rt Echt en goed De omstandigheden waaronder dit onge luk gebeurd is, zijn wel zeer tragisch, meldt het Volk. Het kind komt uit een gezin, waar van de moeder uit de oud"- lijke macht is ont zet. De twee kinderen van dit gezin, twee jon getjes, werden door een agent van politie naar Leeuwarden gebracht, om daar aan den vaaer te worden overgegeven. De agent was met een der kinderen even naar het toilet ge gaan en had het andere achtergelaten in de hoede van een dame en een heer in de coupé. Vermoedelijk heeft liet jongetje geleund tegen de deur openvloog. De dame en de heer had de deur openvloog. Oe dame en de heer had den het ongeluk niet kunnen voorkomen. Voor de uitzending naar gezinnen ver £ucfitoaact DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. LUCHTD1ENST WARSCHAU— RIGA-REVAL. DE TOCHT VAN VON GRONAU. Van Lac la Biche gestart. Von Gronau gezien. MOLLISON GESTART. Draadloos verzoek aan Oceaan schepen. DRIE VLIEGONGELUKKEN IN FRANKRIJK. Vijf dooden, vier zwaar ge wonden. tycovincuud Tlieuws SCHAGEN. DUINWANDELING. HAAR ARM VERSTIJFD DOOR RHEUMATIEK. Het juiste middel hielp weer. jaren heb ik aan rheumatiek geleden. Er tw'am een tijd, dat ik haast niet meer loopen ion door de pijn in mijn voeten. De duim van mijn linkerhand was zoo stijl, dat ik hem al leen kon buigen met behulp van mijn rechter hand. Ik was te bang om naar bed te gaan, omdat mijn rechterhand en -arm tot de elle boog altiid verstijfd werden en de pijn was ondragelijk totdat ik weer circulatie in den arm kon krijgen. Ik begon met voor het ont bijt een halven theelepel Kruschen Salts te nemen in een glas warm water, en ik kan IJ verzekeren dat ik een heel andere vrouw ge worden ben. Ik vertel aan iedereen waf ik neem en hoe gelukkig ik daarmee ben". Mevr. W- A- B. Kruschen bevat zes minerale zouten, wel ke lever, nieren en maag aansporen tot beter werken. Het gevolg van deze inwendige ge wildheid is een versterkte en verfrischte bloedstroom. Giftig urinezuur wordt ver wijderd langs den natuurlijken weg en de r)ieumatische pijnen stoppen. En wanneer U voortgaat met Kruschen zal Uw geheele wezen lichaam en geest deze zuiveren de werking ondergaan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en f 1.60 per flacon. kreeg de Cosa belangrijke giften van de Ko ningin, de Vereeniging „Oost en West", het Nationaal Crisis Comité, benevens een rijks bijdrage. BOSCHBRAND. Gistermiddag half vijf werden de bewoners te Blerik gealarmeerd voor een brand, welke in de Maasbreesche bosschen was uitgebro ken. Het vuur greep snel om zich heen. Van verschillende zijden snelde hulp toe om het blusschingswerk aan te vangen. Het ge meentebestuur van Blerik verzocht aan kolo nel Keppel Hesselink, garnizoens-comman- dant te Venlo, militaire assisententie. Een detachement militairen van het tweede regi ment infanterie werd daartoe naar het ter rein van den brand vervoerd om aan het blusschingswerk deel te nemen. Door het vuur af te dammen slaagde men er weldra in uitbreiding te voorkomen. De aangetaste perceelen toebehoorend aan enkele landbouwers te Blerik zijn niet ver zekerd. De brand is vermoedelijk veroorzaakt door vonken uit de locomotief van de stoom tram der M.B.S. BESMET WATER? De laatste dagen zijn te Dordrecht eenige ziektegevallen voorgekomen, welke den ge meentelijken geneeskundigen dienst aanlei ding hebben gegeven, een waarschuwing te publiceeren tegen het werpen van brood of andere eetwaren in het water, voornamelijk in de nabijheid van bad- en zweminrichting en. De ziekte zou namelijk veroorzaakt zijn door infectie van ratten. Dr. Verbeeten, de directeur van het r. k. ziekenhuis, waar de