Alkmaarsche Courant. Fortinbras' toovermacht Radionieuws RuMicalies Qemeentecaden yxjwwdaal Tlieums ReuiUeion Honderd fier en dertigste Jaargang. MAANDAG 5 SEPTEMBER PAARDENMARKT, HEERHUGOWAARD. BERGEN TEXEL. HEILOO. v;> versch gekarnd met 25% allerfijnste Roomboter onder Rijkscontrole, Holland's beste Standaardmerk ITo. 209 1932 Dinsdag 6 September. Hilversum, 1875 Al. (Uitsluitend AVRO), g Gramofoonplaten. 10.Morgenwij ding. 10.15 Gramofoonplaten. 10.30 Cello recital B. Wirtz, m. m. v. E. Veen, piano. U.— Orgelconcert F. Asma m. m. v. J. Hen- drichsZalsman, sopraan. 12.Omroep- orkets o.l.v. N. Treep. 1.Gramofoonplaten 1 302.30 Vervolg concert. 2.45 Gramo foonplaten. 3.— Zang door C. Brenner, mezzo-sopraan, m. m. v. E. Veen, piano. 3.30 Uit het Grand Hotel te Scheveningen: Jack Hollis en zijn orkest. 4.30 Kinderuur. 5.30 AVRO-Kamerorkest o.l.v L. Schmidt en gra mofoonplaten. 7.Gramofoonpl. 7.30 Dr. M. Th. Hillen: De Grieksche Mythologie 8.Orgelconcert P. Palla, m. m v. A. de Booy, zang. 9.„Een nachtelijke onderne ming", schets van Tr. Bernard. Leiding Kommer Kleyn. 9.10 Omroeporkest o.l.v. N. Treep m. m. v. J. Oellers, viool. 10.— Vaz Dias. 10.10 Omroeporkest o.l.v. N. Treep. In de pauze: „Het vertrek waarin de moord geschiedde", schets van Tr. Bernard. Lei ding: Kommer Kleij:.. 11.12.Kovacs Laos en zijn orkest. Refreinzang: Bob Scholte. Huizen, 296 M. (Uitsluitend K R O.) 8. 9.15 en 10.Gramofoonpl. 11.30—12. Godsd. Halfuurtje. 12.15 Trioconcert. 1.45 Gramofoonpl. 2.— Vrouwenuurtje. 3.3.30 Gramofoonplaten. 4.Gramofoonpl. 5. Orkestconcert. 6.Vocaal concert. 6.15 Or kestconcert. 6.35 Vervolg vocaal concert. 6 50 Orkestconcert. 7.10—7.30 Lezing. 7.45 Causerie. 8.Orkestconcert m. m. v. Man nenkoor, ca. 9.30 Vaz Dias. 11.12.Gra mofoonplaten. Daventry, 1554 Al. 10 35 Morgenwijding. 10.50 Tijdsein en berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.20 Leonardo Kemp's orkest. 2.20—2.50 Gramofoonplaten. 4.20 Moschetto's orkest. 5.35 Kinderuur 6 20 Berichten. 6.50 Beethoven's Strijktrio nr. 2 in G, op. 9. 7.10 Lezing. 7.40 BBC- orkest o.l.v. E. Clark m. m. v. M. Doré, viool, o.a. Jeux d'enfants, Bizet. 9.— „Hil-air-ity", cabaretprogramma van Fr. Eyton. Muziek van Billy Mayerl. 10.— Berichten en lezing. 10.20 Volksmuziek uit Praag. 10.5012.20 Ambrose's Blue Lyres. Dansmuziek. Pari/s Radio-Paris1725 Al. 8.05, 12.20 en 7.20 Gramofoonpl. 8.20 Radio-tooneel. 10.20 Gramofoonplaten. Kalundborg, 1153 M. 12.20—2.20 Con cert uit het Bellevue-Strandhotel. 3.205.20 Mogens Hansen's orkest m. m. v. solisten. 8 20 Operettemuziek o.l.v. Reesen, o.a. Uit „Viktoria und hir Husar" Abraham. 9.10 Radio-tooneel. 9.20 Concert o.l.v. Reesen, o.a Suite voor fluit ne strijkorkest, b kl.t. Bach 10.05 Radio-tooneel. 10.35 Piano-recital F. Jensen. 11.Mexicaansche liederen. (Gra mofoonplaten). Langenberg, 473 Al. 7.25—8.20 Concert uit Bad Oeynhausen. 11.40 Gramofoonpl. 12.20 Concert o.l.v. Görlich. 1.202.50 Concert o.l.v. Wolf. 5.206.35 Concert o. 1. v. Wolf. 8 20 Werag-Klein-orkest o. 1. v. Eysoldt, oa. Ouv. „Peter Schmoll", Weber Rome, 441 Al. 9.05 Concert.. Radiotooneel en gramofoonplaten, o.a. Trio op. 32 in d kl.t., Arensky. 