Silmnieuws tBucqediihe Stand Jieck Schooi Ernstig auto-ongeluk, Voor de Huisvrouw. "Jëujd 1 e c t u igp Twee dooden, drie gewonden. (Es war einmal ein Wien). BERGEN (Augustus). KOEDIJK (Augustus). HEILOO (Augustus). HEERHUGOWAARD (Augustus.) OUDKARSPEL (Augustus). SCHOORL (Augustus). BROEK OP LANGENDÏJK (Aug.) AKERSLOOT (Augustus). SCHERMERHORN (Augustus). URSEM (Augustns). „nen vrijuit gaan, zuilen de gevolgen 51an in de toekomst voor de Nederland- koopvaardij met te overzien zijn. Uit den Bond. van Werkgevers in de Koopvaardij getreden. N'aar wij vernemen is het thans zeker, dat _i, de Stoomvaartmij. „Nederland" te Am- °irdam en de Rotterdamsche Lloyd te Rot- firdam zullen uittreden uit den Bond van Werkgevers in de Koopvaardij. De Hoiland-Amerika'ijn, die ook het voor nemen heeft om uit dien bond te treden, mo veert deze beslissing als volgt: De Maat schappij kan zich niet neerleggen bij beslui ten die niet in het belang zouden blijken te jjjn van aandeelhouders. Incident bij monstering. Een klein incidentje heeft hedenmiddag plaats gehad bij de monstering van de „Jon ge Jacobus", een schip van de Emzetco. Het schip vaart met Spaansche bemanning en Hollandsche officieren. Aan de Schiehaven te Rotterdam lag een spidobootje om de werkwilligen naar de „Jonge Jacobus" te vervoeren. Er meldde zich slechts 1 machi nist aan. Een dertig tot veertigtal stakers jadden zich in de nabijheid verzameld en één van hen, de 40-jarige J. van S. van de R.V.O., gaf den machinist een klap in het gezicht. De man is onmiddellijk dcor de politie gear resteerd. Verdere werkwilligen hebben zich niet gemeld. HET CONFLICT IN HET TAXIBEDRIJF. De rijksbemiddelaar heeft Dinsdagmiddag aan beide partijen, betrokken bij het taxi conflict in de residentie, een bemiddelings voorstel gedaan, gebaseerd op een loon van f 16. Partijen hebben toegezegd dit voorstel in overweging te zullen nemen. Misschien zouden zij gisteren nog een beslissing nemen. Wanneer die gunstig zou uitvallen, dan zou den vandaag de taxi's weder door de resi dentie kunnen rijden. Gisteravond kwam uit de richting Zun dert een auto aangereden op den straatweg naar Etten. Toen de auto eenige wielrijders moest passeeren, week de auto te veel naar links uit, met het gevolg dat deze slipte, in volle vaart tegen een langs den weg staan- den boom reed en daarna in een sloot terecht kwam. De bestuurder van den auto, alsmede een persoon, die naast hem zat, weiden op slag gedood. Van de drie andere inzittenden wer den er twee zwaar gewond en één licht ge wond. De gewonden zijn later naar een zie kenhuis vervoerd. Gisteravond was het parket uit Breda ter ilaatse. 1 FASCISTEN EN COMMUNISTEN. Een rumoerige vergadering te Voorburg. De afdeeiing Den Haag van den Neder- landschen Fascistenbond heeft gisteravond in het Stationskoffiehuis te Voorburg ein propaganda-vergadering gehouden, waarin als sprekers optreden de heeren Baars en Hooykaas. Bij den aanvang van de vergadering heeft een der aanwezigen geëischt, dat debat zou worden toegestaan, hetgeen de voorzitter heeft geweigerd. De aanwezige communisten, hoofdzakelijk uit Den Haag afkomstig, heb ben toen „strijdliederen" aangeheven, die door de anderen door het zineen van het Wilhelmus werden overstemd Een hevig tu mult ontstond daardoor, waarbij verscheidene voorwerpen door de zaal werden gegooid. De politie heeft onder hevig verzet een aantal personen uit de zaal verwijderd. De vergadering kan toen worden voortgezet doch vóór het gebouw had zich inmiddels een groote