patiënten waren opge nomen, heeft omtrent de ziekte eenige mede- deelingen gedaan, waarbij hij zeide, dat de ze besmettelijke ziekte er niet zou zijn, als er geen ratten waren. Deze besmetten door hun urine het water, en gebleken is, dat de lij ders in zulk besmet water gezwommen heb ben. Zij krijgen, zei hij, bij ongeluk eenig wa te binnen, waarin de besmettelijke rattenaf- scheiding zich bevindt, worden dan een dag of tien later ziek met hooge koorts, zien soms geel, krijgen soms een nieraandoening en volgens elders opgedane ervaring is sta tistisch één op de vijf gevallen doodelijk. De aan de ziekte lijdende personen heb ben gezwommen in een der gemeentelijke zweminrichtingen aan de Vest. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Te Ernst (gemeente Epe) is Woensdagmid dag drie uur de motortrein Apeldoorn-Zwol- le op een overweg op een boerenwagen ge reden. Bestuurder en paard kwamen er heel huids af; de wagen werd geheel vernield. De trein moest naar het station terug- keeren. WERELD-ANTI-OORLOGSCONGRES Reeds verboden in Zwitserland en Engeland en zal nu in Amsterdam plaats hebben. Een onder leiding van Henri Barbusse staand comité is, voornemens te Amsterdam een wereld-anti-oorlogscongres te houden. Het Ned. Corr. Bureau meldt, thans dat de Nederiandsche regeering, die van het eenzij dig karakter van den opzet hiervan op de hoogte is, rekening zal houden met de revo- lutionnair-propagandistische strekking van het voornemen. Zij behoudt zich alle rechten voor nopens toelating van vreemdelingen hier te lande tot eventueele bijwoning aan dat congres. Aanvankelijk zou dit congres te Genevé worden gehouden. Van regeeringswege is het echter in Zwitserland verboden. Een po ging om het congres in Engeland te doen houden is ook daar op een weigering van de overheid afgestuit. De eenzijdig communis tische strekking van dit congres lag aan die overwegingen ten grondslag. NEDERLANDSCHE KINDEREN IN DUITSCHLAND. In koloniehuizen in ons land on dergebracht. De „Commissie voor Samenwerking" (Cosa), in 1927 ingesteld door den minister van binnenl. zaken, zal binnen enkele dagen eeri aantal zwakke Nederiandsche kinderen uit Berlijn, Keulen en Aken en omgeving ge- durence zes weken in kolonie-huizen onder brengen. Gp 17 Augustus j.1. heeft de Cosa, in sa menwerking met den Nederlandschen Bond in Duitschland en het Nebidcomité te 's-Gra- venhage beide leden der Cosa. zeventig Ne deriandsche kinderen uit Duitschland in ge zinnen in Nederland ondergebracht. In voor bereiding is een kindertransport uit Aken en Keulen naar Nederland, in samenwerking ®vt den r.-k. Bond van Nederlanders in Duitschland en het r.-k. Huisvestingscomité. De kinderen zijn vooraf medisch onder zocht. De aanwijzing voor tehuizen en ge zinnen had plaats door den heer dr. Eykel, hoofdinspecteur van het Staatstoezicht op de Volksgezondheid. De kosten van tehuisverzorging worden be kostigd door het Nederiandsche Roode Kruis, "d der Cosa. met een bijdrage van het Rijk. EEN ONGELUKKIGE REDDING. Gisteravond is de 19-jarige J. v. d K. bij het baden in het Zuiddiep in de Waalhaven te Rotterdam tengevolge van een krampaan val gezonken. Eenige menschen in een roei bootje, die in de nabijheid waren, zagen het ongeluk gebeuren en gingen naar de plaats, waar de man was gezonken. De drenkeling kwam weer boven, maar kreeg toen bij onge luk een vrij harden klap met een der roeispa nen, wat tengevolge had, dat hij opnieuw in de diepte verdween. Toen hij weer boven kwam, wisten de menschen in de roeiboot hem te grijpen. Hij bleek bewusteloos. Hij had tengevolge van den klap een lichte her senschudding opgeloopen en is in het zieken huis aan den Coolsingel opgenomen. EEN MOEILIJKE REDDING. Gistermiddag is de 18-jarige J. C. van Dijk, uit de van Speykstraat te Rotterdam, toen hij een motorbootje, waarop hij als ma troos werkzaam is, aan het verven was, in het water gevallen. De 2?