entand Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. trek. De prijzen bewogen zich tusschen de 2—4.50 per 100 stuks. Komkommers werden in reuzenkwantums aangevoerd en le soort was nog al gewild. De noteering was 2.50—8 per 100 stuks. De aanvoer van meloenen en druiven was geweldig groot In dit jaar is bijna alles even best en als gevolg we zijn bijna geheel op het binnenland aangewezen goedkoop Toch was er de afgeloopen week meer vraag naar deze artikelen We noteerden voor me loenen le soort ƒ25ƒ35 en voor druiven le soort 55-rf 68 per 100 Kg. Spinazie werd ruimer aangevoerd en gold minder dan we den laatsten tijd gewoon zijn. De prijzen varieerden van 0.400 65 per bak. Pos telein is nog steeds zoo goed als waardeloos, slechts 0.10—0.20 per bak Rabarber, die ruimer werd aangevoerd, gold iets beter, de prijzen bewogen zich tusschen de 4 en 6.50 per 100 bos. De overige aanvoer onveranderde prijzen ALKMAARSCHE EXPORTVEILING De veiling stond de afgeloopen week in het teeken van ruimen aanvoer en een kleine opleving in den handel. De geweldige hitte van de vorige week beeft plaats gemaakt voor wat koeler weer en dat is aan den han del merkbaar. Andijvie, die ruim werd aan gevoerd, was niet duur, alleen extra kwali teit bracht het tot 2; overigens prijzen van 0.50—1.50 per 100 stuks. Bloemkool, welke niet ruim werd aangevoerd, gold goed: le soort van 1224, 2e soort 3 7.50 per 100 stuks. Kropsla gold vrij goed, doch bij een matigen aanvoer kon de prijs wel een weinig hooger zijn dan 1—3 per 100 stuks. Komkommers, mooie kwaliteit, waren gewild, de prijzen 57.50 per 100 stuks. Meloenen, mooie kwaliteit, waren duur. Bij ruimen aanvoer waren de prijzen voor le soort 0.30—0.40) eerder hoog dan middelmatig te noemen. Druiven werden in schitterend mooie kwaliteit aangevoerd en waren duur: 2735 per 100 pond. Roo- de kool was nog al in trek, le soort gold 2.50—4 per 100 stuks. Snijboonen, hoe wel laag in prijs, toonden een beteren han del, de prijzen waren 29 per 100 Kg. Spercieboonen werden in sterk varieerende kwaliteit aangevoerd, doch grootendeels goe de kwaliteit. De priizen waren 11.50 per zak (inhoud 15 Kg.) Wortelen, grooten deels mooie kwaliteit, waren nogal in trek, de prijzen liepen van 58 per 100 bos Postelein gold weinig, slechts 0.10 0.20 iper kistje. Rabarber, mooie kwaliteit, gold 6 per 100 bos. De overige aan voer had wisselende prijzen. NEDERLANDER IN ENGELAND VERONGELUKT. De Nederlander, Anton Smeenk, die te Nottinghem vertoefde, is in de buurt van hel gasbedrijf aldaar door den trein van Mans- field naar Nottingham overreden en gedood De heer Smeenk vertoefde te Nottingham in verband met onderzoekingen op het gebied van gasproductie. Hij had aan het einae der veek naar Nederland willen terugkeeren. NAT. CHR. GEHEELONTHOUDERS- VEREENNIGING. Gistermorgen is de algemeene vergadering fan de Nat. Chr. Geheelonth. Vereeniging te Deventer voortgezet, onder presidium van ds. D. van Krevelen. Op voorstel van de afdeeling Charlois zal gepoogd worden te komen tot oprichting van afdeelingen in Oost- en West-Indië. Het hoofdbestuur verklaarde zich bereid te bevorderen, dat uit Chr. dag-, week- en maandbladen de drankadvertenties worden geweerd. Vervolgens hield de heer D. C. A. Bout, geestelijk verzorger in de kampementen, een referaat getiteld: „Welke ervaringen doen wij als drankbestrijders op bij degenen die tewerkgesteld zijn." Besloten werd tot stichting