Agenda 0&imtmCand Stad m Omgeving £aatste Aecichtm DE DRIEDUBBELE MOORD IE PUIBROEK £aiuU entJmciêouw lUeedtecicht VzoMHciaal Tlieiuas MOORDAANSLAG IN EEN DUTTSCHE HERBERG. ROOFOVERVAL OP DE LAPPO- SPAARBANK TE HELSINGFORS. De roover met 300.000 Finsche marken ontkomen. ONLUSTEN IN NOORSCHE GEVANGENIS. BEVERWIJK. Dinsdag 23 Augustus. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Het Cubaan- sche liefdeslied (rom.), 2. Met een neus leng te (klucht); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar 7.30 uur, Cinema Americain: Verstooten (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater: 1. Onder misdadigen invloed (rom.)2. De re clame-koningin (komisch); boven 18 jaar. IVoensdag 24 Augustus. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). 2 uur, Muziektuin, demonstratie Neutrale Bond van boeren, land- en tuinbouwers. 2.30 en 7.30 uur, Victoria-Theater: 1. Het Cubaansche liefdeslied (rom.), 2. Met eeo neus lengte (klucht); alle leeftijden. 7.30 uur, bioscoop Harmonie: Een vrien dinnetje net als jij (klucht); boven 14 jaar. 2 30 uur, bioscoop Harmonie: Watt en X Watt in De Mannequins; alle leeftijden. 7.30 uur, Cinema Americain: Verstooten (dram.); boven 14 jaar. 7.30 uur, Alkmaarsch Bioscoop-Theater; 1. Onder misdadigen invloed (rom.), 2. De reclame-koningin (komisch); boven 18 jaar 8 uur. bal-champêtre in den tuin van De Rustende Jager te Bergen. f Voor de uitvoering van dit plan is een be drag van 170 millioen pesos noodig, dat op gebracht zal worden door middel van belas tingen op hooge inkomens, op erfenissen enz. Het ministerie van financiën zal speciale bil- etten utgeven, die in gelijke zes maandeiijk- sche be;'ragen bnnen zes jaar geamortiseerd en bij de Centrale Bank verdisconteerd kun nen worden. De president der republiek werd gemachtigd een staatsmijn en een staafsin- dustrie in het leven te roepen In een herberg te St. Ingbert (Duitschl.) vroeg, meldt de N.R.Crt., een werklooze Zondag een glas bier, dat hem geweigerd werd. Eenige uren later kwam hij terug, trad op de 20-jarige herbergiersdochter toe, en loste eenige schoten, op haar, waardoor ze zwaar gewond werd. De moeder, die haar dochter te hulp wilde komen kreeg een schot in den arm. Daarna richtte de werklooze het wapen tegen zichzelf en schoot zich met een schot door de slaap. Gisteren is een brutale overval ge pleegd op de Lappospaarbank te Hei- si ngfors. Toen de kassierster 's ochtends vroeg de deur wilde opensluiten werd zij overvallen en bewusteloos geslagen. De roover slaagde er in met de kas, die een bedrag van 300.000 Finsche marken bevatte, te ontkomen. t- Onder de gestraften in de Akershus- gevangenis te Oslo ontstonden Zondag ernstige onlusten, terwijl het ook giste ren den geheelen dag onder de gevange nen zeer onrustig was. Voortdurend wordt door de gevangenen luid ge schreeuwd en geroepen. In het geheele gebouw is geen ruit meer heel en in alle cellen zijn de meubelen door de gevan genen kapot geslagen. Men was Zondag het oproer vrij spoedig meester, doordat drie gevangenen, die zich er niet bij aansloten, den leider der beweging neer sloegen en hem in een cel opsloten, waarna zij de bewakers alarmeerden. Niettemin worden in de directe nabij heid van de gevangenis militairen ge reed gehouden. LEENING VAN EEN HALF MILLIOEN v AAN DE PROVINCIE LIMBURG. De levensverzekeringsmaatschappij N.V'. A.V.S. heeft aan de provincie Limburg een Éening