-jarige J. Kornet zag het ongeluk gebeuren en sprong te water, van de Keizersbrug af. Hij mocht-er aanvan kelijk niet in slagen, den drenkeling te red den, maar na driemaal te hebben gedoken, bracht hij hem boven water. Beiden werden, de een bewusteloos, de ander volledig uitge put, met een dreg aan boord van een scheepje getrokken. Daar is men onmiddellijk begon nen kunstmatige ademhaling toe te passen. Na ongeveer tien minuten mocht men er in slagen, de levensgeesten op te wekken. De geredde en de redder, die water in gekregen had, zijn daarna naar het ziekenhuis ge bracht. DE KWEEKSCHOOJ VOOR VROEDVROUWEN TE AMSTERDAM. Vragen van het Eerste Kamer lid Polak naar aanleiding van de berichten over opheffing. Het Eerste Kamerlid Polak heeft den mi nister van binnenlandsche zaken de volgende vragen gesteld: 1. Heeft de minister inderdaad het hem door de dagbladen toegeschreven voornemen, de kweekschool voor vroedvrouwen te Am sterdam op te heffen? 2. Zoo ja, wil de minister dan mededeelen, hoe groot de werkelijke bezuiniging is, die door deze opheffing zal worden verkregen? 3. Is de minister van oordeel, dat deze be zuiniging, ongeacht hoe groot zij moge we zen, opweegt tegen de nadeelen, verbonden aan de opheffing van deze school? 4. Acht de minister het oirbaar over te gaan tot afbraak van sociale voorzieningen zonder voorkennis en toestemmng van de Staten-Generaal? 5. Wil de minister den hier bedoelden en soortgelijke maatregelen tot het verkrijgen van bezuiniging itstellen en de Staten- Generaal in de gelegenheid stellen er zich bij de behandelng van de begrooting voor 1933 over uit te spreken? 6. Zoo neen, waarom niet? BRANDEN. Verdachte brand in Eindhoven. Gisternacht is te Eindhoven brand uitge broken in een perceel aan den Eckhartsche- weg, bestaande uit van hout opgetrokken bergplaatsen, welke tevens als garage dienst deden en eigendom zijn van de firma Doesse- laar v. d. Broek. Door krachtig ingrijpen van de buren en van de brandweer kon het vuur spoedig worden gedoofd. Een vracht auto werd echter een prooi der vlammen. Bij onderzoek bleken verschillende voorwerpen met petroleum of benzine te zijn overgoten, terwijl het vuur op twee verschillende plaat sen onafhankelijk van elkaar woedde. Arbeidswoning afgebrand. Door onbekende oorzaak is de arbeiders- behuizing van H. Feikens te Milwolda afge brand. Een klein kind van de familie kon nog met moeite worden gered. Een boerderij vermeld. Gisternacht is, vermoedelijk door hooibroei, de groote boerderij van O. Veldkamp te Eer ste Exloërmond (Dr.) afgebrand. De bewo ners konden zich ternauwernood redden. Een groote partij hooi en koren ging evenals de inboedel verloren. Een boerenwoning te Oss afgebrand. Door onbekende oorzaak is de boerenwo ning van,den heer A. van Galen in de heide te Oss afgebrand. VERKEERSONGEVALLEN. Door een sproei-auto gedood. Gistermiddag had op het stationsplein te Dordrecht een doodelijk ongeval plaats. Een gemeentelijke sproeiwagen was op dit plein aan het werk en reed langs een trottoir, toen de 8-jarige V.K. uit de Theophile de Bockstr. zonder te letten op den auto, de stoep afliep, met het noodlottig gevolg, dat het knaapje onder den wagen geraakte. Een der wielen ging den jongen over het hoofd. Het slacht offer was op slag dood. Dit is het officiêele medicinale middel ter opwekking king i ondbr controle v.h. lab. dr. e. pannenborg