jMqtimden Stukke*t Jieck Schoot JUibÜcaiies Mackthecichten het ongeluk te Egmond aan Zee. Gevaarlijk zweefvliegen knaap kon het vreeselijke werk niet aanzien en verwijderde zich. Getuige Marie Mertens, 46 jaar, huis- vrouw van H. Kersten te Echt-Putbroek, komt in rouwkleeding in de rechtszaal. (Het pu. bliek is ontroerd en et wordt stil gefluisterd). De beproefde moeder verhaalt van het kaartspel io den avond van 27 November. Kwart voor twaalf gingen ze weg en ze zeiden voor half één weer terug te zullen zijn. Maar ze kwamen niet, en de moeder werd ongerust en keek telkens op den wekker, hoe Ze*had no^r even gezegd, toen ze gingen: „Ga niet het bosch in!" Zoo vaak was al ge zegd, dat haar zoon Willem er eens bij blij ven zou. Willem toch leed vaak aan hart- krampen. Ze wist, dat ze niet zouden gaan l loopen. Als ze een bekeuring kregen, dan zou den ze blijven staan en betalen, want ze had den geld in den zak. Willem was bang voor van den Elzen en als er over Roubroeks ge sproken werd, dan zeide haar zoon Willem: dat Roubroecks wel in de hei zou liggen en dan doelde hij erop, dat R. zou zijn afge maakt. De moeder verhaalt, onder doodsche stilte, dat het vandaag een jaar geleden is, dat van den Elzen met een pistool op haar zoon Willem geschoten heeft. Zoon van den Elzen rijst op, en zegt, dat hij nooit op Willem Kersten heeft geschoten. De moeder drukt haar zakdoek tegen de be traande oogen, als zij den broekriem van haar jongen herkent. Wankelend gaat zij na het verhoor de rechtzaal uit. Alleen verdachten blijven koud onder het komen en gaan der arme vrouw in rouw- kleeren Getuige Emil Pernot, 29 jaar, landbouwer te Posterholt, is met Theuwesse in gezelschap van verdachten in de herberg geweest, den avond voor den moord. Ze waren niet onder den invloed van sterken drank en men is ge woon van elkaar gegaan. Niets deed vermoe den, dai verdachten den komenden nacht op surseance zouden gaan. Getuige J. van Heel, 24 jaar, landbouwer te Echt-Putbroek, heeft een voetspoor bij een strik gezien, welke strik hij twee dagen te voren had zien liggen, terwijl toen echter daar geen voetspoor liep. Frans Hukkelhoven, zeide hem toen, dat kan wel een spoor vau d-m ouden v. d. Elzen zijn. Hierop volgde het verhoor van getuige Catherina Mertens, 46 jaar, huisvrouw van Wehrens, de moeder van den vermoorden Frans Wehrens. Zij houdt zich flink en ver haalt in mind.-r duidelijk Limburgsch dialect, dat haar neef haar beeft gezegd: het gaat mij nog als Roubroecks, want de oude van den Elzen heeft mij bedreigd. En toen neef .Willem eens door den ouden v. d. E. was aan geschoten, zeide hij: „Zeg het maar niet aan moeder". Vader v. d. Elzen ontkent ooit op Willem Kersten te hebben geschoten. De vrouw keert zich om naar verd., van den Elzen en zegt luide en herhaalde malen: „Ja,ja, jawel, mijnheer! Ge hebt wel gescho ten!" Willem was naar den dokter gegaan. Ge tuige Rijksveldwachter Paulussen herinnert zich, dat een jaar geleden, op Willem Kersten geschoten is. In den moordnacht heeft zij om half één een schot gehoord, doch haar man had toen al vijf schoten waargeno men. Getuige Job. Beckers, 28 jaar, landbouwer te Echt-Putbroek, heeft vader v. d. E. in de maneschijn tegen een deur zien staan, al thans hij hield het ervoor, dat de oude v. d. E. het moest zijn. Hij schrok, want de man in den maneschijn sprak geen woord, en get., die een hond had hooren blaffen en dacht, dat er nog een in den omtrek zou staan, ging met angst verder, „bang voor