10eec&edcPiï !BMcgecüjkeStmd £attd&04M mVjeeteelt Mackt&ecichtm Aduettmüëtt JUDINA GEERTRUI. Elizabeth Hoogvorst, Wed. A. KOOIJ, in den ouderdom van 60 jaar. ur waarnemingen, verricht in den morgen l3a van 5 September. u.d«redeeld door het Kon. Nederl. Met. M Instituut te De Bildt. f hoogste barometerstand 766 0 mM. te ^Laagste barometerstand 732.6 mM. te Verwachting, geldig tot den avond van 6 Zwakke tot matige tijdelijk wellicht toene- de Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind; ïftrokken tot zwaar bewolkt en waarschijnlijk jSen- aanvankelijk iets warmer. Overzicht. ne depressie in het Noorden waarvan een „itlooper Zaterdag een buitengewoon zware "en hier te lande bracht, trekt in Noorde- JX richting af en wordt door 'n minder die re gevolgd waarvan een uitlooper in Ierland weer regen brengt. Het gebied van hooge druk dat zich daartusschen ontwikkelde trekt in beteekenis afnemend over midden-Euro- Ba Daar de hooger bewolking vrij hoog is Heeft de periode van hoogen druk weinig Ion Gisteren had de Bildt sinds den vorigen morgen 41 mM. regen. Andere stations hier te lande omstreeks 20. Heden wordt alleen in Noord-Scandinavië regen van belang ge meld, de regen in Ierland is nog niet zwaar. In Zweden is gedurende den nacht plaatse lijk vorst voorgekomen. In het geheele Noor den en in Frankrijk en Duitschland is de ochtendtemperatuur vrij veel onder normaal. Noorwegen heeft regen. Bij Noordwestelijke wind, Duitschland nog enkele regenbuitjes? Midden Europa kalm weer met weinig zon. Aangezien een nieuwe depressie niet uitge breid schijnt, is na een enkelen dag met regen waarschijnlijk weer opklaring te wachten. gaan en heeft uit de winkellade hei doos je medegenomen, waarin zich met eenige papieren, die voor den dief of de dieven geen waarde hebben, nog ongeveer vijf en twintig gulden bevond. Verder wordt er niets vermist. Daar de bewoonster boven slaapt heeft ze de inbraak niet eerder bemerkt dan Zondagmorgen. De politie heeft de zaak tn handen. CONTINGENTEER1NG VAN DAMESCONFECTIE, KOUSEN, TAPIJTEN, GARENS EN HUIS- HOUDGOED. Heeren importeurs van katoenen, zijden en kunstzijden damesconfectie, kousen en sok ken, tapijten en aanverwante artikelen, ka toenen garens, tafel- en servetgoed, handdoe ken en ander huishoudgoed, die omtrent de contingenteeringsbepalingen van deze artike len nog geen inlichtingen inwonnen, worden geraden zich hiervoor te wenden tot het se cretariaat der Kamer van Koophandel en Fa brieken, Oudegracht 182 te Alkmaar. ALKM. BAD- EN ZWEMINRICHTING. Van 28 Aug. tot en met 4 Sept. zijn ge nomen door heeren 436, door dames 314 baden. Kosteloos: jongens 287, meisjes '16, totaal 1153 baden. Hoogste temperatuur 71 graden. BENOEMING TIJDELIJK LEERAAR GYMNASIUM. Curatoren van het Gymnasium schrij ten in bijlage no. 134: Onder overlegging van het betrekke lijk advies van den Inspecteur der Gym nasia hebben wij de eer Uwen Raad voor te stellen te benoemen tot tijdelijk leeraar in de Natuurkunde aan het gymnasium alhier voor den cursus 1932/1933 den heer C. W. F. Spiers te Hengelo, wiens sollicitatiestukken mede hierbij worden overgelegd. AFWIJKING VOORWAARDEN SUBSIDIEERING BIJZONDER BEWAARSCHOOLONDERWIJS. In bijlage no. 136 schrijven B. en W.: Het Bestuur der r. kath. bewaarscho len alhier wendde zich bij adres dd. 13 Augustus j.1. tot Uwe Vergadering met het verzoek om