Rechtszaken Mackt&ecichtm met dien verstande, dat de boer-leverancier dien prijs niet in zijn geheel ontvangt. Een nader vast te stellen deel er van nl. komt in een fonds van het district, waarvan de op brengst dan later wordt verdeeld over alle veehouders in het betrokken district. Degenen dus, die géén consumptiemelk produceeren (geen zoetboeren zijn) zullen dus bij deze regeling profijt trekken van hun wonen in het randgebied eener stad. Daar door wordt voorkomen, dat de industrieele melkers, die op het oogenblik met den toe slag inbegrepen, gemiddeld 3.3 cent per li ter melk ontvangen, onder de duiven blijven schieten van de zoetboeren, nl. door hun melk aan den handel te verkoopen, in plaats van aan een fabriek. Tevens komt er een ein de aan het feit, dat steeds minder consump tie-melkers ook werkelijk consumptie-prijs ontvangen! (Het publiek zal betrekkelijk weinig van deze regeling behoeven te mer ken). Alleen zal er een einde komen aan de al te wilde „kladderij" (het uitventen tegen fancy-prijzen van 6, 7 en 8 cent per liter, thuis bezorgd) om van hygiënische qualiteit maar te zwijgen. HET ONTVOERDE MEISJE UIT LOSSER GEVONDEN. Zooals bekend, verdween voor eenige da yen uit de gemeente Losser de 29-jarige An na Tiemes, die in gezelschap van een onge veer 40-jarig onbekend persoon uit haar ouderlijke woning was ontvoerd. Het is de politie te Bergen op Zoom mogen gelukken de verblijfplaats van deze personen te ontdekken. Zij hadden hun intrek genomen in een kosthuis in deze gemeente. Beide per sonen werden aangehouden en voor den com missaris van politie, den heer Verhoef geleid. Uit de verklaringen die zij aflegden, bleek al spoedig, dat men bij den man te doen had met een individu die nog heel wat op zijn kerfstok heeft. De familie Tiemes werd on middellijk telegrafisch in kennis gesteld met bet terugvinden van hun dochter en zij werd dan ook Woensdag direct door een familie lid afgehaald. De onbekende man nóemdt zich Hermans Jansen, doch het bleek, dat hij nog onder tal van andere namen beken stond. Vorig jaar is hij uit de Stichting „Wilhelminahoeve" in Opade, waar hij als voorwaardelijk veroordeelde werkzaam was, ontvlucht. Onder verschillende namen heeft hij nog tal van misdaden gepleegd en zijn opsporing werd dan ook door zeer vele bur gemeesters verzocht. De aangehoudenen wa ren naar Bergen op Zoom gekomen om z.g. de papieren voor hun huwelijk in orde te ma ken. Aan het meisje dat hem alleen onder den naam van Jansen kende, had hij voorge geven, spoorwegbeambte te Hengelo te zijn, alwaar hij ook eenige huizen bezat. De man heeft nog kans gezien een tante van het meisje en daarna haar oom voor een aan zienlijk bedrag op te lichten. Hij zal op transport gesteld worden naar Alkmaar, al waar hij zal worden voorgeleid voor den Of ficier van Justitie, om zich te verantwoorden voor tal van misdrijven. Vanmorgen is de opgespoorde, die zich (Jansen noemde, doch Bronkhuis heet en uit Losser afkomstig is, in Alkmaar aangeko men. Hij blijkt heel wat op zijn kerfstok tt hebben. Zoo moet hij in verschillende ge meenten diefstallen en verduisteringen ge pleegd hebben en heeft hij thans nog vier maanden gevangenisstraf tegoed wegens het niet nakomen van bijzondere voorwaarden hem opgelegd, toen hij indertijd voorwaarde lijk werd