3xumeel Jiexk Sxhool £uchivcuut bil verkoudheden en rheumatiek parade voor den italiaanschen koning en mussolini. reiletïes om een stieren gevecht, dat niet doorging. HET VERVAL in DE OPPER- SILEZISCHE INDUSTRIE. 1 DE STAKING IN LANCASHIRE, ROEMEENSCHE BOEREN DOOR EEN WOLF AANGEVALLEN. DE OPSTAND IN NICARAGUAY. DE OPSTANDIGE BEWEG1NO IN EQUADOR. Het garnizoen In opstand. TABlET«»( «,-idrr namaak en let er op dal op elke JJS W woord "Baycr" staal. Prijs 73 ets. "JT^kan brengen bij het saneeren van de staatsfinanciën. Ma het beëindigen der manoeuvres heeft de Italiaansche koning tezamen met Mussolini »n oarade bijgewoond van alle troepen. On* trveer 50-000 man, waarvan 5000 te paard fn 4000 op auto's, rijwielen of motorfietsen, ïSoevens 300 kanonnen en 50 pantserwagens fflen aan de parade deel. Mu»olini hie'd verder een algemeen appel over #00 officieren, die aan de manoeuvres hadden deelgenomen. In tegenwoordigheid van de bevolking i ejd Mussolini ten slotte een toespraak, waar in hij de waarde en de strategische mogelijk- jodon van de manoeuvres in het licht stelde. p<n officieren deelde hij mede tevreden te zijn over het resultaat der oefeningen Zaterdag zou in Almargo (Spanje) een stierengevecht plaats vinden, doch daar te weinig geld was binnengekomen, vluchtte de jmpressario en de torero's verschenen nier. Het woedende publiek vernielde de banken, de schuttingen en de poorten en stak een groot vuur in de arena aan, waardoor een deel van de toeschouwcrsruimte in brand ge raakte. Een paniek was het gevolg. Doordat eenige bezoekers de staldeuren openden, ont snapten 8 stieren. Vier werden door gendar mes neergeschoten, de anderen ontvluchtten In de buitengewone algemeens vergadering tan de Berg und Huettermannischen Verein is besloten de vereeniging met 1 October op te heffen. Over de vraag van de liquidatie zal in de eerstvolgende maanden worden beslist. De betreffende vereeniging was de grootste van de Poolsche industrie in Opp-er-Silezië. Zaterdagmorgen om 11 uur precies hebben 203.000 wevers en weefsters in Lancashire 't werk neergelegd. Duizenden weefgetouwen staan stil Sleehts op drie plaatsen is de sta kingsaankondiging weer ingetrokken. De vol le omvang van de staking zal eerst in het be gin van de volgende week blijken, Dat men geen snel einde van de staking moet verwach ten blijkt uit de uitlating van den arbeiders leider Naismith; De waarschijnlijkheid, dat men tot overeenstemming zal kunnen geraken tusschen fabrikanten en wevers binnen korten tijd is niet eens 'n kans van 1 op een millioen, De staking, die waarschijnlijk ontslagen op groote schaal in de aangesloten industrieën ten gevolge zal hebben beteekent voor de ka toenindustrie van Lancashire een wekelijksch verlies van anderhalf millioen pond sterling aan opdrachten en loonen. Een leidend industrieel verklaarde, dat de •taking op een oogenblik begon, waarop de Engelsche katoenindustrie die het minst kon verdragen. Het ls waarschijnlijk, dat Lancashire jaren noedig zal hebben om dezen klap te boven te komen. Ook de spinnersorganisatlc, waarbij 25Q.O0O textielarbeiders zijn aangesloten heeft heden besloten binnen de eerstvolgende 10 dagen een stemming te houden over sta ten of niet-staken. In de nabijheid van het stadje Wranje zijn éP het veld werkende boeren door een wolf aangevallen. De strijd duurde