£ucfitoaact Jietk School JCunst £H Wetenschap ïïucqediitte Stand 9-iidschcifteti In de beste stemming. Terwijl wij Parijs naderen. De splitsing in Parijs. Het A. R. O, L.-tournooi. Om den zilveren bal. De Enropeesche kampioenschappen. De wereldkampioenschappen. Nederland verliest van Br. Indië. Postduivenvereniging „Steeds in Spanning". Vroeger gouverneur van Sjan- toeng vermoord? WASHINGTON OVER DE SCHULDENKWESTIE. GEWAPENDE PERUAANSCHE COMMUNISTEN BEZETTEN EEN COLUMBIAANSCHE STAD. AARDBEVING IN AUSTRALIË. DUITSCH VLIEGTUIG NEERGESTORT 460e STAATSLOTERIJ „Zeker, ik vind het geheel uitstekend ge slaagd, we zien goed voor den dag gekomen en dat voor zoo'n klein landje als Holland. De organisatie en leiding vond ik goed'. Op onze tocht naar de heeren Kellenbach en Van Rossem, om hun slotoordeel over de tocht naar Los Angeles en de daar behaalde resultaten te vernemen spreken we te hooi en te gras nog verschillende Olympische spelers. De heeren Bob en Jan Maas vertellen over de teleurstellende herroeping. Zij betwijfe len overigens of deze zaak wel heelemaal god behandeld is. Verder zijn zij over de lei ding van den chef de mission niet erg tevre den, ze hadden meer steun verwacht. Luitenant Van Rijn laten we over zün Nia- gara-avontuur vertellen. Het is inderdaad zoo gebeurde als gepublivce,rd werd. Hij blijft er echter bij, dat het oversteken ter plaatse voor een goed zwemmer heelemaal niet zoo bijzonder gevaarlijk was. Ik zwom, schuin met den stroom mee van den eenen steen naar den an deren en kwam zoo, zonder me van gevaar bewust te zijn, aan den anderen kant' Van de hardloopster mej. Klaver was na tuurlijk weinig te verwachten, daar ^ij, zoo men weet, niet heeft behoeven uit <e komen, tenzij men het als een belangrijk bericht be schouwd, dat zij op deze trip 15 pond in ge wicht toenam, reclame vcor de verzorging zit er wel in. De chef de mission, de heer Kellenbach spreken we slechts even. Hij acht de behaalde successen bevredigend al had men van enke len wat meer verwacht". De organisatie in Amerika is uitstekend". We zijn niet zoo heel ver meer van Parijs verwijderd als de heeren v. Rossem ons kort en zakelijk zijn slotindruk van de Olympische Spelen te Los Angeles mededeelt. „Los Angeles", aldus de organisator van de vorige Olympiade", heeft ons nader tot de Olympische gedachte gebracht. Dit is een belangrijk feit, want de spelen liepen gevaar. De organisatie van het gehel was prima verzorgd. De inrichting van het Olympische dorp acht ik een groot succes. De prestaties van de Hollandsche ploeg vind ik, over het geheel genomen goed, voor al als wij in aanmerking nemen dat Holland niet over die hulpmiddelen beschikt die ande re landen ten dienste staan. Wel vielen som mige prestaties wat tegen, doch daar staat tegenover dat andere prestaties onze ver wachtingen overtroffen. De stemming in de Olympische ploeg over 't algemeen goed ge weest. In verband met klachten over den heer Kellenbach merkt de heer Van Rossem nog op, dat deze tenslotte met de algemeene leiding belast was en z.i. dus terecht voor verschillende kwesties naar de leiders en leid sters van de betreffende onderdeelen verwees bij aangelegenheden van meer internen aard. Intusschen komt de trein het „Gare du Nord" binnen. Allen gaan vlug met hun ba gage naar buiten, want er resten nog slechts enkele minuten voor de Pullman vertrekt. De onderhandelingen over het overbrengen van de groote bagage schijnen niet te vlotten. Ook met de biljetten zijn er moeilijkheden. Ten slotte komen de roeiers, de gebr. Maas, Wim Pters, mej. Gisolf, mej. de Boer en eenige journalisten in de Pullman terecht, de trein vertrekt en de ploeg blijft