veroordeeld. URNEN. Men schrijft aan het Hbld.: Te Witteveen (Dr.) is een belangrijke oud heidkundige vondst gedaan. Bij het spitten vonden eenige arbeiders een aantal urnen Bij een deskundig onderzoek is gebleken, dat men hier te doen heeft met een brandplaats, benevens begraafplaats. Het werk is onmid dellijk gestaakt en het terrein afgezet. Spoedig hoopt men onder leiding van dr. Van Giffen uit Groningen het onderzoek voort te zetten. HOLI ANDSCHE MAATSCHAPPIJ VOOR LANDBOUW. Vervolg alg. vergadering (e Rotterdam. In de financieele commissie (vac.-D. de Boer Dz. te Stompetoren) werd tot lid ge- tozen de heer G. van der Meulen uit Vlaar- ditigen. Tijdens de rondvraag werd door den heer Kooimans uit Wognum een motie ingediend, waarbij het hoofdbestuur werd opgedragen ter bevoegder plaats aan te dringen op maatregelen tot vaststelling van een minimum melkprijs van 5 cent. Deze motie werd door het Hoofdbestuur overgenomen in dier voege, dat aangedron- en zal worden op een prijs van vijf cent, och op den kostprijs. Hierna werd de vergadering door den voorzitter gesloten. STRAATROOF. Zondagavond heeft de 26-jarige H. F. de Schooterboschstraat te Rotterdam den 28 jarigen koopman L. N., met wien hij een eind je was opgeloopen, plotseling tegen de straat geslagen en hem daarna beroofd van zijn portefeuille, welke 70 bevatte. F. is weg geloopen: even later zag men hem een taxi nemen, waarmee hij wist te ontkomen Naar aanleiding van deze gebeurtenis werd het signalement van F. verspreid. Dinsda zag een surveilleerende agent hem in de Vijverhofstraat loopen. Hij hield hem aan en bracht hem naar het politiebureau aan den Bergsingel over, waar hij is opgesloten JHR. MR. DR. A RÖELL. In intiemen kring herdacht jhr. mr. dr. Röell, commissaris der koningin in de provin cie Noordholland, gister den dag, waarop hij 40 jaar geleden werd benoemd tot adjunct commies aan de provinciale griffie van Gel derland. Het. jaar daarop trok hij naar Zwolle, waar hij afdeelingschef aan de pro vinciale griffie werd. In 1898 volgde zijn be noeming tot burgemeester van Leeuwarden van 1904 tot 1910 was hij burgemeester van Arnhem, van 1910 tot 1915 burgemeester van Amsterdam, en sedert 1915 commissaris der koningin in de provincie Noordholland. EEN LEDIGE GEMEENTEKAS. In de Dinsdag gehouden raadsvergadering tan Opsterland deelde de voorzitter mede dat de gemeentekas ledig is en de gewone uitgaven niet meer gedaan kunnen worden. Bij een verzoek van de Revolutionaire Vrouwenclub wend de communist, de heer Noorda, tot de orde geroepen, waaraan niet voldeed. De vergadering werd daarop geschorst. Na heropening werd over het aanhangige punt aan den heer Noorda het woord niet meer verleend. in en EEN NEDERLANDSCHE BOOT GEPLUNDERD. Roovers klimmen aan boord stelen de lading. Een telegram uit Boekarest meldt, dat Maandag een Nederlandsche stoomboot Constanza aankwam, waarvan de kapitein mededeelde dat in de buurt van deze haven zijn schip bespronger was door gemaskerde roovers. die de bemanning bonden en op sloten en de geheele lading van het schip over brachten op hun eigen booten. Eenige opvz- renden slaagden erin zich van hun kluisters te bevrijden en openden het vuur op de vluchtende roovers zond»- hen evenwel te. 1, nff.H trend}. DE BEZUINIGING OP HET RIJKSOPVOEDINGSWEZEN. Het