Radionieuws £uchtoaact Rechtszaken Jiech School Qemeentecadea Spoct Shheepstiidwgeii, i VON GRONAU. STOOMVAARTLIJNEN. iug;v' Antofagasta n. Mollendo PprPQ oi 'a Aug. v. Hamburg te Antw. Ceres, 24 Aug. v. Preston n. Bordeaux. Cnjnssen, uitreis, 25 Aug. te Barbados vZJA Ug' V' dam te botterdam, vesta, _d Aug. v. Catania n. Messina. tusschenruimte van 50 i 60 M. reed een vrachtauto. De kinderen hebben dezen vracht auto vermoedelijk niet gezien en wilden di rect achter de autobus den weg oversteken. Twee meisjes zagen het gevaar en holden te rug, doch Fransje Ellem kon door den schrik niet meer weg komen, werd door het spat bord gegrepen, tegen den grond geslingerd en zwaar gewond. Door een partisuTiere auto werd het kind naar het ziekenhuis te Den Helder vervoerd. Vrachtauto van den weg geraakt. Een 15-jarige jongen gedood, de chauffeur gewond. Gistermorgen reed de met eenige duizen den kilo's beladen vrachtauto van de firma Berten te Venlo op den Kaldenkerkerweg. Ter hoogte van het voetbalveld De Kraal brak de stuurstrekstang van den wagen, waardoor de auto van den weg afweek en op het drie m. lager gelegen wandelpad te recht kwam tegen een boom. De 15-jarige zoon van den heer Berten. die naast den chauffeur in de cabine zat, raakte hierbij met zijn hoofd bekneld tusschen de auto en den boom en was op slag dood. De chauf feur bekwam enkele vleeschwonden en een schouderfractuur. BRANDEN. Boerderij afgebrand. Door onbekende oorzaak is de boerderij van J. van Bergen te Geffen (N.-Br.) in de asch gelegd De oogst ging ook verloren. Een aantal kippen kwam in de vlammen om. Hooibergen en een dorschmachine. Gistermiddag werd de brandweer gewaar schuwd voor een brand in den IJpolder aan den Middenweg 165 bij De Hoorn. Twee hooibergen en een dorschmacine zijn in de vlammen opgegaan. De nabijgelegen boerde rij van den heer J. J. Rijnierse bleef behou den. Twee huizen te Wamel verbrand. Donderdagavond brak door hooibroei brand uit in een landbouwschuur aan den Hoogeweg te Wamel, waarin ruim 100.000 kg. hooi geborgen was. De geheele schuur stond spoedig in lichterlaaie en brandde af. Aangewakkerd door den Noordwesten wind, sloeg het vuur over naar een aangrenzende boerenwoning welke afbrandde. Behalve de geheele voorraad hooi kwamen ook enkele varkens in de vlammen om. Verzekering dekt de schade. 15000 bossen riet verbrand. Donderdagnacht is in den polder Petrus in den Biesbosch brand ontstaan in een groote partij riet. Ongeveer 15000 bossen werden een prooi der vlammen. Een groote schuur, welke als nachtleger gebruikt wordt voor ar beiders, die aldaar een geheele week plegen te verblijven, ging mede in vlammen op. De brandweer uit werkendam rukte uit, doch kon niet ver genoeg in het polderland indrin gen en was genoodzaakt onverrichterzake terug te keeren. Oorzaak van den brand is vermoedelijk kwaadwilligheid. De rivierpolitie heeft de zaak in onderzoek. NEDERLANDSCHE SCHEPEN ONDER ENGELSCHE VLAO. De bemanning van het stoomschip Noord- Holland van de Scheepvaart- en Steenkolen- maatschappij te Rotterdam, die gisteren moest monsteren, heeft geweigerd voor een verlaagde gage te varen. De directie van de Scheepvaart- en Steenkolenmaatschappij heeft daarop besloten het schip onder Engelsche vlag te brengen. Daardoor wordt ook En- gelsch personeel gemonsterd, dat op Engel sche gages vaart. De door de directie der S. en S. aangeboden gages bleven nog eenigszins boven de Engelsche. Na overleg met de organisatiebesturen heeft de beman ning geweigerd ze te aanvaarden. Reeds ge- ruimen tijd geleden heeft dezelfde maatschap pij haar