den oude". Er is geen pressie op get. uitgeoefend, om te zeggen, dat hij in den bewusten nacht beslist van den E. heeft zien staan. Get. heeft later een paar strikken uit gehaald en toen hij thuis gekomen was, hoorde hij 16 of 17 schoten, eerst harde scho ten, daarna doffe. Er waren geen schoten bij, welke door een echo werden herhaald. Er was geen weerklank. Het waren schoten, welke doel troffen. De verdediger merkt op, dat de suggestie de getuigen een rol speelt. „En ik ben daar 's nachts niet geweest!", zegt vader v. d. Elzen luid. (Het publiek lacht zachtjes). Get. Johannes H. Linssen, dienaar van politie te St. Odiliënberg, heeft met zoon van den E. een gesprek gehad, toen Roubroecks verdwenen was. Er moeten er hier nog meer verdwijnen, had de zoon van den Elzen ge antwoord. „Het zijn toch ook men^hen", had getuige toen weer opgemerkt. (Hij bedoelde hiermede de stroopers.) „Hij liegt, wat hij zegt", aldus verd. luid en boos. De verdediger maakt aanmerkingen op de verklaringen van get., tusschen wat deze in Roermond en hier voor het Gerechtshof ver klaarde. Aan getuige wordt verzocht, met het ge weer te demonstreeren, hoe hij schieten zou Get. heeft maar één oog en doet wat onhan dig. (Verdachten schateren het uit.) Get. Margaretha Thoolen, 22 jaar, naai ster te Echt, verloofde van den vermoorde Roubroecks, heeft dadelijk vader van den El zen van den moord verdacht. Roubroecks heeft haar zoo vaak gezegd, dat hem menig maal ten onrechte een proces-verbaal door van den Elzen werd opgemaakt. „Ik heb nooit op Roubroecks geschoten!", zegt ver dachte vader van den Elzen. (Het publiek lacht hard en de president gebiedt stilte. Hij dreigt met ontruiming van de zaal.) Vervolgens werd o m nog gehoord jhr. A M. A. E. van Aefferden, burgemeester van Geullen. Deze begon met te protesteeren tegen hetgeen er in de dagbladen over hem was geschreven. De president wilde openlijk verklaren, dat getuige niet met hem gesproken had in Den Bosch en zoowel president als getuige stelden er prijs op te zeggen, dat zij elkaar in jaren niet gezien of gesproken hadden. Het liet den president koud wat er over deze kwestie was geschreven, maar alles was louter fantasie De familie van Aefferden was over een en ander zeer verstoord. Ten aanzien van de zaak zelf vertelde get., dat de familie, vader v. d. E. achttien jaar in dienst heeft gehad en dat zij hem nooit bijzondere opdrachten had gegeven. Een instructie was voor hem niet noodig, omdat hif een bekwam en be trouwbaar politiebeambte was, waarover de familie niet te klaaen had. Getuice wist. dat vader v d. E. den laatsten tijd dronk en daar was hij voor gewaarschuwd. Get. was in Duitschland en daarna in België en ver toefde dus in de dagen van het drama niet in Posterholt of omgeving. Overigens was v. d. E gedienstig en getuige gaf uitvoerige mede- deelingen over de wijze, waarop hij zijn plicht deed. De overige getuigenverklaringen brachten geen nieuwe lichtpunten. Van den E. vader Weef alles ontken nen, hij wist van niets en de getuigen logen. Om zeven uur werd de zitting gesloten. He denochtend om 10 uur zou de zitting worden voortgezet. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redactie. De opname in de rubriek, bewijst geenszins dat de redactie er mede instemt). Een badgast uit Egmond aan Zee schrijft ons het volgende „ingezonden stuk". Met groote verbazing heb ik in verschillen de dagbladen het verslag gelezen over het ongeluk, gebeurd bij 't zweefvliegen te Eg mond aan Zee. Is dit door de autoriteiten een opzettelijk scheeve voorstelling van het gebeurde? Ten le tot gisteren 21 Aug. is het strand nooit vrijgehouden voor ae demonstratie der vliegers. Ten 2e Geen enkele waarschuwing helpt wanneer het vliegtuig eenmaal op gang is gebracht, en zeker niet op de plaats waar het ongeveer terecht zal komen, want de vliege niers zijn leerlinge., en hun toestel absoluut niet meester. De vluchten zijn lang of kort, het vliegtuig gaat hoog of laag, rechts of links al naar de wind het drijft. Soms daalt het na 10 meter, soms komt het tot halver wege Bergen, of zoo als eenmaal gebeurd is te midden der tenten van de badgasten en is 't algemeen „sauve qui peut". Mijns inziens treft de volle verantwoorde lijkheid van dit ernstig ongeluk niet het slachtoffer dat verminkt voor zijn leven in 't ziekenhuis ligt, maar de autoriteit die den avond te voren uitdrukkelijk gewaarschuwd is voor de roekeloosheid der vliegeniers. Geen 24 uur vroeger toch was 't volgende gebeurd: Ik reed met man en kinderen per fiets bij eb vlak langs de zee van Egmond naar Ber gen. Wij passeerden het stilstaand vliegtuig verbonden door een stalen kabel met een pl.m. 100 meter verder staanden auto. Geen waarschuwing over eventueel direct opstijgen werd ons gegeven. Na enkele mi nuten rijdt de auto ons in razende vaart achterop, passeert mij recht s. De inzitten den schreeuwen en wenken: Op zij, op zij. Af stappen en omkijken, alles gebeurt in een oog wenk, ik zie het vliegtuig rakelings over ae rug van mijn man glijden die zich met zijn fiets in zee had geworpen. De stalen kabel dringt mij naar de zee, raakt verward in het spatbord van mijn voorwiel, dus van er over heen stappen is geen sprake. Heftig fiets en kabel neerdrukkend met mijn voet gelukt het mij èn auto en vliegtuig te noodzaken fe stoppen en valt het vliegtuig geen twee me ter van mij af met den kop in 't zand. Was deze manoeuvre niet gelukt dan zou onher roepelijk een ernstig, zoo niet doodelijk on- geLuk met mij of met één der voor mij uitiietsende kinderen zijn geschied. Tot be looning werden wij door de heerenü! vliege niers op onbeschofte wijze uitgescholden, omdat, volgens hen, de regeering het strand heeft beschikbaar gesteld voor hunne oefenin gen. Hebben wij badgasten dan geen recht op een veilig strand om met onze kinderen te kunnen genieten van de mooie vacantie- dagen? Wanneer onze waarschuwing aan den bur gemeester ter harte was genomen, dan was dit ongeluk vermeden. Maar de z.g.n. „at tractie" van Egmond en het „belang der re geering" bij het beoefenen van deze sport we gen immers zwaarder dan het verminkte lichaam van een ongelukken jongen man! Hoogachtend, E. M. VAN HOUTEN-BERG In verband met dit schrijven heeft een on zer redacteuren te Egmond aan Zee een on derzoek ingesteld en schrijft daarover het volgende Uit het proces-verbaal is ons gebleken, dat de Woensdag getroffen man, die slechts kort gehoord is en wiens toestand de man brak een been en een arm en bekwam inwendige kneuzingen een lang verhoor niet toe liet, erkend heeft, dat men hem gewaarschuwd had. De burgemeester verzekerde ons geen re den te hebben aan de juistheid van de lezing van inzendster te twijfelen. Den volgenden dag heeft hij de jongelui dan ook verzocht met hun oefeningen de noodige voorzichtig heid te betrachten. Over het algemeen is zijn ervaring, dat steeds behoorlijk gewaarschuwd wordt, doch dat het publiek zich niet aan de aanwijzingen stoort Het terrein voor het