dagelijksche bestuur van de Centrale van vereenigingen van personeel in 's rijks dienst heeft, naar aanleiding van de ingrij pende maatregelen, welke de minister van justitie genomen heeft ten aanzien van het personeel van de rijksopvoedingsgestichten den voorzitter van de centrale commissie voor georganiseerd overleg in ambtenarenzaken verzocht, een vergadering te beleggen, ter bespreking van deze zaak. Mede besloot het dagelijksche bestuur een onderhoud bij den minister van justitie aan te vragen. Een protest. De afdeeling Amersfoort van den Cen- tralen Nederlandschen Ambtenaarsbond heeft in haar Dinsdag gehouden huishoude lijke vergadering een motie aangenomen, waarin geprotesteerd wordt tegen de maat regelen van den minister van justitie, geno men tegenover het personeel van de rijksop voedingsgestichten, hetwelk zoo maar, zon der eenige voorafgaande kennisgeving ol eenig overleg, in zijn geheel is ontslagen tegen 1 Januari 1933. De plannen der regeering Men schrijft uit Amersfoort aan d< N.R.Crt.: In 1910 heeft de toenmalige minister van justitie het instituut opvoedend ambtenaar ingesteld, verdeeld in drie categorieën n.1.: lo. opv. ambtenaar zonder radicaal, belast met de groepsleiding; 2o. opvoedend ambte naar met vakonderwijs belast; 3o. opvoedend ambtenaar belast met schoolonderwijs. Als deze ambtenaren een cursus met goed ge volg hadden doorloopen, kregen ze het prae- dicaat: leeraar bij het opvoedingswezen. Volgens het bezoldigingsbesluit van Novem ber 1928 was het salaris dezer groepen als volgt; lo. zonder radicaal 21003100 en 2o. met onderwijs belast 24003300. Thans wil de minister het instituut opvoe dend ambtenaar opheffen, dus ook het insti tuut leeraren. Daarvoor komen in de plaats de vroegere rangen en titels, n.1.: a. onder wijzers, b. werkmeesters, c. beambten in al gemeenen dienst. Om voor die nieuwe func ties gegadigden te hebben, wordt het ge heele personeel met 1 Januari a.s. op wacht geld gesteld en daarna krijgen de betrokke nen gelegenheid om herplaatst te worden. De salarieering wordt voor groep a maxi maal 3000, voor werkmeester 2100 voor beambte 1900. Voor de toekomst beteekent deze wijziging een groote bezuiniging, maar ook de kost prijs voor de jongens (verpleegden) is aan merkelijk gestegen. Deze regeling geldt voor alle opvoedingsgestichten voor het geheele land, terwijl het gesticht te Avereest wordt opgeheven. De vakafdeeling uit dat gesticht komt naar Amersfoort. Behalve de opheffing van het instituut op voedend ambtenaar, worden ook de beamb ten in huishoudelijken dienst op wachtgeld gesteld. Daarna kunnen ze op arbeidscon tract weer te werk gesteld worden. De admi nistratie, welke nu omvat: administrateur (tevens comptabel-ambtenaar), met een com mies en twee klerken wordt van 1 Januari af gevoerd door een commies (tevens bureau chef) en 3 schrijvers. Slechts de directeur en de adj.