AmsteccUmsche JSeucs I ONZE DRUKKERIJ UW DRUKWERK SCHERMERHORN. J^mUnciaai Tlieuws POLITIEDIPLOMA. ZUIDERZEEWERKEN. NIEUWE NIEDORP. BERGEN. voorzien van de nieuwste machines levert fraai en snel Vraagt offerte aan de N. V. Boek- en handelsdrukkerij v. h. HERMS. COSTER ZOON Jiunst en Wetenschap £cutdkuiw en Veeteelt £cudste betichten In opdracht van de koningin werd Ouie JCatmiëa dUteepstijdinoeti Jiidschtiftm STOOMVAARTLIJNEN. MrAnIieSaml,ke'>n'Je' 7 van 8 Sept. 1932 Opgave van Noordhollandsch Landbouwcrediet N. V. 4. Stockholm Otlo i paalde, dat de letterlijke tekst van het testa ment niet zou worden bekend gemaakt. Voorts is uit het testament gebleken, dat de kardinaal geen schikkingen voor zijn be grafenis had getroffen. De heeren W. Swier te Grootebroek en S. B. de Vries te Wervershoof zijn te Wage ningen geslaagd voor het examen tuinbouw kunde 1. o. V DE ONDERWIJSPLANNEN VAN MINISTER TERPSTRA. r In de jongste vergadering van het comité van Actie tegen het wetsontwerp-Teipstra werd besloten zich evenzeer zoo krachtdadig mogelijk te verzetten tegen de tenuitvoerleg ging van die plannen op onderwijsgebied in het rapport-Welter ontwikkeld, waarvan voor het onderwijs in al zijn geledingen groot na deel is te vreezen. Uit de op de a.s. derden Dinsdag in Sep tember te wachten troonrede, zoowel als uit de door de regeer;ng daara in te d;enen be- grootrag zal kunnen blijken of en wanneer het eventueel opnieuw gewijzigde wetsontwerp-Terpstra aan de orde zal wor den gesteld en welke der door de commissie- Weiter aanbevolen maatregelen aan de Kamer worden voorgelegd. Het comité zal dan in verband daarmede zijn actie vaststellen en daarvan aan de bij het comité aangesloten organisaties kennis geven. KERKELIJKE SCHOONHEIDS WEDSTRIJDEN. Wel lang geleden Prof. Henri Gréroire te Brussel, heeft een onderzoek ingesteld naar den oorsprong van de schoonheidswedstrijden, die vooral in La- fijnsche landen sedert onheugelijke tijden ge liefd waren en die nu vaak gedegenereerd zijn tot een uiting van cultuurinflatie. Hij is tot den slotsom gekomen, dat deze wedstrijden, die in het Christelijk Byzantium opgekomen zijn, vaak op initiatief van de Kerk gehouden werden. Het was gewoonte, dat de keizerlijke troonopvolger een vrouw uit het Rijk koos, die door schoonheid en deugd uitblonk. Daar toe werden de eerste schoonheidswedstrijden gehouden, waarbij hooge geboorte geen fac tor was; vaak werd een nederige Esther uit het gewone volk tot den keizerlijken troon ge roepen. Het aandeel van de Keik bij deze verkie zingen was, toe te zien, dat de toekomstige keizerin in geen enkel opzicht in deugd en godsvrucht tekort schoot. Vooral aan haar is het te danken dat een rij van edele keize rinnen in de 8e en 9e eeuw de keizerlijken kroon gedragen heeft. Vele van deze hooge vrouwen zijn door de Kerk heilig verklaag. De eerste wedstrijd viel onder de regeering van de heilige keizerin Irena. Haar zoon was verloofd met een dochter van Karei de Groote. Deze verloving sprong af, en de eerste nationale competitie