Werkster Gevraagd nut Meisje BEKENDMAKING. JUoowcioal 'ïlieuws £oatste AecicfUm JcKMeet £aad=w jfcfieepstijdingm Jiackt&ecichtw Adoedmüëa c. feuctehnt. Modlsle. Huishoudster wielrijder onder auto Moor kleine tuinen. egmondbinnen. oudkarspel. stoomvaartlijnen. B.z.a. net Meisje De Vereenigde Loonploegeri van den geheelen Langendijk, Koedijk en St. Pancras maken bekend, dat voortaan uitslui tend a contant wordt geploegd DE LOONPLOEGERS. Te koop of te huur solied gebouwde Burgerwoonhuizen. Bovenwoning, 1 r.isteravond te ongeveer kwart over tien a od den Helderscheweg ter hoogte van *er? aarmanslaan een wielrijder, komende j- richting Alkmaar en fietsende naar door een hem tegemoet komenden m aangereden. De fietser, de 63-jarige 1 Leewater uit Koedijk, reed links van den #<Ten werd door den auto zoodanig gegre- n dat hij een zware hoofdwonde bekwam f) man is per ziekenauto naar het stadszie ipnhuis vervoerd. Naar wij vernemen geeft de toestand van J, patiënt gelukkig geen zorg en is hij er betrekkelijk goed afgekomen. Den chauffeur van den auto treft geen schuld. Planten, scheuren en verplanten. pij het schrijven van dit artikeltje is de temperatuur koeler en het weer vochtig. Het <SuVt dat de hittcperiode voorbij is. We kun- dientengevolge weer planten en verplan' jL »at tijdens de warme dagen welke achter om HëSen zeer bezwaarlijk was. Toch is er _.ftr heel wat te planten en te verplanten, in zonderheid voor en in onze bloementuin. De onlangs gezaaide Myosotis of vergeetme- nietjes planten we nu uit op bedden waarop ze een afstand van 10 c.M. bekomen. De ge zaaide viooltjes worden verspeend, voorloopig in een bak zonder glasbedekking, op een af stand van 4 tot 5 c.M. Zoodra ze elkander gaan raken, verplanten we ze nogmaals op |rooteren afstand. De overblijvende Viola cornuta variëteiten, welke nu zijn uitgebloeid, kunnen worden gescheurd, waarbij we ze voorloopig op een goed bewerkt rabat of in een bak uitplanten. De in Mei of begin Juni gezaaide tweejarige planten als Campanula medium, Agrostemma coronaria, Dianthus barbauts of duizendschoonen, Alyssum saxa tic en andere moeten nu worden verspeend o j verplant. Het is van veel belang dat deze planten voor den winter nog zoo krachtig mo gelijk worden; ze komen dan beter den winter door en zullen een volgend jaar rijker bloeien. Het is nu ook een zeer geschikte tijd voor het verplanten en scheuren van tal van Irissoor' ten. Indien dit thans gebeurd, zullen ze hier van het minst tel ijden hebben. Wanneer we het al niet in den voorzomer gedaan hebben kunnen ook de mosachtige Saxifragasoorten door scheuren worden vermenigvuldigd, als ook roegbloeiende Primulasoorten, Astei alpinus, Aubrietia en tal van andere rots plantjes. Bij al dit scheuren en verplanten denken we er wel aan, dat na een dergelijke behandeling de plantjes tegen mogelijke scherpe zonneschijn moeten worden be schermd. Dit is vooral noodig voor Saxifraga en Aubietia. Ook zal het bij droog weer noo dig zijn de pas behandelde planten een o tweemaal daags te besproeien. Intusschen zijn er ook andere werkzaamheden in onze bloementuin te verrichten. Snij vooral tijdig alle uitgebloeide Dahliabloemen weg om te voorkomen dat de planten door zaadvorming te veel lijden. Bind tijdig uw Herfstasters, Solidago, Helenium, udbeckia en andere hooggroeiende herfstbloeiers aan voldoend stevige stokken, opdat een winderige dag uw bloementuin niet verandert in een chaos. KAMERS VAN CRISIS-PACHTZAKEN. Bij Kon. besluit van 18 dezer zijn benoemc tot deskundig bijzitter in de kamer van crisis-pachtzaken van het kantongerecht te: Alkmaar. 