-directeur komen niet op wachtgeld, doch olijven in functie. In het hoofdbestuur zijn de aftredende le den Joh. H. W. Lutjeharms, lste-secretans en commissarissen F. A. Hilgen en J. Rabius j enkele candidaatstelling herkozen. Tot redacteur van het bondsorgaan is de heer D. N. Verdoes, uit Schiedam, herbe noemd en tot leden van de redactiecommissie zijn herkozen de heeren W. Kok en Joh. H. W. Lutjeharms. Uit het jaarverslag, dat om zijn uitgebreid heid aan de leden was toegezonden, blijkt, dat de alom heerschende crisis ook het stuca- doorsvak heelt aangetast. Tot de meest onverkwikkelijke dingen heb ben de onderhandelingen over het landelijk collectief contract behoord, nadat dit in Dec. 1931 door alle partijen was opgezegd. Na eindelooze onderhandelingen is in uiterste instantie besloten, het uurloon ongewijzigd te laten en het tariefloon te verminderen met 2 cent per M.2, wat voor het grondtarief een verlaging van 6.6 pCt. beteekent. De in 1930 opgerichte bedrijfsvereeniging voor ziekengeldverzekering voor het stuca- doorsbedrijf en aanverwante bedrijven heeft niet het resultaat opgeleverd, dat er van ver wacht werd. De premie is zoo hoog gewor den 34.65 per duizend), dat vele leden er ernstig over denken, deze vereeniging te ver laten. Het ledental liep dit jaar terug van 283 tot 215; het aantal af deelingen van 22 tot 19. Een en ander wegens royement van de afdee- lingen Hengelo, Den Haag en Dordrecht. De middagvergadering. Gistermiddag is de vergadering voortge zet. De bondsvertegenwoordiger, de heer Joh. H. W. Lutjeharms, bracht zijn verslag uit. Hij maakte melding van de vele geschillen die in het afgeloopen jaar tusschen patroons en gezellen waren gerezen en opgelost. Dit verslag vond grooten bijval door den uitne mend gestelden inhoud. De afdeeling Haar lem oefende eenige critiek uit op de leiding van het hoofdbestuur gedurende de onder handelingen voor het nieuw te sluiten con tract en gedurende de staking. De commissie van bijstand had namelijk besloten niet ver der te gaan, dan 10 pCt. tariefsverlaging, ter wijl ten slotte tot 6.6 pCt. gegaan is. De voorzitter wist zich te rehabiliteeren door mede te deelen, dat genoemde commissie een adviseerend lichaam blijkt. De heer Beek, uit Amsterdam, bracht alle hulde voor de moeilijke leiding van het bondsbestuur, waarmee de vergadering in stemde. Vervolgens kwam in behandeling een op de voorjaarsvergadering aangehouden voorstel van de afdeeling Dordrecht; Om tot lid van de hoofdarbitragecommis sie verkozen te worden, mag men geen bonds bestuurder zijn. Het prae-advies van het bondsbestuur, dat niemand van de verkiezing tot lid der com missie mag worden uitgesloten, is aangeno men. Tot leden van die commissie zijn benoemd de heeren W. Weber uit Haarlem en J. A. de Moet uit den Haag. Van de afdeeling Rotterdam was een voor stel ingekomen om den prijs van de vacantie- bonnen voor ongeorganiseerde patroons en coöperaties te verhoogen met 10 pCt. in plaats van met 5 pCt., zooals tot heden is vastgesteld. Het Bondsbestuur was van oordeel, dat de bond niet bevoegd is, op zichzelf een beslis sing te nemen, aangezien dit behoort bij par tijen betrokken bij het landelijk collectieve contract. Na breedvoerige besprekingen is het prae Ivies van het bondsbestuur aangenomen Nog volgden mededeelingen en rondvraag, waarna de voorzitter de vergadering sloot, na nog een terugblik op het afgeloopen jaar geworpen te hebben. Om half acht volgde een gemeenschappe lijke maaltijd en na afloop een gezellig sa menzijn. Voor vandaag staat een rondvaart door de havens en een bezoek aan het vlieg veld op het programma. leid, deed hooren. Uit het onderzoek was gebleken, dat in totaal een bedrag van 13.275.90 aan waarborggeld was