Agenda £cuuU eet JuUéoiM Jkowitciaal 1lieaws Qemeeutecaden £aatste Betichten Scheepstijdingen JUtBÜcaties Onze JCol ^Rechtszaken JCeck <L School Stad en O lüeee&eeicht alle boeken en leermiddelen Van Pullen i Oortmeijer. Paygiop. f' KORTE BERICHTEN, 'i Ta Utrecht zijn twea jonge mannen aangehouden, een boekhouder en een «lectricien, die op heetordaad zijn be trapt bij hun pogingen om met een vijf- prennig stuk, in plaats van met een kwartje, sigaretten uit een automaat op den Amsterdamschen weg te halen. Slapeloosheid voor hot GYMNASIUM, H.B.S. en HANDELSSCHOOL. Zaterdag 20 Augustus. Gem. Sportpark, tenniswedstrijden. 9—1 uur, Stedelijk Museum (Breedstraat). 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Het Cubaan Sche liefdeslied (rom.), 2. Met een neusleng te (klucht); alle leeftijden. 2.30 uur, bioscoop Harmonie, hoofdnum mer De Mannequins (Watt en V* Watt); voor eiken leeftijd. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar 7.30 uur, Cinema Americain: Verstooten (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater 1. Onder misdadigen invloed (rom.), 2. Dï reclame-koningin (komisch); boven 18 jaar Zondag 21 Augustus. 14 uur, Stedelijk Museum (Breedstraat) Gem. Sportpark, tenniswedstrijden. In Victoria-Theater van 2 uur nam. at doorkapende voorstelling van Verstooten baansche liefdeslied (rom.), 2. Met een neus lengte (klucht); voor alle leeftijden. 2 uur en 4.30 uur, bioscoop Harmonie: Watt en K Watt in De Mannequins; alle leeftijden. i 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar In Cinema Americain van 2 uur n.m. at doarloopende voorstelling van Verstooten (dram); boven 14 jaar. v. In Alkmaarsch Bioscoop-Theater van 2 uur nam. af doorloopende voorstelling van 1. Onder misdadigen invloed (rom.), 2. De re clame-koningin (komisch); boven 13 jaar. DE FEESTEN TE ROERMOND. I 700 jaar stad De feesten ter herdenking van het feit, dat &an Roermond 700 jaar geleden de stads rechten werden verleend, werden hedenmor Sen om half negen ingezet met een plechtige oogmis in de kathedraalskerk. Deze hoog mis met pontificale assistentie van mgr. Lem- raen, bisschop van Roermond, werd ongedra gen door den deken van Roermond. Na de hoogmis zong Roermond's mannenkoor in vereeniging met de overige kerkkoren der stad het Te Deum van Hubert Kuypers. Om half elf had een plechtige herdenkingsverga dering plaats van den gemeenteraad op het stadhuis. De burgemeester mr. Waszink- sprak een herdenkingsrede uit, waarin hij de historie der stad in den loop der eeuwen na ging. Spr. schetste de beteekenis van het rapport-Weiter voor Roermond voor de voor fenomen opheffing der arrondissemts-recht- ank. Spr. stelde voor aan den minister een telegram te zenden waarin de verwachting wordt uitgesproken, dat de geruchten betref fende de opheffing van de arrondissements rechtbank te Roermond onjuist zullen blijken te zijn. Ten slotte ging spr. nog de beteeke nis na van Roermond als bisschopstad. Na dat de plechtige zitting van den raad was opgeheven, hield de voorzitter van het her denkingscomité, mr. Happener, een herden kingsrede waarin hij aan het gemeentebe stuur de gelukwenschen van de burgerij aan bood. Om 11 uur begon de receptie op het raadhuis. Om drie uur hedenmiddag zal bur gemeester Waszink de jubileum-tentoonstei- ling officieel openen. DIEFSTAL OP KLAARLICHTEN DAG. Een winkel te Amsterdam