Zus Braun ernstig ongesteld. De Nederlandsche damesploeg wint den tweeden prijs estafette. .Voorts heeit men de pers onjuiste informa mmm kantonrechter wilde er ook wel iets meer van weten dus werd derhalve de verdere bespre king uitgesteld tot as. week. HONNI SOIT QUI MAL Y PENSE. Dt viss'-her Willem Z uit Egmond aan Zee was op 1 Tuit aangetroffen in de duinen van de Provi ie Castricum. Het feit dat hij 'n 't bezit was van een schop bij wijze van wan delstok, bracht de ergdenkende jachtopzieners op 't idee, dat hij voornemens was, konijnen te gaan delven. Vonnis 8 boete of 8 dagen. Zijn confrère A. Pr. bevond zich op 26 Juli in de duinen van Jhr. Six te Egmoiidbinnen, bezig met de hand een konijnenhol te beroe ren. Volgens zijn opgaaf was hij een natuur minnaar en zocht hij vogelnestjes. De bij hem bevonden wildstrik diende hem tot schoen gesp. Ter zake overtreding artikel 461 werd hem opgelegd 10 boete of 10 dagen. EENIGE ONBENULLIGHEDEN TOT BESLUIT. De heer J. v. G., timmerman te Schagen, Werd op 1 Augustus te Alkmaar met zijn mo tor- en zijspan aangehouden, omdat letter en nummer te klein was aangebracht, 2 boete of 2 dagen iuidde de uitspraak. Aan den timmerman W. R. uit Lisse, die onbewust van zijn strafwaardigheid op 5 Aug. het Fnidsen beoeddelde werd opgelegd 1.50 boete of 1 dag hechtenis. (Er mag wel eens op gewezen worden dat het waarschuwingsbord van het Fnidsen van af het Waagplein door het loof der hoo rnen niet te zien is. Red. Alkm. Crt.) AUTODIEFSTALLEN. Voor de rechtbank te Rotterdam stonden Donderdag twee kooplieden resp. uit Eind hoven en Capelle en een chauffeur uit Am sterdam terecht, die samen twaalf auto's ge stolen en geheeld zouden hebben. De ver schillende zaken werden gevoegd. In Rotterdam was in Februari een Chevro let gestolen en te Amsterdam in Maart even eens een Chevrolet. Beide wagens waren nieuw. Het motornummer van den eersten wagenblee k door de dieven veranderd te zijn. Aan een geheim nummer kon men den wagen herkennen. De verdachte koopman uit Capelle, had daar een pakhuisje in huur, waar de gesto len wagen uit Amsterdam en auto-asessoires zijn gevonden. Als getuige werd mede gehoord een auto handelaar uit Echt, die door den resident nadrukkelijk op het gewicht van den eed ge wezen werd. De koopman uit Capelle had zich bij dien getuige onder een valschen naam aangemeld en hem een Chevrolet ver kocht. Het O. M. mr. Gombault, beschouwde den koopman uit Capelle als den hoofddader. De Amsterdamsche auto is door hem alleen ge stolen, de twee andere beklaagden hebben mee de hand gehad in den diefstal te Rot terdam en hebben mede den wagen te Echt verhandeld. Tegen alle drie beklaagden werd ieder drie jaren gevangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. Frankenhuis uit Am sterdam, achtte het bewijs niet gelevrd en vroeg alsnog een juffrouw als getuige te hooren. De president was bereid ter wille daarvan de zaak aan te houden. Twee der verdachten deden evenwel afstand van het hooren van deze getuige. De rechtbank heeft verder tegen dezelfde beklaagden nog zaken met betrekking tot diefstallen van twee Citroëns en een Ford be handeld. Het O.M. dat in zijn algemeen requisitoir al de diefstallen had samengevat, wilde vol staan met den eisch van een dag hechtenis als de rechtbank de beklaagden ter zake van de eerste diefstallen