geruimen tijd voordat de boeren er in slaagden het dier te dooden. Drie boeren zijn door den wolf deer lijk toegetakeld. Twee van hen zijn aan de be amen verwondingen overleden. Hevige gevechten. In Nicaragua kwam het In de afgeloopen dagen tot hevige gevechten tusschen opstan dingen en troepen van de nationale garde. Drie opstandelingen werden gedood en velen gewond. In Quito, de hoofdstad van Equador, is d garnizoen in opstand gekomen, waardoor toestand aanzienlijk is verscherpt. Jn de straten kwam het tot hevige gevechten tus- •üien opstandelingen en aanhangers der re uring Nephali Bonifaz die in het najaar 1931 tot president was gekozen, doch wiens candidatuur door bet congres onwet tig was verklaard, aangezien werd beweerd, hij geen burger van Equador was, is noor de arbeiders en soldaten tot president wgeroapan. Het congres is naar Rio Bamba gevlucht, vergaderde onder leiding van .,^'faz heeft het congres ontbonden ver- opstand ia tot nog toe v n l. be- »t tot de hoofdstad en vindt nog weinig ■^rklank op het platteland. „DE FAMILIE VAN MIJN VROUW" DOOR HET CENTRAAL TOONEEL. Schouwburg Het Gulden Vlies. Een stuk van Louis de Bree en vooral een kermisstuk, dat is natuurlijk een dolle opeen stapeling van allerlei misverstanden, totdat ten slotte niemand er meer uit wijs kan wor den. Stephens en Linton hebben dit stuk in el kaar gezet en zij moeten bij het schrijven er van elkaar zoo nu en dan wel eens hebben aangekeken en gezegd hebben: wat zullen we nu nog eens bedenken? Dat een baby voor een piano en een piano voor een baby aangezien wordt komt niet alle dagen voor en wie de verschillende typen waaruit de familie van Jack Gay bestaat ook maar even op het tooneel gezien heeft, be grijpt dadelijk, dat de leden daarvan als het ware stuk voor stuk geschapen zijn om elkaar verkeerd te begrijpen. Dat komt in de beste huwelijken voor, maar het gevaarlijkste onderwerp van misverstand is zeker wel een baby, vooral wanneer die in het gezin van een kinderloos echtpaar wordt aangetroffen en de echtgenoot ervan verdacht wordt dat hij er wel meer van zal weten. Een piano, die alg verjaarsdagsgeschenk voor de vrouw des huizes een verrassing moet blijven en daarom in een tuinhuisje wordt op geborgen, vindt helaas dezelfde bergplaats als het zes weken oude kindje van een zoon des huizes, die in stilte getrouwd is met een meisje, dat zich in het gezin als dienstbode verhuurd heeft. Voeg daarbij een collectie lo- gé's, bestaande uit een schoonmama van het type waarover de stuiversbladen zich sinds menschenheugenis vroolijk maken, een schoonpapa, die zoo nu en dan met een zilve ren koffiekan bewerkt wordt, een dochter, die voor de sprekende film studeert en last not least een vriend des huizes in den vorm van een verloopen veearts, die zonder dat hij het weet alle leden van de familie tegen elkaar opzet en door zijn explicaties de verwarring steeds grooter maakt, dan ls 't wel te begrij pen, dat hier meer dan voldoende materiaal is om er een kermisklucht van te fabriceeren Wij zullen van den Inhoud niet meer ver klappen, niet alleen ojr-dat men het stuk zelf meet gaan zien, maar ook omdat de dwaas heid er zoo dik cpzit en de misverstanden el kaar zoo snel opvolgen, dat ze onmogelijk na te vertellen zijn, Waar het om te doen was is in allen geval le bereikt, De toeschouwers hebben