Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Door Rijndal en Eifel. 9)esin/ècteert Ibv mond bij stof en hitte met Odolf Gen f/escA Odot kost slechts ft175. V doet er maanden mee. 3Situtenland Een fraaie en niet te lange autotocht. Uit onze Staatsmachine Ü3 Wil men de suikerbietencultuur dan ook in tenminste haar tegenwoordigen omvang handhaven en onze organisaties kunnen zich niet indenken, dat dit na de belangrijke financieele offers, welke gebracht zijn, niet het geval zou zijn dan zal ook voor het toekomende jaar onze suikerbietencultuur moeten worden gesteund. Voor het welsla gen van den eventueelen steunmaatregel is echter van het grootste belang, dat deze zoo spoedig mogelijk bekend wordt gemaakt, zoo dat onze landbouwers bij het opmaken van het zaaiplan er mede rekening kunnen hou den. Deze tijd ligt thans reeds niet meer in een ver verschiet. Immers als in de maand September de zaaitijd van het winterkoren is aangebroken, moet reeds ten naaste bij worden bepaald het aantal H.A., dat met iuikerbieten zal worden bebouwd. Hoe ge- tfnger de kans is op steun voor de suiker bietencultuur, des te meer wintergraan zal er worden gezaaid. Bovendien moet reeds bij de grondbewer king in het najaar met den verbouw van sui kerbieten rekening worden gehouden. In verband hiermede komen de organisa ties voornoemd tot Uwe Excellentie met het dringende verzoek, eventueele steunmaatre gelen ten behoeve van de suikerbietenteelt zoo spoedig mogelijk bekend te maken. CRISIS-VARKENSWET. Treedt 15 Aug. a.s. in werking. Heden is in een der lokalen aan het dep. fan economische zaken en arbeid een pers conferentie gehouden, waarin mededeelingen zijn verstrekt betreffende de uitvoering van ode crisis-varkenswet 1932. KENNEMERLAND. Wat zullen we over de afgeloopen acht dagen van den aanvoer en de prijzen aan de veiling zeggen? We zouden kunnen zeggen, dat de aanvoer groot en de prijzen laag zijn, doch dat is een beetje te eenvoudig. Over het algemeen genomen was de aanvoer niet onbe rispelijk en de prijzen aan den lagen kant. Beginnen we met bloemkool. Een bedui dend groote aanvoer, ook van elders, be staande uit middelmatige kwaliteit. Als er een partijtje mooie kool werd aangeboden, werd dit duur verkocht, vandaar de sterk uiteenloopende prijzen van 0.5017.50 per 100 stuks. Naast bloemkool komt er een beduidend groote aanvoer van sla. De kwali teit ervan was sterk uiteenloopend en alleen eerste soort is duur. Er werd sla verkocht van 0.10—0.30 per bak en ook voor f 3.50—6.60 per 100, zoodat de tuinder, die le soort kan aanvoeren, een meevaller heeft. Andijvie werd in groote kwantunis van grootendeels mooie kwaliteit aange voerd le soort was duur, zelfs heel duur, en de prijzen varieerden 0.504.50 per 100 stuks. Bospeen werd in groote kwantums aange voerd en de kwaliteit laat te wenschen over. Juist doordat er zooveel afwijkende kwaliteit werd aangevoerd, was le soort (zware bos sen) duur, de noteering was van 6.50 12.50 per 100 bos. Snij- en spercieboonen beginnen meer en meer los te komen, hoewel we van de snij- en dunne boonen nog geen vollen aanvoer hebben. Dikke (dubbele) boonen hebben groo tendeels afgedaan en die pluk is matig ver- loopen. De prijzen waren aan den lagen kant, gemiddeld 57 per 100 Kg., doch alleen voor le soort. Snijboonen en dunne boonen zonder draad zijn allerminst duur, hoewel we toegeven dat de aanvoer nog niet van dien aard is dat de fabrieken op volle capaciteit werken; gewoonlijk wordt dan de prijs meer geregeld. Nu zijn er snijboonen aangevoerd in dezelfde kwaliteit van 19.50 en ook van 11.50 per 100 Kg. Dunne (enkele zonder draad) werden in mooie par tijtjes aangevoerd en golden matig: slechts 9.5014.50 -per 100 Kg., enkele partijt jes golden een ietsje hooger. Komkommers