van een sup pletiefonds ter tegemoetkoming in de verple ging van mannelijke drankzuchtigen. Onder zocht zal worden in hoeverre de Raden van Arbeid uitzending kunnen bevorderen. Het hoofdbestuur zal, ondanks de moeilijk heden, opnieuw een fonds stichten tot het op richten en exploiteeien van volkskoffie huizen. Tenslotte sprak ds. A. J. Montijn uit Utrecht over Licht en schaduw in ons ver- »enigingsleven. DE BOTERPRIJS. De boternoteeringscommissie deelt mede, dat de Leeuwarder boternoteering voor van daag is vastgesteld op 76 cents per kilogram. Bij dezen exportprijs der boter komt nog de accijns, waarvan het bedrag voor de ko mende week vandaag wordt bekend gemaakt en natuurlijk komen er ook nog de handels- onkosten en - winst bij. VRIJ VAN INVOERBEPERKING. Naar de redenen van een mi- nisterieele beslissing gevraagd. Het lid van de Tweede Kamer de heer Teulings beeft den minister van economische zaken en arbeid gevraagd: Is het juist, dat voor de volgende artikelen niet tot contingenteering van den invoer zal worden overgegaan: manufacturen, stoffen en weefsels van caoutchouc (gomelastiek of rubber) en dergelijke, pluche, fluweel, plu- chette, trijp en moquette, touw, touwwerk li noleum, laboratorium- en technisch porselein, staaldraadkabel, ijzer- en staaltouw, rijwie len, frames en motorrijwielen, triplex en der- felijk hout, gloeilampen, gezaagd naald- en istnout, aardewerk en tegels en vuurvast materiaal? Is de minister bij bevestigende beantwoor ding der eerste vraag bereid mede te deelen of en op welke data aanvragen voor contin genteering voor bedoelde artikelen bij den minister zijn ingediend; of, en zoo ja op wel ke data de adviezen der commissie bedoeld in de crisisinvoerwet den minister hebben be reikt, de redenen, waarom de beslissing van den minister, zoo die eerst.onlangs is geval len, niet eerder is genomen? Is de minister bereid de aanvragen der be langhebbende fabrikanten, het advies der commissie bedoeld in de crisisinvoerwet, en het met rekenen omkleede besluit des minis ters. ter griffie der Kamer ter inzage van dz leden te deponeeren? EEN NIET BEKEND GEMAAKT RAADSBESLUIT IN NIJMEGEN. In de Woensdag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Nijmegen werd gedurende drie uren in besloten zitting gede- lebereerd over een voorstel van B. en W. tot aanvulling van de begrooting van het Bur gerlijk Armbestuur. In de daarop volgende openbare zitting deelden de heeren Van Dalen (a -r.), mr. Weve (r.-k.), Gautxsch (v b.) en Ten Dam Ham (v. b.) mede, dat zij tegen het voorstel zouden stemmen, omdat de middelen tot dek king niet waren aangegeven. Het voorstei, dat zelf niet gepubliceerd was en ook niet ln de openbare vergadering werd medegedeeld, werd hierna, imt de stemmen van de vier ge noemde heeren tegen, aangenomen. Van niet-officieele zijde vernemen wij in- tusschen, dat de bedoelde aanvulling een be drag van 572.000 betreft ONDER VREEMDE VLAG. Nederlandsche booten, waarvan de bemanning niet wil monsteren, varen onder Engelsche vlag. De Scheepvaart- en Steenkolen Mij. te Rotterdam heeft de bemanning van het s.s „Noord-Holland", welke boot sinds eenige weken is opgelegd te Rotterdam, maar voor dien in geregelden dienst voer tusschen Har- lingen en Goole, aangezocht tegen verlaag de gages te monsteren. Zoowel de officieren als de mindere schepelingen hebben, in over leg met hun besturen, besloten hieraan geen gevolg te geven. Volgens