geplun- derd. Een brutaal stukje hebben Donder dagmiddag tusschen 12 en 2 uur dieven uitgehaald in de Bilderdijkstraat. Het winkelmagazijn van de far. Carl Heili gers op Nos, 167—171a is daar van 12 tot 2 uur gesloten en daarvan hebben de inbrekers gebruik gemaakt door via ©en leegstaande bovenwoning een gat in het plafond te maken en zich door dat gat in den winkel te laten zakken Niemand was in de zaak aanwezig en op straat koesterde op dat uur natuurlijk niemand argwaan toen karren of auto's, volgeladen met goederen, van het magazijn wegreden Voor een waar de van 2000 aan divan-, tafel- en vloerkleeden is gestolen, benevens 5 6 uit een der kasregisters Van de daders ontbreekt nog elk spoor. Te Den Haag is overleden, 69 jaar oud, de heer H. W. L. Hofdijk, oud-kolonel der infanterie. HOE WARM HET WAS. Gister een record. Het i* gister de warmste dag in Augustus ge weest sinds den tijd dat de waarnemingen ge schieden met behoorlijke instrumenten en door geschoold personeel In Amsterdam was het gistermiddag om 3.15 uur 32.8 gr. Celsius (91 gr. F.) Te Rotterdam steeg de thermometer tot 34.8 gr. F. in de schaduw. N IN- EN VERKOOPBUREAU VAN 7 TUINBOUWPRODUCTEN Da provinciale commissie uit de vei lingen in Noordholland heeft de bij haar aangesloten groenteveilingen voorge steld, een fonds te vormen, dat moet dienen om daaruit een uitkeering te doen voor aan de veilingen aangevoerde producten, die den minimum-prijs niet kunnen opbrengen. Met ingang van 1 September zal dan maandelijks H pet. van het omzetbedrag aan de provinciale commissie voor de vorming van dit fonds moeten worden afgedragen. Dit houdt verband met het feit, dat het col lege van Gedep. Staten van Noordhol land, als gevolg van een beslissing van Provinciale Staten, overweegt de instel ling van een in- en verkoopbureau van tuinbouwproducten, hetwelk, voor zoo veel daartoe door een bijdrage uit de provinciale kas in staat gesteld, de door tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijn- hardt's Zenuwtabletten. Buisje 75 ct. Gedep. Staten aangewezen soorten van tuinbouwproducten, welke aan de vei lingen de te bepalen minimum-prijzen niet opbrengen, tegen die minimum prijzen zal overnemen, ten einde die producten zoo mogelijk te distribueeren als menschelijk voedsel, daar waar een tekort bestaat, dan wel als veevoeder Gedep. Staten zijn van meening, dat deze maatregel niet genomen kan wor den, indien niet ook door de belangheb benden in dezelfde richting iets gedaan wordt. Daarom zullen, indien het tot de instelling van een in- en verkoopbureau van tuinbouwproducten vanwege de provincie komen mocht, Gedep. Staten de bepaling maken, dat de zoogenaam de onverkoopbare producten slechts aan die veilingen zullen worden overgeno men, waar van de belanghebbenden ten minste X pet. van den veilingsomzet ten behoeve van een fonds als bovenbedoeld geheven wordt. GEEN STOPZETTEN VAN DE VEILINGEN De actie voor het stopzetten der groenteveilingen heeft niet voldoenden weerklank gevonden, zoodat dit middel om in den toestand der tuinders verbe tering te brengen, voorshands niet zal worden gehanteerd. WARMENHUIZEN. Vergadering Centraal Bestuur „C. V. V." Vergadering van het Centraal Bestuur op Donderdag 18 Augustus j.1. des avonds 7 uur in „de Moriaan'*. Ten opzichte van de keninsgeving van het Waterleidingbedrijf, dat het abonnement voor het veilingskoffiehuis met 