Agenda LUXEVERHUUR JAC. MET J{echts<zakeu Jiidscficiftm 0&ucyedijke Stand Van Putten Qortmeijer, Payglop. £cutd: en Jxdn&ouux JkoiUnciaal Hieuw* VJeet&ericfit S tad w Omgeving. AGENDA KERMISWEEK. Bioscopen. CASTRICUM. ALLE BOEKEN EN LEERMIDDELEN voor het GYMNASIUM, H.B.S. en HANDELSSCHOOL. j HEEMSKERK. BEVERWIJK. NOORDSCHARWOUDE. RUIME WAGENS BILLIJKE TARIEVEN AUTOMOBIELBEDRIJF N.V. TEL. 572—873 ALKMAAR EGMONDBINNEN. HEERHUGOWAARD. ZIJPE. DIRKSHORN. dat vin. KRATER ÏÏ.hL achers OP hu" hand. Guus Chrisp.jn- Zaterdag 27 Augustus. 91 uur, Stedelijk Museum (Breedsbtat). Zondag 28 Augustus. f i4 uur, Stedelijk Museum (Breedstraat) Sportterrein Wilhelminalaan, seriewed strijden K.V.K.V. Maandag 29 Augustus. 912 en 1.303.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). Alkmaarscb Bioscoop Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Bet de Koningin van de Jordaan (vroolijk spel uit het volksleven), hoofdrol Adriënne Solser (explicatie en zang). Toegang voor eiken leeftijd (Zondag doorloopende voor stellingen). Victoria-Theater, van Maandag tot en met Donderdag eiken avond half 8 en half 10 hoofdnummer Madchen zum Heiraten (rom.); hoofdrollen Renate Müller en Her- mann Thimig. Voor eiken leeftijd. (Zondag doorloopend» voorstellingen). Bioscoop Harmonie, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnummer Zwei Herzen und ein Schlag (op), hoofdrollen Wolfg. Albach Retty en Lilian Harvey. Toe gang boven 14 jaar. Cinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Mam ze-'e Nitouche (operette), hoofdrollen Anny On- dra en Georg Alexander. Toegang voor eiken leeftijd. Zondag doorloopende voorstellingen. Schouwburgen. 't Gulden Vlies tot en met Woensdag eiken avond 8 uur „De familie van mijn vrouw door het Centraal Tooneel. 't Gulden Vlies, van Donderdag tot en met Zondag eiken avond 8 uur gezelschap Fa- veur. Nieuwe Schouwburgloge op het Doelen- veld tot en met Woensdag eiken avond 8 uur „Vier dagen uit het leven van een fatsoen lijk meisje," vroolijk spel uit het theaterleven Groote Schouwburgloge op 't Doelenveld tot en met Woensdag eiken avond 8 uur revue „Geel bandje, meneer"; van Donderdag tot en met Zondag opvoering van Süss de Jood door het gezelschap Saalborn. Cabaret. Café Central, Hofplein, eiken avond ge zelschap Diederichs, o.a. met Maloïtz. Cabaret Populair, Laat, optreden Henny van Gelderen, Joop Vana en de dames Merks. Middagvoorstellingen. Schouwourgloge op het Doelenveld Woensdagmiddag 2 uur kinderrevue „De wereldreis van Loutje en Loetje". Nieuwe Schouwburgloge op het Doelen veld, Zaterdag 3 Sept. om 2 uur „De avontu ren van drie Alkmaarsche Straatjongens". Victoria-Theater, Woensdagmiddag half 3 „Madchen zum Heiraten". Muziek en dans. Café Bus, Kaasmarkt „Three Prince Band" (kom Leo van Norden (hum.) Café Houtkooper, Laat, Bart van Driel cn zijn band. 't Wapen van Heemskerk, Breedstraat, Zondag 28 Aug. en 4 Sept. om 4 uur, Woens dag om 7 uur, Zaterdag 3 Sept. om 12 uur 's middags. V Bij Willem Broekhuijsen, Zondag 28 Aug., lona Band". Zaterdag 3 en Zondag 4 Sept. „The Barce- Concordia, Laat, dancing; ensemble The blue serenades. landsche credieten, dat 134 millioen dollar te zijner beschikking zal hebben, zal met ingang van 15 October in werking treden. Hoever betoogde dat de regeering gevoelt dat een gedwongen liquidatie thans niet ge rechtvaardigd zou zijn. De president ver klaarde ten slotte: „Wij zijn overtuigd de fi- nancieele crisis te kunnen ovrwinnen". 