en dr. h. j. doornbosch te groningen f N/vVAN SLOOTEN- LEEUWARDEN TWEE WOONHUIZEN AFGEBRAND. Gistermiddag zijn op het Velciushof te Woensel (gemeente Eindhoven) twee arbei derswoonhuizen afgebrand. De oorzaak van den brand is onbekend. KORTE BERICHTEN. Uit de Markthaven bij de Jekerstraat te Utrecht, is opgehaald 'het lijk van een 27- jarigen schippers neebt, die vermoedelijk des avonds door de duisternis misleid, te water is geraakt. Te Amsterdam is aangehouden een 25- jarige winkelbediende, die ervan verdacht wordt zich te Zutphen aan verduistering in dienstbetrekking van 150 te hebben schul dig gemaakt. Gistermiddag is in de Fordhaven te Amsterdam drijvende gevonden het lijk van een 57-jarig man. Het is overgebracht naar het Binnengasthuis Aangehouden is een 16-jarige jongen, die ervan verdacht wordt in de le ConH. Huygensstraat valsche munten te hebben ge worpen in een cigarettenautomaat. De „Duif" (thuisreis) is gister te Mersa- matruh geland. De Oehoe (op uitreis) is in Athene ge land. Woensdag vond op het vliegveld te War schau in tegenwoordigheid van den president der republiek Moszicki, regeeringsafgevaar- digden en diplomatieke vertegenwoordigers van Letland en Esthland, de plechtige ope ning plaats van den eersten luehtdienst War- schau-Riga-Reval. Aan den bestuurder van het vliegtuig der Poolsche Luchtvaart Maatschappij, die na de opening voor de eerste vlucht startte, wer den twee brieven van den Poolschen presi dent gegeven bestemd voor de beide staats hoofden van Letland en Esthland. Naar de Minister van Verkeer bij de ope ning mededeelde, is deze nieuwe luchtlijn be doeld als voortzetting van den reeds bestaan- den luehtdienst Saloniki-Boekarest-War- schau. Deze luehtdienst strekt zich uit over 2700 K.M. en verbindt zes landen met el kaar. Naar uit Edmonton in de West-Canadee- sche provincie Alberta gemeld wordt, is de Oceaanvlieger von Gronau met zijn metge zeilen gistermorgen vroeg van het Lac la Biche gestart met bestemming naar de plaats Prince Rupert aan den Stillen Oce aan. De Dornier-Wal van von Gronau is om 23 uur 40 boven Hudson Hope (Britsch-Co- lumbia) gezien. Het plaatsje ligt op ongeveer 250 K.M. ten Noorden van Prince Rupert, dat het doel is van von Gronaus tocht. De start van den Britschen Oceaanvlieger Mollison voor zijn vlucht naar Amerika ge schiedde zonder ongeval. Mollison vliegt in 'n driemotorige Havilland-Puss Mothmachi ne, waarbij zijn benzinevoorraad voldoende is 'voor 33 vlieguren. Hij wil trachten te Har- bour Grace op New Foundland te landen om daar benzine bij te vullen. Over Nieuw Schotland wil hij dan verder naar New York vliegen. Hij is van plan den terugtocht bin nen drie dagen te doen. De Oceaanvlieger Mollison heeft zich met een draadloos verzoek tot de Oceaanstoo mers gewend, waarbij hij vraagt of de sche pen, welke hij bij zijn vlucht passeert, aan boord willen aangeven zijn koers en het aan tal mijlen, dat hem van Harbour Grave op New Foundland scheidt, opdat hij deze ge gevens met de zijne kan controleeren. De militaire luchtvaart in Frankrijk is wederom getroffen door een serie ernstige on gelukken, waardoor 5 personen om het leven zijn gekomen. Zooals reeds werd gemeld, stortte gisteren in de nabijheid van Chalon sur Marne een militair vliegtuig met vier personen tengevolge van een motordefect naar omlaag. Het toestel werd geheel ver nield, twee inzittenden werden op slag ge dood, terwijl de beide anderen in hopeloozen toestand naar een militair lazaret moesten worden overgebracht. Gisteravond laat ge raakte in de nabijheid van Marseille een bombardementsvliegtuig waarin zich drie personen