Aqmda Jkouutciaai Tlieuws OmeJCotoniën £aatste Aecichten Qemeentecadm lüeecBedcht jMqezemdm Siukkm Stad m Omgeving Twee landschappen. Overzicht. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor Bioscopen. Bioscoop Harmonie, tot en met Woens dag des av. half 8 hoofdnummer Jij wordt mijn vrouw (rom.), hoofdrollen Willy Fritsch en Camille Horn. Toegang boven 18 jaar. Cinema Americain, tot en met Donder dag eiken avond half 8 hoofdnummer Eine Nacht im Grand Hotel (rom.), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 18 jaar Victoria-theater, tot en met Donderdag 15 Sept. eiken avond half 8 hoofdnummer Es ,war einmal ein Walzer (operette); hoofd rollen Martha Eggerth, Rolf von Goth en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Woensdagnamiddag half 3, vertooning avondprogramma. Alkmaarsch Bioscoop-theater, tot en mei Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Met donderend geweld (drama uit het Wes ten), hoofdrol Richard Arlen. Toegang voor alle leeftijden. Maandag 12 September. 9—12 en 1.30—3.30 uur Stedelijk Mu seum Breedstraat. Dinsdag 13 September. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum Breedstraat. 8.30 uur, 't Gulden Vlies, Ned. Vakcentra le en Bestuurdersbond Alkmaar N. V. C», protestvergadering tegen het rapport-Weiter 8 uur, Steenenbrug, openlucht-samenkomst stads-zending. VLIEOONGELUK BIJ HET MEER VAN ZURICH. Twee dooden. Nabij het meer van Zürich is de Duitsche sportvlieger Kirchbaum, doordat zijn toe stel teg eneen kabel van de electrische hoog spanningsleiding vloog neergestort. Het toe stel tegen een kabel van de electrische hoog- en zijn passagier werden gedood. ZEILJACHT OMGESLAGEN. Zes personen verdronken. Gistermiddag is op de Müritzsee een zeil jacht tijdens een stormvlaag omgeslagen. Drie van de zes inzittenden vonden den dood in de golven. II. Het Nieuwe land. Er is geen kaler en troosteloozer land schap welhaast dan pas ontgonnen land. Dat wist ik wel van andere streken die ik bezocht. Van Drentsche heidevelden van vroeger, waar nu de poovere zandsteenen huisjes op armoe dige boden staan, van 't Friesche laagveenge- gebied, waar de glanzende wateren van de wielen en petten hun zwarten bodem laten zien als tusschen Heerenveen en Wolvega en elders, van 't afgegraven duin, waar de barre vlak gegraven zandvelden gebleven zijn, van 't pas beboschte woeste gebied, waar in rij en gelid de nuchtere dennetjes staan. De vriend van ons wilde, oorspronkelijke landschap kan niet anders dan met weemoed reizen door zooveel gebied, waar, noodig vaak maar ook wel onnoodig dikwijls, schoon heid ontluisterd werd en oorspronkelijk, spre kend karakter, voor doodsche eentonigheid plaats moest maken. Daarom, omdat ik dat wist en kende en ook hier verwachten kon, heb ik lang geaar zeld de ontginningen bij Giethoorn te bekij ken. Ik wist dat er drommen landbouwkenners en anderen heentrokken en dat voor sommi gen deze werken een nieuw en vaak meer dan Het oorspronkelijke schoon bewonderd aan- trekkingspunt vormde. Maar neen, ik kon er niet toe komen mij in hun rijen te scharen, om dat ik wist zooveel moois verdwenen te zullen zien, dat hier vroeger oog en hart bekoorde De schilderachtige jan Hozengracht met zijn mooie meertjes en zijn door zooveel rijke plantengroei omslingerde opvaart naar de Beulaker zou weg zijn. De wulpenroep zou in de velden in 't rond niet meer klinken, de roer domp zich er niet meer laten hooren, de stille veenplas er niet meer droomen, de rietzoom er niet meer vol weligen tooi van wilgenroosjes en moeraslathyrus prijken. De bebloemde oevers, waarlangs de punter gleed, strak het zeil gespannen op de zomerwind, zouden weg zijn. Acn ja, al