3$JUuienland Rechtszaken Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterland. Provinciaal Tlieutvs LANGENDIJK. BEVERWIJK. AUTOBUSDIENST WIERINGEN— AMSTERDAM. PURMEREND. Plannen tot reorganisatie van de markt. Biek, dienstbode, R.K., van Dirkslaken (D.) na?tr Nassaulaan 11. Echtg. C. A. Spie- renJxurg, R.K., van Bloemendaal naar Kip- pingstraat 7. H. E. M. Wassenberg, on derwijzeres, R.K., van Amersfoort naar Otidegracht 204. A. C. Boon, z.b., N.H., van Den Helder, naar Kruislaan 14. B. M. Verbeek, kapper, N.H., van Haarlem naar NieioArpoortslaan 11. J. J. Westmijze, huishoudster, N.H., van Haarlem naar Ken- nemersingel 27 1. O. Hart, dienstbode, N.- H., van Midwoud naar Heerenstraat 1. Echtg., F. Muller. N.H., van Groningen naar Laat 154. K. Rückel, kapper, R.K., van Eindhoven naar Langestraat 64. C. A Spierenburg, leeraar R.K. Lyceum, R Kj, van Haarlem naar Rippingstraat 7. P. ln- 'Janken. opzichter wegenbouw, R-K., van Overschie naar Dijkgraafstraat 36. - de Wit, z.b., R.K., van Zijpe naar Laat 154a. BROEK OP LANGENDIJK Vrijdagmorgen werd in het gebouw der Langendiiker Groenten Centrale de 7de droo- ge bloemt>öllenveiling gehouden. De aanvoer bedroeg plm. 350.000 stuks leverbare en plm. 5000 K.G. plantgoed. Alle aangevoerde leverbare werden onge veer verkocht. Een enkel partijtje werd opge houden. Piantgoed kon echter niet steeds een kooper vinden. Copland liep er op een partij tje na allemaal door. Evenzoo ging het met Clara Butt en Dream. De volgende prijzen werden voor leverbaie Bartigon 0.250.50, Crysilona J 1.25,1 Clara Butt 0.10-/ 0.25, Couronne d or 1.40, Farnecombe Sanders 0.350.70, Flamingo 1.05. Gele Prins 0.90—1.45, Inglescombe Pink P65, Inglescombe Yellow V 901.50, Keizerskroon 1.60, Iris Im perator 0.11—0.20. La Reine 0.55— 1.60, Le Notre 1.—, Mr. van der Hoeff 135, Murillo 0.501.60, Pride of Haarlem 0.15-/ 0.25, Prins van Oos tenrijk 120-/ 1.60, Rubra Max LOO, Sieraad van Flora 0.250.55, Vict. d'Oli- vere 0.40—/ 0.75, Vuurbaak 1.00, Will. Copland 0.10—1.00, Witte Zwaan 1.70 alles per 100 stuks. Het plantgoed bracht de volgende prijzen op: Brilliant Star 0.05, Couronne d^or 0.25. Farnecombe Sanders 0.12, Flamin go 0.14, Inglescombe Pink 0.05, Ingles combe Yellow 0.12—0.14, La Reine 0.06, Misterie of India 0.12, Vuurbaak 0.07, Will. Copland 0.07, Will. Pitt 0.07 0.15, Witte Pottebakker 0.13, Duchesse de Rarma 0.050.19 per K.G. Met belangstelling wordt hier uitgezien naar het resultaat van de bemoeiingen der commissie, onlangs in een vergadering te Alkmaar benoemd, ten einde te bevorderen, dat de weg door het Geestmerambacht ten spoedigste zal worden aangelegd. De te ver wachten werkloosheid is zoo groot, dat het van groot belang voor de arbeiders zou zijn, als dit werk kon worden begonnen Men hoopt, dat de gemeente Oudkarspel en de pol der Geestmerambacht deze belangen zullen begrijpen en alsnog zullen meewerken aan maatregelen, die een spoedigen aanleg van dezen verkeersweg zullen bevorderen. De veilingsbesturen hebben verleden week den minimumprijs der aardappels op 1 per 100 K.G. bepaald. Als gevolg van de zen maatregel loopen er verschillende par tijen door m.a.w. ze zijn onverkoopbaar. We vernamen, dat de commisise uit de 50 tuinbouwgemeenten in West-Friesland ter kennis van de gemeentebesturen heeft ge bracht, dat mag worden verwacht, dat een al- gemeene steunwet