in verband met de tijde lijke afwijking van de subsidieregeling voor het bijzonder bewaarschoolondar- wijs, vastgesteld bij Uw besluit van 21 Juli j.1. nr. 7, gedurende den tijd daar van: aan het verplicht bevoegd onderwij zend personeel te mogen toekennen de aanvangssalarissen genoemd in de desbetreffende salarisregeling; ®- het aantal verplichte bevoegde leer krachten te mogen aanvullen met bevoegden of onbevoegden; c- voor de boventallige leerkrachten een lager salaris te mogen vaststel len dan hiervoor onder a genoemd. Op dit adres spoedshalve dienende van Bericht en raad, deelen wij U het vol gende mede: Krachtens artikel 2, sub 10, der desbe treffende verordening (Gemeenteblad r- 1054), hebben wij de sub a voorge telde regeling goedgekeurd, legen het onder b en c gevraagde be- aat bij ons geen bezwaar. Wij zouden an deze gelegenheid gebruik willen ®n: aau de besturen van de neutrale christelijke scholen eenzelfde be- oegdheid toe te kennen, en stellen U ®afom voor te besluiten: tijdens den duur van de afwijking van suhsidieregelina voor het hijzonder bewaarschoolonderwijs aan de besturen van bijzondere bewaarscholen ten be hoeve van het onderwijs aan kinderen, die tot de scholen worden toegelaten boven het getal, waarvoor de gemeente subsidie verleent, te vergunnen desge- wenscht over te gaan tot aanstelling van onbevoegde leerkrachten en voor de boventallige leerkrachten af te wijken van de krachtens artikel 2, sub 10, der subsidie-verordening (Gemeenteb'ad nr. 1054) vastgestelde salarisregeling. BENOEMING LEERAAR HANDELS AVONDSCHOOL. B en W. schrijven in bijlage no 135: Uwe Vergadering benoemde bii be sluit van 7 September 1931 Nr. 5 A voor den duur van het schooljaar 1931/1932 tot tijdelijk leeraar in Engelsch aan de Handelsavondschool, den heer J. Hóek stra, hoofd der U. L. school alhier. In overeenstemming met het advies van den Directeur der Handelsavond school stellen wij Uwe Vergadering vóór den heer Hoekstra met ingang van 1 September 1932 te benoemen iot vast leeraar aan deze school. De Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen heeft dit voorste1 goedgekeurd, terwijl de betrokken Tn- specteur en de Commissie van toezicht op het Middelbaar Onderwijs zich daar mede kunnen vereenigen. LICHT OP! Hedenavond voor rijwielen en motorrijtui gen en andere voertuigen te 20.09 uur licht op- De Kermis. Süss de Jood. Het stuk van Kornfeld heeft mede door de schitterende vertolking, die Saalborn's gezelschap van Süss de Jood, zoowel Zaterdag als Zondag gaf, veel indruk gemaakt en een groot aantal toe schouwers heeft beide avonden luide ge- applaudiseerd. Het is dan ook een buitengewoon sterk speelstuk. Louis Saalborn gaf den Jood, wiens opkomst en ondergang aan 't Würtembergsche hof in negen tafreelen wordt voorge steld, op schitterende wijze. Oscar Tour- niaire gaf als den hertog weer één van zijn groote creaties en zijn samenspel met Saalborn was inderdaad eersteklas. Verder mogen nog genoemd Henri Eerens als den eersten minister en Rof Geraerds als professor Hilprecht, die zoo mooi den Jood Süss verdedigde. De dames Louise Kooiman, Anny Schuite- ma, Carla de Raet, Marie Meunier en Marie Hamel zorgden voor de vrouwe lijke charme aan het Wuitembergsche Hof. Het geheel heeft het Alkmaarsche pu bliek groote voldoening geschonken. Wij hopen dat het gezelschap Saal born in het thans