1. D. de Boer Dzn., te Stompe- toren, en tot zijn plaatsvervangers: a. Hiibr Klaver, Westdijk, Alkmaar, en b. P. Spaan Kzn., te Stompetoren; 2. A. Quant, te Heer- Hugowaard Zuid, en tot zijn plaatsvervan gers: a. J. Wagenaar Czn. te Sint-Pancras, en b. C. Timmerman, te Broek op Langendijk; Schagen. 1 J. Blaauboer, Nes. Schagen, en tot zijn plaatsvervangers: -s. P. Blaauboer Gzn., te Kolhorn, en b. L. Doekes, te Dirks- horn; 2. H. K. Koster, te Wieringerwaard, en tot zijn plaatsvervangers: a. D. P. Tim merman, te Schagen, en b. A. Dekker, Waar land, Harenkarspel; Den Helder. 1 P. Verver, Julianadorp, en tot zijn plaatsvervangers: a. J. Hoogschagen. Koegras, en b. ir. M. D. Dijt, te Eierland (Texel); 2. Jb. J. Verfaille, Den Helder, en tot zijn plaatsvervangers: a. C. J. Maters, te Koegras, en b. O. Leber, Eierland (Texel); Hoorn. 1. A. Zwaan Jr., te Enkhuizen, «n tot zijn plaatsvervangers: a. P. Stapel, te Hoogkarspel, en b. P. Kollis, te Berkhout; 2. C Broersen, te Lutjebroek, en tot zijn plaatsvervangers: a. J. Commandeur, te wognum, en b. W. Clay Jbz., te Berkhout; Medembük. 1. P. Oudt, te Sybekarspel, en jot zijn plaatsvervangers: a. N Dekker, te Gbdam, en b. L. Clas, te Hoogwoud; 2. KI. Kuiper, te Oostwoud, en tot zijn plaats vervangers: a- Jacob Kooiman Pznte An dijk. en b. H- J. Avis, te Midwoud; Zaandam. 1. Jac. Kamper, te Zaandam, en tot zijn plaatsvervangers: a. H. Brinkman Jzn., te Zaandam, en b. K. Feeke, te Kromme- 2. G. Haremaker, Koog-Zaandijk, en tot zijn plaatsvervangers: a. H. Reyne Hzn., te Krommeniedijk, en b. P. K Jongejan, te As sendelft; Purmerend. 1. K. Zijp Hzn te Beemster, sn tot zijn plaatsvervangers: a. C. Ubbeis, te •Monnikendam, en b. J. Th. Droog, te Beem- 'fU 2. A. de Wit, te Oosthuizen, en tot zijn Plaatsvervangers: a. D. Nobel Jr., Midden - eemster, en b. P. Hoek Spaans, te Beemster. WATERSCHAPPEN. Bij Kon. besluit is benoemd met ingang van T eersten Zaterdag in October tot heem- j.' vao d«n polder Oostzaa» de heer G. Gzn. te Zaandam. n Collecte. nen i erk00P van bloempjes voor Herwon- Menskracht bracht alhier 27,63 op. 7ai Bloembollencultuur. Sloemh^i ag^vond vergaderde de afdeeling ttopiiian l pUUuur Egmondbinnen in café *""*0 te Eemond aan den Hoef. na- Aanwezig waren IV leden van de 43. Door de crisis waren eenige opgehouden lid ie z n. Voorzitter was de heer de Waard. Van den heer F. Valkering was een schrij ven binnengekomen, meldende dat hij als se cretaris der afdeeling bedankte; in zijn plaats werd gekozen de heer C. Baltus Cz. Tot com missaris werd benoemd de heer J. Hopman te Egmond aan Zee. Het voorstel Sassenheim werd voorgelezen. eveneens de toelichting daarop, het voorstel had geen instemming, zoodat het met bijna algemeene stemmen werd afgekeurd. Als afgevaardigden naar Haarlem voor de algemeene vergadering werden aangewe zen de heeren J. de Waard en S. Zuurbier. Tenslotte dankte de voorzitter den aftre denden secretaris voor hetgeen hij voor de afdeeling had gedaan. Een spoedvergadering is door een 30-tal tuinbouwers aangevraagd bij de tuinbouw- vereen. „De Eendracht" ter bespreking van den noodtoestand in den land- en