verstrekt groot 500.000, rente 5 ers 100 duur 50 jaar. EEN ONEERLIJKE DIENSTBODE. Zij had een gestolen horloge in den mond. Bij een familie, wonende aan de Nassau Odijckstraat te Den Haag werden den laatsten tijd sigaren, sigaretten en verschillende huis houdelijke artikelen vermist. Hiervan werd de 29-jarige dienstbode verdacht, die de poli tie heeft aangehouden. De vermiste voorwer pen werden op het meisje gevonden. Bij „fouilleering'', aldus vermeldt het politie rapport. Weck dat de juffrouw in haai mond een gouden horloge had. gewikkeld in een zijden doekje. Ook dft horloge bleek gestolen te zijn. De dienstbode is in arrest gesteld. ROTTERDAMSCHE STAKERS DREIGEN MET HUURSTAKINO. Zij wilden een werkwillige en diens buurman doen verhuizen. In verband met de staking bij Piet Smit te botterdam is het op den Linker Maasoever nog geregeld onrustig. In de Christiaan de Wethstraat en omge ving is het in den nacht van Zaterdag op Zondag tot kleine botsingen gekomen. In die straat woont een werkwillige, die reeds eeni- gentijd geleden bij een vechtpartijtje is mis handeld. De strafzaak, die daarvan het gevolg is geweest, heeft weer tot oorzaak gehad, dat een buurman van dezen werkwillige zich tegen de stakers heeft verklaard. In dien nacht nu hebben eenige onbekende mannen dezen buurman lastig gevallen. Zij hebben hem op den grond geworpen, mishandeld en met een mes gestoken. Aan deze berrie heeft de politie met sabel en gummistok een einde gemaakt Tijdens deze charge werd met steenen gegooid uit het publHc. Een hoofdagent van politie werd geraakt, maar hij bekwam geen letsel. De stakers zijn nu een nieuwe actie begon nen. de meesten van hen en ook de werk willige en zijn buurman wonen in huizen van de vereeniging „Gemeenschappelijk Eigen dom''. Nu hebben de stakers aan het bestuur van deze vereeniging een brief geschreven, waarin zij den eisch stellen, dat den beiden mannen de huur moet worden opgezegd en wanneer het bestuur hierin niet zal bewilli gen dan zullen de stakers in huuretaking gaan. In verband met deze bedreiging heeft de politie gisteravond extra toezicht gehouden op de Ghristiaan de Wethstraat en met zach- ten drong zijn de menschen, die op straat wa ren gekomen, tot doorloopen aangemaand. Tot incidenten is het niet gekomen. LUCHTPOST NAAR fNDIE. Voorstel om de antwoerd-mail nog dezelfde week te kunnen verzenden. Naar Aneta uit Bandoeng aan het Hbld. meldt, stelt de P. T. T. op initiatief van den burgemeester dier stad aan de K. L. M. voor de postsluiting voor het vliegtuig naar Ne derland zoodanig te regelen, dat de antwoor den op de aankomende mail nog dezelfde week naar Nederland kunnen worden gezon den. BRAND. !n een leerfabriek. Hedenmorgen is door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de leerfabriek aan den Huizerweg te Bussum. De groote voorraden buffelhuiden, die lagen opgeslagen of op den droogzolder hingen, waren dankbaar voedsel voor het vuur. Twee motorbrandspuiten wer ken met 5 stralen. Op dit oogenblik staan de muren nog overeind. Inwendig zal niets kun nen worden behouden. De fabriek is op beurs- polis verzekerd tot een bedrag van 3X ton. VERKEERSONGEVALLEN. Botsing tusschen motorfiets en vrachtauto. Gisteravond kwam even voorbij Halsteren uit de richting Steenbergen een vrachtauto ge reden. Bij het nemen van een flauwe bocht kwam van de tegenovergestelde richting de heer Robbe uit Bergen op Zoom op zijn mo torfiets