Aqmda JUi&Ocaties Jietk d School WeecAedcfU tBucqediike Stand Stad m Omgeving. De Kermis. AGENDA KERMISWEEK Bioscopen. IERSCHE BOEREN EISCHEN OP HEFFING VAN DEN ECONOMISCHEN OORLOG MET ENGELAND. - - rj. Zaterdag 3 September. 9—1 uur, Stedelijk Museum (Breedstraat). Zondag 4 September. 14 uur, Stedelijk Museum (Breedstraat) t Sportterrein Wilhelminalaan, seriewed Strijden K.V.K.V. Maandag 5 September. 912 en 1.303.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). Dinsdag 6 September. 912 en 1.303.30 uur, Stedelijk Mu- heum (Breedstraat). Woensdag 7 September. 912 en 1.303.30 uur, Stedelijk Mu seum (Breedstraat). Alkmaarsch Bioscoop Theater, heden avond half 8 en 10 uur hoofdnummer Bet de Koningin van de Jordaan (vroolijk spel uit tiet volksleven), hoofdrol Adriënne Solser (explicatie en zang). Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af door loopende voorstelling. Victoria-Theater, hedenavond half 8 en kwart voor 10 hoofdnummer Eine Nacht im 'Paradies (operette); hoofdrollen Anny On- dra en Hermann Thimig. Voor eiken leef tijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloo- pende voorstelling. Bioscoop Harmonie, hedenavond half 8 en kwart voor 10 hoofdnummer: De overwin naar, hoofdrollen Kathe von Nagy en Hans Albers (rom.) Voor alle leeftijden. Zondag middag van 2 uur af doorloopende voorstel ling. Cinema Americain, hedenavond half 8 en 10 uur hoofdnummer De schrik van het garnizoen (klucht), hoofdrol Felix Bressart Toegang voor eiken leeftijd. Zondagmiddag van 2 uur af doorloopende voorstelling. Schouwburgen. 't Gulden Vlies, tot en met Zondag eiken avond 8 uur gezelschap Faveur. Nieuwe Schouwburgloge op het Doden veld hedenavond 8 uur laatste voorstelling „Vier dagen uit het leven van een fatsoen lijk meisje", vroolijk spel uit 't theaterleven; Zaterdag- en Zondagavond 8 uur „Blanke Slavinnen", levensschets in 4 bedrijven. Groote Schouwburgloge op 't Dodenveld van heden tot en met Zondag om 8 uur 's avonds opvoering van Süss de Jood door het gezelschap Saalborn. Cabaret. Café Central, Hofplein, eiken avond ge zelschap Diederichs, o.a. met Maloïtz. Cabaret Pbpulair, Laat, optreden Henny van Gelderen, Joop Vana en de dames 'Merks. Café Nico Kerssens, Nieuwesloot, cabaret en orkest. 'Middagvoorstelli n g e n. i Nieuwe Schouwburgloge' op het Doden veld, Zaterdag om 2 uur „De avonturen van drie Alkmaarsche Straatjongens", kinder klucht. i Bioscoop Harmonie, Zaterdag half 3 De overwinnaar (rom.), hoofdrollen Kathe von 'Nagy en Hans Albers. Voor eiken leeftijd. Alkm. Bioscoop Theater, Zaterdagmiddag half 3, hoofdnummer Bet de Koningin van de Joraaan (vroolijk spel uit het volksleven), hoofdrol Adriënne Solser (explicatie en zang). Voor eiken leeftijd. Muziek en dans. Café Bus, Kaasmarkt, „Three Prince Band" (kom.); Leo van Norden (hum.) Café Houtkooper, Laat, Bart van Driel en zijn band. 't Wapen van Heemskerk, Breedstraat, Zaterdag om 12 uur 's middags, Zondag om 4 uur. Bij Willem Broekhuijsen eiken avond „The Barcelona Band". Concordia, Laat, dancing; ensemble The blue serenaders. Café A. Bakkum, Ritsevoort 60, orches- trion met accordeon. Café wed. Honig, Voordam 2, piano, hu morist. Café De gekroonde Valk van Klaas Groot, Peperstraat 1, optreden Van-Dijks vier Vo lendammers. Centrum Hotel (v. d. Molen) stafmusici, verlichting. Café De Doorbraak, muziek en duettisten. f Café De Tijd, Laat, muziek. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van ALKMAAR brengen ter algemeens kennis, dat in het Gemeenteblad nr. 1298 is opgenomen het besluit van den Raad dier ge meente van 9 Juni 1932 tot tijdelijke vermin dering van het recht voor het wegen van kaas in de Stadswaag. Dit besluit is heden afgekondigd en gedu rende drie maanden ter gemeente-secretarie ter lezing nedergelegd. Het is daar tevens ln afdruk tegen betaling der kosten verkrijg baar. Alkmaar, 2 September 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, WENDELAAR, Burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Te Dublin werd gisteren een groote betooging gehouden van boeren uit de graafschappen Dublin, Meath en Kil- dare, waarin van den binnenkort bijeen- komenden Dail wordt geëischt dat hij een einde zal maken aan den economi- schen oorlog met Engeland. DE ONTPLOFFINO IN HET ROEMEENSCHE FORT SEASNA. Tegenstrijdige berichten: wacht van zestien man ver dwenen? De „Donaupost" meldt uit Boekarest, dat de berichten over de ontploffing in het Roe- meensche fort Ceasna zeer veel van elkaar afwijken. Volgens het officieele communiqué zouden geen menschenleven* te betreuren zijn, hoewel wordt erkend, dat 70 a 80 wa gons munitie zijn vernield, waarbij slechts een persoon levensgevaarlijk zou zijn ge wond. terwijl als oorzaak van de ramp zelf ontbranding wordt opgegeven. Volgens andere niet-officieele berichten zouden de verliezen echter veel grooter zijn Naar verluidt zou de uit zestien man be staande wacht van het artillerie-kamp spoor loos verdwenen zijn. De schade wordt ge schat op 60 millioen lei. De dames M.-Ponders te Alkmaar en E. van Amstel te Bergen zijn te Haarlem ge slaagd voor het examen hoofdacte. KARDINAAL VAN ROSSUM HERDACHT. Naar Reuter uit Rome meldt is gisteravond in de kerk van St. Alph'onsus der paters Re demptoristen een uitvaartdienst gehouden ter nagedachtenis van kardinaal Van Rossum. Pater Murray, rector der Redemptoristen, zeide de mis. De kardinalen Granito di Bel- monte, Marchetti Selvaggiani, voorts mgr. d'Herbigny en andere prelaten en tallooze vertegenwoordigers van religieuze orden benevens paters-missionarissen woonden de plechtigheid bij. BENOEMD. Mej. D. Lohman is benoemd tot onder wijzeres aan de r.k. meisjesschool te Uitgeest. PREDIKBEURTEN. Zondag 4 September. Kapel, voorm. half elf, ds. Baar. E vangelisch-Luthersche Kerk, voorm. 10.30 uur, ds. Makkink. Remonstrantsch-Oerejormeerde Kerk, vm. 10.30 uur, ds. Rappold. Gereformeerde Kerk, voorm. 10 uur, ds. v. Meijenfeldt. Coll. Theol. School, Kampen. Avond 5.30 uur, dezelfde. Hersteld Apostolische Gemeente, Tous- saintstraat. Voorm. 10 uur en nam. 4.30 uur en Woensdagavond 8 uur dienst. Consistoriekamer Groote Kerk, Woensdag 7 September a.s., des avonds 7 uur, ds. W. Bieshaar. LEGER DES HEILS. Zaterdagavond 3 Sept. te 8.30 uur, Open luchtsamenkomst. Zondag 4 September, Moederdag. 10 uur Heiligingsdienst. 3.30 uur Openluchtsamenkomst nabij den Kattenberg. 8 uur korte meeting in de zaal. 8.30 uur sluiting van de openluchtsamen- komst op het Waagplein. UIT DE OMGEVING. AKERSLOOT, 10 uur, mej. Thomsen. BERGEN, avond 7 uur, ds. v. d. Kieboom Hervormde Evangelisatie „Maranatha" voorm. 10.15 uur, ds. Jellema Jr., van Sint Pancras. Vrij Evang. Geref. Gemeente, Oosterweg 28, voorm. 