Stad en Omqemtq. ffiucqedijjke Stand EEN ADVERTENTIE Siidschctften JCunst jw Wetenschap StfieepstijdUtQm JiacMedchten licht op1 bezichtiging vondelschool. autobusdienst Zomerseizoen aan de Riviera. FUNCTIONEERT VAAK ALS LAATSTE REEMIDAEL (Pluimveeteelt. amsterdamsche VEEMARKT. ^SA^VANrëïTjHicT jen behandelende midicus dr. van vernemen wij, dat het 8-jarig zoontje Pfden heer K., dat voor 14 dagen in de laan te Bergen zoo zwaar door een ^aanrijding werd verminkt, het goed akt en naar alle waarschijnlijkheid geen Sfwade gevolgen van het ongeval zal onder- Sen hoewel het been nog zorgen baart. Het 'kereltje, wiens toestand aanvankelijk i^wloos werd ingezien, wordt nog steeds in hefcentraal ziekenhuis verpleegd. WAARSCHUWING. Het Leger des Hei» verzoekt ons te mel- eiets te maken heeft met het „Nederlandsch dat deze stichting van William Booth leger des Heils", waarvoor uniform wordt Arseen met paars lint om hoed en pet en £»che sluier. Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui- gea en andere voertuigen te 20.50 uur licht op- ORGELBESPELING GROOTE KERK. Het programma voor Donderdagavond 18 Augustus, 8—9 uur, door den heer Jan Zwart uit te voeren, bevat nevens werken van jtaliaansche componisten, Bach, Mendels- söhn ook de bekende Doodenmarsch en En gelenzang van Guilmant, voorts Koraalbe werkingen van den Concertgever. De Vondelschool nabij de Vondelstraat zal Maandag 22 Augustus a.s., des vóórmid dags 11 uur, officieel worden geopend. Na afloop daarvan zullen de ouders in de ge legenheid worden gesteld de school te bezich tigen van 3)4—5 uur. Andere belangstellen den kunnen de school bezichtigen op Zondag 27 Augustus a.s., des namiddags van 2—5 uur. DE NIEUWE FABRIEKEN VAN DEN HEER S. KROM. Hedenmorgen is de eerste spade in den grónd geret voor den wederopbouw van de nieuwe fabriek van den heer S. Krom. Naar wij vernemen komt de wasscherij weer op de oude plaats, terwijl aan den overkant van den Schermerweg de ververij en chemische wasscherij een plaats zullen vinden. Beide fa brieken zullen 'n oppervlakte beslaan van pl.m. 3000 vierk. Meter en worden uit staal en steen opgetrokken in shetbouw. Voor 1 December e.k. moeten de fabrieken klaar zijn, De ma chines, die van de meest moderne constructie zijn, zijn reeds in bewerking. Het geheel staat onder leiding van ir. v, Gen- deren Stort te den Haag en den architect E. Kalverboer te Alkmaar. PURMEREND—WIERINGEN. Irt de heden gehouden vergadering van de raad van State, afdeeling geschillen van be: stuur, is behandeld het beroep van D. Koele- wijn te P urmerend, tegen de beslissing van öed. Staten van Noordholland, waarbij hem vergunning werd geweigerd tot het exploitee- ren van een autobusdienst van Wieringen naar Amsterdam en van Medemblik naar Amsterdam. Namens belanghebbende werd hierbij de aandacht gevestigd op in het buitenland be staande autobusaiensten over lange afstan den, waartegen hier bezwaren worden ge maakt, terwijl inmiddels verschillende aan vragen voor busdiensten over lange afstan den, waaronder AmsterdamLeeuwarden, ingediend zijn. Daaronder zijn er van de A. T. O. zelve. Anderzijds werd tegen de aanvraag, voor de beide genoemde busdiensten bezwaar ge maakt t.o.v. van het spoorwegvervoer Alk maar—Den Helder en ae tramlijn Den Oever -Schagen. De koninklijke beslissing volgt later. LANDDAG TE HE1LOO. Naar wij vernemen, wordt door de Cen trale van Vereenigingen van Personeel in s Rijks Dienst op Zaterdag 20 Augustus 1932 een groote Landdag gehouden in het Hei- looërbosch, achter den z.g. Kattenberg. Als sprekers zullen optreden de heeren F. Per- dok Hzn., L. van Loo en H. Groene veld, met als onderwerpenRapport Commissie Weiter, *i] Neutralen, Waarheen. GETROUWD: Cornelis Adrianus Teeling en Grietje Bijl. GEBOREN: Levenloos aangegeven kind van Adrianus de Rooij en Francisca Maria Hubertina van Kessel. OVERLEDEN: Cornelis Nicolaas Karsen, 10 jaar Morsdoode Ruïnes en rijpende Druiventrossen Dit is het moment, waarop ieder die hier permanent woont, de bergen op- of intrekt om zooals de Indische menschen zeggen: een koude neus te gaan halen. Het is niet de warmte, die het ons doet; die is gemakkelijk genoeg te dragen, bovendien eerder aange naam dan andersom; maar het is het con stante verblijf in een koesterend klimaat, dat den mensch, die gemakzuchtige tweevoeter, de behoefte geeft aan een zweepslagje: een straffen wind, die regelrecht van de hooge bergtoppen komt, een dreigend buitje of twee, drie; en een flard „brouillard", de dunne beweeglijke nevel, welke ettelijke reizen van de zee naar de bergen en vice versa noo- dig heeft alvorens er toe te kunnen besluiten om het bij de bangmakerij te laten, en het veld te ruimen voor Messire Phoebus. Men laat zich aldus eenige weken flink door de grillen van het weer ringelooren, en zakt dan vergenoegd en tevreden weer af naar lagere gewesten, waar het nog altijd onveranderlijk mooi weer is, gelukkig. Men heeft weer voor een jaar tol betaald en mag nu ongestoord de zonnige weelde genieten van de Blauwe Kust, waar het tot November gelukkig zomer pleegt te blijven. Niet zonder raffinement heb ik het zóó uit gezocht, dat ik tegelijkertijd van de berglucht kan genieten èn in niet te langen tijd met een autobus naar zee kan afdalen. In zijn hooge dorp wemelt het van Romeinsche bouwval len, die morsdood zijn. Een nog imposante ruïne van een reusachtigen toren, indertijd opgericht ter verheerlijking van keizer Augus tus, bedoeld o mindruk te maken op alles wat beneden langs de Ligurische kust voer. Tot hier toe eischte de Keizer wat des Keizers was: hierachter begon het land van de Gal liërs. Morsdood; niets dan verleden en mate riaal voor geschiedenisboekjes Een stompje pilaar, eens een indrukwekkende richtplaatst aanduidend; morsdood Ondanks alle po gingen van goedmeenende archaeologen, die ieder steentje met vroomheid hanteeren en weer opstapelen Maar springlevend, on danks zijn klassieken naam is Annibal, mijn buurman, die met een zwaar reservoir gevuld met Bordeausche pap op den rug door de ter rassen van zijn wijngaarden gaat. Ik zie hem met de linkerhand langzaam pompbewegingen maken en met de rechter een dunne slang rich ten, waaruit zacht sissend het vocht op de bladeren sproeit. „Ca va bien, Monsieur An nibal? geen last van de meeldauw?" „Pas mal, Madame! Maar de druif blijft lang klein Zooals het één goede landman betaamt heeft hij natuurlijk volop klachten. De perzik rijpt te snel; de peren niet snel genoeg; naar de aubergine is meer navraag dan men kan leveren, maar de populaire