waren met het warme weer meer in trek en het is opvallend hoe groot de aanvoer is. Vooral van elders. Naar ge lang der kwaliteit werd er besteed, goede kwaliteit gold 5.50—9 per 100 stuks en dat is niet onvoordeelig. Er was goede vraag naar spinazie en mooie rabarber, die dan ook een goeden prijs op bracht. We noteerden voor spinazie 0.90—1.45 per bak en voor rabarber (le soort) 5—9 per 100 bos. Aan de fruitveiling was nog mooie kwali teit roode en zwarte bessen, die duur waren Roode bessen golden 18.5026.50 en zwarte bessen 30—41 per 100 Kg. De overige aanvoer gaf weinig variatie I zien alles op het oud af, de prijs aan den lagen kant. Wij zitten op het moment in 't hart van diverse boonen plukken. De oogst is bijna overal goed en dientengevolge zijn de aan voeren geweldig. Zieke boonen waarmee wij de laatste jaren te kampen hadden zijn dit jaar zoo goed als uitgesloten. De prijs is deze week ongeveer de helft van verleden jaar maar zooals wij pas op merkten zijn de aanvoeren grooter wat verlc den jaar niet het geval was. In navolging van het Westland zijn reeds enkele proeven genomen met een soort enkele stokboontjes de zoogenaamde „rentegevers*' welke goed voldoen. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING Wanneer we een overzicht over de laat ste week samenstellen, dan zeggen we bij voorbaat, dat het moeilijk is om alles juist te beoordeelen, omdat de Kwaliteit van meerde re artikelen wel wat te wenschen overlaat en de markt onderhevig is aan sterk schomme lende prijzen. We bepalen ons dan ook in het overzicht met het noemen van le en 2e soort, omdat afwijkende kwaliteit over alle veilin gen waardeloos is. Bloemkool werd in afwijkende kwaliteit aangevoerd en alleen le soort gold niet on voordeelig, de prijzen waren voor le en 2e soort resp. 8f 13 en 1.50—4 per 100 stuks. Sla werd in mooie partijen aange voerd en le soort was beduidena duurder dan we gewoon zijn. Eerste soort gold ƒ3.50 5.20 per 100 stuks. Andijvie was meer in trek dan anders. Het groote verschil !n kwaliteit was oorzaak, dat de prijs uiteen liep, n.1. 2.504.50 per 100 stuks. In Postelein was weinig handel en de prijs was aan den lagen kant, nl. 0.300.40 por hak. Roode en groene kool, die in mooie par tijtjes werd aangevoerd, was niet duur, 1.25—2 per 100 stuks. Snijboonen en dubbele boonen waren nogal in trek. Mooie snijboonen golden 11—7 16 en duböeie boonen (voor zoover mooi) 89.50 per 100 Kg. Wortelen, waren alleen in trek als de kwaliteit mooi was en de partijtjes waren goed gesorteerd, terwijl le soort 6.50— 8 per 100 bos opbracht. Meloenen, mooie kwaliteit, waren gevraagd, de prijs was 0.25—0.35 per stuk. Bessen, mooie kwa liteit, waren duur, n.1. 16—28 per 100 Kg. Zwarte bessen golden 35—40 per 100 Kg. De overige aanvoer onveranderde prijzen. „En reisje langs den Rijn" dat was al tientallen jaren terug de belooning voor een extra-prestatie; dat was reeds in grootvaders tijd het doel van huwelijks- en pleizierreizen. En wat er ook veranderd is; hoeveel uitge strekter de toeren geworden zijn, die de reis lustige twintigste-eeuwers ondernemen de Rijn heeft zijn bekoring behouden. Voor auto mobilisten, die over een beperkte vacantie be schikken, zijn deze contreien bijzonder ge schikt; in kort bestek vindt men hier een rijk dom aan sterk varieërend natuur- en steden schoon, op verschillende plaatsen herinnerin gen aan de oude Romeinsche cultuur (Keu len, Aken, Trier, enz.) terwijl voorts een oer- gemütliche bevolking en een uitstekend wegennet een verblijf „einmal am Rhein" al tijd naar meer doen smaken. Op bijgaand schetskaartje, dat ons door den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland toegezonden is, vindt men een aantal fraaie toegangswegen voor bewoners van de verschillende