schuldig zou oordeelen. Mocht dat niet het geval zijn, dan wilde het O. M. ook* hier drie jaren gevangenis straf eischen. POGING TOT DOODSLAG. De Vacantiekamer der Amsterdamsche rechtbank heeft een chauffeur wegens po ging tot doodslag veroordeeld tot een jaar en acht maanden gevangenisstraf met aftrek van acht maanden voorarrest. De eisch was vijf maanden. De veroordeelde had in den nacht van 12 Ostober in de Willebrordusstraat te Amster dam schoten gelost op een barhoudster. met wie hij een verhouding had gehad, en daar na het wajpen op zichzelf gericht. De scho ten waren echter niet doodelijk en beiden zijn hersteld. Schermen. DE OLYMPISCHE SCHERM- WEDSTRIJDEN. Het sabelschermen. De Jong niet in de demifinale. LOS ANGELES, 12 Aug.: Heden werden de schermwedstrijden voortgezet met de per- soneele wedstrijden op sabel, waarin ook on ze landgenoot de Jong uitkwam. In zijn poule trok hij tegen Piller (Honga rije), E>e Vecchi (Italië), Lubics (Polen), Gar- dere (Frankrijk). Hofman (V.S.), Oliver (V S.) en Leidersdorff (Denemarken). Slechts de partij tegen Leidersdorff kon de Jong met 3 ontvangen en vijf gegeven tref fers winnen. Hij verloor alle andere partijen en wist zich dus niet in de demifinale te plaat sen. Wat de Jong voornamelijk miste was in ternationale routine. De volgende schermers zijn in de demifina- ks geplaatst: Uit poule 1. Petschauer (Hongarije), Gau- dini (Italië), Legada (Polen), Broeder (V.S.), Piot (Frankrijk), Ossier (Italië). Uit poule 2 gingen naar de demifinales over Kabos (Hongarije), Salatia (Italië), Pap- pe (Polen), Arimtage (V.S.), Recio (Mexico) en Casmis (Duitschland). Uit poule 3 hadden zich geplaatst Piller (Hongarije), Lubics (Polen), Hofman (V.S.), De Vecchi (Italië) en Gardere (Frankrijk). DE OLYMPISCHE TURN- WEDSTRIJDEN. Brug en ringen. LO SANGELES, 12 Aug.: Gisteren wer den de personeele wedstrijden aan het paard, rek en in het paardspringen beëindigd. Heden werden nog twee wedstrijden ge houden, n.1. aan de brug en aan de ringen. Aan de brug was de Italiaansche turner Neri weer debeste en zijn oefeningen aan dit toestel waren volkomen af. Ook Pelle turnde aan dit toestel uitstekend. Over het algemeen blonk ook thans weer het werk dier turners uit, die in het landen- tournooi zulke goede prestaties hadden laten zien. De uitslagen van den wedstrijd aan de brug luidden: 1. en Olympisch winnaar Neri (Italië) 56.9 punten, 2. Pelle (Hongarije). 3. Savolainen (Finland) 54.8 punten, 4. Noroma (Finland) 53.4 punten, 5. Letora (Italië) 52.6 punten, 6. 'Jochim (V S.) 52.2 punten .Aan de ringen traden de Amerikanen sterk op den voorgrond. Vrijwel al hun oefeningen waren meer krachtprestaties, waarmede zij niettemin vele punten binnenhaalden. De uit slag van den wedstrijd aan de ringen iuidde: 1. en Olympisch winnaar Gulack (V.S) 56.9 punten, 2. Denton (V.S.) 55.8 punten, 3. Latuada (Italië) 55.5 punten, 4. Bishop (V.S.) 55.4 punten. 