1 DE OPSTANDIGE BEWEGING IN BRAZILIË. f Een officieuse statistiek berekent het aantal slachtoffers van den burgeroorlog met den staat San Paulo, die nu reeds 7 weken duurt aan beide zijden op ongeveer 8000 dooden en gewonden. STAKING VAN GEMEENTE AMBTENAREN IN WARSCHAU. Aangezien het gemeentebestuur van War schau niet in staat is geweest, zich het noo- dige geld voor de uitbetaling van de salaris sen te verzekeren zijn in den loop van Vrijdag ongeveer 8000 gemeente-ambtenaren in sta king gegaan. Met uitzondering van de kasaf- deeling waren alle bureaux gesloten. Het sta kingscomité heeft besloten niet eerder aan den arbeid te gaan alvorens de salarissen van Juli en Augustus zijn uitbetaald. Als ant woord daarop heeft het gemeentebestuur ge dreigd, dat ieder die in den loop van Zater dag den arbeid niet hervat, zal worden ont slagen, terwijl na verpanding van de laatste nog vrij gebleven objecten de stadskas nog over ongeveer 800000 Zloty beschikt zijn ter voldoening van alle vorderingen der stakers 4000000 Zloty noodig. VOOR DEN KANTONRECHTER TE ALKMAAR. Strafzitting van Vrijdag 26 Augustus. THE HORSE, THAT CAME BACK! De rossinant, bestuurd door den voerman Arie B., resideerende te Alkmaar, werd op 8 Augustus j l. door den politieagent v. d. Valk naar het abatoir vervoerd. Het was echter voor bruintje gelukkig niet noodig. dat hier bij de marche funêbre van Chopin werd ge speeld. Want het paard was onbeheerd en onbevestigd aangetroffen in de Snaarmans- laan en werd alzoo inclusief bet „volgrijtuig" als gevonden voorwerp provisioneel in het gemeenteslachthuis, gedeponeerd, dus geheel afgescheiden van eenig bloeddorstig opzet. Tegen den inmiddels bekend geworden be stuurder werd echter proces-vei baal opge maakt, krachtens artikel 154 sub II algem. politieverordening. De delinquent beweerde echter onder de eerste operatie, dat het paard, met de leid sels aan een hekount vastgezet vermoede lijk door de speelsche eugd was bevrijd. De verbalisant, echter ter verificatie gehoord, lichtte een en ander nog eens uitvoerig toe, waarop mr. Smal, die heden het openb. mmietene vertegenwoordigde, 4 boete of 4 dagen vorderde De kantonrechter achtte echter verzachtende omstandigheden aan wezig en veroordeelde tot 1.50 boete of 1 dag hechtenis. BETROF HET HIER EEN ONBEGRIJPELIJKE HALLUCINATIE VAN RIJKS EN GEM POLITIE' Toen de vorige week de marktvee-expedi- teur Tb. K. te Egmond aan den Hoef terecht stond als verdacht, zich op 12 Aug. te heb ben schuldig gemaakt aan openbare dronken schap. wetk bij art. 453 strafbaar gesteld feit was geconstateerd op den openbaren weg door rijks en gemeentepolitie, gaf hij met rotsvaste beslistheid te kennen, dat deze schandelijke telastelegging volmaakt onwaar was en hij zonder de minste moeite 40 men- schen kon oproepen om deze ontkentenis te bevestigen. Deze pertinente verklaring in deze naar geestrijk vocht riekende affaire deed echter wel eenigszins vreemd aan in verband met het proces-verbaal van den rijksveldwachter B. T. G. Minee en den gem. veldwachter J- Kramer, waarin werd gereleveerd dat ge noemde heer K. niet alleen dronken was ge weest, maar zelfs onder tamelijk veel kabaal naar dc voor dergelijke overmatige alcohol consumenten