HBucgecliike Stand JUmst jw Wetenschap £uchtoaact fBrnnentand een bonte avond. het programma voor vrijdag Demonstratie van Landelijke Rijvereenigingen te Oudkarspel. Provinciale wedstrijden te Den Helder. (Pluimveeteelt. KOEDIJK (Juli). CASTRICUM (Juli). NIEUWE-NIEDORP (Juli). URSEM (Juli). BERGEN (Juli). DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. DE DUITSCHE AUSTRALIE- VLIEGERS HUISWAARTS. VLIEGONGELUK BIJ DACHAU. Mecanicien gedood, piloot door valscherm gered. VLIEGSCHOOL OP DAK. riik 33 punten; 6. Engeland 24 punten; 7. nuitschland 22 punten; 8. Canada 19 pun- o Japan 18 punten; 10. Hongarije 16 lunten; 11 Oostenrijk 8 punten; 12. Tsje- rho-Slowakije 8 punten; 13. Polen 7 punten; 14 Nederland 7 punten; 15. Australië 7 punten; 16. Ierland 6 punten; j7 Denemarken 5 punten; 18. Argentinië 3 punten. LOS ANGELES, 11 Aug.: In het Stadion nd gisteravond een „bonte" avond plaats, waarbij ongeveer 15.000 toeschouwers aan- ezjcr waren. Een groot muziekcorps bege leidde de deelnemers aan dezen avond in het Stadion. Aangevangen werd met een demon stratie van de gymnastïekvereeniging Oer- mania. De dames lieten vrije oefeningen zien, ■e ^ren werkten aan de toestellen. Hierop volgden de door de zon bruinge brande Mexikanen, wier kinderlijk-naïve turnfoefeningen eenigszins de lachlust op wekten, doe hdie desniettemin veel applaus hadden De Tsjechische groep hiekl een uit- ckend gedisciplineerde demonstratie. Ver- ^c'gens lieten ongeveer 200 Japanners hun .jiu-Jitsu-kunst en massa-schermen zien. Zij jieten een uitstekenden indruk achter. Daar tusschendoor werden nog eenige Olympische wedstrijden gehouden en wel paaHclimmen, een nummer waarbij Amerika- opnieuw drie medailles in de wacht sleepte. Winnaar werd natuurlijk de Amerikaan Bass in 6.7 sec. (Olymp. record). Tweede was Galbraith (Amerika) 7 sec., derde Conelly (land niet opgegeven, doch vermoedelijk Ame rika) 7.1 sec. Het geheel was een geslaagde avond en de 15.000 toeschouwers waren in de beste stemming. 12 AUGUSTUS. 6.— uur: Turnen, schermen, roeien, ruiter sport. 9.uur: Verspringen dames, beslissing, 'boksen, sclreten. 11.30 uur: 400 M. vrije slag voor dames, voorwedstrijden. 11.55 uur: Waterpolo. 12.uur: Zeilen. 13.uur: Schermen, roeien. 14.uur: Boksen. 14.30 uurLacrosse-demonstratie. 15.uur: 200 M. borstzwemmen voor hee ren, demi-finale. 15.20 uur: 1500 M. vrije slag voor heeren, demi-finale. 16.20 uur' 100 M. rugzwemmen, beslissing. 16.35 uur: 4 x 100 M. vrije slag voor dames, beslissing. 16.55 uur: Waterpolo. 20.— uur: Boksen. Paarden. Men schrijft ons: Een woord dat een heerlijke klank fieeft voor de paardenliefhebbers(sters), en dat de aandacht trekt van hen, die in de gelegenheid zijn met bewonderende blikken te staren naar het ras en zijn berijder(ster), wanneer deze zich in flin- kerr ren, galop, dan wel stapvoets voort bewegen. Men bewondert de sierlijke lijnen van het rijpaard en de forsche en gra- cieuse houding van. ruiter en amazone. Hoe jammer dat dit edele dier zoo ge heel door de mechanische kracht wordt verdrongen. Er is geen plaats meer voor in het hedendaagsche jagende bedrijfs leven. En nu mag men op de boulevard te Scheveningen een Concours d'Elegance organiseeren voor auto's, men mag de vervolmaking van luxe en comfort be wonderen, wij twijfelen er niet aan of een ieder zal het met ons eens zijn, dat niets gaat boven een rijtuig, bespannen met een paar mooie paarden. Daarom, nu alles wordt gemechani seerd, en ook menige dame achter het stuurrad plaats neemt, moet men het toejuichen, dat op het oogenbhk het paard de volle aandacht niet