dat vele dat deze landen tooi de in rijke, veelzijdige heerlijkheid, het was immers verdwenen, weggegraven, dichtge gooid, gekapt, verdreven" geëgaliseerd. Zou het niet al te weemoedig zijn hier te rug te komen met het hart nog vol, boordevol herinneringen aan zooveel van wat er vroeger was? Ik ben toch op een goeden dag gegaan, om dat ik het wel eens zien moest en niet van buitenaf oordeelen mocht. Welnu, mijn vrees werd bewaarheid. Alle charme, alle poëzie, alle karakter, alle glans en geur en roep en bloei is inderdaad verdwe nen, als een schuwe hinde weggevlucht. Reusachtige velden van honderden hecta ren land strekken zich onafzienbaar ver uit, zonder rustpunten voor 't oog dan aan den verren horizon, zonder andere tooi dan een paar groote leelijke schuren gebouwen, die met hun Amerikaansche opdringerigheid meer hinderen dan boeien Dit is nu je rein ste voorbeeld van cultuursteppe, eentonig, troosteloos, grauw en grijs gebied, waar de haver op tracht te tornen tegen het riet en het onkruid, dat welig opschiet aan alle kan ten en waar de nieuwste Amerikaansche ma chines ratelen en rijden. Zóó leelijk als het hier nu is, zal het waar schijnlijk en hopelijk niet blijven. Wanneer de crisis luwt en er weer meer animo is om grond te koopen, gullen er boerderijen wor den gesticht en zal ook allicht boomgroei de trieste en neerdrukkende eentonigheid wat breken Als deze huizen dan in den stijl der mooie frissche baksteenen bemalingsgebouw tjes worden opgetrokken en niet in de asbest- en plaatijzerstijl van de reeds verrezen ver dere gebouwen, is er tenminste een goede kans dat hier ook nog iets komen zal dat aan redelijke eischen van welstand voldoet. Wat ons voorspeld is van nieuwe schoon heid van golvende korenakkers en dergelijke is intusschen voorshands op zijn best nog toekomstmuziek. Of afgezien van de schoonheid in econo misch opzicht de voortzetting dezer ontgin ningen zoo noodig en wenschelijk is? Het ware dunkt mij, beter, op wegen- en kanaal verbetering en op de drooglegging van ver dere Zuiderzeegronden de aandacht en ener gie te richten. Daar wordt, nu eenmaal de dijk toch dicht is, verder geen natuur bedor ven en geen leven en bedrijf meer ontwricht dan al geschied is. Laat men den bewoners van Giethoorn, opgegroeid in en samenge groeid met het oude land, dit niet verder ont nemen. En laat het dorp en zijn schitterende entourage niet mogen ondergaan in voortge zette ontginningsijver. A. L. B. STOMPETOREN. De tentoonstelling van de vereeniging „Huisvlijt en Floralia", welke dit jaar in het café van den heer Kamsteeg gehouden is, werd Donderdagavond 8 Sept. 8 uur, door den eere-voorzitter, den heer D. Huyser van Reenen, geopend. De aanwezigen, die in grooten getale wa ren opgekomen, heette hij welkom. Hij sprak zijn dank uit voor het vele werk dat er ver richt is, vooral het bestuur dat dagen aan een bezig is geweest, met de voorbereidende werkzaamheden, betuigde hij zijn hartelijken dank. Ook de feestcommissie die weer bijzon der actief hulp had verleend en het dames orkest uit Oterleek, dat zich geheel belang loos beschikbaar had gesteld, werden be dankt. Het feest was dit jaar in verband met de slechte tijdsomstandigheden op een sobere wijze opgezet. Het aantal attracties was be langrijk minder dan andere jaren en boven dien had men het aantal loten der jaarlijk- sche loterij verminderd. Dit noemde spreker zeer goed gezien. Hij hoopte dan, al was de opzet wat kleiner, dat ook deze tentoonstel ling weer goed mocht slagen. SCHOORL. Het was Woensdag weer een feestdag voor de ouden van dagen in Schoorl, het was de dag van den jaarlijkschen autotocht. Reeds vroeg in den morgen waren de leden van