3 per kwar taal is verhoogd voor de aanwezigheid van een kuipbad, werd besloten, dat de huurder dit moet restitueeren. Thans kwam de agenda voor de buitenge wone algemeene vergadering van de Pro vinciale Commissie aan de orde. Het voornaamste punt van deze agenda betrof de fondsvorming door een extra-hef fing van 14 van den veilingomzet, met het doel uit het fonds uitkeeringen te doen voor producten, welke den minimumprijs niet kun nen opbrengen. Daar dit voorstel reeds op de algemeene vergadering was aangenomen en toen zelfs machtiging is verleend tot 1 extra-heffing, konden allen zich met het voorstel van oe Prov. Commissie zeer goed vereenigen. De voorzitter bracht vervolgens in bespre king het veilen van goedgekeurde pootaard- appelen. Besloten werd met ingang van een nader te bepalen dag één maal per week gelegen heid tot het veilen van pootaardappelen te geven. Bijzonderheden van deze veiling zullen door het Dag. Bestuur worden geregeld. De voorzitter deelde mede, dat een obliga tieschuld ad 2500 is opgezegd. Besloten werd een leening aan te gaan voor dit bedrag met de Boerenleenbank, waar voor alle bestuursleden zich als borg verbin den. Bij de rondvraag informeerde de heer K, Molenaar of reeds iets bekend is van even- tueele regeeringssteunmaatregelen. De secretaris meende, dat thans spoedig een steunregeling van de regeering kan wor den tegemoetgezien. De heer D. Swart achtte het gewenscht, dat desnoods door het heffen van een extra percentage de schuld der vereeniging zoo spoedig mogelijk gedelgd wordt. Ook meende hij, dat de toestand dat de bestuursleden zich steeds als borgen voor de schulden der ver eeniging verbinden niet kan voortduren. Allen gingen hiermede accoord. Stappen zullen worden gedaan om alle leden voor de schulden der vereeniging aan sprakelijk te stellen. Hierna sluiting. ST. PANCRAS. De ouden van dagen hebben wederom hun reisje achter den rug. Begunstigd door wel even te warm weer werd de reis aange vangen met twee bussen van de Firma Kok, Tuinman en Wilken. Drie en vijftig oudjes namen aan de reis deel. Allereerst werd gepleisterd te Haarlem in de Sierkan, waar de inwendige mensch werd versterkt met koffie en koek. Daarna weer ingestapt en naar Den Haag gereden, waar de Sierkan werd opgezocht, een kist met bananen, krentenbroodjes enz. mede- gesleept, doch het bleek, dat geen plaats ge noeg was voor het gezelschap. Er werd inge stapt en doorgereden naar Scheveningen. Een der oudjes zei reeds hoog voldaan: al zie ik vandaag niets meer, ik ben al meer dan tevre den. Als bizonderheid katt nog worden vermeld, dat in het drukke verkeer een der commissie leden fungeerde als verkeersagent, en bij het oversteken eener straat het heele verkeer werd stopgezet en de oudjes konden rustig over steken. De politie, die even verder stond, zag dit lachend aan. Op de terugreis werd doorgegaan tot Vel- sen, waar wederom werd gepleisterd en van de medegenomen lekkernijen en brood werd genoten. Hier bracht eee commissielid dank aan de oudjes voor het welslagen der reis. Ook werd bedankt de burgerij van St. Pancras, die door geldelijke bijdrage deze reis heeft mogelijk gemaakt, alsmede de winkeliers, bakkers, slagers enz., die zoo ruimschoots van alles in natura hebben gegeven. Te half negen kwamen de oudjes allen hoogst voldaan huiswaarts aan. SINT MAARTENSBRUG. De heer Bijm, waarnemend arte voor