menigte verzameld, die door luid geschreeuw en getoeter de vergadering trachtte te storen. De poiitie, versterkt met een aantal rijks veldwachters, had uitgebreide maatregelen getroffen, doch moest meermalen handelend optreden, waarbij met de blanke sabel en den gummistok gevoelige klappen werden uitge deeld. Eenige van de onruststokers werden ge arresteerd. Na afloop van de vergadering werden de bezoekers groepsgewijs onder geleide van gemeente-politie en rijksveldwachters naar Den Haag en Rijswijk geleid. KORTE BERICHTEN. De koningin-moeder en prins Hendrik ^varen Dinsdag aanwezig op de „Union irv ternationale contre la tuberculose", gehouden in de Ridderzaal te Den Haag. De N.V. Cacao- en Chocoladefabriek Union te Haarlem heeft Dinsdag haar 30-ja- r'g bestaan gevierd. t- Voor de uitdeeling van haring en witte brood bij het Drie October-feest te Leiden hebben zich 2420 personen aangemeld tegen 2100 verleden jaar. Te Groningen is Dinsdagmiddag een druk bezochte vergadering gehouden van be •anghebbenden bij de afschaffing van de wa- 'ertollen in-de provincie Groningen. Aanwe- zlg was o.a. ook de voorzitter van „Schutte- de heer mr. H. Smeenge. De gemeenteraad van Zaandam heeft 7e* algemeene stemmen besloten den tol op fle Noorderbrug over de Zaan tusschen de gemeente Koog aan de Zaan en de Oostzijde Zaandam op te heffen op voorwaarde Qat Ged. Staten van Noordhoiland op groiul 'an de Provinciale Wegenbijdragenverorde- lng gedurende drie jaar 10.000 per jaar geven. Gistermiddag is de veertigjarige werk- an van Woerkom van de nieuwe in ahn- (ruY zijnde verkeersbrug te Waardenburg sta j SevaHen. In zorgwekkenden toe- wrrH raoest naar h€t ziekenhuis te Tiel i, en overgebracht, waar hij ter verpleging 15 °Pgeonmen. Men vroeg mij om het patroon van een gehaakte kindercape; hier heeft u een model, dat u net zoo lang kunt maken als u zelf wilt; dus, als de baby te groot wordt, haakt u er nog eenige toeren bij! Dit soort capetjes is zoo prak tisch voor de komende herfstdagen; u kunt ze gemakkelijk mee nemen op de wandeling en slaat ze, als het killer wordt, om. Met 180 gram breikatoen in één kleur komt u al een eind. Wit, crème, beige, zacht geel, zachtrose of zacht-blauw is wel het best voor zoo'n cape geschikt. U moet haken in heen- en teruggaande toeren. Zet 210 lossen op en haak op elke 2de losse 1 stokje met een losse er tiïs- schen. Het patroon is dan als volgt: 1ste toer, 2 stokjes, 2 lossen, 2 stokjes in het eerde gaatje; 2de gaatje overslaan; 1 stokje, 2 lossen, 1 stokje in het 3de gaatje; 4de gaatje overslaan, in het 5de gaatje als in het eerste, enz. Over de geheelc breedte moeten er 27 gaatjes zijn, met 2X2 stokjes en 26 mei 2X1 stokje. Zoo werkt u 30 toeren, maar als uw kindje grooter is, kunt u even goed een cape haken van 33 en 32 gaatjes breedte en een lengte van b.v. 40 toeren. Dan haakt u boven aan een plat stuk ter breedte van 50 c.M. (of oreeder). In ieder geval moet de cape ruimer zijn dan het stuk; u werkt dit laatste met halve stekjes. De vol gende toeren zijn: een draad door het lste gaatje en door het 2de; dan 3 steken samen; draad door 2de en 3de gaatje; 3 steken samen; draad door 3de en 4de gaatje; 3 steken samen; de hoogte van het plat stuk is 9 gaatjes, gevormd door halve stokjes met telkens een losse er tusschen. Daarna haakt u nog een toer van grootere gaatjes; 5 lossen tusschen de stokjes en'steeds 2 of 3 gaatjes over slaan en rijgt hier het bandje of lintje door, dat de cape om baby's halsje vasthoudt. Als u het nu extra