verder achter en zal nu eerst een 3 uur later vertrekken. Als wij in Rotterdam aankomen is hier de mare van de Parijsche splitsing reeds door gedrongen maar toch staan nog een paar honderd menschen en een tiental fotografen te wachten. Doch het kleine groepje verlaat onopgemerkt het station. Hce zou het vanavond de laatkomers ver gaan? Rotterdam, Zondagavond 4 Sept. 1932. Voetbal. De laatste dag van het Arol-tournooi, door A. F. C. uitgeschreven, was een dag van verrassingen. In den halven eind strijd waren gekomen Haarlem, H. F. C., Blauw Wit en H. B. S. De twee eerste clubs speelden tegen elkaar een zeer spannenden wedstrijd, welke in een 11 stand eindigde. In de verlanging scoorde Haarlem opnieuw en plaatste zich in den eindstrijd. De tweede halve eindstrijd ging tus- schen Blauw Wit en H. B. S. en werd zeer overtuigend met 41 door H. B. S. gewonnen. De eindstrijd, tusschen Haarlem en H. B S werd ewneens door H. B. S. ge wonnen en wel met 31, zoodat H. B. S. bekerwinnaar werd. Er werd goed gespeeld door alle ploe gen. Vooral H. B. S. en A. F. C. speelden een vlotte partij voetbal. De tweede dag van de zilveren-bal wedstrijden kenmerkte zich door verras singen. Xerxes, dat als een der zwakste clubs beschouwd werd, klopte eerst A. D O. met 4—2 en speelde daarna tegen D. F. C. gelijk, doch won door het nemen van strafschoppen. Sparta won met 1—0 van Quick, Feij- enoord met 30 van Willem II en D. F. C met 42 van Heracles. Feijenoord won in de derde ronde van Sparta met 31 en plaatste zich met Xerxes in de finale. A s. Zondag dus Feijenoord—Xerxes. Roeien. Nederland won gisteren te Belgrado het nummer Twee met stuurman (de Triton-twee) in 7 min. 42 2/5 sec. Tweede werd Italië en derde Polen. In de Vier zonder stuurman werd Ne derland vierde. Wielrennen. Het wereldkampioenschap 1000 M. sprint werd gewonnen door den Belg Scherens, die in de finale Michard (Frankrijk) klopte. Moeskops werd in de kwart-eindstrij den uitgeschakeld dqpr Michard. Hockey. Vier jaar geleden tijdens de Olympische Spelen te Amsterdam, kwamen de Britsch- Indische hockey-spelers naar Nederland en wonnen het Olympisch hockeytournooi, door al'e wedstrijden te winnen. In de finale kwa men ze tegen de Ned.-ploeg, die met 3—0 geklopt werd. Deze laatste wedstrijd was zeer spannend en feitelijk alleen toen moesten de Br. Indiërs vechten om de overwinning. Datzelfde team heeft in dit jaar opnieuw den Olympischen titel gewonnen, doch op veel gemakkelijker manier. Maar Neder land ontbrak. Op de terugreis naar Br. Indiê wilde men gaarne een wedstrijd spelen tegen ons elftal en deze wedstrijd vond gisteren in het Stadion plaats. Ook nu bleek, dat er aan het spel van deze hockeyen niet te tippen viel.. Over alle linies waren de gasten sterker en met de rust was de stand reeds 05. Na de thee werden er nog maals vijf doelpunten gescoord, doch nu gelukte het Nederland een tegenpuntje te maken, zoodat het einde kwam met 1—9. De Britsch Indiërs bleken ook nu weer de ware kampioenen! Duiven. Bovengenoemde vereeiriging hield Zondag 4 September een wedvlucht met oude en jonge duiven van uit St. Kate- lijne Waver 'België), afstand 174 K.M., gelost om 8 uur. Wind west, aankomst als volgt: Jn. Huiberts Jzn. 11.02.55 H. Mooij 11.03.33 J. J. Veel 11.03.48 Jn. Huiberts Jzn. 11.08.15 H. Mooij 11.09 53 Jn Huiberts Jzn. 11.10.53 J. J. Veel 11.11 37 DE PAUS ONTVANGT DE DEELNEMERS AAN HET PHYSIOLOGISCH CONGRES. Zaterdag heeft de paus in de Sala Ducale ongeveer 800 deelnemers aan het physiolo- gisch congres, dat te Rome vergadert, ont vangen. Allereerst werd hij begroet door de meest vooraan staande leden van het congres, o.m. de Nobelprijswinnaars Meyerhoff