het Hlbd. zal vrij zeker het gevolg hiervan zijn, dat de „Noord-Holland" onder Engelsche vlag zal varen met Engelsche be manning. In de haven van Harlingen is het s.s. „Gaasterland" van dezelfde maatschappij aangekomen, thans varende onder Engelsche vlag en thans genaamd „Waterland" van Londen. EEN GEMEENTERAAD IN VERZET. De gemeenteraad van Weesp heeft gister avond met elf tegen twee stemmen verwor pen het voorstel van G. en W. om tegemoet te komen aan den wensch van Ged. Staten, die ten aanzien van de gemeentefondsbelas ting Weesip van de eerste naar de derde klas se willen overbrengen. DOORVOER VAN VISCH. Nadeelig voor Nederlandsche reeders. Het lid van de Tweede Kamer de heer Drop heeft den minister van Economische Zaken en Arbeid gevraagd: Wil de minister doen onderzoeken of het waar is, dat via Hoek-van-Holland in vracht vervoer versche zeevisch uit Engeland naar Frankrijk wordt gezonden, welke leveringen ten nadeele zouden komen van het voor Ne derland door Frankrijk vastgestelde visch- invoer-contingent? Indien dit waar blijkt te zijn, wil de minis ter dan maatregelen nemen waardoor al thans de aftrek van op deze wijze in- en doorgevoerde visch van het Nederlandsche contingent niet kan geschieden? DE GEWEIGERDE PASVISA. De regeering blijft bij haar gering. wei- Het Comité ter voorbereiding van het We reldcongres tegen den oorlog meldt ons, dat het, toen het de mededeel ing had ontvangen, dat geen visa door de Nederlandsche regee ring zouden worden verstrekt, zich met een delegatie wederom tot de departementen van binnenl. zaken en justitie heeft gewend ten einde te pogen toelating te verkrijgen alleen voor Maxim Gorki. Ook hierover werd afwij zend beschikt. Gister is nu weer een delegatie naar het departement van justitie gegaan, teneinde nogmaals de toelating van verschillende bui- tenlandsche gedelegeerden te verzoeken. Indien voor Gorki en de bekende Russische geleerde Joffe toelating zou worden verkre gen, zouden deze per vliegtuig naar Amster dam komen. Het comité deelt thans mede, dat dit on derhoud geen resultaat heeft gehad en dat visa aan alle buitenlandsche bezoekers, die deze behoeven, geweigerd zullen worden. STRAATROOVERS AANGEHOUDEN. Op verzoek van den commissaris van poli tie te Leeuwarden zijn te Arnhem aangehou den twee mannen, verdacht van heling en berooving van circa 200, waarvan een boer tijdens de kermis te Leeuwarden de du pe werd. Zij zijn na verhoor ter beschikking van de justitie gesteld. DE O.S.P. EN DE MODERNE TEXTIELARBEIDERSBOND. De heer R. Stenhuis weer ten tooneele gebracht. In den Alg. Nederl. Bond van Textielar beiders „De Eendracht" heeft de O.S.P. veel invloed, in 't bijzonder in Enschede, waar deze Bond de meeste leden telt. Reeds in den stakingstijd waren vele leden ontevreden over het bestuursbeleid, hetgeen zich wel eens heeft geuit in onverkwikkelijke toonee- len. Na de staking is die stemming van on tevredenheid toegenomen en in 't bijzonder de leden, welke aangesloten zijn bij de O.S.P schijnen krachtig geijverd te hebben voor de vervanging van bepaalde bestuursleden. De ze actie bereikte haar hoogtepunt, toen dezer dagen door eenige afdeelingen voor de a s. algemeene vergadering van den Bond te Am sterdam werd voorgesteld om in plaats van den Bondsvoorzitter de heer Rengelink, te be noemen den heer R. Stenhuis. Deze laatste geniet in Twente, vooral in Enschede, een buitengewone populariteit en velen hebben met genoegen den terugkeer van den oud- N.V.V.