deelen des lands. Nog altijd is de weg door Noord-Brabant minder goed bekend dan de route via Utrecht, wat na tuurlijk nauw samenhangt met de gebrekkige oeverbindingen, die cp tal van plaatsen het noord-zuid-verkeer nog steeds belemmeren. Toch weegt het vele natuurschoon langs den weg door Noord-Brabant wel op tegen eenig oponthoud met een pontveer. Automobilisten uit Groningen, Friesland, Drenthe en Over ijssel vinden aan het slot van deze beschrij ving een tweetal geschikte toegangsroutes (A en B) vermeld. In verband met dit alles zul len wij dzeen autotocht beschrijven met Arn hem als beginpunt. Over een voorloopig nog gvbrekkigen dijkweg komt men aan de vaste brug over den IJssel, en daarna voert een moderne heerbaan via Zevenaar naar cle grens. Door een vriendelijk landschap, hier en door door dichte bosschen, gaat het via Em merik naar Wesel, waar de Rheibabenbrücke over den Rijn voert. Het traject WeselKeu len zou door gebrek aan afwisseling ver velend worden, wanneer niet even voorbij „Halfweg" de prachtige stad Düsseldorf tot een langer verblijf uitnoodigde. Daarna langs den rechteroever naar Keulen, het al oude Colonia Agrippina van de Romeinen, waar natuurlijk allereerst de zeer schoone gOthische Dom bezichtigd wordt, maar waar ook talrijke andere antieke en moderne stede- bouwkundige bezienswaardigheden een bezoek verdienen. Imposant zijn ook de drie groote Rijnbruggen: voor een Nederlander om van te smullen! Van Keulen naar Bo kan men een moderne „Nur-Auto-Strasse" rijden, en voor bij laatstgenoemde muziekstad ziet men de toppen van het Zevengebergte in de verte lig gen. Godesberg is een prachtige badplaats, „bewaakt" door den hoogelegen Godesburg. Dit gedeelte van het Rijndal (tot Andernach) is buitengewoon mooi, hier liggen plaatsen met romantische namen als Rolandseck, Kö- nigswinter, Nonnenwerth, enz. Aan de over zijde liggen de Petersberg, waarop een groot hotel (eigendom van een bekenden Eau-de- Cologne-fabrikant), en de ruïne van den Drachenfels. Door een schitterend landschap gaan we verder naar Andernach, een van de oudste steden langs den Rijn, prachtig ge legen aan den voet van den Krahnenberg. Ten zuiden van dit stadje wijken de bergen wat verder terug van den Rijnstroom, het dal wordt breeder en minder interessant. Wel heeft men nog gedurende den geheelen rit naar Koblenz prachtige panorama's in de vallei en ziet men op de berghellingen aan de overzijde de wijndruiven rijpen, zoodat er nog geen sprake is van eentonigheid. Koblenz ligt weer schitterend aan de vereeniging van de Moezel met den Rijn. Op een hooge rots aan de overzijde ligt de vesting Ehrenbreit- stein, waar men een schitterend uitzicht heeft op de groene bergen. Onze route gaat dan vervolgens door het Moezeldal dat sterk kronkelend en omzoomd door prach- tig gesteente zuidwestwaarts verloopt. Ook deze streek is weer bijzonder interessant. Op het kaartje is de kortste route (over Wittlich) naar Trier aangegeven, maar mooier nog is een omweg van Als over Zeil en Bernkastell (waar een wereldberoemde Moezelwijn van daan komt) naar Trier. waar talrijke goedge- conserveerde bouwwerken uit den Romein- schen tijd te bewonderen zijn. Het laatste deel van ons buncn'andsche reisje, door de Eifel naar Aken, prat door prachtige berg landschappen. De Eifel is een cud vulkanisch gebied; gevaar voor erupties is natuurlijk niet in het minst aanwezig, maar de vele meren, ware bronnen en kratertoppen zijn evenzoo- vele reliquiën van Vulcanus, die 'hier in oude tijden zijn scepter gezwaaid heeft. Men kan ook een iets korteren weg nemen, namelijk van Koblenz over Wittlich en Adei nau. Hier ligt de bekende autorenbaan, de Nörburgring, waarop elk jaar talrijke wed strijden verreden worden. Deze baan, die in den regel voor