mooi wilt maken, dan haakt u op de cape met een andere kleur een kettingsteek in verti cale richting tusschen de 2 maa'. één stokje, ook over den toer, waar het platte stuk aan de cape is gehaakt en eveneens om het platte stuk heen. Kies zacht lint voor het halsje of haak een zacht, dik wollen koord en maak dan omleraar. een pompoen of een kwastje. Vérder vroeg iemand om een jongens pakje; truitje en broek apart. Brei dit met aluminium naalden no. 2K; noodig pl.m. 200 gram breikatoen in twee tinten o* 2 kleuren. Ik geef u hier een maat en een aantal steken op, doch ik weet niet hoe dik of mager of uw jongske is; dus ik raad u aan,om, als u een eindje op weg is, de maten van uw handwerk even te verge lijken met bestaande kleeren van den boy; dat voorkomt teletirstlling als het af is; u kunt gemakkelijker een paar toeren uithalen dan het heele werk over doen! Het truitje zet u op in een donkere tint; de kleur waarin u ook het broekje gaat werken: 60 steken. Eerst het boord onderaan: 18 naalden 1 recht, 1 averecht met om de naald verspringen; dan de lichtere kleur aanmaken en het verdere patroon in trocotsteek recht heen, averehj. terug werken: 86 naalden. Daar na kant u de middelste 32 steken af voor den hals en breit 3 naalden in tricot steek; vervolgens bij het begin van de naald 9 steken bijheften (halskant) en zoo 33 naalden breien in tricotsteek Dan de andere schouder zoover bijwerken. Tusschen de '2 naalden 18 steken bijhef ten en doorbreien tot dezelfde lengte van den rug. Het kraagje wordt gebreid net als het boord en in dezelfde kleur. U neemt de 18 tusschengebreide steken op, zet ze op 2 naaiden en breit ze met een donkere kleur tot aan den hals; neem de (ussen'rondom den hals er bij voor den kraag Dan beeft u ongeveer 60 steken op de naald en breit 26 naalden 1 recht 1 averecht, met om de naald versprin- gem De mouw zet u op in de lichte kleur: 48 steken en breit 56 naalden in de tri cotsteek. Om de 7 naalden bij het begin en einde der naald 1 steek minderen, dan blijven er dus 32 steken. Nu nog 17 naalden in tricotsteek; dan de donkere kleur aanmaken voor de manchet, en 20 naalden 1 recht 1 averecht breien. Naai dan het truitje dicht en zet er de mouwtjes in. Het broekje wordt opgezet met 74 steken in de donkere kleur; werk eerst het boord 2 recht 2 averecht; brei zoo 8 naalden; en maak dan met de 9de naald gaatjes; daarna nog (0 naajdep 2 recht 2 averecht; dan is het boord klaar; de verdere vroek wordt in tricotsteek gebreid6 steken heen en 6 steken terug; 12 steken heen en 12 st. terug; 18 heen en 18 terug, nogmaals 18 heen en 18 terug; 24 steken heen en 24 terug; nogmaals 24 heen en terug; 30 steken heen en terug; nogmaals 30 heen en terug; 36 steken heen en 36 terug; nogmaals 36 heen en terug; 42 st. heen en 42 terug; nogmaals 42 heen en terug; 48 steken heen en 48'terug en nog maals 48 heen en terug; daarna nog 60 naalden. Dan werkt u het pijpje eveneens in tricotsteek: 4 naalden; bij de 5de naald aan begin en einde 1 steek minderen; terugbrei- en; volgende naald weer 2 steken minderen en terug breien; dan 14 naalden 1 recht 1 averecht voor het boordje en afkanten; brei nu de andere helft van de broek net zoo; naai het broekje dicht en rijg van boven door de gaatjes van het boord een niet te sterk elastiek; zet bovenop het kraagje en frontje van de trui een paar aardige groote knoopen en uw jongenspakje is klaar. Er hoort een vlotte wollen muts met omgeslagen rand bij gedragen te worden of een leuke kleine jockeypet; maar die