tuinbouw. Ongecorrigeerd. VERKEERSONGEVALLEN. Onvoorzichtig uil een auto ge sprongen. De schoolkinderen van de Ohristelijke nationale school, uit Ouderkerk aan den Amstel, waren vanochtend met autobussen naar Amstelveen gegaan, om aldaar een aubade te brengen ter eeie van den verjaar dag van de koningin. Toen de auto's weer waren teruggekeerd en de kinderen weer uit stapten, sprong een van hen, de 9-jarige Abraham Lens, uit den auto juist toen een auto uit de richting Ouderkerk passeerde. Het knaapje werd gegrepen en in hoogst ernstigen toestand naar het O. L. Vrouwe gasthuis te Amsterdam vervoerd. Hedenochtend reed de geneesheer en kunst schilder dr. H. Wiersma met zijn open wagen met groote snelheid over den Nattenweg, van Deurne naar Liesel (N.-B.), op welken weg de auto kwam te slippen. Hij tolde eenige malen rond, kantelde om en kwam onderstboven in een sloot terecht. De be stuurder werd door de voorruit uit den wa gen geslingerd en kwam bloedend in de sloot terecht. Hij was bewusteloos. Het slachtoffer is naar zijn woonhuis overge bracht.. Zijn toestand is vrij ernstig. Hij heeft een ernstige hoofdwonde en inwendige frac turen bekomen. Stuurwiel gebroken; vrachtauto met 15 personen van een dijk ge vallen. Hedenmiddag is te Gorinchem een vracht auto uit Rotterdam nabij de stad van den Dordtschen dijk gereden. De chauffeur M. K. heeft verklaard dat zijn stuurwiel afbrak en hij daardoor de macht over den auto ver loor. In den auto bevond zich een gezelschap van 15 personen uit Rotterdam, dat voorne mens was op genoegelijke wijze een dag ir. Gorkum door te brengen. Een der inzitten den, een juffrouw uit Rotterdam, werd vrij ernstig aan haar linkervoet gewond en is naar het ziekenhuis te Gorkum overgebracht. De overige inzittenden kwamen er met eeni ge schrammen af. De politie stelt een onder zoek in en heeft den auto in beslag genomen. VIERING KONINGINNE-VERJAARDAG. Te Amsterdam. De koninginnedag is te Amsterdam om 9 uur ingeluid met koraalmuziek van het plat form der Nieuwe Kerk. Muziekcorpsen maak ten marschen door de stad en groepen kinde ren trokken in optocht naar de speelterrei nen. In het Stadion zijn groote feesten. Er werd druk Oranje gedragen. Te Kaapstad. Op uitnoodiging van de Afrikaansche radio- omroep te Kaapstad heeft de Nederlandsche consul aldaar, de heer G. P. Luden, ter gele genheid van den verjaardag van de koningin een feestrede voor de radio gehouden, waar in hij in het Nederlandsen zijn landgenooten in Zuid-Afrika in wanne bewoordingen op wekte tot het betoonen van onderling saam- hoorigheidsgevoel en aanhankelijkheid jegens het vaderland. Onder leiding van een bijzon dere feestcommissie van te Kaapstad geves tigde Nederlanders werd avonds een opge wekte bijeenkomst gehouden. HET CONFLICT IN DE KOOPVAARDIJ. Oeen voldoende monstering,. Vanmorgen is opnieuw de gelegenheid opengesteld tot monstering voor de vracht schepen Vereus en Pluto van de K.N.S.M., welke schepen vandaag uit Amsterdam moesten vertrekken. Naar wij vernemen, is ook thans voor deze monstering vrijwel nie mand opgekomen. Eveneens was dit het ge val ten aanzien van het s.s. Ariadne van de zelfde Mij. ZIJN ZWAGER DOODGESTOKEN. Te Rotterdam heeft hedenmorgen een familietwist een bloedig einde genomen. De 39-jarige H W., koopman van be roep, he6ft den 41-jarigen G. B. Helder, zeeman, wonende in de Rotterdamsche straat, met een dolk doodgestoken. Al