10.15 uur, ds. H. Visser, Bapt predikant te Sneek. DE RIJP, 10 uur, ds. Rooker. EGMONDBINNEN, 10.15 uur, ds Nobel. EGMOND AAN ZEE, vm. 10 uur, de heer de Witt. Oud Kath. Kerk 8 uur vroegdienst; 10 uur laatdienst; 3 uur vesper. HEERHUGOWAARD, 2.30 uur, ds Baar. HEILOO, 10 uur, ds. H. W. Bloemhoff. Tekst Gen. 5 22. Onderwerp Veilig verkeer. Nederl. Herv. Evang. Vereeniging aan de Kerklaan, v.m. 10 uur, ds. Dijkstra, van Amsterdam. KOEDIJK, 10 uur, ds. v. d. Kieboom. LIMMEN, 10 uur, ds. Warners. OUDORP, 10 uur, ds. Groot. OUDKARSPEL, 10.30 uur, ds. v. Dijk OUDE NIEDORP, 10.30 uur, ds. Jelle ma. SCHERMERHORN, 10 uur, ds. Boeren- donk. ST. MAARTENSBRUG, Evangelisatie (bij J. M. Tolsma), Woensdagavond 7.45 uur, ds. H. Visser te Sneek en J. J. Ruijs. Za terdag 3.45 uur Jeugddienst, zr. G. Meijer. STOMPETOREN, 10.30 uur, ds. Heep Evangelisatie, 2 uur, ds. Dijkstra, van Amsterdam. URSEM, avond 8 uur, ds. v. Lunzen. WARMENHUIZEN, geen dienst. WINKEL, Evangelisatie tegenover het Raadhuis, Zondagavond 7 uur (zomertijd), ds. H. Visser, van Sneek en J. J. Ruijs. Woensdag 3.45 uur Jeugddienst, zuster G. Meijer. ZUIDSCHARWOUDE, 10.30 uur, ds. Seulijn. „Vergeet mij nletl Vergeet mij niet!" Hé! kent u deze woorden niet? Kent u zelfs de melodie er niet van? Maar waarde lezer, weet u wellicht ook niet, dat wij op 't oogenblik kermis hebben?! Op het terrein van het voormalig stadsziekenhuis staan Wembley-attrac- ties, voorzien van orgels. En deze spelen om het half uur de melodie „Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" Iets verder is de Paardenmarkt. Er staan zweafmolens, een autocaroussel en nog andere spullen. En de orgels er van laten om de kwartier een melodie hooren, die bij deze woorden hoort* „Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" Op de Nieuwesloot staan echte kermis attracties. Er is een schiettent, men kan er hoepla-en, bommenwerpen, enz. Som mige van die inrichtingen bezitten een gramofoon met menige platen. En om de tien minuten hoort men de luidsprekers zacht krassen: „Vergeet mij niet! Ver geet mij niet!" Draaimolens bij de Doorbraak en op de Laat worden tegenwoordig in bewe ging gezet door motorische kracht. En op motorische kracht draaien de orgels vier verschillende deunen, zoodat elke 7X minuut de menigte hoort jubelen (of smachten!): „Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" De dansmuziek klinkt cveral. Er is iazz-muziek, er zijn harmonicaspelers, refreinzangers zingen en regelmatig hoort men een liedje dat aldus klinkt: „Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" Wanneer men een wandeling door de straten maakt, ziet men overal orgels. Zij brengen vele muzieknummers, maar het Oh Kovacs!, het Oh Monah! is ver vangen door het „Vergeet mij niet! Ver geet mij niet!" Werkelijk! wij zien er kans toe, om Maandag deze woorden te zingen! Ten minste, als we ijverig blijven oefenen en repeteeren! En vellicht zit dan ook de melodie vast in ons geheugen. Op 't oogenblik galmt het klokken spel van den Waagtoren over de kaas markt. En vol spanning wachten wij op het: Vergeet mij niet! Vergeet mij niet! En 't komt maar niet! Zou de beiaar dier soms niet weten, dat het kermis is? O De kermis! Nog een paar dagen en alles is weer voorbij. Maar juist op die paar laatste dagen zit men te wachten. Dan pas komt in den regel de drukte, de echte drukte. En de zakenmenschen be ginnen nu te rekenen, of het bezoek niet zal teleurstellen. De slappe dagen zijn achter den rug; de drukke dagen komen. Over 't algemeen is het nog niet zoo heel druk geweest in de danszalen en cabarets. Maar we weten, dat dit zal veranderen. Wij weten, dat men Zaterdag en Zondag elkaar verdringt aan de lo ketten, om een plaatskaartje te koopen. Toch is het overal gezellig, ook al is het niet overdonderend druk. Waar mu ziek klinkt, zit publiek en vermaakt zich. En we gelooven, dat men over 't algemeen nog niet ontevreden is. Of men nu op de Mient komt, of op de Laat, op het Waagplein, de Doorbraak of de Nieuwesloot, de gezelligheid is er zeker. En het is vrij logisch, dat de meeste drukte in de slappe dagen op de Nieu wesloot was: bij Nico Kerssens en in