staat niet eiken jongen! Verder flinke sportkousen met omgeslagen boord en stevige schoenen. Dan is de kleine- jongen opeens een echte stveige boy, maar dan beginnen voor Moeder ook de moeilijke jaren van stapels vérstelgoed en veel kapotte kousen, van knieën met gaten en beenen met krabbels. De kwajongensjaren van durf en moed, en van ontelbare streken zijn aangebro ken Jimmy en ik, door Hellen Ran- ders. Uitgave van Qebr. Kluitman te Alkmaar. Jimmy is een zwartharige hond en de „ik" uit dit meisjesboek is het dochtertje van een kunstenaar. De vader is van dat kunstenaar schap even overtuigd als de dochter, maar hij is voor zijn kleine meisje toch een zorgvolle opvoeder. Zij hebben niets anders dan elkan der en beiden doorleven een interessanter, tijd in de mooiste deelen van Indië, trekken daarna weer naar Holland om tot haar dood bij grootmoeder te verblijven en vervolgens woont het kleine meisje met haar vader en haar hond deze hond speelt in het verhaal zoo'n groote rol, dat hij niet vergeten mag worden naar Parijs. Daar kan de vader zich ongestoord aan zijn inspiratie overgeven. Het meisje bekwaamt zich voor het toela tingsexamen van het gymnasium en als de kleine familie later weer naar Holland terug gaat, volgen er nog jaartjes van vertrouwe lijk samenzijn waarin de hond Jimmy natuur lijk een groote rol speelt. Veel avontuur of opwindende gebeurtenis sen brengt deze geschiedenis niet. Kek de Eskimo, naar het En- gelscft van mevr. V. de Waal Irving, in het Nederlandsch be werkt door N. van Hichtum. Uit gave N.VUitgeversmaatschappij Oebr. Kluitman te Alkmaar. Dit is een boek waar heel wat meer in be leefd wordt. Wat kan er voor jongens aan trekkelijker zijn dan de geschiedenis van een Eskimo-jongetje, dat op den leeftijd komt, dat hij op eigen beentjes moet staan en dat daar door allerlei gevaarlijke avonturen beleeft. Hollandsche jongens moeten voor het eerst naar school, maar het zoontje van een Eskimo heeft geen andere school noodig dan de school des levens, dat wil zeggen, dat hij moet leer en een goed jager te worden opdat hij later voor zichzelf en zijn gezin den kost zal kunnen verdienen. Op prettige wijze wordt verhaald hoe Kek er op uitgestuurd wordt om spek van een bevroren walvisch cp te halen, hoe het knaap je met zijn hondenslee den weg kwijt raakt en voor de allereerste maal voor zichzelf en zijn dieren een sneeuwhut moet bouwen. Voor jongens buitengewoon interessant is ook de geschiedenis van den eersten zeehond, dien Kek gevangen heeft. Eigenlijk had de zee hond Kek gevangen en het zou leelijk met den jou; ;:i afgeloopen zijn als zijn vader, Taptoena, hem niet bijtijds te hulp was ge sneld. Op spannende wijze wordt verder ver teld van het familieleven der Eskimo's, van hun ontmoetingen met blanken en roodhui den, van hun groote tochten door sneeuw en ijs en tusschen al dat wetenswaardigs door kan men genieten van Kek's gevechten met beeren en wolven waarin hij ten slotte altijd overwinnaar is gebleven. Pol Dom heeft dit boek op alleraardigste wijze geïllustreerd. Het zal door de Hollandsche jeugd zeker met groote belangstelling worden gelezen. Maupie, door A. C. C. de Vlet ter. Uitgave N.V. Uitgeversmaat schappij Qebr. Kluitman ie Alkmaar. Dat De Vletter boeiend vertellen kan is uit de groote serie zijner jongensboeken wel af doende gebleken. Ook in dit boek wekt hii dadelijk de belangstelling door het verhaal van den ouden goochelaar, die er met zijn zoontje op uittrekt om op kinderpartijtjes voorstellingen te geven. Vader