voor den tuinbouw zal worden ingesteld. De aanvoeren van diverse boonen was Vrijdag al belangrijk minder, waarom voor zachte snijboonen wederom een behoorlijken prijs betaald werd. Opmerkelijk was het dat Voor dubb. boonen niet de minste interesse was. Bij kon. besluit is ongegrond verklaard net beroep ingesteld door den heer P. Koele- mey te Purmerend tegen de beschikking van Ged. Staten van Noordholland, waarbij af wijzend is beschikt op zijn verzoek om ver gunning tot het in werking brengen van autobusdiensten tusschen Wieringen en Am sterdam en MedemblikAmsterdam. gevoerd en verder tengevolge van de eischen der rijksveewet wordt sinds lang de behoefte In verband met het drukkere verkeer, de toeneming van vrachtauto's, de behoefte aan meer controle op het vee, dat ter markt wordt rde WÊÊ gevoeld, om de markt te Purmèfend te reor ganiseeren. De plaatsen, waar de markten gehouden worden, liggen alle binnen de bebouwde kom tusschen de huizen en rondom die markten hebben zich café's en zakenmenschen geves tigd, zoodat het verplaatsen der markt zeer veel bezwaren met zich zal brengen en een moderne markt zal moeilijk gemaakt kunnen worden. Om echter verschillende misstanden uit den weg te ruimen en verbeteringen aan te brengen, is op initiatief van wethouder Koning een commissie ingesteld, waarin deze wethouder als voorzitter zitting heeft geno men met verschillende vertegenwoordigers van handel, marktwezen, landbouworganisa ties en politie als leden. Deze commissie zal verschillende markten in andere plaatsen bestudeeren en daarna met voc/stellen komen omtrent reorganisatie der ma/kt DE SLUITING VAN KAPPERSZAKEN TE AMSTEDAM OP DlNSDAO. De Amsterdamsche plaatsvervangende kantonrechter mr. D. C. Endt heeft overeen komstig den eisch van den ambtenaar van het O.M. een kapper uit de Le.dschestraat veroordeeld tot een gulden boete wegens overtreding van art. 8 van de Amsterdam sche winkelsluitingsverordening, dat bepaalt dat kapperszaken op Dinsdagmiddag geslo ten moéten zijn. De kapper had op Dinsdag middag gesloten moeten zijn. De kapper had op Dinsdagmiddag zijn zaak geopend gehouden en een klant bediend. In tegenstelling met hetgeen verdachte's raadsman mr. B. Stoppelsteen had aange voerd, overwoog de kantonrechter dat de ver ordening niet in strijd is met het algemeen belang en dus bindend is. De verordening strookt met het beginsel waarop de winkel sluitingswet is gebaseerd. De plaatsvervangende kantonrechter denkt dus wel heel anders over de winkelsluitings verordening dan de Haarlemsche kanton rechter. Üeze toch heeft op 6 Juli in een zelfde geval een vonnis gewezen, waarbij hij de Haarlemsche verordening in strjjd achtte met het algemeen belang en haar niet bin dendend heeft verklaard, zoodat men thans ten aanzien van deze kwestie twee tegenstrij dige vonnissen heeft. OVERTREDING TARWEWET. De kantonrechter te Zierikzee had een molenaar te Zierikzee ontslagen van rechts vervolging, nadat de ambtenaar van het O. M- 800 boete subs. 80 dagen hechtenis tegen hem had geëiseht wegens het niet vol doen aan de bepalingen dér Tarwewet (het niet bijmengen van 22i/9 inlandsche tar we en het niet voldoende bijhouden der dag registers.) Voor de rechtbank te Middelburg eischte de officier van justitie thans 500 boete of 50 dagen. De verdediger, mr. Van Rij uit Amster dam, pleitte vrijspraak. DE