Echt en goed JCeck 6L Schoot 'JbovMciaai '/Ueuws jBucgedijke Stand 3-iidschciftm VERKEERSONGEVALLEN Moor kleine tuinen. Klimrozen en éénjarige zomerbloemen. AKERSLOOT. DE STREEK. HEERHUGOWAARD. GRAFT. DE RIJP. ligt. De „Lowland" is de gewezen Noord- Holland" van de Scheepvaart- en Steenkolen Maatschappij te Rotterdam en vaart thans onder Engelsche vlag. Medegedeeld wordt dat een deei of de geheele bemanning afmon stering zal vragen. Het hoofdbestuur van den Centra )en Bond heeft geadviseerd, dat de tossing niet moet worden verricht. Buitenlandsche steun voor de be trokkenen. Bij de contactcommissie is de mededeeling binnengekomen, dat door de Deensche Ma chinistenorganisatie een bedrag van ,50.000 kronen ter beschikking van de Centrale van Koopvaardijofficieren is gesteld. De Polyphemus uitgevaren. Zaterdagmorgen moest worden gemonsterd voor de „Polyphemus" van de „Oceaan De monstering is zonder moeilijkheden verloo- pen. Zaterdagmiddag is het schip uitgeva ren. Een schip het uitvaren belet. Zaterdagmorgen vroeg zou de „Stad Dor drecht" uit de hoogovenhaven te IJmuiden Daar Rotterdam vertrekken. Een sleepboot verleende assistentie en de trossen waren reeds gedeeltelijk losgegooid, toen langs de trossen, waarmede het schip nog gemeerd lag, plotseling een 60-tal personen aan boord klauterden, die de bemanning het uitvaren be letten Zij dwongen, zegt De Crt., hen het schip te meren en de verbinding met de sleep boot te verbreken, waaraan moest worden voldaan. Na de komst der politie werden twee personen gearresteerd. De sluizen zijn afgezet. Het schip wordt voortdurend be waakt. DE WESTERSTORM. In Amsterdam zijn gister vele boomen om gewaaid. waardoor in verschillende gevallen huizen werden beschadigd. Hier en daar werden ruiten ingedrukt en sloegen schut tingen tegen den grond. In de haven zijn eenige schepen losgeslagen, die met behulp van sleepbooten weer gemeerd konden wor den. Aan het Zandvoortsche strand zijn eenige ververschingstenten ernstig beschadigd. In Haarlem moesten boomen, ramen en dakgooten de kracht van den stormwind ondervinden, evenals in Heemstede, waar een boom terecht kwam op een garage en deze totaal vernielde. Tucschen Amersfoort en Hoevelaken werd de telefoonleiding verbroken door omgevallen boomen. Schutten in de Oranjesluizen tijde lijk niet mogelijk. Door den hevigen Westerstorm kon gister middag omstreeks vijf uur in de Oranjeslui zen bij Schellingwoude niet meer geschut •worden. Het water stond ter plaatse ruim 1 meter beneden A. P. In den loop van den vooravond was het water weer In zooverre gestegen, dat metschutten een aanvang kon worden gemaakt. kens direct van den varkenshouder door de Nederlandsche Varkenscentrale geheel ge organiseerd zijn. Vermoedelijk zullen reeds in den loop der volgende week in enkele ge- westen de opgaven voor levering gedaan kunnen worden. De overige volgen snel, zoo dat in de eerste weken van October voor het geheele land deze regeling wel zal werken In den tusschentijd is het natuurlijk niet uit gesloten, dat hier en daar een varken, dat men gaarne geleverd had, niet wordt afge- zijn Poeders alleen, wanneer zij de handteeke- ning dragen van den fabrikant A. Mij «hardt Maagpcedere, Hoofdpij npoedere. Kiespijn- poeders, Hoestpoeders, Wormpoeders, enz. Per poeder 8 ct. Per doos 46 ct. Bij uw drogist. nomen. Het wordt door mij zeer betreurd, dat de prijzen van de vette varkens gedaald zijn on der die van exportvarkens. Door de Neder landsche Varkenscentrale is het besluit geno men, in het vervolg de heffing ook terug te geven bij den export van spek van varkens van een slachtgewicht boven 170 K.G. Dit zal er toe