leverde den prins gelukkig een nieuwe bruid. de druk der tijden hier zeer goed merkbaar was Maandagmiddag was er bij de kinder spelen een goede belangstelling, 's Avonds werd in Prins Maurits voor een goed bezette zaal opgevoerd „Overschotje" door de Maskerspelers van Bergen, wat uitstekend werd weergegeven. Dinsdagmiddag kregen we van de lande lijke rijvereenigingen van Anna Paulowna, Schagerbrug en Winkel dressuurproeven, sprjngdemonstraties en patrouille springen te zien. Des avonds speelden de voetbalver eniging N.V.V. en Rood-Wit van 't Veld een mooien wedstrijd tegen elkaar om de Prins Maurits beker, die door Rood Wit werd gewonnen met 41. 's Avonds 9 uur had een mooi vuurwerk plaats, dat een geweldige menigte men- schen naar hier lokte. Vóór het vuurwerk liet het fanfarecorps „Excelsior" op verdienstelijke wijze nog eenige nummertjes muziek hooren. Na afloop van het goed geslaagde vuur werk waren de beide café's stampvol tot laat in den nacht. De laatste dag heeft mogelijk nog veel voor de zakenmenschen goed gemaakt. Dank zij de groote actie, die het Be stuur van Floralia aan den dag legt, belo ven de feesten dit jaar nog belangrijker te worden als vorige jaar. Zij zullen aanvan gen op Zondag 11 September met groote wie lerwedstrijden op het Sportterrein, nam. 3 uur; om 6 uur een voetbalmatch tusschen Schermerhorn en Ursem, waarvoor de bur gemeester een fraaie medaille heeft beschik baar gesteld. Na afloop een gratis bal in het café van der Oord. De tentoonstelling zal worden geopend op 16 September 's avonds 8 uur; in de beide za len van café v. d. Oord zijn de planten var. de leden en de kinderen en die ter opluiste ring opgesteld. Het handwerk en de huisvlijt zijn in beide zalen tentoongesteld; de snij bloemen in café Schreuder. Zaterdag 17 September zullen kinderspe len, Zondag 18 September volksspelen wor den gehouden op het sportterrein, waarvan na afloop groote voetbalmach tusschen ge maskerde voetballers. In de beide café's zul len ter gelegenheid van de tentoonstellings- dagen weder verschillende attracties aanwe zig zijn. Verschillende winkeliers geven bij aankoop van 1 gulden een gratis lot, waar voor verschillende prijzen met een hoofdprijs ter waarde van 25 gewonnen kunnen wor den. De winkeliers doen hun best de kooplust aan te moedigen door mooie etalages. De feestavonden worden gehouden op Woens dag 21 en Zondag 25 September. Het geheel belooft een schitterend feest te worden VEREENIGING VOOR CHRISTELIJK NATIONAAL SCHOOLONDERWIJS TE HEILOO. Het bestuur gaat in beroep bij Oed. Staten. Men verzoekt ons te melden, dat het be stuur van de Vereeniging voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs te Heiloo besloten heeft in beroep te gaan tegen het besluit van den Raad der Gemeente Heiloo betreffende het niet toestaan van gelden voor een Chris telijke School. Het bestuur is namelijk van oordeel, dat de lijst bevattende de namen van de kinderen die eventueel de school zullen bezoeken over eenkomstig de wettelijke bepalingen is sa mengesteld. Het