geruimen tijd bestaat er tusschen de beide families een oneenigheid. De beide mannen zijn zwagers, de resp. vrouwen zusters. Vanmorgen omstreeks 10 uur ontmoette nde mannen elkaar in de Rotterdamsche straat. Er ontstond een korte woordenwisseling, waarbij H. den ander .schijnt te hebben gesard. Deze is daarop in woede ontstoken, haalde plot seling een dolk uit zijn zak te voorschijn en stak daarmede naar zijn zwager. Deze werd in de hartstreek getroffen en as vrijwel onmiddellijk dood. De dader _j daarop weggeloopen, maar korten tijd later heeft hij zich bij de politie aange- .meld. Hij heeft een volledige bekentenis afgelegd en is in het bureau Meermans straat opgesloten. Het lijk van den ver- slagene is naar het ziekenhuis aan den Gooi singel overgebracht DE „DIETSCHE SPELERS" WEER THUIS. Met het mailschip „Cottica" van de Ko ninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij is gister in den namiddag het groot ste deel van het gezelschap „De Dietsche Spelers", dat onder leiding van Willem van der Veer een tournée door West-Indië heeft gemaakt, in de hoofdstad teruggekeerd. ZIEKTEBESTRIJDING IN DE GLADIOLEN. De Plantenziektenkundige Dienst vestigt de aandacht van Gladiolenkweekers er op, dat het noodig is thans alle Gladiolenplan- ten, die duidelijk ziekteverschijnselen in het loof vertoonen, te verwijderen en te vernieti gen. Verder wordt aangeraden het gewas vroeg te rooien, daar ent een zeer gunstigen invloed uitoefent op den gezondheidstoestand der geoogste knollen. Ter gezondmaking van het gewas zijn de beide hierboven genoemde maatregelen zeer noodig en op algemeene toepassing moet worden aangedrongen. Een kleinere oogst gezondere knollen heeft een veel grootere waarde dan een groote oogst, waarvan alle knollen in meerdere of mindere mate door ziekten zijn aangetast. HOOOER INVOERRECHT OP KOMKOMMERS IN DUITSCHLAND. Duitschland, onze voornaamste afnemer van komkommers, heeft besloten, het invoer recht op dit product gedurende het tijdvak 16 Sqpt.—15 April te verhoogen van 10 op 35 Mark per 100 Kg. STOMPETOREN. Dinsdagmorgen werd op de boerderij „De Drie Koningshoofden" van den heer J. Poscd een voorkeuring gehouden door de fokveree- niging „Stompetoren". Er waren ongeveer 40 dieren aanwezig. Hiervoor was flinke publie ke belangstelling, o.a. waren aanwezig de heer ir. H. Wibbens, hoofdinspecteur van het N.R.S. en een gezelschap dat op excursie was uit Zuid-Holland. Het resultaat der keuring was, dat de fok- vereeniging op de a.s. landbouwtentoonstel ling te Alkmaar zal uitkomen met 3 groepen ink< groep verschijnen en 3 eigenaars met een groep eigen gefokt vee. pinken, 2 groepen vaarzen, 1. groep twenters en 1 groep oudere koeien, terwijl 1 fokstier zal GEWESTELIJKE VAKCENTRALE IN NOORDHOLLAND. Ter medewerking bij de uitvoering der Crisisvarkenswet 1932 is door de Hollandsche Maatschappij van Land bouw, de R. K. diocesane Land- en Tuin- botrwbond en de Christelijke Boeren- en Tuindersbond in Nederland, opgericht de vereeniging: Gewestelijke Varkens- centrale Noordholland; het kantoor der vereeniging is gevestigd in het Land- bouwhuis aan het Kerkplein te Alkmaar Door het bestuur zijn in 32 districten plaatselijke commissies aangewezen waarin zooveel mogelijk de drie boven genoemde landbouworganisaties zijn vertegenwoordigd. De plaatselijke com missie maakt een aanbeveling op van personen, die