zich tra nen gelachen, vooral in de beide eerste be drijven, die verreweg het aardigste waren. Stukken als dit moeten niet te lang worden en de onwaarschijnlijke detective uit 't derde be drijf hadden wij beter kunnen missen. Na tuurlijk is dit bedrijf toch noodig om de mis verstanden op te helderen en duidelijk te ma ken, dat alle leden der familie ten slotte beste, brave menschen zijn, die elkaar alleen ver keerd hebben begrepen. Het feit, dat dit stuk voortdurend op het re- pertoir van dit gezelschap staat wij mee, nen, dat in Alkmaar reeds de 85e opvoering wordt gegeven is wel een bewijs, dat het bij het publiek in den smaak valt en dat men in dezen malaisetijd gaarne van de gelegen heid profiteert om eens een avond van gan- scher harte te kunnen lachen. Van de spelers noemen wij allereerst Joh. Klaart als Doe' Knott, de veearts. Hij was niet alleen een hoogst vermakelijke huisvriend maar had van zijn rol een type gemaakt, dat hij tot het laatst toe prachtig heeft vol gehou- den. Louis de Bree komt in dit stuk iets minder op den voorgrond doordat hij geen bepaalde creatie geeft en als de echtgenoot Jack Gay als het ware in zijn eigen costuum kan optre den. Toch gevoelt men uit zijn spel dadelijk den geroutineerden en bekwamen acteur, wiens zekerheid van optreden er toe meewerkt het publiek voortdurend in spanning te hou den en het spel vlot te doen verloopen. Na hem noemen wij gaarne mevrouw Guus Chrisoijn—Mulder als de schoonmoeder Ara belle Nagg en PhiJ la Chapelle al» haar echt genoot Noah. Het is niet gemakkelijk deze rollen te spelen zonder te overdrijven, maar het feit, dat schoonmama en haar beklagenswaardige echtgenoot tot in het laatste bedrijf steeds weer even stom-verbaasd waren over elke nieuwe complicatie, die de verwarring in dit huishouden komt vergrooten is zeker het bes te bewijs, dat zij aannemelijk «pel hebben ge leverd, Mary Dreaselhuys, Kerstie Römer, Lily Bouwmeester, Mien van Kerckhoven en de heeren Joan Remmelts en Gerard Hartkamp hebben de nog ontbrekende familieleden en bezoekers in beeld gebracht en er allen op lof felijke wijze voor gezorgd, dat het publiek vol op van deze dwaze geschiedenis heeft geno ten. Het tooneel was zeer goed verzorgd, Wij verwachten, dat dit stuk, dat door het Centraal Tooneel nog tot en met Woensdag in Het Gulden Vlies wordt gegeven, nog drie avonden volle zalen en 'n aLerdankbaarst pu bliek zal trekken. REGEERINGSCRISIS IN BOLIVIA. ««volg van het conflict niet Paraguay lö'nri i ^°'wiaansche minister van buiten- oii u za,H;n C*11** en minister van dat Gb*ro afgetreden. Men verwacht, prrnjT K^'eele kabinet zal aftreden en dat zal. *ni Salaman-ka een coalitieregering 1 INGEBRUIKNEMING van DE NED. HERV. kerk in de WIERINGER- MEER. Zaterdagmiddag werd de hervormde kerk te Slootdorp in de Wterlngermeer plechtig overgedragen tot ingebruikneming. Het kleine, doch stijlvolle gebouw, was ge heel bezet met genoodigden en verdere be langstellenden, toen de voorzitter van het Zuiderzeefonds, prof Slotetnaker de Bruine, den kansel beklom en na het uitspreken van een gebed en het voorlezen van een gedeelte uit de openbaring van Johannes de gemeente psalm 84 vers 1 liet zingen. Daarna richtte spr. zich met een woord van welkom tot de genoodigden, o.a. de vertegenwoordigers vansynode, provinciaal kerkbestuur, clas sicaal