11.1512.20 Dansmuziek. Brussel, 508 Al. en 338 Al. 508 M.: 12.20 Gramofoonpl. 1.30 Gramofoonplaten. 5 20 Concert o.l.v. Meulemans. 6.50 Gramo foonplaten. 820 Concert o.l.v. Fr. André. 9 20 Vervolg concert. 10.30 Gramofoonpl 338 M.: 12.20 Gramofoonpl. 7.05 Gramo foonpl. 8 20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Meulemans. 10.30 Gramofoonpl. Zeesen, 1635 M. 8.20 Populair concert door Leo Bermann en zijn orkest. 10.Con cert door de Philharmonie o.l.v. Prof. Dr. G. Havemann. 11.20—12.20 Avondconcert uit Hamburg. De Directeur van het Marktwezen te Alkmaar brengt ter algemeene kennis, dat ter gelegenheid van de PAARDEN MARKT op WOENSDAG 7 SEPTEMBER a.s., de aan te voeren dieren alleen naar de markt moge r worden gebracht over de FRIESCHEBRUG en de KORTE NIEUWESLOOT van de Handelskade af. De paarden over de Boombrug bij het Zeglis naar de markt gebracht moeten den weg volgen langs de Voormeer en de Bierkade, over de Schermervlotbrug en langs den Kanaaldijk naar de Friesche brug. Alle dieren, die niet over de Friesche brug de stad binnen komen, moeten zoo danig worden vervoerd, dat zij door de Korte Nieuwesloot van de Handelskade af ter markt komen; alle overige toe gangen tot de markt worden afgezet. Bij de Korte Nieuwesloot en de Frie sche brug zullen de aan te voeren dieren deskundig worden onderzocht, en zal het verschuldigde marktgeld moeten worden voldaan. Vóór des morgens zeven uur mogen geen dieren geplaatst worden op de markt die des namiddags vier uur ein digt, terwijl na 's morgens 10 uur geen paarden meer ter markt worden toege laten. Voor het plaatsen der paarden worden aangewezen de DIJK, de MARKT STRAAT, het WAAGPLEIN, de GED. NIEUWESLOOT en het TORENBURG. Voor het plaatsen der veulens een ge deelte van het WAAGPLEIN. De Directeur voornoemd, D. SCHENK. GEVONDEN VOORWERPEN. Aanwezig aan het Bureau van poFtie Langestraat en aldaar te bevragen op alle werkdagen tusschen 11 en 1 uur, de navolgende voorwerpen als gevonden gedeponeerd op 22 Augustus tot en met 2 September 1932: portemonnaie met inhoud, stel deur knoppen, rijwielkaartjes, bordje met opschrift: Toegang voor eiken leeftijd, zakspiegeltje met foto, notitieboekje, rozenkrans, corsage, mantelceintuur, ceintuur van jurk, dameshandschoenen, bril in doos, ketting, zakmesje, porte monnaie met inhoud, kinderluier, arm bandhorloge, huissleutel, diploma ten name van F. P. G., kinderhoedje, porte- monnaietje, hondenpenning, schoen, manteltje, portefeuille. Aanwezig en te bevragen bij de na volgende ingezetenen, onderstaande voorwerpen, als gevonden aangegeven op 22 Augustus tot en met 2 September 1932: J. Post, Wildemanstraat 8, dames- taschje; J. H. de Jong, Bergerweg 52, portefuille met ansichten; Mej. A. Morsch, Nieuwesloot 6, broche; S. Schou ten, Kooimeerlaan 47, mantel; winkel van Albert Heijn, Langestraat, dames- tasch; J. Bolten, Heerenweg, Heiloo, rij- wielbelastingmerk; J. G. Wiebe, le Tuin dwarsstraat 5, lichtbruin hondje; K. de Groot, Paanpad 20, schop; D. Groen, Hei ligland 15, sleutel; C. Ch. Witte, Ge bouw de Unie, 2 bollenmanden; G. Wijn- k::\ Zeglis 83, ceintuur; K. Bijl, Dahlia straat 12, zakmes; J. Koopman, Akers laan 1, broche; A. Crevencoeur, Van Hou tenkade 32, padvindersmes; v. d. Idsert