aangereden. Deze nam de binnen zijde van de bocht, met het gevolg, dat hij in volle vaart op den vrachtauto inreed. De bot sing was zeer hevig en de heer R. werd met inwendige kneuzingen en een hersenschud ding opgenomen en bij omwonenden bin nengedragen. Later is hij naar het burger- gasthuis te Bergen op Zoom vervoerd. Gis teravond laat was zijn toestand zeer zorg wekkend. HET SPOORWEGPERSONEEL EN DE WARMTE. De dienstkleeding moet gedragen worden. De directie der Spoorwegen heeft, zoo meldt het Volk, afwijzend beschikt op het verzoek van het hoofdbestuur der Neder- landsche vereeniging van spoor- en tramweg personeel, om 'het personeel toe te staan, ge durende de warmte eigen kleeding te dragen (met uniformpet en distinctief), in plaats van de zware dienstkleeding. Naar aanleiding van het telegram heeft een onderhoud plaats gehad tusschen den secre taris der vereeniging, Van Braambeek, en de directie. Laatstgenoemde vreesde, dat het dra gen van eigen kleeren een slordigen indruk zou maken en dat daardoor het aanzien van de Nederlandsche Spoorwegen zou worden geschaad. Het voorstel van den heer Van Braambeek, om dan aan de plaatselijke stationschefs de 'beslissing over te laten of de Weeding al of niet met dat aanzien in strijd zou zijn, meende men niet te kunnen aanvaarden. VERDRONKEN BIJ HET ZWEMMEN. Voor de oog en van haar man ver dronken. Zaterdag tegen den avond had de familie ir. Feusers, wonende te Rossum de heer Feusers is werkzaam bij den bouw van de nieuwe sluis tusschen de Waal en de Maas zich per roeiboot naar Alem begeven Daar aangekomen, ging het gezelschap, be staande uit vijf personen, in de Maas baden De 3I-jarige mevrouw FeusersNitsch ver dween plotseling met haar vijfjarig zoontje, dat zij aan de hand had, in de diepte. Op het hulpgeroep snelden verscheidene perso nen toe, en begaven zich te water. Het geluk te vrij spoedig het jongetje, dat reeds het be wustzijn had verloren, op het droge te bren gen. Na het toepassen van kunstmatige ademhaling, slaagde men er in de levens geesten weer op te wekken. Na een half uur dreggen werd mevrouw Feusers pas gevon den. Ofschoon men nog geruimen tijd poog de de levensgeesten weer op te wekken, slaag- de men daar niet in. Een geneesheer consta teerde den dood. Met zijn vrouw aan het zwem men en toen verdronken. Een man, die met zijn vrouw aan het zwemmen was te De Steeg, is plotseling weg gezakt en verdronken. In den IJsel. Zaterdagmiddag is te Selp bij het baden in den IJsel een 12-jarige jongen, zoon van een melkbezorger, bij het baden verdronken Een 18-jarige jongen uit Arnhem is tc Velp bij het baden verdronken. SLACHTOFFER VAN DE WARMTE. Toen B.H., uit Wierden, tewerkgestelde bij de Midden-Regge-verbetering, naar zijn wo ning terugkeerde, werd hij door de warmte bevangen. Bij een boerderij vroeg hij wat water, waarbij hij vertelde dat hij zich onwel voelde. Ofschoon de boer hem niet wilde la ten vertrekken, vervolgde H. toch zijn weg. Na eenige minuten viel hij echter van de fiets en bleef midden op den weg liggen. Na me disch onderzoek bleek FL reeds overleden te zijn. Een hartverlamming tengevolge van de warmte had een einde aan zijn leven gemaakt De mede-tewerkgestelden zouden reeds her haaldelijk bij de leiding hebben aangedrongen op lichtere werkzaamheden voor den thans overledene. KORTE BERICHTEN. Van 26 Aug. tot 18 Sept. a.s. zullen de werken van de koningin te Utrecht worden