zweefvliegen bevindt zich een 1200 M. ten Noorden van den hoofdingang. Het vrije bad begint in Noor delijke richting 800 M. na den hoofdingang en ten Zuiden na 200 M. Voorheen begaven alle gasten zich dan ook voor het vrije bad naar het Zuidelijk ge deelte. Tengevolge van de belangstelling in het zweefvliegen heeft het vrije bad zich thans naar de Noordzijde verplaatst. Boven dien was het dit jaar te Egmond aan Zee aan het strand drukker dan ooit te voren en aan gezien er tusschen Egmond en Bergen aan Zee meer verkeer is dan tusschen Egmond en Castricum, overweegt de burgemeester, op grond van het gebeurde, om het volgend jaar het zweefvliegen naar het Zuidelijk gedeelte te verplaatsen. In het algemeen oordeelt men het zweefvliegen in Egmond aan Zee niet ge vaarlijk en vooral niet wanneer het vliegtuig door de jongelui wordt opgetrokken, hoewel het de vorige week ook is voorgekomen, dat een der gasten, die daarbij behulpzaam waren, door 't breken van den kabel n ern stige beenwonde bekwam. Het optrekken met behulp van een auto, waarbii snelheden van 60 K M. worden ont wikkeld. achten velen niet zonder gevaar. Wanneer dit plaats heeft, wordt dit fn het dorp bekend gemaakt, al kan men daardoor niet bereiken dat allen die op het strand aan wezig zijn daardoor op de hoogte zijn. Dit geldt vooral voor hen die langs het strand komen wandelen. Het is een feit, dat men tevoren niet kan bepalen, waar het vliegtuig, dat steeds be mand is met een leerling zonder ervaren pi loot, zal dalen. Het vliegtuig heeft een ge wicht van 300 pond buiten den passagier, zoodat er inderaaad ongelukken kunnen ont staan. Er zijn dan ook gasten die zich de vraag stellen waarom er nergens in het land een plaats mag zijn; waar men vrij is van de kans op mechanische gevaren. Het vorig jaar werd te Bergen aan Zee een kind ernstig verwond door een langs de bad koetsen jakkerenden motorrijder. De raad van Bergen vond hierin aanleiding om het rijden met motorrijtuigen en motorrijwielen langs het strand bij verordening te verbieden. Wij juichten dit toe, omdat het zeer ge wenscht is, dat het strand de plaats blijft waar men veilig is tegen dergelijke gevaren. Steeds wordt het aantal menschen dat aan het Noordzeestrand versterking zoekt voor het lichaam, door inwerking van zon en lucht en verfrissching door het water, groo- ter en wij zijn overtuigd, dat dit heilzaam Is voor geheel ons volk. Wij zien dan ook den tijd komen, dat het geheele strand vanaf IJmuiden tot de Hondsbossche zeewering voor dit doel zal worden gebruikt. In het be lang van de badplaatsen achten wij het ech ter wenschelijk, dat althans in de onmiddel lijke omgeving daarvan experimenten als het zweefvliegen, niet worden toegestaan. Het moge waar zijn, dat ongelukken voor komen kunnen worden wanneer het publiek zich houdt aan de waarschuwingen, doch ten eerste vinden wij het vrij kostbaar wan neer de politie ten behoeve van op vliegen beluste jongelui daarvoor steeds dienst moet doen; ten tweede staat wel vast dat het Hol- landsche publiek de vrijheid op het strand bijzonder op prijs stelt en zich niet steeds aan de aanwijzingen stoort en ten derde leert de ervaring van inzendster, dat die waarschu wingen niet altijd tijdig gegeven worden. Een waarschuwing mist elke beteekenis wanneer, als men die ontvangt, de tijd ont breekt om zich te bergen. Wij hopen dan ook, dat de raad van Eg mond aan Zee in het belang van de bad plaats, ondanks de door de regeering ver leende toestemming zal