-voorzitter gezien. Het is voor onin- wijden moeilijk uit te maken, wat de aanlei ding is geweest tot de maatregelen, welke het bestuur van „De Eendracht" de vorige week heeft genomen, maar een fat is het, dat pl.m. dertig leden van de afdeeling En schede werden geroyeerd, volgens de verkla ring van het bestuur, omdat zij een goed functionneeren van het vereenigingsleven on mogelijk trachtten te maken en alles deden, wat mogelijk is om de noodzakelijke een dracht te breken." Het feit, dat deze leden allen O.S P ers zijn is voor deze laatsten aanleiding om een felle actie tegen „De Eendracht" en hei N.V.V. te ontketenen. In een openluchtmee- ing te Enschede heeft de heer De Kadt ge zegd, dat de reden voor het royement gezocht moet worden in het feit, dat de bestuurders bang zijn voor hun baantje en dat men zich niet ontziet door royement te trachten de be noeming van Stenhuis te voorkomen. Deze laatste zeide, dat het gebeurde in „De Een dracht" een der zwartste bladzijden ie uit de geschiedenis der Nederlandsche arbeiders beweging; in-droevig is het, dat de leden eener organisatie niet eens het recht hebben hun eigen leiders te kiezen. Spr. zeide, dat deze daad niet alléén ondernomen is; achter „De Eendracht" staat het bestuur van het N.V.V. Men zal tegen deze royementen een groote landelijke actie ontwikkelen en spr. hoopte, dat het gebeurde de rijen der O.S.P. in de moderne vakvereenigingen weer zal versterken. NEDERLANDSCHE VAKCENTRALE. EN RAPPORT-WELTER. In een op 29 en 30 Juli te Utrecht gehou den besturencongres heeft de Nederland sche Vakcentrale besloten, stelling te nemen tegen de plannen der commissie-Weiter en een krachtige agitatie te voeren tegen de verwerkelijking dezer voor de arbeiders noodlottige plannen. In een aantal plaatsen van het land zul len openbare vergaderingen worden geor ganiseerd, waarin de „afbraakpolitiek" der regeering in het algemeen en de plannen der commissie-Weiter in het bijzonder zullen worden behandeld. PROTEST COMMUNISTISCH STRIJDCONGRES. De Centrale Raad van het Verbond van Nationalisten te Amsterdam zond op 24 Augustus het volgende protest aan de minis ters van binnenlandsche zaken en justitie: Het verbond van Nationalisten brengt ter kennis van Uwe Excellentie, dat het hem ge bleken is, dat het .wereldstrijdcongres tegen den oorlog", dat aanstaanden Zaterdag in het Rai-gebouw te Amsterdam wordt gehou den, met Russisch communistisch geld wordt gesteund. Het congres staat in geregelde verbinding met Moskou en krijgt zelfs vandaar uit zijn instucties; als Uwe Excellentie de ingeko men en uitgegane bescheiden doet contro leeren, zal Uwe Excellentie een en ander overtuigend blijken. Waar door dit congres een massale toe loop van communisten is te verwachten en dit congres te Geneve in verband met de or de is verboden, doet de Centrale Raad van het Verbond van Nationalisten op Uwe Ex cellentie een dringend beroep, dit communis tisch strijdcongres te doen verbieden, opdat het Nederlandsche volk gespeend moge blij ven van nog meerdere communistische in vloeden. BOND VAN SMEDENPATROONS IN NEDERLAND. Op 23 en 24 Augustus hield de Bond van Smedenpatroons in Nederland zijn jaarver gadering in het gebouw van den kegelbond te Haarlem. Een groot aantal afgevaardigden, belang stellende leden en hunne dames waren opge komen om de Bondsdagen mede te maken, en vulden de ruime