bestuur kan de verklaring door den voorzitter in den Gemeenteraad af gelegd, dat n.1. die lijst onbetrouwbaar zou zijn, niet accepteeren. Naar zijn stellige over tuiging zal dit t.z.t. blijken uit de uitspraak van Gedeputeerde Staten, eventueel van de Kroon. MIDDELBARE TECHNISCHE SCHOOL TE HAARLEM. Op 6 September hadden de herexamens plaats. Bevorderd tot het practisch leerjaar werd van de afdeeling weg- en waterbouwkunce de heer J. L. Elzas te Alkmaar. Bevorderd werden tot het laatste studie jaar bij de afdeeling weg- en waterbouwkun de de Heeren M. P. Blaauw te St. Maartens brug; A. Lesterhuis te Alkmaar; P. Spijker te Hauwert en B. A. Tedinga te Beverwijk. Bij de afdeeling werktuigbouwkunde de heer J. N. Asjes te Alkmaar. PREDIKBEURTEN. ALKMAAR, The Star of Hope (samen komst) Vrijdag 9 September, 8 uur, de heer Sevensma, Amsterdam. Voor het te Ainrterdam gehouden exa men ter verkrijging van het politiedi- ploma vanwege den Alg. Ned. Politie bond zijn o.a. geslaagd de heerer. J. Boon te Broek op Langendijk, M. Boelee te Beverwijk en P. J. Boekestein te Hoorn. De direceur-generaal der Zuiderzeewerken heeft aanbesteed: het baggeren van geulen in de Gouwzee, het uitbaggeren van ae haven van Monnikendam en het maken van drie onderhouwen voor lich tops tanden en het uit- baggeren van een geul eveneens in de Gouw zee voor de haven van Marken. Laagste in schrijver was D. Bogers te Schagen voor 69.530. De Schutkermis had Zondag een stil verloop. Het aantal bezoekers van de na- jaarkermis was niet groot. We meenden, dat Ingekomen personen. M. Moens, N.H., dir. N.H. Landb. Cred., Eeuwigelaan 32 van Alkmaar. H. Riese- ner, E.L., dienstbode, Eeuwigelaan 32 van Alkmaar. P. Hos, N.H., kinderjuffr., Eeu wigelaan 32 van Alkmaar. A. H. Musen, R.K., schilder, Tuindorpweg 1 van Alkmaar. Chr. Koek, R.K., dienstbode, Eeuwigelaan 12 van Duitschland. G. J. J. Wijnker, R.- K., boerenknecht, Bergerweg 105 van Alk maar. J. H. W. Labij van der Pol, kap per, Dorpstrsaat 10 van Oudkarspel. H. A. J. de Wit, R.K., z.b., Karei de Grootelaan 35 van Amsterdam. C. C. Egberts, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Mijdrecht. J. Schouten, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Blokker. K. Rollemüller, R.K., dienstbode, Stationstraat 9 van Weerselo. D. de Jong, N.H., timmerman, Matth. Wiegm.weg 15 van Egmond-Binnen. J. Koster, N.H., h.i.d.h., Lijtweg 12. M. F. van Evert, R.K., zonder 'beroep, Komlaan 15 van Leiden. C. M. C. Wiegman, R.K., z.b., Meerweg 35 van Roer mond. C. J. Kueter, R.K, z.b., Loudelsw. 20 v. Rijswijk (Z.H.) A. A. Verkroost, N.