schepen Dirksland en Gaasterland op dezelfde wijze aan een daarvoor expresse- lijk gevormde Engelsche maatschappij ver kocht, van welke zij zelve ze dan weer char tert. DE OOM MISSIE VOOR DEN STEUN IN NATURA. Naar de Volkskr. verneemt, zijn voor de door de regeering te benoemen commissie, welke de mogelijkheid zal onderzoeken om de geldelijke steunverleening te wijzigen in ge heele of gedeeltelijke verstrekking van steun in natura, behalve oud-minister Lambooy als voorzitter, aangesteld als leden: mevrouw Schmutzer-Hendriks te Utrecht, mej. M. M A Michels, inspectrice bij het nijverheidson derwijs te 's-Gravenhage; de heeren Drees, wethouder te 's-Gravenhage; F. J. Claes, be drijfsleider van de firma De Gruijter te VightjJ. Westrik, burgemeester van Barne- veld; W. Warmolts, bedrijfsleider van de Handelskamer te Rotterdam; Valstar, als vertegenwoordiger van den tuinbouw; één vertegenwoordiger der drie groote vakcen trales van werknemers en een van de drie grootste landbouworganisaties; verder de neeren Klaassen, directeur van het markt wezen te Amsterdam; Van Walsum, direc teur van den gemeentelijken dienst van maat schappelijk hulpbetoon te Rotterdam; Meijer de Vries, hoofdinspecteur der werkverschaf fing, en Van Hoeven, rijksinspecteur der steunverleening. VERDRONKEN. Bij het spelen op een praam geraakte een 7-jarig jongetje S. S., wonende Raamsteeg te Groningen, in 't Schuitendiep te water, nij viel tusschen de praam en de kade en werd na eenigen tijd levenloos opgehaald. Te Maastricht is schipper J. B. Latoir uit Weiteren (B.) overboord geslagen en ver dronken. Zijn lijk is gisteren uit de Zuid- Willemsvaart opgehaald. L. leed aan toeval len. RESTITUTIE BOTERACCIJNS De Crisis-Zuivel-Centrale meldt, dat „bij den export van boter of het plaatsen van bo ter in koelhuizen, restitutie verleend zal kun nen worden van de werkelijk voor deze boter betaalde heffing". Met het oog hierop is bepaald, dat op alle verpakkingen van dergelijke boter en gepro duceerd op of na Zondag 28 Augustus a.s., moet worden aangebracht de kapitale Latijn sche letter „A". COMMUNISTISCHE BIJEENKOMST TE HAARLEM. Door de politie uiteengejaagd. Gisteravond ongeveer acht uur had op het Prinsen Bolwerk te Haarlem het communis tische Anti-Welter-comité een openluchtver gadering belegd, waar drie sprekers het woord zouden voeren. Het juist uit Rusland teruggekeerde raads lid Oversteegen was de eerste spreker. Hij be gon onmiddellijk met scheldwoorden tegen de regeering en op het gemeentebestuur, waarna de aanwezige inspecteur van politie hem waarschuwde er aan te denken, dat het comité alleen vergunning had gekregen voor deze bijenkomst als de sprekers zich ont hielden van grievende en kwetsende uitdruk kingen ten opzichte van andersdenkenden. Oversteegen stak toen opnieuw van wal met scheldwoorden, waarna de inspecteur, die over eenige politie-agenten te beschikken had, onmiddellijk het comité en den aanhangers gelastte het terrein te verlaten. Men verzette zich daar eerst tegen en trachtte de politie in te sluiten, maar toen de sabel getrokken werd, vlogen de vergaderden uit elkaar. Er werd met steenen naar de politie ge gooid. maar niemand is gewond. Zoodra er versterking voor de politie kwam, adviseer den de leiders van het comité om naar huis te gaan Onder het uitstooten van den kreet. „Rood Front!", werd de terugtocht aan vaard. DE TOESTAND IN HET HOTEL-, RESTAURANT- EN CAFE-BEDRIJF. De Nederlandsche Bond van werkge vers in hotel-, restaurant-, café en aan verwante bedrijven Horecaf, gevestigd te 's-Gravenhage, heeft zich met een uitvoerig