uit Heidelberg, Frank uit München, Hill uit Londen en Euler uit Stockholm. De paus on derhield zich met zijn gasten in het Ita- liaansch, Fransch en Duitsch. Nadat hij in de Sala Ducale den troon had bestegen, stel de prof. Bottacci hem de aanwezigen, die 37 verschillende religies en idealen vertegen woordigen, voor. Jn een toespraak zeide daar op de paus, dat hoewel deze physiologen ver schillende godsdiensten aanhingen, zij toch alle vereenigd waren in een ideaal: het ideaal der wetenschap. Tenslotte verleende hij den katholieken deelnemers den zegen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Rapport van generaal Honjo. De vroegere opperbevelhebber der Japan- sche troepen in Mantsjoerije, generaal Hon jo, heeft den Japanschen minister van Oor log Araki rapport uitgebracht over den po- litieken toestand in Mantsjoerije. In zijn rapport zegt hij dat de onmiddel lijke erkenning van den Mantsjoerijschen staat door Japan den politieken toestand in het verre Oosten zeer zal opklaren. Honjo zou tot lid van den Oppersten Oor logsraad van het Japansche leger worden benoemd. Vliegtuigen bij het Chinee- sche communistische leger? Een geheimzinnig blauw vliegtuig heeft bommen geworpen op verschillende plaatsen van den spoorweg Peking-Hankau, De Chineesche troepen hebben opdracht gekregen het vervoer van benzine langs den spoorweg te verhinderen, daar de autoritei ten hebben geconstateerd dat de Sovjetregee- ring korten tijd geleden aan het Chineesche communistische leger vliegtuigen heeft ge leverd. Verscherping van den toestand in Shanghai. Zaterdag is op een Japansch kantoorge bouw in de Internationale wijk een handgra naat geworpen, waardoor een Japanner werd gedood. Verder is het Zaterdag in de Inter nationale zóne tot een Japansch-Chineesch incident gekomen. Een Japansche patrouille arresteerde een Chinees, die echter door de Chineesche politie met geweld werd bevrijd De auto der Japanners werd in beslag ge nomen. Het Japansche hoofdcommando heeft bestraffing der betreffende politiebeambten geëischt. In verband met de anti-Japansche propa ganda is in Tsjapei de staat van beleg afge kondigd. Alle Japansche zaken en winkels worden door Chineesche politie bewaakt. Te Nanking is bericht ontvangen, dat een der bekende Chineesche vechtgeneraals, Tsjang Sjoeng, vroeger gouverneur van de provincie Sjantoeng, zou zijn vermoord. RAMPEN IN MANTSJOERIJE. De overstroomingen. De commissie voor hulpverleening in de overstroomde gebieden in China deelt mede, dat tengevolge van de reusachtige over stroomingen in Noord-Mantsjoerije meer dan een millioen menschen in een wanhopi- gen toestand verkeeren en verstoken zijn van het meest noodzakelijke levensonderhoud als voedsel, kleeding en onderdak. Overstroomd zijn de daien van de Soengari-rivier, de Nonni-rivier, de Liaho- en de Hoelangrivier, zoodal de geheele streek tusschen Tahohan, Charbin, en Tsisjikar een onmetelijke water massa vormt. Door eenige vliegtochten over de overstroomde gebieden, heeft een comité den indruk van den omvang van de ramp ge vormd. De materieele schade wordt geschat op een bedrag dat ruim half zoo groot is ais het normale uitvoeroverschot van geheel Mantsjoerije, 25 pCt. van den geheelen wereldoogst aan sojaboonen is verloren ge gaan. Bovendien bestaat het gevaar dat in het getroffen gebied een cholera-epidemie uit breekt. Ten gevolge van het gebrek aan mid delen gaat de bevolking tot banditisme over. Tal van steden kunnen zich slechts met de grootste moeite tegen de ronddolende benden verdedigen. De finanöeele schade stelt de Mantsjoerijsche regeering bovendien nog voor een ander probleem. Indien de centrale bank van Mantsjoerije de voor het herstel van de schade noodige gelden zou uitgeven, zou de pas kort geleden gereorganiseerde valuta ernstig gevaar van depreciatie loopen. Hulp van buitenlandsche mogendheden is dan ook absoluut noodzake lijk. Minister-president Sjeng Hsiao Hsoe heeft een dringend beroep op de geheele wereld gedaan om Mantsjoerije te helpen. 