courgette, waar voor toch een prijs te maken is, komt natuur lijk weer in ongehoorde hoeveelheden op de- markt. Al deze bezwaren zullen hem evenwel niet beletten vanmiddag in gezelschap van zijn „quadrette" opgewekt deel te gaan nemen aan den wedstrijd in het „boule"-spelen. Dat bestaat uit: veel geschreeuw, een nogal aan zienlijk aantal flesschen wijn, kleine houten of met ijzer beslagen ballen, die je met een aanloopje tusschen die van je medespelers in moet gooien, enfin heel eenvoudig natuur lijk, maar het fijne heb ik er nooit van kun nen snappen. Alleen meen ik opgemerkt te hebben, dat de spelers na een partij aanmer kelijk luidruchtiger zijn geworden. Ik wensch Annibal dus veel succes en geef er de lande lijkheid voor wijle aan om de stadsche genoegens van Monte-Carlo, dat diep onder mij ligt, weer eens op te zoeken. Van uit een welvoorzien programma van wereldsche vermaken kies ik een concert. Uit gevoerd op de onvolprezen terrassen van het Casino. Beethoven en Wagner door een voor treffelijk orkest. De accoustiek kan natuur lijk niet bij die van het Concertgebouw ha len; maar daarvoor worden de wanden dan ook gevormd door de Rots van Monaco, de Zee-Alpen, een ver vooruitstekende landpunt van Italië, waarop Bordighera als een slor dig leeggeschudde witte blokkendoos ligt, en door de blauwe onbegrensdheid van La Grande Bleue... een concertzaal, die niets te wenschen overlaat. Witte motorbootjes voereu passagiers van en naar den wal van groote mailbooten, die tijdelijk op de reede liggen. Midden onder de Leonore-ouverture klinken plotseling eenige droge schoten. En er drijft iets op zee... Oh! dat spelletje ken ik. Duiven- schieten, onder patronage van den prins van Monaco met schitterende prijzen voor de eer ste gentlemen van Europa.... De hoopjes vee- ren worden door een glanzend gelakt roei bootje van de Société Bains de Mer opgepikt. Het schieten gaaonverminderd door, en het bootje kruist steeds opvisschend heen en weer.... Niemand van de muziekliefhebbers schijnt er last van te hebben. Ook niet de smetteloos geüniformeerde Monegasken be waker, die ijverig een paar kindertjes tot de orde roept, als zij een beetje te luid spelen... Neen, mij smaakt Beethoven zoo niet meer, noch zelfs Wagner. En ik krijg een onweer staanbaar heimwee om weer naar mijn ber gen terug te gaan. Ondertusschen is het donker geworden en de terugtocht gaat over honderd 'haarspeld bochten. Monte-Carlo ligt nu met zijn twee- lingstad Monaco in een zee van onwaar schijnlijk kunstlicht. Bij iedere bocht van den weg zakt de stad verder in de diepte. Soms lijkt het of wij zinneloos heen en weer rijden. Het eene oogenblik recht op Bordi ghera aandan naar den donkeren berg, den Tête-de-Chien; en plotseling met een zwaai weer opnieuw naar Bodighera. Als een spoel in een weefstoel heen en weer schietend doch tegelijkertijd stijgend heeft de auto den weg toch „opgegeten". Boven, bij ons, zijn alle dorpelingen doodmoe maar hoogst voldaan. De boulespelers hebben het heele dorp schoon leeggegeten en -gedronken. De „sous" hebben over de toonbanken gehuppeld en nu gaan de beenen lustig van den vloer. Dwars door 't oude Romeinen-dorp koersend, beland ik op 'het „bal", waar Annibal mij, in zijn buur mannel ijk recht direct tot den dans noodt. Ik