begonnen moeilijke seizoen het verdiende succes moge vin den. Variété Faveur in 't Gulden Vlies. Gisteravond en Zaterdagavond gaf het gezelschap Faveur in 't Gulden Vlies haar laatste kermisvoorstellingen voor een volle zaal. Zoo is dus het optreden van dit variété gezelschap hier ter stede wel een succes gebleken. Weer gaven de drie accordeon-virtuo zen de nieuwste schlagers ten beste op hun mooie instrumenten, weer stond men verbaasd over de prestaties van Rolph Holbein, wiens teekeningen be gonnen te leven. Williams family scheen ruggegraat en botten verloren te heb ben, want gewone menschen kunnen nooit zoo vlug en lenig zijn. Buitengewoon veel succes hadden Tholen en van Lier met hun geestige liedjes. Ook dr. Caligari maakte met zijn geheimzinnig cabinet de belangstel ling in de zaal in niet geringe mate gaande, zelfs in de pauze kon men over al deze geheimzinnigheid maar niet uit gepraat raken. Dan waren er nog komische gymnas ten, een sluierdanseres, een boer, die dwars door de boerin heen sprong enz. men kan dus wel begrijpen, dat een dergelijk programma succes moest heb ben. BLANKE SLAVINNEN. Levensschets door Fernando, gespeeld in de Nieuwe Schouw burgloge op het Doelenveld. Zooals de titel reeds aangeeft, behandelt dit stuk de gevaren, die het argelooze meisje bedreigen. Het speelt in Frankrijk, maar dit zou evengoed elders kunnen zijn. Martha. de pleegdochter van het echtpaar Fournier, kondigt 'haar vertrek aan, omdat zij is lastig gevallen door haar pleegbroer Raoul en geen tweespalt wil brengen in de familie, die haar lief is geworden. Raoul's moeder, die hem altijd had verwend en be schermd tegen de betere opvoedingsmethode van den vader, is verheugd dat 'het conflict zóó kan worden opgelost, maar de vader, verbolgen, zoekt en vindt een werkkring voor zijn zoon, die eindelijk eens in staat moet zijn eigen brood te verdienen. Martha intusschen zoekt in Parijs drie weken lang tevergeefs naar een betrekking. Koud en hongerig, zonder geld, meldt zij zich voor de zooveelste maal bij de arbeidsbeurs, maar krijgt weder geen betrekking, evenmin als een overigens flinke boerendochter, die wegens een misstap uit het ouderlijk huis was gezet. Beide meisjes worden aangespro ken door een van die schurken, die er hun werk van maken om onder het mom van menschiievendheid dergelijke argelooze we zens te misleiden en te brengen in een om geving van zonde en verderf. Een tweede der gelijk sujet voegt zich nog bij hen en dan is de zaak spoedig beslist: de meisjes teekenen een soort contract, zonder dat zij weten dat dit haar met handen en voeten bindt aan de gewetenlooze madam Fambour, houdster van een bordeel. Margriet, de boerendochter, zwicht voor mooie kleeren enz., maar Martha weigert hetgeen van haar verlangd wordt en bezweert Raoul (die het huis bezocht) haar te ver lossen, maar deze ziet in haar niet anders dan een deerne Ondanks mishandeling en eenzame op sluiting in een ellendig hok, blijft Martha deugdzaam en zij bezorgt madam Fambour veel hoofdbrekens, omdat elke dag immers verdiend moet wórden In haar gevangenis krijgt Martha bezoek van Margriet, die medelijden heeft en de touwen die de polsen van het ongelukkige kind omsluiten, doorsnijdt en haar ook ver der hulp en bijstand belooft. Heel spoedig komt daarvoor de gelegenheid, want de „vriendelijke meneer", die in Parijs zoo goed