alleen trekt van onze jongens en meisjes, om zich in de edele rijkunst e oefenen, maar ook liefde wordt aangekweekt voor dit edele trouwe dier. Overal worden tegenwoordig rijver- eenigingen opgericht, waarvan de leden zich onder deskundige leiding gaan be kwamen in het paardrijden. En nu deze sport zoo aan het opkomen is, meende de V. V. V. te Oudkarspel niet beter te kunnen doen dan voor Zon dag 14 Augustus a s. een Demonstratie middag te organiseeren, waarbij o.a. zal uitkomen „Lady", het kampioen-spring paard 1931, Stadion Amsterdam, terwij] de bekende rijvereeniging „Westfries land" en „Oudkarspel" zullen demon- streeren. Wij mogen hier het programma nog laten volgen: 1. Entree Parade: '2. Polonaise; 3. Dres- suurproef en Manége-figuren4. I)e Vier Jockey's, zwaardere rijkunst; 5. Stoelen- race; 6. Figuren op den cirkel; 7. Polo naise met hindernissen; 8. De Hongaar- sche Post; 9. Hooge Sprongen met „Lady", 10. De Vier Jockey's; 11. De ge stoorde Theevisite; 12. De levende Pyra- mide; 13. Patrouille springen; 14. Spring concours klasse b. De aanvang is bepaald op half drie. Men kome in grooten getale naar Oud karspel op Zondag 14 Augustu« a.s. Athletiek De Marine Gportvereeniging „Zee macht", zal op 11 September a.s. atle tiekwedstrijden organiseeren. Het be stuur van de voetbalvereeniging H. R C heeft haar terrein welwillend ter be schikking gesteld voor het houden van deze wedstrijden. Na afloop zal waar schijnlijk een voetbal wedstrijd plaats vinnen, welke alsdan te ongeveer 5 uur Zai aanvangen. De wedstrijden zijn open voor leden van sportvereenigingen in Noordhol land, dus is het niet noodig dat men lid is van den N. H. A B. Met het oog op het feit dat eventueele deelnemers(sters) zich kunnen gaan oefe nen, laten wij hieronder de verschillen de nummers volgen die zullen worden verwerkt. Heeren: 100 en 400 Meter hardloopen. 1500 Meter hardloopen (dit nummer is alleen open voor nieuwelingen, die dus nog nimmer een prijs op dit nummer hebben behaald). Race door Den Helder pl.m. 4000 Meter. Iedere looper, welke dit traject binnen de 16 min. volbrengt zal een fraaie diploma worden uitge reikt. De nummers 1500 en 3000 Meter hebben 2Y, en 3 uur later plaats dan de Race door Den Helder, zoodat de deel nemers aan beide nummers kunnen deel nemen. Verder 3000 M. hardloopen. Es tafette 800—400—200—200 M. en 4 X 100 M. estafette. Voorts kogelstooten, discus werpen en speerwerpen. Verspringen met aanloop en polsstokverspringen. Aan dit laatste nummer is het kampioen schap N. H. A. B. verbonden, dit kan na tuurlijk alleen behaald worden door le den van den N. H. A. B. Voor dames: 50 M. hardloopen (voor meisjes van 1518 jaar) 100 M. hard loopen. 4 X 100 M. estafette. Kogelstoo ten (kogel van 5 K.G.) en verspringen met aanloop. Voor de vereeniging die het hoogst aantal punten behaalt, te reke nen van 1 tot 6, zal een extra prijs be schikbaar worden gesteld. „Zeemacht" dingt niet mede naar dezen prijs. De inschrijvingsbiljetten zullen spoe dig worden verzonden, wacht niet tot den laatsten dag met inschrijven, dan vergemakkelijkt dit de taak van de organiseerende vereeniging. Werkt er alle toe mede om dit athletiekfestijn zoo go?d mogelijk te doen slagen, waardoor propaganda gemaakt zal worden voor de athletiekbeoefening te Den Helder. Inschrijvingen tot uiterlijk 4 Septem ber te richten aan: Z. Straver, Gymnastiek en Sportschool der Marine te Den Helder. Onder bijvoe ging van 25 cent per nummer en 50 cent per ploeg. De race door Den Helder vangt aan ten 12 uur 30 en de overige nummers ten 2 uur. Kolven te Noordscharwoude. De uitslag van den Woensdag in Con- cordia gehouden 25 slagen wedstrijd was als volgt: Eerste klasse: G. Hop, Noordscharwoude, 233 punten, 1ste prijs; J. Hagenaar, Alk maar, 220 punten, 2de prijs. Tweede klasse: G. Langendijk, Oudkars pel, 198 upnten, eerst prijs; L. Dekker, Oud karspel, 191 punten, tweede prijs. Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rot terdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. WANSMAKENDE EIEREN EN KIPHANEN. Een lezer vraagt: Ik heb sinds eenige ja- re neen aantal kippen in mijn tuin, zeven kip pen en een haan. Zes zijn er van verleden jaar. Het zijn witte leghorns en een zwarte, die per dag geregeld vijf eieren leggen. Des morgens krijgen ze ochtendvoer, verder op den dag veel groen en 's avonds graan. Nu doet zich het eigenaardige geval voor, dat verschillende eieren muf smaken, de een erger dan de andere. Weet u misschien waaraan dat kan liggen en wat daaraan te doen is? De ren en het hok worden keurig onderhou den. Hier hebben we een belangrijke vraag, n.1. omtrent den smaak der eieren. Ik heb er reeds vaker over geschreven, doch wil er nog wel eens op terugkomen. De oorzaak van slechten smaak der eieren kunnen in het ei en in de omgeving van het ei gelegen zijn. Vuile legnesten met muffig hooi of andere onaangenaam riekende stof fen zijn al heel gevaarlijk, daar de vieze lucht snel door de schaal der eieren heen dringt. Ook het bewaren van eieren naast allerlei sterk riekende artikelen (sinaasappelen, kool, uien, kaas worst, viseh enz.) kan aanleiding zijn dat reuk en smaak der eieren onaange naam worden. Ook verpakkingsmateriaal, muffe houtkrullen enz., kunnen schadelijk werken Daar de vraagsteller schrijft dat hok en ren goed in orde zijn zal bij hem de oor zaak daarin wel niet gezocht behoeven te worden. We gaan dus nu de oorzaken in de eieren zelf opzoeken. Allereerst denken we aan het voer. Het is bekend dat verschillende voe dingsstoffen invloed op smaak en reuk der eieren uitoefenen. Van uien, knoflook en der gelijke sterke gerechten behoeft ons dat niet te verwonderen, ook knollen en koolrapen kunnen den smaak der eieren bein vloed en. Vischvoedering. slechte kwaliteit visch- meel, slechte soorten levertraan, muffig, ran zig, sterk riekend diermeel zijn allen voe dingsstoffen die bij pluimveevoedering ver meden moeten worden. Daar de vraagsteller van een onzer meest bekende voederfabrikan- ten zijn voer betrekt is deze mogelijkheid ech ter ook uitgesloten en rest tenslotte als derde oorzaak de kip zelf. Smaak en reuk worden in hoofdzaak door den doci'r beheerscht, doch ook door afwijkingen van het eiwit kunnen het ei minder smakelijk doen worden. Nu zal in normale gevallen het bloed van de kip naar eierstok en eileider allerlei stof fen voeren dat de hoedanigheid en smaak en reuk der eieren normaal doet zijn. maar in gevallen b.v. van eieleiderontsteking, darm ontsteking, nierontsteking, er.z. kunnen ab normale producten gevormd worden of nor male producten verdwijnen en kan dus bij ziekten van de eierproduceerende organen de smaak der eieren beïnvloed worden. Omtrent deze oorzaken, in het lichaam der kip zelf gelegen, is het laatste woord nog lang niet gezegd. Het is n.i. bekend dat be paalde kippen van tijd tot tijd wansmakende e.eren leggen en het is bekepd dat sommige steeds dergelijke eieren leggen. Er wordt zelfs vermeld dat dergelijke kippen de eigenschap om onaangenaam smakende eie ren te leggen over kunnen erven. Zeker is dat ras, bodemgesteldheid enz. via de kip in vloed op den smaak der eieren hebben. Ten slotte noem ik nog een oorzaak, die echter in