UITSPRAAK VAN DEN RIJKSBEMIDDELAAR. Niet bindend verklaard, omdat is afgeweken van de gegeven op dracht. Sinds eenige maanden loopen voor het kantongerecht te Emmen zaken van arbeiders tegen verveners, die geweigerd hebben na te leven de uitspraak, 2 Juni 1931 door mr. S. de Vries Czn. gedaan inzake het loon jn het veenbedrijf te Bargercompascuum. De kantonrechter heeft dezer dagen in een dezer zaken, waarbij omtrent de feiten geen verschil -bestond tusschen eischers en ge daagde, beslist dat genoemde uitspraak van den rijksbemiddelaar niet verbindend was voor partijen, omdat de rijksbemiddelaar in zijn uitspraak was afgeweken van de op dracht, hem door partijen gegeven De kantonrechter heeft zich daarbij op het standpunt gesteld, dat de rijksbemiddelaar opdracht heeft gekregen zich door een door hem aan te wijzen rijksaccountant te laten voorlichten over de vraag of de verkoopsprijs van de turf te Bargercompascuum lager was dan de productiekosten volgens het looncon tract in 1930. In de uitspraak na heeft de rijksbeniiddelaar medegedeeld, dat het rap port van den rijksaccountant Groeneveld tot de slotsom kwam, dat de productiekosten volgens het looncontract 1930 óf ongeveer gelijk óf hooger waren dan het bedrag dat daarvoor tegen de in Mei 1931 geldende prijzen kon worden gemaakt, terwijl de prijs van bolsterturf nog wel loonend was. De rijksbemiddelaar was echter van oor deel, dat de arbeiders niet direct in de ge volgen eener slechte markt hadden bij te dragen, daar zij immers ook in gunstige tijden hun loonen niet evenredig met de winsten zagen stijgen. Daarom stelde hij vast, dat de loonen van 1930 ook voor 1931 zouden gelden en wel met terugwerkende kracht tot 6 Mei van dat jaar, den datum, waarop de heerschende staking door de arbeiders was opgeheven als gevolg van aanvaarding van het voorstel van den rijksbemiddelaar, 30 April 1931 te Zwolle gedaan, door de ver veners- en arbeidersorganisaties. De kantonrechter was van oordeel, dat het rapport van den rijksaccountant geen grond slag kan vormen voor die uitspraak, terwijl deze toch de basis behoorde te zijn daarvan ingevolge de door den rijksbemiddelaar voor gestelde en door partijen aanvaard zijnde overeenkomst. Op dien grond oordeelde de kantonrechter de uitspraak niet verbindend voor partijen en wees de vordering van de eischers af, met veroordeeling van dezen in de kosten van het proces. Aangezien het hier een vordering betreft lager dan 50, is dit vonnis volgens artikel 39 van de wet op de rechterlijke organisatie een uitspraak in hoogste instantie, waartegen geen beroep kan worden ingesteld. Ook met de andere loopende zaken is dit het geval, aangezien het verschil 10 van het loon bedroeg en deze 10 slechts bij en^l€ arbeiders meer kan bedragen dan J jU. In dit laatste geval is de Indische regeering bereid hierbij haar volle medewerking te ver- leenen door aan deze jongelui het studiegeld voor een jaar te vergoeden. Den aangeschre ven studenten werd verzocht vóór 15 Septem ber a.s. hun beslissing aan het departement van Koloniën mede te deelen. Naar het Hbld. vernam zouden ongeveer veertig jongelui aan dit verzoek reeds gevolg hebben gegeven in dien zin, dat zij antwoord den dat zij er de voorkeur aan geven hun indologische studie voort te zetten. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. De afd. Bussum 25 jaar. Zaterdagmiddag heeft de afdeeling Bus sum en Omstreken van het Nederlandsche Roode Kruis haar 25-jarig bestaan gevierd met een groote oefening op den rijksweg nabij de Hakkelaarsbrug. Op het hoogtepunt van de oefening, om kwart over drie, kwam prins Hendrik, verge zeld van de medehoofdbestuurders van het Ned. Rcode Kruis, de generaals H. Baeker en jhr. J. Roëll, per auto op het terrein. Reeds aanwezig was het lid van het hoofd bestuur dr. H. v. Bleynburgh. Na afloop van de oefening kwam het ge zelschap bijeen in het hotel „Het Rechthuys Hier voerde de prins als voorzitter van het hoofdbestuur het woord om de afdeeling Bussum geluk te wenschen met het feit, dat zij een kwart eeuw geleden was opgericht Als bewijs van medeleven met de afdeeling Bussum achtte het hoofdbestuur het een voorrecht aan twee verdienstelijke leden van de transportcolonne, de heeren dr. Krijger en Coops, het kruis van verdienste te verleenen, waarvan de prins de versierselen overhandig de. Prins Hendrik besloot met de beste wen schen uit te spreken voor den bloei en groei der afdeeling Bussum. Generaal Kroesen zei den prins dank voor diens tegenwoordigheid en den uitgesproken gelukwensch, terwijl hij als tolk optrad voor degenen die het kruis van verdienste ontvan gen hadden. Aan de wegens het bereiken van den leeftijdsgrens afgetreden leden Bremer en Fokker overhandigde spr. het door het hoofdbestuur toegekende getuig schrift voor bewezen diensten; den leden Hekker en Piening de medaille der afdeeling. DE CRISIS EN HET BOUWBEDRIJF. Een brief van den secretaris-gene raal van het ministerie van bi/men- landsche taken. De eisch van 10 pct.'s loonsverlaging om for- meele redenen terug genomen. Nadat vanwege de regeering op 5 dezer een nieuwe bespreking was gehouden tus schen mr. dr. rrederiks, secretaris-generaal van het ministerie van binnenlandsche zaken en de vier voorzitters van de gecontracteerde landelijke bonden in het bouwbedrijf, heeft mr. Frederiks nog denzelfden dag aan de bonden geschreven: Naar aanleiding van het onderhoud, dat ik heden met u en de andere vertegenwoordi- ers der bouwvakarbeiders-organisaties had, eb ik de eer u schriftelijk te herhalen, wat ik daarbij te uwer kennis bracht. Hoewel in de eerste vergadering ter zake hierop van verschillende zijden werd aange drongen, heb ik niet medegedeeld, hoever de loonsverlaging in het bouwbedrijf naar mijn meening zou moeten gaan, wilde de regee ring haar medewerking kunnen verleenen, om het bedrijf weer op gang te brengen. Het scheen mij en dit is nog altijd mijn stand punt beter, dat de partijen bij het collec tieve contract samenspraken en aan de regee ring haar conclusie mededeelden, waarna de ze zou beoordeelen, of de regeering zou kun nen participeeren. Ongeveer drie weken later gewerd mij de mededeeling, dat partijen een nadere bespre king wenschelijk achtten. Op de tweede bespreking bleek mij, dat partijen, het eens geworden over het begin sel van loonsverlaging, niet over het doode punt van het bedrag der verlaging zouden heen komen. Ten einde toen noodeloos tijdverlies te voorkomen, is door mij het percentage ge noemd, waarmede het loon zou moeten dalen, wilde naar mijn meening de regeering kun nen participeeren. Hier was dus niet in het minst sprake van een ingrijpen in het collectieve contract. Ten aanzien van dat contract bleven de beide