wijs hem echter op de bekoorlijke desmoi- selles d'honneur; op Mireille van den bakker en Yolande van den kruidenier. Die wen schen niets liever dan deze taak van mij over te nemen, en draaien gracieus met hem rond1 onder de tonen van een eenigszins zonder ling bezet orkest, dat bestaat uit een cornet a piston en een trombone. Voor mijzelf prefe reer ik de stille wandeling naar huis. In den nacht, waar de maan nog niet verschenen is; en vol vreugde knik ik tegen de zachte ster ren, die ik op een heg zié lichten, de myste- rieuse passie-bloemen. En op den reuk af her ken ik al hetgeen ik passeer. Hier bloeit de linde; en hier staat een' laurier-rose; dit is een bed anjelieren; ennehm hier hou den ze muilezels, zacht geurt de passie-bloem, die ik op ra'n blouse heb gespeld en een licht- kevertje zwerft door de wijngaarden. Rijk en vol toont het leven om de brokkelige Romein sche ruïnen ANNA BENAVENTE. v Si ,3 v Vragen, deze rubriek betreffende, kunnen door onze abonné's worden gezonden aan Dr. te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord inslui ten en blad vermelden. Ratten en muizenverdelging en pluimvee literatuur. Daar de culturen van bacteriën, die de rat ten ziek moeten maken, niet altijd vat op de ratten hebben is men er toe overgegaan de bacteriewerking weer te verbeteren met schei kundige vergiften, die echter dusdanig geko zen zijn dat ze wel vergiftig zijn voor ratten maar niet voor andere dieren. Men heeft daartoe zijn toevlucht genomen tot een zeer, zeer oud middel, getrokken uit een plant welke groeit aan de kusten der Middelland- sche Zee. Deze plant lijkt op een groote ui heet Urginia maritima, zee ajuin en levert een soort zeer groote uien. Deze uien worden verzameld en in natuurlijken toestand of in gedroogden toestand als poeder bewaard. Zij bevatten een scherp prikkelende stof, die een zwaar vergif is voor de hartspier der ratten, zoodat ratten die er Hechts zeer weinig van gegeten hebben, spoedig dood vallen. De v»r- sche plant bevat veel naaldscherpe kristalre- tjes, die, als men de ui slechts even beetpakt, een ondraaglijke jeuk veroorzaken op de huid. Deze plant, ook wel genoemd „Scilla" komt in twee soorten voor, nl. met witte en roode uien. Het poeder dat in den handel is is meestal afkomstig van de witte scilla en is lang niet zoo werkzaam als van de roode scilla. Als we de zaak tot nu toe goed gevolgd hebben zien we, dat wij in de bacterie-cultu ren met de scilla samen een tamelijk goed verdelgingsmiddel hebben tegen de ratten De ratten die niet sterven door de bacteriën worden gedood met het scilla-vergif. Natuur lijk moet de scilla vermengd worden met allerlei stoffen om haar aantrekkelijk te ma ken voor de ratten. Het scillapoeder op zich zelf is ontzettend bitter en wie er onvoorzich tig mee omgaat moet dat bekoopen met hevige niesbuien en tranende oogen. Het spreekt vanzelf dat de bacterie-culturen met de noodige zorg iroeten bereid worden. In ons land wordt een dergelijk preparaat be reid aan de Rijksseruminrichting en kan vandaar betrokken worden. Hoofdzaak is dat men, zooals ik aangegeven heb, er voor zorgt dat de verdelgingsmiddelen goed door de ratten opgegeten worden. Verdelging van muizen gaat veel gemakke lijker dan van ratten. De bacteriën zijn veel