Dr. G. B. Schmidt, alhier, heeft zich, tengevolge van een infectie aan zijn hand, niet langer met deze waarneming kunnen belasten. In zijn plaats treedt thans als waarnemend arts op Dr, A. Stok uit Rotterdam, KOEDIJK. Vrijdagavond te 8 uur kwam de raaa in openbare spoedvergadering bijeen. Aanwe zig alle leden. Na opening zeide burgemeester Ninaber dat deze vergadering op dit late uur noodig is om de leening van 25544, welke de gemeente moet sluiten en welke van de provin cie kan worden verkregen, goed te keuren. De voorwaarden zijn: rente 5J4 pet., aflossing na 1937 in vijftien jaar of zooveel korter als de credietnemers van de gemeente hebben afge lost. Ook is er recht voor vervroegde aflossing. Worden er echter posten van het tuinders- crediet waarover dit gaat, oninbaar verklaard, dan moet dat deel direct worden afgelost. De heer Smit vroeg of er nog mogelijkheid is dat afgewezenen door de centrale commissie, en die thans in moeilijkheden verkeeren, nu ook nog voor crediet- in aanmerking komen. Daar bleek echter geen mogelijkheid voor. Aangenomen werd om die leening te aan vaarden, al vallen de voorwaarden ook erg af. Hierna besprak de heer M. Mulder de rond gestuurde circulaire waarin staat dat B. en W, alle betalingen zullen doen en dat daarop niet eens voorkomt een post voor levensonderhoud. Dat is thans zeker wel noodig, want ook de erwten brengen weer niets op. Spr. vond deze brieven een beleediging voor de burgerij. En dat is nooit de bedoeling van den raad geweest om zoo te handelen. En er is ook een storm van protest door de gemeente gegaan toen men ze ontving. De burgemeester antwoordde hierop, dat B. en W. lang en breed over dit schrijven hebben gesproken, maar dit is de beste oplossing om ieder wat te geven. Maar er mag zeer zeker een bedrag voor bedrijfsonkosten op gezet worden en ieder mag dat naar eigen inzicht doen. En de rest moet dan maar over wie men het noodigst vindt gelijkelijk verdeeld worden. De heer Mulder vroeg of B. en W, de zeker heid kunnen geven dat alles zoo soepel moge lijk gebeurt, en men zelf onder controle het geld kan uitgeven. De heer Hart was ook niet bevredigd. Gister is spr. hier ook al geweest over dit punt en toen hebben B. en W. toegezegd zeer soepel te zullen zijn. Maar de meei derheid van B. en W. kon niet zoo ver gaan als de commissies uit den West en Neutr. Bond wilden, n.1, om toe te zeggen dat bijna ieder zelf mocht beta len. De burgemeester zeide, dat hij er voor is dat dit door B. en W. gebeurt, want hij heeft ge*n vertrouwen in de menschen. De heer Hart verschilde van opinie, Hierna sluiting. Ongecorrigeerd. DOOR EEN ZONNESTEEK OETROFFEN. Gistermiddag omstreeks 7 uur was de 56- iarige landbouwersknecht A. Horsten, gebo ren te Posterhout en ni dienst bij den land bouwer Teulings, op het land Possenberg aan het haver opzetten. De man zeeg plotse ling in elkaar en overleed kort daarop. In het ziekenhuis werd geconstateerd, dat hij door een zonnesteek was getroffen. DE MOORD OP DEN ZGN. PRINS EDGAR VGN BOURBON. Nog een derde in het spel? Het onderzoek dat de Parijsche recherche instelt naar den moord op den zgn. Prins Ed- gar van Bourbon is gisteren door de verkla ring van de Spaansche moordenares in een nieuw stadium getreden. De voormalige ge liefde van den vermoorde beschuldigt hem thans van spionnage ten gunste van een vreemde mogendheid. Zij verklaarde, dat