrouw met de neus bloeding kwam er met 30 af. Later behan delde hij deze dame voor hevige pijnen in den rug. Verd. gaf toe de patiënten te hebben be handeld. Hij deed dit z.i. uit noodzaak, aan gezien de beroepsmedici faalden. De officier van justitie, mr. E. Baron Speyart van Woerden, achtte het ten laste gelegde bewezen. Verd. is een gevaarlijk per- NURMI BLIJFT PROFESSIONAL. LOS ANGELES, 10 Aug.: Gisteravond is een bijeenkomst gehouden van den van de I.A.A.F., waarin de kwestie Nurmi uitvoerig is besproken. Op de bijeenkomst waren twee Finsche gedelegeerden aanwezig ten einde het materiaal over te leggen in deze aange legenheid. Na uitvoerige besprekingen heeft de Raad het besluit genomen dat de beslissing Nurmi wegens inbreuk op de amateursbepalingen te schorsen, juist is geweest. Het verzoek om Nurmi weer als amateur te erkennen, is dan ook afgewezen. Turnen. DE OLYMPISCHE TURNWEDSTRIJDEN. Brug en ringen. Italianen treden op den voorgrond. Miez scheidt er mee uit. LOS ANGELES, 10 Aug.: Hedenmorgen werden de turnwedstrijden in het Olympisch Stadion voortgezet met de oefeningen aan de brug en de ringen. Aan beide toestellen werd tegelijkertijd gewerkt. Het bezoek was ook ditmaal zeer matig en ongeveer 800 toeschou wers woonden de wedstrijden bij. Speciaal op den voorgrond traden wel de Italianen, die bij elk toestel onder de prijswinnaars zijn. Ook de Hongaar Pelle turnt uitmuntend. Een verrassing was het besluit van den Zwitser Miez, om zich uit 'het tournooi terug te trekken. Hij was n.1. ontevreden over de beslissing van de jury, welke hem een twee den prijs toebedeelde bij de algemeene vrije oefeningen. Hij scheen meer verwacht te heb ben. Miez is voor onze HollancLche turners geen onbekende en als leermeester onzer keurturner heeft hij uitstekend werk gedaan. Het is jammer, dat 'hij zich teruggetrokken heeft, de reden daarvan lijkt ons nu niet be paald sportief. Het is te betreuren, dat de Duitschers geen ploeg hebben gezonden, wij hadden hen graag aan het werk gezien tegen de Italianen en ongetwijfeld zouden zij een goede kans hebben gemaakt voor de prijzen. Aan beide toestellen werd uitstekend werk gegeven, vooral de moeilijke rin vielen zeer in de smaak van 'het publiek, middags waren de brugoefeningen reeds be eindigd en de uitslagen daarvan luidden: 1. en Olympisch kampioen Guglielmetti (Italië) 56.8 punten; 2. Neri (Italië) 56.2 p.; 3. Savolainen (Finland) 56.1 p.; 4. Haubold (V.S.) 56 p.; 5. Jochim (V.S.) 55.9 p.; 6. Pelle (Hongarije) 55.8 p. Een half uur later was men ook al met de ringoefeningen klaar, waarvan de resultaten luidden: 1. en Olympisch kampioen Pelle en Letora (Hongarije en Italië), ieder 56.7 p.; 3. Neri (Italië) 56 1 p.4. Capuzoo (Italië) 55.6 p. 5. Savolainen (Finand) 55.3 p.; 6. Gugliel metti (Italië) 53.7 p. Het paardsprirgen. Later op den middag werden de Olympische turnwedstrijden voortgezet met het paard- springen. Aan dit toestel werd drie uur lang gewerkt. De resultaten werden voorloopig nog niet bekend gemaakt. Voordat men met het paandspringen aan ving, vond een demonstratie-wedstrijd plaats van de z.g. grondgymnastiek, een genre acro batische gymnastiek op matrassen. Er namen vier turners aan deel, waaronder ook Pelle (Hongarije) Deze werd laatste met 46.3 pun ten. Winnaar was Wolfa (Amerika) met 56.7 punten en daarop volgde nog Gross (Am.) met 56 en Herman met 55.1 