besluiten het zweef vliegen aan het strand bij verordening te ver bieden. Wij brachten heden in het St. Elisabeth- ziekenhuis een bezoek aan het slachtoffer, den heer Tesselaar, vader van acht kinderen, wiens gezin thans elk inkomen mist. De man is er ernstig aan toe en het staat wel vast, dat hij tengevolge van het gebeurde zijn geheele leven invalide zal blijven. Op onze vraag of hij gewaarschuwd was, antwoordde de man moeizaam bevestigend Toen wij hierop lieten volgen: „Dus is t uw eigen schuld", antwoordde hij: „neen, waar achtig niet'In de 10 gevallen was 't met an deren negen maal zoo gegaan als met mij. Toen ik stond te kijken stond de auto stil en een heer zeide tegen mij „past u op, want men weet nooit hoe het ding neerkomt". Ik heb daarop geantwoord: „goed mijnheer" en begaf mij toen in de richting van den duin voet. Het ding ging daarop onmiddellijk om hoog, vloog in mijn richting en er was voor mij geen ontkomen meer aan. Ook de piloot had dit wel in de gaten. Op grond van deze verklaring zijn wij van oordeel, dat het in dit geval niet aangaat alle verantwoordelijkheid op dezen man en zijn gezin af te schuiven. Wij vertrouwen er op1 aat de justitie een ernstig onderzoek zal in stellen. De man, die nog slechts met moeite kon spreken, maakte op ons den indruk de vole waarheid te zeggen. Heiloo, 18 Aug. 1932. Aan de Redactie van de Alkm. Crt. Alkmaar. Geachte Redactie, Mag ik als vice-voorritter der V. V. V. Hei loo even Uwe gastvrijheid inroepen om een onwaarheid van Uw correspondent, voorko mende in het verslag der verlichtingsavond te Heiloo recht te zetten, bij voorbaat hartelijk dank. In het verslag wordt gezegd: „de Heiloosche zakenmenschen in de buurt waren gedupeerd. De Commissie had hen uitgesloten enz. enz. De waarheid is dat er in 't geheel geen com missie bestond en dat de organisatie van den avond in handen was van het Bestuur der V. V. V. en van welk bestuur er 3 overbleven die zich in een zoo'n korten tijd met het geheel moesten belasten. Dat er geweldig veel, eigen lijk veel te veel, van hen gevergd is behoeft geen betoog, en dat er iets vergeten zal zijn, natuurlijk en het is niet te verwonderen, doch van uitsluiting van een zekere groep van men schen is absoluut geen sprake. Trouwens wij hebben de volle medewerking ontvangen van de zakenlieden en het is ons ook onbegrijpelijk dat er een dergelijke critiek komt van die zij de, doch het zal wel precies hetzelfde zijn als overal. Zij die geen lid zijn van een vereeni- ging hebben de meeste aanmerkingen. Intus- schen verheugt het ons ten zeerste dat er een commissie is gevormd, meerdere van deze com- missie's moeten er komen en uit elk der com missie's een in het Bestuur der V. V. V., dan is de zaak pas in orde, doch dan ook uit geheel het dorp, niet alleen in de buurt, dan kunnen wij een feest geven dat alleen ten voordeele is van de zakenlieden. Men heeft nu gezien dat met een beetje goeden wil veel is te bereiken, maar eendrachtige samenwerking is absoluut noodzakelijk, versnippering hoogst gevaarlijk. Ik hoop dat Uw correspondent de namen van hen wil vermelden (als die zegslieden tenminste bestaan) opdat wij eenige leden meer kunnen tellen bij de V. V. V. U mijnheer de Redacteur nogmaals dank, Hoogachtend, J. Th. VAN DIEPEN. Heiloo. Wij zonden bovenstaand stuk aan den be trokken correspondent, die daarbij het volgen de aanteekent: In mijn verslag stond „De Heiloosche zaken menschen in de buurt, ten zuiden van het Raadhuis tot den weg van