Central. In deze beide inrichtingen is het steeds crescendo gegaan. Eiken avond werd het bezoek grooter en het succes der artisten was daaraan evenredig Het spreekt vanzelf, dat Maloitz de groote attractie der kermis is. Hij gaat nu nog verder en vertelt niet alleen, wat hij blinde ziet, maar teekent het zelfs uit, als het tenminste mogelijk is! En Henk Schreut, de ijverige pianist, heeft het druk met zijn geroffel, als hij het ap plaus „begeleidt!" Inderdaad, wij voorspellen in Central de laatste dagen uitverkochte zalen, wij voorspellen hetzelfde bij Nico Kerssens. En waarom zou het bij Aart Martin in de Doorbraak, bij Bus op 't Waagplein, bij de café's in de Houttil, op de Laat enz. enz. niet zoo zijn. Overal is wat te doen; overal zijn attracties. Er is voor iederen bezoeker iets, dat in zijn smaak valt! En dandan zingt men de volgen de week de kermisschlager: „Vergeet mij niet! Vergeet mij niet!" Vier dagen uit het leven van een fatsoenlijk meisje. Gisteravond heeft weer een dankbaar pu bliek van een goede opvoering van dit blijspel genoten. Op keurige wijze vertolkte Coba Kinsbergen weer het fatsoenlijke meisje, kra nig bijgestaan door Marie Bigot als de ver- looperi baronesse. Uitbundig is het succes in het 2e en 3e bedrijf, vooral als Tilly's huwe lijk met haar zoo zeer geliefden leeraar af springt, is niettegenstaande den tragischen kant van deze mislukking, de schaterlach niet van de lucht. De kleinere rollen worden op verdienstelijke wijze gespeeld. De pauzes worden door een goed strijkje gekort. Vanavond „loopt" dit fatsoenlijke meisje voor het laatst. Daarna volgen de „Blanke Slavinnen''. VARIÉTÉ FAVEUR IN 'T OULDEN VLIES. Dat het goede variété, de amusementskunst, waarbij men in bonte opeenvolging van goo cheltoeren, zang, acrobatiek en muziek kan ge nieten, nog altijd zijn bewonderaars heeft, is gisteravond weer in 't Gulden Vlies gebleken waar een goed bezette zaal den eersten Fa- veur-avond meegemaakt heeft. De naam Faveur is waarborg voor een goed ensemble en wat hier geboden wordt be hoort dan ook tot het beste wat men in ons land op dit gebied te zien zal kunnen krijgen. Décors, costumes enz. zijn tot in de puntjes verzorgd en wat gepresteerd wordt houdt de toeschouwers voortdurend in spanning. Hier treden de Miler Brothers als komische gymnasten op en geven staaltjes van durf en behendigheid aan de trapéze en The Hawk- couts, een Engelsch drietal, brengen het be wijs, dat op het gebied van acrobatiek en kracht de vrouw evenveel als de man kan presteeren. De jeune première in dit nummer, die men door haar gevoelvol vioolspel eerst voor een musicienne aanziet, werpt al spoedig haar degelijk japonnetje af en ontpopt zich als een rasechte acrobate, die in een daarvoor bij uitstek geschikt costuum in zoover van een costuum dan nog sprake kan zijn de meest gewaagde toeren verricht. Naast haar treedt een sexegenoote als de sterke vrouw op, die met gemak haar beide partners draagt terwijl deze hun toeren verrichten. Het is ge zellige acrobatiek en men zou er nog wel meer van willen zien, maar er staan nog zooveel nummers op het programma, dat elke groep maar een klein tijdsbestek krijgt om voor het voetlicht te treden. Rolf Holbein is als parodist-caricaturist een bijzonderheid omdat hij een nummer brengt, dat wij hier nog in geen ander variété konden aanschouwen. Hij is geen snelteeke- naar zooals er zoovele anderen zijn, want wat hij op het witte doek zet begint aanstonds in actie te komen. De kachel, die hij teekent gaat branden, het vogeltje zingt, en klappert met de vleugels en zijn groote parodie, de meneer met den