adres gewend tot den minister van financiën, waarin er op wordt ge wezen dat de heerschende ongunstige economische omstandigheden een bui tengewoon sterken teruggang in het vreemdelingenverkeer en het reisver keer binnenslands hebben teweeg ge bracht, waardoor de inkomsten van het hotel-, restaurant- en cafébedrijf in zeer sterke mate zijn gedaald en nog dalende zijn, zoodat in de meeste tot dit bedrijf behoorende ondernemingen van eenige winstgevende exploitatie geen sprake meer is, doch ernstige verliezen worden geleden. De bond wijst er op dat desalniettemin de lasten, welke door staat en gemeente op het genoemde bedrijf zijn gelegd, niet worden verlicht, integendeel in den laatsten tijd en in sommige gemeenten nop zijn verzwaard. Adressant verzoekt den minister ten slotte te willen bevorderen, dat in de wet tot heffing eener personeele belasting zoodanige bepalingen wordt opgenomen, dat geen belasting zal worden geheven naar den eersten en tweeden grondslag wegens het gebruik van perceelen en gedeelten van perceelen uitsluitend die nende tot uitoefening van het bedrijf van logement-, koffiehuis- en restaurant houder. In verband hiermee en met den nood toestand in het bedrijf verzoekt adres sant in een ander adres aan den minis ter van financien om, indien belasting schuldigen, leden van de vereeniging, afschrijving van nog onbetaalde termij nen hunner belastingaanslagen verzoe ken, dit, gezien den nood der tijden, te willen toestaan en, in het algemeen, den directeur-generaal der directe belastin gen te machtigen, beslissingen in dezen zin te nemen. ONGEVAL IN EEN BADINRICHTINO. ZUID. In de nieuwe zweminrichting Zuid te Am sterdam heeft gistermiddag weder een ernstig ongeval plaats gehad. Een jonge man van 21 jaar dook in het ondiejoe ge deelte en kwam met zijn hoofd op den bo dem terecht. Met een hersenschudding is hij overgebracht naar het Binnengasthuis. ONBEWAAKTE OVERWEG. Paard en wagen door trein gegrepen. Gistermiddag is op een onbewaakten spoorwegovergang onder de gemeente Wor- kum een paard en wagen, welke beladen was met gras, gegrepen door den trein, welke te 4.21 uur moet arriveeren. Het voertuig werd over een afstand meegesleurd, waarbij het paard los raakte en ongedeerd bleef. De voerman, een knecht van den heer S. Smits, werd van den wagen geslingerd, en met zware verwortdingen opgenomen. Door dok ter Leeuw is het slachtoffer naar het zieken huis te Sneek vervoerd. De wagen werd ge heel verbrijzeld. De trein had slechts weinig vertraging. HET ONGELUK TE KWADENDAMME. Aan de gevolgen overleden. De arbeider J. Steenbakker uit Kwaden- damme, die aan het station aldaar door een tram werd gegrepen en ernstig gewond, is gistermiddag in het r.k. ziekenhuis te Goes aan de gevolgen van zijn verwondingen overleden. Het slachtoffer was 67 jaar oud en weduwnaar. CONGRES O. S. P. De Onafhankelijke Socialistische Partij houdt heden en morgen haar eerste congres te Amsterdam. De waarnemende voorzitter, de heer J. de Kadt, herinnerde er in zijn openingswoord aan dat het juist vijf maanden geleden is dat de Partij werd gesticht In die vijf maanden zijn 120 afdeelingen gesticht met 7200 leden. Spr. stelde in het licht den overgang van vleugel van een poli tieke partij tot zelfstandige partij. Niet tus schen S. D. A. P. en G P. H. willen wij, zei spr., een partij bouwen, maar in de plaats van die twee willen wij in de arbeidersklasse één partij bouwen De gebeurtenissen be vestigen volkomen de juistheid van de opvat ting, die wij sedert jaren verkondigd hebben. In dit verband constateerde spr. de voortdu rende