ons geval ook wel niet in het spel zal zijn, n.1. bederf der eieren door bacterie-ontwikke ling. Eieren zijn als regel steriel als ze ge legd worden, d.w.z. zij bevatten geen bac teriën (behalve dan bij bepaalde ziekten der kippen zooals pullorum, paratyphus, tuber culose, enz.) Zijn echter de schaal der eieren vuil of nat dan kunnen snel bacteriën en schimmelsnaar binnen dringen en allerlei veranderingen in de eieren veroorzaken die den smaak en de reuk bederven. Bij ontstekingen van eierstok of eileider kunnen er bij de vorming van het ei reeds bacteriën in het ei komen en daar door den smaak van het versch gelegde ei beïnvloeden. Als ik dus nu in het kort een overzicht geef over het besprokene zou ik bij slecht smakende of riekende eieren het vol gende aanraden: le. zorg voor uiterste zindelijkheid en frischheid in het hok, legnesten en bewaar plaatsen der eieren. 2e. zorg voor uitstekende grondstoffen in het pluimveevoer. 3e. blijven ondanks goede verzorging wat 1 en 2 betreft abnormale eieren aanwezig, onderwerp dan de kippen aan valnest-con- trole, voorzoover ge deze nog niet er op na houdt. Dan zullen spoedig genoeg de boos doeners door de mand vallen en moeten opge ruimd worden. Op groote bedrijven gaat het natuurlijk niet aan om alle eieren stuk voor stuk te gaan probeeren, doch bij een stads- toompje van zeven stuks kan dit wel. Een lezer uit Heenvliet vraagt mij omtrent den aard der ziekte zijner kippen. Hierop kar. ik zonder onderdek geen antwoord geven. Ik raad dus aan gestorven dieren naar de Rijksseruminrichting te Rotterdam op te zen den en bij zieke dieren een dierenarts te raadplegen. Nog een gek geval. Een lezer zendt een ei, gelegd door een Witte Leghorn, een heel gewoon normaal ei. Deze hen heeft de vol gende bijzonderheden: Lichaamsbouw ge heel normaal. Bij tijden kraait ze zuiver als een haan, op één morgen zelfs 10 a 12 maal. Ook onder het leggen van het toegezonden ei kraaide ze. Soms gedraagt ze zich als haa.i tegenover de hennen en terwijl er bij de hen nen geen haai is, zijn sommige eieren be vrucht. Bovendien zitten de hennen vast, zoodat er geen andere haan bij kan komen. Ze is erg oplettend en als er s' avonds nog een kip in de ren is komt ze uit het nachthok en jaagt die kip naar binnen. De lezer vraagt nu of dit iets bijzonders is en of het iets bijzonders vertoonde. Het lijkt wel een wonder, doch bij kippen is alles mogelijk. Dat kippen die eieren leg den, vergroeien tot hanen, die weer andere kippen bevruchten, is meer voorgekomen, doch dat een kip-haan tegelijkertijd als kip en als haan fungeert is mij niet bekend uit de literatuur. Onmogelijk acht ik het niet, daar het zeer goed denkbaar is dat het dier links een vrouwelijke geslachtskiier bezit en rechts een mannelijke. Het eenige zou zijn het dier een poos nauwkeurig in doen en laten te ob serveeren en daarna te slachten en te onder zoeken. Dr. TE HENNEPE. Geboren: Jacobus Petrus Martinus, z. v. P. de Geus en J. G. Grebe. Jacobus, d. v. G. Smit en M. Groen. Annigje Petro- nella, d. v. E. v. d. Burg en A. Koning. Catharina, d. v. Jb. van Etten en M. Klaver. Overleden: K. de Jong, 57 jaar, we duwnaar van F. C. Rikze. S. Dekker, 71 jaar, gehuwd met A. de Waal. Gehuwd: E. J. J. van Stralen en C. J. Schuit. S. Dekker en A. de Waal. Geboren: Apollonia, d. van E. Hop man en G. C. Kuil. Cornelis Petrus, z. van P. C. W. de Wildt en E. C. M. Pronk. Cornelia Helena Maria, d- van J. W. Beentjes en G. G. M. Thoen. Ondertrouwd: Gerardus Corne lis Kossen te Heemskerk en Jacoba Mar- garetha Rozing. Overleden: Bernardus Nicolaas. 