kinder- wagen, blijkt een zoo ingewikkeld mechanisme te hebben, dat wij hier geen pogingen zullen doen het nader te beschrijven. Dr. Caligari is niet zoozeer een toovenaar dan wel een magiër. Hij toovert duiven en kaarten op onverklaarbare wijze waar nie mand ze verwacht heeft, maar het meeste suc ces heeft hij met zijn geheimzinnig cabinet. Er wordt een jonge dame in neergepoot, die een bijzondere belangstelling in de heeren uit het publiek toont welke haar op verzoek van Dr. Caligari de handen samenbinden. Zij wordt met landen en voeten aan een stoel vastge maakt maar slaagt er in, zoodra de gordijnen zijn dichtgetrokken, om allerlei voorwerpen door het dak van het kabinet aan haar part ner te overhandigen. Bij het openhekken van de gordijnen blijkt zij nog altijd gebonden op haar stoel te zitten. Het is een geheimzinnige geschiedenis en ze wordt nog veel griezeliger als aan een der heeren uit het publiek toege staan wordt tijdens dit experiment ^gemaskerd in het kabinet te vertoeven. Wij zullen niet verklappen wat er met hem gebeurt, maar het gaat er zoo tonderling toe, dat wij eigenlijk den indruk hebben, dat de betrokkene latei- wel vertelt wat hij ondervonden heeft, maar er eigenlijk zelf niet heelemaal zeker van is. Men moet dat maar eens gaan bekijken en dan meteen kennis maken met la Maréna, de serpentine-danseres, die een indruk van gra tie en kleurige lichteffecten heeft nagelaten. The Niotna's ontpoppen zich als boeren, die hun zonderlinge hofstede uitsluitend gebrui ken om er de dolste grappen uit te halen. Men kan hier o.a. een boer bewonderen, die op on verklaarbare wijze dwars door zijn eigen vrouw springt wat landbouwers uit deze streek hem zeker niet zullen nadoen en die ten slotte met een groot deel van zijn boerde rij in letterlijken zin ten onder gaat. The Cocktail-Band wordt gevormd door drie accordeon-virtuoozen een dame en twee heeren die meesters op hun instru menten zijn en een zoo keurig samenspel leve ren, dat deze band als leverancier van dans muziek met de beste in den lande kan wed ijveren. Last not least memoreeren wij het optreden van de bekende zangers Tholen en Van Lier, het tweetal, dat door hun zingen voor de radio en uit gramofoonplaten algemeen bekend is. Tholen met zijn mooie, sterke stem, en Van Lier, de accompagnateur op den vleugel, dich zich in zijn zang zoo prachtig bij zijn partner weet aan te passen, zij hebben het pu bliek beiden van een nieuw repertoir laten ge nieten. Dit nummer is ongetwijfeld het beste wat het variété kan bieden en de zangers ver wierven weer een zoodanig applaus, dat een toegift niet achterwege kon blijven. De pauzes werden door een uitstekend strijkje gevuld en wij kregen den indruk, dat de toeschouwers dit programma in alle op zichten gewaardeerd hebben. Het Variété Faveur zal ook dit jaar in Alk maar wel weer volle zalen en een alleszins be langstellend publiek trekken, SUSS, DE JOOD. De Revue is gekomen en vertrokken, na met veel succes een viertal voorstellingen te heb ben gegeven voor stampvolle zalen. En daar voor is in de plaats gekomen het gezelschap van Louis Saalborn, welks leider natuurlijk op minstens even veel succes hoopte en hoopt. Zou hij dat succes krijgen? Wanneer wij op deze vraag nu reeds een antwoord moeten teven, dan luidt ditNeen, Saalborn k r ij g t at succes niet, want hij heeft het al Het Alkmaarsche publiek is in den regel vrij nuchter. Het komt niet gauw los; het wacht liever af. En wanneer een tooneelstuk opgevoerd wordt, och, dan klinkt er na afloop van elk bedrijf wel een applaus, maar pas na afloop, liever nog een dag daarna vertelt men elkaar „hoe mooi ofhoe slecht het was". Gisteravond was er een uitzondering. Al lereerst bleek de groote tent zoo goed als uit verkocht, wat reeds een ongewoon verschijnsel is tegenwoordig. En in de tweede plaats kwam er reeds dadelijk een heerlijke sfeer, men applaudisseerde hartelijk en lang na elk tafreel, men gaf verschillende open doekjes! 