tentoongesteld in het Centraal Museum. De cavalerist H. uit Amsterdam, die een paar dagen geleden, tengevolge van duiken in ondiep water zeer ernstig gewond ge raakte, is gisteren overleden. Gistermorgen is te Amsterdam een schilder van een perceel op het Amstelveld gevallen. Met inwendige kneuzingen werd de man overgebracht naar het Binnengasthuis. GESLAAGD. De heer J. A. Stompff alhier slaagde te Amsterdam voor het 2e deel van het notarieel examen. NOORDER STOOMTRAMWEG MAATSCHAPPIJ. De algemeene vergadering van aandeel houders der Noorderstoomtramwegmaat schappij keurde de balans, winst- en verlies rekening over 1931 goed en bepaalde het di vidend op 2X pCt., betaalbaar bij het N.H. Landbouwcrediet. EEN MELKOORLOGJE. Naar men ons mededeelt is hier ter stede een melkoorlogje uitgebroken. In een hal wordt namelijk de melk voor be duidend lagereü prijs aangeboden dan de melkboeren kunnen bedingen met het gevolg, dat deze hier en daar hun klanten verliezen. Het nadeel aan het betrekken der hal-melk verbonden is evenwel, dat die niet thuis be zorgd wordt en dus afgehaald moet worden. Men deelt ons mede, dat van de zijde van den melkhandel thans aangeboden is de klan ten die bedankten de melk voor denzelfden prijs aan huis te bezorgen als waarvoor deze thans in de betrokken hal moet worden afge haald, met de bedoeling het hal-bedrijf daar door onmogelijk te maken. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20.37 uur licht op. Ongecorrigeerd. Behandeling in hooger beroep. Tweede dag. Het gerechtshof heeft heden het getuigen verhoor in de zaak Putbroek voortgezet. Evenals gisteren was er in de rechtszaal veel belangstelling van de zijde van het publiek en van de balie. Getuige Schmidt, arbeider te Posterholt, is in den moordnacht om 12 uur op strooptocht geweest. Hij heeft toen drie wielrijders ont moet, van wie hij vader en zoon vai den El zen beslist heeft herkend. Wat later hoorde hij geweerschoten. Nadat de moeders van de vermoorden wa ren gehoord, legden nog meer getuigen ver klaringen af over schoten, die zij in den be- wusten nacht hebben gehoord. Eén van hen verklaarde nog, dat hij Roubroecks kort vóór diens dood heeft gesproken en dat Roubroecks heeft gezegd: „Ik durf niet meer stroopen, want de oude van den Elzen zal mij dood schieten. Hij heeft al eens op mij geschoten". Verdachte van den Elzen ontkende dit. Hij zeide alleen met een pistool te hebben ge dreigd. Getuige J. Katsman, wachtmeester te Roer mond, heeft met vader v. d. Elzen over de misdrijven gesproken, toen vader en zoon nog in vóórarrest in Roermond zaten. Vader v. d Elzen had toen gezegd: mijn zoon heeft geen schuld. Van zijn eigen schuld of on schuld sprak de vader niet. Getuige pater Adalbertus, passionist thans te Haastrecht, verklaarde dat vader van den Elzen hem verboden had in de Annendaal- sche bosschen te wandelen. Desgevraagd verklaarde naar aanleiding hiervan getuige jhr. v. Aefferden, dat hij zijn jachtopzieners daaromtrent geen bijzondere instructies had gegeven. „Als Jan en alle man daar liepen aldus deze getuige, „dan werd aan den jachtopziener overgelaten wien hij al dan niet in de bosschen wilde laten wandelen" Kort daarna wordt gepauseerd. zaken van de thans bestaande moeilijk heden, die tengevolge hebben, dat vele vaklieden in hun bestaan met onder gang worden bedreigd, velen zijn al on ondergegaan Men heeft gevoeld, dat men ditmaal niet te doen heeft