belast kunnen worden met het merken der varkens; uit deze aanbeveling wordt zoo mogelijk door het bestuur der Gewestelijke Varkens centrale voor ieder district een merker benoemd. In de maand September zullen bij hen, die zich als leden hebben opgege ven, door dezen merker, in tegenwoor digheid van den secretaris of een lid van de plaatselijke commissie, de var kens gemerkt worden en de inventari satie opgemaakt worden; dit werk zal met 1 October gereed moeten zijn, waar na slechts de jonge biggen worden ge merkt. Met ingang van 1 October wordt ech ter ook de productie geregeld en mag men niet meer biggen fokken dan door de plaatselijke commissie voor iederen varkenshouder is vastgesteld. Fokt men meer biggen, dan moet daarvoor 5. per stuk worden betaald. De varkenshouders worden in hun eigen belang aangeraden zich als lid van de Gewestelijke Varkenscentrale op te geven, aangezien het strafbaar zal zijn ongemerkte varkens te houden en tevens, omdat zij voor de ongemerkte dieren geen afzetgebied zullen vinden. Betreffende de werkwijze van de plaatselijke commissie nog het volgende: Het merken geschiedt met het merk van de centrale, plus de letters, waarmee het district wordt aangeduid. Gemerkt worden alle dieren, met uitzondering van hoogdragende zeugen en varkens, lijdende aan besmettelijke ziekten of vertoevende op erven, waar besmettelij ke ziekten heerschen. Deze dieren worden later gemerkt, doch reeds deze maand geïnventariseerd. Wanneer de varkenshouder zulks verlangt, is de biggenmerker verplicht zijn materiaal te ontsmetten; de biggenhouder moet echter zorgen voor het onisinettingsmateriaal. Ten behoeve van het vlot verloop van het merken, zijn de leden verplicht alle moge lijke medewerking te verkenen en te zorgen, dat de dieren op het aangegeven tijdstip op stal staan. Bij varkenshouders met niet meer dan twee varkens wordt gevraagd, of een der varkens voor huisslachting bestemd is. Dat toetreding tot de Varkenscentrale van groot belang is behoeft geen betoog, daar het na een nader te bepalen datum verboden zal zijn varkens te houden, die niet van het merk zijn voorzien. De kosten van het merken in de maand September zullen lager zijn dan die van de later aan te brengen biggenme.ken, omdat in September alle varkens gemerkt moeten wor den en van deze heffing geen omslag aan den Regeeringscommissaris verschuldigd is; de kosten van het merk zijn 20 cent per dier met ingang van 1 October wordt dit 25 cent. De plaatselijke commissie doet aan de cen trale mededeeling van het aantal uitgegeven merken en van de driemaandeüjksche en jaar- lijksche inventarisatie. Voor het district Alkmaar (Oudorp, Heer hugowaard, Koedijk, St. Pancras, Broek op Langendijk, Oudkarspel, Noord- en Zuki- scharwoude) hebben zitting in de plaatse lijke commissie de heeren W. Klaver, Heilooër- diik, Alkmaar; C. Kuiper, Heerbugowaard, A. Schuur, St- Paucras. Voor het district Schoorl (Bergen, Eg- mond aan Zee, Egmond-Binnen en Heiloo): P. Frans Jr., Heiloo, Th. Straathof, Egmond- Binnen, H. Polle. Schoorl. Voor het district Zuid en Noordschermer (Schermerhorn. Graft. Akersloot en De Rijp): D. de Boer, Stompetoren, P. M. Kramer Sapmeer, Graft, D. Winterstijn, De Rijp. Voor het district Limmen (Castricum, Heemskerk. Beverwijk, Wiik aan Zee en Duin, Velsen en Bloemendaal): N. v. Diepen. Lim men, N. Passchier, Heemskerk, C. Meyer, Ruygenhoek, Santpoort. Kon. Holl. Lloyd. Munster (uitr.) 26 Aug. v. Rio Janeiro Orania (uitr.) 29 Aug. v. Lissabon. Zaanland 30 Aug. v. Bremen n. Hamburg Kon Paketv. Maatschappij. Houtman 29 Aug. v. Batavia te Beira Rotterdamsche Lloyd. Baloeran (thuisr.) 