- H., dienstbode, Breelaan 110 van Schagen. M. J. M. Ammerlaan, R.K., z.b., Loudelsweg 20 van Voorburg. G. K. J. van der Ham, N.H., kok, Breelaan 24 van Amsterdam P. Rentenaar, N.H., dienstbode, Beemsterlaan 3 van Alkmaar. H. H. J. Wessels, R.K., kapper, Lijtweg 20 van Winschoten. C. Tromp van Holst, Rem., z.b., Broekbeeklaan 8 van Zwitserland. Vertrokken personen. A. M. A. Henneke, R.K., z.b., naar Haar lem. K. Schwandner, geen, dienstbode, n. Alkmaar. J. Broers, chauffeur, R.K., naar Alkmaar. D. C. Baas, geen, timmerman, naar Zuilen. J. L. Akkerman, N.H., zb., naar Amersfoort. E. Gramatzki, E.L., dienstbode, naar Duitschland. L. Coppens, R.K, dienstbode naar Boekei. J. H. Lem mers, R.K., pensionhouder, naar Utrecht. H. H. Damhuis, R.K., landbouwer, naar Los ser. F. Wigman, N.H., z b., naar Alkmaar. J. H. Elfring, geen, accountant, naar Am sterdam C. Konijn, R.K., landbouwer, n. Heerhugowaard. M. Kuiken, DG., z.b., naar Alkmaar. S. Schoorstra, N.H., z.b., naar Leeuwarden. C. J. M. van Velzen, RK, onderwijzeres, Hoedekenskerke. M. Lausser, R.K., z.b., naar 's-Gravenhage. van ^er ^~ee' ®-K-> z b naar Alkmaar A. B. Bosman, geen, dir. Postkant., naar 's-Gravenhage. - CC.G. Rikaart, R.K., on derwijzeres, naar Medemblik. M. Kots N.H., huishoudster, naar Alkmaar. TI \erburgt en gezin, N H., z.b., naar Alkmaar. M. G. van Wonderen, R.K., z.b., naar Hoogwoud. C. N. Muller en gezin, R.K z.b, naar Amsterdam. E. Goudemond, O.K., kapper, naar Amsterdam. G Bos N.H., z.b., naar Schoorl. - M. A. Louwe, kk., z.b., naar s-Gravenhage. L Plap E.L., dienstbode, naar Koedijk. S. Travail- le, N.H., dienstbode, naar Heemstede. F. Dekker, R.K., arbeider, naar Norg. M. A Stockmann, R.K., z.b., naar Warmenhuizen. C. Dijt, R.K., z b., naar Alkmaar. D. J. Ebing, N.H., z.b., naar IJmuiden. J. Wol zak, N.H., z.b., naar Alkmaar. E. M. A. van Ette, R.K., z.b., naar Oudorp. E. Knödler, R.K, z.b., naar Heiloo. N. Krijgsman, N.H., stucadoor, naar Alkmaar A. Cornelissen, R.K., z.b., naar Delfzijl. D. Koning, R.K., dienstbode, naar Aven- horn. H. G. van Aalderen, N.H., ver pleegster, naar Rheden. J. P. N. Klopper, N.H., pensionhouder, naar Alkmaar. C. A. Kokkes, N.H., z.b., naar Haarlem G. Kamphorst, N.H., dienstbode, naar Nijkerk. EERE-BENOEMING SEM DRESDEN. Het Conservatorium te Helsingfors, dat eenigen tijd geleden zijn 50-jarig bestaan vierde, heeft daarbij tot eerelid benoemd den heer Sem Dresden, directeur van het Am- sterdamsch Conservatorium. p— TEXEL. Te Den Burg werd Woensdag de jaarlijk- sche fokveedag gehouden, met daaraan ver bonden wolkeuring. De uitslag der wolkeuring was als volgt: Vachten van 1-jarige rammen: le prijs inz. van S. J. Keijser, Hoogeberg, gewicht 7.9 K.G., kwaliteit goede eerste; 2e prijs inz. Jac. Witte Pzn., 6.8 KG., goede prima; 3e pr. idem, 7.1 KG., prima; 4a pr. inz. P. Lap Kzn.; 4b pr. inz. S. J. Keijser; 4c prijs inz. Jac. Lap Kzn. Vachten van oudere rammen: le pr. inz. Jac. Lap Kzn., 5.7 KG., zeer goede eerste; 2e pr. inz. S. J. Keijser; 3a pr. inz. A. P. Dal- meijer3b pr. inz. Jb. Eelman4a pr. inz. Y. Lap; 4b pr. inz. A. Eelman Dzn. Collectie van vier vachten van oudere ooien: le pr. inz. Jac. Lap Kzn., gem. gew. 5.42 K.G., goede prima eerste; 2e pr. C. de Wit, gem. gew., 5.78 K.G., goede eerste; 3e prijs J. Lap Kzn., gem. gew., 5.3 K.G., goede prima; 4e pr. inz. Y. Lap, gem, gew. 5.05 K.G., goede prima eerste. Vier vachten één-jarige ooien; le pr. P. Lap Sr., 6.03 KG., goede prima' zeer goede