het Comité in de weer om de laat ste voorbereidingen te treffen en om half ne gen precies vertrok de stoet onder groote be langstelling ,van de Schoorlsche ingezetenen. In Alkmaar werd bij Westerlicht even halt gehouden om de oudjes gelegenheid te geven dit gebouw te zien, zij schepten er echter meer behagen in om de aapjes een wei nig in hun overvloed te laten deelen en voer den hen met allerlei lekkernijen. Verder ging de tocht naar Castricum, waar den reiizigers een verfrissching aangeboden werd, terwijl de voorzitter van het comité, de heer Joh. Tromp, van deze gelegenheid ge bruik maakte, om eenige woorden tot de oud jes te spreken, waarbij hij memoreerde, dat, ondanks de zoo zorgvolle tijden, de gaven zoowel in geld als natura hetzelfde waren gebleven, waaruit dus bleek, dat de Schoorlsche ingezetenen met dit mooie werk zeer sympathiseerden. Hierna werd de reis voortgezet en onder begunstiging van het mooie weer, werd ge reden via Bloemendaal en Zandvoort naar Haarlem, waar in hotel „Dreefzicht" het diner plaats vond. Wat was het een heerlijk gezicht, die oud jes zoo vroolijk en onbezorgd aan den disch te zien zitten, genoten werd er van den sma kelijken maaltijd, die op zoo'n sublieme wijze was verzorgd. De burgemeester van Schoorl, baron S. O L. F. van Fridagh, die met zijne echtgenoote den geheelen tocht meemaakte, hield hier een tafelspeech en bracht dank aan de Commis sie voor het vele werk, dan zij heeft verricht. Mede namens zijne echtgenoote bood hij aan de oudste deelnemers een verrassing aan. Na afloop van het diner werd een groeps foto gemaakt, die wederom door den burge meester aan de oudjes was aangeboden. Omstreeks half vijf werd opgestapt en ging het huiswaarts. In Heiloo werd nog even on derbroken en hield ds. Boeke de slotrede. Aan de grens van de gemeente Schoorl, werd de stoet opgewacht door het Schoorl sche fanfarecorps „De Vriendschap". Voorafgegaan door bovengenoemd corps hetwelk zich onverpoosd liet hooren volgde een ware triomftocht door de geheele gemeente. Na dezen intocht werd iedere deelnemer (ster) naar huis gebracht en behoorde deze zoo bijzonder geslaagde reis wederom tot het verleden. ERNSTIGE AARDBEVING OP AMBOINA. De zwaarste aardschokken, welke sedert 1898 werden geconstateerd, hebben kampong Tollehoe geteisterd. 60 huizen zijn ingestort. De aardschokken duren voort. De tusschen- poozen worden geleidelijk grooter. De bevolking heeft de geteisterde plaats ontruimd, omdat zij vreest voor een vloedgolf, gelijk deze reeds te Piroe werd waargeno men, waarbij zich echter geen ongelukken voordeden. MOORDENAAR OPGEHANGEN. Hedenmorgen is te Makassar (Celebes) aan den beruchten moordenaar Moesic, die in de gevangenis een oppasser vermoordde, het doodvonnis door middel van ophanging voltrokken. Ongecorrigeerd. DE MOORDZAAK-PUTBROEK. De vader tot vijftien, de zoon tot zes jaren gevangenisstraf vercordeeid. Hedenmorgen heeft het gerechtshof te 's-Hertogenbosch onder groote belangstel ling arrest gewezen in de strafzaak tegen vader en zoon van den Elzen uit Putbroek Vader en zoon waren gedurende den tijd, dat het zeer lange vonnis werd voorgelezen, uiterlijk zeer kalm. De verdediger mr. Paul Triepeis was niet aanwezig, echter wel zijn broer mr. F. Triepels uit Maastricht. Het gerechtshof heeft het vonnis van de rechtbank te Roermond vernietigd en beide beklaagden op andere gronden veroordeeld Beiden werden vrijgesproken van het primair ten laste gelegde. Vader van den Elzen werd schuldig ver klaard aan het voortgezet misdrijf van dood slag, waarbij het Hof zich vereenigde o.a. met de deskundige verklaringen van dr van Wageningh, te Maastricht, en veroordeelde hem tot vijftien