3500 nieuwe cholera gevallen. Japansche bladen melden uit Charbin dat gedurende de afgeloopen week 3.500 nieuwe choleragevallen in Mantsjoerije zijn vastge steld. Men vreest verdere uitbreiding der ziekte. 200 Japansche artsen zijn voor hulp verleening naar Mantsjoerije vertrokken. WASHINGTON EN DE DUITSCHE SCHULDEN. Eenige hooge ambtenaren van het Ameri kaansche Staatsdepartement verklaarden, tot nog toe geen enkele informatie te hebben ont vangen waaruit zou blijken, dat men te Ber lijn van plan zou zijn uitstel van betaling te vragen voor de zoogenaamde „mixed claims" en de kosten der Amerikaansche bezetting. Gezien de financiëele positie van het Duit- sche Rijk zou een dergelijk voorstel echter geen verwondering te Washington wekken. NOG STEEDS GEEN LICHT IN DE LINDBERGH-AFFAIRE. Het bericht volgens hetwelk een der ont voerders van het kind van Lindbergh, een zekere Schenck, zou zijn gearresteerd, is voorbarig gebleken. De politie is er van over tuigd dat de gearresteerde met de ontvoe ring niets uitstaande heeft gehad. RODRIGUEZ VOORLOOPIG PRESIDENT VAN MEXICO. Het congres van Mexico, heeft tot voor- loopig president der Mexicaansehe republiek gekozen, den huidigen minister van oorlog Rodriguez, die gisteren den eed op de grond wet heeft afgelegd. DE TOESTAND IN EQUADOR. De staat van beleg in Qnito. In de hoofdstad van Equador, Quito, is door de regeering den staat van beleg afge kondigd. De regeering kondigt aan, dat zij alle in het land verspreide wapens in beslag zal laten nemen. Tijdens de gevechten in en om Quito zijn in de afgeloopen week onge veer 800 personen gedood. De schatkist zoowel als het Staatsde partement beschouwen het verwachte uitstel voor de Duitsche schulden als het voorspel voor gelijke eischen der Geallieerden, waarbij echter aangeno men wordt, dat de Geallieerden niet zul len tevreden zijn met een eenvoudig uit stel, maar zullen streven naar een defi nitieve oplossing van de schuldeu- kwestie. Gewapende Peruanen, waarschijnlijk communisten, hebben de Columbiaan- sche stad Leticia bezet. De regeering van Columbia heeft terstond eenige kanon- neerbooten gezonden om de stad te her overen. De regéering van Peru wijst elke ver- antwo:rdelijkheid voor het gebeurde af en verklaart, dat het de communisten er om te doen is, hun eigen land in discrediet te brengen. Zaterdag heeft in Zuid-Victoria en in de zee-engte van Bass (ongeveer 130 K M. ten Zuiden van Melbourne) een aardbeving plaats gehad. Twee aardschokken werden gevoeld. In Zuid Victoria zijn verschillende hui zen ingestort. DE POSTVLUCHTEN OP INDIE. De „Ekster" terugkomende uit Indië is Zondagmiddag te 18,25 uur op Schiphol ge land. De Ijsvogel (thuisr.) is gister in Calcutta geland. De Pelikaan (uitreis) is te Bagdad geland NIEUW WERELD-SNELHEIDSRECORD VOOR LANDVLIEGTUIGEN. Te Cleveland in den staat Ohio heeft de Amerikaansche vlieger James H. Doolittle, die kort geleden een wereld-record verbeter de, Zaterdag het wereld-snelheidsrecord voor landvliegtuigen op zijn naam gebracht door een snelheid te bereiken van 497,2 K.M. per uur. DE „GRAF ZEPPELIN" GESTART VOOR DE TERUGTOCHT NAAR EUROPA. De HamburgAmerika-Lijn deelt mede, dat het luchtschip „Graf Zeppelin" Zater dagmorgen te 10.45 uur M.E.T. te Pernam- buco is gestart om van zijn vijfden overtocht in dit jaar naar Zuid-Amerika naar Frie- drichshafen terug te keerea. Gedurende een nat.