Hostraat 23, belastingmerk in étui; I. van Riet, Overdiepad 34, halsketting; w! Volker, Varnebroek 29, huissleutel'v. d. Laan, Kinheimstraat 10, fietstasch met inhoud; Brugwachter Modder, Heilig land, botertijn; W. Bos, Nieuwpoorts- laan 71, belastingplaatje in klem; J. Adriaanse, Prins Hendrikstraat 46, por temonnaie met inhoud; J. Brinkman, Eikelenbergstraat 32, zakmes; W. Kraakman, Clarissenbuurt 9, zakje inh. graanmonsters; J. Blok, Westerweg 64, jumper; B. Himmelreich, Geest 52a, huissleutel en zakmesje; J. Balder, Vo gelenzang 21, bril; G. v. d. Kuijt, Nieuw- poortslaan 111, portemonnaie met in houd; J. Borgstein, Leeghwaterstraat 17a, broche; D. Schipper, Oudegracht 12, bril in étui; De Jong, Oudegracht 48, doosje poeder; B. Bakker, Noorderkade 6, R. K kerkboekje; M. Beemsterboer, Hofstraat 20, vulpen; W. Stibbe, Ken- nemerstraatweg 171, belastingplaatje; P. Eiland, Nieuwpoortslaan 46, pakje inh. nougat enz.; N. H. Oudhof, Baangracht 18, zakje inh. boonen; A. Denneman, Achterom 13. dameshorloge; A. de Graaf, Boterstraat 13, directoir en zakdoeken; J. Smorenberg, Augustijnsteeg 5, rijwiel- belastingmerk in étui; v. d. Kamp, Houtweg 26, damestasch (in bewaring gegeven aan eigenaar Stoomcaroussel) H. Louw, Overdiestraat 70, dameshor loge; Paanakker. Ridderstraat, envelop pe inh. geld; G. Waale, KI. Nieuwland 29, lic' t gele hond; M. Schutte, Verdronken- oord 11, tabaksdoos. Wanneer men weder in het bezit is van het verloren voorwerp, wordt men verzocht hiervan kennis te geven aan het Bureau van politie. De voorzitter burgemeester van Slooten opende om 3 uur de voltallige vergadering. Een schrijven van den heer Blaupot ten Cate betreffende de verhouding van de ge meenten als afnemers van electrische energie van de provincie, deed den heer Tromp de opmerking maken, dat laatstgenoemd li chaam bij het sluiten van nieuwe contracten was gebonden binnen zekere grenzen en dus de z.g. op de zwarte lijst staande gemeenten maar niet naar willekeur zou kunnen sche ren, bij eventueelen afloop van het tegen woordig contract. Een ingekomen stuk van den heer Hartog, hoofd van school II, dreigde eerst de gemoc deren nog te verhitten, doch op voorstel van den heer Wagenaar, die van oordeel was, tfct nu de geheele zaak reeds zijn beloop had ge had en behandeling er van toch mosterd na den maaltijd zou zijn, werd besloten er ver der niet over te delibereeren. Aan P. Groot, die voorschot gevraagd had ten einde zijn dochtertje een operatie te kun nen doen ondergaan, werd na eenige discus sie de helft der te maken onkosten toege zegd, nadat nog door den heer Quant was voorgesteld de helft door de gemeente te doen betalen en de andere helft als voorschot te geven. Een ingekomen verzoek van de plaatselij ke vereeniging het Witte Kruis om de Prov gemeentelijke subsidieregeling van toepas sing te verklaren op mej. M. Bes, deed den voorzitter de opmerking maken, dat de afd eenigszins huiverig was geweest met dit ver zoek te komen, aangezien de betroffen per soon ziek in deze gemeente was gekomen en hier te voren nooit gewoond had. Waar de op dezen post uitgetrokken gelden dit jaar niet met het dubbele daarvan kon den worden voldaan en van de