medewerken, de prijzen van deze varkens te versterken. Iedere landbouwer dient te begrijpen, dat het voor welke organisatie dan ook, onmoge lijk is alle varkens, die men zou willen ver- koopen, in eens af te nemen. De Nederland sche Varkenscentrale heeft den afzet reeds aanmerkelijk opgevoerd, maar er zijn daar aan grenzen. In zijn eigen belang wordt iede- ren landbouwer dringend aangeraden, den verkoop van zijn varkens, ook de zwaardere, op een normale wijze te doen plaats hebben en zich vooral niet ongerust te laten maken door de verhalen van allerlei personen, die meenen, dat hun belang er mede gediend is, minder gunstige beschouwingen te geven om trent de werking van de Crisis-Varkenswet. Men bedenke, dat door de verhoogde ex- porthoeveelheden er mettertijd een scnaarsch te moet komen aan zwaardere varkens. Zij, die zich laten bewegen, tegen den lageren prijs te verkoopen, zullen daarvan berouw hebben, zoodra deze schaarschte zich begint te doen gevoelen, want ook dan zullen de prijzen van de zwaardere varkens tenminste den richtprijs moeten bereiken. DE UITVOERING VAN DE CRISIS- VARKENSWET. Vergadering van ongeveer 800 boe ren te Stolwijk. Eenige belanghebbenden te Stolwijk had den het initiatief genomen tot het houden van een vergadering aldaar op j.1. Vrijdag, ter bespreking van de bezwaren, welke men ondervindt bij de toepassing van de Crisis- varkenswet. Ongeveer 800 personen waren ter vergadering opgekomen, welke onder leiding stond van den heer de Vries, uit Stol wijk. De klachten, welke gehoord werden, kwa men in hoofdzaak hierop neer, dat men als „zwaar mesters" door de heffing op het bin- nenlandsche geslacht zich ernstig benadeeld voelde. Bovendien maakte men groot be zwaar tegen het merken van de varkens en het verplichte lidmaatschap van de geweste lijke organisatie. De stemming dreigde ver scheidene malen over te slaan in de richting van verzet tegen deze wet. Als genoodigde ter vergadering was aan wezig de heer A. van Wynen, die een uiteen- verga- no-r- wegens de klachten van deze streek aan de Crisis-varkens-centrale kenbaar te maken. In dezen geest is dan ook door de vergade ring, die verder een zeer ordelijk verloop had, een besluit genomen. Er is een commissie ge vormd, die in overleg met anderen zich met de crisis-varkens-centrale in verbinding zou stellen. Mededeeling van den regeerings- commissaris voor de uitvoering van de Crisisvarkenswet. De regeerings-commissaris voor de uitvoe ring van de Crisisvarkenswet schrijft: Ik vestig de aar,'.acht van belanghebben den erop, dat het de Nederlandsche Varkens- centrale in den vervolge niet mogelijk zal zijn, alle varkens, die ten verkoop worden aangeboden, af te nemen. Tot nu toe zijn zooveel mogelijk de op de markt aangeboden varkens door de Neder landsche Varkenscentrale, al overtrof de aan voer den normalen in hooge mate, afgeno men. Van 13 September af zal het mij niet meer als tot nu toe mogelijk zijn, voor deze onderneming vergunning te verkenen. De slachtingen voor export zijn sedert de invoe ring van de crisisvarkenswet sterk verhoogd. Bedroeg de slachting vóór de invoering van de wet nog geen 15000 per week, de laatste week zijn er reeds 25000 geslacht, en ook de volgende week zal het aantal slachtingen nog weer worden opgevoerd. Met het oog op onze positie op de buitenlandsche markt kan het tempo van deze toeneming niet versneld worden. Zij, die dus zonder de herhaalde waarschuwingen der Nederlandsche Var kenscentrale in acht te nemen, er toch toe overgaan, varkens van zoutersgewicht boven het normale aantal op de markten aan te voeren, dienen er rekening mede te houden, dat deze de volgende week niet zullen worden overgenomen. De schade daaruit voort vloeiend! komt dus geheel voor hun eigen rekening. Hiermede zal door de Nederland sche Varkenscentrale geen rekening mogen worden gehouden. Men behoeft zich over de afneming niet bezorgd te maken. Binnen zeer korten tijd zal de regelmatige afnemin? van exportvar gemeente Herpt (N.