5. Capuzzo (Italië) 54.8 punten, 6. Tognini (Italië) 54.1 punten. Nu de turnwedstrijden zijn beëindigd wordt ons nog het volgende omtrent de or ganisatie gemeld. Niet alleen, dat men te Los Angeles het pu- bliceeren van de persoonlijke prestatie ver zuimde. maar men moest bovendien nog na de wedstrijden uren lang informeeren om de uitslagen te vernemen, die nog niet eens altijd juist bleken te zijn, al kwamen drie uitslagen van officieele zijde. ties verstrekt uit hoofde van het feit, dat men zeide, dat de voor de vijfkamp het landen- tournooi geldende wedstrijden ook telden voor de personeele kampioenschappen. Eerst naderhand bleek, dat dit volgens de regle menten niet mogelijk was, en daarom werden eerst gisteren en heden de personeele wed strijden aan de toestellen gehouden en de Olympische kampioenen aan de diverse toe stellen bekend. DE OLYMPISCHE ZWEM WEDSTRIJDEN. Mevr. PhilipsenBraun ernstig ongesteld. Omtrent het niet vermelden van den naam van mevr. Philipsen—Braun in de finale 100 Meter rugslag voor dames, welke gisteren gehouden werd, wordt ons nog het volgende gemeld: Mevr. PhilipsenBraun is gestoken door een insect. Tengevolge hiervan is zij ernstig ongesteld geworden en moest nog gisteravond naar het ziekenhuis worden overgebracht. De toestand was ernstig, de koorts was tot 41 graden opgeloopen. Gelukkig trad in den loop van heden een lichte verbetering in den toestand van onze landgenoote in. Hoewel het natuurlijk niet uitgesloten is dat de hooge koorts wederom zal intreden, zijn de doktoren toch van meening, dat van een ernstig ge vaar voorloopig geen sprake is. Het directe gevolg van dit betreurenswaar dige incident is echter, dat mevrouw Philip sen—Braun in de demifinales 400 Meter vrije slag, welke heden verzwommen werden niet is uitgekomen. Ook Puck Oversloot heeft zich uit de demifinale teruggetrokken, in verband met het bovenvermeld incident. Be grijpelijk is, dat de stemming onder onze Hollandsche dames zeer gedeprimeerd is. De 400 Meter deir.ifinales dames. Zonder onze zwemsters De Olympische zwemwedstrijden werden heden in het Zwemstadion voortgezet met de halve finalese 400 Meter vrije slag, waarin door het reeds vermelde ongeval van mevr. PhilipsenBraun en het zich terugtrekken van Puck Oversloot geen Hollandsche dames meezwommen. Zooals te vewachten viel, won Helen Madison de eeste demifinale met groo. ten voorsprong voor Mej. Maakal (Zuid- Afrika). De uitslag \an de eerste demifinale luidde: 1. Helen Madison (VS.) tijd 5 min 48.7 sec.; 2. Mej. Maakal (Zuid-Afrika) tijd 6 min. 0.6 sec.; 3. Miss Ferbes (V.S.) tijd 6 min. 22.1 sec. Ook de tweede demifinale werd een gemak kelijke cverwinning voor een Amerikaansche zwemster. Miss Kight won nl. in 5 min. 50.2 sec. Om de tweede plaats ontspon zich een hevige strijd tusschen Mlle Godard en Miss Cooper. De laatste fcr.d eerst vierde gelegen, doch in den eindspurt z?g zij kans Lily An dersen te passeeren en slechts in een onder deel van een seconde achter te blijven bij Mlle Godard. De uitslag der tweede demifinale luidde 1. Miss Kight (V.S.) tijd 5 min. 50.2 sec 2 Mlle Godard (Frankrijk) tijd 6 min. 0.1 sec.; 3. Miss Cooper (Engeland) tijd 6 min 0.4 sec.; 4. Lily Andersen (Denemarken) tijd 6 min. 5.5 sec. Hierna werden de demifinales 1500 Meter crawl voor heeren gehouden. Torenspringen dames. 200 Meter schoolslag heeren. Reeds in de morgenuren had het nummer torenspringen voor dames plaats gehan, waarbij ongeveer 10 tot 15000 toeschouwers aanwezig waren. De toeschouwers kregen wel hun beloo ning, immers de drie eerste plaatsen werden weer bezet door Amerikaansche zwemsters. Verreweg de beste springster was -Mjss Poynton terwijl Miss Coleman en Miss Ko per een feilen strijd voerden om den 2den prijs. Met gering verschil won Miss Cole man de zilveren medaille. Eerst op de vierde plaats kwam een Euro ?:esche vertegenwoordigster n.1. de bekende weedsche Sjoequist. De uitslag van het torenspringen voor da mes luidde; 1 en Olympisch winnares Miss Poynton (V.S.) 40.26 punten. 