gevaarlijker voor muizen dan voor ratten en wie huismuizen of veldmuizen éénmaal een flinke laag cultuur voert ziet ze na een week ongeveer met massa's ziek worden en sterven. Daar de zieke muizen en ratten veel dorst hebben zoeken ze op het eind van hun leven allerlei dnnkgelegenheden, riolen, enz. op en vindt men dus zelden doode exemplaren in de huizen zelf. Een interessante brief omtrent ratten ver delging ontving ik van een lezer uit Zaam- slag. Ik neem er enkele punten uit over: „Ik meen verplicht te zijn, terwille van de menschheid U een mededeeling te doen. Ik was een kleine boer en had twee kleine schuurtjes, waarin het wemelde van ralten Er was geen middel ze uit te roeien en ze ver meerderden steeds. Het gebruik van phos- phorus en arsenicum hielp mij tot mijn spijt van mijn katten af, maar verloste mij niet van de ratten, die ik dagelijks in groote kud den van 20 en riteer ontmoette en die verba zend veel schade veroorzaakten. Ik kreeg toen het volgende recept: Men neme een hoeveel heid fijn turfmolm en kneede die met spekvet iot pillen van ongeveer een kleine knikker groot. De ratten eten die graag en sterven aan verstopping. Ik maakte een aantal pillen en legde die in het schuurte. 's Morgens waren alle pillen weg, den volgenden nacht werden er van 80 nog 45 opgegeten maar den volgenden nacht bleef heel het zaakje zooals het was. Het gevolg was dat ik nooit meer een rat, zelfs geen doode heb gezien". Ziedaar een eenvoudig middel dat mogelijk in meer gevallen helpen kan en dat al heel onschuldig lijkt. Wie wil kan het best eens probeeren. Rattenverdelging is een voortdurende oor log, daarom moet men er ook om denken zorgvuldig alle gaten waar ratten door kun nen kruipen, dichtte maken. Aangevreten deuren moet men met plaatijzer of blik be slaan en geen enkele gelegenheid voorbij la ten gaan om de ratten het doordringen van buitenaf onmogelijk te maken. Tot zooverre dat rattenpraatje en nu weer eens vggt an ders. Een lezer uit Eindhoven vraagt mij den titel van een boek, waarin de nieuwste ver handelingen over het kunstmatig broeden, opfokken van kuikens, alsmede een verhande ling over verschillende ziekten en hun ge neeswijze besproken wordt. Of er in ons land een boek bestaat dat de nieuwste gegevens behandelt is mij niet bekend. Over net alge meen is ons land te kléin om flinke boeken op dit gebied, telkens met de nieuwste gegevens aangevuld, in herdrukken uit te geven. Wie belangstelt in nieuwere gegevens is daarvoor aangewezen op Renvalkeris uit den aard der zaak snel verouderd. Wat literatuur betreft voldoet de Duitsche wel aan de eischen die ik aan goede boekjes stel, n.1. betrekkelijk goed- koope werkjes, die in betrekkelijk kleine opla gen verschijnen en snel verbeterd en herdrukt worden. In een groot land als Duitschland kan dat en bovendien zijn Duitsche boekjes over de geheele wereld leesbaar. Als U dus de Duitsche taal machtig bent, vraag dan eens prospectus van de uitgaven van de fir ma Fritz Pfenningstorff in Berlijn, U zult dan verbaasd staan welk een enorme hoeveel heid pluimveeliteratuur daar gepubliceerd wordt. Dr. TE HENNEPE. ARTSILK. Het Augustusnummer van bovengenoemd tijdschrift ziet er weer keurig uit. Het bevat o. m. de vijide les weeftechniek, de Zeppelin landingen