-soc. vliegfeest is Zon dagmiddag op het vliegveld Heller een Jun kertoestel bij de start neergestort en volko men vernield. De aviateur Risticz werd ge wond. DE „VLIEGENDE FAMILIE" OP GROENLAND GELAND. Ondanks verbod der Deensche regeering. Uit Godthaab op Groenland wordt gemeld, dat de „vliegende familie", nl. de Amerikaan sche vlieger Hutchinson met zijn gezin, gis teren te 22 uur ondanks het verbod der Deensche regeering om met zijn watervlieg tuig over Groenland te vliegen, te Godthaab is gedaald. Het is ten zeerste de vraag, of de Ameri kaan te Godthaab benzine zal kunnen krijgen om zijn vlucht voort te zetten. Misschien zal jhij nog iets kunnen krijgen van den voorraad, die er indertijd voor Lindbergh was neerge zet, maar het is niet uitgesloten, dat deze voorraad inmiddels reeds voor andere doel einden is gebruikt. Het staat tevens vast, dat Hutchinson ook te Angnagssalik geen ben zine zal kunnen krijgen. Bovendien is de scheepvaart van Oost-Groenland naar Europa dit jaar reeds gestaakt, zoodat het vrij waarschijnlijk is, dat Hutchinson en de zijnen op Groenland zullen moeten overwin teren. Aangezien het de eerste maal is, dat een particulier vliegtuig zonder vergunning van de Deensche regeering op Groenland is ge land, is het voorts zeer waarschijnlijk, dat Hutchinson zal worden veroordeeld tot een hooge boete. VON GRONAU TE TOKIO. De Duitsche vlieger Von Gronau is gister morgen te 11 uur M.E.T. in de vlieghaven te Tokio geland. Een groote menigte belangstel lenden was aanwezig om den vlieger te ver welkomen. Ook de Japansche keizer had zien door een adjudant doen vertegenwoordigen, terwijl vele militaire en vloot-autoriteiten eveneens aanwezig waren. Von Gronau werd o.a. toegesproken door den burgemeester van Tokio. Von Gronau is voornemens, een week te Tokio te blijven om van de vermoeienissen van zijn tocht te bekomen en tegelijkertijd kennis te nemen van de technische prestaties der Japansche luchtvaart. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden is de nieuwe am bachtsschool voor de Zaanstreek te Zaan dam namens den minister van onderwijs door den heer W. H. Cool, inspecteur van het nij verheidsonderwijs, officieel geopend. Voor het examen hoofdakte is te Haar lem o.m. geslaagd de heer J. Boon te Ooster- land. Tot onderwijzeres aan de St. Antonius- school te Bergen is benoemd mej. C. M. A. Mirck te Oudorp. Intrede ds. C. Krijger. Met een tekstwoord uit het Johannes Evangelie, deed ds. C. Krijger in het bijzijn van velen uit zijn vroegere en eerste ge meente Rijsoord Zondagmiddag zijn intrede als Nederl. Herv. predikant te Beverwijk Aan het slot van dit godsdienstig samenzijn werd de nieuwe predikant toegesproken door den heer Blauw als lid van het kerkbestuur en door den consulent ds. Hovy uit Wijk-aan- Zee-en-Duin. De gemeente zong nog staande den nieu wen leeraar toe vers 4 uit gez. 215 waarna ook nog een kerkkoor zich hooren liet. EEN SCHOOL VOOR VERSCHILLENDE RICHTINGEN. De wensch van de in 1927 opgerichte ver- eeniging tot stichting en instandhouding van scholen op geref. grondslag in het Bezuiden- houtkwartier te Den Haag om één christelijke school te hebben voor de hervormden, de ge ref., de chr- en oud-geref. in deze stadswijk, is Vrijdag door de opening van de Coligny- school aan de Van Heutszstraat hoek De Sillestraat, voor een belangrijk deel in ver vulling gegaan. Wel heeft men nog geen eigen gebouw verkregen het gemeentebe stuur heeft gemeend, deze school tezamen met een oenbare school in één gebouw te moeten onderbrengen, waarbij de begane grondafdeeling geheel voor de Coligny- school is gereserveerd en de le en 2e verdie pingen voor de openbare, terwijl de gymnas tiekzaal en twee lokalen voor teekenonder- wijs en handenarbeid voor gezamenlijk ge bruik zijn. - LEERAREN AAN NEDERLANDSCHE GYMNASIA. 