2. Miss Coleman (V.S.) 35.56 punten. 3. Miss Roper (V S.) 35.22 punten. 4. Inge Sjoequist (Zweden) 34.57 punten. 5. Mej. Larsen (Denemarken) 31.96 punten. 6. Mej. Kamakoera (Japan) 31.36 punten. 7. Mej. Epply (Oostenrijk) 26.76 punten. 200 Meter schoolslag heeren. Demifinales. De demifinales 200 Meter schoolslag hee ren waren uiterst spannend. In de eerste fi nale ontstond een felle strijd tusschen den Olympischen winnaar Tsoeroeta (Amster dam 1928) en zijn landgenoot Keikke, wei- ke strijd door den laatste gewonnen werd in 2 min. 44,9 sec., d.w.z. slechts 0,3 sec. boven het wereldrecord van den Franschen zwem mer Cartonnet. De Fin Reingoldt bleek aanvankelijk te veel van zijn krachten gevergd te hebben, althans hij zakte langzamerhand af en ein digde als vijfde. De Fransche wereldrecord houder Cartonnet bezette de vierde plaats De uitslag der eerste demi-finale luidde: 1. Keikke (Japan) tijd 2 min. 44,9 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Tsoeroeta (Ja pan) tijd 2 min. 45,4 sec. 3. AdjaloecHn (Philippijnen tijd 2 min. 50,2 sec. 4. Car tonnet (Frankrijk) tijd 2 min. 50,9 sec. 5 Reingoldt (Finland) tijd 2 min. 54,9 sec. In de tweede demi-finale leidde aanvanke lijk de Philippijn Ildefonso, doch daarna kwam de Hamburgsche zwemmer Sietas sterk opzetten en won gemakkelijk in den uit stekenden tijd van 2 min. 47,6 sec. De uitslag der tweede demi-finale was: 1. Sietas (Duitschland) tijd 2 min. 47,6 sec. 2. Ildefonso (Philippijnen) tijd 2 min. 48,4 sec. 3. Nagakawa (Japan) tijd 2 min 52,4 sec. 4. Spence (Canada) tijd 2 min 52,7 sec. 1500 Meter vrije slag. Demi finales. Nieuw 01. record. In de eerste demi-finale 1500 Meter vrije slag wist de Japanner Kitamoera, die giste ren zijn serie had gewonnen in 19 min. 55,2 sec., een grooten voorsprong te behalen op zijn sterkste tegenstanders Ratis en Christie Kitmoera won in den nieuwen Olympischen recordtijd van 19 min. 51,5 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Arne Borg (Zweden) met een tijd van 19 min. 51.8 sec., destijds te Amsterdam in 1928 ge maakt. Om de tweede plaats werd fel gestreden tusschen Taris en Christie. Op 1200 Meter was de Amerikaan nog tweede, doch toen zwom Taris hem voorbij. In den eindspurt trachtte Christie nog in te loopen, doch Taris werd met klein verschit tweede. De uitslag der eerste demi-finale luidde: 1 .Kitamoera (Japan) tijd 19 min. 51,5 sec. Nieuw Olympisch record. 2. Taris (Frankrijk) tijd 20 min. 4,2 sec. 3. Christie (V.S.) tijd 20 min. 6.9 sec. 4. Ishiharada (Japan) tijd 20 min. 31,2 sec. 5. Costoli (Ja pan) tijd 20 min. 58,1 sec. Het nieuwe Olympische record van Kita moera bleef niet lang bestaan. Reeds in de tweede demifinale verbeterde de Japanner Makino het record van zijn landgenoot en bracht het op 19 min. 28,1 sec. Het Olym pisch record ging dus wel een flink einc naar beneden. Niettemin staat het wereld record met een tijd van 19 min. 7,2 sec. nog altijd op naam van Arne Borg, hetwelk des tijds tijdens de Europeesche kampioen schappen te Bologna werd gevestigd. Crabbe (V.S.) zwom als tweede aankomende juist in den tijd van Arne Borg tijdens de spelen te Amsterdam. Overigens kreeg Crabbe het niet gemakke lijk en zijn concurrenten Ryan en Flanagan bleven hem gedurende den geheelen afstand dicht volgen. Ryan werd goede derde. De uitslag tweede demifinale luidde: 1. Makino (Japn) tijd 19 min. 38,1 sec, Nieuw Olympisch record. 