I Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. £aad= ett J-uinèoum JkownciaaC Tlieuws Qemeentetadm KOEDIJK. AKERSLOOT. CASTRICUM. WIERINGEN. HEILOO. TEXEL. WIERINGERWAARD. Als kermis-stuk bij uitnemendheid is geko- en „De Familie van Mijn Vrouw", de groot ste aller kluchten van het afgeloopen seizoen Dit groote lachsucces overtreft nog „Geld speelt geen rol". Dat dit stuk inderdaad een Schlager moet zijn bewijst het groot aantal opvoeringen. De eerste vier dagen der ker- misweek vinden hier n.1. de 83e, 84e, 85e en 86e opvoering plaats. De laatste vier dagen zijn evenals het vo rige jaar wederom voor Faveur met zijn be roemd Variété-gezelschap gereserveerd. Dit trok de vorige kermis eveneens zulk een enorme belangstelling, dat herhaling (d.w.z natuurlijk met geheel nieuw programma) ge wettigd is. Faveur, de man van het Variété in Neder land, komt deze kermis weer met specialitei ten-voorstellingen, zooals nog niet „dasge wesen" zijn. Kermis 1931 was iedereen op getogen over zijn sublieme voorstellingen. De kosten van nieuwe programma's zijn wedei om enorm, maar omdat uit de ervaring blijkt, dat het publiek van Alkmaar en omstreken het goede weet te waardeeren, durft de di rectie van 't Gulden Vlies met goed vertrou wen ook de laatste vier dagen der kermis te gemoet te zien. Over Faveur en zijn onvolpre zen Variété-gezelschap zullen wij binnenkor. nog nadere bijzonderheden publiceeren. Al leen willen wij nog memoreeren, dat Faveur ook dit jaar op alle kermissen o.a. Gronin jen, Leeuwarden, enz., enz., het meeste pu- liek getrokken heeft. DE LANGENDIJKER GROENTEN- VEILINGEN. Wie er soms nog aan mocht twijfelen, dat er aan onze veilingen een noodtoestand heerscht, hij kome eens een kijkje nemen, als de tuinbouwers hun producten aanvoeren Men bedenke daarbij, dat er tal van tuin bouwers zijn, die in den loop van de jaren een deel van hun land voor de bloembollencultuur hebben gebruikt e hoe ook deze teelt met roote verliezen wordt uitgeoefend. Dat de bloembollenteelt hier reeds van beteekenis is, kan wel blijken uit het feit, dat er gemiddeld een 3 millioen stuks worden aangevoerd. Is er een tijd geweest, dat deze teelt nog een steun was voor verschillende tuinders, die slechte uitkomsten hadden met de bouwerij, ook die tijd is voorbij en nu kosten beide bedrijven geld. Zoo is het te begrijpen, hoe zoo velen zijn lam geslagen en hoe noodzakelijk het is, dat op eerigszins afdoende wijze wordt ge holpen Ten gevolge van de buitengewoon iage püjzen, die voor de aardappels worden be taald, was de aanvoer van dit product weer bijzonder gering. Vele brengen ze niet aan de veiling, maar kuilen ze in, wat nu ongevaar lijker is dan eenige weken geleden, toen de aardappels nog niet waren uitgeziektt De aanvoer beliep 24 spoorwagens. Voor de allermooiste Schotsche muizen werd 180 betaald, minder mooie brachten 1.20 op. Voor groote werd bij uitzondering voor de meest gewilde 1.30 besteed, verschillende partijen werden zelfs voor 1 of minder per 100 KG verkocht. De mooiste blauwe Eigen heimers werden voor 2.20 verkocht, andere voor 2 of iets mindtr. Gewone Eigenhei mers brachten voor de mooiste partijen ook ongeveer 2 op, doch de minst gewilde kon den geen hooger prijs dan 1.40—1.60 be dingen. Drielingen werden verkocht voor i f 802.40. Duce of York was al heel slecht gezocht en bracht daardoor een prijs van 0.701 per 100 K G. op. Aanvoer van bloemkool had deze week niei plaats, waaruit wel blijkt, hoe weinig de teelt van dit product maar meer heeft te beteeke- nen. De vroege koolsoorten demonstreeren naast de aardappelen, die in dezen tijd den hoofd schotel aan onze Langendijker veilingen