bestemde gemeentelijke locali- teit was overgebracht. Een dergelijke con tradictie maakte natuurlijk verhoor van de ambtelijke acteurs, gesteld op heden, nood zakelijk. Ook de vee-expediteur kon eenige getuigen in zijn voordeel medebrengen, hoe wel het niet noodig werd geacht, dat hij het geheele regiment van 40 man voor den kan tonrechter liet defileeren. Op een dergelijk contingent agrarische troepen is de zaal niet berekend. Heden werd dan deze cause célèbre uit den Hoef voortgezet en daarbij zoo veel bijzonderheden ter sprake gebracht, dat •gevoegelijk wel meerdere kolommen konden worden gevuld, doch de redactie heeft ons in deze sobere dagen beperking opgelegd dus volstaan wij met de mededeeling, dat de heer K., die den laatsten tijd nog al drukke relaties heeft met de heeren, die de gerechtelijke la kens uitdeelen, op voorstel van mr. Smal, werd veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen hechtenis. UIT DE GRABBELMAND. De 21-jarige heer T. van C., chauffeur te Helder, liet zijn voet van het rempedaal glip pen, toen hij op 24 Mei op den Helderschen weg eensklaps moest stoppen, omdat een vóór hem rijdenden auto, bestuurd door den heer C. Blankendaal uit Bergen, halt hield. Gevolg was een aanrijding die f 12 schade veroorzaakte. De veidachte erkende, werd veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen en was bereid de schade te vergoeden. Een evenoude vakgenoot, J. A. C. L. te Alkmaar, raakte op 19 Juli te Alkmaar bij de buste van Truitje, de kluts kwijt, verzuimde het verkeersteeken, kwam links van den weg aanlummelen en bracht een bevallige wiel- rijdster, mej. Cor Weijte, danig in de ver drukking. Deze vroolijke jonge dame, geheel sans rancune, weigerde thans iedere schade vergoeding, doch mama Justitia, wier glim lachjes gewoonlijk zuur zijn, toonde zich minder belangeloos en de chauffeur werd veroordeeld in totaal tot f 12 boete of 12 dagen hechtenis. De 42-jarige tuinder en gezinscomman dant Arie S. te Castricum, die geen knechi meer kan bezoldigen, maakte in Mei van dit jaar van den nood een deugd' en zette zijn nog leerplichtigen zoon Johannes aan het wieden, schoffelen en aardbeiplukken. Natuur lijk kwam hij in conflict met de wet, die geen notitie neemt van-crisisellende. Maar de kan tonrechter bezag het feit in het licht der om standigheden en bepaalde zich 2 boete of 2 dagen hechtenis op te leggen. De 21-jarige lasser Andr. O. uit Den Haag bezocht op 29 Juli per motor Alkmaar, teneinde werk te zoeken. Hij kreeg daar niet wat hij wenschte, doch wel 'n paar bekeu ringen wegens ontbrekend rij- en nummer- bewijs en werd veroordeeld tot 7 en 4 boete of 7 en 4 dagen hechtenis. De touringcar-cnauffeur B. M. W. was heel uit Wateringen gekomen om zich te ver dedigen tegen de beschuldiging dat hij op 1 Juli te Castricum over den overweg had ge reden, terwijl de hoornen in dalende bewe ging waren. Er werd gereden met drie ex cursiewagens en één daarvan was reeds on gehinderd doorgereden, doch toen de tweede door den heer W. bestuurde wagen zich op den overweg bevond, werden eensklaps de boomen neergelaten, 'n manoeuvre waarop de chauffeur allerminst was verdacht. Maar hij won heden de koek en werd vrijgesproken. De 22-jarige Gerh. T. uit Heiloo zou op 19 Juli te Castricum hebben gewandeld op verboden duinterrein van de Provincie. Be staat