30 Aug. Perin gep. Kota Pinang uitr.) 30 Aug. te Sabang Dempo (uitr.) 30 Aug. v. P. Said. Kon. Ned. Stoomb. Maatschappij. Boskoop (thuisr.) 30 Aug. te Londen. Brion )0 Aug. v. La Pallice te Amsterdam. AJax 29 Aug. v. Gibraltar n. Amsterdam Amazone 29 Aug. v. Oran n. Algiers. Amor 27 Aug. v. West Indië te New York. Brion 30 Aug. v. Bordeaux te Amst. Ganymedes 29 Aug. v. Bourgas n. Varna. Hebe 29 Aug. v. Patras n. Catania, Helder (thuisr.) 27 Aug.<<. Curacao n. Ll- verpool. Hercules 29 Aug. v. Dikili n. Algiers. Iris 30 Aug. v. Stettin te Amsterdam. Orestes 29 Aug. v. Barcelona n. Alexandrië. Orpheus 28 Aug. v. Kopenhagen te Gdynia Perseus 29 Aug. v. Corcubion n. Amsterdam Holland—Afrika-Lijn. Meliskerk 30 Aug. v. Beira n. Lorenzo Marqués. Nieuwerk 28 Aug. v. Rott. te Hamburg. Veendam 29 Aug. v. Rott. te New York. Stoomvaart Mij. Oceaan. Alcinous, Java/Amst., 29 Aug. te Singapore. Perseus, Japan/Rott., 30 Aug. te Shanghai. Pyrrhus, Rott./Japan; 28 Aug. te Hong kong. HollandOost-Azië-Lijn. Ouderkerk (uitr.) 29 Aug. v. Singapore. Serooskerk (thuisr.) 29 Aug. te Suez. Streefkesk (thuisr.) 29 Aug. te Colombo. Meerkerk (thuisr.) 28 Aug. te Penang. SilverJava Pacilic-Lijn. Bengkalis 28 Aug. v. San Francisco n. Ba tavia. HollandWest-Afrikn-Lijn. Gaasterland (thuisr.) 27 Aug. te Accra. Holland -Australlfi-Lijn. Tanibar (uitr.) 29 Aug. te Melbourne. Java—New York-Lijn, Siantar 29 Aug. v. N. York via de Kaap tc Macasser. Silverash, Los Angeles n. Calcutta; 28 Aug. v. Singapore. JavaChinaJapan Lijn. Tjikembang 28 Aug. te Hongkong. Tjimonoek 29 Aug. v. Makassar n. Kobe. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL PRIJZEN. AMSTERDAM, 31 Aug. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prijzen onveranderd. Aanvoer I lading, zijn de 390 H L. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 31 Aug. 1932, Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 334 vette kalveren, le kw. 45—55 cent, 2e kw. 35—44 cent. 3e kw. 25 34 cent per K G., levendgewicht; 34 Nuch tere kalveren 48; 597 Varkens, vleesch- varkens, wegende van 90110 K G., 3536 cent, zware varkens 3334 cent en vette var kens 31—32 cent per K G. slachtgewicht. Marktoverzicht. Vette kalveren met flin ken aanvoer, vlotte handel en de prijzen hoo- ger. Varkens met flinken aanvoer, stugge handel en de prijzen lager. BROEK OP LANGENDIJK, 31 Aug.'32. 30.000 K G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.801.80, blauwe eigenheimers 1.50 2.20, Eigenheimers 1.60—1.90, Schoolmeesters 2.40, Duc of York 0.70— 0.80, Drielingen 1.70—2.30; 20.000 K.G. Roode Kool 0.601.50; 1600 K.G. Gele Kool 0.60—1.40; 22000 K.G. Witte 60—70 cent; 13000 K.G. Uien: Gele Nep 5—5.60,gele drielingen 2.40— 7 2.60, gele uien 1.80-/ 2.40; 550 K.G. Peen 1.601.70; 5500 K.G. Slaboonen 2.10— ƒ5.40; 3000 K.G. Bieten 0.70^- 2; alles per 100 K.G. 6000 stuks Bloem kool, el s. 7.20—12.50 en 2e s. 1.40— 3.50 per 100 stuxs. EIERENVE1LING TEXEL. TEXEL, 29 Aug. 1932. Op de heden ge houden eierenveiling waren in totaal 81803 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: 4856 K.G. 2.80 3.35, 58—62 K.G. 3.40—3.80: 62—oo K.G. 