de „Prins" reeds vaker had getracht haar uit den weg te ruimen, omdat zij op den duui een lastige getuige bij zijn spionnagewerk zaamheden was geworden. Hij had haar me de naar Zuid-Frankrijk willen nemen, omdat hij daar uitgebreide onderzoekingen naar de Fransche verdedigingswerken had willen doen. De politie meent dat deze verklaringen van de moordenares voor een deel worden be vestigd door het feit dat men in de kamer van het slachtoffer een mand met tal van ver scheurde brieven in het Duitsch en Engelsch heeft gevonden. Twee deskundigen zijn be last met de reconstructie en de vertaling van deze brieven en voorts geeft de politie aan wijzingen, waardoor zij het niet uitgesloten acht, dat de moord door een derde is bedre ven, die thans door de Spaansche vriendin van het slachtoffer wordt gedekt. N V. EIERVEILINO NOORDHOLLANDS NOORDERKWARTIER. ALKMAAR, 20 Aug. 1932 Op de heden gehouden eierenvelling waren In totaal 168.000 stuks kipeieren met prijzen als volgt 58-60 3.50—3.70, 60—62 3.50— 3.80, 62—66 3.70—4.30, kleine 51— 57 3.203.50. 15000 stuks Eendeieren 2,202.40. STOOMVAARTLIJNEN. Stoomvaert Mij. Nederland. Tajandoen (uitr.) 18 Aug. te Port Said. HollandAmerika-Lijn. Breedijk 17 Aug. v. Boston n. Rott. Leerdam, New-Orleans n. Rott. 19 Aug. v. Santander. Lochkatrine 17 Aug. v. Vancouver n. Rott. Maasdam, N. Orleans u. Rott. 18 Aug. v. Havana Veendam 18 Aug. v. Rott. n. New-Yoik. Lochmonar, Rott. n. Vancouver, 18 Aug. v. Kingston (Ja). Kon. Eoll. Lloyd. Flandria (thuisr.) 19 Aug. v. Montevideo. Rotterdamscbe Lloyd. Baloeran (thuisr.) 19 Aug v. Singapore, '"drapoera (urtr.) 18 Aug. v. Colon >ta Nopa -...gapor Indrapoera (ukr.) 18 Aug. v. Colombo. Kota Nopan (thuisr.) 18 Aug. v. Marseille. Kota Tjandi (uitr.) 18 Aug. te Singapoft. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Crijnssen (uitr.) 18 Aug. 12 u. Azoren gepast. Euterpe 18 Aug. v. Kopenhagen n. Aal borg. Ganymedee 18 Aug. te «n v. Piraeu* n- Volo. Hercules 18 Aug. v. Constanza n. Stamboel. Stella 18 Aug. v. Varna te Constanza. Vesta 18 Aug v. Savorna n. Jvorno. Aurora 19 Aug. v. Vigo te Lissabon. Achilles 18 Aug. v. Napels te Duinkerken. Ajax 19 Aug. v. Meklia n. Carthagena. Amazone 19 Aug. v. Amst. n. Rott. Baarn (thuisr.) 16 Aug. v- Corral. Brion 19 Aug. v. Amst. n. Bordeaux. Euterpe 19 Aug. v. Kopenhagen te Aalborg. Hebe 19 Aug. v. Malta n. Alexandrië. Orestes 19 Aug. v. Amst. te Rott. Perseus 19 Aug. v. Bilbao n. Santander. Ulysses 18 Aug. v. Amst. te Kopenhagen Kon. Paketv. Maatschappij. Van Rees 18 Aug. v. Sydney n. Saigon. Holland—Afrika Lijn. Meliskerk (uitr.) 18 Aug. te Zanzibar. Meliskerk (uitr.) 18 Aug. v. Dar-es-Salaam. Stoomvaart Mij. Oceaan. Menelaus, Japan n. Rott., 19 Aug. te Penang. Polydorus, Bat. n. Amst., 19 Aug. v- Bela- warf. Agamemnon, Japan n Rott., 17 Aug. v. Hongkong. SLUITINGSUUR KERMIS 1932 VOOR CAFE'S ENZ. ALS SLUITINGSUUR voor de KER MIS-, CAFÉ's is vastgesteld: van 21 AUPGUSTUS tot en met 2 SEP TEMBER 1932 tot des nachts i nur en op 3 en 4 SEPTEMBER 1932 tot des nachts 2 uur. TEXTIELNIJVERHEID. Een Japansche fabriek in Midden- Java. Het „A. I. D. de Preangerbode" meldt, dat het Japansche concern Mitsui een volledige fabrieksinstallatie naar Seraarang overbracht, met de bedoeling om in de dichtbevolkte streek in de nabijheid van Djokja en Solo een textielbedrijf op te zetten, dat de invoeren uit Japan zai