in Holland, verschillende uitslagen van puzzel-wedstrijden en weefconcours, enke le verhalen en schetsen en een keur van goede foto's, die op het glanzend kunstdrukpapier zeer tot hun recht komen. KENNEMER KUNSTENAARSKRING. Men verzoekt ons mededeeling van het volgende: Op initiatief van een 15-tal kunstenaars, is 13 Augustus j.1. in Hotel „De Prins" te Velsen opgericht een centrum voor artistiek contact in Kennemerland, onder bovenstaanden naam. De heer C. Koopman, eigenaar van Hotel „De Prin6", stond voor alle te houden bij eenkomsten een zaakje, dat geheel voor dit doel ingericht zal worden, welwillend af. Het correspondentie-adres van den Kring is: H. A Henriet, Noorderdorpstraat 11, Santpoort. Stoomvaart Mij. Nederland. Nereus 16 Aug. v. Stettin te Amst. Talisse 16 Aug. v. Batavia 1. v. Londen te Amsterdam. Chr. Huygens (uitr.) 15 Aug. v. Belawan. Marnix van St. Aldegonde (thuisr.) 14 Aug. van Sabang. P. C. Hooft (thuisr.) 16 Aug. v. Southamp- ton. Kon. Holl. Lloyd. Drechterland (thuisr.) 16 Aug. te Havre. Rapot (uitr.) 13 Aug. v. Buenos Aires. Siërra Salvada (uitr.) 14 Aug. v. Lissabon. Rotterdamsche Lloyd. Kota Nopan (thuisr.) 16 Aug. te Genua. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Amazone 16 Aug. v. Bordeaux te Amst. Jason 16 Aug. v. Amst. n. Hamburg. Stuyvesant 16 Aug. v. Amst. n. West-Indië Ariadne 15 Aug. v. Bari n. Lipari. Ceres 15 Aug. te Cardenas. Colombia 15 Aug. v. Kopenhagen n. Oslo. Hebe 15 Aug. v. Barcelona n. Malta v Helder (thuisr.) 14 Aug. v. Supe n. Guaqa quil. Hercules 15 Aug. v. Varna n. Constanza. Luna 15 Aug. v. West-lndië te New Yoric.R Mars 15 Aug. v. Lissabon n. Amst. Orpheus 14 Aug. v. Kopenhagen te Gdynia Stella 15 Aug. v. Bourgas n. Varna. Kon. Paketv. Maatschappij, Houtman 12 Aug. v. Batavia n. Kaapstad. N. Zeeland 13 Aug. v. Adelaide te Signa pore. Sigli 15 Aug. v. Belawan n. Rangoon. HollandAmerika-Lijn. Volendam 15 Aug. v. Rott. te New Dork. Damsterdijk, Rott. n. Vancouver, II Aug. v. Punta Arenas. Delftdijk, Rott. n. de Paciifckust; 16 Aug. v Londen n. Newport. Lochkatrine 12 Aug. v. Rott. te Vancouver. HollandAfrika-Lijn. Meliskerk 15 Ang. v. Mombassa n. Tanga. Springfontein (thuisr.) 16 Aug. v. Antw. fl Rotterdam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Mentor 14 Aug. y. Dairen I. v. Rott. te Ham« burg. Aeneas, Japan—Rott.. 15 Aug. te Londen. RotterdamZuid-Amerika Lijn. Alwaki 16 Aug. v. Rotterdam n. Hamburg. Java—New York-Lijn. Tosari 14 Aug. v. Java te N. York. Blitar, Java-N. York, 14 Aug. te Belawan. City of Kinberley .Batavia n. New York, 15 Aug. te Suez. Peisander 15 Aug. v. New York te Batavia. Holland—West-Afrika-Lljn. IJstroom 16 Aug. v. Rotterdam n. Hamburg Emzetco Lijn. Jonge Elisabeth 15 Aug. v. Lipari te Lond. JavaChinaJapan Lijn. Tjibadak 15 Ag. v. Batavia te Shanghai. Tjinegara 12 Aug. v. Manila n. Makssar. Tjislak 14 Aug. v. Batavia te Hong-kong. R Tjisaroea 12 Aug. v. Manilla n. Hong-kon4 SilverJava Pacific Lijn. Saparoea Los Angeles n. Calcutta, 15 Aug. v. Penang. AMSTERDAM, 17 Aug. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 348 vette kalveren, le kw. 4552 cent, 2e kw. 3544 cent, 3e kw. 25 34 cent per K.G-, levendgewicht; 32 Nuch tere kalveren 37464 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K.G., 36\-38 cent, zware varkens 33—35 cent, vette var kens 3032 cent per K.G. slachtgewicht. 