eerste; 2. J. Lap Kzn., 6.15 KG., goede pri ma, matige eerste; 3a pr. idem, 5.95 K.G.; 3b pr. S. J. Keijser, 5.85 KG. Vier vachten 2-jarige ooien: 4a pr. C. de Wit, 5.67 KG., zeer goede eerste, goede twee de; 4b pr. Jb. Eelman Gzn., 4.75 K.G. De heer Govers, die weer met de leiding der keuring was belast, zei hierover, dat gezien de wolkeuring, de wolpro ductie hier vooruitgaat, en dat de afstamming zeer veel invloed heeft op de kwaliteit van de wol; dit was bizonder merkbaar bij de af stammelingen van een ram van den heer J. Lap Kzn., van ram no. 441. Hierna volgde Fokveekeuring (geregis- streerd) 1-jarige rammen: le pr. Jb. Eelman Gzn., 2e pr. Gebrs. Ko ning Jr., 3e pr. P. Koorn. Tweejarige rammen: le prijs H. J. Keijser, 2e prijs C. Bruin, 3e pr. Jb. Eelman Gzn., 3a pr. Jb. Witte Pzn. Oudere rammen: 1. W. Keijser; 2. Gebrs Koning Johz.3. Jb. Eelman Dz. Eerv. ver melding Jac. Witte Pz. Schapen, die gemiddeld minstens 1 3/5 lam hebben geworpen, met een ramlam: 1 Jb. Eelman Gz.; 2. Gebrs. Koning Jz.3 IJ. Lap. Schapen met 1 ooi- en 1 ramlam: 1. H. J Keijser Dz.; 2. Jb. Lap Kz., 3. H. J. Keijser Eerv. vermeld. Jb Lap Kz. Viertal oudere fokschapen: 1. Joh. Roeper Johz., 2. Jb. Eelman Gz. 3. Jb. Lap Kz. Viertal éénjarige fokschapen: 1. P. Lap Kz.; 3. Jb. Lap Kz. Viertal ooilammeren: 1. Jb. Eelman Dz.; 2. Jb. Lap Kz.; 3. Joh. Roeper Johz. Niet geregistreerd vee. Éénjarige rammen: 1. Jn. Kikkert Nz.; 2. Gebrs. Vermeulen; 3. C. de Wit. Tweejarige rammen: 1. J. v. Heerwaar- den, 2. Jb. Eelman Dz. Oudere rammen: 1. J. Kuip, 2. A. Brans Pz.; 3. P. Koorn. Schapen met twee ramlammeren: 1. H. J Keijser, 2. J. Mantje Cz., 3. K. Mantje. Eerv. vermelding wed. G. Zijm. Schapen met twee ooilammeren: 1. Gebrs. Bakker; 2. P. Lap Kz.; 3. Jb. Lap Kz. Viertal oudere schapen: 2. Jb. Lap Kz. Viertal éénjarige fokschapen: 1. H. C. Dijt; 2. Joh. Roeper Dz.3. M. Zuidewind. Naar de voorzitter der afd. Texel v. d. H. M. v. Landb. ons mededeelde, waren de in zendingen iets minder, doch de kwaliteit heeft onder de malaise niet geleden, en is zelfs hooger opgevoerd. Ongecorrigeerd DE KONINGIN IN DE HOOFDSTAD Tegen tien uur hedenmorgen was het weer zeer druk op den Dam in afwach ting van de komst van de koningin, die gistermiddag naar Soestdijk wa~ ver trokken. De eerewacht voor het paleis bestond ditmaal uit politie-troepen. Een luid gejuich steeg op, toen de auto's op den Dam verschenen. H. M. wuifde de menigte toe en verscheen daarna nog even voor een der geopende vensters van het paleis. IQ den loop van den morgen werden in audiëntie ontvangen de heer J. W. Jurrema, directeur van den Maatschap- pel ijken Steun en de heer S. P. van Eeghen, oud-voorzitter van de Kamer van Koophandel. De koningin zal hedenmiddag een be zoek brengen aan de afdeeling Tropische Hygiëne. H. M. zal daar worden ontvan gen door mr. dr. A. Röell, voorzitter en den heer P. Westerveld, secretaris van het Koloniaal Instituut. Zij zal worden rondgeleid door prof Schüffner. Het Nederlandsch Jongeren Verbond deed gisteren een bloemstuk