'Algemeene vergadering te Hilversum. In het Palace-hotel te Hilversum werd Vrijdagavond het jaarcongres van het ge nootschap v. leeraren aan Ned. Gymnasia geopend. Het voorstel van het bestuur om de contri butie met 1 te verlagen en te brengen op 8 per jaar, werd aangenomen. In de vaca tures van de heeren Bosselaar en Schouten werden als bestuursleden gekozen de heeren mr. M. Zeldenrust te 's-Gravenhage en dr. D. M. Blok te Arnhem. Vervolgens hield dr. H. E. Becht uit Amers foort een voordracht over muziekonderwijs op het gymnasium. TOONKUNST. Men schrijft ons: Onderstaand moge een en ander volgen over de zangvereniging van de afdeeüng Alkmaar der Maatschappij tot Bevordering der Toonkunst meer bekend onder den rïm „Tonkunst", dir.gent de heer J. Henri Ous Zooals haar geschiedenis doet zien heeft S rtUDlZ1Ch,meer 111 het ponder tJï£ |legd op de uitvoering van oratoria l d daarmede een plaats innemend naast veri (Niet ofTlcleell Trekking van Maandag. 5 Sept. mm 4e Klasse, le Hlst HOOGE PRIJZEN 17845 31355 31831 100 6936 400 6917 1 1500 1330 70 474 799 1380 1940 3359 3373 3773 3357 3592 3844 4045 4054 4434 4671 4946 5198 5505 6177 6760 7025 7050 7262 7544 8039 8288 8981 9613 97 478 892 1479 1964 2272 3382 2854 3259 3676 3847 4152 4453 4719 4990 5255 5512 6190 6805 7037 7078 7265 7614 8045 8408 9016 9700 99 126 200 234 482 496 511 627 952 1031 1072 1080 1485 1547 1551 1644 2031 2074 2155 2190 2288 2304 2336 2339 2390 2512 2664 2738 3011 3071 3103 3176 3300 3329 3396 3438 3678 3683 3688 3723 3850 3933 3934 3947 4180 4224 4247 4266 4458 4482 4550 4594 2834 4843 4866 4897 5016 5025 5049 5050 5323 5345 5347 5380 5611 5719 5743 5823 6367 6455 6549 6577 6833 6866 6872 6932 7087 7090 7135 7157 7288 7356 7362 7370 7630 7755 7767 8018 8049 8072 8126 8165 8409 8433 8522 8690 9251 9354 9400 9411 9732 9748 9807 9920 343 633 1132 1883 2319 2371 3740 3201 3467 3743 4005 4348 4602 4913 5116 5481 6060 6625 6963 7215 7466 8032 8218 8806 9452 373 679 1275 1899 2236 2756 "41 3550 3751 *008 4354 4624 4937 5150 5461 «247 6836 7349 7525 jj2Sl s?56 .9590 1U143 lui 16 1V46V luüiv XVJVJVJ-I ivooa lUOlë IQfilft 10690 10718 10749 10798 10813 10830 10871 1090? 10912 10921 11017 11035 11098 11148 11193 11*5 11226 11230 11237 11253 11267 11320 11340 U47? 11563 11675 11689 11760 11b12 11828 11864 I190* 12010 12041 12051 12099 12170 12181 12270 1327? 12288 12308 12402 12575 12609 12689 12850 12904 12933 12986 13016 13115 13254 13273 13278 13283 13338 13346 13416 13443 13454 13458 13480 1352» 13568 13608 13716 13735 13840 13882 13932 13844 13973 13979 14022 14067 14074 14136 14159 1421* 14253 14348 14351 14405 14418 14427 14429 14432 14459 14544 14568 14585 14594 14611 14762 14889 14913 14947 14955 14990 14993 15075 15079 15402 15110 15181 15249 15259 15410 15418 15547 15592 15622 15664 16715 15803 15860 15931 16029 16056 16116 16202 16280 16288 16313 16370 16389 16496 16713 16802 16850 16892 16921 16935 17027 170?? 