jaar gevang e- n i s s t r a f. De eisch was eveneens 15 jaar. De zoon werd schuldig verklaard aan poging tot doodslag, waarbij het Hof zich eveneens geheel vereenigde met de deskun dige verklaringen en werd veroordeeld t o t zes jaar gevangenisstraf. De eisch was 4 jaar. De rechtbank te Roermond had den vader 15 jaar opgelegd en den zoon 8 jaar. Het gerechtshof beval de gevangenhouding van verdachten, het teruggeven van de over tuigingsstukken aan rechthebbenden en ver nietiging van de wapens, waarmede het mis drijf is gepleegd. Toen de uitspraak bekend was, haalde vader van den Elzen de schouders op en zei- de: „Ik ben geen moordenaar." De president, jhr. mr. A. Sasse van IJs- selt, merkte op: „Het gerechtshof heeft an ders geoordeeld". De zoon had niets te zeggen. In de rechtszaal bleef het stil. Wij vernamen onmiddellijk na de uit spraak, dat de veroordeelden tegen het von nis in cassatie zullen gaan. HET CONFLICT IN DE KOOPVAARDIJ Naar de directie van de HollandAmeri- ka-Lijn mededeelt, zal het s.s. Veendam toch naar Rotterdam komen. De Veendam is den afgeloopen nacht om 3.50 van Plymouth naar Boulogne vertrokken en wordt morgen om 8 uur v.m. aan de Wilhelminakade te Rotterdam verwacht. LIMMEN. *De raad kwam Vrijdagmiddag 2 uur voltallig bijeen. Een bizonderheid was dat de kleine tribune geheel was bezet. Onder de aanwezigen was de heer Jac. Hollander, de man die in de kwesttie radio-distributie zoo'n rol speelde. De voorzitter, burgemeester Nieuwen- huisen, opende en deed mededeeling van een reeks ingekomen stukken. Besloten werd adhaesie te betuigen aan het adres van den raad van Jisp en aan dat van de gemeente Alkmaar inzake de ophef fing van de rechtbank. Aangeboden werd de gemeentereke ning 1931, benevens die van het burg. armbestuur en G. E. B. De rekening van het burgerl. armbestuur sloot in ont vangsten op 12627.73 uitg. 13510.01, nad. saldo 882.28. Die van het G. E. B. in ontvangsten en uitgaven op ƒ22859.03. De rekening der gemeente (gewone dienst) in ontvangsten 71914.97, uitga ven 73891.84, nadeelig saldo 1950 87. De kapitaaldienst in ontvangsten en uit gaven op een bedrag groot 60350.38. De heeren Dekker en Kuijs hadden ver schillende bemerkingen en drongen op zuinig beheer aai^ Daarna werd de rekening z. h. at. goedgekeurd. Daarna stelden B. en W- voor om 250 bij te dragen ais subsidie voor het Rij wielpad „Noord-Kennemerland", voor den aanleg van een rijwielpad langs den Zandenk. De heer Dekker had liever het bedrag gebracht voor werkverschaffing in de gemeente, doch zou voorstemmen indien hij de zekerheid kreeg, dat men werk- loozen uit de gemeente zou nemen. Een voorstel van B. en W. om 1000 Conform besloten, subsidie te verleenen aan het Burgerlijk Armbestuur, werd goedgekeurd. De voorstellen van B. en W. tct wijzi ging der begrooting 1932 en een voorstel tot vaststelling eener verordening als bedoeld in art. 43, der drankwet, werden goedgekeurd. Het laatste punt was een adres inzake radiodistributie. Door eenige ingezetenen was een adres aan den raad gericht in zake radiodistributie ten name van Jac. Hollander, welke B. en W. voorstelden voor kennisgeving aan te nemen. De voorzitter gaf in een uitvoerig rap port uiting aan de zienswijze van B. en W. omtrent deze kwestie welke de ge moederen reeds lang in beweging hield. De raad sprak zich uit voor radiodistri butie en droeg de uitvoering aan B. en W. op. Aan den heer Jac. Hollander werd een voorloopige concessie verleend en hij associeerde zich met de firma Houwing te Alkmaar. In eerste instantie ging alles goed, doch genoemde heer Hollander kwam niet zijn ver plichting na en werd door den heer Houwing in gebreke gesteld. Het