't Werd nog erger. Aan het slot van het zevende tafreel (er zijn er negen) begon het publiek te applaudisseeren; het werd steeds sterker, steeds krachtiger en het eindigde tenslotte in een juichende ovatie! En dat alles was abso luut voor 100 pCt. verdiend, niet alleen dank zij Saalborn's machtig spel, maar mede dank zij zijn medespelers, die hem voortreffelijk bij stonden. En dat waren (wij zullen er slechts enkelen noemen van de ongeveer 20 spelers, die in dit stuk optreden) Oscar Tourniaire a's de hertog van Wurtemberg, Henri Eerens als minister Remchingen, Louise Kooiman als de hertogin, Anny Schuitema als de vroolijke, uitgelaten jonge prinses Liehtenstein en de vertolker van de rol van professor Hilprecht (was het Elias van Praag?) Uitvoerig het spel der spelers bespreken, lijkt ons niet noodig. Het zij genoeg, dat Louis Saalborn zelf de rol van Süss de Jood speelt en hij doet dat op een buitengewone manier. Hij doet dat zoo, dat men nog dagen lang zijn figuur voor zich ziet. Kortom, Louis Saalborn gaf een creatie, zoo gaaf, zoc voortreffelijk, als men zelden ziet. o Süss, de Jood! Wie is dit eigenlijk. We moeten ongeveer 200 jaar terug gaan in onze gedachten en ons verplaatsen naar het hertogdom Wurtenberg. Het was in den tijd, dat de Joden eigenlijk niet als menschen be schouwd werden. Op vele plaatsen mochten zij niet wonen, overal werden ze achtervolgd, overal verbannen. En nu wil de geschiedenis, dat een jood, Joseph Süss Oppenheimer, afkomstig uit zeer eenvoudige omgeving, plotseling aan het hof komt van den hertog en dank zij zijn hel dere kop en zijn gezond inzicht zich weldra onderscheidt en een financier en politicus van meer dan gewoon kaliber toont. In negen tafreelen teekent Kornfeld de ge schiedenis van dezen jood, die snel opkomt, tot fabelachtige hoogte rijst en nog sneller weer valt. Süss komt aan het hof, herstelt, na het ver trouwen en de vriendschap van den hertog te hebben veroverd, de financiën en maakt het le ven van zijn vorst vrij wat aangenamer. Na tuurlijk tot groote ergernis van al de anderen, die den Jood haten en hem „zoeken". En Süss heeft tegen alle aanvallen maar één wa pen: zijn scherpe geest. Die hem niet in den steek laat! Het einde komt plotseling: een glas met vergif, voor hem bestemd, wordt door den her tog ingenomen en Süss wordt beschuldigd van moord. Het proces is kort en Süss wordt ve deeld tot den doodstraf, niettegenstaand, naar waarnemingen, verricht in den morgen van 2 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 770,1 mM. Chemont. Laagste barometerstand 735.6 mM. te Vest Manör. Verwachting, geldig tot den avond van 3 September: Matige, tijdelijk wellicht toenemende, Zuid westelijke tot Westelijke wind; zwaar bewolkt of betrokken met tijdelijke opklaring; waar schijnlijk nog eenige regen en weinig veran dering van temperatuur. Overzicht. De depressie bij IJsland heeft zich vooral Oost-waarts en Zuid-Oost-waarts uitge breid. Over de Golf van Biscaye hield de hooge druk vrijwel onveranderd stand. De groote daling van den barometer in het ge bied ten Noorden van ons land had toene ming van den wind in onze omgeving tenge volge, zoodat het thans vrij krachtig uit Zuid-West tot West waait. De eerste secun daire van de hoofddepressie passeerde in den loop van den nacht en in den morgen ons land, daarbij vrij zware regen brengend (Den Helder 11 mM.) In bijna geheel West- Europa is nu verslechtering van den weers- toestand ingetreden. Slechts in Zuid-Frank rijk en Oost-Duitschland is het nog rustig weer met geringe bewolking. Het laat zich aanzien, dat het sombere regenachtige weet nog wel tot morgen zal blijven aanhouden. feiten, om hem schuldig te verklaren, zonder dat dit lukte. 