punten. De uitslagen in de wedstrijden aan de brug werden gewijzigd. Door de juryleden werden tot winnaars verklaard Guglielmetti (Italië) en Savolainen (Finland) ieder met 56.8 pun ten. 3000 toeschouwers waren bij de wedstrij den aanwezig. Twee «ouden medailles uitgereikt De bij de ring- en brug-oefeningen tezamen op de eerste plaats geëindigde turners krij gen beiden een gouden medaille. De uitslag wordt voor ieder met 3 punten geteld en in het klassement opgenomen. Zwemmen. DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. 100 Meter rugslag heeren. Series. Dames schoonspringen. Gistermorgen is een aanvang gemaakt met het schoonspringen voor dames, welke wed strijd in het Zwemstadion werd gehouden. Zoo verwacht werd, bleken de Amerikaan - sche dames ook in dit nummer verreweg de sterkste te zijn en de drie eerste plaatsen werden bezet door deze springsters. Tot aan de derde sprong leidde Miss Fauntz, doch daarna passeerde haar beide landgenooten haar. Miss Coleman werd eerste met in to taal 87.52 punten. De volledige uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioene Miss Coleman (V.S.) 87.52 punten. 2. Miss Rawls (V. S 82.56 punten. 3. Miss Fauntz (V.S.) 82.02 punten. 4. Frl. Jordan (Duitschland) 77.5C punten. 5. Miss Ogilvie (Canada) 70.00 punten. 6. Miss Epply (Oostenrijk) 63.70 punten. 7. Mej. Kamakoera (Japan) 60.68 punten. 8. Mej. Larsen (Denemarken) 57.26 punten. Series 100 Meter rugslag. Hierna kwamen de rugzwemmers heeren aan den start. De twee eerstaankomenden uit iedere serie plus de snelste derde werden in den eind strijd geplaatst. In de eerste serie was de Japanner Kiyoka- wa vererweg de sterkste en won den strijd in 1 min. 8,9 sec. Hij bleef slechts 0,7 sec boven het wereldrecord van den Amerikaan Kojac. De uitslag eerste serie luidde: 1. Kiyokawa (Japan) tijd 1 min. 8,9 sec. 2. Kerber (V.S.) tijd 1 min. 13 sec. 3. Halo- ran (Canada) tijd 1 min. 14,2 sec. In de tweede serie werd meer strijd ge geven. Vooral tusschen den Amerikaan Zehr en den Duitscher Kueppers spande het ge ducht. Met klein verschil won de Amerikaan, terwijl op de derde plaats weer een Japan ner eindigde Kawatsoe met een tijd van 1 min. 10,9 sec. De uitslag tweede serie luidde: 1. Zehr (V. S.) tijd 1 min. 9,9 sec. 2. Kueppers (Duitschland) tijd 1 min. 10,2 sec. 3. Ka (Japan) tijd 4 min. 56,1 sec. 6. Charlton (Australië) tijd 4 min. 58,6 sec. Hierna vonden eenige demonstraties schoonspringen voor dames plaats, die veel bijval van de toeschouwers kregen. Een waterpolowedstrijd volgde tusschen de reserves van Duitschland en Hongarije gecombineerd tegen die van de Vereenigde Staten. De gecombineerde Europeesche ploeg won met 4—3, nadat dit zevental met rust geleid had met 21. Roeien. I DE OLYMPISCHE ROEIWEDSTRIJDEN LOS ANGELES, 10 Aug.: De roeiwed- strijden op de baan te Long Beach werden heden voortgezet met de Vier zonder stuurman. In de eerste heat verschenen aan den start de Ver. Staten, Duitschland en Engeland. Na den start nam Engeland de leiding, doch de Ehiitschers haalden direct hun ach terstand in en op een kwart gedeelte der baan lagen zij aan den kop. Zij schenen echter op 800 Meter reeds te veel van energie ge vergd te hebben, althans rustig en kalm trok ken de Engelschen bij en heroverden de lei ding. Op de helft der baan was de positie 1. Engeland, 2. Duitschland en op de derde plaats Amerika met 