liep zoo ver, dat deze van den heer Hollander het faillissement aanvroeg, hetwelk werd uitgesproken. B. en hadden alles gedaan om genoemd faillisse ment te voorkomen, doch men stuitte op de onwelwillende houding van den heer Hol lander. Hangende de kwestie meenden B. en W. dat de heer H. eieren voor zijn geld koos en als knecht bij den heer Houwing in dienst kwam. Verbaasd keek men op dat de heer Hollander aan den minister verzocht om hem de concessie te verleenen. B en W. heb ben den minister met de feiten in kennis ge steld en aan de firma Houwing is toen de concessie verleend. Niet aan den raad, doel1, aan B. en W. is de uitvoering opgedragen, zooals uit de notulen bleek De heer Dekker beschuldigde in vrij krasse termen B. en W. van partijdigheid. Het was een burgerlijke zaak en B. en W. waren het eens om de heer Hollander diens brood te ontnemen. Hem wilde men niet te woord staan en den heer Houwing ontving men welwil lend. De heeren Kuijs en Kieft waren teleurge steld dat de raad een volgens bun eenzijdige voorlichting kreeg. Waarom, vroegen zij, gaven B. en W. geen gelegenheid om beide partijen te hooren? In een zeer scherp debat tusschen de beide wethouders en den heer Dekker zeide de laatste dat de wethouders niet vrij uit gingen. De voorzitter Het de drie heeren vrij heftig debatt«-eren. Wethouder Pepping betoogde naar waarnemingen, verricht in den morgen van 12 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 765,8 mM. tc Brest. Laagste barometerstand 725,3 mM. te Abisko. Verwachting, geldig tot den avond van 13 September: Matige tot zwakken Westelijke tot Zuid westelijken wind; gedeeltelijk bewolkt; waar schijnlijk weinig of geen regen en weinig ver andering in temperatuur. D^adepressie, die Zaterdagmorgen ten Zui™)osten van IJsland gelegen was, heett zich aanvankelijk Oostwaarts en later Noordoostwaarts verplaatst. Thans is zij met eeh kern van slechts 725 mm. luchtdruk over Lapland gelegen. Oisterenmorgen vertoon de zich bij IJsland weer een nieuwe depres sie, doch deze vult thans weer op. In het Zuid Westen is de luchtdruk hoog. In den loop van Zondag passeerde een diepe secun daire ons land, daarbij veel regen brengend (Grongen 23 mm.), terwijl de wind tot storm kracht toenam. Thans stormt het tot aan de Duitsche Oostzeekust. Ook over de Noorsche, Deensche en Schotsche kust waait het nog flink. Bij ons is de windkracht afnemende, over Frankrijk is het rustig weer. In bijna het geheele waarnemingsgebied is bij den aanvoer van de koelere lucht uit het Westen en Noord-Westen de depressie gedaald. Het laat zich aanzien dat ae hooge druk zich tijdelijk over onze omgeving zal uitbrei den. Bij minder sterke stijging van de baro meter in het Verre Westen zal de wind gaan krimpen. De regenkans blijkt daarbij niet groot. dat B. en W. nog nooit zoo bij den neus wa ren genomen als door den heer Hollander. Spr. wilde zich hoeden om den heer Hollan der in zijn fraudeleuze handeling te steunen. Wethouder Valkering sloot zich hierbij aan. Beide wethouders wilden zich in geen geval leenen, dat de heer Hollander mooi weer speelde van des heeren Houwing's geld. We hebben, aldus de sprekers, een naam te ver liezen. De voorzitter zeide tegen de heeren Kieft en Kuijs, dat niet den raad, doch B. en W. de uitvoering was opgedragen. Uit de verdere discussie bleek wel, dat de raad alleen teleur gesteld was dat de beide concessionnarissen alleen door B. en W. gehoord waren. Na een langdurige discussie, waarbij, de heer Dekker telkens wethouder Pep ping in de rede viel, werd het adres voor kennis geving aangenomen. Men was zoo onder den indruk der debatten., dat niemand van de rondvraag gebruik maakte. (Buiten