't Wordt een felle aanklacht tegen de jury. wiens voorzitter weet, dat hij zelf geholpen heeft aan het dramatische einde. En diezelfde voorzitter gaat het doodvonnis onderteekenen, Even later is dan het einde. Er valt over dit werk heel wat te schrijven. En in dit korte bestek is het onmogelijk, om alles weer te geven, 't Is ook niet noodig want wie precies de geschiedenis weten wil moet het stuk gaan zien. Wij kunnen het met warmte aanbevelen en voorspellen eiken be zoeker een zeldzamen avond van waaracthig tooneelspel, dat tot een zeer groote hoogte rijst. W. NIEUWE SCHOUWBURGLOGE. In de Nieuwe Schouwburgloge op het Doft lenveld worden morgen (Zaterdag) en Zon dagavond twee voorstellingen gegeven van een zeer bekend stuk: Blanke Slavinnen. Dit stuk, een levensschets in vier bedrijven en vijf tafreelen van Fernando, heeft zoowel in Nederland als in België door zijn bijzondere strekking een enorm succes gehad. Een be zoek kunnen wij zeker aanbevelen. Men zal niet teleurgesteld worden; integendeel, men zal meegesleurd worden door het goede spe! der spelenden en door den treffenden inhoud van het stuk. Wij mogen onze jeugdige lezers er nog wel even op attent maken, dat zij morgen (Zaterdag)middag in deze schouwburg kennis kunnen maken met drie Alkmaarsche Straatjongens, die hun kostelijke avonturen zullen vertellen. De tent zal dan wel schud den van het lachen, zoo dol zijn die avontu ren van de jeugdige stadgenooten ONDERTROUWD: Jan Santbergen en Theodora Bierman. Pe trus Verstijnen en Jantina Stoter. Arie Baars en Alida Klooster. Eleazar Bing en Annie Rademaker. Cornelis de Waard en Eva Bakhuijs. Hendrikus Abercrombie en Maart je Klerk. 40-JARIG BESTAAN. Men schrijft ons: Heden is het 40 jaar geleden dat de heel Th. Smorenberg, in perceel Breedstraat 7, zijn winkelbedrijf is begonnen in huishoude lijke artikelen, borstelwerk en aanverwante artikelen. De heer Smorenberg, nu bijna 70 jaar, bezoekt nog geregeld zijn cliënten. OPENING ZAAK. Maandag opent de heer Meijer in de Si Annastraat in het perceel C 27, waar voorheen een groente- en fruitzaak was gevestigdeen schoenreparatie-inrichting en leder-, rubber en schoenfournituren-handel. Deze nieuwe reparatiewerkpiaats is voor namelijk bedoeld als volkszaak, ofschoon ook ai het luxe schoeisel naar de meest moderne begrippen wordt gerepareerd. De ruime werkplaats herbergt dan ook tal van de nieuwste instrumenten en werktuigen, die in een dergelijke inrichting vereischt kunnen Z1]n' zooals een electrische reparatie-inrichting yoor lijm- en naaiwerk. Men kan dus met een pust geweten zijn kapotte schoenen hier brengen. Zooals gezegd is hier ook een handel ge vestigd, zoodat men zich hier ook van allerlei rubber- en lederartikelen en van schoenfour nituren kan voorzien. veroor e een rechtsgeleerde aantoont, dat hij onschuldig is, sterker nog: dat men gezocht heeft naar FAILLISSEMENTEN. Gedeponeerd is de eenige uitdeelingslijst in het faillissement van H. de Jong, blóe- menkweeker te Bergen, curator mr. A. J- Veldman te Den Helder, met een uit keer ing van 5.79 aan concurrente schuldeischert» behoudens verzet.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2