2. Crabbe (V.S.' tijd 19 min. 51,8 sec. 3. Ryan (Canada) tijd 19 min. 52,5 sec. 4. Flanagan (V. S.) tijd 19 min. 53,1 sec. In den eindstrijd komen dus de Japanners Kitamoera en Makino, verder de Amerika nen Christie en Crabbe, de Canadees Ryan en de Franschman Taris. Finale 100 Meter rugslag heeren Toen de finale 100 Meter rugslag voor heeren plaats vond in het -Zwemstadion, wa ren er zeker 9000 toeschouwers aanwezig Drie Japanners zwommen in de finale te gen twee Amerikanen Zehr en Kerber en voorts tegen den eenigen Europeaan, den Duitscher Küppers. In zeer straftempo vingen de zwemmers aan. Kiekawa tikte het eerst bij het keerpunt aan. Direct daarop was het Küppers, die aan de tweede 50 Meter begon. In den eindspurt kon de Europeaan het echter tegen de Ja panner niet houden en werd successievelijk door Irye. Kawatsoe en den Amerikaan Zeh ingehaald. Eerste werd de Japanner Kiokawa in den tijd van 1 min. 8.6 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Kiokawa (Ja pan) tijd 1 min. 8,6 sec. 2. Irye (Japan) tijd 1 min. 9,8 sec. 3. Kawatsoe (Japan) tijd 1 min. 10 sec. 4. Zehr (V.S.) tijd 1 min 10,9 sec. 5. Kueppers (Duitschland) tijd 1 min. 11,3 sec. 6. Kerber (V.S.) tijd 1 min 12,3 sec. 4 X '00 Meter dames estafette. Holland tweeden prijs. Ver. Sta ten won in nieuwen Olympische recordtijd. Na de finale 100 Meter rusglag vond de eindstrijd plaats tusschen de Vereenigde Sta- i ten, Engeland, Canada, Nederland en Japan voor de estafette 4 x 100 Meter vrije slag dames. Naar men weet, hebben voor dit nummer geen series plaats gevonden in verband met ïet feit, dat slechts vijf landenploegen had den ingeschreven. Door het niet mee zwemmen van Mevrouw Philipsen-Braun was onze Hollandsche ploeg vanzelfsprekend zeer verzwakt. De es tafetteploeg was thans als volgt samenge steld: Marie Vierdag, Puck Oversloot, Cor- ry Laddé en Willy den Ouden. Aanvankelijk ontstond er een felle strijd tusschen de Vereenigde Staten en Nederland, waarvoor de eerste zwemsters resp. waren Miss Mac Kim en Marie Vierdag. Doch na dat Puck Oversloot tegen Miss Johns ge zwommen had, hadden de Vereenigde Staten een kleinen voorsprong, welke zij niet meer afstonden. Miss Saville zwom voor de Ver eenigde Staten de derde baan en toen Helen Madison de laatste 100 Meter voor haar re kening nam, was er geen sprake van, dat Willy den Ouden haar nog kon inhalen. De Vereenigde Staten won het Olympisch kampioenschap in den nieuwen Olympischen recordtijd van 4 min. 38 sec. Het oude Olym- jische record stond eveneens op naam van de Vereenigde Staten met een tijd van 4 min 47.6 sec., te Amsterdam in 1928 gevestigd Nederland zag nog kans binnen dezen aatsten tijd te komen en won den tweeden prijs in 4 min. 47,5 sec. De derde prijs was voor Engeland. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Vereenigde Sta ten met de dames Mac Kim, Johns, Saville en Madison. Tijd 4 min. 38 sec. Nieuw Ol. record. 