verantwoordelijkheid van de Redact'e. De opname in de rubriek, b^wi/st geenszins dat de redactieer mede instemt ONVERSTAND EN LUIHEID. Reeds verscheidene malen ben ik tot de conclusie gekomen, dat er nog altijd men- schen zijn, die weinig of in 't geheel niet aan een anders gezondheid denken en er dan ook maar op los leven alsof zij alleen bestaan. Ik ben schippersknecht en dan ziet men allicht meer in 't water liggen dan een ander. Je ziet er menschen die de zwemsport beoefenen, maar ook nog wat anders. Zoo mocht ik op merken dat er zoo hier en daar ook nog wel eens cadavers drijven, zooals kaiveren, een hond, ja zelfs een schaap, en dat ligt in het zelfde water waarin menschen zwemmen. Dan denkt men aan de menschen, die dat water durven bevuilen door er een dood dier in te gooien. Wat zijn dat voor menschen? Zijn ze misschien te lui om een gat te graven en daar het cadaver in te gooien? Laten ze begrijpen, dat ze, door zoo'n dierenlijk in 't water te gooien daarmede een anders gezond heid in gevaar brengen. Zij kunnen, in dien zij mochten worden gesnapt, niet te streng gestraft worden. Met dank voor de plaatsing, EEN SCHIPPERSKNECHT. Geachte Redacteur, Heden kwam mij ter oore, dat in Hoorn de autoriteiten besloten hebben de bedienende dames in de café's te weren. Binnen de 14 dagen moeten ze er allen uit zijn op straffe dat de verlofhouders anders hun verlof zullen kwijt raken en hun muziekvergunning. Als dit op waarheid berust dan zijn wij een stap in de goede richting voor de werk- looze kellners. Wanneer volgt Alkmaar? Zouden B. en W. hier dit nu ook niet eens onder de oogen willen zien Met dank voor de plaatsing, EEN KELLNER. leum uit de zijwand kwam en bij verder onderzoek dat op pl.m 4 4 5 Meter af stand een vat lag van een winkelier waaruit de petroleum werd afgetapt met een kraan zonder lekbak. De ge. morste petroleum drong den grond in en trok naar den put waar ze een uitgangs punt vond. Dit kon omdat daar al jaren een vat gelegen nad. Zoo ziet u, dat bui tengewone gebeurtenissen meestal een heel eenvoudige oplossing hebben. Met dank voor de plaatsing. Hoogachtend, Molenbuurt 12, K. MANTEL. Geachte Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje voor het volgende. Bij voorbaat mijn dank. De hier ter stede gevestigde radio-distri buties zullen binnenkort vanuit één centraal punt worden beheerd. Naar aanleiding hier van is mijn vraag deze: zou het niet mogelijl zijn om de sterkte van de uitzending 's avonds na tien uur zoodanig te temperen dat luidsprekers na dit uur geen hinder kun nen veroorzaken voor de bewoners van aan grenzende perceelen Een zoodanige maat» regel is redelijk, omdat nog steeds zeer vee! gebruikers van radio hun luidsprekers tot aan het sluitingsuur van de uitzending op volle capaciteit gebruiken. Pogingen deze misbruikers van radio per soonlijk tot rede te brengen hebben veelal geen resultaat. Hier kan uitsluitend van overheidswege regelend worden opgetreden. Met dank voor de plaatsing, S. O. S. Geachte heer Redacteur. Met belangstelling had ik gelezen over deze oliebron te Bunschoten en d con clusie al getrokken voc* uw bericht van Zaterdag 10 Augustus j.1. en waarom? Het was, ik meen in 1896, dat er in een put bij het café de Zwaan te Grootbroek, petroleum was ontdekt. Men pompte steeds een laagje petroleum met het water mede. Het was een gebeurtenis De Enkhuizen Courant maakte hiervan melding. De caféhouder was een cl'ënt van mij. Hij sprak over de zaak en ik stelde hem voor den put ledig te pompen en verder te onderzoeken. Zoo is het ge beurd. Ik heb den put schoon gemaakt en bij onderzoek bleek mij, dat de petro STORM OVER ALKMAAR. In één enkelen dag is het