vor- mene, hoe alle gezonde factoren zijn uitge schakeld. De witte kool was in de afgeloopen voor een deel eenvoudig onverkoopbaar. De bouwers konden ze terug meenemen naai huis en ze over de akkers strooien. Voor koevoer wordt ze ook wel gebruikt, maar waar ze blijkbaar niet voor gebruikt wordt en waar voor ze toch bestemd is, dat is voor mensche- lijk voedsel. Alle vraag uit het buitenland ontbreekt en het binnenland kan maar weinig gebruiken. Voor roode kool heersche in bijna dezelfde mate over lustelooze stemming. Ver handeld werden er maar ruim 3 spoorwagens. Ze zijn ook bijna het aanvoeren niet waard. Per gratie wordt 60 cent per 100 K G. be taald en voor een deel is de kool niet te plaat sen. Gele kool was voor een deel onverkoop baar Wat een kooper vond, bracht 60 cent per 100 K.G. op. Het vorige jaar was het ook al slecht voor de vroege koolsoorten, doch toen bracht het kleine goed toch soms f 1 50 op Wortelen werden verkocht voor 2.30 per 100 K.G. Liep het tot nu toe met de uien vrij foed, ook daaraan is deze week een eind ge- omen. Zilvernep, die tot nu toe goede prijzen opbracht, is voor het grootste deel geruimd, zoodat de aanvoeren voor dat product ge ring worden. Veel grooter is de aanvoer van gele uien en brachten die nog bevredigende prijzen op, ook daarin kwam deze week de achteruitgang. Voor zilvernep werd van on geveer 7.5010 betaald, drielingen gol den van 2.40—3.60 en zilveruien van 0.80 tot 1.20. Werd voor gele nep aan vankelijk nog bij de 6 betaald, de prijs daarvan zakte tot op ongeveer de helft en Zaterdag werd van 2.604 besteed Drielingen werden verkocht voor f 2.50 'f 3.50; ook deze prijs liep met ongeveer 0.50 achteruit. Voor gele uien werd Maan dag te Noord-charwoude 3 betaald, Zater dag 1.201.80! Zoo komt de eene tegen slag na den anderen. De aanvoer beliep on geveer 17 spoorwagens. Met de slaboonen is het ook buitengewoon slechts gesteld. De prijs is ongeveer het derde van wat het vorige jaar op dezen tijd werd beteed. De mooiste brachten ruim 5 op; veel partijen werden echter voor 24 ver kocht Als men bedenkt, hoe veel werk het plukken vordert, dan moet de prijs niet veel meer achteruit loopen, anders zijn ze het plukken niet meer waard. In totaal werden 43000 K.G. geveild. Bieten zijn zeer goedkoop; 0.601 10 werd er in de afgeloopen week voor besteed. Evenals aan andere veilingen liep het ook hier slecht met de tomaten. In het begin der 6.90 betaald, B bracht 6.90— f 7.40 op, voor C werd f 5.80 betaald en voor CC 2 50 Later kon voor de respectieve soorten slechts 3. 2.60 en 2.50 worden bedon gen. CC werd niet verkocht. Voor druiven werd ongeveer 60 per 100 K.G. betaald. GEWESTELIJKE VARKENSCENTRALE NOORDHOLLAND. Van de zijde van de Gewestelijke Varkens- centrale Noord holland schrijft men ons: Ter medewerking bij de uitvoering der Crisisvarkenswet 1932, is door de Holland- sche Maatschappij van Landbouw, de R K. Diocesane Land- en Tuinbouwbond en de Christelijke Boeren en Tuindersbond in Ne derland, afd. Holland Brabant, opgericht de vereeniging: Gewestelijke Varkenscentrale Noordholland. Het bestuur hiervan is ais volgt samengesteld K. Kuiper te Oostwoud, voorzitter; J. v. Kampen te Spierdijk, vice-voorzitter; J. de Graaf te Hoofddorp; Jm. Blaauboer Kz. te Schagen, Nes; A. de Haan te Noord-Beem- ster; J. J. van Schie te Haarlem Nrd., Spaar- nezicht 340, Boerderij achter Vogelenzang; A. van B'aadere te Amstelveen; J. Sijp Jr. te Alkmaar, secretaris. Het kantoor der Vereeniging is gevestigd in het Landbouwhuis aan ihet Kerkplein te Alkmaar. Door genoemd bestuur is de provincie in 32 districten verdeeld en is voor ieder dis trict een plaatselijke commissie