zaal van het gebouw. Vele schriftelijke gelukwenschen, benevens eenige bloemstukken waren ingekomen en diverse genoodigden, waaronder de directeur van het rijksnijverheidlaboratorium met de beide assistenten van de rijksvoorlichtingsdienst waren aanwezig. E>e bondsvoorzitter, den heer H. Hogen- birk, van Bloemendaal, opende de vergade ring met een rede, waarin gewezen werd op de zeer ongunstige economische toestanden welke in zt»o goed als alle landen blijven bestaan en de positie welke ons land daar- tusschen inneemt. Niet het minst in het sme- denbedrijf worden gevolgen daarvan onder vonden. Spr. wekte allen op om den moed niet te verliezen maar den strijd vol te hou den ondanks de bijkans onoverkomelijke moei lijkheden die zich voordoen. Staande werden herdacht de leden die in het afgeloopen jaar de organisatie door den dood zijn ontvallen. De aan de beurt van aftreden zijnde hoofdbestuursleden H. Hogenbirk en M. Oostwoud .werden beiden herkozen. De door de afdeelingen ingediende voor stellen werden behandeld. Het hoofdbestuur deed mededeelingen over HOOFDPIJN NA HOOFDPIJN. Nu er volkomen vrij van. Een vrouw schrijft ons: „Ik zou iedereen, die aan hoodpijnen lijdt, willen aanraden om Kruschen Saits te nemen. V oordat ik Kruschen gebruikte was ik bijna nooit zonder hoofd pijn. Maar sinds ik het nu regelmatig neem heb ik nauwelijks meer hoofdpijn gehad, waar ik uiterst dankbaar voor ben, want hoofdpijnen kunnen iemand zich werkelijk ziek doen voelen. Eiken morgen voor mijn ontbijt neem ik steeds die kleine dosis Kru schen Saits in een glas warm water, en ik voel me nu uitstekend". Mevr. A. E. D. Hoofdpijnen kunnen gewoonlijk worden toegeschreven aan een slechten toestand van de maag en aan een gestadige ophooping in het organisme van achtergebleven afval stoffen, die het bloed vergiftigen en den alge- heelen gezondheidstoestand benadeeien. Ver drijf deze giften voorkom dat ze zich ooit weer kunnen vormen en U zult nooit meer eenigen last hebben. En dat is de manier, wTaarop Kruschen Saits verlichting brengt voor hoofdpijnen vlug en blijvend. Kruschen Saits helpt de natuur om uw lichaam volkomen te zuiveren van alle achter gebleven, verstoppende afvalstoffen. Begin morgen direct met „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen Saits. Dan zult U heel gauw hebben afgedaan met al uw hoofdpijnen. Kruschen Saits is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. de gemaakte voorbereidingen inzake een ac tie, welke ten doel heeft de kleine patroons te doen deelen in de voordeelen van de so ciale verzekeringswetten. Het hoofdbestuur zal verder hieraan werkzaam zijn. De bondsdagen werden besloten met een excursie naar de Kromhout-motorenfabriek te Amsterdam, waaraan door een deel der leden werd deelgenomen, terwijl de anderen met door de afdeeling Haarlem ter beschik king gestelde autocars een rondrit door de omgeving van Haarlem maakten. DE UITGESLOTENEN BIJ DE WERKVERSCHAFFING AAN DE REGGE. Gelijk gemeld, hebben B. en W. van Almelo na de gehouden conferenties met de vakcentrales en den heer ir. Nijsingh, inspecteur der rijkswerkverschaffing te Zwolle, inzake de 130 Almelosche uit- geslotenen bij de werken aan de Regge onder Nijverdal, een telegram aan den minister gezondc.i met verzoek, nu de schuld der mishandeling van den op zichter der Heidemaatschappij niet is vastgesteld, steun in geld aan de uitge- slotenen te mogen verleenen. Hierop is