niet, zei deze onbevoegde duintippelaar, want ik reed op dat moment met mijn meisje per fiets op den straatweg. Op 16 Sept. zal men trachten dit raadsel op te lossen. De Amsterdamsche fondsbode Herman H. was op 15 Augustus met zijn geheele huis houding naar Bergen aan Zee getrokken, om daar van het zilte Noordzeenat te genieten Hij wierp zijn oppergewaad, dat zijn bad costuum camoufleerde uit en begaf zich t» water. Een strandpolitiedienaar frischt» hem echter nog meer op, omdat hij had gebaad zonder gebruik te maken van badkoets of tent. De man bleek deze extra douche niet aangenaam te vinden, maar kwam er met 1 boete of 1 dag nog spotgoedkoop af. Een 20-jarige inwoner van Zijpe had een rijbewijs B aangevraagd voor het besturen van een motor, maar een derge lijk consent A, alléén geldig voor auto's ont vangen Zonder de fout op te merken, ging hij aan 't rijden, doch in den avond van 14 Aug., toen te Bergen werd bemerkt, dat zijn achterlicht niet scheen, werd ook de onjuiste rijvergunning geconstateerd. Mr. Smal had medelijden met het groene Zijpertje en requi- ree^de 0 50 boete voor het rijbewijs en f 2 voor het gebroken lampje, maar dé kanton rechter roemde heel wat hooger en veroor deelde tot 6 boete of 6 dagen en 4 of 4 dagen. Een 39-jarige koopvrouw te Alkmaar, mei. Antje M., die gewoonlijk per rijwiel haar cliënten bezoekt, dacht er op 16 Augus tus in het vuur van haar handelsijver heele maal niet aan, dat de Appelsteeg te Alk maar voor bereden rijwielen taboe is ver klaard. Het gevorderde lesgeld, om haar kennis in de stedelijke verkeersregeling te be vorderen, bestaande uit 2 boete of 2 dagen viel de goede vrouw blijkbaar lang niet mee. De 44-jarige metaalbewerker Albert v d. W. te Alkmaar had op 14 Augustus een paar oude kennissen ontmoet en dit heuglijk weerzien met een stevig glaasje gevierd. Hij gevoelde zich daarna wat beneveld en begaf zich in een der gemeentelijke plantsoenen, om weer wat op verhaal te komen. Voor hij echter voldoende was opgekikkerd, verscheen een politieagent, die de kuur verder in het ge meentelijk lokaaltje, eertijds „spekhok" ge naamd deed voortzetten. De expeditie, zoowel als het gebruik der inrichting was kosteloos, maar het rijk plukte de voordeelen 3 boete of 3 dagen. Mej. Afina D., 'n 22-jarige kantoorbe diende, wonende te Bergen, had op 18 Aug. ijseliik veel haast en reed met haar rijwiel in de bocht ChoorstraatLangestraat links van den weg, ook nam zij geen notitie van een ambtelijk bevel om af te stappen. Di' werd de jonge dame heden nog het meest kwalijk genomen en de straf was dan ook niet minder dan 6 of 6 dagen. De 20-jarige schippersknecht J. W. uit Oudorp slingerde op 20 Augustus in be schonken toestand over den Koningsweg te Alkmaar. Misschien dat ook wel eens dc weg van een Koning niet in de rechte lijn ging, maar dit gaf ons schippertje nog geen vrijheid, dit voorbeeld te volgen en hij werd heden veroordeeld tot 6 boete of 6 dagen. De stoker Theodorus Sch. te Bergen had in den avond van 20 Augustus, toen zijn eigen rijwiel kaduc was, in de haast om naar de fabriek „Uithoorn" te komen, gebe zigd de fiets van zijn echtgenoote, waaraan een reflector ontbrak. Zijn arbeidsijver werd heden geprezen, maar zijn portemonnaie een gulden afgetapt. De neeren J. V. en E. P. te Egmond aan Zee zouden zich op 13 Juli hebben opge houden in