aangewezen, waarin zooveel mogelijk de drie genoemde landbouworganisaties zijn vertegenwoordigd. De indeeling der districten en de namen der plaatselijke commissies worden in de orga nen der organisaties gepubliceerd. De plaatselijke commissies kiezen uit hun midden een voorzitter en al dan niet uit haar midden een secretaris. Voorts maken zij een aanbeveling op van personen, die belast zou den kunnen worden met merken der varkens. Uit deze aanbeveling wordt zoo mogelijk door het bestuur der Gewestelijke Varkens centrale voor ieder district een merker be noemd. In tegenwoordigheid van den secretaris of een lid der commissie zal het merken der varkens bij hen die zich als lid der Geweste lijke Varkenscentrale opgeven, alsmede de eerste inventarisatie, geschieden in September. Op 1 October a.s. zal dit werk gereed zijn en daarna worden alleen maar de jonge big gen gemerkt. Met ingang van 1 October a.s. wordt ech ter ook de productie geregeld en men mag dan niet meer biggen fokken als door de plaatselijke commissie voor iederen varkens houder is vastgesteld. Fokt men meer biggen dan is vastgesteld, dan moet daarvan 5 worden betaald per stuk. Wij meenen er wel op te moeten wijzen, dat de varkenshouders er het meeste belang bij hebben, dat zij hun volle medewerking ver kenen en zoo spoedig mogelijk als lid der Gewestelijke Varkenscentrale Noord-holland toetreden. Niet alleen, omdat het strafbaar zal zijn ongemerkte varkens te houden, maar ook omdat zij voor deze varkens geen afzet gebied meer hebben. Die varkens zullen niet alleen niet gekocht worden voor den export door de Nederlandsche Varkenscentrale, maar ook de slagers zullen ze niet voor slachting kunnen aanbieden, omdat zij niet de goedkeuringsmerken kunnen verkrijgen. Voor het merken der varkens zal een bedrag worden geheven van vermoedelijk 0.25 per stuk voor witte varkens en van 0.30 per stuk voor gekleurde varkens. De varkenshouders zijn verplicht aan de merkers alle medewerking te verleenen en los- loopende dieren op te stallen. DE PLUK VAN SNIJBOONEN STOPGEZET. Aan de centrale veiling te Ter Aar heerscht de laatste dagen een schier hopelooze toe stand. Reeds in de laatste dagen der vorige week bleven tienduizenden kilo's snijboonen onverkocht. Woensdag werd de veiling slechts bezocht door enkele groentehandela ren en Donderdag kwam zelfs geen enkele kooper opdagen om de producten der onge veer 600 aangesloten tuinders af te nemen De tuinders hebben thans de pluk stop ge zet, om althans het plukloon te besparen. UITVOERING CRISISZUIVELWET. De kaasregeling treedt op 1 Sept. in werking. Met ingang van 1 September zal de rege ling inzake uitkeeringen voor kaas ingevolge de crisis-zuivelwet 1932 officieel in werking treden. De crisis-zuivelcentrale zal uitkeeringen kunnen doen voor alle kaas, welke na 10 Juli 1932 is afgeleverd. Producenten zullen ten genoegen van het kaascontrolestation dienen waar te maken, welke hoeveelheden kaas wer den afgeleverd. Hierbij zal gebruik gemaakt kunnen worden van eventueel reeds afge geven bewijzen van verkoop en koop, van weegbriefjes en van de boekhouding, welke ten behoeve van het kaascontrolestation wordt gevoerd. Voorts wordt bij herhaling er nog op ge wezen, dat elk der bij een transactie betrok- ken partijen er zich van dient te overtuigen of de andere partij door het controlestation als producent is erkend, resp. door de C.Z.C. als handelaar of waaghouder is ingeschreven Ter toelichting diene, dat elk der betrokken partijen gehouden is de erkennings-, resp. in- schrijvingskaart, op verlangen aan de weder partij te toonen. Het doen van een transactie met niet-erken- de of ingeschreven personen toch