het nieuwe grond bedrijf, waren gedupeerd". Het verslag is door de redactie iets bekort en daarom bleef de zin over zooals U schrijft. Of nu het bestuur van V. V, V, of eene com missie de organisatie van de feestelijkheden had, maakt weinig uit. We hadden den indruk dat er meer personen dan het bestuur werk zaam waren. Dat er een groep van zakenlieden met de verlichting is uitgesloten, vernam ik van den heer Overtoom, hij deelde mij, geheel on gevraagd mede, dat er 24 uur voor den ver lichtingsavond een permanent comtié was ge vormd dat nu (17 Augustus) en later (bij voor komende gelegenheden) de leiding zal nemen om die buurt waar veel zakenmenschen wonen te verlichten, versieren of wat men noodig oordeelt. De critiek, voor inzender onbegrij pelijk, is er dus geweest. Evenmin snijdt zijn bewering hout dat de critiek komt van hen die geen lid zij% want men verzekerde mij dat in die buurt de zakenmenschen bijna allen lid van V. V. V. zijn. Met de rest van inzenders opmerking ben ik het eens. De medewerking met V. V. V. is niet groot. Tenslotte wil ik nog melden dat niet de genoemde heer O. in het permanent comité zitting heeft. Wie dan wel in het comité zitting hebben, kon mijn- zegsman, althans nog niet, mededeelen. Geachte Redactie, Ondergeteekende verzoekt beleefd een plaatsje in uw veelgelezen blad. In het raads- verslag van onze gemeente, voorkomende in uw nummer van 20 Augustus, zegt de burge meester er voor te zijn dat uitbetaling der tuinders-credieten niet zal geschieden door de aanvragers aan hen bij wie zij iets schuldig zijn, maar dat die uitbetaling door B. en W. ge beurt, want hij heeft geen vertrouwen in de menschen. Dit is een krenking voor het goede deel der burgerij. Daarom vraagt ondergetee kende: waarmede heb ik het vertrouwen ver loren. De burgemeester is nog kort in onze gemeente, kent de burgerij nog niet ten volle. Wie hebben hem in deze van advies gediend? Ik verzoek beleefd om een antwoord, of dat de burgemeester in de eerstkomende raads vergadering die woorden terug neemt. In afwachting, met dank voor de verleende plaatsruimte. C. BEETS. Koedijk, A 156. CORRESPONDENTIE. Iemand, die onbekend wil blijven. Wij zou den het zeer op prijs stellen als U Uw naam aan de redactie zoudt willen mededeelen, op dat wij een en ander met U kunnen bespre ken. Wij garandeeren U, dat Uw naam niet bekend zal worden gemaakt, zoodat U geen enkel risico loopt. Red. Alkm. Crt. Ds. van Loon te Purmerend heeft be dankt voor het beroep naar de geref. kerk te Oudshoorn. Wijlen mej. H. van Noord, te Zwijn- drecht heeft aan de diaconie der herv. ge meente aldaar 3000, aan het rustoord voor oudelieden 5000, aan de herv. gem. 10.000 gulden en aan het Groene Kruis 5000, al les te Zwijndrecht. Voorts 20.000 aan de samenwerkende zendingsconporaties te Oegst- geest. Alles vrij van successierechten. Voor de benoeming van een Onderwij zeres aan de O.L. School te Schagen is het volgende drietal opgemaakt: 1. Mej. P. A. Visser, St. Maartensbrug. 2e. Mej. A. F. Sandstra, Opmeer. 