17067 17069 17160 17224 17246 17257 17260 17373 17376 1747c 17494 17515 17606 17656 17749 17757 17808 17884 17917 17958 17982 18032 18133 18315 18337 18354 18364 18365 18402 18442 18479 18490 18564 18624 18663 18673 18705 18732 18744 18746 18860 18938 19007 19039 19048 19064 19227 19325 19348 19357 19402 19429 19432 19439 19450 19458 19569 19675 19718 19745 19897 19957 19973 20000 20277 20279 20437 20483 20496 20506 20588 20703 20709 20712 20867 20908 20960 20961 21053 21062 21147 21158 21184 21195 21196 21268 21318 21324 21394 21414 21470 21507 21609 21630 21631 21642 21659 21674 21679 21694 21732 21804 21851 21892 21910 21988 22102 22105 22126 22244 22276 22338 22365 22381 22388 22463 22469 22565 22608 22626 22655 22687 22874 22900 23061 23063 23194 23228 23318 23372 23461 23534 23568 23675 23723 23787 23821 23845 23899 23977 23980 nigingen, die zich meer op de z.g. „lieder- tafel"-zangkunst toelegden. De uitvoering der „Jahreszeiten" als be- sluit van het vorig seizoen heeft door haar succes bewezen, dat de vertolking van orato ria nog steeds op prijs wordt gesteld en daar mede dus het feit dat voor „Toonkunst" hier ter stede nog een taak is weggelegd. Wil zij deze taak naar behooren vervullen dan mag haar de steun van muziekliefheb bers niet onthouden worden. Hoe die steun verleend kan worden? 1. door toe te treden als werkend lid. 2. door financieel te steunen als donateur. In het vorig seizoen mocht Toonkunst zich verheugen in een toename van werkende le den, doch meerdere uitbreiding is steeds ge- wenscht, vooral het aantal heeren kan nog rumschoots versterking verdragen, hetgeen in geenen deele zeggen wil, dat dames niet welkom zijn. De aandacht wordt in het bij zonder gevestigd op het feit, dat men enkele repetities als proef kan bijwonen teneinde kennis te maken. Zooals iedere vereeniging kan „Tooi?' kunst" het evenmin stellen zonder donateurs. En nu zijn de tijden wel niet gunstiv doch men gelieve thans meer dan ooit te bedenken dat geld, besteed voor muzikale genoegens, niet nutteloos is, daar muziek u zelf uit de dagelijksche sleur opbeurt en uw geest ven kwikt. Wat Toonkunst dit seizoen brengt? le uitvoering „Gebet", Jul. Röntgen; „Na- e", Joh. Brahms; „Die Flucht der heilige Familie", M. Bruch. 2e uitvoering „Paulus", Mendelssohn. Deze opwekking worde besloten met de hoop uit te spreken, dat de zangliefhebbers in Alkmaar en Omstreken zullen inzien, dat men zonder schade lid kan zijn van meer dan één zangvereeniging. Het voordeel: meerdere soorten van werken der toonkunste naars kan men zoo helpen vertolken, wat de muzikale ontwikkeling der beoefenaren ten goede komt. DE 60.000STE BEZOEKER OP DE REMBRANDT-TENTOONSTELLING. Gistermorgen heeft het aantal bezoekers aan de Rembrandt-tentoonstelling de 60 000 overschreden. Zooals reeds werd bekend ge maakt, is de tentoonstelling nog een week verlengd. HEEMSKERK (Augustus). Getrouwd Joh. Kos en C. A. Putkef- G. F. Kossen en Jac. M. Rozing. d oa P- E. DuinGrapendaal, d. P. Sinnega—v. Roon. d. Jac. Bleijeo- 7- RuiJter> d- E Bruins—Robijn, d. G. Konijn—Meijer, z. J. H. v d. Werf- de Groot, z. Nic. Nijman—Dudink. z. - VA v TunenBalbus, z. Joh. Beentjes— Adncfceiïi, z. Overleden Jac. Hedder, 68 jaar. „De Huishouding"half maande- lijksch tijdschrift voor moderne huisvrouwen. Het nieuwe nummer wordt geopend met een artikel van de redactie over „De gezins huishouding en het bedrijf", waarin wordt be- pleit, dat de huisvrouw en -moeder haar stem kan laten hooren bij den bouw van wonin gen door bouw en sommige overheidsbe drijven. In „De zorg voor ons uiterlijk schrijft G. Franken over crèmes. Zr. M- Versteeg schrijft over de verpleging van zie ken in 'huis en wat daarvoor noodig is. Mr. Jessurun Caidozo leert in zijn artikel, dat iets, dat per ongeluk in het vuur terecht komt en verbrandt, niet door de verzekering vergoed wor<& omdat van „echten" brand geen sprake is. In een artikel „Uit vroeger tijden" schrijft K D. Koning over rechten en plichten van en tegenover dienstpersoneel m vervlogen jaren. H. M. S. J. de Holl wijdt een artikel aan den inmaak. Verder net feuilleton en de Boekenplank.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8