ingekomen. Uit het verhoor van verd. voor het gerechtshof te Den Haag bleek o.a. dat deze sedert 1922 als directeur van „Na tionaal Belang'' optrad. Doel van de vennootschap was aanvankelijk het stichten van panden en het exploiteeren van gebouwen, doch nadat aan de H. in 1930, een volmacht was gegeven om naar goeddunken te handelen, veran derde hij het systeem van werken. Op de verschillende advertenties werd oor ongeveer vijftigduizend personen gere flecteerd. Daarvan werd door 600 perso nen de waarborgsom gestort. Slechts aan vier personen is werkelijk crediet verleend. De advocaat-generaal, mr. J. A. de Visser, zeide, dat de mooie naam van Nationaal Belang" inderdaad een „nationaal bedrog" is geworden, waar door in hoofdzaak de kleine luyden zijn getroffen. Naar spr.'s meening heeft de rechtbank verdachte als een groot maat schappelijk kwaad beschouwd. Zoo be zien, is de straf hem opgelegd, niet te zwaar en spr. vroeg bevestiging van het vonnis. Arrest 21 September. BRANDEN. Broodfabriek afgebrand. Te Ter borg is gistermorgen de brood koek- en beschuitfabriek van den heer Thijs sen afgebrand. De oorzaak van den branc is onbekend. Verzekering dekt de schade. Café afgebrand Het café tevens tramhalte te Drechtster Compagnie, eigendom van en bewoond door FPost, is Dinsdagnacht afgebrand. Oorzaak is onbekend; het perceel was verzekerd. KORTE BERICHTEN. Te Beek is de 70-jarige A. Stevens, die vorige week Vrijdag van een trapje is geval len, gisternacht aan de gevolgen van dien va overleden. NEDERLANDSCHE STUCADOORSPATROONSBOND. Jaarlifksché vergadering. Gisteren en vandaag houdt de Nederland sche Stucadcorspatroonsbond zijn jaarlijksch congres te Rotterdam. Nadat het hoofdbe stuur Dinsdagavond een voorvergadering in het hotel Bristol had gehouden, is de groote vergadering gistermorgen begonnen. Het aantal opgekomen leden der verschillende af- deelingen was zeer groot. Tijdens de vergadering is aan de dames van de leden onder leiding van het regelings comité een noenmaal aangeboden, waarna een rijtoer door de stad volgde. In zijn openingsrede zei de voorzitter, de heer J. A. de Moet, o.a.: De toestand in ons bedrijf is achteruit gegaan. Wij hebben te kampen gehad met een staking en velen heb ben een veer moeten laten. Wij zijn ridderlijk uit den strijd gekomen, de groote chaos is voorbij en wij hebben beloofd geen rancune maatregelen te nemen. In de afgeloopen dertig jaar hebben wij vele leden verloren door allerlei oorzaken, maar de N.S.P.B. staat nog aan den kop. Na voorlezing van de notulen en ingeko men stukken, is Haarlem als plaats voor de 31ste algemeene vergadering aangewezen. Nadat de commissie tot 't nazien van de boe ken verslag had uitgebracht, zijn tot leden van de nieuwe verificatiecommissie benoemd de heeren Arnoldus uit Leiden en Donker uit Amsterdam EN POGING TOT DIEFSTAL INBRAAK. Drie jongemannen, 19, 21 en 23 jaar, resp. O., N. en S., hebben gistermiddag voor de Haarlemsche rechtbank terecht gestaan, terzake poging tot diefstal met inbraak, gepleegd in den nacht van 2 op 3 Juli bij den heer H. Holt, aan den Ane- gang 33 te Haarlem. Zij waren door in klimming in de woning gekomen, waar bij als leider optrad de 19-jarige O., die bij den heer Holt als loopknecht in dienst was geweest. Wegens verduistering is hij ontslagen. De