-Br.) De brand sloeg weldra over naar de boerderij van den heer Van Malland; daarna deelde het vuur zich mede aan de boerderij van den heer Van Herpt en diens schuur. De drie boerderijen en de schuur met alle inboedels en het hooi en fraan werden een prooi der vlammen; niets on gered worden. De oorzaak van den brand is onbekend. Verzekering dekt de schade, die geschat wordt op f 50.000. Te Oenum (Fr. Zaterdagnacht brak door tot nu toe onop gehelderde oorzaak brand uit in de woning van den heer G. Plantinga, timmerman wo nende onder Genum (Fr.) De bewoners kon den zich nog tijdig in veiligheid brengen Alles is afgebrand. Beddenmagazijn uitgebrand. Te Wageningen is Zaterdagmorgen om on geveer 11 uur brand uitgebroken in de kapokafdeeling van het beddenmagazijn der firma Hoefsloot. De winkelgoederen bekwa men echter aanzienlijke waterschade. Alleen het boven den winkel gelegen deken- en klee denmagazijn bleef gespaard De inventaris is verzekerd. De schade wordt op 25 000 geraamd, maar is door verzekering gedekt Café en bakkerij afgebrand Te Orthen onder 's-Hertogenbosch is af gebrand een perceel van den heer T. van Goch, waarin gevestigd waren een café mei woonhuis en bakkerij met bovenwoning. VREESELIÏKE BOTSING TUSSCHEN MOTORRIJDERS. Twee dooden. In den nacht van Zaterdag op Zondag zijn de motorrijders J. Teicher, 26 jaar oud, en Frans Erbing, 29 jaar oud, beiden mijnwer kers, wonende te Hoensbroek, te Heerlen te gen een paal van het electrische licht gere den en op slag gedood. De toestand van den commissaris der koningin in Zeeland bevre digd; zijn moeder evenwel ernstig Naar wordt medegedeeld, is de toestand van jhr. Quarles van Ufford van dien aard, dat op een vrij spoedig herstel mag worden gerekend. Ook zijn echtgenoote, hoewel zij een bek kenfractuur opliep, maakt het naar omstan digheden vrij goed en ook voor haar mag op herstel worden gehoopt. Het ergst is de ongeveer tachtigjarige moeder er aan toe, die in zeer bedenkelijken toestand verkeert. Motorrijder geslipt Gisteravond reed een motorrijder, komende uit Amsterdam, ter hoogte van de Galgen- brug, te Naarden, toen een fietser vóór hem onzekere bewegingen maakte. Bij de pogin gen, om den man te ontwijken, slipte de mo torrijder en kwam te vallen. Hij kreeg geen letsel, doch zijn, vrouw, die achterop zat, werd aan hoofd en arm gewond en moest in het nabijzijnde politieposthuis worden ge bracht, waar zij verbonden werd. Zij is met haar zesjarig dochtertje, dat ongedeerd was gebleven, door een automobilist uit Warns- veld naar Lochem gebracht. De motorrijder, de heer S., uit Lochem, zette de reis alleen voort. De gevaarlijke fietser kon niet worden opgespoord, zegt De Crt. Plotseling den rijweg overgestoken. Zondagavond reed de motorrijder H. J. B. uit Amsterdam op de Loolaan te Apeldoorn in de richting van den Amersfoortschen straatweg. Ter hoogte van den Daendelsweg stak.de oude heer D. Th. plotseling den weg over, met het noodlottig gevolg, dat hij onder de motor terecht kwam en ernstig werd ver wond, terwijl de motorrijder van de motor werd geslingerd en bewusteloos bleef liggen. Beiden werden per ziekenauto naar het zie kenhuis te Apeldoorn vervoerd. Mej. A. V., de verloofde van den motorrij der, eveneens uit Amsterdam, die op de duo gezeten was, was nog bijtijds van de duo af