ten paleize bezorgen. gisteren een bedrag gezonden voor de vereeniging „Blindenpenning". IN DIENST NEMEN VAN VREEMDE ARBEIDSKRACHTEN. Een wetsontwerp te wachten? Naar aanleiding van een bericht in de Maasbode, volgens hetwelk op het departe ment van binnenlandsche zaken een wetsont werp gereed ligt op het in dienst nemen van vreemde arbeidskrachten en het de bedoeling zou zijn dit wetsontwerp reeds 1 Januari a.s. in werking te doen treden, vernemen wij, dat men hier te doen heeft nog slechts met een voorontwerp, afkomstig van een interdepar tementale commissie, dat gevoegd was bij een rapport dier commissie en waarover thans nog overleg gaande is tusschen de 5 departe menten, welke bij een aangelegenheid als deze betrokken zijn. Aangezien er hier dus nog geen sprake is van een bepaald wetsont werp wordt het zeer onwaarschijnlijk geacht, dat een eventuëele maatregel als hier be doeld, met 1 Januari 1933 reeds in werking zou kunnen treden. VOORZITTER EERSTE KAMER. Tot voorzitter van de Eerste Kamer der Staten-Generaal is btnoèmd voor de zitting die 3 September a.s. is aangevangen mr. W. L. baron de Vos van Steenwijk, lid van die Kamer. EEN FABRIEK VAN VALSCHE MUNTEN. Bij een huiszoeking door de politie, gedaan ten huize van een Chineeschen geldschieter in den omtrek van Pasoeroean, vond men in den muur gemetseld een voorraad valsche pasmunten. Vervolgens heeft de politie een overval gedaan in een huis van een gepen sioneerde te Buitenzorg. Men trof daar een valsche-muntenfabriekje in vol bedrijf aan. Men is het feit op het spoor gekomen doordat het bedrijf vertakkingen heeft in het Rembangsche. ti In de Hollandsche Revue komt een artikei van.... Charles Dickens voor over „De Edele Wilde". Dr. B. Sameljeus schrijft over de in voering van het gildewezen in Rusland. Er is een novelle van Annie van Hoven, getiteld „Het Teeken". De redactie geeft een hand leiding voor eerzuchtigen met den titel „Hoe word ik Kamerlid?" Ten slotte noemen wij „Philippine" een novelle van Willy Corsari. Stoomvaart Mij. Nederland. Maaskerk, thuisreis, 6 Sept. v. La™, Accra. 1 Poelau Tello uitreis, 7 Sept. v. Suez Christiaan Huygens, thuisreis, 7 Sept. v r* lombo. Poelau Bras, thuisreis, 5 Sept. te Singapor. Kon Ned. Stoomb. M^atschap^f0* Baralt, 6 Sept. v. Curagao n. San Dominee Ganymedes. 7 Sept. v. Cavalla te Piraeus Oberon, 7 Sept. v. Lis-abon te Soderhamn' I Amazone, 6 Sept. v. Catania n. Malta i Colombia, uitreis, 7 Sept. te Barbados Merope, thuisreis, 6 Sept. v. Pto Plata n Havre. Venus, 6 Sept. v. Cadin n. Genua. pAon aqosinepjs})oy Baloeran, thuisreis, 7 Sept. te Marseille. Sibajak, 7 Sept. v. Rott. n. Batavia. Indrapoera, 7 Sept. v. Batavia n. Rott. HollandAmerika-Lijn. Lochmonar, Rott. n. Vanc., 6 Sept. te San Francisco. Damsterdijk, 4 Sept. v. Seattle te Portlanë. Kon. Holl. Lloyd, Flandria, thuisreis, 6 Sept. v. Lissabon. Zaanland, 6 Sept. v. A'dam n. Zuid-Amerika Pernambuco, 7 Sept. v. A'dam n. Zuid-Ame^ rika.via Antwerpen. RotterdamZuid Amerilia-Lijn. Aldabi, thuisr., 6 