3e. Mej. N. Wigel, Kolhorn. Voor het examen hoofdacten zijn te Haarlem o.a. geslaagd de heeren Wessen- berg te Den Helder en J. Usi te Texel. DE R. K. BEDEVAART NAAR DOKKUM. Gister is de 7e nationale r.k. bedevaart naar Dokkum gehouden ter eere van Boni- facius, onder leiding van den aartsbisschop van Utrecht, mgr. Janssen. Om 8 uur kwa men de eerste autobussen met pelgrims uit de vier noordelijke provinciën binnen. Om 8.59 de speciale pelgrimstrein. Te ongeveer 10 uur arriveerde de aartsbisschop met gevolg op het processiepark, waar hij een pontificale hoogmis opdroeg. KARDINAAL VAN ROSSEM IN AMSTERDAM. Hedenmorgen is met den Duitschen trein die om 9.32 u. aan het C.S. te Amsterdam gearriveerd kardinaal van Rossem, die eenige dagen incognito daar ter stede kwam ver toeven in het klooster der paters redempto risten. De trein, die anders op het tweede perron aankomt, werd voor deze gelegenheid naar het eerste perron geredigeerd, waar een tweetal auto's gereed stond. Z.E., die het nationaal eucharistisch congres te Kopenha gen heeft bijgewoond, was vergezeld van zijn secretaris pater B. Leysman. Direct na aan komst van den trein steeg het gezelschap in den gereedstaanden auto om naar het Re demptoristenklooster te rijden, waar Z.E. een heilige mis opdroeg. Donderdagmiddag vertrekt kardinaal naar Nijmegen. HINDERWET. Heden is op de gemeente-secretarie ter in zage gelegd een verzoek met bijlagen van den heer S. KROM, alhier, om vergunning tot het oprichten van een wasscherij, mangel- en strijkerij, met plaatsing daarin van 2 stoom ketels met een verwarmingsoppervlak van resp. 60 en 100 M2., een stoommachine van 80 P.K. en 4 electro-motoren, t w. één van 10 P.K., twee van 5 P.K. en één van 2 P.K., voor de aandrijving van diverse werktuigen in het perceel Schermerweg nr. 84. Bezwaren tegen deze oprichting kunnen worden ingediend ten Stadhuize dezer ge meente, mondeling op DINSDAG 6 SEP TEMBER a.s., voormiddags te ELF UUR en schriftelijk vóór of op dien tijd Geduren' de drie dagen vóór gemelden dag kunnen de verzoeker en hij, die bezwaren heeft inge bracht op de secretarie dezer gemeente van de terzake ingekomen schrifturen kennis ne men. Alkmaar, 23 Augustus 1932 Burgemeesto en Wethouders van Alkmaar, D VELAAR, Burgemeester. R. VEENDORP, lo.-Secretaris. ALKMAARSCHE EXPORTVEILlNfT" Aug. 1932. Aardappelen n P' f f 2.60; Aalbessen p. lm j!' 7—20; Andijvie p. 100 stuks 1 2 Qo Appelen p. 100 pond 10-/ 14; AugUr£ per 100 pond 5-ƒ 30; Bloemkool IVTm stuks 7.5015; Bloemkool II p. im 1.50; Druiven p. 100 pond f 31—3È. Groene kool p. 100 stuks 2.40— f 3 ba! Kropsla p- 100 stuks 1—/ 2.60; Komkom! mers p. 100 stuks 1 6; Meloenen p. ion stuks 10—44; Peren p. 100 pond f 3^ f 15; Postelein p. bakje 0.10—0.26' Ra barger p. 100 bos 4—7; Roode kool n' 100 stuks 1.502.60; Selderie p. 100 bol 1.90—3; Spinazie p. bak 0.220.62- Snijboonen p. 100 pond f 1 5; Dubbele spercieboonen per zak 0.30— f 1.50; Ui» p. 100 K G. 1.90-/ 3.80; Wortelen p mn bos f 4.50-f 11. PURMEREND, 23 Aug. 1932. 6000 K.Q Kaas, 1 stapel Fabriekskaas 18.50 per 5(j K.G.; 19 stapels Boerenkaas f 20 per 50 K? 2351 K.G. Boter 1 -f 1.30. Handel mate' 679 stuks Runderen, w o. 345 Vette 0.66 tot 0.70 per KG.; 232 Melk- en Gelde- koeien f 110240; 102 Stieren. Handel stug. 24 Paarden 70—130. Handel matig 99 Vette kalveren f 0.70—0.90. Handei vlug. 551 Nuchtere kalveren. Slaontkalveren 5 tot 18; Fokkalveren 10—/ 16. Handel matig. 551 Vette varkens, voor de slacht 0.220.27 per K G., handel stug. 35 Magere varkens 715. Handel stug. 260 Biggen 47, handel stug. 402 Schap» 10—16, handel stug; 427 Lammeren f6 tot 10, handel matig; 14 Bokken; Kip. eieren 3.504; Eendeieren 2.10; Piep kuikens 0.65- f 0.80. Eierveiling12977 st. Kipeieren a f 3.30— 4; 570 st. Kipeieren b 2.30— f 3; 2093 st. Eendeieren a 2.102.30. BROEK OP LANGENDIJK, 23 Aug. 1932. 