de duinen van den heer v. d. Vliet onder Egmond Binnen en alstoen hun naar wild speurede honden niet terug hebben ge roepen. Zij stonden heden terecht, doch na hun ontkentenis werden zij op hun beurt te rug geroepen op 16 September, teneinde ken nis te nemen omtrent hetgeen jachtopziener v. d. Berg over deze aangelegenheid heeft mede teadeelen. In de Hollandsche Revue geeft Jan R. Th. Campert beelden van Walcheren met een al leraardigste beschrijving. Er zijn vliegende verhaaltjes door Heinvon Essen en de Tedac- tie vertelt over Cyril Buysse. Van de andere artikelen noemen wij die, getiteld „Binnen on ze grenzen". Jan R. Th. Campert schrijft een letterkundige kroniek. Dr. J. W Frans schrijft over kinderverzorging. Geboren: Marcel André Sydney, zoon van J. Polak en R Spits. Overleden Arie Zomerdijk, oud 23 jaren, wonende te Amsterdam. DE NOOD IN DEN TUINBOUW STIJGT NOG STEEDS. In verband met de steeds grooter wor dende moeilijkheden in het tuinbouwbe drijf, als gevolg van de steeds dalende prijzen der tuinbouwproducten, werd in een vergadering van het bestuur der Coöp. Veilingvereen. „HoogezandSap- pemeer" u. a., de dagelijksche bestureu der gemeenten Hoogezand en Sappemeer en een comm. inzake steun aan den tuinbouw, besloten, zich zoo spoedig mogelijk, omtrent steunmaatregelen, welke hier noodzakelijk zijn, in verbin ding te stellen »met het Centraal Bureau v. d. Veilingen in Den Haag, alsmede met leden der Tweede Kamer, terwijl de gemeentebesturen de toezegging deden, zich om steun tot den minister te zullen wenden. De jaarl. harddraverij, welke steeds op een slechte grintweg gehouden werd, zal dit jaar op dienzelfden weg plaats vinden, die thans geheel vernieuwd en met beton bedekt is. De grootste vloed boonen is weg. De verwachting is dat zij plots op zullen zijn doordat de vrucht, welke boven aan de staak groeit en soms nog van beteekenis kan zijn, door het heete weer doodgebrand is. Goede verstandhouding. Onze correspondent meldt ons het volgende Naar wij uit goeden bron vernemen, is de wethouder van Zuidscharwoude Du B. door den burgemeester uit diens woning ver wijderd op dusdanige „zachtzinnige" wijze, dat eerstgenoemde languit op het grintpad terecht kwam. Wel een bewijs van een goede verstand houding Floralia-tentoonstelling. Voor belangstellenden deelen wij mede. dat de Floraiia-tentoonstelling 7 en 8 Sept. as. in Concordia zal piaats hebben. Geef dus de plantjes allen nog eens een poken behan deling en laat de bloemetjes er van nu af aan, en geen puntjes meer uitknijpen, opdat^wij evenals vorige jaren weer op een schitterende collectie kunnen rekenen. Voor planten, uitgereikt door Floralia 1931 zijn aparte prijzen beschikbaar, evenzoo voor vrije inzendingen. Het zal door de vereeniging zeer op prijs worden gesteld, wanneer er mooie bloemen en planten ter opluistering zullen worden binnengebracht. De toren van de Ned. Herv. Kerk alhier is in reparatie. Timmerlieden zijn er bezig om de noodige reparaties te verrichten, ter wijl de schilder voor een nieuwe frissche kleur zorgt, waardoor de toren een vriende lijken aanblik krijgt. Schoolfeest. Begunstigd door prachtig zomerweer had Donderdag het feest voor de schooljeugd plaats. De kinderen werden den geheelen flink onfchaa'd en amuseerden zich uitstekend in Braak's onvermoeibaren draaimolen. Bij de wedstrijden des