kan leiden tot groote bedrijfsmoeilijkheden. KORTE BERICHTEN. De commissie van toezicht en beheer over de rijkskweekschool voor vroedvrouwen te Amsterdam heeft een rekest gezonden aan de koningin naar aanleiding van de plannen tot opheffing dier school met ingang van 1 September a.s. Het Brusselsche blad „Le Soir" bevatte een bericht uit Ostende, dat het jacht „Alme ri" aldaar was aangekomen met prins Hen drik aan boord. De prins, die in gezelschap is van zijn adjudant luit. ter zee Termijtelen en van den eigenaar van het jacht, den heer Bangert, reisde strikt incognito en zou giste- SCHAGERBRUG. 'Zondagavond ongeveer halfnegen werd de motorbrandspuit alhier gealarmeerd in verband met een zeer sterke broei in een groo te hooiklamp van den heer C. Rens te Pette- merkluft. Men vreesde, dat de klamp, bestaande uit ongeveer 100 wagens hooi, in brand zou ge raken, terwijl dan ook de onmiddellijk nabij- staande boerderij van den heer Rens groot ge vaar zou loopen. Dank zij de tijdig ingeroepen hulp kon brand worden voorkomen. De geheele hooi- voorraad moest echter uit elkaar gehaald worden. Vrijdagavond werd de bevolking bij bek kenslag opgeroepen voor een vergadering in het lokaal van den heer Jb. Groot, uitgaande van de afdeeling van den Neutralen bond van boeren land- en tuinbouwers ter bespreking van de demonstratieplannen op 24 Augustus e.k. Het bestuur van de arbeidersvereeniging was mede aan de bestuurstafel aanwezig, eveneens in de vergadering. Er waren veel arbeiders, doch in hoofdzaak tuinders. De leiding was bij den heer P. Hart. Aanwezig waren ruim 100 personen. Wegens de warmte gingen de jassen uit en zat ieder in zijn hemds mouwen. De voorzitter opende met het wel kom toe te roepen aan de talrijk opgekome- nen inzonderheid bestuur en leden der arbei dersvereeniging in het landbouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf, die genegen zijn mede te demonstreeren op 24 Augustus a.s. Spreker zeide deze demonstratie is niet voor bestuur of hoofdbestuur, maar voor alle tuinders en daarom is het plicht van eiken tuinder mede te werken om deze demonstratie te doen sla gen. In bespreking bracht de voorzitter de circulaire die uitgegaan is van de commissie belast met het werk en de regeling van het tuinderscrediet. Dit behelsde de vraag op welke wijze het verstrekte crediet als schuld zal worden uitbetaald hoe groot het bedrag is en aan wien. Dit zou zoo noodig dan door de commissie gedaan worden en dan kwamen de gelden niet in handen van de aanvragers. Dit had in de gemeente een groote veront waardiging opgewekt, om dat het den In druk maakte alsof het geld bij de aanvragers het geld niet vertrouwd was. Naar aanlei ding hiervan waren de heeren C. Spaan ais vice-voorzitter van de vereeniging de West, Wr. Butter als secretaris en P. Hart als voorzitter van den neutralen bond, op audiën tie geweest bij de commissie om die zaak te bespreken. De voorzitter bracht hiervan verslag uit en verklaarde dat zij het zoover hebben weten te brengen, dat de circulaire zeer soepel zal worden uitgevoerd, welke me- dedeeling door de heeren Spaan en Butter werd bekrachtigd, doch erg voldaan was men in de vergadering niet en de heer Beet.