drie verdachten bekenden. Het plan was uitgegaan van den negentien jarige, die zeer goed den weg in het huis wist en de plaats kon aanwijzen waar geld verborgen lag. De officier van justitie zeide, dat de drie verdachten niet over één kam ge schoren moesten worden, wat de straf betreft. O. is b.v. kort geleden door den politierechter voorwaardelijk veroor deeld, hoewel het rapport, dat over hem uitgebracht was, niet gunstig luidde Vrijdag vóór de inbraak had hij nog plechtig beloofd, goed te zullen oppas sen. Het is echter anders uitgekomen. De tweede verdachte N. is reeds eerder veroordeeld voor eenzelfde feit en moest denzelfden middag nogmaals te recht staan. Spr. eischte tegen deze ver dachten een gevangenisstraf van 1 jaar en zes maanden met aftrek van den tijd in voorarrest doorgebracht. De der de verdachte was nog nooit met den strafrechter in aanraking geweest. Er is een reclasseeringsrapport over hem uitgebracht, dat gunstig luidde. Tegen dezen eischte hij een gecombineerde straf, n.1. een onvoorwaardelijke gevan genisstraf van 6 maanden en een voor waardelijke straf van één jaar. DE INBRAAK BIJ „DE FAAM" TE HAARLEM. Drie werklooze jongens, die door vrienden getracteerd waren op bier, lie pen in den nacht van 26 op 27 Juni in den Anegang te Haarlem. Voor een étalage van de N. V. Kleedingmagazijn De Faam bleven zij staan. Een hunner, die het meest onder invloed van den drank was, heeft de étalageruit vernield en met zijn drieën hebben zij een aantal voorwerpen, zooals een koperen stand aard, sportkousen, sportbroeken en pull-overs gestolen. Voor dezen diefstal moesten zij giste ren voor de Haarlemsche rechtbank te recht staan. Het O. M. eischte tegen twee van hen een gevangenisstraf van een jaar en tegen een derde negen maanden, omdat tegen hem in een vorige zaak reeds 1Y» jaar wa3 geëischt. Wegens heling moest een 24-jarige losse werkman terecht staan, die de gestolen goederen zou hebben bewaard. Hij had de goederen ontvangen van den jongsten verdachte, die medegedeeld had, geen bergruimte voor de goederen te hebben. Verd. deelde mede, dat hij niet geweten heeft, dat de goederen gestolen waren. De getuige zeide evenwel, dat hij verteld had, dat het geld bij een even- tueelen verkoop gedeeld zou worden. Het O. M eischte een gevangenisstraf van zes maanden. OPLICHTING. De Rotterdamsche rechtbank heeft den 42-jarigen houder van een administra tiekantoor W. J. de H. te Rotterdam veroordeeld tot drie jaar gevangenis straf wegens oplichting meermalen ge pleegd. Verdachte, die vroeger houder was van het administratiekantoor N. V. Natio naal Belang, laatstelijk gevestigd aan de Wijnstraat te Rotterdam, plaatste in een aantal bladen advertenties, waarbij hij geld tot elk bedrag aanbood met en zonder borg. De gegadigden moesten 714 pet rente 's jaars vergoeden en daarenboven voor elke aangevraagde 100 een bedrag van 5 als waarborg storten dat zij na 3 jaar, mits aan hun verplichtingen voldaan hebbend, zouden terug bekomen. Nieuwsgierigheid van poütiewege leidde tot een onderzoek ten kantore der NV. en had ten gevolge, dat boeken en bescheiden via het politiebureau naar de justitie verhuisden. Verdachte, die van bovengenoemd vonnis in hooger beroep was gekomen, zeide gisteren voor het gerechtshof te Den Haag zich van geen schuld bewust te zijn, waarop de advoc.