middags was veel belangstelling en verschillende spelletjes wekten algemeene hilariteit op, niet het minst het extranummer: blaastrappen voor jonge dames. Tot laat in den avond heerschte in het dorp een gezellige drukte. Aan de ongeveer 220 tuinders, die voor verstrekking van het tweede gedeelte van het tuinderscrediet in aanmerking kwamen, werd in totaal uitgekeerd een bedrag van ƒ61.967.45. Aan den heer Porte alhier, werd vergun ning verleend tot den bouw van een woon huis in de kom der gemeente, aan het Kil- pad achter de bestaande school II. Willemse, eerder te Warmond. Onder begunstiging van mooi weer heeft ook alhier een rit met de Ouden van Dagen plaats gehad. Met een drietal, autobussen en eenige particuliere auto's werd gereden over Purmerend naar Amsterdam, waar een bezoek aan Artis werd gebracht. 91 oudjes, waaronder een moedertje van 91 jaren, namen deel aan den rijtoer. Zoowel onderweg als in Ar tis werd veel genoten. De terugtocht werd gemaakt over Haarlem met een rustpauze te Beverwijk. Even ten Noor den van Alkmaar ondervond men eenig oponthoud. Daar aan den weg lag een nagenoeg bewusteloos meisje, dat een ongeluk mét een motorfiets had gehad. Zuster Lanjouw uit Harenkarspel, die den tocht meemaakte, verleende hulp bij het binnen brengen van de patiënte. Aan de grens der gemeente bij Tuitje- horn werd de stoet opgewacht door het fanfarecorps aldaar, hetwelk den stoet met muziek begeleidde tot de huisjes, alwaar eenigen tijd werd gestopt. De Waarlanders en Dirkshorners re den nu verder naar Dirkshorn, waar men eveneens werd ontvangen door het muziekgezelschap „Onder Ons". Zonde- ongevallen werd de reis vol bracht, tot groote voldoening zoowel van geleiders als van de ouden. Met ge noegen zullen allen zich nog lang dezen dag herinneren. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 27 Augustus. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 767.0 te Valencia. Laagste barometerstand 752.4 mM. te Isa- fjord. Verwachting, geldig tot den avond van 28 Zwakke tot matige wind uit Westelijke richtingen; meest half bewolkt- weinig of geen regen; aanvankelijk veel koeler. Overzicht. Een onverwacht snel opgekomen rug van hooge druk uit het Zuid-Westen heeft het on weer in onze omgeving reeds in den avond en den nacht doen uitbreken. Daar deze hooge druk zich in deze richting schijnt te bewegen loopen de onweerskansen vermoedelijk heden af en volgt daarna weer vaster maar iets koe ler weer. In Frankrijk en België was het on weer plaatselijk van zeer veel regen verge zeld, Biarritz had 43—, Calais 27—, Brussel 20 m.M. De vastelands hooge druk trekt Oostwaarts weg, de depressie van IJsland trekt Oost- of Noord-Oostwaarts. In Oost- Duitschland zullen vandaag nog hooge tem peraturen worden bereikt, de Britsche eilan den zijn aanmerkelijk afgekoeld. In Noorwe- fen duurt de regen in het Noorden voort, uid-Scandinavië heeft droog maar zwaar be wolkt weer. HOOG- EN LAAG WATER. TE BERGEN AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water. Laag water. 28 29 30 31 nam. v.m. Augustus. 