37 jaar, wonende te Amsterdam. Cor nelis Gootjes, 47 jaar, wonende te Am sterdam. Helena Maria Meijne, 25 we ken, d. van P. Meijne en W. Bruin. Geboren: Maartje, d. van Cornelis Beers en Guurtje van den Kommer. Ondertrouwd: Peter Johann Peereboom en Mina Spijker. Getrouwd: Peter Johann Peere boom en Mina Spijker. Dirk Bree- baart te Oostzaan en Jacoba Pluister. Overleden: Willem Krabman, 53 jaar, echtgenoot van Maartje Zwaag. Anna Catharina Hoedjes, 6 maanden, d. van Cornelis Johannes Hoedjes en Dieu- wertje Laan. Jannetje Slik, 65 jaar, eclitgenoote van Jan Wiers. Geboren: Johannes Nicolaas, z. van J. Stam en A. van Diepen. Arjen Jo- hasnes, z. van G. Kuiken en C. M. van Wijk. Geertruida Anna, d. van A. Koppes en G. Beemsterboer. Overleden: Simon Gunder, 63 j. Pieter Twijnstra, 63 j„ gehuwd met Margje van der Terp. Getrouwd: Johannes Nicolaas Dekker 29 jaar. Dieuwertje van Die pen, 26 jaar. Jan de Goede, 25 jaar. Antje Zijp, 22 jaar. Ondertrouwd Cornelis Groot te Haarlem, onlangs te Alkmaar en Catha rina Anna Kokkes. Jan Jacobus de Geus en Wilhelmina Johanna van Won deren te Haarlem. Theodorus Dam tt Hoogwoud, weduwnaar van Elisabeth Maria Loos en Margaretha Guurtruida van Wonderen, onlangs te Hoogwoud. Adrianus Petrus Vink en Margaretha Wilhelmina Hillegonda Röring te Alk maar. G e 11 o u w d Hermanus Johannes Maria Brugman te Amsterdam en Maria Theodora Scholten. Friedrich Franz Flurschütz te Beverwijk, onlangs te Zaandam en Anna Bergman. Wil helmus Karei Praat te-Alkmaar en Maria Catharina Kuijs. Pieter Pilkes, we duwnaar van Alida Biesterbos en Berta Selma Staude, onlangs te Eindhoven. Dirk de Jong te Egmond-Binnen en Trijntje Heilkje Visser, onlangs te Alk maar. Hermanus Hendrikus Smit en Bregatha Agatha Schaaper. Geboren Martha Alida, d. van Johanes Bernardus Gerardus Delis en Johanna Spaans. Dorothea, d. van Cornelis Moerbeek en Johanna Bieg- straaten. Cornelia Anna Theresia, d. van Johannes Jacobus Leijen en Catha rina Antonia Olbers. Catharina Neel- tje, d. van Jan Zwakman en Anna Moer beek. Klaas, z. van Willem Hopman en Aafje Mooij. Petrus, z. van Jacob Boots en Elizabeth Koning. Joop, z. van Johannes Jacobus Kamermans en Anna Martha van der Brugge. Overleden: Johanna Elisabeth Leenaars, echtgenoote van Franciscus Wilhelmus Henneberke, 66 jaar. Johan van Wonderen, echtgenoot van Maria Margarehta Min, 37 jaar, overleden te Heiloo. Pieter de Vries, 21 jaar. Cornelis Lourens Billenkamp, 34 jaar, wonende te Oude Niedorp. NEDERL. EXPEDITIE NAAR IJSLAND. Naar gemeld wordt, zullen de deelnemers aan de Nederlandsche expeditie naar IJsland aeroiogisch station nabij Reykjavik Zaterdag 13 Aug. te 9.25 uur van Amers foort vertrekken om via Hamburg en Ber gen naar IJsland te reizen. De „Havik" (thuisreis) is gister te Bus- hir geland. De „Ekster" is wegens slecht weer te Jhansi gebleven. Hedenmorgen om 4.20 uur is de Ijsvogel naar Indië vertrokken. Aan boord bevinden zich één passagier voor Bandoeng en één voor Boedapest, benevens 220.363 k.G. post en 39.100 K.G. lading. Bezagvoerder is pi loot Both. Volgens berichten in de Berlijnsche bladen zullen de Duitsche vliegers Bertram en Klausmann, die 2 maanden lang in de Au stralische wildernis verdwenen waren, per stoomboot naar Europa terugkeeren. Zij be schikken niet over voldoende middelen om vliegende huiswaarts te reizen. Dinsdagavond stortte nabij Dachau (Duitschland) een vliegtuig, waarin twee personen gezeten waren, naar beneden. De piloot, de bekende Duitsche vlieger Poss, wist zich met behulp van zijn pa rachute te redden. Ook de mecanicien Starchinski maakte gebruik van een val