was, komt binnen en wil Martha „tot inkeer brengen" op zijn manier, d.w.z. met geweld. Dan springt Margriet naar voren en steekt hem met een schaar beide oogen uit en op hetzelfde oogenblik komt een politiecommis saris binnen, die door Raoul, wiens betere ik naar boven was gekomen, gewaarschuwd was. Een hartstochtelijke aanklacht uit zij tegen haar slachtoffer en tegen madam Fam bour en dan geeft zij zich over aan de politie Wij willen zeker niet beweren, dat „Blanke Slavinnen" een kermisstuk is, maar het lijkt ons wel goed, dat stukken als dit voor het voetlicht worden gebracht, juist omdat zij een schril licht werpen op moeilijk te achter halen misdaden, die juist daarom dubbel te laken zijn. Zonder aan het spel van de andere acteurs iets te kort te doen, mogen we zeker wel Coba Kinsbergen roemen door de weergave van de rol van Martha Voorts dienen ge noemd M. Bigot voor haar dubbele rol van mevr. Fournier en madam Fambour, Jo de BoerMulder als Margriet en Ko van Sprinkhuizen en Cor de Groot als de beide ronselaars Lidore en Morin. Deze spelers heb ben met de negen anderen een gave voor stelling gegeven, die een talrijk bezoek dub bel en dwars verdiende. De tooneelaankleedinig en de costumes waren goed verzorgd. Door de telkens nood zakelijke veranderingen van tooneel moest het orkest (piano en viool) nogal eens aan vullend optreden; de muziek werd blijkens het applaus evengoed op prijs gesteld als het spel. GEBOREN: Gerard Theodoor z. v. Gerard Flutsch en Antje Bak Judina Geertrui d. v. Jan Mourik en Catharina Balk. Anna Catha- rina d. v. Jan Smit en Grietje de Bakker. Clasina Cornelia Maria d. V. Petrus de Win ter en Maria Viin. OVERLEDEN: Gerrit Dekker 75 jaar. Maartje van Twtii- ver wed. Simon Lek 78 jaar. Maria Char- lotta Peters wed. Pieter Koreman 81 jaar. DE EERSTE NEpERLANDSCHE VARKENS SELEQTIEMESTERIJ. In tegenwoordighekHran verschillende af gevaardigden van landbouworganisaties en van slagersvereenigingen is dezer dagen naar de N.H.Crt. meldt, de eerste Noordholland- sche Varkensselectiemesterij geopend door den heer A. W. Michels, lid van Ued. Staten. De voorzitter, de heer J. van Kampen uit Spierdijk, sprak een kort openingswoord. In de eerste plaats, zeide hij, zij het mij vergund als voorzitter van het „Noordhol- landsch Groot Yorkshire Varkensstamboek", u mijnheer Michels het welkom toe te roepen en u de verzekering te geven, dat wij het als een bijzondere onderscheiding beschouwen, dat u zich bereid verklaard hebt, straks onze Selectiemesterij te openen. Gaarne maak ik tevens van deze gelegenheid gebruik u te ver zoeken onzen dank over te brengen aan het provinciaal bestuur voor den steun, welke aan onze vereeniging wordt verleend. Vervolgens verwelkom ik de hoofdbesturen van onze gewestelijke of over nog grooter ge bied werkende Lanibouwmaatschappijen en -bonden, besturen van bonden van zuivelfa brieken en van fabrieken zeive, alsmede van afdeelingen der kmdbouwmaatsehappijen en aankoopvereenigingen. Voor uwe bijdragen zeg ik u hartelijk dank. Afzonderlijk welkom heet ik ook de hier aanwezige particulieren, die hun beurs heb ben opengezet om hel schoonc doel te berei ken. In het bijzonder wensch :k ook te oegroeten de commissie van toezicht, de besturen der gemeenten op wier grondgebied of in wiens onmiddellijke nabijheid de mesterij is geves tigd, het bestuur van de Kamer van