gesprongen, zoodat zij met den schrik vrij kwam. Auto tegen een boom gebotst; vijf gewonden. Gisterochtend slipte op den weg Ede Arnhem op den Langenberg bij Ede een auto, waarin gezeten waren de heer D. Pas uit Hilversum met zijne echtgenoote en vier kinderen, tegen een boom. Allen werden min of meer ernstig gewond. Zij liepen voornamelijk snijwonden op. Me vrouw Pas en de vier kinderen werden naar het diaconessenhuis te Arnhem vervoerd. Een gemeene daad. Door baldadige handen werden de laatste dagen verschillende malen tegenover het in aanleg zijnde rijwielpad tusschen Overschie ,Zweth °P den rijweg gestapeld, met net doel verkeersobstakels te vormen. Tot dusver heeft men onheilen kunnen voorkomen door tijdig deze opzettelijke hinderpalen te verwijderen. Doch Zaterdagavond is de opzet gelukt De motorrijder Van N. uit Den Haag reed tegen een tegel met het gevolg, dat hij het stuur over zijn voertuig verloor. Het sloeg om, zoodat de motorrijder er af werd geslin gerd. De motorrijder kwam er met eenige ont vellingen af, doch zijn motorfiets werd ern stig beschadigd. Nadat een controleur der C.A.B.-bus de po litie te Overschie had gewaarschuwd, zijn de tegels verwijderd. BRANDEN. Boerderijen verbrand. De boerderij „De Coop." van de weduwe Lieverdink te Varsseveld (Geld.) is totaal af gebrand. Zestien varkens en een koe kwamen in de vlammen om. Een zoon kreeg brand wonden aan zijn voet. Zaterdagmorgen is brand uitgebroken in de boerderij van den heer Van Oord in de KORTE BERICHTEN. Kolonel A. P. Seyffardt van de 3e in- fanterie-brigade te Assen zal met ingang van 1 November a.s. worden overgeplaatst naar Arnhem en worden belast met het com mando over de 4e infanterie-brigade. Vrijdag is te 's-'Hertogenbosch de alge- meene vergadering der vereeniging voor ka daster en landmeetkunde gehouden, voorzit ter was de heer H. J. Pieters te Den Haag, in wiens plaats wegens aftreding (niet herkies baar) werd gekozen de heer O. J. Jonas. Te 's-Gravenhage is de jaarlijksche ledenvergadering gehouden van de Vereeni ging van metaalindustriëelen, onder leiding van den voorzitter ir. A. de Kanter, directeur van Wilton-Feyenoord. Het Nederlandsche Instituut voor Volkshuisvesting en Stedebouw heeft Zater dag een excursie naar Nijmegen gemaakt. In „Groenendaal" te Heemstede is het eerste congres gehouden van de ,,Ver. ter bevordering van de oprichting der Ver. Sta ten van Europa". Er waren verscheidene ver tegenwoordigers van vereenigingen, die zich bevordering van den vrede ten doel stellen. Vrijdag is te Haarlem de Ver. van des kundige hoofden van gemeentebeplantingen bijeengekomen. Ingediend is een wetsontwerp tot toe kenning van een renteloos voorschot aan de Carnegie-stichting tot een bedrag van 300.000 ten behoeve van een verbeterde huisvesting van het permanente hof van in ternationale justitie. Gisteren en vandaag wordt te 's-Herto genbosch de algemeene vergadering gehou den van de Vereeniging voor kadaster en landmeetkunde, onder leiding van den heer H. J. Peters uit Den Haag. Zaterdag vergaderde de Broederschap van Ontvangers der directe belastingen, in- voorrechten en accijnzen in het café „Kras- napolsky" te Amsterdam, onder leiding van den heer J. L. Zuur te Enschedé. Ten nadeele van een landbouwer te Azewijn (Gelderl.) zijn 200 kippen gestolen Met ingang van 1 October wordt het salaris van de beambten van de particuliere mijn Willem sophia wederom met 5 pet. verminderd. De eenmaal bloeiende klimrozen zijn weer uitgebloeid en kunnen nu worden gesnoeid. Men kan hier ook mee wach ten tot den winter of het vroege voor- Jaar, maar beter is het wanneer we het nu doen. De gespaarde scheuten