2 lengten achterstand. Op 1500 Meter had Engeland een voor sprong van drie-kwart lengte. De Amerika nen bleken hun krachten gespaard te hebben tot de laatste 500 Meter. Zij kwamen sterk opzetten en passeerden tenslotte gemakkelijk de Duitsche ploeg. Deze zakte steeds meer af en de tijd van Ehiitschland was al zeer slecht. Uitslag eerste heat1. Engeland tijd 7 min. 13.2 sec.; 2. Ver. Staten tijd 7 min. 19.4 sec 3. Duitschland tijd 7 min. 37.8 sec. In den tweeden heat startten slechts twee landen, n.1. Italië en Canada. Italië nam onmiddellijk de leiding. Eerst sloeg de Italiaansche ploeg 34, daarna 40 slagen per minuut. Op 500 Meter had Italië reeds een voorsprong van 1 lengte, welke zij gedurende drie kwart lengte van de baan be hield. In den eindspurt liepen de Italianen nog wat uit en wonnen met anderhalve sec.; 2. Canada tijd 7 min. 12 sec. De uitslag luidde: 1. Italië tijd 7 min. 6 8 lengte voorsprong. Doublé scull. Toen voor den eersten heat van de double- scull gestart werd, waren er ongeveer tien duizend toeschouwers in 'het Marinestadion te Lcrti Beach aanwezig. Brazilië had de Noordelijke zijde van de baan en dat gaf dn zooverre moeilijkheden, is het beste juist goed genoeg. Eisdit daarom uitsluitend Aspirin. tabletten in de origi. neele verpakking met het wereldberoemde BAYER-kruis. 'lympisch >1,4 sec., 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10,9 sec. In de derde serie won de Japanner Iryen met een tijd van 1 min. 11,3 sec. De uitslag was: 1. Iryen (Japan) tijd 1 min. 11,3 sec. 2 Bourne (Canada) tijd 1 min. 14,3 sec. 3. Noual (Frankrijk) 1 min. 16,6 sec. De vierde serie werd door den Noor Carllson gewonnen, terwijl Chalmers (V.S.) tweede werd. De uitslag luidde: 1 min 1 min min. 21 sec. Kawatsoe bleek dus de snelste derde te zijn. 400 Meter vrije slag finale. De Japanners geslagen. Nieuw Olympisch record van Crabbe. Gistermiddag waren 9000 toeschouwers aanwezig in het Olympisch zwemstadion, toen de finale 400 Meter vrije slag voor heeren plaats vond. Het weer was prachtig. Voor de finale waren de volgende zes zwemmers geplaatst: de Japanners Yokoa- ma, die in zijn serie een nieuw Ol record had gevestigd van 4 min. 5 Oykoto en Soegimoto, de Amerikaan Crabbe, de Franschman Taris en tenslotte de Australiër Charlton, die op het laatste mo ment nog in de finale werd geplaatst. De groote verrassing bracht wel de Ame rikaan Crabbe. De Japanners stelden in zoo ver teleur, dat zij niet op de twee eerste plaat sen konden komen, doch de derde, vierde en vijfde plaats innamen. De strijd ging in hoofdzaak tusschen Ta- ris en Crabbe. Taris de snelle Franschman had de leiding genomen met Crabbe tn tweede positie en daarachter de snelle Ja pannertjes. Tot op 50 Meter voor de finish lag Taris voor. Toen zag Crabbe zijn kans. Hij gaf zich tot het uiterste, spurtte fel en op de laatste tien Meters ontstond een hevi ge strijd. Met 0,1 sec. verschil tikte Crabbe als eerste aan voor Taris. Crabbe won in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 48,4 sec. Het behoeft geen betoog, dat de duizenden toeschouwers deze overwinning met groote geestdrift be groetten. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Crabbe (V.S.) tijd 4 min. 48.4 Nieuw record. 2. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 48.5 sec. 3. Oykoto (Japan) tijd 4 min. 52,3 sec. 4. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 52.5 sec. 5. Soegimoto dat de ploeg vangt. Na 5( Let op oranje band en Bayerkruis. Prijs 75 ets. die daar roeit het meeste wind 5Ö0 Meter leidde Canada met 1 lengte voor Italië, v. Ike positie tot 1000 M. onveranderd blijft. Brazilië, die geen kans heeft, verstuurt zich op de helft van de baan sterk en komt ver achter. Canada wint tenslotte gemakkelijk. De uitslag luidde: 1. Canada tijd 7 min. 25 sec.; 2. Italië 7 min 33 sec.; 3. Brazilië tijd 7 min. 38 8 sec. In de tweede heat double-scull kwamen slechts twee ploegen uit, n.1. Ver. Staten en Duitschland. De Ver. Staten roeien met de bekende scullers Myers en Gimore, die ook uitkwamen op de spelen te Parijs en Amster dam. Duitschland heeft Buthz weer in de boot, doch hij heeft nog steeds koorts. Duitschland neemt de leiding tot op 500 Meter met een halve lengte. Vlak daarop spurt Amerika bij en passeert de Duitschers gemakkelijk. Nog even ontstaat er een boord aanboord race, doch op de helft der baan is het pleit beslecht en herneemt Amerika de leiding met 1 lengte. Op driekwart der baan is de voorsprong der Amerikaansche roeiers al tot twee lengten aangegroeid. Duitschland spaart zich zichtbaar in verband met den toestand van Buhtz. De double-scull krijgt immers nog een kans in de herkansingsrace van Vrijdag a.s. De uitslag werd: 1. Ver. Staten, tijd 7 min. 14.6 sec., 2. Duitschland, tijd 7 min. 21.4 sec. Beide tijden zijn beter dan die in den eer ste heat. De achten. Het slot van den dag vormde de races der achtriemsgieken. Behalve de beide winnaars van heden komen op een der volgende dagen ook nog de twee winnaars der te houden her- kansingsraees in den eindstrijd. ln de eerste heat liggen aan den start: Engeland met zijn Cambrigeacht, Japan, Brazilië en Italië. Direct na den start heeft Engeland de leiding, doch op 500 Meter lig gen de Italiaansche en Engelsche boot ge lijk. De Italianen roeien fraai en weten iets uit te loopen, welke voorsprong op 1000 M. vergroot is tot een halve lengte. De strijd is uiterst spannend, daar de Cambridgeacht geen moment verzwakt. Op 1500 Meter ligt Italië nog steeds een 'halve lengte voor, doch op de laatste honderd meter halen de Italia nen er nog iets meer uit dan de Engelschen. Zij winnen met een tijd van 6 min. 28.2 sec. De uitslag luidde: 1. Italië tijd 6 min. 28.2 sec., 2. Engeland tijd 6 min. 34.4 sec., 3. Japan tijd 6 min. 43.4 sec., 4. Brazilië tijd 6 min. 52.2 sec. Op te merken valt nog, dat het roeien der Japanners meeviel en de totaal-indruk van hun ploeg was lang niet ongunstig. Tweede heat achten. De tweede heat zag Nieuw-Zeeland, Ver. Staten, Duitschland en Canada aan den start. De start der ploegen was goed, waarbij Canada de leiding verkreeg. Op 400 Meter lagen de booten weer gelijk, doch op de vol gende 100 Meter loopen de Ver. Staten en Canada beiden uit en liggen boord aan boord. Nieuw-Zeeland ligt op de derde plaats en Ehiitschland op de vierde. Op de helft der baan leidden de Amerika nen metdriekwart lengte voor Canada, daar. achter volgen nog Duitschland en Nieuw- Zeeland. 