5 wagons geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Vette kalveren flinke aan voer, handel kalm, prijshoudend. Varkens met geringen aanvoer, handel stug, prijshou dend. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 17 Aug. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarlct waren de prijzen onveranderd. Aanvoer 596 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. '32. Langendijker Groentenveiling. 26000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.90 2.20, Schoolmeesters 1.602.10, BI. Eigenheimers 1.802.10, Eigenheimers 1 40—2.20, Duc of York 0.701, Drielingen 1.802; 8200 K.G. Uien: Zilvernep 7.20—f 7.90, drielingen 2.70, Gele Nep 55.30, Gele drielingen 2.60 3, Gele uien 3—3.60; 6000 K.G. Roode Kool 0.60—0.70; 5500 K G. Gele Kool 60 cent; 17000 K.G. Vroege wit 6070 cent; 2500 K.G. Slaboonen 3.607; 5000 K.G. Bieten 0.60—1.20, alles per 100 K.G. NOORDSCHARWOUDE, 16 Aug. 1932. 24800 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche Muizen 0.801.20, Schotsche Muizen 1.30—1.80, Drielingen 1.60—180, Ronde Duken 0.701 10, BI. Eigenhei mers 1.60; 2000 K.G. Spercieboonen 3.30—5.60; 6100 K G. Zilveruien: Zil vernep 6.609.20, Drielingen 2.10 3.30, Zilveruien 0.801; 15500 K.G. Uien: Gele Nep 5.30—5.90; Drielingen 2.703.20, Uien 2.603.20; 300 K.G. Roode Kool 0.60, alles per 100 K.G. W ARMENHUIZEN, 16 Aug. 1932. Schotsche muizen 11.70; Drielingen i 601.90; Grove 1.10—1.30; Eigenheimers 1.30—2.60; Blauwe Aard appelen 2.602.80; Bieten 0.70; Gele Kool 60 cent; Slaboonen 3.80—5.20; Gele Nep 5.30—5.80; Gele Uien 3.10 3.30; Gele drielingen 2.603.20. Aanvoer: 17950 K.G. Aardappelen; 150 K G. Slaboonen; 1000 K.G. Gele Kool; 625 K.G. Bieten; 4825 K.G. Gele Nep; 2375 K G. Gele Uien. PURMEREND, 16 Aug. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, P urmerend en Om streken". Aardappelen: Schotsche muizen 32 73 cent, BI. Eigenheimers 36—68 cent, Bonte 52 cent per zak, 25 K.G.; Slaboonen dubbele 5358 cent, dubb. z. dr. 0.81— 1.24, enkele 85 cent, enkele z. dr. 95 cent per zak, 15 K.G.; Snijboonen: Stok 0.60 1 20, Stam (breede 30—75 cent per zak, 15 K.G.; Roode Aalbessen 17 per 100 K.G.; Perziken 3—11 per 100; Komkommers i6 per 100; Tomaten: A 4—9 en C 4—6 per 100 K.G.; Spinazie 32-^40 cent per mand, 6 K.G.; Sla 3 p. 100 krop; Selderij 4 per 100 bos. Appels: Roode tulpappel 6—18; Yellow Transparant 3* per 100 K.G. Peren: Kruidenierspeer 6—27, Suikerpeer 3—9 p. 100 K.G EIERVEILING TEXEL. TEXEXL, 15 Aug. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 85486 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prij zen als ovlgt: 58—62 K.G. 3.203.60; 62—66 3.40—3.85; kleine eieren 2.50 3.25 l Kippen 39)4 cent en jonge Hanen 52)4 cent per K.G. TEXEXL, 15 Aug. 1932. Op de heden gehouden weekveemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 Schapen 4—10; 207 Lammeren 4 6; 11 Nuchtere kalve ren y 49; Jonge hanen 3070 ct„ Oude kippen 5075 cent; 1 koe, l kalf en 6 Big- goo, waarvan de prijzen niet genoteerd Eerste avlateur„VlugWat moet Ik nu aoen, Instructeur Tweede aviateur«Groote goedheid. Bent u dan de instructeur niet J" .(.Passing Showd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3