18.000 K G. Aardappelen, w.o. Schotsdie muizen 0.801.70; Blauwe eigenheimers 1.201.40; Eigenheimers 1.50; Drie- lingen f 2.502.70; 5300 K.G. Roode kool f 0.60-/ 0.90; 20.000 K.G. Vroege witte kool 0.6O—f 0.70; 7000 K.G. Uien, w.o. Gele nep 3.403.80; Gele drielingen 2.10—2.50; Gele uien 1.30—2.40; 1550 K.G. Bieten 0.60; 950 K-C. Slaboonen 3.304.50; 4000 K.G. Tomaten, w 0. A 3.10; B 3.30—3.50; C f 3.20; 227 K.G. Druiven, w.o. Alicante f 45.40— 46.40; Frankenthalen 61. PURMEREND, 22 Aug 1932. „Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken". Schot- sche muizen 0.420.80 per zak (25 KG.); BI. eigenheimers Ö.340.75 per zak (25 K.G.): Slaboonen: dubbele 0.30—1.37 p. zak (15 K.G.); dubbele z dr. 0.30— 1.02 p. zak (15 K.G.); enkele 0.50— 0.65 p. zak (15 K.G.); enkele z. dr. 0.55— 0.70 p. zak (15 K.G.); Snijboonen: stok 0.300.62 p. zak (15 K G.); breede stam 0.300.32 p. zak (15 K G); Meloenen: net 13—42 p. 100; suiker 10— f 39 p. 100; annanas 1638 p. 100; Pruimen 24— f 54 p. 100 K.G.; Aardbeziën 0.16 tot 0.54 p. doosje (1 pond); Komkommers 1.30f 6.40 p. 100; Tomaten: A 3.40— 4.30 p. 100 K.G.; C 22.70 p. 100 K.G.; Bloemkool f 1f 10 p. 100; Roode kool 2.90 p. 100; Spinazie 0.420.69 p. mand (6 K.G.); Postelein 0180.36 p. mand (1 K.G.); Sla 23.40 p. 100 krop; Andijvie 0.15f 0.40 p. kist, 100 krop; Peterselie 13 p. 100 bos; Selderij f 1 f 5 p. 100 bos; Wortelen 4.60—10.40 p. 100 bos; Uien 0.60-ƒ 0.70 p. 25 K G.; Druiven: Frankenthalers 0.62f 072 p. K.G.; Alicant 0.60-f 0.68 p. K.G. Appels: Zoete Bellefleur 1018; God- li n Keswick 7f 15; Gravesteiner prinses Made 716; Sweden claye monkie 12 tot f 34; Tulpappel, roode 1130. alles p. 100 K.G. Peren: Clapp's Favorite 13f 38; Dirk jes 58.50; Seigneur d'Esperen f 13 29; Suikerpeer 39.50, alles per 100 K.G. BEVERWIJK, 22 Aug. 1932. .Snijboonen f 2—f 5; Dik 2—f 5.50; Ekele stok 350 tot 7; Tros 6—9; Pronk en Spekboonen 1.50—2; Groote boonen 48; Druiven 60; N. H. Suikerpeer f 3.505; Appelen, keswick 11—f 18; Spinazie 2— 6; Postelein 25; Doppers 15— 20; Bruine en Witte Capucijnders f 6— 24; Raspers 822; Tomaten export A 3; B en C 2; CC 1 per 100 K G.; Sla per bak f 0.10f 0.30; Andijvie 0.15 0.50; Bloemkool f 4.9010.80 en 1- 3; Meloenen 0.25f 0.37; Komkommer» f 2f 7 p. 100 stuksPeen per 100 bos f 6 tot 10; Aardappelen per 100 K.G. 1.25- WIJDENES, 22 Aug. Veiling „Tuinders belang". Druiven f 52—f 60; Pruimen 45 tot 60; Prolefiek f 40— f 43; Roode bessen 20-/ 28; Appelen 20-/ 27; ?erta f 6— f 24; Tomaten 2—3; Meloenen f 3536; Perziken 411; Slaboonen f 3—5; Snijboonen f 4ƒ7. NOORDSCHARWOUDE, 22 Aug. 12400 K G. Aardappelen, w.o. Gr. Schot 0.901.10; Schotsche muizen 1-30— 1-70; Drielingen 2.30— f 2 40; Eigen heimers 1.50; 3500 K.G. Spercieboonen 0.804; 500 K G. Zilveruien, w.o. Z"- vernep 7.60—8.40; Drielingen 2.10— 2.30; Zilveruien f 0.70; 9500 K.G Lhen> w.o Gele nep f 3.20-3.50; Drieling* f 2.102.30; Uien 1.30-/ 1.90; Ja0ö K.G. Gew. witte kool 0.60, alles p. 10" Kg- ZAANDAM, 22 Aug. 1932. Veilingvereen. „De Zaanstreek". Sla 0.200 85 p. Andijvie 0.40- f 0.60 p. kist; Peen 0-£ tot 0.14 p. bos; Pieterselie f 0.02f 0_. p. bos; Selderie 0.02—0.05 p. bos; g*1 0.05—0.06 p. bos; Slaboonen 0-W-- 0.04 p. pond; Snijboonen 00'^"" f 0.0554 p. pond; Spinazie 0.20—OAOP; kl. kist; Postelein 0.10-0.35 p. kl- kist. Tomaten 0.0154—0.0354 p. pond; nen 0.250.42 p. stuk; Zoete bloeme 0.08 p. pond; Pruimen 0.17—0.25 P- pond; Claps 0.18—0.25 p. pond;_ f 0.120.18 p. pond; Suikerperen fOVj^ tot f 0.0554 p pond, Augurken 0.02X» 0.0754. p. pooi

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8