-generaal, mr. J. A. de Visser een achttal getuigen, on- de wie de politie-inspecteur J, Molles, die het onderzoek in deze zaak heeft ge- DE ROOFOVERVAL AAN DEN GROESBEEKSCHENWEG. Voor het gerechtshof te Arnhem werd heden de zaak behandeld tegen D. B., bak ker en E. B. F., die wegens diefstal met braak en inklimming, gepaard met geweld pleging, door de rechtbank te Arnhem wer den veroordeeld tot 3 jaar en 9 maanden ge vangenisstraf met aftrek van preventieve hechtenis. De verdachten hebben zich schul dig gemaakt aan den bekenden roofoverval aan den Groesbeekschen weg te Nijmegen De procureur-generaal heeft bevestiging van het gewezen vonnis geëischt. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. ALKMAAR, 7 Sept. 1932. Op de heden gehouden veiling werd betaald voor: Andij vie per 100 stuks 0.40—1.70; Augurken per 100 pond 1—/ 22Bloemkool ie s per 100 stuks 7.50-ƒ 15, 2e s. 1.50—6.50- Druiven per 100 pond 17—23: Groene Kool per 100 stuks 4.90—6.20; Kropsla per 100 stuks 0.401.80; Komkommers per 100 stuks 1.50—6.50; Meloenen oer 100 stuks 5-/ 22; 'per 100 poïd 315; Postelein Rabarber per 100 bos vicu pCr ivu pond m per bakje 10-55 ct.; °s 14; Roode Kool 1; Uien per K.G. 1.50—5 20; Wortelen per 100 bos 1.50-/ 6. HOORN, 8 Sept. 1932. Op de heden ge. houden kaasmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 13 stafiels kl. fabriekskaas 22 11 stapels kleine boerenkaas 20, 1 stapel fabriekscommissiekaas 24, 2 stapels boe- rencommissiekaas 24. Totaai 27 stapels wegende 25498 K.G. De handel was goed. AMSTERDAMSCHE AARDAPPEL-' PRIJZEN. AMSTERDAM, 8 Sept. 1932. Op de he den gehouden aardappelenmarkt waren de prbzen onveranderd. Aanvoer 2 ladingen zijnde 865 H.L. EIERENVEILING SCHAGEN. SCHAGEN, 8 Sept. 1932. Op de heden gehouden eierenveiling waren in totaal 72500 stuks kipeieren aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: bruin 4.80—5.60, wit 4.70—5.30, kleine wit 3—3.20 en 650 stuks Eendeieren 2.80. SCHAGEN, 8 Sept. 1932. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prij zen als volgt: 3 Paarden 250350; 3 Veulens 60—75; 8 Stieren 40—120; 27 Geldekoeien (mag.) 75—140; 105 Geldekoeien (vette) 130240; 14 Kalf. koeien 130—200; 2 Graskalveren 30— 40; 34 Nuchtere kalveren 6—24* 137 Schapen (magere) 1018.50; 80 Lam meren 4—9; 2 Bokken en Geiten 2— ƒ7; 67 Varkens (mag.) 8—16; 44 Var kens (vette) per K.G. 2428 cent; 123 Big. gen 36; 12 Konijnen 2070 cent; 76 Kippen 0.35—2.90; Haantjes 1050 ct. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Sept. '32. 2/000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen 11.80, blauwe eigenheimers 1.70— 2.10, Eigenheimers 1.70, Drielingen 1.50—2.20; 60.000 K.G. Roode Kool 0 6fr-f 2.40; 19000 K.G. Gele Kool 0.60—3.20; 95000 K G. Vroege Witte Kool 0.70—19500 K.G Uien: Gele Nep 6.206.60. gele drielingen 2.50— 2.70, gele uien 2.70—3.20; 3000 K-G. Slaboonen 2—3.50; 2500 K.G. Bieten 1.201.70; 700 K.G. Peen 1.70; alles per 100 K.G. 2400 stuks Bloemkool le s. 12.50—14 en 2e s. 2.90—5.60 per 100 stuks. NOORDSCHARWOUDE, 7 Sept. 1932. 