Sept. v. Bahia. Alpherat, uitr., 6 Sept. te B.'Avres. Holland—Afrika-Lijn. Amstelkerk, thuisr., 7 Sept. v. Antwerpen n. Rotterdam. Nijkerk, uitr., 6 Sept. v. Lorenzo Marqués. Klipfontein, thuisr., 7 Sept. v. Port Soedan Stoomvaart Mij. Oceaan. Patroclus, Japan-Rott., 7 Sept. v. Aden. Antenor. Japan-Rott., 6 Sept. te Tientsin. HollandOost-Azië-Lijn. Serooskerk, thuisr., 6 Sept. te Marseille Arendskerk, thuisr., 6 Sept. te Shanghai. HollandWest-Afrika- ,ijn. P. C. Hoort, itr., 6 Sept. v. Algiers. Emzetco Lijn. Jonge Johanna 3 Sept. v. Tarragona n. Va- lencia. Holland Anstralië-Lijn. Talisse 7 Sept. v. Ostermoer te Schiedam. JavaNew York-Lijn Simaloer, Java-N. York, 6 Seot. te Belawan. SilrerJava Paciiic Lijn. Silverash 6 Sept. v. Vancouver te Calcutta. Kota Inten, Calcutta-Vancouver, 6 Sept. v. Belawan. >nr (Ontvangen per draadlooze telefoon). STAATSLEEN1NGEN. 5 0/0 Nederl. 1932 4K Nederl. 1917 4 1931 B ANK-INSTELLINGEN. Handel Mpij. Cert. v. 1000 Koloniale Bank Ned. Ind. Haneldsbank D. Reichsbank INDUSTR. OND. B1NNENL. Alg Kunstzijde Unie. v. Berkels Patent Calvé Delft Cert Küchenm. Acc. Nederl Ford Philips Gloeil. Gem. Bezit Unilever INDUSTR. OND. BUITENL. Am. Smelting Anaconda Ass. Gas Electr. Bethleh. Steel Cities Service General Aviation Steel comm. Studebaker U. S. Leatber Zweedscbe Lucifers CULTUUR MAATSCH. H. V. A Java Cultuur Ned. Ind. Suiker Unie Vorstenlanden Dito actions MIJNBOUW. Alg. Explor. Mij. Boeton Redjang Lebong PETROLEUM. Dordtscbe Petr. Kon. Petr. Perlak Continental OU Shell Union RUBBERS. Amsterd. Rubber Deli Bat. Rubber Hessa Rubber Serbadjadi In tere. Rubber SCHEEPVAARTEN. Holl. Amerika lijo Gem. Eig. Kon. Ned. Stoomboot Niev. Goudriaan Scheepvaart Unie TABAKKEN. Deli Batavia Oostkust Oude Deli Senembab AMER. SPOORWEGEN. Atchison Topeka Southern Railw. Cert Union Pacific Wabash 'Ezdividend. fExclaim. •te* t i i t t t I III •III I I I I I c Koers van heden te: Vorige koers pl.m. 1.30 pl.m. 1.45 pl.m. 2.00 pl.m. 2.15 102 100% 98 !f" 75 111% 84 80 84 517, 32 747, 3'/l6 1337, 1287S 126% 53 53J-4 53»/,-J 76 37a 133 132i-% 130J-7, 37, 131-% 129-% 1% 1307,-1 128j.9( 37, UO-V4 12tj-9i 257, 334/g 47, 264/16 6V10 418/l6 50W/16 11% 6% 137, 277, 3774 4 29% 6Vs 53% 127, 7% 37% 2es/i5-i 61-^6 54/16 37i-% 29-% 61-% 36Ï-7% 29-Vs 6J-% 5%-'/: 524/s *7% 2147, 1517, 102% 607, 42 217% 153 103 61% 214% 101'/,.7 102 2121-5 100-1 133% 20 8 i 140 19 87 1374-8 - 138-9 1577, 1734/g b8 94/is 7 177% 90 ~9Vs 176t/,.7 9%'è 8»7i6-9 176-7 7.1 %6 158 175J-6I 9% 8% r- 37l6 6 77'/, 41 43 38 3 76»/,-7 2^-3 771-f 2% 77j-% 2%*3 5 20 21% 71% 72% 1M'/, 27 15074 176% 169 26 150 175 59 15% 83% 4% «A ~4% ~4% PROLONGATIE Vorige koers 1 pCt, Heden 1 pCt. WISSELKOERSEN AMSTERDAM. Londen Berlijn Parija NIET OFFICIEEL t t Brussel (Belga) I 1 Bazel Weenen p. Scl». 100 Kopenhagen a s New-York luué Vorige Koers op koers heden 11 uur 8 8.67 8.81 59.10 59.17 9.75 9./6 t 34.49 34.52% - 48.10 48.09 'i 44 90 45 44 80 44.80 43.50 43.70 2.48»/, 2.49*/i« 12.77 12.78

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8