provincie nog geen bepaalde toezegging was verkregen, dat zij ook van het bedrag boven het maximum gaande, 50 voor haar rekening zou ne men, meende de voorzitter dat de mogelijk heid zou bestaan, dat deze post geheel op de gemeente kwam te drukken. Extra bijdrage was dan ook door de vereeniging aange vraagd aan de daarvoor bestaande instel ling. De heer Kostelijk was van meening, dat waar steeds het begrip toestaan, indien aan gevraagd werd, door den Raad was gehul digd men thans ook deze gedragslijn had te volgen. Hierna goedgevonden. Het ongeluk bij het zweefvliegen. Betreffende het een inwoner dezer ge meente overkomen ongeval bij het zweef- vliegkamp te Egmond aan Zee en een daar mee in verband staand verzoek van zijn •vrouw om ondersteuning, kon de voorzitter nog weinig mededeelen. Wel had hij ter plaatse een onderzoek ingesteld, doch de zaak was in handen gesteld der verzekering en definitief kon niet beslist worden voor de rechtbank uitspraak had gedaan over de schuldvraag. Om deze reden meende de voor zitter ook een verzoek van het Et. Elisabeths gasthuis om alvast garantie van betaling der ziekenhuiskosten door de gemeente op zich te nemen te moeten afwijzen. Verbinding met de verzekering was gezocht en tot zoolang dezs zaak haar afwikkeling nog niet had ge kregen zou de vrouw op het Burgerlijk Arm bestuur zijn aangewezen. De heer Quant deelde nog mede, den vo- rigen dag den patiant in het ziekenhuis te hebben gesproken. Deze wees alle schuld van zich in zoover, dat hij zich op de waar schuwing verwijderd had en het vliegtuig een wending had gemaakt, die menschelijker wijs niet vooruit was te bepalen. Om prae-advies werd in handen van B. en W. gesteld een verzoek van den R.-K. Volks bond te Alkmaar om de in deze gemeente wo nende transportarbeiders, werkzaam bij Koophandel, weder onder een aparte rege ling te doen vallen. Goedgekeurd een suppl. kohier hondenbe lasting tot een totaal van 54.50. De heer Kooij, die bij monde van de com missie belast met het nazien der rekeningen van G. E. B. en B. A. S., voorstelde deze goed te keuren, legde er den nadruk op dat het laatste jaar het stroomverlies belangrijk- verminderd was. In 1929 bedroeg dit nog 31831 K.W., thans 23803 K. W. Hoofdzake lijk moest hiervan de oorzaak gevonden wor den in de kabellegging langs den Basserweg Ink. gew. dienst G.E.B. 43.075.56, uitg. 38.032.03, winst 5043.53. K. D. ink. 28.860.31, uitg. 10.393.51, batig saldo 18.467.78. Ink. B. A. S. 9613.25, uitgaven 8743.72, batig slot 869.53. Aldus voorloopig vastgesteld. De heer Wagenaar deed verslag over het nazien der gemeenterekening. Het was de commissie opgevallen, dat vnl. in de posten schoolgelden bedragen voor kwamen, die zeer zeker konden worden be taald en de commissie meende dan ook het gemeentebestuur in overweging te moeten geven in dezen aandrang uit toe oefenen. Hierna werd de rekening voorloopig vast gesteld met ink. G. D. 172.213.74, uitg 151.137.34, batig slot 21.040.40, kap. D. Ink. 4143.85, uitg. 363,85, batig slot 3780. In het res. fonds was aanwezig 13.935 72 Voor de hierna aangeboden begrootingeri 1933 met ontvangsten en uitgaven B. A. S. 8905.48; G. E. B. gew. D. 40.174 W (verm. winst 