scherm, doch het valscherm ging niet open, zoodat Starchinski omlaag stortte en gedood werd. Op het dak van een der Parijsche warenhuizen is gisteren in tegenwoor digheid van een officieelen vertegen woordiger van het Ministerie voor de Luchtvaart een vliegschool geopend, die voor ieder de mogelijkheid schept op veilige wijze vliegen te leeren. De kos ten zijn gering en de winst komt ten goede aan een vereeniging voor nabe staande van verongelukte vliegers. Do installatie bestaat uit een vliegtuig van vrij geringe afmetingen, dat aan een in alle richtingen beweegbaren arm op het dak van het huis bevestigd is. Met het instructietoestel kunnen alle bewegin gen, die een vliegtuig in de lucht kan maken, worden gedaan. HET DOODELIJK ONGEVAL TE HELMOND. Omtrent et ongeluk te Helmond, waarbij het 8-jarige zoontje van den heer C. tijdens de schietoefeningen van den Bijzondere Vrijwillige Landstorm door een noodlottig ongeluk werd doodgeschoten, deelt de Tel nog nader mede: De heer C. nam aan den wedstrijd deel en bracht de kinderen mee om hen gedurende de kermis van straat te houden. Het wedstrijd terrein is echter niet voor kinderen toeganke lijk. Niettemin waren de kinderen van C. met twee andere heeren in den schietkuil gegaan tijdens het schieten. Op een gegeven oogen- blik, voordat het sein „veilig" gebeld was, moet het 8-jarige jongetje uit den kuil zijn geloope en wel onder de schietschijf door, met het reeds vermelde gevolg, dat de jongen doodelijk werd getroffen. Daar er nog geen sein was gegeven, was nl. een ander lid van den Landstorm opnieuw met schieten begon nen. Het slachtoffer was in de hersens geraakt. De politie stelt een onderzoek in. De bedroefd heid van den vader, die zijn zoontje voor de oogen zag doodgeschoten, laat zich begrij pen. Ook de heer J., die het schot gelost had, was zeer onder den indruk van het gebeurde HET NATIONAAL PADVINDERS- KAMP. De Prins op bezoek. Prins Hendrik heeft, vergezeld van zijn adjudant luitenant ter zee 1ste klasse Termij- telen, gistermiddag een bezoek gebracht aan het Nationaal Padvinderskamp op het land goed Oosterbeek in Den Haag. De prins was gekleed in padvinderscos- tuum. Aan den ingang van het kamp werd z. K. H. onëvangen door den hoofdverkenner staatsraad Rambonnet, kolonel Diemont en den kampleider E. J. van Doorn. De prins werd naar het demonstratie-ter rein geleid en nam op de gerserveerde tribu ne plaats. Daar waren o.a. ook oud-gouver neur-generaal Idenburg, oud-luitenant-gene- raai Collette, prof. Taverne en de heer Colqu- rour, hoofa-kwartiercommandant van de Engelschen. Nadat de welpen voor den Prins hadden gedefileerd, nam de demonstratie van welpen en verkenners een aanvang. Lord Baden Powell is gisteren te 's Gra venhage aangekomen. DE FABRIEK IS SLECHTS TIJDELIJR STILGELEGD. De papierfabriek „De Schoone Haas" te Waddinxveen, welke stopzetting wij hebben gemeld, zal sjechts gedurende korten tijd ge sloten zijn, gedurende welken tijd de zaak ge reorganiseerd zal worden. De afd. asphalt- papier werkt zonder onderbreking door. INSCHRIJVINGSBILJETTEN VERBRAND. Wethouders geschorst. De gemeenteraad van Broek-Sittard (L.) heeft, naar wij in de Limburger Koerier le zen, in zijn jongste vergadering besloten tot schorsing van de beide wethouders, de hee ren Schrooten en Wilms, die, toen de uitslag van de aanbesteding van eenig verfwerk niet naar hun zin was uitgevallen, de ingekomen inschrijvingsbiljetten zouden hebben ver brand. Wethouder Schrooten had, zoo vertelde de burgemeester, met goedkeuring van den ande ren wethouder, de papieren in de kachel ge stopt en