partijen zoo vrij als ooit, maar de derde be langhebbende, het rijk, zou alleen kunnen participeeren, als het genoemde percentage bereikt werd. Nu dit verkeerd begrepen is en de stemming daardoor dreigt onzuiver te worden, neem ik het genoemde percentage, op de formeele, in de vorige leden ontwikkel- dé gronden dus terug; ik behoud echter na drukkelijk alle vrijheid van de regeering voor, om, wanneer straks beide partijen het zullen eens zijn geworden en zij een beroep doen op de regeering tot medewerking, deze van haar kant zich het recht voorbehoudt te beoordeelen, of op dien grondslag de mede werking kan worden verleend''. DE INDOLOGISCHE STUDIE. Indische regeering stelt de stu denten in de gelegenheid van studie-richting te veranderen. Dezer dagen is van het departement van koloniën een circulaire uitgegaan naar de studenten van de indologische faculteiten te Leiden en te Utrecht, waarin hun namens de Indische regeering wordt meegedeld, dat het te verwachten is dat zij, in verband met de versobering van den dienst, bij hun af- studeeren voorshands niet zullen kunnen worden uitgezonden, zoodat zii op wachtgeld zouden moeten worden gesteld. Het zou kunnen zijn dat deze jongelui, die aangewezen zijn in 1930 en 1931 (tot wie de circulaire zich nl. richt) in verband met het voorgaande van studierichting zouden wil len veranderen. Een nieuwe bespreking. Het bovenbedoelde percentage was 10 pCt. Naar aanleiding van bovenvermelden brief is Donderdag te Haarlem een bespreking ge houden tusschen de organisaties van werkge vers en werknemers. Omtrent den uitslag daarvan kunnen wij op het oogenblik nog geen bericht geven. BURGEMEESTER TEVENS RAADSLID In verschillende gemeenten. Op 18 Maart j.1. is tot burgemeester van Erp benoemd de heer M. A. Eliens, inspec teur der sociale arbeidsverzekering bij den Raad van Arbeid te 's-Hertogenbosch. Sinds 6 April is hij in functie. Hem werd verlof verleend voorloopig te 's-Hertogen bosch te blijven wonen. In die gemeente stond hij op de R. K. lijst voor den gemeenteraad Dezer dagen nu heeft mr. Vermeulen als raadslid bedenkt. De heer EHëns is als op volger tot lid in den raad van 's-Hertogen- bosch benoemd verklaard. Zeer waarschijn lijk zal hij deze benoeming aanvaarden, daar hij nog een half jaar ingezetene van Den Bosch zal zijn. DE WERKLOOSHEID IN 1931. Hoogere cijfers dan voor 1930. In de September-aflevering van het Maand schrift van het Centraal Bureau voor de Sta tistiek zal een ovtrzicht verschijnen van de werkloosheid in Nederland in het jaar 1931, in hoofdzaak betrekking hebbende op de ge organiseerde, tegen werkloosheid verzekerde, werknemers. Het aantal personen, waarover het onder zoek loopt, bedroeg op 1 Januari 1932 ruim 530.000. tegen rond 455.000 een jaar tevoren. Het indexcijfer der werkloosheid, weer gevende het percentage werkloosheidsdagen van het aantal dagen, dat gewerkt had kun nen worden, indien geen werkloosheid ware voorgekomen, bedroeg in 1931 15.3, tegen 7.8 in 1930. Alle beroepsgroepen geven voor 1931 hoogere cijfers te zien dan voor 1930. Zoo waren de indexcijfers voor de diamant- industie in deze jaren resp. 81.5 en 70, bouw bedrijven 17.6 en 11.3, houtbewerking 19.7 en 8.5, lederindustrie 9.6 en 3.2, metaalindustrie 21.5 en 7.8, textielnijverheid 12.8 en 5.8, tabak en sigarenindustrie 11.6 en 6, verkeerswezen 14.5 en 5.8 en