Koop handel te Hoorn, die getoond heeft, dat ook de Veeteelt hare belangstelling heeft, de be sturen van slagersvereenigingen en de direc tie der slagersvakschool te Utrecht, waar en onder wiens leiding de varkens geslacht en beoordeeld zullen worden. Speciaal wil ik nog verwelkomen al is het op zijn eigen erf den heer de Haan. Toen dit voorjaar een proefnemer moest wor den benoemd waren er vele en uitstekende candidaten. Dat u tenslotte zijt gekozen, dankt u grootendeels aan uw zoon, die op 't Rundveekantoor bekend staat als een nauw keurig werker. Wij hopen, dat die nauwkeu righeid ook hier het stempel van uwe familie zal zijn. De wijze, waarop door u den stal is ingericht, doet ons verwachten, dat wij in u den juisten proefnemer hebben gevonden. Te vens breng ik dank aan den eigenaar van den frrond, waarop de stal is verrezen, voor zijn oyaliteit. Uw aller opkomst ter bijwoning dezer plechtigheid stelt het bestuur buitengewoon op prijs. De landbouw maakt moeilijke tijden door. Inzonderheid de varkenshouderij heeft de laatste maanden tonnen gouds aan de boeren gekost. Een lichtpunt is de varkenscrisiswet, die, naar wij vurig hopen, een van de midde len zal zijn om den boerenstand voor totalen ondergang te behoeden. De oprichting der Selectiemesterij is niet van een leien dakje gegaan. Reeds in 1929 zijn plannen om hiertoe te komen, voorbe reid. Tengevolge van verschillende bezwaren, is de opzet tenslotte gewijzigd. Uit 't feit, dat het in deze moeilijke tijden ons echter gelukt is de plannen te verwezenlijken, mag worden afgeleid, dat een Selectiemesterij voor een provincie van veel belang wordt geacht. Teneinde niemand te vergeten, betuig ik tenslotte mijn hartelijken dank aan allen, die iets aan de tot standkoming dezer stichting hebben bijgedragen. Speciaal noem ik hierbij nog onzen oud-voorzitter, den heer Appel van Twisk, die aan de voorbereiding zijn beste krachten heeft gegeven. Wat in dezen tijd van verdeeldheid wel eens gezegd mag worden, is, dat alles in de beste harmonie is tot stand gekomen. Nog rest mij een woord te richten tot mij ne medebestuursleden, onzen Rijks veeteeltcon sulent en den secretaris. Ik bedank u allen voor uwe samenwerking, voor den steun en het vertrouwen zoo ruimschoots van u onder vonden, waardoor het mogelijk geworden is een zoo mooi werk tot stand te brengen tot heil der varkenshouderij in onze provincie. Ik heb gezegd en geef alsnu het woord aan den heer A. W. Michels. De heer A. W. Michels zeide met groot ge noegen en toch ook met eenige aarzeling de uitnoodiging om deze stichting te openen, te hebben aanvaard. Met genoegen, omdat het Provinciaal Bestuur, vooral in dezen moei lijken tijd, elk bewijs van energie en durf weet te waardeeren. Vervolgens, omdat de provin cie al een reeks van jaren een vrij redelijke subsidie geeft en daardoor reeds van zijn be langstelling deed blijken. De aarzeling zat bij spr. wel in zijn ondeskundigheid. Maar deze wilde hij toch overwinnen, omdat nu een maal wordt verondersteld, dat een bestuur der van gemeente, provincie of rijk van alles verstand heeft. Het provinciaal bestuur slaat met belangstelling de ontwikkeling van dezer, tak van veeteelt gade. De tijd is nog niet lang geleden, dat men in de Staten moest vechten voor eenigen tak van landbouw of veeteel». In den laatsten tijd is het niet moeilijk meer om bij Prov. Staten de benoodigde gelden voor landbouw en veeteelt'los te krijgen. De provincie mag niet achterblijven, ornaat men juist in deze crisis getoond heeft, dat men met allen moed de bedrijven in stand wil houden 't Spijt spr., dat Nrd.