-, gaf te kennen, dat 1932 nog slechter is dan 1931. Hij vond de circulaire zeer onaange naam en raadde een ieder aan, om aan te vragen de te ontvangen bedragen zelf te mo gen uitbetalen. Meerderen uitten nog hun ontevredenheid, doch de commissie die ge protesteerd heeft was tevreden en had een goeden indruk, en raadde aan met kalmte de zaak af te wikkelen. De voorzitter leidde nu in het demonstratieplan op 24 Augustus en gaf een overzicht van de ontwikkeling van den neutralen bond. Hij zeide dat de tuin ders ook een macht moeten vormen wil men iets bereiken. Wat wij heden nog ontvangen hebben is een verzwaarde last voor het heden en voor de toekomst. Wij hebben nog niets ontvangen en nu moeten wij werken voor ga rantieprijzen voor de instandhouding van onze bedrijven en daarom moeten wij de straat op met verschillende leuzen en spreu ken die pakkend zijn en daarvoor doet het hoofdbestuur alle moeite. Daarom moet elke tuinder er aandeel in nemen, ook zij die indi rect bij den tuinbouw belang hebben zooals vakmenschen, winkeliers, bakkers, enz. De werkgevers geven hun arbeiders dien dag vrij met behoud van loon, hetwelk aan enkete arbeiders al is toegezegd. Daarom allen sa men gewerkt, waqt wij allen vragen v'oor onze gezinnen een menschelijk bestaan. (Ap plaus). De arbeidersvereeniging is om me dewerking gevraagd. Zij wil dat doen doch verlangd dat tachtig procent van de tuin ders mede optrekken daar het geen demon stratie moet zijn van arbeiders en voor de tuinders, maar voor allen te samen. Dit ls noodig wil het een goed effect sorteeren. Men wordt verzocht om 9 uur bij de kerk te komen en daar Sint Pancras af te wachten. Dan gaat het over Warmenhuizen langs den Langendijk en Sint Pancras tot de algemee- ne verzamelplaats de Halvemaansbrug en daar wordt de geheele stoet opgesteld voor een tocht door Alkmaar tot den Muziektuin waar verschillende sprekers zullen optreden. Daar de reis per fiets moet gebeuren kwam de vraag van den heer Mulder naar voren, hoe komen wij aan de Halvemaansbrug om aan den optocht in Alkmaar deel te nemen. Al spoedig bood de heer P. Zwetsman aan met zijn motorschuit, zoo noodig een vlet er achteraan, die niet kunnen fietsen op de bestemde plaats te brengen. Dit werd gretig aanvaard. De eigenaren en beheerders van de dorschmachines zijn verzocht dien dag niet te werken en den arbeiders vrij af te geven. Een ieder werd verzocht na de opstel ling achter zijn eigen bestuur te blijven en in Alkmaar is ae volle medewerking verkregen van de politieautoriteiten, die tegenover de vereenigingen zeer welwillend was en nuttige wenken had gegeven. Daarom zij een ieder propagandist in den optocht, en bij slecht weer is de bijeenkomst in de Graanbeurs Wij gaan dien dag op brood en in den mu ziektuin zijn billijke consumptieprijzen be dongen. Hierna sluiting met een krachtig op Maandagmorgen geraakte de autobus, dienst Uitgeest, Akersloot, Alkmaar, in de scherpe bocht bij klein Dorregeest in bot sing met den motorrijder v. d. S. alhier, die onvoorzichtig genoeg het linkerweg gedeelte bereed. Door de autobus in de heining te sturen werd het ongeval tot een minimum be perkt. Zoowel auto als motor liepen mate- rieele schade op. Persoonlijke ongelukken waren niet ernstig, De moddermolen van de firma Hofman heeft de oostelijke punt aan het gat van de Meer weggebaggerd, zoodat de doorvaart- wijdte thans 15 Meter breeder is geworden. Verplaatsing van de electr. verlichting naar den vasten wal en voor de scheepvaart zal dan het verbreede gedeelte in gebruik kunnen worden genomen. Dit werkt staat in verband met de verbreeding van de vaargeul in het Alkmaardermeer. Aanrijding op den Zeeweg. Voor de tweede maal in drie dagen had een aanrijding op den Zeeweg plaats en wel ter hoogte van den ingang van het kampeerterrein. Deze aanrijding was gisterenmiddag een gevolg van het uitrijden met een luxe wagen uit het kampeerterrein op den zeer drukken Zeeweg. Een bus van den dienst op het strand reed n.1. de bedoelde luxe wagen aan, tengevolge waarvan het voor-on derstel van de Fordbus geheel werd ver nield. De inzittenden hebben geen letsel bekomen wel een bewijs dat niet met groote vaart werd gereden. Naar de oorzaak van deze aanrijding stelt de politie een onderzoek in. Groote drukte aan Zee. 