aanvullen met goedkoopere Java textieien. KINDERMOORD. De officier van justitie bij de rechtbank te Assen eischte tegen een 19-jarige dienstbode tö Bargercompascum, verdacht van ■- moord op haar pasgeboren kind in de maand Janu ari j-1-, drie maanden onvoorwaardelijke en negen maanden voorwaardelijke gevangenis straf met een proeftijd van één jaar. ZWARE MISHANDELING. De rechtbank te Assen veroordeelde een verpleegde te Veenhuizen wegens mishande ling, den dood ten gevolge hebbend, van een medeverpleegde, tot één jaar en zes maan den gevangenisstraf. Mejuffrouw R. Ranzijn is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Joseph- school ie Egmond aan den Hoef. Mej. E. Groen te Abbekerk is te Haar lem geslaagd voor het examen hoofdacte. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR, Kapelkerk, 10.30 uur, ds Baar. HOE WARM HET WAS Hébben wij nou op 't oogenblik een hitte golf je, of krijgen we die nog! Als we de berichten uit andere plaatsen eens nagaan, dan lijkt het er op, dat de hitte golf gekomen is. Het beteekent immers wel iets, als het kwik tot boven de 90 graden rijst. Dan is men wel gedwongen, om zoo weinig mogelijk kleeren aan te trekken en op de kan toren gaat men regelmatig naar de» fon teintjes, om zijn handen te verfrisschen, om dat anders het schrijven onmogelijk wordt vanwege de kleverige papieren. 't Was warm gister. Overal zag men het publiek puffen en heel veel jasjes waren netjes thuis gelaten. En het praatje ging niet over de crisis en over de malaise, doch over de warmte! De melkboer vertelde, dat hij met zijn melk moest oppassen, de groenteboer overtuigde zijn klanten, dat meloen op 't oogenblik zoo frisch en lekker is, de ijsco man zei niks en verkocht zijn ijsco's in massa 't Was gistermiddag hier in Alkmaar 89.5° Fahruiheit. En toen de zon verdween en een lichte koelte kwam, werd overal een groote verhuizing geconstateerd Tafeltjes en stoe len kwamen voor de huizen te staan, groote glazen limonades en citroen waren klaar ge maakt en in luchtige kleeding luierde men eenige uren voor het huis, in de hoop, een klein beetje afkoeling te krijgen. Totdat de muggen kwamen! Toen was het mis. Tegen de warmte alleen kan men nog vechten, doch als er nog andere vijanden ko- helaas het tegengestelde van frischheid Eu tenslotte ging men naar bed om daar tot de ontdekking te komen, dat het nog steeds warm was 't Lijkt er weer op, dat het kwik vandaag eenzelfde hoogte zal krijgen als gister, Inh te naar waarnemingen, verricht in den morgen van 20 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 786,0 mM Weenen Laagste barometerstand 751.1 mM. te Sandanes. Verwachting, geldig tot den avond van 21 Augstus: Zwakke tot matige wind meest uit Oostelij ke richtingen; aanvankelijk helder tot liehtbe- wolkt; droog weer behoudens kans op on weer; nog warm. Overzicht. Door een verdere temperatuurdaling in het Noorden tot ruim 2 graden Celcius op IJsland en een graad in Jan Mayen waarbij sneeuw valt zijn de tegenstelling over het ge bied nog vergroot. Daardoor echter is de kans op verstoring van den zomerschen toe stand nog niet zooveel toegenomen. Wel zijn hier en aaar onweders ingetreden, in Dene marken, Zuid-Zweden, Noord-Duitscbland en vanochtend aan den Fransche kust doch veel hebben die storingen nog niet te beteekenen. Het is dan ook zeer goed moge- lijk, dat het volgende etmaal nog weinig ver andering vertoon i Al is door de vorming van een ondiep depressie-gebied ten Zuiden van de Britsche eilanden en in het Zuidwes ten van Frankrijk de kans op onweersbuien toegenomen. Het hoogste temperatuursmaxl- mum, dat gisteren werd gemeld, kwam te Rennes voor en bedroeg 38 graden Celcius. Dit is vijf graden hooger dan het maximum te de Bildt en 1 graad boven dat van Maas tricht. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. dat. 21 22 23 24 dat. 21 22 23 24 vu. nam. vp. Augustus. 729 3.44 759 4.17 8 34 4.57 921 5.15 HOOG- EN IAAG WATER TE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd), 7.09 739 814 8.57 nam- 356 4.25 452 3.28 Hoog water v.m. nam. Augustus 7.06 7.26 7 36 756 8.11 831 8.54 918 l-aag water. v tn. 3.32 4,05 445 5.03 nam. 344 4.13 440 5 16 mers, vanmorgen tegen 11 uur was het al weer 79 graden in de schaduw. En een ther mometer, die in de zen zich koesterde, wees op hetzelfde moment een temperatuur van 111 graden* M.a.w. het wordt vandaag weer warm! DE TOESTAND VAN DEN HEER LEEUWENKAMP, De toestand van den heer Leeuwenkamp, die gister bij de Friesche brug door een auto werd overreden en naar het Centraal Zieken huis werd vervoerd, is op bet moment rede lijk. Bij het ongeval werden een paar ribben gekneusd, zijn rechterbeen versplinterd, ter wijl de heer L, bovendien een lichte hersen schudding bekwam en overal schaafwonden op liep. EEN VADER MET MOEDERLIJKE NEIGINGEN. Er zijn vaders die wel eens op de kinderen passen als moeder uit is. Over het algemeen is dit een abnormaal ver schijnsel, niet dat moeder uit ia dal is he laas een teeken des tijds maar dat vader de aangewezene is om op zijn kroost te passeu. Of ook bij de dieren de onderlinge verhou ding zich begint te wijzigen is door deskundi gen nog niet geconstateerd, maar er zijn zoo nu en dan verschijnselen, die er op wijzen, dat althaps in de kippenwereld de emancipatie vai de vrouw goede vorderingen begint te maken- De heer S. de Jong, Oudegracht 43 alhier, heeft namelijk een haan, die nu al 30 dagen ïi' te broeden. Hij beeft ons bij boog en bij laag verzekerd» dat deze haan werkelijk van het mannelijk ge slacht is en een belangstellende van onze zet terij is dezer dagen eens bij den eigenaar OP visite geweest en heeft ons ook verteld, dat hij den haan met eigen oogen heeft zien broeden. De prestatie van dit dier mag in deze over- warme dagen in het bijzonder geroemd vard»n vooral als men bedenkt, dat de eieren welke hij met zoo groote zorg warm houdt, niet een» van zijn echtgenoote afkomstig zijn. maar v»8 een fasantenhen waarmede de kippenfamilie bevriend wa». Eigenlijk zorgt deze trouwe huisvader dua nog voor het kroost van een buurvrouw en het is alleen maar droevig dat al zijn zorg tn moeite tevergeefs zijn geweest, omdat de heer de Jong ons hedenmorgen een ei toonde waarin een jong fazantje een ontijdigen dood bleek ge storven. Het is te vreezen, dat het ook zoo met de an dere eieren zal gaan en dat Is althans een 1 wijs, dat de natuur zich niet laat verlocchenen en dat een haan zijn tijd nuttiger kan besteden dan in deze heete dagen een maand lang onaf gebroken op de eieren van een weggeloopen buurvrouw te broeden. VERHINDERD SPREEKUUR TE HOUDEN. Wethouder O- van Slingerland ia verhin derd de volgende week zijn gewone spreek uur ten atadhuize te houden.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2