fabrieksarbeiders 12.8 en 6.8. VOGELBESCHERMING. Onder voorzitterschap van den heer Hugo van Poelgeest is te 's-Gravenhage een ver gadering gehouden an bestuursleden van een groot aantal veieenigingen op het ge bied van dieren-, natuur- en vogelbescher- I ming, die aangesloten zijn bij het comité 1 Covavo (uitvoerend comité tot opheffing van de vangst van beschermde inlandsche vogels) met het doel tot uitbreiding van dit comité en van zijn bemoeiingen te geraken, tot alle andere onderwerpen van vogelbe scherming, betrokken bij de wetgeving en de toepassing der wettelijke bepalingen. LOONEN SPOORWEGPERSONEEL. Afwijzing van verdere kortingen. Op 8 en 9 September is te Utrecht een bui tengewoon congres gehouden van de Ned. Ver. van Spoor- en Tramwegpersoneel, waar op uitvoerig werd besproken de gevoerde actie, die geleid heeft tot de overeenstemming met de directie over de loonkorting van 5 die 1 Juli werd ingevoerd. Deze actie werd volledig goedgekeurd. Daarnaast werd besproken de te voeren actie tegen de verdere plannen, zooals de di rectie deze reeds voor 1 Juli heeft kenbaar gemaakt. Het congres gaf het hoofdbestuur opdracht om afwijzend te staan tegenover elke verdere inkomsten-vermindering, daar deze thans reeds even ver is doorgevoerd als de commis- sie-Welter voor het gehuwde overheidsperso neel heeft voorgesteld. De beslissing over de al dan niet uittre ding uit den Personeelraad werd verwezen naar een volgend congres. CONCURRENTIE VAN BUITENLANDSCH FRUIT. Het vraagstuk van ring is onderzoek. contingentee- Op de vragen van het Tweede Kamerlid den heer Braat betreffende contingentee- ring van den invoer van buitenlandsch fruit, heeft minister Verschuur geantwoord, dat hij niet wist, dat het hier te lande ge teelde fruit zoo goed als waardeloos is door den vrijen invoer uit het buitenland. De prij zen van dat fruit kunnen integendeel over het algemeen zeer bevredigend worden genoemd. Alleen de prijzen van de druiven zijn eenigs- zins aan den lagen kant. Het vraagstuk van contingenteering van fruit is in onderzoek bij de commissie van advies voor de crisis-invoerwet, die daarover zeer binnenkort advies zal uitbrengen. BERGENS Ll/STIN. Wilt gt) U weer frucb en opgewekt voelen, vrij van «lechte «pijsvertering. verstopping en de daaruit voortvloeiende lusteloos heid. gebruik das Foiter's Maagp tillen. 0.65 txi flacon. EEN CHINEESCH HUWELIJK. Zaterdagochtend is ten stadhuize te Den Haag voor den ambtenaar van den burger, lijken stand in grooten eenvoud voltrokken tusschen de oudste dochter van den Chinee- schen zaakgelastigde te 's-Gravenhage, den heer Ming Fop Tai en den heer Swan Bing Tan. Het bruidje, Huguette Aihoa Tai gehee- ten, is 18 jaar oud. De bruidegom, zoon van een rijsthandelaar in Ned.-Oost Indig en ge. boren te Kediri, is 25 jaar en heeft de Neder, landsche nationaliteit. een Fransche vrouw. Zes zusjes en een broertje van de bruid woonden mede de plechtigheid ten stadhuize bij. De ambtenaar van den burgerlijken stand wenschte het jonge paar. dat zich te Rotter dam zal vestigen, in de Fransche taal geluk. HAARLEM'S BEGROOTING VOOR 1933. De pas verschenen begrooting voor 1933 voor de gemeente Haarlem sluit met 16.444.483, d. i. 150.063 hooger dan voor 1932. De uitgaven voor armenzorg en steun aan werkloozen zijn lager geraamd dan de uitgaven, die in 1932 gevorderd zijn en nog