Woensdagmorgen van het departement bericht ontvangen, cat de uitgeslotenen, die de verklaring hebben geteekend, dat zij niet aan de mi>han- deling van den opzichter hebben deel genomen en verzoeken weer op de oude voorwaarden te werk gesteld te worden, op sobere wijze in natura mogen ge steund worden. Woensdagmiddag hebben afgevaardig den der uitgeslotenen, terwijl buiten een groot aantal op rustige wijze het resul taat der besprekingen afwachtte, ten stadhuize geinformeerd of het verzoek aan den minister nog resultaat had op geleverd. B. en W. hebben Woensdagavond op nieuw vergaderd en aan den minister weer een telegram gezonden, waarin medegedeeld wordt, dat een zeer groot deel der uitgeslotenen niet heeft deel genomen aan de molestatie van den opzichter en dat verder B. en W. zich op grond van de Armenwet niet verant woord achten om de gezinnea dezer menschen geheel zonder steun te laten. Woensdagavond had geen enkele uit- geslotene de bedoelde verklaring ge teekend. STRIJD TUSSCHEN MEPPEL'S VROEDE VADEREN. In een der vorige raadsvergaderingen kwa men B. en W. met een voorstel tot stichting van een centraal gymnastiekgebouw, waar voor een crediet werd gevraagd van onge veer 5000. 't Bestuur der gereformeerde schoolvereeniging vroeg echter voor het geven van lichamelijke oefening een eigen leslokaal bij haar lagere schooi in de Emma- straat, welk adres warm werd verdedigd door de leden der a.r. raadsfractie. Hierop diende de s.d. raadsfractie een voorstel in, om het verzoek in te willigen en bovendien over te gaan tot het bouwen van een gymnastiek lokaal bij de nieuwe openbare lagere school aan het Noordeinde. Hoewel van de zijde van B. en W. ernstig gewaarschuwd weid tegen laatstgenoemd voorstel, daar dit zeer zeker per lokaal een uitgaaf van 17,000 zou vorderen, werd dit toch aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Nadien is deze kwestie het onderwerp van heel wat spreken en schrijven geweest, waar na tenslotte door een groot aantal ingezete nen. o.w ook de acht leden der overige raadsfracties (de v.b., de v.d. en de c.h.) hei verzoek tot Ged. Staten van Drente is ge. richt, bedoeld raadsbesluit niet goed te keuren. Toen de burgemeester in de Woensdag, avond gehouden raadsvergadering mede. deelde, dat Ged. Staten de beslissing omtrent de al of niet goedkeuring van genoemd raads. besluit verdaagd hadden, hekelde de heer v. d. Kerk (a.r.) op scherpe wijze de houding der c.h. raadsfractie en verweet hij den hee ren, dat nu reeds bleek, dat men zijn woord' niet hield, met het oog op het compromis, dat door de c.h., v.b. en as. gesloten was bij den aanvang der nieuwe raadsperiode, toen ook o.m. de verdeeling van de wethouders- zetels aan de orde was. Gedreigd werd gezien den huidig en stand van zaken den steun aan het tegen woordig college van B. en W. te onthouden. In de volgende raadszitting komt deze zaak, die de gemoederen der gemeentenaren be roert. andermaal aan de orde. CONTINGENTEERINGEN. De invoer van kousen en sokken, tapijten, naaigaren en tafel- en servetgoed. Bij Kon. besluit van 24 Augustus is de in voer van kousen en sokken, tapijten, naai garen en tafel- en servetgoed gecontingen- teerd voor den tijd van 7 maanden (1 Aug. 1932—1 Maart 1933). De percentages zijn als volgt vastgesteld! kousen en sokken: 90 pCt. van den invoer per 7 maanden in de jaren 1930 en 1931; tapijten: 75 pCt. van den invoer over het zelfde tijdvak; naaigaren.' 