verscherping van de crisis, waardoor kapitalisten en reformisten tot radeloosheid worden gebracht, terwijl dreigende oorlogs toestanden zich niet wijzigen. Hiertegenover stelde spr. den groei van net fascisme. Ook in ons land wordt de crisis dieper en de reactie brutaler. In dit verband stipte spr. aan het rap- port-Welter en hij zeide, dat de wil tot actie ontbreekt bij de leiding van S. D. A. P. en N. V. V. en dus is het de taak van de O. S. P. op te stuwen de arbeiders der S. D. A. P. en de massa's van het N. V. Na er aan herinnerd te hebben dat ge werkt wordt aan het tot stand komen van een strijdend eenheidsfront, waarvan het eerste resultaat was de vorming van het Antifo- comité, zei spr. dat de voornaamste taak is de groote massa van de Nederlandsche ar beiders in beweging te brengen en te revolu- tionneeren. WAARSCHUWINGEN. De burgemeester van Aalten geeft elkeen, die geschriftjes als brochures, boekjes e.d. ontvangt van een zich achter den schuilnaam „De Lange Heggelman" verbergende Inwo ner van Bredevoort in overweging, voor en aleer hij tot betaling van de eenigen tijd na ontvangst van die blaadjes etc. gepresenteerd wordende kwitantie van ..De Lange Heggel man" overgaat, zich tot hem, burgemeester, te wenden om inlichtingen. De burgemeester van Montfoort waar schuwt tegen de practijken van een persoon, die zich noemt Herman Smith, Boot, Philip- sen, Herman Huisman, Herman Jansen en Hendriksen. Deze persoon heeft zich vermoe delijk aan verschillende oplichtingen en ver duisteringen schuldig gemaakt. Hij is in het bezit van een heerenrijwiel, komt dan met dit rijwiel bij een particulier of rijwielhandelaar en geeft voor een aanrijding te hebben gehad, waarvoor hij dat rijwiel ter reparatie aan biedt en een beter rijwiel weet mede te krij gen, hetgeen hem gewoonlijk gelukt. Signa lement: ongeveer 40 jaar, middelmatige grootte, gedeeltelijk kaalhoofdig en verder grijzend, mager, bleek gelaat; ter linkerzijde van zijn hals heeft hij een gezwel ter grootte van een klein ei; midden op zijn rechter hand heeft hij een litteeken, vermoedelijk is deze gebroken geweest. Hij is zenuwachtig; gekleed met blauw-paars colbertcostuum met roode streep, zelfbinder met roode breede streep, geel overhemd met zijden strepen en dito boord, beigen bruinachtigen hoed met donkerbruin lint, bruine lage schoenen, bruin gestreepte sokken. In zijn colbertjas staat op den binnenzak een firmanaam uit Schiedam vermeld. Hij spreekt met Brabantsch accent Hij weet door valsche voorwendsels en door trouwbeloften weduwen en meisjes te verlei den enkele dagen met hem door te brengen om ze daarna in den steek te laten. BIJ HET BADEN VERDRONKEN. Woensdagavond is de 20-jarige boe renknecht Visser uit Ferwerd, die met zijn broer aan het baden was, in de Dok kumer Ee nabij Dokkum, verdronken. Zijn lijk is opgehaald. DE STRIJD TEGEN DE GEHEIME ZENDERS. In samenwerking met de gemeente politie is'een clandestiene zendinrich- ting in beslag genomen te Hilversum ten huize van een bewoner van de Werner- laan. Tegen den eigenaar werd proces verbaal opgemaakt. FOSTVLJJCHTDIENST OP INDIE. Oeen wijzigingen. Het Ilbld. meldt, dat na telegrafisch overleg tusschen de P. T. T. hier te lande en die in Ned. Oost-Indië, besloten is geen wijziging te brengen in dag en uur van vertrek der vliegtuigen van en naar Nederl. Oost-Indië. DE EUROPA-RONDVLUCHT. Tegen 2 uur gistermiddag bevond de kop groep der deelnemers aan de Europa-rond vlucht zich te Kopenhagen. Seidemann, die leidt, kwam om 13.15 te Kopenhagen en gun de zich nauwelijks vijf minuten tijd op het