bevonden en dat aan de luchtma- noevres zou deelnemen, in de lucht in brand Het toestel stortte omlaag, en uit de resten konden nog slechts de verkoolde lijken der drie inzittenden worden geborgen. Het derde ongeval geschiedde op het vliegterrein van Lyon waar een militair vliegtuig bij den start over den kop sloeg en geheel werd ver nield. De piloot en de waarnemers werden zwaar gewond. Vleeschkeuringsdienst. Een vergadering werd gehouden door de commissie van den vleeschkeuringsdienst, kring Barsingerhorn. De voorzitter opende met een woord van welkom speciaal aan den adj.-Directeur, den heer D. Rempt (Nieuwe Niedorp) die voqr- taan de vergaderingen zal bijwonen. In 'het keuringsgebied van den heer Rempt zal geen wijziging worden 'gebracht. De be grooting werd in ontvang en uitgaaf vast gesteld op 33.436,39. Ete bijdrage voor de aangesloten gemeenten werd bepaald op 27 cent per inwoner. Wegens de slechte finan- cieele uitkomsten hebben de directeur, adj.- directeur en secr.-penningmeester aangeboden voor 1933 genoegen te nemen met een salaris- vermindering van 8 pCt. De werkzaamheden van de keurmeesters en slagers is van dien aard, dat deze salarissen niet voor verlaging in aanmerking komen. De heer E. Rus, alhier, is benoemd tot Volontair ter Gemeente-Secretarie te Schagen. Donderdag is te Schagen een tentoon stelling gehouden van vet weideveë, georga niseerd door de Vereeniging tot het houden van Paaschveetentöonsteilingen. Ingezonden was een uitstekende collectie van 88 stuks. No. 1. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, afgewisseld, le pr. 10, W. Groot Cz. te Stompetoren; 2e pr. 5, H. j. E. van Hoorn te Wieringerwaard; 3e pr. 2,50, D. de Groot Dz. te Baambrugge. Bestuursprijzen Joh. de Veer te Schagen. No. 2. Voor de beste, fijnste en zwaarst ge meste koe, met 6 breede tanden, le pr. 10, R. Schermerhorn, Z. en N.-Schermer, 2e pr. 5, R. Schermerhorn, Z. en N.-Schermer; 3e pr. 2.50, C. Met, Beester; Bestuursprijs, C. Met, Beemster. No. 3. Voor de beste, fijnste en zwaarst ■gemeste koe, met 4 brede tanden, le pr. 10, C. Zwaan te Hoorn; 2e pr. f 5, D. Hare maker te Beemster; 3e pr. 2.50, H. J. E. van Hoorn te Wieringerwaard. No. 4. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, met 2 breede tanden, le pr. 10, D. de Groot Dz., Baambrugge; 2e pr. 5, R. Schermerhorn te Z. en N.-Schermer; Bestuursprijs R. Schermerhorn te Z. en N.- Schermer. Doordat de tentoonstelling was gecombi neerd met de weekmarkt, bestond er dezen keer flinke belangstelling van handelaren en slagers uit Noord-Hoiland en daarbuiten. Handel en prijzen waren evenwel matig. Besteed werden prijzen van 240 tot 300, hetgeen meer dan 100 minder was dan het vorig jaar. Voor de beste beesten werd meer betaald. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand» teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt Maagpoeders, Hoofdpijnpoeders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 45 ct. Bij uw drogist, V. V. V. GroetCamperduin. Een Amsterdamsche huismoeder schrijft ons: Zoodra het eerste voorjaarsgroen zich laat zien, komen de kinderen met de opmerking: Hoe zou het nu in Schoorl zijn? Zouden we er dit jaar weer heen gaan? Of er geen andere mooie plekjes in ons land zijn? Ongetwijfeld, doch voor ons is er maar één Schoorl en om streken. Deze gedachten hielden ons bezig, toen we dezen middag onder de bekwame leiding van den heer Greup onze duinwandeling maak ten. Om één uur vanaf het kerkje te Groet, dwars door de duinen, naar „de Ijsbeer". Die vergezichten vergeet men niet. Aan de eene zijde het laagland, met de zoo terecht ge roemde Hollandsche weiden, aan