bestuur, gereformeerde kerk, r.k. kerk en vereeniging voor evangelisatie. Het gebouw werd daarna ter beschikking gesteld van het classicaal bestuur als kerke- raad en van ds Flscher als hulpprediker. Prof. Slotemaker de Bruine hield vervol gens 'n preek naar aanleidinir van de Open baringen 21:22. Daarna namen nog verschil lende sprekers het woord, waarna prof. Slotemaker de Bruine besloot met de woor den: „Moge dit gebouw worden geb.ruikt naar God's raad en tot Zijn eer. Met dankgebed en het zingen van psalm 72 werd de plechtigheid besloten. Motoren. De grasbaanraces te Alkmaar. De eerste kermiszondag van dit jaar is voor Alkmaar goed geweest. Een prachtige Zondag, zonder dreigende luchten, zoneter een hittegolf; kortom, een uitgelezen dag. Was het wonder, dat de V. V. V. Alcmaria lachte? Zij had ook au weer motorraces geor ganiseerd en kon tevreden zijn. Een groot aantal renners (feitelijk ontbraken slechts v. Hamersveld en de Haarlemsche de Ridder, die naar Italië zijn voor de zes-daagsche) Vat wil jf nog meer? een snelle baan en veel publiek. Wat Wij zullen hier deze keer niet uitvoerig stil staan bij de drukte. Men kent dat. En men weet, hoe gezellig dat allemaal is. Maar inplaats daarvan moeten wij het eens over de baan zelf hebben. Goed geteld, zijn er elf valpartijen geweest. Waaraan lag dat? Het spreekt vanzelf, dat de meesten de schuld aan de baan zullen geven. Men zij echter even voorzichtig met zijn oordeelt Want Inderdaad, de baan was niet heelemaal in orde, doch er mankeerde heel weinig aan. Er waren enkele zachte plekken en die eischten de noodige voorzichtigheid, Maar als we ons niet vergissen, is alleen Oosterbsan de dupe geworden van d" baan. En de rest dz zal men vragen. Kijk, wanneer v/e op 't oogenblik nog eens nagaan, wie de gevallen rijders waren, dan zijn we meer en meer geneigd, om de schuld niet op de baan te schuiven, maar op het hersenslooze rijden der renners. Wanneer men zijn motor niet meer in de macht heeft, moeten er ongelukken gebeuren. Een goed rijder zal niet uit de baan vliegen. Een goed ruder weet, wat hij en wat zijn motor kan want het is lypeerend, dat een v. d. Pluijra, een Jan Rijk, een Moejes, enz. enz. zeer vast reden en geen enkel oogenblik in gevaar kwamen. Zij kunnen rijden en kunnen natuur lijk wel eens een ongeluk krijgen, doch dat blijft een uitzondering. Het wil ons voorkomen, dat de promotie erg gemakkelijk is. Rijders als Moeke en Bos- ma bijvoorbeeld zijn nog niet 100 seni ores, al hebben ze snelle motoren. En bij de nieuwelingen is het al even zoo. Zij hebben niet steeds hu» motor in hun macht. Zou het wellicht niet wenschelijk zijn, om in de nieuweiingenklasse de 500 c.M3. klasse uit te schakelen? Enfin, er waren elf valpartijen. En zij zijn over 't algemeen best afgeloopen Een paar schrammen, een spiertje gescheurd, enz. En al is er dan ook een haar het ziekenhuis overgebracht, de man zal vandaag of morgen wel weer huiswaarts keeren, want de hersen schudding bleek van zeer lichten graad te zijn o Is de motorsport gevaarlijk? Och men kan daar verschillend over oordeeien. Wij van ons vinden deze races niets gevaarlijker dan de TT-, niets gevaarlijker dan vliegen. Maar dan moet men verzekerd zijn van goede rijders en een goede baan. Een goede baan hebben wij hier in Alkmaar. Wij zou den haast willen zeggen: de baan is te