vliegveld, of hij steeg al weer op, verder naar Gothenborg. Direct hierna arriveerden von Massenbach, Marienfeld, Stein, Lusser, Zwirko en Junck. Nader wordt gemeld, dat Seidemann om 14.27 te Gothenburg landde. Om 14.44 ver trok hij weer met bestemming Kopenhagen om dan tenslotte via Hamburg de finish Berlijn te bereiken. Om 4 uur gistermiddag waren 24 machi nes onderweg van Hamburg naar Kopenha gen. De Duitsche aviateur Seidemann die te Kopenhagen om 15.57 voor den tweeden maal geland was, arriveerde om 17.09 te Hamburg. Om 17.23 steeg de machine weer op voor de laatste etappe Hamburg-Berlijn. Om 17.43 resp. 18.11 uur kwamen te Ham burg de deelnemers Marienfeld en von Mas senbach aan. Zij stegen om 18.02 resp. 18.15 weer op voor de etappe naar Berlijn. Om 18.36 is de eerste deelnemer van de Europa-rondvlucht Seidemann op het vlieg veld Staaken teruggekeerd. Om 19.16 arn- werde op het vliegveld nabij Berlijn de Duitsche aviateur Marienfeld. Om 1933 arriveerde op het vliegveld Staa- ken de Duitsche deelnemer aan de Europa- rondv lucht von Massenbach. Men verwachtte gister geen andere vliegers meer te Berlijn Talrijke vertegenwoordigers uit luchtvaart kringen waren bij de aankomst der drie eerste deelnemers allen Duitschers aanwezig. Zondag zullen maximumsnelheidsproeven worden gehouden. De Duitsche aviateur von Gronau is gister te Dutch-Harbour aan de Beringzee aange komen. De afstand van Cordova op Alaska naar Dutch-Harbour bedroeg ruim 1100 K.M DE VERDUISTERING TE LIMMEN De Hooge Raad heeft heden verworpen het cassatie-beroep van mr. D- L- S. te Amster- dam tegen het arrest van het Amsterdam- sche gerechtshof, waarbij hij wegens het medeplegen van valschheid in geschrifte is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf met aftrek van 6 maanden voorarrest. De recht bank had hem veroordeeld tot 1X jaar ge vangenisstraf wegens verduistering als cura tor en valschheid in geschrifte. AUTODIEVEN. Tot 3 jaar veroordeeld. De 33-jarige koopman uit Capelle aan den IJsel en de 27-jarige monteur-chauffeur uit Amsterdam, beiden gedetineerd in het Huis van Bewaring te Rotterdam, zijn wegens diefstallen van auto's te Rotterdam en Am sterdam, door de rechtbank te Rotterdam veroordeeld tot ieder een gevangenisstraf voor den tijd van drie jaar, overeenkomstig den eisch van het O. M. De rechtbank acht een flinke straf nood zakelijk, omdat den laatsten tijd dergelijke diefstallen herhaaldelijk voorkomen en om dat de verdachten de diefstallen buitenge woon driest op touw hebben gezet. De 41-jarige koopman uit Eindhoven die aan de auto-diefstallen medeplichtig zou zijn werd vrijgesproken. Door den Bisschop van Haarlem is pa ter W. de Mol van de St. Joseph's parochie te Alkmaar benoemd tot kapelaan te Rotter dam. Tot kapelaan in de St. Joseph's kerk Is benoemd pater L. Jansen. De heer H. Bulten te Alkmaar is te Haarlem geslaagd voor het examen hoofd- acte. KERK EN WAPENFABRICAGE. Een motie tegen staatsfabrieken. De Evangelische Synode van het kan ton St. Gallen in Zwitserland heeft bijna eenstemmig de volgende motie aange nomen: „De Evang. Synode enz., overwegende, dat de vastgestelde leveranties van wapenen en munitie uit Zwitserland naar oorlogvoerende landen niet slechts met de plichten van waarachtige neu traliteit onvereenigbaar zijn, maar ook vóór alles in tegenspraak zijn met de vredesboodschap van het Evangelie welke de kerken te verkondigen hebben, waaronder in het bijzonder de Evange- lisch-Christelijke kerken ernstig gebukt gaan, besluit: 1. Zij ondersteunt het protest van de vergadering van afgevaardigden van den Zwitserschen Evang. Kerkenbond in deze aangelegenheid. 