en zoontje Maupie zijn gelukkig, al hebben zij het be trekkelijk arm. maar dan komt de vader te vallen en breekt zijn duim waarmee het goo chelen voortaan afgeloopen is. Zij zetten sa men een winkeltje op, dat juist klanten be gint te trekken als Maupie plotseling zijn geheugen verliest en in België bij een film onderneming terecht komt. Treffend is de beschrijving van den achtergebleven vader, die ten slotte zijn zoontje weer terug vindt als deze ook zijn geheugen weer terug heeft gekregen. Dan blijven vader en zoon beiden bij de film, maar door het in den handel komen van geluidsfilms kan de onderneming waarbij zij werken het niet volhouden en wordt de troep ontbonden. Weldra sterft de vader in een ziekenhuis, maar Maupie wordt met een meisjes-actrice door den zorgvollen filmondernemer als kind aangenomen en treedt voortaan met zijn weldoener en het meisje in kleine tooneelstukjes op, totdat hij „ontdekt" wordt door een Amerikaan, die hem en zijn pleegvader mee naar de nieuwe wereld neemt, waar Maupie in enkele groote films moet optreden. Langzamerhand wor den zijn rollen zoo gevaarlijk, dat zijn be schermer met Maupie naar Holland vlucht. Aan boord breekt brand uit en alles wat bei den verdiend hebben gaat in de vlammen op, zoodat zij, in het vaderland teruggekeerd, weer opnieuw moeten beginnen. Gelukkig neemt, dank zij een rijken beschermer, hun leven dan een keer. Het meisje mag voor on derwijzeres leeren en Maupie voor „apo theker", het allerlaatste fcaantje dat men voor een jongen met zijn aanleg zou uitzoeken. Maar tenslotte is dit dan ook het eenige in het boek, dat een beetje onwaarschijnlijk aan doet. Al het andere is zeer spannend en het zal niemand van de jeugdige lezers ten slotte verbazen als de geschiedenis eindigt met de mededeeling, dat Maupie en Onno het meisje een gelukkig paar worden en dat hun beschermer bij hen komt logeeren, om met de kleine Onnetjes en Maupies te kunnen spelen. Het verhaal maakt den indruk, dat de schrijver het een beetje plotseling heeft willen beëindigen, maar het is boeiend en ook dit boek zal ongetwijfeld heel wat enthou siaste jeugdige lezers vinden. ES WAR E1NMAL EIN WALZER. Een nieuwe film, die bovengenoemden titel draagt zal vanaf Vrijdagavond in het Victo- ria-theater vertoond worden. Volgens de Arnhemsche Courant is dit een zeer bezienswaardige rolprent. Op ver zoek nemen wij uit dat blad de volgende beschouwing over: Franz Léhar reeds omstreeks 1890 werd zijn naam genoemd de componist van wereldbekend geworden operettes, als Die lustige Wrtwe, Heut gehn wir ins Maxim, Dein ist mein ganzes Herz, en verder Grat von Luxemburg, Paganini, Friederike, Land des Lachelns en Lied der Liebe, is ook de componist van de operette „Es war einmal ein Walzer". Hoewel de meeste van zijn too- neeloperettes reeds tot films zijn omgewerkt, is dit toch de eerste, speciaal voor de ge luidsfilm vervaardigde operette van dezen krassen, thans 62-jarigen componist. We mogen dus zonder eenig voorbehoud aannemen, dat het bijna voornaamste onder deel van de operettefilm de muziek op de allerbeste wijze verzorgd is, mMr ook de andere kwaliteiten van deze film ztfllen zeker niet minder zijn, want Martha Eggertb, Rolf von Goth, Ernst Verebes, Lizzy Natzler en Paul Hörbiger dit weten we uit onder vinding hebben er slag van de bezoekers in die echte Weensche sfeer binnen te leiden. De regie van deze film, die in binnen- en buitenland zoowel wat spel, muziek als in houd betreft, tot de best geslaagde gerekend wordt, berustte