aangestoken. Daarna had hij oneer biedig, met krachttermen, tegen de burge meester geroepen: Kom maar hier, dan ziet ge ze branden! Vervolgens hadden d$ beide wethouders besloten tot het houden van een nieuwe aanbesteding. Wethouder Wilms vond de zaak belachelijk en merkte op, dat de voorzitter niet gezegd heeft, dat de stukken niet vernietigd mochten worden. En wethouder Schrooten zei: De voorzit ter heeft de verbranding mee goedgekeurd MOORDAANSLAG. Het meisje had de verkeering verbroken. Dinsdag heeft de 25-jarige arbeider J. S., wonende te Jubbega, een moordaanslag ge pleegd op de 20-jarige mei. I. Krekt, met wie hij ongeveer twee jaar verkeering had gehad, Het meisje wilde de verkeering verbreken en had reeds connecties aangeknoopt met een anderen jongen. Hierover was al herhaalde malen twist ontstaan. Dinsdagavond heeft de dader een bezoek gebracht bij de ouders van het meisje en daar brood gegeten en thee gedronken. Tegen 10 uur was hij vertrokken, en het meisje was een eindje meegegaan. Op ongeveer twintig meter afstand van de woning heeft hij het meisje vier steken in den rug toegebracht en getracht het slachtof fer te worgen. Op haar hulpgeroep kwamen de ouders naar buiten, die hun dochter op den weg vonden liggen, badend in haar bloed. De dader was gevlucht; hij heeft den nacht doorgebracht bij zijn zuster te Beets. Gistermorgen is hij nabij zijn woning ge arresteerd. De toestand van het slachtoffer, dat zeer veel bloed heeft verloren, is ern stig. De dader wordt ter beschikking gesteld van den officier van justitie te Leeuwarden NUTTIGE WERKVERSCHAFFING. De veenderij „Nes", waarin het vorig voor jaar de visschen nog weelderig tierden, is nu door de arbeiders, werkzaam in de werkver schaffing, zoodanig gecultiveerd, dat Maan dag het eerste graan met de machine is ge maaid, meldt „Het Volk". Hier is dus nuttig werk verricht. VERDRONKEN. 16-jarige jongen was ondanks ver bod toch gaan zwemmen. Dinsdagmiddag is in de Zeehaven te Dordrecht de zestienjarige A. Stal, die niet zwemmen kon, tegen den zin zijner aanwezige moeder toch in de haven gaan baden met het gevolg, dat hij in de diepte zonk en verdronk. Anderhalf uur later werd zijn lijk opgehaald. SMOKKELARIJ. Dinsdagavond hebben, naar het Dgbld. v. Nbr. meldt, kommiezen in de buurt van Ruc phen een vrachtauto aangehouden, waarmet 2100 K.G. suiker en 6000 pakjes sigaretten papier vervoerd werden. De aanhouding ging niet zonder moeilijk heden in haar werk. Toen een schot van een der dienstdoende kommiezen te kennen gaf, dat de wagen in het zicht was, snelden de kommiezen, die verdekt opgesteld geweesl waren, van alle zijden toe. Zij constateerden dat de wagen in een muilen zandweg was vastgeloopen. De smokkelaars echter waren verdwenen met medeneming van het con tactsleuteltje, zoodat de auto niet op eigen kracht vervoerd kon worden. Daarom ver voegden de kommiezen zich bij een inwonet van Rucphen om een vrachtauto te requiree- ren. Maar deze man was bang voor repres- sailles, hij was reeds met brandstichting be dreigd. Daarop heeft men een paard gehaald en dit voor den vrachtwagen gespannen. Zoo trokken de kommiezen in de richting van Rucphen. Toen zij het café van J. T. al daar passeerden, werden zij bekogeld mei steenen en bierfleschjes. Uit zelfverdediging losten de kommiezen daarop drie schoten, waarvan er een in de zoldering van het café drong. Personen werden niet getroffen. Na dit intermezzo drongen de ambtenaren het café binnen en arresteerden er drie per sonen uit St. Willebrora Een van hen were

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7