12800 K.G. Aardappelen: Gr. Schotsche 1, Sch. Muizen 1.40—1.60, Drielingen 1.80—2.30, Eigenheimers 1.30, BI. Eigenheimers 1.40—1.70; 11800 KG. Spercieboonen 2—6.30; 6100 K.G. Uien: G'le Nep 5.50—6.70, Drielingen 2.20 2/>0, Uien 2 60—3.10; 1300 K.G. Peen 2.50, kleine Peen 1.20130; 250 K.G. Kroten 0.801.50; 2140C K.G. Roode Kool O.c0—f 2.10; 23000 K.G. Gew. Witte Kool 0.80; 6000 K.G. Gele Kool 1.202,70; alles per 100 K.G.; 100 stuks Bloemkool 12.80 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 7 Sept. 1932. Sch Muizen 1.10—1.30; Drielingen 2; Grove 0.80—0.90; Slaboonen 2.60; Roode Kool 1.20—1.80; Nep 6.40. Aanvoer: 4900 K.G. Aardappelen; 4050 K.G. Roode Kool; 625 K.G. Nep; 340 K.G. Slaboonen. WIJDENES, 7 Sept. 1932. Veiling Tuin- dersbelang. Druiven 33—35; Pruimen 28—33; Meloenen 18—30; Appelen 10—20; Peren 6—26; BI. Aard appelen 2.10; Slaboonen 3ƒ4; Snij- boonen 7—11 BEVERWIJK, 7 Sept. 1932, Snijboonen 4 15 cent; dikke boonen 28 cent; Mun- boonen 25 cent; Rentegevers 79 cent; trosboontjes 5—8 cent; Stam z. dr. 4—6 ct.; gr. boonen 7 cent; druiven 2434 cent; to maten 49 cent; Postelein 10 cent; spinazie 2—12 cent; br. cap. 1332 cent; raspers 18 —37 cent; witte cap. 1226 cent per K.G.; Bloemkool 1118 en 39 cent; konek 29 cent, suikermeloen 12—14 cent, gr. kool 2— 4 cent per stuk; Peen 310 cent per bos. PURMEREND, 7 Sept. 1932. „Afslag- vereeniging Beemster, Purmerend en Om streken'. Augurken: middel 37—39 cenr, basterd 18—39 cent, stek 15—17 cent en bommen 6 cent per mand, 6 K.G.; Aardap- pelenSchotsche muizen 2658 cent en BI. Eigenheimers 23—56 cent per kist, 25 K G.; Slaboonen: dubbele 0.30—1.12, dubbele z. dr. 30—82 cent, enkele 38 cent en enkele z. dr. 33—52 cent per zak, 15 K.G Snijboo nen: Stok 0.30—1.80 en Stam (breede) 0.30—1.85 per zak. 15 K G.; Pruimen 1647 cent per 100 K.G.; Komkommers 1.30—8.60 per 100; Tomaten- A f 6-70 10.30, B 6.7010 30 en C 4.60— 7-60 per 100 K.G.Bloemkool 111 per 100; Roode Kool 3.40—4 10 p. 100; Savoye Kool 5.20- f 6 per 100; Spinazie 1868 cent per mand, 6 K.G Postelein 24 cent per mand, 6 K:G.; Sla 0.60—2.70 per 100 krop; Andijv'e 1050 cent fier kist; Wortelen 3.40—11.60 per 100 bos; Uien 55 cent per 25 K.G. Druiven: Frankenthalers 34—40 cent en Alicam 34—40 cent per K.G. Meloenen: Suiker 7—26, Net 6—23 en Annanas 8—25 per 100 stuks. Appels: Zoete Bellefleur 6—15; Bramley Seedling 1 3—9; Codlin Keswick ƒ.310; Fisher's Eerstling 3—f 8; Transparante de Cronsels 8—16; Roode tulpappel 6—26, alles per 100 K.G. Pe ren: Clapp's Favorit. f 1036, Diamant JO—14, Durandeau 39, Duchess Wililams 4—12, Gieser Wildeman 6 9.50, Herzogin Elsa 3—10, Juttepeer 10—38, Seigneur d'Esperen 828, Triomphe de Vienne 7—30, alles per 100 KO. ZAANDAM, 7 Sept. 1932. Veilingver. „De Zaanstreek". Sla 1060 cent per kist; Andijvie 10—50 cent per kist; Peen 5714 ct. per bos; Bloemkool 10—14 cent per stuk; Pieterselie 2—3 cent per bos; Selderie 2—5 cent per bos; Prei 8—9 cent pér bos; Uien 63 —80 cent per zak; Slaboonen 114—414 cent per pond; Snijboonen 2—8 cent. per pond; Komkommers 1—6 cent per stuk; Rabarber 23 cent per bosSpinazie 4070 cent per kl. kist; Postelein 2550 cent per kl. kist; per 100 stuks 3.305.90; Selderie Der 19° !nS f f'^uCv3'20' SPinazie Per bak 18—83 cent; Snijboonen per 100 pond 1— 8; Dubbele sjiercieboonen per zak 0.30— Stoofperen 2—414 cent per pond; Tomaten 58 cent per pond; Augurken 821 ct. per pond; Handperen 6—16 cent d. pond; ven 1821 cent per pond; Pruimen 10 1® cent per pond.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10