zullen dan zooveel te krachtiger uitgroeien. Bij dezen snoei worden de uitgebloeide takken en het oude hout weggeknipt tot waar krachtige jonge scheuten als ver- vanghout kunnen dienen. Hoe lager deze geplaatst zijn hoe liever. Bij voorkeur verjongen we de geheele plant tot den grond toe. Van de doorbloeiende rozen knippen we geregeld alle uitgebloeide bloemen weg. Uitgebloeide takken knip pen we terug tot op een volgroeid blad. Veel doorbloeide rozen geven tot in den laten herfst nog volop bloemen maar moeten dan ook in alle opzichten goed verzorgd worden. Het is nu de tijd dat de meeste éénjarige bloemplanten bloeien, en nu is het tijd om aan te tee kenen welke soorten ons het best vol doen. Immers is er veel wat wel mooi, maar zeer kort van duur is; andere daar entegen bloeien wel lang maar niet rijk genoeg. Slechts enkele soorten paren verschillende goede eigenschappen aan een. Rijkbloeiend en lang doorbloeiend is vooral Antirrhinum of leeuwenbek. Zorg echter dat de zaadstengels steeds tijdig worden weggesneden. Eigenlijk geldt dit voor alle bloemplanten. Zoodra een plant zaad gaat vormen is het met bloei en groeien spoedig gedaan. Behan delen we de leeuwenbekken goed dan bloeien ze door totdat de vorst invalt. Zomer-asters zijn in dit opzicht veel minder. Wel is hun bloei op een mo ment overweldigend rijk, maar deze bloei duurt slechts een paar weken. Goede doorbloeiers zijn verder: Chry santhemum carinatum, Chr. segetum, Tagetes of Afrikanen en Zinnia. In de zen warmen zomer zijn sommige een- ;arige soorten welke veel warmte vra gen, bijzonder mooi. Uit is o.a. het geval met Portulaca, een kruipend plantje, met schitterend gekleurde bloempjes, en Salpiglossis, een circa 1 M. hoog- groeiende plant met fijn geteekende en schitterend gekleurde bloemen. Eigen lijk zijn bijna alle eenjarige zomerbloe men echte zonnekindaren, vandaar dat we ze in dezen zomer nog eens weer gaan waardeeren, en besluiten om ze ook een volgend jaar een zonnig hoekje in onze tuin af te staan. A. G. Mej. P. A. Visser, onderwijzeres aan de o 1. school is in gelijke betrekking benoemd aan de o. 1. school te Schagen. De heer E. Leurink te Noordscharwoude, die onlangs slaagde voor het einddiploma H. B.S. is toegelaten als leerling van de Middel baar Technische school te Amsterdam, afd. chemische techniek. De kerkeraad der vacante gemeente te Boven-Hardinxveld heeft aan den godsdienst onderwijzer, den heer A. J. Schalekamp, die reeds gedurende 2M jaar zonder vaste aan stelling wekelijks een godsdienstoefening leid de, medegedeeld, dat men voorloopig van zijn diensten geen gebruik zal maken. Op 2 October a.s. zou hij daar zijn 40-jari- ge werkzaamheid herdenken. Hij is nu uitge- noodigd, zijn jubileumrede te houden in zijn vroegere gemeente Helenaveen. LICHAMELIJKE STRAFFEN OP SCHOOL. Naar het chr. schoolblad „Onze Vaca tures" bericht, zal in de a.s. vergadering van den gemeenteraad van Ambt-Hardenberg (O.) het voorstel van B. en W. behandelen, om op aanstichting van Oed. Staten uit de instructie van het onderwijzend personeel de bepaling: „lichamelijke straffen zijn vei boden" te schrappen. OUDE NIEDORP. De jaarlijksche Floralia-tentoonstelling zal dit jaar worden gehouden Zondag 18 September. Gezien de voorbereidingen, mag op succes gerekend worden. Tot de inzendingen zullen behooren: Bloemen en planten, veld- en tuin vruchten, vervaardigde voorwerpen (huis vljjt) en vrije inzendingen. Het bestuur heeft gezorgd voor verschillende attracties. Mu rende stippen. Bij onderzoek is ken dat het garnalen zijn geweest \y deze vandaan kwamen ik niet bekend'' Een paar jaar geleden zijn ze ook in on grachten voorgekomen. 