2805.21) kap. dienst 40.522.52; gemeente G. D. 158.325.82 onvoorzien 4.178.59 Kap. Dienst 3780 werden benoemd als commissie de heeren Krom, Kostelijk en van Langen. De voorzitter deelde nog mede, dat er in de begrooting rekening mede was gehouden, dat de gemeente in de 3e klasse gem. fonds- bel. geplaatst werd, terwijl overigens zonder verhooging van opcenten een sluitend slot was kunnen worden verkregen. Bij voorstel suppl. begrooting 1932, deel de voorzitter mede, dat daarin de begrooting 1932 reeds waren opgenomen bedragen van 4000 en 2000 uit het reservefonds, ter wijl dit nu wederom een veer zou moeten la ten van 5000 zoodat het aan het eind van dit jaar nog slechts ruim 3000 zou bevat ten. Na toelichting van den voorzitter werd deze begrooting gewijzigd als was voorge steld in ontvangsten en uitgaven op 18.650 met als voornaamste uitgaafpost een bedrag van 14.000 onkosten werkverschaffing. Van een paar personen waren verzoeken om financieelen steun ingekomen, welke evenals een verzoek van den heer Kostelijk om alvast objecten voor werkverschaffing te bepalen, ter bespreking in comité werden ver wezen. Na uitloting van nummer 9 der obligatie- leening 24.000 G. E. B. werd onder dank gesloten. Door B. en W. van Bergen zal den raad worden voorgesteld de verordening tot hef fing van een woonforensenbelasting ingaan de 1 Januari 1932 te doen vervallen. Naar wij vernemen heeft de heer H. A. B. Bouchette zijn ontslag genomen als president van de St. Vincentiusvereeniging alhier. Te Oosterend is men thans begonnen directieketen en werkliedenloodsen weg te breken, die hier ten dienste van directie en arbeiders nabij Oosterend waren opgesla gen. Daar de werkzaamheden aan de dijken in verband met de Zuiderzeewerken daar ge ëindigd zijn, zijn deze gebouwen thans over bodig geworden. Naar wij vernemen, worden ze voorloopig niet elders opgezet, doch buiten deze gemeen te ergens opgeslagen. WESTWOUD. De directie der Coop zuivelfabriek „Eu reka" te Binnenwijzend heeft aan haar leve ranciers over het afgeloopen tijdvak uitbe taald 2.96 per 100 K.G. geleverde melk of 3.05 per 100 L. gemiddelde noteering. ZWAAGDIJK. In een der arbeidsgezinnen alhier werd het 17e kind geboren. Van de kinderen zijn er nog 14 in leven. Aan den Westerweg bij den overweg bij kapel, wordt een groote verbetering aange bracht. De hooge steile kluft waar reeds me nige automobilist kennis met de beek maakte, gaat geheel verdwijnen, daar de weg wordt omgelegd. Een prachtige verbetering. De Onderlinge Begrafenisvereeniging „Heiloo" heeft met de Groot Noordholland- sche Levensverzekeringsmaatschappij een contract afgesloten en wel voor katholie ken en niet-katholieken. Voor beide catago- riën wordt voor een minimum premie de ge heele begrafenis geregeld. Het is echter een vrijwillige verzekering en de bestaande sta tuten blijven intact. Naar we vernemen is het gemeetebe- stuur in overleg met de provincie Noordhol land tot overeenstemming gekomen voor de werkverschaffing inzake den aanleg van een nieuwen weg in dc Verschuierweg, beter be kend als de Bullaan. Er zijn door de provin cie opmetingen gedaan en binnen korten tijd zal men met het werk aanvangen. Hoewel September juist