goed. Dat klinkt gek, niet waar? Maaronze baan heeft mooie bochten en effectvrije rechte einde. Deze maken, dat er snel gereden kan worden. En juist door dat snelle rijden vallen de enkele zwakke plekjes duidelijker op. Wan neer men de Alkm. baan vergelijkt met de andere in ons land, dan is deze wellicht de beste en ook de snelste. Dat is natuurlijk een complimentje voor Alkmaar, al mag dan ook geëischt worden, dat de baan heelemaal in orde is. Er mag geer. enkele zwakke plaats zijn. o Over de races zelf zullen we deze keer niet veel schrijven. Er werd goed gereden in de verschillende klassen. En heel dikwijls was de spanning zoo groot, dat ieder zich rekte om de beslissing te zien. En die beslissingen vielen soms op de eindstreep. We laten hier de wedstrijden volgen: Nieuwelingen lol 250 c,M3 1ste serie. Aan den start verschijnen G A Dupont, Alkmaar (Ariel), N. G. Zijp, Krommenie (Ariel) en P. J. Meijer, den Haag (Ariel). De start is goed en Dupont trekt er dade lijk tusschen uit. Zonder strijd gaat het de zes ronden door en Dupont wint met een halve baan voorsprong. 1. Dupont, 3 mm. 8 1/5 sec.; 2. Meijer, 3 min. 21 2/5; 3. Zijp, 3 min. 22- 2de serie. Aan den start verschijnen J. A. Roos, Hoorn (Ariel), C. Haring, Amstei- dam (Motosacoche) en F. Visser, Maasland (Ariel)- Een kalme race, waarbij Haring na 100 M. reeds van het toonee verdwijnt. De twee an deren blijven vlak bi elkaar met Roos op de eerste plaats. In de aatste ronde een ver- woede aanval van Visser doch Roos blijft eerste! 1. Roos, 3 min. 27 4/5 sec.; 2. Visser 3 min. 28 sec. In de finale komen dus: Dupont, Roos en Meijer als snelste tweede. Dupont laat lang op zich wachten en is bij de start derde. Hij rent echter in één rush alles voorbij en loopt dan ver uit. Een kort duel tusschen de beide anderen beslist, dat Meijer tweede wordt. 1, Dupont, 3 min. 15 sec.; 2. Meijer, 3 min. 19 4/5 sec.; 3. Roos, 3 min. 24 1/5 sec Nieuwelingen 251—350 c.M3. De drie Ingeschrevenen, J. J. Rompelman, Heerlen (Raleigh), P. J. W. v. Aartsen, Amsterdam (Indian) en L. v. d. As, den Haag (Royal Enf.) komen zonder serie, races in de finale. Het wordt in het begin een hard gevecht, doch al heel gauw loopt Rompelman uit. Van strijd is dan geen sprake meer. De uitslag ls: 1 Rompelman, 3.19 sec.; 2 v. Aartsen 3.26 2/5 sec.3. v. d. As 3.30 3/5. Nieuwelingen 351—500 c.M3. 1ste serie. Aan den start komen K. Nottel man, St. Maarten (Ariel) en J. de Goey, Alkmaar (Ariel). Slechts twee rijders! En Nottelman ver geet zijn benzinekraan open te zetten, waar door hü een halve ronde verliest! Dan gaat het echter beter, en terwijl de Goey in Foer- tempo rijdt, haalt Nottelman op en valt in de laatste ronden de Goey nog aan. Tevergeefs echter, de Goey wint met een paar meters verschil. 1. de Goey 3 min. 22 1/5; 2. Nottelman 3 min. 23 3/5. 2de serie. Aan den start komen A. Raams, Dordrecht (Norton), J. de Boer, Hoorn (Ariel) en L. W. v. d. Waard, IJmuiden (Ariel). Een taaie race, slechts opgeluisterd door Raams, die op de grasbaan niet thuis hoort en zeer komisch rijdt. 1. De Boer 3 min. 6 2/5 sec.; 2. v. d Waard 3 min. 10 4/5 sec.; 3. Raams 3 min. 40 2/5 sec. In de finale komen dus De Goey, de Boer en v. d. Waard als snelste tweede. Spoedig blijkt, dat v. d. Waard de sterkste is. Hij loopt ver uit. De beide anderen geven elkaar niets toe. Angstwekkend schieten bei den hoog door de bochten, totdat In de Zuid bocht de Boer valt. De Goey kan niet meer ontwijken en 'n botsing volgt. Het blijkt, dat de Boer een kleine kersenscnudding heeft op- geloopen. De uitslag is: 1. v. d. Waard. 