bij Viktor Janson, die vol gens vrijwel alle vakbladen zijn beste werk hiermede leverde. Na alles wat we van deze film gehoord en gelezen hebben, zijn onze verwachtingen zeer hoog gespannen, doch we zijn er tevens van overtuigd, dat ook deze verwachtingen ten volle gerechtvaardigd zijn. Weldra zullen we overal de schlagers, in deze film voorkomen de, hooren zingen, fluiten en spelen. Geboren Catharina Therasia Ma ria, dochter van Johannes Kuiper en Cornelia Alida Slijkerman. Petrus Jo hannes, zoon van Nicolaas Vrasdonk en Johanna Berkhout. Jozef Maria, zoon van Jozef Herman Mar ie den Broeder en Cornelia Afra Maria van 't Hof. Elisabeth Maria, dochter van Corne'is Theodorus Leijen en Pauline Mohr. Overleden: Jannetje Klaverblad, echtgenoote van Pieter Johannes Brou wer, oud 69 jaar. Agnes Robertina Anette Louwe, weduwe van Arle Blad, oud 74 jaar. Florjs de Waard, echtge noot van Cornelia Klerkx, eerder we duwnaar van Aaltje Zuurbier, oud 59 jaar. Helena Schrama, oud 28 jaar, wonende te 's-Gravenhage. Cornelis Smit, echtgenoot van Maria van der Zee, oud 70 jaar. Elisabeth Carolina Mara Brinkman, weduwe van Egbertus Hermanus Petrus Broers, oud 68 jaar. Gehuwd: Cornelis Groot te Haar lem en Catharina Anna Kokkes. Geboren: Simon Jacobus, z. van Simon Bijpost en van Anna Catharina Meijering. Overleden: Klaas Haringhuizen, geh. met A. Commandeur. Gehuwd: Derk Ottink en Clasina Wassenaar. Dirk Schoen en Cathari na Anna Vries. Pieter Groenland en Trijntje Koning. Geboren: Catharina Geertruida, d. van Petrus Antonius de Wit en Gerar- da Wilhelmina Apeldoorn. Willem Cornelis, z. van Cornelis Jacob de Bruijn en Grietje Blokker. Helena Maria, d. van Willem Zonneveld en Margaretha Admiraal. Petrus Meinardus, z. van Gerardus Out en Cornelia Catharina Winder. Maria Gerarda, d. van Jozef de Moei en Maria de Graaf. Wilhelmi na, d. van Cornelis Hageman en Maria Sombroek. Catharina, d. van Gerar dus Kamper en Anna Angela Stoffel. Geertruida Johanna, d. van Theodorus Sengers en Catharina Adriana Levering. Rudolf, z. van Pieter Abraham van Battum en Johanna Margaretha Slicher. Cornelia Jacoba, d. van Leendert Cor- nels Esveldt en Hendrica Jacoba Corne lia Hinrichs. Jan, z. v. Jan Kroon en Trijntje de Vries. Petronella Cathari na, d. van Adrianus Pankras en Marga retha Catharina de Moei. Ondertrouwd: Simon Adriana Rinkel te Spanbroek en Margaretha Ca tharina Kooijman. Pieter de Boei te Alkmaar en Antje van der Wolf. Jan Liefting te Axel en Elisabeth Johanna van Straaten. Johannes Dirk Schuit en Adriana Kager te Bergen. IJsbrand Kroonenburg en Emma Theresia Knöd- ler te Bergen. Getrouwd Johannes Cornelis Hollander en Johanna Mathilda van Schooten. Hermanus Langedijk en Sieberta Maria Koppes. Ralph Geer- Ungs en Anna Brommer. Anthonius Cornelis Voorn en Catharina Hjllegonda IJpelaan. Simon Adrianus Rinkel en Margaretha Catharina Kooijman. Pie ter de Boer en Antje van der Wolff. Overleden: Gijsberta. Alida van der Heijden, echtgen. van Josephus Jo hannes Gerrits, 56 j. Gerar>da Schou- ten, 35 J. Geboren: Cornelis Laurentius, z. v. J. Kroon en A. Telleman. Johannes Maria Jozef, z. v. C. P. v. Leeuwen en C. Konijn. Adriana, d. v. Adr. Swinkels en Ch. J. Jongkind. Maria Margara- tha, d. v. C. Weel en L. Dekker. Geer truida, d. v. P. Does en E. Stet. Wil lem, z. v. A Hofman en I. Haveman. Catharina Maria, d. v. P. J Mul en E. A. Kos. Johanna Geertruida, d. v. W, Groot en E. Dekker. Divera Helena, d. v. E. de Jong en A. Weel. Johannes, z. v. J. v. Stralen en A. Wijnkar. Bar- tholomeus