het publiek toegankelijk is, gaat door een zeer mooi landschap, zoodat men de gelegenheid niet verzuimen moet, hier enkele „ronden te maken", zij het dan ook niet met snelheden, die aan wereldrecords herinneren! Tenslotte op Aken aan en dan door ons mooie Zuid-Limburg en door de orcvincie Noord-Brabant weer huiswaarts Wie in het oosten des lands woont, kan van Roermond over Venlo en Nijmegen rijden. Voor dezen tocht zijn verschillende inter nationale documenten noodig, waarover men nadere inlichtingen bij ons bureau of bij den A. N. W. B. verkrijgen kan. 1. Den Haag Leiden (17) Woerden (52 Utrecht (71) Zeist (82) Wage- ningen (117) Arnhem (135). 2. Amsterdam Baarn (35) Amers foort (46) Woudenberg (58) - Arnhem (9o). 3. A.) Groningen Assen (28) Meppe! (73) Zwolle (99) Deventer (132) Zutphen (148) Doetinchem (170) Anholt (189) Wesel (217). 4. (B.) Hengelo Groenlo (32) Boc- holt (58) Wesel (79). 5. Arnhem Emmerik (30) Roes (47) Wesel (69) - Rheinberg (86) Mörs (98) Düsseldorf (130) Mülheim (168) Keulen (172) Bonn (200) Godes berg (207) - Andernach (243) Koblenz (261 6. Koblenz Treis (38) Kochem (49) Alf (79) Traben-Trarbach (106) Bernkastel (121 Trier (165) Bitburg (193) Prüm (226) Losheimergraben (250) Schleiden (273). 7. Koblenz Alf (79) Wittlich (103) Manderscheid (123) Daun (139) Adenau (176) Blankenheim (204) Schleiden (223). 8. Schleiden Gemünd (6) Simmerath (26) Aken (58) Valkenburg (84) Maastricht (97). 9. Maastricht Sittard (22) Roer mond (48) Weert (69) Eindhoven (102 Tilburg (137) Breda (159) Dordrecht (188) Rotterdam (208) Den Haag (233). (Men kan ook van Aken via Valkenburg naar Roermond Jijden zonder Maastricht aan te doen.) 10. Maastricht Eindhoven (102) Boxtel (121) 's-Hertogenbosch (133) Zaltbommel (149 Culemborg (169) Utrecht (189) Amsterdam (230). 11. Breda Roosendaal (25) Bergen op Zoom (38) Goes (83) Middelburg (106) Vlissingen (113). MAN MANDERSCHEID Uit de Werkloozenzorg en de Arbeids bemiddeling. Nog steeds teistert de werkloosheid de wereld. Zij is wel een van de verschrikkelijk ste vormen, waarin de wereldcrisis zich open baart. In het Tijdschrift van den Nederlana- schen Werkloosneidsraad vonden we enkele cijfers daaromtrent, welke we hier ter illustra tie laten volgen. In Frankrijk waren volgens de laatste opgave 232.000 werkloozen, welke door de regeeringskassen ondersteund wer den. De talrijke inheemsche en vooral vreem de arbeiders, die geen werkloosheids-onder- steunning ontvangen zijn in dit cijfer niet ge teld. In Duitschland waren op denzelfden datum 6.034.000 werkloozen, terwijl voor het boekjaar 1932—1933 gerekend werd op 5.950.000. werkloozen. In Nieuw-Zeeland was op de 30 bewoners één werklooze (50.000 op 1.500.000). In de Vereenigde Staten bedroeg hun getal 10.600.000. Men schat, dat voor ondersteuning gedurende het halfjaar April October ruim dertig millioen dollar noo dig is. Hoe het ten onzent is moge blijken uit het overzicht van gegevens inzake Werkloozen zorg 1932 door den Minister tijdens de inter pellatie Kupers verstrekt. Op den laatsten Saterdag van Mei stonden bij de plaatselijke organen der arbeidsbemiddeling in 898 ge meenten van ons vaderland met een totaal van 7.223.507 inwoners ingeschreven 233.324 geheel, 15.930 gedeeltelijk en 3183 vrouwe lijke werkloozen. In de maanden Januari tot en met April dezes jaars werd aan steun gelden in totaal uitbetaald de som van 44.881.727. Dat zou dus per jaar een totaal bedrag geven van 135 millioen. Men weet echter dat dit meer is. Natuurlijk worden in alle landen, welke door de werkloosheid bezocht worden pogin- fen in het werk gesteld om arbeidsmogelijk- eid te scheppen. Dat dit echter zoo gemakke lijk niet gaat, weet ieder. Er is daartoe meer noodig dan wat goede wil. Allerlei omstan digheden en