'Juniores tot 250 c.M3. De vier ingeschrevenen A. Poldervaart, den Haag (Ariel), J, Teeken, Krommenie (Ariel), J, Ludeke, Heiloo (Ariel) en R. J W. Koster, Amsterdam (Rudge) rijden di rect de finale. Na twee ronden is de strijd eigenlijk al ge streden. Weliswaar blijven Poldervaart cn Ludeke vlak achter elkaar, doch de afstand t. o. v, de anderen is vrij groot. In goeden stijl rijden beide renners bun rondjes en de uitslag luidt: 1. Poldervaart 3.11 sec.; 2. Ludeke 3.12 4/5 sec.; 3. Koster 3.15 3/5 sec.; 4. Tee ken (geen tijd). Juniores 251—350 c.M3. lste serie. Aan den start verschijnen Kaf- ser, den Haag (Velocette), E. W. Pollé, IJmuiden (Ariel) en J. Westerop, den Haag (Velocette). Na een valsche start gaat het drietal goed weg. Kayser, voor 't eerst als junior rijden de, blijft in de achterhoede doch de twee an deren vechten hard. Zes ronden lang kleven ze aan elkaar en houden de spanning er in. In de laatste bocht passeert Pollé zijn con- eourrent zeer tactisch en wint onder enthou siast aplpaus van het publiek. 1. Pollé 3 min. 5 2/5 sec.; 2. Westerop 3 min. 6 sec,: 3. Kayser 3 min. 11 sec. 2de serie. Aan den sart verschijnen J. Ste dehouder, Rotterdam (Norton), L. Rehorst, den Haag (Royal Enf Rehorst begint slecht en verliest daardoor terrein. Als zijn motor echter dan goed func- tionneert, loopt hij snel in en er ontstaat een aadrige strijd, Pas op 't laatste moment is Stedehouder zeker van de eerste plaats. En dan plotseling maakt Rehorst een duikeling. Hij remt te snel en valt met den motor. Per brancard wordt hij weggebracht; doch hij blijkt er nog goed af te komen. 1. Stedehouder 3.07 2/5 sec.; 2. Rehorst 3.08 sec. In de finale komen dus Pollé, Stedehouder en Westerop als snelste tweede. Een flinke wedstrijd. Het drietal blijft vlak bij elkaar en vecht hard, Na een spannen den wedstrijd wint Westerop met klein ver schil. De tweede plaats wordt pas op het al lerlaatste oogenblik beslist. 1. Westerop 3.03 4/5 sec.; 2, Pollé 3.05 1/5 sec.; 3. Stedehouder 3.05 2/5 sec. Juniores 351—500 e.M3. lste serie. Aan den start verschijnen G- W. de Graaf, Julianadorp (Ariel), J. Wind, Amersfoort (Eysink) en G, A. v. Dalsum, Rotterdam (Motosacoche). Een snelle start, die veel belooft. Jammer, dat Wind in de Zuidelijke bocht slipt en valt. Weliswaar rijdt hij weer later verder, doch van strijd is geen sprake meer. v. Dalsum is de sterkste, hoewel de Graaf toont, het rij den nog lang niet verleerd te zijn. 1. v. Dalsum, 3.08 sec; 2. De Graaf 3.09 2/5 sec.; 3. Wind 4 05 3/5 sec. 2de 6erie. Aan den start verschijnen J. Moejes, Heerhugowaard (Ariel), Th, v. La- tum, Alkmaar (Ariel) en Ph. J. de Vries, Amsterdam (Douglas). Een mooie strijd ontstaat tusschen Moejes en v. Latum; eenige ronden lang duurt het, maar Moejes rijdt ongekend goed en beslis! het duel in zijn voordeel, v. Latum zakte af en telt verder niet meer mee. Zijn versnel lingsbak raakte defect. 1. Moejes 3.18 4/5 sec.; 2. de Vries 3.22 4/5 sec.; 3, v. Latum (ver). In de finale komen dus v. Dalsum, Moejes en de Graaf alg snelste tweede. Nu blijkt, dat de Graaf toch nog let» mist. Tegen het goede rijden van V. Dalsum en Moejes is hij niet opgewassen. Deze twee vechten hard en Moejes vooral rijdt In fraai- en stijl, Hij wordt een uitstekend tweede. 