met een meer voorgekomen inzinking, maar met een zóó ernstigen toestand, dat velen hun bestaan kan worden ontnomen. Komende tot het plan van de afdeeling betoogde spr., dat de tijd gekomen is, de Sassenheim van Bloembollencultuur, medewerking der regeering in te roepen. Het is van belang geacht, deze zaak in behandeling te brengen in de alg. ver eeniging omdat zij de moedervereeni- ging in het vak is, en omdat daarin de meeste vaklieden georganiseerd zijn. Er is na een bespreking een commissie ge vormd, die een bespreking op het depar tement heeft gehad. Haar indruk na de besprekingen is, dat hulp van de re geering niet is uitgesloten, maar er zal éérst een algemeene uitspraak van het vak moeten komen, omdat het noodig is te weten, of men zulks wenscht. Het hoofdbestuur meent de vergadering te moeten adviseeren, het plan-Sassenheim te aanvaarden. Van de 21 afdeelingen bleken 18 ver tegenwoordigd te zijn. Enkele sprekers maakten de opmer king, dat het onjuist zou zijn, wanneer wordt aangenomen dat wanneer een klein gedeelte van de vergadering tegen het plan is, daaruit af te leiden is, dat de meerderheid van het vak voor het plan is. Ook werd betoogd, dat het be drag van 2X millioen gulden, in het plan voor ondersteuning genoemd, beter zou kunnen worden gewijzigd in 2H a 3V2 millioen. De voorzitter antwoordde, dat over dat onderdeel nog niet behoeft te worden gesproken. Dat komt in de Alg. Ver. nog ter sprake. De afd. Texe zou voor het plan willen ster-amen, als de narcissen eruit werden gc'icht. De afd. was ook bevreesd voor maatregelen van Engeland. De afd. Naaldwijk verklaarde niet voor het plan te kunnen stemmen, als er geen betere waarborgen zijn voor de kleine kweekers. Wanneer de kleine kweekers met de ondersteuning hun be drijf niet opnieuw mogen opzetten, gaan zij geheel verloren. De voorzitter antwoordde, dat natuurlek setra.l.t za: worden, de kleine vaklieden zooveel mo gelijk op de been te houden, maar men kan tenslotte niet voor alles zorgen. Spr. achtte het daarom niet gemoti veerd, dat de afd. tegen het plan zou stemmen, omdat een bepaalde voor waarde niet in acht kan worden geno men. De afdeeling Lisse hield een warm pleidooi vóór het plan. Het plan werd hierna in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen, behoudens de stem van de afdeeling Texel. Ten slotte werd een mo tie aangenomen, waarin de wensch tot steunverleening door de regeering werd uitgesproken en aan de Alg. Ver. van Bloembollencultuur en den Bond van Bloembollenhandelaren wordt verzocht, deze actie te steunen. AMSTERDAMSCHE AARDAPPELPRIJZEN. AMSTERDAM, 23 Aug. 1932. Op de heden gehouden aardappelenmarkt was geen aan voer en de prijzen onveranderd. HET INKRIMPINGSPLAN VOOR DE BOLLENCULTUUR. Het plan-Sassenheim met algemeene stemmen aangenomen door het Bloembollenkweekersgenootschap. Het Hollandsch Bloembollenkweekers genootschap heeft gisteren U Haarlem een spoedeischende vergadering gehou den ter behandeling van het inkrim pingsplan ter steunverleening aan de bloembollencultuur ingediend door de afd. Sassenheim van de Alg. Ver. v. Bloembollencultuur. De voorz., de heer S. Schoneveld. wees, blijkens het ver slag van het Hbl. op de bijzondere be- teekenis van deze bijeenkomst. De om standigheden, waarin het vak thans ver keert, zijn te vergelijken met die van een zinkend schip, waarvan de opvarenden allen verloren zijn. Spr. wees op de oor- AARDAPPPELZIEKTE. De