300 Meter verder is de onderlinge positie der booten dezeifde. Op 1500 Meter is Canada weer iets ingeloopen en ligt op een kwart lengte achter Amenka. In de eind spurt kan Canada nog even de leiding ne men, doch de Ver. Staten 'heroveren deze weer en eindigen als eerste. De uitslag luidde: 1. Ver. Stater, tijd 6 min. 29 sec., 2. Canada tijd 6 min. 33.2 sec., 3. Duitschland tijd 6 min. 36.8 sec., 4. Nieuw- Zeeland tijd 6 min. 38.2 sec. De roeiwedstrijden voor heden waren hiermede afgeloopen. Zeilen. DE OLYMPISCHE ZEILWEDSTRIJDEN Bob Maas heeft nog de leiding. LO SANGELES, 10 Aug.: Heden hebben drie zeilwedstrijden in de monotypeddasse plaats gehad. Bob Maas (Ned.) is er niet in geslaagd een van deze drie races te winnen. Hij werd achtereenvolgens 4e, 8e en 2e. In de totale puntentelling heeft hij echtr nog steeds de leiding met 77 p. voor Frank rijk 71 p.; Spanje met 68, Duitschland met 67 en Canada met 58 punten. In de Star-klasse. In de Starklasse hadden heden twee wed strijden plaats in welke de gebroeders Maas tweemaal de zesde plaats bezetten. Het verloop der drie races. I>e drie zeilwedstrijden in de monotype- klasse, die Woensdag werden gehouden, hadden een zeer verschillend verloop. Bij de eerste race heerschte een tamelijke flauwte. De verrassing van dezen wedstrijd was de overwinning van den Fransonman Lebrun, die even voor den Spanjaard Amat door de finish ging. Bob Maas bezette de vierde plaats In de volgende race heeft Bob Maas het er nog slechter afgebracht. Gedurende de race stak de wind op en konden dientengevolge betere tijden worden gemaakt. Thans ging Ama (Spanje) het eerst door den finish, gevolgd door Preliani (Italië) en Lebrun (Frankrijk). Bob Maas werd achtste. Bij de derde race was de wind bijna tot storm aangewakkerd. Deze laatste wedstrijd van dezen dag in deze klasse eindigde voor Bob Maas beter en wel op de tweede plaats. Canada ging het eerst door den finish, ter wijl Behr (Ehiitschland) als derde aankwam Paarden. HET RUITERTOURNOOI. De wedstrijden begonnen. LOS ANGELES, 10 Aug. heden is een aanvang gemaakt met de ruiterwedstrijden, welke worden gehouden op de mooie banen van de Riviera-Country-club in de nabijheid van Los Angeles. De eerste beslissing viel in de dressuur- proeven, waarbij Lesage (Frankrijk) den eer sten prijs kreeg. Schermen. DE SCHERMWEDSTRIJDEN. LOS ANGELES, 10 Aug. De scherm- wedstrijden werden heden voortgezet met de equipewedstrijden sabelschermen. Polen en Hongarije wisten te winnen, terwijl Italië en Amerika onbeslist eindigden. HET LANDENKLASSEMENT. LOS ANGELES, 11 Aug. 1932. Na dt wedstrijden van Woensdag was het landen- klassement, waarbij Nederland nog steeds op de veertiende plaats staat, als volgt: 1 Ame rika 135 punten; 2. Italië 50 p.; 3. Finland 43 punten; 4. Z-weden 34 punten; 5. Frank- Doe ze de voetketting om en laat ze meegaan, beval de kabouterbaas. Het was duidelijk te zien dat hij erg kwaad was en hij liep zelf voorop naar het kasteel. Toen ze daar aankwamen zei de kabouterbaas: naar de gevangenis met die boeven. We zullen ze wel eens anders leeren. Nou, dat was iets wat niet gauw gebeurde en nu kreeg Tuimeltje toch er>* veel berouw. meerwW^ r-6 ^PPerhaas, begon Tuimeltje, ik zal het nooit smo®sies meer. Ik wil niets meer hooren, ipHpr e ou'er- En zoo werden Tuimeltje en Kruimeltje dip pp L?" Éeva,n2enis gezet. De bordjes met opschriften 2e maakten hem nog bedroefder en hij had ook al hm/v,;")3 n',n 1L3n honger. Maar er kwam iemand die i e P' or het gat dat in de muur van de gevangenis zat, m een vriendelijk muisje hem wat appelbollen brengen. H'er, zei het diertje, eet dat maar lekker op,

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6