is aangebroken is het aantal werkloozen hier reeds boven de 40. Het gemeentebestuur dat wekelijks 10 a naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 40) Ze ging hen voor naar de hall en, Félise in het oog krijgende, zag ze Fortinbras vra gend aan Dat is mijn dochtertje, Lucilla. Wat, is dat Félise? Met bevallig ge baar stak ze de beide handen uit. Ik ben zoo blij je te zien. Ik heb zooveel van je gehoord door Corinna Hastings. Ze logeerde hier een nacht, toen ze naar Londen ging, weet je. Maar waarom, terwijl ze steeds Félise's handen vasthield, waarom heb je haar al tijd zoo ver van ons gehouden, Fortinbras? Dat vind ik niets aardig van je. Parijs, zei Fortinbras, is niet goed voor kleine meisjes, die in het hart van Frankrijk wonen. Maar heusch Parijs is het hart van Frankrijk riep Lucilla Merriton. Parijs, mijn lieve Lucilla, hernam For tinbras ernstig, is de lever, de milt, de Pan- treasklier, of wat ook, van Frankrijk, maar t is niet het hart. Lucilla lachte en wanneer ze lachte boog ze het hoofd iets achterover, waardoor de lij nen van haar slanken hals uitkwamen. Haar weelderig haar, dat aan Madame de Pompa- dour deed denken was naar achteren ge kamd, liet haar voorhoofd vrij en gaf iets zeer bekoorlijks aan die beweging. We zullen er niet over kibbelen. Je hebt Félise hier gebracht, omdat ik voor haar zou zorgen. Maar eerst een andere vraag. Je hebt nog niet gegeten? Ik wel, zei Fortinbras, maar Félise nog niet. Dan moet je nog eens eten. Het is de eerste maal dat je me de eer aan doet me te bezoeken en dit is de straf die er op staat. Ze ging naar de deur, waar ze uit gekomen was. Céleste! De dienstbode kwam. Monsieur en Mademoiselle blijven eten en Mademoiselle blijft logeeren. Zorg dat ze alles krijgt wat ze noodig heeft. Allez vite (gauw maar). Ga met Céleste mee, kind, en haast je, want het eten wordt koud. En toen Félise, geheel onder den indruk van de charme van haar bedrijvige gast vrouw, vertrokken was, wendde Miss Merri ton zich tot Fortinbras. Nu, wat is er gebeurd? Met een paar woorden deelde hij haar me de wat voor een buitenstaander geschikt was te weten. Dus ze liep weg en kwam bij jou om bescherming en je kunt haar niet logeeren, is het zoo niet? 't Hooge nest van zoo'n roofvogel als ik, zei hij, is geen geschikte verblijfplaats voor mijn dochter. Dat is waar, maar zeg eens, je geeft toch niet je toestemming tot dat middeleeu v- sche huwelijk? Ik houd me aan de Engelsche opvat ting. Ik zal dat aan mijn zwager uitleggen en de verbintenis verbieden. En buitendien is die brave Bigourdin de laatste, die haar tot dit onaangename huwelijk zou willen dwingen. Stel haar op dat punt maar ge rust. Met een gerust hart kan ze naar Brantóme terug gaan. En blijf jij in Parijs met een even rus tig gemoed? vroeg Lucilla, terwijl haar die pe grijze oogen zijn gezicht opnamen, dat hij tevergeefs trachtte de gewone uitdrukking van vriendelijke welwillendheid te laten be houden. Hij ving haar blik op. Het verlaten schip, zei hij, komt er niets op aan. Maar het moet niet in het vaarwa ter liggen van het jonge varende schip. Lucilla kruiste de handen op den rug en ging zitten op den rand van een Venetiaan- sche tafel. En