1. v- Dalsum 3.05 sec.; 2. Moejes 3.05 4/5 sec.; 3- de Graaf 3.17 sec. Seniores 251—350 c.M3. lste serie. Aan den start verschijnen N. Kuyper, Rotterdam (Chater Lea), H. W. Beverdam, Heemstede (Royal Enf P. Oo» terbaan, den Haag (Velocette) en J, Bo* man, den Haag (Velocette). Een spannende strijd ontstaat tusschen Beverdam, Bosman en Kuyper, Oosterbaan leidt direct en gaat rustig zijn gang, doch Kuyper, die 4de lag, wil een betere plaats en vecht hard. Na 3 ronden gebeurt het. Kuyper valt aan en na een lang en fel duel verovert hij de tweede plaats. Van allen een zeer mooie racet 1. Oosterbaan 3.01 3/5 sec.: 2. Kuyper 3.02 3/5 sec.; 3. Beverdam 3.04 sec. 4. Bos man 3.06 3/5 sec. 2de serie. Aan den start verschijnen G. v. Pelt, Spijkenisse (H. D.), M. v. d. Berg, den Haag (Rudgc) cn Jac. Al, den Haag (Royal Enf.) v. Pelt, die er dadelijk tusschen uit trekt, verliest in de 3de ronde zijn ketting en va't dus uit. Jac. Al en v. d. Berg rijden verder. Een gevecht ontstaat tot de laatste meters Voor de tribune liggen beiden gelijk, doch Al wint nog net 1. Jac. Al 3.10 4/5 sec.; 2. v. d. Berg 3.11 sec 3de serie. Aan den start verschijnen L. F, Breeman, Rotterdam (F. N.), A. Hartman- Amsterdam (Motosacoche) en O. Moeke. Heemstede (B. S. A.) Moeke verrast iedereen met een besten wed strijd. Zijn B. S A. is razend snel en hij is in deze serie absoluut de sterkste. Hartman zorgt voor de tweede plaats, wat voldoende is. 1. Moeke 2.592/5 sec.; 2. Hartman 3.05 3/5 sec.; 3. Breeman 3 min. 16 2/5 sec. Er zouden in deze klasse twee halve eind* strijden worden verreden. In beide maakten valpartijen einde aan de races' Jammer, want beide races waren zeer goed en er werd snel gereden. In de eerste race viel Oosterbaan en ont* wrichte zijn schouder. In de tweede race raakte Kuijper zijn stuur kwijt en viel ook. Met een gescheurde spier kwam hij er af. In plaats nu van overrijden komen de overblijvenden direct in de finale. Aan den start komen dus Hartman, Jac. Al, Moeke, Beverman en v. d. Berg. 't Wordt een zeer snelle race. Alles blijft bij elkaar tot de vijfde ronde. Dan valt Moe* ke, doch in een snel tempo staat hij weer op, rijdt verder en komt waarachtig nog voor Hartman binnen. Een mooie strijd! 1. Beverdam 3 min.; 2 Jac. Al 3 min, 2 3/5 sec.; 3. v. d Berg 3 min. 4 3/5 sec.; 4. Moeke 3 min. 11 4/5 sec.; 5. Hartman Seniores 351—500 c.M3. lste serie. Aan den start verschijnen J. FT, Rijk, den Haag (Ariel), A. R. K. v. d. Pluijm, Rotterdam (Norton), J. C Houtop. Utrecht (Eysink) en J. de Ridder, Alkmaar (Ariel). Geheel Alkmaar is benieuwd naar den nieuwen senior de Ridder. Deze rijdt als een duivel en blijkt waarachjig al dadelijk de grootste concurrent van v. d. Pluym te zijn. Lang leidt de Ridder, maar v. d. Pluym kan hij toch niet houden. Na een gevecht van vier ronden verovert de Nortonman den kop en wint. En passant maakt hij een rondje van 83.16 K.M.! 1. v. d. Pluym 2.56 3/5 sec.; 2. De Ridder 2.57 1/5 sec.; 3. Rijk 2.58 sec.; 4. Houtop 3.02 1/5 sec 2de serie. Aan den start verschijnen G. J. v. Dijk, Amsterdam (Lady), Jac. Schot, Am sterdam (Ariel), G. de Jong, den Haag (Royal Enf.) en A. v, Wingerden, Dordrecht (Royal Enf.) Ook deze race wordt snel. v. Dijk rijdt wat hij kan, doch ziet vooral in v. Wingerden een gevaarlijke concurrent. In de derde ron de leidt v. Dijk en even later schuift Schot en ligt tegen den grond. Hij mag vqfder loopen v. Wingerden, die tweede is, komt op 't laatste moment nog opzetten en verrast v. Dijk volkomen in de laatste bocht. Hij wint even voor de anderen. 