heer van Herwijnen te Sint. Pancras, ambtenaar bij den Plantenziektenkundigen dienst, verzoekt ons plaatsing van het vol gende Hoewel het altijd min of meer vervelend is in herhalingen te treden, komt het me toch zeer gewenscht voor nogmaals te wijzen op het doeltreffende van het wasschen van aard appelen met sublimaat om de ziekte in de aardappelen te bestrijden. Men zou zoo den ken, dat, nu er zulk een goed, goedkoop en ge makkelijk middel is om deze ziekte te bestrij den, ieder er wel gébruik van zou maken Niets is echter minder waar. Wie in het nu afgelooen aardappelseizoen zijn oogen den kost gegeven heeft, heeft kunnen constateeren, dat nog minstens de helft van de aardappel bouwers aardappelen nog niet aldus behan delde. Ik schat ae schade, die men in dit jaar van Rhizoctonia ondervonden heeft op minstens 10 procent. Dat is nog wel de moeite Dit artikeltje beoogt meer nog eens te her inneren van deze ziekte en aan het bestrij dingsmiddel dan wel het geven van een uitge breide beschrijving ervan. Men zou zoo den ken, dat de behandeling enz. wel bekend ge noeg is; men maakt er nu eenmaal geen ge bruik van en hoeveel schade men zich doet, ja, dat heeft men nog nooit berekend. Tot nu toe maken we, zooals gezegd, hoofdzakelijk gebruik van het ontsmetten van de aardap pelen of wel de poters door middel van het giftige sublimaat. Men gebruikt van deze stof een oplossing van 1 gram per liter water (1/10 en men laat de aardappelen hierin 1X uur. Zeer vuile aardappelen moeten eerst van den grond worden ontdaan. Als de poters uit deze oplossing komen moeten ze zoo vlug mogelijk gedroogd wor den in den wind. Dezelfde oplossing kan driemaal gebruikt worden en aangezien men voor het onder dompelen van 1 H.L. aardappelen 50 liter water noodig heeft en men deze oplossing driemaal gebruiken kan, heeft men voor het ontsmetten van 3 H.L. aardappelen dus 50 sublimaatpastilles van 1 gram noodig. 1 fram sublimaat kost ongeveer 1.1 ct en dus omen de kosten per H.L. neer op ongeveer 18 ct. Aangezien sublimaat met metalen schei kundige verbindingen kan aangaan, mag de oplossing niet klaargemaakt worden in metalen vaten, doch slechts in houten of steenen vaten. Verder is er reeds op gewezen, dat sublimaat giftig is en wel zeer giftig. Dit behoeft ons echter van het gebruik niet terug te houden want als we slechts zorgen, dat we het niet in den mond krijgen en zorgen, dat de kin deren er niet aan kunen komen, dan loopt het met zulk een vaart. Slechts een zeer klein percentage van de menschen krijgt weieens ontstekigen door de aanraking van snhH maat. Wie daarvoor gevoel g is blV tuurlijk met zijn handfn era? J Da' In den afgeloopen zomer zijn nog proeven een omen met andere stoffen die namelijk dit naar waarnemingen, verricht in den morgen van 23 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 773.1 mM. te Aberdeen. Laagste barometerstand 752.8 mM. te Ingö. Verwachting, geldig tot den avond van 24 Augustus: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke richtingen; meest Half bewolkt; weinig of geen regen; iets warmer overdag. Overzicht. Het hooge drukgebied over de Britsehe eilanden nam toe en een ondiepe depressie trok Oostwaarts weg in beteekenis afnemend. In Scandinavië begint de barometer te dalen. Voor onze omgeving waren de regenkansen veel verminderd en is stijging van tempera tuur overdag te verwachten, maar de Noorde lijke winden zullen terugkeer van zeer hooge temperaturen beletten. De hoogste barometer standen komen nu over Schotland, waar ge durende een heldere nacht een minimum-tem peratuur plaatselijk bijna tot het vriespunt daalde. In Ncord-Frankrijk en ons land is de afkoeling nog voortgezet, zeer hooge tempe raturen zullen alleen nog in Zuid-Frankrijk en Oostenrijk voorkomen. De meeste regen is in Noord-Duitschland gevallen. Königsberg had 20, Berlijn 10 mM. Noorwegen houdt regenachtig weer. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. dat. v.tn. nam. v m. nam. Augustus. 24 8.57 921 5.15 5.28 25 9.54 10.26 5.58 619 26 11.06 11.46 7.03 7.36 27 0.36 8.27 9.05 28 1.13 1.56 9.52 10.25 29 2.22 2.54 11.04 11.28 30 3.11 335 11.59 31 3.49 414 0.19 042 HOOG- EN LAAG WATER IE EGMGND AAN ZEE. (in Zomertijd). dat. Hoog water Laag water. v.m. nam. v.m. nam. Augustus 24 8.54 9.18 503 5.16 25 9.51 10.23 5.46 6.07 26 1103 11.43 6.51 7.24 27 0.33 8.15 8.53 28 1.10 1.53 9.40 1013 29 2.19 251 3.52 11.16 30 3.08 332 147 31 3.46 4.11 0.07 0.30 op sublimaat voor hebben, dat de poters er niet zoolang in behoeven te blijven en ook, dat ze veelal niet zoo giftig zijn, doch, hoewel het nemen van proeven aan te bevelen is, moet de praktijk zien nog maar aan de hier beschre ven oude methode houden. De beste tijd voor het ontsmetten van de aardappelen is N U. WERVERSHOOF. Verdronken bij het zwemmen. Bij het zwemmen is de 23-jarige pianist Bakker te Onderdijk (onder deze gemeente) verdronken. Pogingen om hem te redden faalden. De neutrale bond van boeren laad- en tuinbouwers, afd. Wijk aan Zee en Duin be legden Maandagavond op de bovenzaal in 't Hotel „Oud Meresteijn" aan de schans van den heer P. v. d. Lem in samenwerking met de eveneens daar gevestigde S. D. A. P. voor de noodlijdende tuinbouwers in de streek van „Kennemerland" een openbare vergadering, waarin als sprekers optraden het lid der Prov. Staten, de heer W. v. d. Vall te Alk maar en een lid van het 'hoofdbestuur van pas genoemden bond. Eerstgenoemde sprak zijn leedwezen er met het cog op huidige toestand in het tuin bouwbedrijf zijn verwondering uit over de geringe opkomst. Spr. vond het jammer, dat deze bijeen komst oudergewoonte alleen bezocht werd door de leden van heht sterkere geslacht, zeef terecht maakte hij de opmerking dat nog de vrouw het grootste slachtoffer van de hui dige crisis is. Zijn betoog was van het begin tot het einde een krachtig pleidooi voor organisatie, welke geboren moet worden uit den geest van verzet, welke men overal ontwaart. Spr- noemde het een schandaal, dat in enkele plaatsen van ons land tuinders gevonden werden, die een eigen stuk grond bewerken en nogthans genoodzaakt zijn bij de gemeen tebesturen aan te kloppen voor bons voor levensmiddelen en nog niet zooveel vertrou wen bezitten voor geldelijken steun, teneinde hun bedrijf op loonend peil ie houden. De tweede spreker was de heer Hart uit Koedijk. Ook deze bepleitte organisatie en besprak de tegen Woensdag in Alkmaar de door de diverse tuinbouworganisaties be legde demonstratie welke een 20-tal verschil lende leuzen zal meevoeren. Hij wekte de aanwezigen op, dien dag aoo- veel mogelijk vrij te houden, teneinde dese demonstratie allen luister bij te zetten. Na afloop was er gelegenheid tot het stel len van vragen, waaraan 5 personen deel namen. welke door de sprekers beantwoo*® werden. 1

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2