80 pCt. van den invoer over hetzelfde tijdvak; tafel- en servetgoed- 70 pCt. van den in voer per 7 maanden in de jaren 1929, 1930 en 1931. Het bedrag ter bestrijding van de kosten is door den minister van economische zaken en arbeid vastgesteld op 54 ten honderd van de bij den invoer te declareeren waarde. Deze besluiten treden vandaag in werking, DOODELIJK ONGEVAL. Bedwelmd door gassen bij hel schoonmaken van een regenput. Gistermiddag wilde de 47-jarige landbou wer S. Klaster, woonachtig te Havelte (Dr.), een regenput van zijn zwager Zwigge- laar schoonmaken. Toen hij in den put af daalde, viel hij er, bedwelmd door gassen, plotseling bewusteloos in. Zwiggelaar, die hem te hulp wilde komen, geraakte eveneens bewusteloos. Twee andere personen slaagden erin de beide slachtoffers met behulp van tou< wen naar boven te brengen. Een inmiddels gewaarschuwde geneesheer kon bij Klaster slechts den dood constateeren. Zwiggelaar kwam langzamerhand weer bij. Zijn toe stand is naar omstandigheden redelijk wel. DOODELIJK ONGEVAL AAN BOORD VAN EEN STOOMSCHIP. Gistermiddag had op het te Dordrecht lig gende Grieksche stoomschip „Chloe" een doodelijk ongeval plaats. Het schip zou eerstdaags naar Italië vertrekken om te wor den gesloopt, waartoe een paar stokers bezig waren de vuren aan te maken. Plotseling sprongen de flenzen, waarop het peilglas is gemonteerd, met het gevolg dat de 49-jarige Italiaansche stoker C. S. uit Genua door den stoom zoodanig werd verbrand, dat hij spoe dig daarop overleed. Zijn kameraad, die in de nabijheid stond, kon zich bijtijds in veilig heid brengen. Het lijk van het slachtoffer 'is naar het Gemeente Ziekenhuis overgebracht. POGING TOT ZWARE MIS HANDELING DOOR EEN KRANKZINNIGE. Wilde een meisje de oogen uit* steken. Gistermiddag heeft de 23-jarige B. M. A. K. te Leiden in een vlaag van waanzin ge tracht zijn 8-jarig buurmeisje de beide oogen uit te steken. K. overviel het kind, terwijl het zich in een naast de ouderlijke woning gele gen brandgang bevond. Hij bracht haar met een aardappelmesje onder het linker en rech teroog een vrij diepe wonde toe. Gelukkig slaagde een courantenbezorger er in, ge waarschuwd door de angstkreten van het kind, den man vast te houden tot de politie ter plaatse verscheen. Het kind werd door den inmiddels gewaarschuwden Eerste Hulp dienst naar het academisch ziekenhuis ver voerd, wahr men terstond operatief heeft in gegrepen. De oogen van het kind zijn niet geraakt, zoodat het meisje het gezichtsver mogen zal kunnen behouden. De wonden ble ken niet van zoo'n ernstigen aard als aanvan kelijk werd gedacht. K. is naar het gesticht Endegeest overgebracht. 121. En bet duurde niet lang, of stilletjes aan werden de klei ne kaboutertjes bewusteloos. Ik krijg toch zoo'n slaap en hij zette zich tegen den aanrecht aan. Spoedig volgden de an deren zijn voorbeeld en daar lagen ze nu, allemaal bewusteloos in de keuken. Ze hoorden niet eens dat er aan het raam werd geklopt jullie daar t» a 0 kabouterbaas. Kom er uit, wat zitten toen de kleine l^k' '^reeuwde de bezorgde kabouter. Maar kabouterhaat k ï°j fr zich niet verroerden, werd de stevige knuDDel^n U*' lf* e''S ^e^eur<t was en sloeg met zijn genoeg wat er aan eu[en?mei1 st"K Toen merkte hij gauw hoedje wel dat in H v t. was, hij kende dat gevaarlijk goeoje wel, dat m de keuken rondzwierf en vlug ging hij hulp

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6