1, v. Wingerden 2.58 4/5 sec.; 2. v. Dijk 3.00 1/5 sec,; 3. de Jong 3.01 2/5 sec. In de finale komen dus v. d. Pluym, v. Wingerden, v. Dijk en de Ridder. 't Gaat zeer hard^v. d. Pluym zet er da delijk alles op en neemt de leiding, v. Win gerden volgt hem, doch bijna naast hem lig gen de Ridder en v. Dijk. Het stelletje rijdt als 't ware in een kluwen. De spanning stijgt voortdurend en pas op het laatste oogenblik valt de beslissing, de Ridder zet alles open en wringt zich op de tweede plaats. Een knap gereden wedstrijd! 1. v. d- Pluym 2.56 3/5 sec.; 2. de Riddet 2.57 sec.; 3. v. Wingerden 2-57 1/5 sec.; 4. x. Dijk. Langebaan-wedstrljd seniores tot 350 c.M3. Een massa-start van 7 deelnemers! Het zijn v. d. Berg, Beverdam, Breeman, Hart man, Jac. Al, Bosman en Moeke. 't Gaat heel hard direct, doch nog voor de eerste ronde geëindigd ia, wordt er gestopt. Moeke slipt in de Zuidbocht en valt. Bos man, vlak achter hem, kan niet ontwijken en valt ook, Moeke meesleurend, 't Loopt echter weer goed af met allebei. Opnieuw wordt er gestart zonder deze twee renners. 't Gaat nu kalmer, doch de spanning blijft groot, omdat alles bij elkaar blijft. De drie leiders liggen zelfs in de laatste bocht nog naast elkaar. Tenslotte wordt op de eindstreep de strijd beslist. De uitslag ls: 1. Beverdam 6 min. 26 1/5 sec.; 2. Hartman 6 min. 26 2/5 sec.; 3. Jac Al o min. 26 3/5 sec.; 4. v. d. Berg 6 min; 38 sec.; 5. Breeman 6 min. 49 2/5 sec. Langebaan-wedstrijd seniores tot 500 c.M3. Een oorverdoovend lawaai ontstaat, als de heeren met de grootste snelheden aan den start verschijnen. De machtige motoren den deren over het terrein. De spanning stijgt. Het duurt vrij lang, voordat de startvlag valt. Dan stuiven ze voort, de groote gras- baanhelden. Het zijn Rijk, v- Dijk, v. d. Pluym, G. de Jong, Houtop, onze Alkmaar* sche de Ridder en v. Wingerden. Er wordt al dadelijk in twee groepen gere den. In de eerste groep leidt v. d. Pluym, de Ridder heeft een slechte start en raakt daar door achter. v, d, Pluym rijdt als een duivel cn na 8 ronden is hij reeds een halve ronde voor. Na een keurige race is de uitslag als volgt; 1. v. d. Pluym 5 min. 58 3/5 sec.; 2. v. Wingerden 6 min. 00 1/5 sec.; 3. Rijk 6 min. 2 2/5 sec.; 4. de Ridder 6 min. 17 2/5 sec.; 5. de Jong 6 min. 7 4/5 sec.; 6. v. Dijk; 7. Houtop. HET EINDE VAN DE EUROPA RONDVLUCHT. De slotrace in den Europarondvlucht is gister in Staaken begonnen, waar om 15 uur 15 als eerste de Pool Zwirko gestart was, spoedig door de anderen gevolgd. De spanning onder het talrijke publiek, dat Over den stand van de race door middel van luidsprekers op de hoogte gehouden werd was buitengewoon groot. Als eerste kwam ten slotte om 16 uur 43 de Pool Zwirko binnen, op den voet gevolgd door Morzik. Als derde kwam Poss binnen, iets later gevolgd door den Zwitser Fretz. Vqlgens de puntentelling werd Zwirko 1, Poss 2, Morzik 3, Stein 4, rretz 5.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7