den anderen kant de zee en rondom ons de wondermooie met heide en helm begroeide duinen, dit maakt op zichzelf de wandeling al tot een genot; des te meer was dit het geval door den onder houdende en leerzame wijze, waarop ons de heer Greup de mooiste plekjes wees, en over vogels en planten verhalen wist te doen, die zeker hun uitwerking niet zullen missen. Ik zou wel eens willen, dat de heeren, die deze wandelingen op touw zetten, een kijkje konden nemen op een winter-Zondag in onze huiskamers, en eens konden luisteren, hoe alle herinneringen dan worden opgehaald, en hoe daar dan wordt genoten. Gaarne 'breng ik hiervoor op deze plaats dan ook mijn dank aan allen, die tot dezen prettigen mid dag meewerkten, en in 't bijzonder ook aan hen, die misschien het zwaarste werk hadu den, en die ons toch zoo'n heerlijken verras sing bereidden. Toen we n.1. warm en moe van 't klimmen waren, wachtten ons midden in de duinen eenige vriendelijke menschen op, die geen hindernissen en moeite geteld had den, om door zand en heide alle benoodigd- beden te brengen voor een lekker kopje thee. Of het smaakte? Ik denk dat we dat kopje thee jaren lang niet zullen vergeten. Is het wonder, dat we een volgend voorjaar wéér naar dit alles zullen verlangen? Dat dit ons versterkt, en weer kracht en moed geeft onze drukke bezigheden in de stad weer te her vatten, en onder onze kennissen propaganda te maken voor deze omgeving? Straks is alles weer verlaten, maar de her innering gaat mee, en daarin is zeker een plaatsje voor de V. V. V. Groet en Camper duin, terwijl we ons nut zullen doen met de kennis, die de heer Greup ons bijbracht, door zijn groote liefde voor de natuur, en dien we daarom maar zullen vergeven, dat hij ons soms zoo „onverwacht" van een hoog duin liet afrennen, waardoor menige vroolijke lach werd gehoord. Hier was nu eens een ambtenaar, die geen „ambtenaar" was. Mogen we zeggen, tot een volgend maal? OTERLEEK. De Coop. Inkoopvereeniging „Ons Doel* hield Woensdagavond in café van Ham een niet druk bezochte ledenvergadering, wat wel mede z'n oorzaak zal hebben gevonden in het mooie zomerweer. Inderdaad lokte het meer uit tot een bad, dan tot een discus sie over de vraag, welke anthraciet we dezen winter zullen stoken. De aftredende bestuursleden J. Zwaan en G. van Harskamp werden met groote meer derheid herbenoemd. In de vacature J. Kolk, die wegens vertrek had bedankt, werd na een aantal stemmingen benoemd de heer A. Deun. De ontvangsten en uitgaven over het vori ge jaar hadden bedragen 2016.79. Door het bestuur was bij verschillende han delaren prijsopgaaf met monsters gevraagd. Het resultaat der uitvoerige besprekingen was, dat de levering van brjketten werd op gedragen aan den heer P. Buis te Stompeto ren v.oor 1.85 per 100 K.G. De eierkolen en anthraciet zullen betrokken worden van den heer K. Kooy alhier, zijnde de laagste inschrijver. De noteering was: Eierkolen 1.40 en voor Argenteau 2.82, Lange Brahm 2.80 en Wilhelmina 2.96, alles per 100 K.G. Het benoodigde kwantum moet door de le den voor 25 Aug. worden medegedeeld aan het bestuur. DE RIJP. *In de Woensdag gehouden vergade ring van den raad dezer gemeente is besloten de werkzaamheden betreffen de het herstellen van de Beemster brug aldaar niet te doen gunnen. Een en an der zal t. z. t. nader worden beslist. „Ik ben bang dat we Je zullen moeten ontslaan, Perkins, ik ben genoodzaakt het huls te verhuren. „Denkt u dat de nieuwe bewoners een huiskneeftt noodig hebben, meneer?" „Nu, om je de waarheid te zeggen, ze hebben me beioofd dat ze mij zouden nemen.(Humorist).

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7