1.13 1.56 9.52 2.22 2.54 11.04 3.11 335 11.59 3.49 4 14 0.19 HOOG EN LAAG WATER IE EGMOND AAN ZEE. (in Zomertijd). Hoog water Laag water. nam. 10.25 11.28 0.42 dat. v.m. nam. v in. nam. A ugustus 28 1.10 1.53 9.40 10.13 Zand 29 2.19 2.51 10.52 11.16 C. H. 30 3.08 3.32 11.47 T>0 31 3 46 4.W-<- 0.07 0.30 EEN GEEL BANDJE... MENEER. Op Woensdag 10 Augustus j.1. werd de revue „Een geel bandjemeneer" van den acteur Meyer Hamel met succes door Hilversum 1785 M. uitgezonden. De directie van de N. V Nationale Revue welke verleden jaar de Revue „Hallo Hierheen" uitbracht en dit seizoen een groote tournee door het land on derneemt i$et bedoelde Schlager-revue, verzoekt ons dienaangaaude mede te deelen, dat de voorstellingen te Alkmaar in de groote schouwburgloge aan het Doelenveld van 28 tot en met 31 Augus tus in dezelfde bezetting, w.o. Lou Ban- dy, waarin zij voor de microphoon kwam, zal worden opgevoerd. „DE WERELDREIS VAN LOETJE EN LOUTJE". KINDER MATINEE. De directia van de N. V. Nationale Re vue, verzoekt ons mede te deelen, dat op Woensdag 31 Augustus a s. om 2 uur in de Groote Schouwburgloge, Doelen veld, een speciale kindermatin^e gege ven zal worden van de kinderrevue: „De wereldreis van Loetje en Loutje Deze revue behandelt de avonturen van twee vroolijke jongens, di" op hun wereldreis de wonderlijkste dingen be leven. In de revue treden alle artisten op van de Nationale revue, o.a Lou Bandy. Deze laatste houdt een wedstrijd om mooie prijzen J XM_K MAAP M I fNT2¥ LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20,29 uur licht op. BEZICHTIGING NIEUWE SCHOLEN. Morgenmiddag van 2 tot 5 uur bestaat er gelegenheid om de openbare lagere school „De Vondelschool" en de R.K. lagere school aan de Molenbuurt te bezichtigen. „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW" IN ,T GULDEN VLIES. Aan den vooravond van de Alkmaarsche Kermis, waar iedereen zich gaat opmaken feest te vieren, willen wij voor de laatste maal nog eens de aandacht vestigen op voorstellingen van de grootste kermis- schlager „De Familie van Mijn Vruow" welk phenomentaal lachstuk de eerste vier dagen der kermis door het Centraal Tooneel onder leiding van Louis de Bree in 't Gulden Vlies ten tooneele gebracht wordt D e N i e u we R o 11C r t. schrijft o.m. Het publiek lachte veel en graag, vooral toen de piano met dynamiet zou worden op geblazen en de niet ingewijde helft der fami lie dacht, dat de baby de lucht inging. e. 'J.j- De zaal brult om de dwaze bhjspel V3n dU Z°° klucht'S g«spee!de pnDct Cetuem£: H.e* gezelschap van de Bree en Sluizer heeft gisterenavond in 't Centraal m5nav' meleen kosteli)ke „De Familie van voor.een groote verrassing ge- Kafrt' |5hh i0UiS de Bree en J°han K™en 2°oals gewoonlijk weer rijke- m°eder van mijn vrouw en cés Dp /^^I'" tot het kolossale suc- iferrl en hL buitengewoon geamu- blijk gegeven °P ondubbdz'nnige wijze POSTERIJEN. kaJtoo?i^te4U,Uan het Post" en Telegraaf- hnciiriii* Alkmaar maakt bekend, dat de Sur Lï ogCn V.an de buitenbussen van 17 vanrrt u!ir komen te vervallen en ver- nl gorden door een lichting om 18 uur ten '2 15 van -2-30 zal plaats hebben De lichting op Zondag vervalt. ZONDAGSDIENST APOTHEKEN Op Zondag 28 Augustus is de apotheek van de Dr. H. Hartong van Ark, Langestr. 1 geopend. Op Zon- en Feestdagen en gedurende den nacht is slechts één der apotheken geopend. t t->e andere apotheken zijn gesloten van s avonds 8 uur (Zaterdag 9 uur) tot den volgenden morgen 8 uur. In de apotheek, welke Zondags geopend is, wordt gedurende de daqrop volgende week de nachtdienst waar eenomen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2