2. Zij geeft ook harerzijds uiting aan haar droefheid over het feit, dat de Zwitsersche Bondsraad zelfs zijn toe stemming gegeven heeft tot levering van wapenen uit Zwitsersche staatsfabrie ken aan het buitenland. 3. Zij richt daarom tot den Bondsraad het beleefde maar dringende verzoek in de toekomst alle wapen- en munitie leveranties aan vreemde naties door Zwitsersche staatsfabrieken strikt te verbieden. 4. Zij spreekt zich verder uit voor een algeheel verbod van den particulieren handel in oorlogswapenen en munitie en verzoekt den Bondsraad de maatrege len te treffen, die tot uitvoering van dit verbod noodzakelijk zijn en dan ook de noodige voorbereidingen te treffen voor den ombouw der daardoor getroffen in dustrieën, om daarmee tevens de werk loosheid tegemoet te komen." PREDIKBEURTEN. ALKMAAR, Oer. Kerk, voorm. 10 nam. 5.30 uur, ds. von Meijenfeldt. cn URSEM. De Raad dezer gemeente vergaderde op Donderdag 25 Augustus 1932, des voormid dags 11 uur (N. T.) anwezig alle leden. Voorzitter de heer van den Heuvel. Van de Ned. Varkenscentrale mededeeling dat het bedrag der heffing is vastgesteld op negen ets. per K G. geslacht. Jaarverslag van de vereeniging van Dia conieën der Ned. Herv. Kerk in de classis Hoorn over 1931. Schrijven van den Inspecteur der Directe Belastingen te Alkmaar, houdende mede deeling dat het kantoor der directe belastin gen te de Rijp met ingang van 1 October a.s. wordt opgeheven, waardoor deze gemeente komt te ressorteeren onder de inspectie Hoorn. Deze stukken werden voor kennisgeving aangenomen. Schrijven van de Ver. v. diaconieën der Ned. Herv. Kerk, classis Hoorn, met verzoek om subsidie. Besloten werd dit verzoek bij de begrooting 1933 te behandelen. Aan de orde is wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1932. Ged. Staten maken bezwaar tegen de raming van het vermoede lijk batig saldo, zoolang niet is aangetoond hoe groot dit bij benadering zal zijn. Beslo*- ten werd de gevraagde gegevens alsnog te verstrekken en aan de nota van opmerkingen tegemoet te komen. Aangeboden werden de gemeente-reke ning dienstjaar 1931, de rekening van het G. E B. en de rekening van het Alg Bur- gerlijk Armbestuur. Van de afdeelingen der R. K. en neutrale arbeidersbonden is een verzoek ingekomen t^zirhf i"8Je,,en van <*n commissie van ISl -L correspondentschap der ar beidsbemiddeling over te willen gaan De voorzitter deelde mede dat nieuwe Arbeidsbemiddelingswet voo^deze S""Z1,e commissie iï h« taT Jï pen behoeft te worden, doch ondanks dat kan aan het verlangen van de bonden voldaan worden. B. en W. stelden voor tot leden werkgevers te benoemen de heeren A. Groot en A. J. Hille, en tot leden werknemers de heeren G Mulder voor de R.K. en G Ver dwaald voor de neutrale bonden. Als lid- voorzitter moet een lid van het college van B. en W. fungeeren. De voorzitter stelde voor wethouder Veldboer tot voorzitter te benoemen. Met algemeene stemmen ver- eenigde de Raad zich met de aanbevelingen van B. en W. Van den minister van Binnenlandsche Za ken was terugontvangen de verordening op de heffing van besmettelijke ziektengelden. Art. 3, lid 3 zal nog moeten bepalen dat on der „ten laste der gemeente komende kosten", tevens worden verstaan de kosten die ver- schuldigd zijn voor vervoer, afzondering, on derzoek en verpleging. Besloten werd de verordening aldus aan te vullen. Naar aanleiding van een desbetreffend voorstel van B. en W. werd besloten de vol gende steunregeling voor weririoozen vast te stellen. De steun bedraagt ten hoogste: a. voor