ze bleef hem met groote be langstelling aanzien. Daar zat een Fortin bras, dien zij vroeger nooit had gezien, een gebroken man, een heel ander iemand, dan de schrandere, vriendelijke Marchand de Bonheur van het studentenkwartier, met zijn mooie zinnen en opportunistische filosofie. Er zit iets achter dit alles, zei zij, en als ik helpen moet, dan dian ik te weten wat er achter schuilt. Hij herstelde zich eenigszins en glimlach te. Je doorzicht doet je vaderland alle eer aan. En ook je zelve. Er schuilt heel veel achter. Een niet te overbruggen kloof van verdriet. Denk daaraan, als mijn lieve kind, wat ik niet geloof, met je zou willen praten over allertreurigste dingen. Een half uur geleden stond ze aan den rand van de kloof. Daarbij vergeleken heeft die heele huwelijks geschiedenis maar het gewicht van een pluk je dons. Ik begrijp er iets van, zei Lucilla. Het nest van den roofvogel hangt boven de klo-T. En wat wil je nu, dat ik doen zal? Haar bij je houden tot ik haar naar Brantóme terug kan sturen. Lucilla lichtte haar hand op en dacht eenige seconden na. Toen zei ze: Ik zal haar zelf brengen in mijn auto. Dat is allerliefst van je, zei Fortinbras, maar Brantóme is niet Versailles. Het is bijna 300 K M. Welnu, wat zou dat? Ik kan in Frank rijk toch genoeg benzine krijgen om me die 300 K.M. ver te brengen. En buitendien moet ik de volgende week een paarvrienden ontmoeten bij Kaap Martin, voordat ik naar Egypte g*. Ik zal een paar dagen eerder gaan en Félise onderweg afzetten. Vindt je aat goed? Maar Brantóme ligt niet aan den weg naar Monte Carlo, wierp hij tegen. Ze stond op en lachte. Wil je hebben dat ik een jonge moeder ben voor je kleine meid? Ja of neen? Ja zeker, zei hij. Maak dan geen bezwaren, waar ze niet zijn. Zie eens hier. Z» legde haar hand op zijn arm. Je bent eens een trouw vriend voor mij geweest, toen ik die arme kleine dwaas van een Effie James bij mij had ik had het zonder je hulp niet klaar gespeeld en toen wilde je niets meer aannemen dan dat malle, kleine honorarium, en nu kan ik eens toonen hoe ik, wat je toen deed, op prijs stel de. Ik weet niet waarom je zooveel zorg hebt, maar je bent mijn vriena en je dochter is mijn vriendinnetje. Fortinbras glimlachte droevig. Jij bent de Marchand de Bonheur. Je hebt een enorm gewicht van mij afgenomen. Hij nam zijn oude zijden hoed van de con sole, waarop hij haar gelegd had, en stak de hand uit. De oude roofvogel blijft niet eten. Ik moet vliegensvlug weg. Groet Félise heel hartelijk van mij. En met een vlugheid, die men niet rijmen kon met zijn anders vriendelijk, langzaam gebaren, draaide hij zich plotseling om en verdween door de wachtkamer. Het had veel van een vlucht. Het rijke, mooie, evenwichtige, Amerikaan- sche meisje staarde verwonderd naar de deur, volkomen bewust van de een of andere tragedie. Wat was dat voor een kloof, waar van hij sprak? Twee jaren geleden dreigde een jong meisje uit Cheyenne, Wyoming, dat met goede aanbevelingsbrieven bij haar was gekomen, te verongelukken, 't Was een geval van chantage. Iemand raadde haar aan Fortinbras te consulteeren, wat Lucille deed Wordt vervolgd, BB62-C

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5