29 *De werkzaamheden verband (houden de met het uitbaggeren van de vaargeul in het Alkmaardermeer zijn eenigen tijd stopgezet wegens het nazien der rn& chines van de zandzuigers. Ook het per" soneel daaraan verbonden alsmede van de sleepbooten en zandbakken heeft dien tijd ontslag gekregen. De baggermolen werkt nog geregeld door. ALKMAAR. GEBOREN: Femmigje d. v. Weijer van 't Veen en Cor- nelia de Bruijn. Petronella Maria d. v. Cornelis Oostermijer en Dieuwertje Bot. Ge- rardus Simon z. v. Jacob Jong en Catharina Smit. Johannes Jan z. v. Cornelis Boersen en Hermina Cornegoor. OVERLEDEN: Cornelia Maria Alida Meijer gehuwd met Cornelis Haust 63 jaar. Cornelis Schoorl 79 jaar. ziek en dans zullen de noodige afwisseling brp"i;en. Wij hopen dat het ijverig bestuur en z fz: helpsters en helpers zijn belooning zal vinden in een talrijk publiek. ZIJPE. Crisis-varkenswet. Naar wij vernemen kunnen de varkens houders in deze gemeente, die hun varkens willen laten merken in verband met het in werking treden van de crisis-varkenswet, zich daartoe wenden tot den heer C. van der Sluijs te St. Maartensbrug. VELSEN. In den afgeloopen nacht is van den vee houder A. Zwaanenburg in den Spaarndam- merpolder onder de rook van Velsen eene jonge koe in de weide geslacht. Des morgens vond men huid en kop in hef land liggen. Nu het seizoen voor de vroege sluitkool vrijwel teneinde loopt, is er voor den uiterst kleinen aanvoer thans wel kooplust. VW roode en gele kool wordt thans 1.50 tot 2 per 100 K.G. besteed. De witte soort is moeilijk te plaatsen en dan nog slechts tegen 0.60. TEXEL (Augustus). Geboren: Jan, z. van Arie Bakker en Annaatje Duinker. Petronella, d. van Jacob Bremen en Elasabeth Margaretha de Klerk Regdna Petronella, d. van Jelle Timmer en Elisabeth Johanna Gieles. Cor nelia Johanna, d. van Adriaam Jacob Huis man en Baukje de Jong. Willem Mathijs, z. van Willem Tijs Bakker efl Cornelia Jo hanna Witte. Anna, d. van Johan Arnold Barhorst en Antje Dijker. Monna Alie, d. van Hielko Pieter Bolt en AJbertfaa Jantina van Wijk. Inse, d. van Pieter Bonne en Antje Adriana Koopman. Dirkje, d. van Labertus Bakker en Juliana Louise Emma Maria Wilhelmina de Ridder. Maria Alida, d. van Klaas Kos en Maartje Nieuwland. Dorothea, d. van Simon Zijm en IJsbrandina Witte. Maria, d. van Adriaan Vinke en Maria v. d. Hoek. Fokke, z. van Jelle van der Meer en Elisabeth Visser. Ondertrouwd: Johannes de Porto en Elisa Catharina de Waard. A. Geus en G. Vermeulen. Nicolaas Wonder en Chris tina Margaetha van Rossenr. Piel Smit en Johanna Witte. Getrouwd: Hendrik Willem Hooger- heide en Geertje Bakker. Jacobus van der vliet en Jacoba Mina de Bloois. Jan Lok en Barber Roeper. Dirk Biesboer en Jan netje Catharina Eelman. Overleden: Maria Antonia Clara Si mon, 28 jaar, gehuwd met Nicolaas Theodoot Graaf. Martje Schagen, 40 jaar. wed van Jacob Sieds van Dijk. Lammert Jacob Kaan, 63 jaar, gehuwd met Martje Duinker. Pieter Koning, 68 jaar. Ariën Dalmeijer, 86 jaar, wedn. v. Baafje Kikkert. Aris Plaatsman, 79 jaar, wedn. van Trijntje de Jager. Jacob Witte, 34 jaar. Klaas Kelder, 66 jaar, wedn. v. Antje Molenaar. CASTRICUM (AUGUSTUS). Geboren: Jacobus Wilhelmus, z. t J. Brakenhoff en J. Kloes. Petrus Wil helmina, z. v. J. de Nijs en W. C. Dam. Antonius Glorentius, z. v. P. F. Dijkman en A. de Goede. Petronella Hendrika, d. v Hendrik Twisk en D. Schouten. Overleden: Wilhelmina Bakker, oud 54 jaar. Geertje Veerman, oud 87 jaar, wed. v. J. Stap. Gerrit Kabel, oud 53 jaar, echtg. v. A. Duijn. Emma Goed volk, oud 36 jaar, echtg. v. Derk Hesse. BLOKKER. De expediteur Davidson vervoerde per auto een paard van den heer W. naar de markt. Plotseling nam het dier een sprong en viel dood in den wagen neer. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. de Jong, bewaker in den Wieringermeerpolder, heeft thans vaste aanstelling als rijksveld wachter verkregen, met als standplaats Slootdorp. De graanoogst, die dit jaar nog al wat handenarbeid geeft, zoodat het aantal werk- loozen tot nu toe nog beperkt is gebleven, zal spoedig afgeloopen zijn. Momenteel bedraagt het aantal ingeschre venen bij het plaatselijk orgaan der arbeids bemiddeling 20 personen, waarvan 13 land arbeiders. Hangende de beroepen Poland c.s. en Kostelijk inzake het besluit van het polder bestuur om werkspoordiesselmotoren aan te schaffen, zal de polderbemaling worden voortgezet met de beide ketels der tegenwoor dige stoombemaling, waarvoor door het stoomwezen vergunning werd verleend 'De uitvoering der crisis-varkens steunwet voor Graft en de Rijp is, voor zooveel betreft de huisslachtingen en het houden van varkens, opgedragen aan den heer J. A. Kramer, Sapmeer, alhier. 'De autobusdienst Allernaarde Rijp, van Kieft, zal in het vervolg aan sluiting geven op den autobusdienst de RijpAmsterdam, wat een groote ver betering is. 'Naar wij vernemen hebben B en W dezer gemeente algeheele ontheffine verleend van de winkelsluitingswet, ge durende de kermis nl. vanaf U tot en met 18 September a.s. 'Donderdag en Vrijdag vertoonden de grachten in ons dorp een eigenaar digheid. Het water had overal gllnste- ZUIDSCHARWOUDE. (Aug.) Geboren: Cornelis, zoon van Chris* tiaan Goedhart en Catharina Sijts. Mar- tinus, z. van Jan de Haas en Aaltje Thomasz. —Piet, zoon van Gerard de Haan en Trijn tje Veter. Hendrika, dochter van Johannes Mul en Hendrika Jongbloed. Maria Ca tharina. dochter van johannes Frederiks en Emma Beemsterboer. Overleden: Geertje Borsten, 4^4 maand. Levenloos kind van Wolfert Cor nelis Kouwen en Jantje Gutter. Petrus Barthoiomeus Bakker, 17 jaar. Ondertrouwd: Jacob Peters en Grietje Schrijver. Petrus van Straaten en Elisabeth Maria Bommer. Panorama toont op zijn buitenblad een karakteristieke foto van een Alkmaarschen kaasdrager, den heer J. Dijkman, den oud sten van het gilde. In woord en beeld wordt verteld van Westlands sappige weelden en H. Bigot be schrijft roovers en stormen, waarbij herinne ringen aan vroegere zeerooversgevechten U/nrHön rv#%/v«V. #>«1 T_ 1„i. An. \ra\p w aan viutrgcre ^eeiuuvcisgcvcvuiw». worden opgehaald. Interessant zijn de vele afbeeldingen van een Chineesche begrafenis Er zijn ditmaal novellen van Charles King ston, Louise Kingston, A. G. Greenwood en H. K. Webster. Van de vele fraaie natuuropnamen noe men wij die van Hindoesch Bali, en van schitterende plekjes uit ons eigen land Too- neel, sport, vrouwenmode en tal van interes sante gebeurtenissen in binnen- en buite land worden verder in beeld gebracht. „Op den Uitkijk!'tijdschrift voer het chr. gezin. Het nieuwe nummer wordt geopend een artikel, waarin dr. Bruins Slot behandelt het probleem van de goede samenleving. H. J. Bekkering Jr. schrijft over het als on neembaar beschouwde fort Deaumont. ln „Wat ze deden" vertelt F. B. van Velzen een en ander uit een rijksopvoedingsgesticht. Joh. Hartog schrijft over de geschiedenis van het esperanto. Ds. Velders vervolgt z'P schetsen over „Trekkend volk". Ut# naaste buren in het heelal vormen het onder werp, waaraan drs. Raimond Jr. een opste wijdt. ln den uitkijk binnen onze grenz schrijft dr. J. Veldkamp over de viering v koninginnedag en over het fameuze rapP0 Weiter. Verder nog het vervolg van „De wankelende wereld" van Gora Westland.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 10