'Niettegenstaande het druilige weer Zondag in den vrcrjjen morgenuren was de trek van vreemdelingen naar Castri- cum zeer groot. Reeds om half negen met den trein uit Amsterdam begon de drukte en hadden de bussen naar zee groote moeite om het vervoer meester te worden. Met den trein van 9.30 uur was het nog veel drukker. Toen werden al leen reeds meer dan 500 personen aange voerd, terwijl een file van wielrijders en auto's passeerde. Op het parkeerterrein was de drukte bijna niet te regelen. Meer dan 200 auto's stonden geparkeerd en nog steeds hield de drukte aan. Naar schatting waren 's middags op het strand meer dan 14000 bezoekers. Met den trein werden aangevoerd ongeveer 2500 reizigers terwijl daarmede vertrok ken 2370 personen. 'Bij het gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat de directeur-generaal der P. T. T. heeft besloten de tweede buitenbestelling voor De Haukes op te heffen. 'Als onbezoldigd rijksveldwachter is aangesteld de heer B. Kat, keurmees ter der zeegras-exploitatie alhier. Gisteravond vond in het lokaal Bolten een gecombineerde besturenvergadering plaats van de diverse arbeidersorganisaties hier ter plaatse, waar in verband met de huidige cri sis werd besloten ten behoeve van de getroffen arbeiders een onderhoud aan te vragen bij B. en W. van Heiloo, teneinde te komen tot een bevredigende regeling voor betrokkenen. Naar aanleiding van het voorstel van de afd. Sassenheim is door de afd. Texel van Bloembollencultuur en van het Holl. BI. Gen., Zaterdag een vergadering gehouden te D n Burg. 't Voorstel, dat betreft t verzoeken van uitvaardiging van een crisissteunwet en 't geven van een renteloos voorschot van 2 millioen gulden voor 't vernietigen van over productie van bloembollen werd uitvoerig be sproken. De voorgestelde heffing van 10 ct per R.R., of ongeveer 70 gulden per H.A voor de aflossing van net voorschot werd zeer bezwaarlijk geoordeeld, temeer daar op Texel van de inlevering zoo goed als geen voordeel getrokken zal worden De heer Parlevliet bracht vervolgens een voorstel naar voren dat met bijna algeneene stem-i.cn werd aan genomen. Dit voorstel was aan de twee afge. vaardigden van F loembollencultuur en aan de afgevaardigde van H. B. G. op te dragen- in de vergadering van Bollencuftuur aan té dringen, dat bij totstandkoming van de crisis steunwet alleen hyacinthen en tulpen hierin opgenomen worden en narcissen worden uit- geschakeld, terwijl verder werd besloten ge heel tegen 't voorstel van Sassenheim te stem men, wanneer de narcissen in het voordeel blijven genoemd. Tot afgevaardigden naar deze vergadering w-rden benoemd, de heeren M. D. Dijt, L.i., J. Parlevliet en voor H. B. G. de heer S. Flens, verder werd den afgevaardigde van H. B. G. nog opdracht gegeven in de vergade ring van Bollencultuur nog de aandacht te vestigen op 't verkeerd advies, wat betreft de norm, die de regeering voor de Rijnl. Roe aanneemt. Hierdoor mag wel 2.50 van 't vermogen doch niet van de inkomsten afge- trokken worden. Nadat nog een bespreking was gehouden over de veel te hooge bollennoteeringen in sommige bladen, werd de vergadering geslo ten. Zaterdagavond 8 uur vergaderde de raad voltallig onder leiding van burgemeester Haringhuizen, tevens secretaris. Gelukkig stonden weinig punten op de agenda, want 't was erg warm, zoo zelfs, dat 't meerendeel der vroedschap de jas aan den kapstok hing. De voorzitter deelde mede, dat door den commissaris der koningin aan den burge meester verlof is verleend van 22 Augustus t.m. 3 