2. Nederland met de dames Vier dag, Oversloot, Laddé en den Ouden, tijd 4 min. 47,5 sec. 3. Engeland tijd 4 min. 52,5 sec. 4. Canada tijd 5 min. 5,1 sec. 6. Japan tijd 5 min. 6,2 sec. Rectificatie: Costoli in het nummer 1500 Meter vrije slag heeren demifinales is een Italiaan en geen Japanner. DE OLYMPISCHE ROEI- WEDSTRIJDEN. De Hollandsche twee op de vierde plaats. LOS ANGELES, 12 Aug.: Na de finale vier met stuurman vond de eindstrijd plaats van de twee zonder stuurman, waarvoor ook onze Tritontwee aan den start verscheen De start vond als volgt plaats: Nederland, Polen, Nieuw-Zeeland en Engeland. Nederland 'had dus de onvoordeelige meest Noordelijk gelegen baan geloot. De Hollan ders ondervonden dar, ook aanvankelijk veel nadeel van den wind. Na den start nam Polen de leiding voor Engeland, Nederland en Nieuw Zeeland. Op 300 Meter lagen de boo ten van Polen,-Engeland en Nederland boord aan boord. Daarna echter zakte onze Triton- twee ai Polen en Engeland namen de leiding en op 500 Meter lagen Röell en Roelofsen twee lengten achter op Engeland en Polen, welke achterstand steeds grooter werd. Op 700 Meter heeft Engeland den kop genomen en op de helft der baan was de positie als volgt: 1. Engeland 1 lengte voor Nieuw Zee land, welk land weer 1 lengte voor Polen lag. Nederland was op dat moment vier lengten achter de derde ploeg, Polen. De zijdelings staande wind verhinderd, dat Holland voorloopig zijn achterstand kan inhalen Op 1500 Meter was de onderlinge positie der booten dan ook vrijwel onveran derd. Eerst daarna kwamen de Nederland sche roeiers krachtig opzetten. Steeds ver kleinden zijn hun achterstand op Polen, die reeds te veel van hun krachten gevergd ble ken te hebben en wier roeien zwekker werd. Meter voor meter liepen de Hollanders op Polen in, doch de spurt was te laat ingezet om nog op de derde plaats te belanden. Slechts met een verschil van 02 sec. gingen de Polen als derde door de finish voor Hol land. De Poolsche twee was volkomen uitge roeid. De eindspurt der Hollanders werd door de toeschouwers hartelijk toegejuicht. Meermalen werd door de luidspreker gezegd, dat de Hollandsche twee de ongunstigste baan had en dat daardoor de vierde plaats niet aar. de Hollanders kon ontgaan De mee ning van Sullivan over de Olympische roei baan, welke wij reeds vermeldden, is dus vol komen juist gebleken. Roelofsen en Röell heb ben als ware sportsmen geroeid en gaven zich tot het uiterste. Engeland won gemakkelijk in precies 8 mi nuten met Nieuw Zeeland op de tweede plaats. Daar onze twee Nieuw Zeeland reeds 1 maal geslagen had, mag de wel heel onge lukkige loting van Nederland wel als de hoofdoorzaak worden beschouwd, dat Hol land in het Olympisch roeitournooi geen prijs heeft kunnen behalen. De tijd van Nieuw Zee land was dezelfde als die van Polen, wel een •bewijs, dat het gespand heeft. De uitslag luidde 1. enOlymp. kampioen Engeland tijd 8 min., 2. Nieuw Zeeland tijd 8 min. 8.2 sec., 3. Polen tijd 8 min. 8.2 sec., 4. Nederland tijd 8 min. 8.4 sec. Dag van finales. Duitschland wint de vier met stuurman. Als eerste eindstrijd van heden op de roei baan te Long Beach vond het nummer vier met stuurman plaats, waarvoor aan den start verschenen Italië, Polen, Duitschland, Nieuw Zeeland en Duitschland. De ploegen startten allen goed en Italië nam de le'ding. Op 500 Meter lag Italië twee meter voor Duitschland, welke voorsprong op 700 Meter reeds tot 1 lengte