3.60—4.15; ojnge hanen 55 cent en oude kippen 0.3714 cent per K.G. TEXEL, 29 Aug. 1932. Op de heden ge houden weekveemarki waren aanvoer en prij zen als volgt: 102 Schapen 7.509;, 213 Lammeren 3.505; 12 Nuchtere kaiveren 5- 10; 14 Biggen 36; 10 korven oude kippen 60—80 cent per st.; 2 I Rammen, 1 eOit, i Koe en 2 Veulens, waar van de prijzen niet geno.eerd. PURMEREND, :o Aug. 1932. „Afslag- vereen iging Beemster, Purmerend en Om streken Aardappelen Schotsche muizen 34—70 cent en BI. Eigenheimers 24—56 ci per kist, 25 K.G.; Slaboonen: dubbelt 30— 43 cent, dubb. z. d'. 30—93 cent, enkele 30— 50 cent. enkele z. dr. 30—60 cent per zak, 15 K.O.; Snijboonen: Stok 0.46—1.28 en Stam (breede) 0.30—126 per zak, 15 K.O.; Pruimen 31—56 per 100 K G.; Roode Kool 4—ó.30 per 100; Andijvie 20—45 cent per kist; Uien 53—60 cent per 25 K.G. Meloenen: Suiker 13—31 en Annanas 9— 33 per 100 stuks Appels: Codlin Keswick f 5—10; Bramley Seed- ling 5—11 ;Domonika 21Roode Tulp appel 9—21, alles per 100 K G. Peren: Clapp's Favorite 6—21Dirkjes 4— 7 50' Diamant 6—11Juttepeer 6— 24; Seigneur d'Esperen 6—7 16; Suiker peer 5.50—10, alles per ICO K.G. WARMENHUIZEN, 30 Aug 1932. Sch. Muizen 1.20—7 1.70; Grove 0.90— 1; Eigenheimers 7 1 70—2 40; Blauwe aardappelen 1.50—7 260; Slaboonen 3.30—7 5; Zilvernep 7 10.90; Gele Uien 2.30—7 3; Gele drielingen 7 2.20— 2 50; Gele Nep 5.10-7 5 50. Aanvoer: 27900 K.G. Aardappelen; 850 K.G. Slaboonen; 3100 K G. Gele Nep; 4050 K.G. Uien; 150 K.G, Zilveruien, NOORDSCHARWOUDE, 30 Aug 1932. 330C0 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche 7 0.801, Schotsche muizen 7 l 10 1.60, Drielingen 2.10—7 2,30, Duken 7 0.90, Eigenheimeis 1.80, BI. Eigenhei mer» 1.70—7 1.90; 123CO K G. Spercie- boonen 2.306.40; 400 K G. Zilveruien: Zilvernep 13—14, Drielingen 7 1.40— 2.10 25300 K G. Uien: Gele Nep 4.90 5.80, Drielingen f 2 202 70, Uien 1.90-7 2.60; 150 K.G Kroten 0.80; 3400 K.O. Rood? Kool 7 1-7 1.40; 21500 K.G. Gew. Witte Kool 60—70 cent; 6700 K.G. Gele Kool 0.70—7 1.10, alles per 100 K.O. Op den llen September a.s. hopen onze geliefde Ouders, Be huwd-, Groot- en Overgrootouders CORNELIS ULRICH en TRIJNTJE ITLRICH—GROEN hunne 45-jarige Echivereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen, Behuwd-, Kleinkinderen en Achterkleinkind. Alkmaar, Eikelenbergstr. 30. Den 8sten Septembor a.s. hopen onze lieve Ouders L. SPAANS en T. SPAANS-BAKKER hunne 25-jarlge Echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare Kinderen en Kleinkinderen. Heiloo, 31-8—'32. Ontvangdag 4 September. B. z. a. nette Brieven onder letter G 796, bureau van dit blad. voor huishouding en hulp in den winkel. Brieven onder lett. H 797, bureau van dit blad. Flinke Julir. .>j jaar O.z.a. als HUISHOUDSTER, liefst bjj Heer met schoolgaande kinderen of ge negen mede zaak te drijven, nette omgeving of andere zelfst. werk kring, v.g.g.v. Br. letter R Haan's Boekh., Bergen (N.H.) gevraagd bij C. KOEL, Schoorl Alleen schriftelijke aanmeldingen. gevraagd, niet beneden 30 j. NIEUWLANDERSINGEL 63. ▼oor dag en nacht. Adres te be vragen Boekh. DE ROOIJ. Tevens houdt ondergeteekende ■ich beleefd aanbevolen voor alle voorkomende werkzaamheden. Breedstraat 16. Langestraat 59. Telefoon 205. TE HUUR op den Kennemer- straatweg mooie uitzicht op den Hout. Brieven onder letter K 799, bureau van dit blad.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3