zullen worden. B. en W. meenen hiertoe gerechtigd te zijn op grond van de over weging, dat de economische crisis dit jaar wel haar diepste peil schijnt bereikt te neb ben. Wat de inkomsten betreft, bijna alle belas tingen hebben in verband met vermindering van inkomens en papierwaarden, lagere op brengsten. In afwachting van het verloop van dit kohier en in het vertrouwen, dat de economische omstandigheden zich eeniger- mate zullen verbeteren, doen B. en W. thans geen voorstel tot verhooging van belastingen of nieuwe bezuiniging op personeelsuitga ven. LOONSVERLAGING IN HET BOUW- BEDRIJF. De afgevaardigden van patroons- en bouwvakarbeidersbonden zijn tot overeen stemming gekomen ten aanzien van het ver lagingspercentage. Wanneer straks de ledenvergaderingen aan beiden zijden het besluit zullen hebben be krachtigd, tal de regeering dienen te beslis sen of zij op de nieuwe loonsvoorwaarden steun aan het bouwbedrijf zal verleenen. EEN BUITENLANDER VOOR- GETROKKEN? Ten koste van landgenooten Mejuffrouw Groeneweg, lid van de Tweede Kamer, heeft aan den minister van Onder wijs, K. en W. gevraagd Is het waar, dat pogingen worden gedaan om aan de psychiatrisch neurologische kli niek te Utrecht als conservator een buiten lander te verbinden op het maximum salaris en dat om de daarvoor noodige geldmidde len beschikbaar te krijgen, de functie van bibliothecaris zal worden opgeheven, d< tegenwoordige bibliothecaresse zal worden ontslagen, een assistentschap opgeheven en een hoofdassistent in rang teruggesteld zal worden? Is de minister bereid zoo spoedig mogelijk maatregelen te treffen om te voorkomen, dat aldus noodeloos Nederlandsche arbeids krachten worden gedupeerd en gelden voor pensioen of wachtgelden uitgegeven, terwijl door velen in dit geval het conservatorsambt van zuiver theoretische beteekenis wordt ge acht en de bestaande toestand aan de kliniek geen nadeel met zich brengt noch voor df patiënten, noch voor de wetenschap? MAATREGELEN GEVRAAGD TEGEtf HANENGEKRAAI. De coöperatieve bouwvereeniging van het district Amsterdam der Vereeniging „Eigen Hulp" heeft een adres tot den gemeenteraad gericht, waarin verzocht wordt bepalingen in ae Algemeene Politieverordening op te nemen ter voorkoming van de verstoring van de nachtrust der bewoners o.m. door het gekraai van hanen. B. en W. stellen den raad voor, dit adres te stellen in hun handen ter afdoening. 149. Toen Tuimeltje na een paar uur het weer wilde probee- ren, lukte dat evenmin als de eerste keer en teneinde raad zou hij de kok, die heel den tijd in de provisiekamers in en uit liep om van alles te halen, maar eens om raad vragen. Maar de arme kok, die niet beter wist of Tuimeltje was doqd, liet van angst de soepterrien met borden vallen en hoe Tuimeltje bem ook verzekerde, dat hij levend voor den kok stond, de kok ge loofde het niet, want daar was ie veel te dik voor« Maar tocu de kabouterbaas er zelf bij tepas kwam eB eze op het smeeken van Tuimeltje en Kruimeltje toestemde, a a.. kaboutertjes zouden komen kijken, gingen deze in utü *l' ,a. i®r.. u'mel')e staan en probeerden hem door het rga e krijgen. Na een heeleboel moeite was ie er eindelijk ;°°ruD i j h1ild,e hi' zo° verschrikkelijk en Kruimeltje wal zoo bleek, dat de kabouterbaas maar niets meer zei en bun stii naar bed het Saar

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6