was aangegroeid. Steeds liepen de Ita lianen uit en op 900 Meter was de positie als volgt: 1. Italië met 1 1/4 lengte voor Duitsch land, daarachter Polen en tenslotte Nieuw Zeeland Op 1000 Meter had Polen op verrassende wijze de tweede plaats ingenomen doch Duitschlan dhad deze tweede plaats, voor dat drie kwart der baan geroeid was, weer ver overd. Op 1500 Meter lag Italië nog steeds aan den kop met drie kwart lengte voorsprong voor Duitschland, welke ploeg wederom drie kwart lengte voorsprong had op Polen en Nieuw Zeeland op de vierde plaats. De eind spurt was opwindend. De Italianen schenen te veel van hun krachten gevergd te hebben f? Duitschland liep zienderoogen in. Toch hield Italië kranig vol. De spanning was op de laatste tientallen Meters ten top gestegen Duitschland lag gelijk met Italië Met de laat- stesiagen wist Duitschland de overwinnmg te behalen metslechts 3 d M. verschil on it« lië. De uitslag hiidde: 1. en Olymp. kampioen Duitschland tikt 7 7in. 19 sec., 2. Italië tijd 7 min. 19.2 sec k>len tijd 7 min. 24.8 sec4. Nieuw Zeeland mm. Polen tijd 7 min. 32.6 sec De ook in ons land bekende roeicoach Sul- livan deelde op een vraag ondei-zijds mede, of hij de Olympische roeibaan aan alle eischen vond voldoen. Sullivan deelde mede, dat dit niet het geval was, de baan deed niet aan die eischen. welke men redelijkerwijze aan een Olympische roei baan mocht stellen. Immers, de wind had op de verschillende roeibaan een geheel andere uitwerking, hetgeen reeds menige ploeg moest ondervinden. Pearce sciff kampioen. Het slot van den middag werd gevormd door de eindstrijden in de nummers sciff en twee met stuurman. In het sciffnummer startten Southwood (Ingeland), Douglas (Uruguay), Miller (V.S.) en Pearce (Australië). Van begin af leidde de Australische roeier. Zonder een moment bedreigd te worden roeide hij rustig verder. De Amerikaan Miller bezette de tweede plaats voor Douglas en Southwood. Op 3/4 der baanlengte leidde Pearce met anderhalve lengte voorsprong voor Miller. In den eindspurt nam Pearce het te kalm op. Daardoor was het mogelijk, dat Miller in- liep en zelfs kans zag zijn achterstand tot op een halve lengte te verkleinen. Miller gaf zich geheel, doch Pearce gaf geen kans en voor de tweede maal werd de Australiër Olympisch kampioen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kam pioen Pearce Australië) tijd 7 min. 44.4 sec. 2 Miller (V.S.) tijd 7 min. 45.2 sec.; 3! Douglas (Uruguay) tijd 8 min. 13.6 sec.; 4. Southwood (Engelana) tijd 8 min. 33.7 sec. Twee met stuurman. De laatste race van den middag was de finale twee met stuurman, waarvoor aan den start verschenen Frankrijk, Ver. Staten, Brazilië en Polen. Polen nam de leiding, direct gevolgd door de Ver. Staten en Brazilië. Op 500 Meter hadden de Amerikanen reeds de leiding veroverd, terwijl de drie andere booten op dezelfde hoogte lagen Geleidelijk liep de Amerikaansche twee uit en op 1000 Meter hadden zij reeds eén voorsprong van drie lengten. Polen bezette toen de tweede plaats met anderhalve lengte voorsprong op Frank rijk, terwijl Brazilië ver achter was. De on derlinge positie bleef dezelfde tot op 1500 M. Op de laatste 50U Meter trachtten de Polen weer bij te spurten, doch de Ver. Staten won nen onbedreigd in 8 min. 25.8 sec. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kam pioen Vereenigde Staten tijd 8 min. 25 8 sec.; 2. Polen tijd 8 min. 3..2 sec.; 3 Frankrijk 8 min. 41.2 sec.; 4. Brazilië 8 min. 53.2 sec. Morgen, Zaterdag, vinden de eindwedstrij- den plaats in de nummers: Vier zonder stuur man, doublé scull en de achtriemsgieken. Zeilen. DE OVERWINNING VAN BOB MAAS. Profest van Frankrijk en Duitschland. De Nederlandsche zeiler Bob Maas heeft op den laatsten dag van de zeilwedstrijden in de monotypeklasse de gouden Olympische medaille veroverd zonder echter op dien dag veel geluk te hebben gehad. Er werden, zoo als gemeld, drie races gezeild. De eerste van den dag, de negerde wed strijd in deze klasse, bracht een overwinning van den Canadees Dickson. Bob Maas ging als tweede door de finish, gevolgd door Behr (Duitschland), Riedl (Oostenrijk) en Lebrun (Frankrijk). De tweede race bracht Bob Maas als ze vende door de finish. De Amerikaan Lyon was eerste, de Duitscher Behr tweede. Groote belangstelling bestond er voor de laatste race, die in den namiddag werd ver zeild. De verrassing was de overwinning van den Italiaan Treleani, die als eerste de finish passeerde. Tweede werd Thorell (Zweden), gevolg door Ratzy (Engeland), Dickson (Canada), Lebrun (Frankrijk), Behr (Duitschland). Onze landgenoot Bob Maas eindigde in deze laatste race als negende. Desniettemin had hij nog in het eindklassement het grootst aantal punten, nl. 87, verkregen en werd de gouden medaille hem toegekend. Lebrun (Frankrijk) en Behr (Duitschland) die resp. zooals gemeld, tweede en vierde werden, heb ben tegen den uitslag geprotesteerd. Bij het afzenden van dit telegram was op dit protest nog geen beslissing genomen. DE DAO DER FINALES! LOS ANGELES, 12 Aug.: Vrijdag was dë dag der finales. Niet minder dan dertien Olympische wedstrijden zijn beëindigd. Hier van wonnen de Ver. Staten natuurlijk weer de meeste. In totaal konden zij heden vier gou den, drie zilveren en twee bronzen medailles bij hun andere prijzen voegen. In het landenklassement bezet Nederland thans de elfde plaats met twee Olympische kampioenschappen, drie tweede prijzen en een derde prijs. Het volgende klassement is opgemaakt na de beslissingen in de monotype-klasse wed strijden, personeel turnen, brug en ringen, verder equipeschermen, pistoolschieten, wa terpolo, het torenspringen der ctames, de vier maal 100 M. estafette der dames, het nummer 100 M. rugslag heeren, en de beslissingen in de roeiwedstrijden van de vier met stuurman, de twee zonder, en de twee met stuurman en de skiff: 1. Amerika 161 punten, 30 gouden, 25 zil veren, 11 bronzen med.. 2. Italië 55 p., 10gou den, 7 zilveren en 21 bronzen medailles, 3. Frankrijk 46 punten, 9 gouden, 8 zilveren en 3 bronzen medailles; 4 Finland 42 punten, 5 gouden, 8 zilveren en 11 bronzen medailles; 5. Zweden 35 punten, 8 gouden, 3 zilveren en 5 bronzen medailles, 6 Engeland 31 punten, 4 gouden, 7 zilveren en 5 bronzen medailles; 7. Duitschland 29 punten, 3 gouden, 8 zilve ren en 4 bronzen medailles; 8 Japan 28 pun ten, 4 gouden, 5 zilveren en 4 bronzen me dailles; 9. Hongarije 20 punten, 3 gouden. 4 zilveren en 3 bronzen medailles; 10. Canada 19 punten, 1 gouden. 5 zilveren en 6 bron zen medailles; IJ. Nederland 13 punten, 2 gouden, 3 zilveren en 1 bronzen medaille; -- Australië 12 punten, 4 zilveren en 2 bronzen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10