Johannes, z. v. G. Burger en E. Fakkeldij. Alida Maria. d. v. P. van Langen en C. Kaptein. Jtacob Jan, z. v. K Reijne en N. v. d. Ham. Fokke, z. v. Jb. ten VVolde en H. Haveman. Ondertrouwd: Pieter Knip te den Helder en N. Beenken Johannes Groot en Maartje Groot. Eliazar Bing te A'kmaar en Annie Jacoba Elisabeth Rademaker. Gehuwd P Knip en NL Beenken. Overleden Neeltje Mol, 69 jr., echtgen. v. D. Hoogland. Johannes Groenland, 77 jr. wedr. v. L Beentjes. Geboren Arle, zoon van Leo Stok man en Cornelia Alida Dignum. Ma- rie, dochter van Jan Hink en Antje van Bergen. Johannes, zoon van Hendri- cus Siman Greuter en Aafje Hendrika Mooij. Geboren: Catharina Cunera Ma ria, dochter van A. Wittebrood en A. Bakkum. Agatha Gerarda Johanna, dochter van F. de Vries en J. Jonker. Johanna Cornelia, zoon van P. J. van der Meijden en M. Rentenaar. Joseph, zoon van E. Bakker en C. Bek. G e h u w d J. C. Peeck, en A. M Boe- ke. M. J. Lau en H. Brvandes. G P. Berkhouwer te den Helder en M. Wil- lernse. Geboren Dirk, zoon van C. van Schoorl en G. Swart. Gerrit, zoon van G. Glas en IJ. van der Meij. Antje, dochter van G. Koedijk en G. Boon. Bregtje, dochter vau P. Dekker en D. Glas. Overleden: Grietje Kansen, oud 65 jaren, echtgenoote van G. Stins. Pieter Plugboer, oud 55 jaren, echtge noot van A. van der Molen. Neeltje Pluister, oud 90 jaren, weduwe van Si mon Schoon. Dirk Hoogland, oud 27 jaren, overleden te Utrecht. Antje Wagenaar, oud 4 jaren, dochter van H. Wagenaar en A. Glas. Gerrit Visser, oud 89 jaren, weduwnaar van Elisabeth Keppel. Geboren: Maarten, zoon van J. Meijer en G. Prins. Hans Rudolf, zoon van R. A. van der Laan en T. A. Westra. Petrus Nicolaas, zoon van J. Kruije- naar en H. Mulder. Catharina Joanna, dochter van C. J. Dekker en M. C. Ver duin. Ondertrouwd: K. Krijsgman en M. Moerbeek. Geboren: Adriana Dieuwertje. d. van C. Vhig en J. A. W. Langendoen. Marga retha Cornelia Dievera, d. van joh. Th. van Saase en A. Bijvoet. Pieternella, z. van Jac. Zegers en C. de Krijger. Lambertus, z. van N. Alles en C. Brinkman. Dirk, z. van D. Moerbeek en G. Jonker. Getrouwd C. Besse van Alkmaar en G. Brak. Overleden: Jan Konijn, 17 jaar, z. van C. Konijn en C. van de Nes. Maria Konijn, 80 jaar, weduwe van Cornelis Alles. Geboren: Jacobus, z. van L. Borst en M. de Haan. Catharina Elisabeth, d. van G. Kenter en C. Commandeur. David, z. van P. van Diepen en C. Tessel. Maria Afra, d. van N. Roskam en H. M. M. Keyzer. Elisabeth, d. van J. Bakker er. D. de Jong. Overleden Jacobus Johannes Beere- poot, 20 jaar. johannes Cornelis Groen. 4 jaar. De heer W. Lourens Jr„ theol. cand aan de rijksuniversiteit te Utrecht, wonende te Oosterbeek, is door het prov. kerkbestuur van Noordhoiland toegelaten tot de evan geliebediening in de herv. kerk. HET TESTAMENT VAN KARDINAAL VAN ROSSUM. De Congregatio de Prop. Fide erfgenaam. Naar „De Maasbode" meldt heeft kardi naal Van Rossum tot algemeen erfgename van alles, waarover vrij beschikt kon worden de „Congregatio de Propaganda Fide" be noemd, met dien verstande, dat de erfenis gedaan is aan de Propaganda zonder eenige lasten. Alleen heeft de kardinaal den wensch geuit dat eenige kleine legaten werden ver maakt aan familieleden, die hij zelf heeft aan gewezen. Verder heeft hij nog eenige ge schenken en herinneringen bestemd voo: kloosters, kerken en instellingen van lief dadigbeid Meer zal uit den inhoud niet ge publiceer worden daar de kardinaal testamentair be-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 7