zomersche aspect aan onze stad en haar omgeving verandert in en herfst-aanzien. Maandenlang hebben we kunnen genieten van het fleurige groen, dal onze boomen tooide. De Hout was den ge heelen zomer een fraai bladerdak, waaronder duizenden vele dagen lang. wandelden. En nog Zaterdag was de bladertooi zoo frap pant mooi, dat niemand ook maar dacht aan den naderenden herfst. Echter, de natuur laat zich niet dwingen. De echte zomer was voorbij en de enkele zomersche dagen, die wij nog zullen krijgen, zijn als 't ware even zoovele toegiften. Maar ze zullen zijn zonder het irissche groen aan de boomen De barometer daalde zeer snel en gistermorgen zag het er werkelijk onheil spellend uit. Luid gierde de storm door de straten, zwaar zwiepten de boomtakken, klet terend vielen de zware slagregens neer. De storm was losgebroken En diezelfde storm zou wellicht nog nief direct schade toegebracht hebben, ware h« niet, dat verraderlijke rukwinden den stom vergezelden. Tegen die onverwachte ruk winden bleken vele boomen en takken niet bestand. In het Victoriepark vielen de eerste slacht offers. Twee hooge boomen konden niet langer weerstand bieden en ontwortelden. Eén er vari viel dwars over den Achterweg en stremde het geheele verkeer aldaar, zoodat de dienst van Plantsoenen werd opgeroepen, om het verkeersobstakel uit den weg te ruimen. En terwijl deze mannen daarmee bezig waren, werden in dc Emmastraat eveneens twee boomen uit de aaide gerukt. Nog was het niet genoeg, want op de Oude gracht kraakte het eveneens. Een boom zwiepte weldra in het water en een ander, die ook al dreigde om te vallen, werd met spoed „onthoofd". Verder moest een der palmen in den Bergerhout het ontgelden, en werden in de Clarissenbuurt zware takken van de boomen afgeknapt. Een zoo'n tak kwam op het dak van een huis terecht, zonder echter schade aan het dak te berokkenen. En de an dere werd op straat gesmakt en later opge ruimd. We zullen maar niet veel woorden schrij ven over de honderden takken, die overal ver spreid lagen. In de Hout, in alle straten, overa! lagen de takken en vanmorgen waren de reinigingsdienst en de dienst der plant soenen druk bezig, om de zichtbare gevolgen van den storm zooveel mogelijk te laten ver dwijnen. In de Langestraat ontstond eenige conster natie. toen een der ruiten van een lichtbak van het Kofa-magazijn door een rukwind werd ingedrukt. Hoewel de lichtbak door middel van een deken voor verder onheil werd beschermd, bleek de veiligheid van het verkeer toch niet afdoende en werd het trot toirgedeelte voor kofa door hekwerk afgezet. KIND ONDER EEN GROENTEKAR. Zaterdagmiddag geraakte de 3-jarige Willy Bakker, die voor het restaurant London aan het Verdronkenoord aan het spelen was, onder een uit de richting van de Steenenbrug komende groentekar. De kleine bleek het rechterbeen*je gebroken te hebben en werd naar het St. Elizabethziekcnhuis vervoerd. De bestuurder van den groentewagen treft geen schuld. DEN VERKEERDEN WEG BEWANDELD! Zaterdagavond tegen 11 uur geraakte de auto van den heer J. J. uit Heemstede door onbekendheid met den weg bij den Omval, tn een sloot. Met behulp van een kraanwagen der firma Met werd de auto weer op het droge gebracht. PROTESTVERGADERING. Morgenavond zal in 't Gulden Vlies een protestvergadering tegen het rapport-Weiter worden gehouden, uitgeschreven door den Besturenbond Alkmaar N. V. C., waarbij eet? zevental organisaties is aangesloten. DE FLORALIATENTOONSTELL1NC TE ALKMAAR. De 4-daagsche Floraliatentoonstellinfr gehouden van 811 September, is in menig opzicht een succes geweest. Behalve van officteele zijde is de belang

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2