September. Dit was het eenige ingekomen stuk, waar na werd overgegaan tot voorioopige vast stelling der gemeenterekening. De heer Speets bracht namens de commissie verslag uit van haar bevinding en 'deelde mee, dat alles in volkomen orde werd be- vonden. Een stuk was niet aanwezig, zoodat de Commissie dit niet heeft kunnen nazien. Dit werd alsnog aan de commissie voorge legd. De ontvangsten hadden bedragen f 79213.42%, uitgaven 64070.33%, batig saldo 15143.09. Kapitaaldienst ontvangst 109459.62; uit gaaf 104638.66%, saldo 4820.96. Op voorstel van de commissie werd de rekening voorloopig vastgesteld, waarbij lof werd ge bracht aan den waarn. gemeenteontvanger Door den heer C. J. Blaauboer werd rap port uitgebracht over de rekening van het burgerlijk armbestuur 1931. Ook hier werd alles in orde bevonden. Ont vangst 9504.30; uitgaaf 9846 37, nadee- lig saldo 342.07. Deze rekening werd goed gekeurd. Hierna werden door den voorzitter de eind bedragen genoemd van de exploitatiereke ning volkshuisvesting, welke sloot in ont vangst en uitgaaf op een bedrag van 2961.43. Balans 47430.62% met een saldoverlies ad 506.95. Dan volgde aanbieding begroo ting der gemeente voor 1933. Deze sloot op een bedrag in ontvangst en uitgaaf ad 61054.80, waaronder een post voor onvoorzien ad 2565.67. Deze werd in handen gesteld van de commissie. Een sup- pletoire begrooting gaf als ontvangst een bedrag ad 72616, en uitgaaf van 67815.31 Dit saldo werd op den kapitaaldienst over gebracht van 1931 op 1932. Van den gemeente-geneesheer was een ver zoek ingekomen om 't achterste gedeelte van de stal die voorheen diende als paardenstal- ling enz. te doen verwijderen, 't Dag. be stuur heeft geen bezwaar, omdat zeer waar schijnlijk nimmer dit gedeelte ais paardenstal noodig zal zijn. De voorzitter vroeg machti ging cm her voor afbraak te verkoopen, b v. •bij inschrijving. De heer P. Visser vroeg of 't de bedoeling is er algemeene bekendheid aan te geven, waarop de voorzitter zeide, dat een adver tentie zal worden geplaatst. Bij de rondvraag werden door wethouder Koster inlichtingen gevraagd omtrent het be zoek van den burgemeester bij het hoofdbe stuur P. T. T. te Den Haag. De voorzitter deelde dan mede, dat hij een langdurig onderhoud aldaar heeft gehad en dat door hem een geschrift is achtergelaten, waarin de zienswijze van spr. duidelijk is uiteengezet. Er werd toegezegd, dat een nader onder zoek ingesteld zou worden, doch ook werd gezegd dat men geen uitzondering kon ma ken, tenzij er bijzondere omstandigheden bestaan. Er is een norm vastgesteld voor het aantal brieven, dat in een tweede bestelling wordt opgenomen. Dit is voor Wieringerwaard te klein. De heer Visser vroeg of de brieven, die met den besteller ter verzending worden mee 115. Nadat de kaboutertjes afscheid hadden genomen, zouden de wurmen maar eens naar binnen kruipen. Een voor een kropen ze ieder in een gat, maar toen ze een eindje over de helft waren, konden ze niet meer voor- of achteruit. De gaten waren veel te klein en nu was het de beurt van de wurmen om te smeeken om hulp. Maar het leek er op of d" kabou tertjes dit verwacht hadden en vlug renden ze weg. 116. Voordat Tuimeltje en Kruimeltje in het paleis aankwa men ontmoetten ze enkele andere kaboutertjes, die eens gezellig dagje wilden hebben. We gaan eens kijken of we nergens kunnen binnendringen, zeiden ze lachtend tegen ae twee deugnieten en daar moest Tuimeltje natuurlijk bij xijn. Het duurde niet lang 0f ze kwamen in een groote keuken en begonnen direct verstoppertje te spelen. Tuimeltje kroop voor de aardigheid in een pan met groene erwtvn.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6