gehuwde en ongehuwde kost winners 5.50 per week, benevens 0.50 per week per gezinslid boven de twee personen tot een maximum van 7 personen. Bovendien kan aan gehuwde en onge huwde kostwinners een huurtoeslag worden verstrekt, overeenkomende met hetgeen de huur meer bedraagt dan 2.per week, zulks tot een maximum van 1.50 per week; b. voor kostgangers 3.per week. Wegens het verleenen van een renteloos voorschot aan 17 tuinders in deze gemeente is het noodig dat hiervoor een suppl. begroo ting wordt opgemaakt. Door den Raad werd deze vastgesteld in ontvangsten en uitgaaf op 7252.50. Aan de orde was punt 11 der agenda. Be spreking werkverschaffing. De Voorzitter deelde mede een onderhoud te hebben gehad met den opzichter van het Hoogheemraadschap. Deze instelling is ge negen om, evenals verleden jaar, werken te laten uitvoeren in deze gemeente, waarbij uit sluitend werklooze arbeiders zullen worden tewerk gesteld, onder voorwaarde dat de ge meente 50 pet. bijdraagt in de werkloonen. De heeren Dol en Komen achtten deze bijdrage te hoog, temeer daar het Hoog heemraadschap tegen een uurloon van 30 tot 35 ct. wil laten werken. De voorzitter drong op aanneming van het voorstel aan, daar, wegens de geringe medewerking van het polderbestuur „Ur- sem", het gemeentebestuur weinig werken in werkverschaffing kan laten uitvoeren. Na ampele bespreking werd het voorstel tenslotte met algemeene stemmen aangeno men. Voetbal. Hl Alkm. BoysK. F, C. II. De Alkm. Boys, waarvan wij in lan gen tijd niets gehoord hebben, schijnen dezen zomer voortdurend geoefend te hebben op hun terreinen aan den Wes- terweg en thans blijken zij zoo ver ge komen te zijn, dat de eerste oefenwed strijden gespeeld kunnen worden Mor gen komt K. F. C. II op bezoek en aan dit elftal zullen de Boys meer dan ge noeg hebben. In elk geval zullen ze hard moeten werken, om een goed re sultaat te behalen en kan men overtuigd zijn van een aardige wedstrijd. Men ga eens kijken! a K^' .Ned' s*°omb. Maatschappij. Ajax 26 Aug. v. Tarragona te Valencia. Baralt, 24 Aug. v. Kingston (Ja) n. Berenice, 26 Aug. v. A'dam te Hamburg Clio, 25 Aug. v. A'dam te Hamburg. Colombia, 26 Aug. v. A'dam n. W.-Indië. Nereus, 26 Aug. v. Kopenhagen te Aarhus Oberon, 25 Aug. v. Alicante n. Torrevieja. Euterpe 26 Aug. v. A'dam n. Kopenhagen. Fauna, 26 Aug. v. A'dam n. Malaga. d^Azorèn re'S> 25 Aug' 10 0M N W v fW«5o£U?' V' G°thenb"rg n. A'dam. vJm.f'os AAug v;Rott' te Gibraltar. Kon. Holl, Lloyd, Southampton. nou. L.l( Drama, uitreis, 25 Aug v 24 A%- te Rio" Grande" sterdam' g" V' 05 Ayres te u Holland—Afrika Lijn. Ktiofontpfrï U,hmS' 26 Aug- te Antwerpen, laan? Üluisreis' 26 Aug. te Dar-es-Sa- Mdiskerk, uitreis, 25 Aug. te Beira. nen\eip' u Aug v' turban 1. v. Antwer pen te Rotterdam. T Mr«„HoJ.1,aild—West-Afrika-Lijn. IJstroom, 27 Aug. v. Hamburg n. A'dam. Salpior ie »va~New York-Lijn. Manpctv, Aog' v' New"York Java. Manestheus, Batavia New-York 24 Aug te oingapore. v-., Rotterdamsche Lloyd. ta Boeroe, thuisreis, 26 Aug. v Singapore. Dempo, uitreis, 26 Aug. v. Marseille. ai botterdamZuid Amerika Lijn. Alchiba, 25 Aug. v. Beunos-Ayres te Roti j ?ne' 2b Aug. v. Rott. te B.-Ayres. A'dabi, thuisreis, 25 Aug.v. Montevideo. Alphacca, thuisreis, 25 Aug. v. Bahia. Stoomvaart Mij. Oceaan. Agamemnon, Japan-Rott., 25 Aug v Singa pore. Menelaus, Japan n. Rott., 25 Aug v Co lombo. Polyphemus, Batavia n. A'dam, 24 Aug. te Suez. Deucalion, Japan-Rott., 25 Aug. te Londen. Maron, 24 Aug v. Gravesend n. Hamburg, erseus, Japan n. Rott., 26 Aug. v. Tientsin

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10