factoren, welke een enkel land niet in de hand heeft, werken daartoe mede Ook heeft ieder land weer zijn eigen moeilijk heden. Een typisch voorbeeld daarvan is Zuid-Afrika met zijn dubbele bevolking. De blanke werklooze heeft daar voorkeur boven de gekleurde. De gemeenten moeten nu een hooger percentage blanke werklieden in hun dienst nemen. Maar wat dan met de ontsla- fen kleurlingen? Ook ten onzent wordt ge laagd over de afvloeiing van het platteland naar de stad. In Zuid-Afrika heeft men met dit verschijnsel ook kennis gemaakt. Om het te ondervange nbepaalde men daar, dat bij van wege de werkloozenzorg gesubsidieerde pu blieke werken geen arbeidskrachten aangeno men worden, tenzij deze twee jaren gewoond hebben in een bepaalde gemeente, waar het werk wordt uitgevoerd, en gedurende dien tijd tenminste zes maanden achtereen zijn werk zaam geweest. We gaven dit voorbeeld ter illustratie van de bonte verscheidenheid van toestanden en daardoor vereischte maatrege len op het gebied van de werkloozensteun en arbeidsbemiddeling. Ten onzent wordt de arbeidsbemiddeling verricht door een twee en veertigtal organen der openbare arbeidsbemiddeling. Dat deze staan voor een mer a boire bewijst wel, dat in de maand Mei op een totaal van plm. 240.000 werkloozen in den lande aan arbeid konden geholpen worden 9490 werklooze mannen en 6603 vrouwen, van welke laat sten ongeveer vijf zesde in huiselijke dien sten. Van de werkloozen komen degenen, die geen vak kennen, op de tweede plaats. Ze compareeren op de lijst met een cijfer van 29.899. Dus bijna 30.000. Iets sterker zijn de bouwbedrijven vertegenwoordigd met 35 duizend werkloozen, de metaalbewerkers komen met bijna 28.000 op de lijst voor. Merkwaardig is ook het betrekkelijk geringe aantal vrouwelijke werkloozen gezien de sterkte, waarmede ze overigens vertegen woordigd zijn onder de van arbeid levende bevolking. Het zijn er maar 8000, hetgeen voor een groot deel waarschijnlijk toege schreven zal moeten worden aan het feit, dat de loonstandaard voor de vrouwen lager is dan die voor de mannen. geen voorstellen bekend, waardoor zou kun nen worden bereikt, dat de crisislasten zoo veel mogelijk evenredig op de Nederlandsche bevolking drukken. Om deze redenen is het rapport-Weiter niet te aanvaarden en dient al het mogelijke te worden gedaan om te bereiken, dat de uit voering van de voorgestelde maatregelen wordt voorkomen. De heer Waterborg besprak in het bijzon der de maatregelen, welke voor den post-, telegraaf- en telefoondienst zijn voorgesteld. Resolutie. Na uitvoerige gedachtenwisseüng is de volgende resolutie met algemeene stemmen aangenomen De vergadering, enz., gehoord de inlei dingen, spreekt haar afkeuring uit over de sterk eenzijdige samenstelling van de com- missie-Weiteris van meening, dat de om standigheden, waaronder de gemeenschap gebukt gaat, zich nog te weinig hebben ge stabiliseerd om reeds nu maatregelen van definitieven aard te nemen; is van oordeel dat ook eenzijdig tijdelijk te nemen maatre gelen niet eenzijdig behooren te drukken op het overheidspersoneel en de minst draag- krachtigen, zooals het geval zou zijn bij toe passing van de in het rapport-Weiter voor- gestelde maatregelen; constateert, dat de voorstellen in het rapport der commissie- Weiter, voor zoover zij de salarissen en de rechtspositie van het overheidspersoneel be treffen, onaanvaardbaar zijn, en dat al het mogelijke moet worden gedaan om uitvoe ring van de voorgestelde maatregelen te voorkomen. AUTO VERBRAND. Een uit Vlissingen afkomstige personen auto is Woensdagavond bij Woensdrecht in brand geraakt en geheel in vlammen opge gaan. nic. HET RAPPORT VAN DE COMMISSIE-WELTER. Een vergadering van het r.