-Holland in dit opzicht bij andere provincies ten achter staat, 't Is echter een stap in de goede richting, waar door de positie op de wereldmarkt kan ver zekerd worden. Juist in dezen tijd mag meu niet bij de pakken gaan neerzitten; men moet trachten klaar te zijn, als straks betere tijden aanbreken. In de overtuiging en het vertrou wen, aldus spr., dat op dit werk zegen moge rusten, open ik deze eerste selectiemesterij en ik voeg er dadelijk aah toe de gelukwenschen van het prov. bestuur. Hierna voerden nog verschillende sprekers het woord. De heer Kuiper sprak namens de Holland- sche Mij. van Landbouw en releveerde de voorgeschiedenis van deze stichting. Spr. hoopte, dat de kwaliteit in de Noordholland- sche varkens moge verbeteren. De kwaliteit, uit te voeren naar het buitenland, moet prima zijn Spr. bracht hulde aan het bestuur en zegde een blijvende financieele medewerking toe. Burgemeester J. Wiering van Zwaag feli citeerde het bestuur en hoopte, dat het in den stal steeds behoorlijk knorrig mocht zijn en dat men er daarbuiten met groote tevreden heid over zou spreken. Namens den Ned. Slagershond sprak de heer v. Asperen, die memoreerde, hoe reeds ruim 30 jaar geleden de slagers klaagden over het vette en slechte varken. Thans is er dus reden tot tevredenheid en spr. wenschte het bestuur veel succes. Ir. de Vries wees op de proeven in 1929 ge nomen op de proefzuivelboerderij te Hoorn. De resultaten van dat onderzoek, waarvoor hulde aan de heeren Brouwer en Ruiter de Windt, waren aanleiding tot de stichting van een selectiemesterij. De resultaten van de Deensche studie waren toen nog niet bekend. Namens de commissie van toezicht sprak de heer Rijsenbeek, die opmerkte, dat we op het gebied der varkensselectie bij vele leden ten achter staan. Spr. juichte deze stichting dus toe, vooral, ornaat deze een schakel is tus- schenboeren en slagers. Hij wenscht den heer de Haan veel succes. De heer de Boer (Stompetoren) wees er op, dat men 't nog niet geheel eens is over de vraag: Wat is het beste varken? Toch zal men noodgedwongen een bepaalde richting moeten inslaan. Namens het gemeentebestuur van Hoorn bood weth. Stumpel, die met weth. Betlem aanwezig was, zijn beste wenschen voor het welslagen dezer stichting aan. De laatste spreker was de heer Kuipers van het Bestuur der Slagersvakschool. Vol gens spr. is bij de bestaande selectiemesterij en te veel gelet op het belang van den export. Verheugend noemde pr. het, dat de Prov. Noordholland, die ruw geschat, een derde deel van het binnenlandsch verbruik levert, de eerste was, die bij de stichting van deze mesterij rekening hield met de binnenland- sche behoeften. E>e voorzitter dankte hierna allen voor de getoonde belangstelling en voor de hulde aan het bestuur gebracht, waarna men de stallen bezichtigde. ALKMAAR, 5 Sept. 1932. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 89 vette koeien 120—230; 13 Vette kalveren 3080, vette kalveren per K.G. 0.70f 1; 35 Nuchtere kalv. slacht 8—14; 764 Vette varkens (zware) per K.G. 23—28 cent en Zouters per K.G. 30 ct Handel stug. AMSTERDAMSCHE VEEMARKT. AMSTERDAM, 5 Sept. 1932. Op de he den gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 568 vette koeien, le kw. 68 72 cent, 2e kw. 5666 cent, 3e kw. 42 52 cent, mindere soorten 34—40 cent per K.G., slachtgewicht; 110 Melk- en kalfkoeien 160—240; 228 Vette kalveren, le kw. 45 50 cent, 2e kw. 3544 cent, 3e kw. 30 34 cent, per K G. levend gewicht; 56 Nuch tere kalveren 618; 149 Schapen 7 13; 850 Varkens, vleeschvarkens, wegende van 90—110 K G, 32—33 cent, zware var kens 30—31 cent, vette varkens 27—29 cent per K G., slachtgewicht; 24 Paarden 60 110. Marktverloop: Runderen met grooten aanvoer, stuggen handel, prijshoudend. Vette valveren met grooten aanvoer, vlotten han del, prijzen iets lager. Varkens Hinken aan voer, stuggen handel, prijzen iets lager. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Sept. '32. 5000 K.G. Aardappelen: Duc of York ƒ1, Schotsche Muizen 1, Blauwe Eigenheimers 2—1.40, Drielingen ƒ2.20; 6000 K.G. Rooed Kool 0.60—1.10; 6000 K.G. Gele Kool 0.802 10; 8500 K.0 Witte Kool (vroege) 60—80 cent; 10.000 stuks Bloem kool le s. 6—13.30, 2e s. 0.80—3.60 per lOOstuks; 6800 K.G. Uien: Gele Nep 5 50—6.70, Gele drielingen 1 90— 2.10, Gele uien 2—2.40; 850 K.0, Bieten 0.601.60; 1000 K.G. Slaboonen 2.304 70, alles per 100 K.G NOORDSCHARWOUDE, 3 Sept. 1932. 21700 K.G. Aaraappelen: Schotsche muizen 1.30—1.80, Drielingen 1.60—1.80. Eigenheimers 1.401.60, BI. Eigenhei mers 160; 16500 K.G. Spercieboonen 2—5.50; 100 K G. Zilveruien: Zilvernep 14.80; 21500 K.G. Uien: Gele Nep 5.50 6.70, Drielingen 1.70—2.10, Uien 1.90—2.40, Grove Uien 2.60; 6500 K.G. Roode Kool 0.60—1.70; 17000 K.G. Gew. Witte kool 0.70—0.80; 5000 K.G. Gele Kool 0.60—1.70, alles per 100 K.G. WARMENHUIZEN, 3 Sept. 1932. Sch. Muizen 1.10—1.80; Drielingen 1.90— 2.30; Grove 0.90—1Eigenheimers 1,80—2.40; BI. Aardappelen 2.10— 2.40; Slaboonen 2.503.80; Witte Kool 0.70; Nep 5.80—6-60; Uien 2 20—2.30; Uien drielingen 1.80— 2.20. Aanvoer: 30650 K.G. Aardappelen; 850 K.G. Slaboonen; 4000 K.G. Witte Kool; 2650 K.G. Nep en 3400 K.G. Uien. Geven met blijdschap kennis van de geboorte van een dochter J. MOURIK. C. MOURIK—BAL*. Alkmaar 4 Sept. 1932. Stationsweg 29. Centraal Ziekenhuis. P. DE WINTER en M. DE WINTER—VIJN geven met groote blijdschap kennis van de geboorte van hun dochter I NA. Alkmaar, 3 Sept. 1932. Laat 111. Heden overleed onze ge- liede Vader, Behuwd- en Grootvader, de Heer WILLEM NAP, in den ouderdom van bijna 78 jaar. Uit aller naam, C. NAP. Driehuizen, 3 Sept. '32. Hierbij berichten wij U dat na een korte ongesteld heid, zacht en kalm is overleden onze lieve Man, Vader, Behuwd- en Groot vader, de Heer G. DEKKER, in den ouderdom van 75 jaar. Uit aller naam, Wed. A DEKKER—KRAP Alkmaar, 2 September 1932 Westerhofje 19. Heden overleed, na een geduldig gedragen lijden, onze lieve Moeder, Groot en Overgrootmoeder, Mej. Wed. S. LFK VAN TWUIVER, eerder Wed. van C. SCHOORL, in den ouderdom van bijna 79 jaar. Namens de Familie, Rotterdam, Spangerschekade 3 II A. VAN SOELEN—LEK Alkmaar, 4 Sept. 1932. Snaarmanslaan 9. De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag 7 Sept. a s., des namiddags 2 uur, vanuit het sterfhuis. Heden overleed na een langdurig doch geduldig lijden, onze geliefde Moe der, Behuwd- en Groot moeder, Mej. Uit aller naam, P. KOOIJ Az Heer-Hugowaard, 3 Sept. 1932

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 3