-k. over heidspersoneel. Gisteren is te Utrecht een vergadering ge houden van de r.k. Centrale van overheids personeel en de vakgroep overheidspersoneel van het r.k. Werkliedenverbond, in verband met de vraagstukken, welke het rapport van de commissie-Weiter voor het overheidsper soneel aan de orde heeft gesteld. De heer G. Bulten, lid der Tweede Kamer, leidde de vergadering. Het woord werd gevoerd door de heeren L. F. Guit en Waterborg. De heer Guit kwam tot de volgende conclusies: 1. De in het rapport voorgestelde maatre gelen zijn absoluut in strijd met de katholie ke opvattingen omtrent loon en rechtspositie 2. Doorvoering van de aanbevolen maat regelen beteekent afbraak en totale ontred dering van veel wat na jarenlange moeite en strijd, niet het minst door katholieke sociolo gen, aan de hand van de encyclieken Rerum Novarum en Quadragesimo Anno werd tot stand gebracht. 3. De maatregelen in het rapport drukken eenzijdig zwaar op het overheidspersoneel en de overige arbeiders en zijn daardoor in wezen onrechtvaardig. Tegenover de door de commissie aanbevo len maatregelen zijn op dit oogenblik nog EEN BRANDSTICHTER. Om onderdak te krijgen. De 42-jarige losse werkman L. H. F., zon der vaste woonplaats, iémand, ide eene goede opvoedihg heeft genoten, doch langzamer hand aan lager wal is geraakt en reeds eelti ge vonissen achter den rug heeft, was ten einde raad om in zijn onderhoud te voorzien. Om onderdak te krijgen, heeft hij gistermor- fen in Den Haag brand gesticht. Eerst ging ij in een winkel op de Nieuwe Markt een doosje lucifers koopen, daarna voorzag hij* zich in een garage aan den Nieboerweg van benzine en ging toen in de Boschjes van Poot brand stichten onder dennenboomen. Dade lijk daarop ging hij weg en alarmeerde de politie. Een agent, die op den dichten rook, welke zich ontwikkelde, kwam aansnellen, vond den man rustig gezeten op de plaats van zijn misdrijf. Hij meldde zich dadelijk als de dader aan en werd meegenomen naar een politiebureau. UIT DE STROOKARTONINDUSTRIE Beperking der fabricage. De vereeniging van Nederlandsche stroo- kartonfabrikanten, waarbij alle fabrieken in Nederland zijn aangesloten, heeft besloten dat iedere fabriek voor iedere ton karton, die zij fabriceert, 1.25 zal storten' in de kas der vereeniging. Daartegenover zal aan iedere fabriek uit de kas worden betaald, voor elke ton, die zij vrijwillig minder fabriceert dan haar normale productie bedraagt, een bedrag van 4 De bedoeling van dezen maatregel is te ko men tot een geleidelijke aanpassing van de productie aan de vraag naar karton, die op het oogenblik uiterst miniem is. BIJ HET BADEN IN ZEE VERDRONKEN. Woensdagavond is bij het baden in zee orv der Biggekerke verdronken een 23-jarige man uit Heinkenszand. Het lijk is des nachts aan gespoeld. 97. Wat ben jij lief, antwoordde Tuimeltje, ik zal jou later ook wel helpen hoor, en hij begon lekker te smullen. Maar toen hij de appelbollen op had, kroop hij zelf ook eens door het gat en zag dat hij in een muizengang was. Overal hingen bordjes waar op stond welke richting je uit moest om de een of andere lekkernij te vinden. En daar Tuimeltje daar maar al te veel van hield, liep ie eens verder en kwam tenslotte aan een huiskamer waar een heel muizengezin woonde. Een mui- zenvader.een muizenmoeder en een klein muisje. Hi, hi, lachte Tuimeltje, mag ik hier binnenkomen? Gerust noor, zei de muizenvader, we zijn heel blij dat we gezelschap ïjgen en ook het muizenmoedertje was heel vriendelijk. Daar oorde 1 uimeltje een klein muisje huilen en toen hij eens rond oerde zag hij een wieg staan met een jong muisje er in, dat een echt speentje had, net als de ménschenkinderenJa, zei moeder muis, dat kleine ding huilt heel den dag maar, ea ze nam het kleine muisje in haar armen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6