Alkmaarsche Courant. .ARNHEM* levens verzekering maatschappij buitenland Spoct binnenland Honden) fier en dertigste Jaargang. MAANDAG 12 SEPTEMBER Brieven uit de Hoofdstad Optreden van den Volkenbond. AlcmariaV, S. V. 42. Het conflict in de Koopvaardij. Se. 215 1932 (Van onzen eigen correspondent). INTERLAND HOCKEY. EN EEN GEWEIGERDE DANSPERMISSIE. Mijn kennis van de hockeysport is zeer mi niem- Vrijwel het eenige, mij van een hockey club bekend, is de alom geroemde gezellig heid van het „clubhokkie", en het was dan ook geen geringe sportieve verrassing, toen ik van een Haarlemsch nichtje, dat hockey- experts in de familie heeft, de uitnoodiging kreeg om mee te gaan naar den interland wedstrijd tusschen Britsch-Indië en Holland. Ik heb mij niet afgevraagd wie het woord „in terland'' heeft uitgevonden, maar mij liever .willen verdiepen in de essentieele verschillen appèl zijn, en een stemming, waarin mea climax voelde komen. Schnitzler en Shaw, het werd een succes met mooie décors, vaak goed spel en prima regie, en daar stonden wij toen voor den tweeden keer in de groote koffiekamers Eu wij wachtten Dat was uit beleefdheid natuurlijk jegens de medespelen- den, die direct zouden verschijnen, na bun tooneelgced voor avondkleedij te hebben ver wisseld En eindelijk daar waren zij, de sterren van den avond, keurig in een rij, en onder applaus kwamen zij binnen. Het was een welverdiend succes geweest. Van Dal- sum moest speechen en toen kwam de mede- deeling, datde burgemeester het dansen in onzen stadsschouwburg niet toegestaan had Het was inmiddels tegen twaalf, een luid spreker galmde doelloos nog even door en toen zochten de teleurgestelden grootendeels het Leidscheplein maar op, waar zij dan toch eigenlijk beter een half uur eerder hadden kunnen zijn. Ik geloof zeker, dat het trekken zou, deze combinatie van tooneel, met wel licht souper en dans na. Wij zoeken toch naar nieuwe dingen en dit is niet zoo vreemd als het wel lijkt. Bestaan in Londen en Parijs niet iarenlatwr Ae. n»"»'» :JJ tusschen het hockey- en het voetbalspel. Im- niet jarenlang de revue's bij middernachtel ,ke mers, onlangs nog ben ik door een voetbal-1 soupers en de groote belangrijke concerten bij cmque diners in rijke hotelzalen? Jammer alleen, dat Amsterdam, de overheid alhans deskundige volkomen op de hoogte gebracht van allerlei belangwekkende bijzonderheden Uit dat 'bedrijf en ik meende dan ook met eeni ge kennis van zaken thans over de beide tak ken van sport te mogen oordeelen. Het be gint al direct in de tram er naar toe. Het is ander publiek. Zij trappen- elkaar natuur lijk, bij het grijpen naar lussen en het hangen daaraan, net zoo op de teenen als in de voetbaltram, maar ik hoorde herhaaldelijk „sorry", terwijl het toch anders op Zondag in de richting Stadion heel wat pittiger toe gaat. Ook de geestdrift is gedistingeerder. Er zaten toch zeker een tienduizend hockey- enthousiastenaan het lawaai zou je het niet gezegd hebben. Nu kan dat natuurlijk wel komen door de gedeprimeerde stemming, die er plotseling intrad' na het Wilhelmus en het God Save The King, toen er letterlijk en figuurlijk door de Olympische hockey-kampi- oenen met ons nationale elfta 1 werd „ge speeld". Zij gingen er in als koek, de doel punten, en de meneer van de biljartvereeni ging, die achter ons zat, en zeker in verband met de maat van den bal verband zag tus schen hockey en biljart, werd pas enthousiast toen er van die kleine series werden gemaakt Hij zei, dat de Indische spelers allemaal „Arie Bos'jes" in hun soort waren, zoo zuiver plaatsten ze en lieten met effect zelfs den bal in het doel verdwijnen. Ze zijn water vlug, die zwarten, en handigZij doen alsof zij naar rechts willen slaan, dan ineens een zwaai en het balletje vliegt den anderen kant uit. En er staat altijd zoo'n lenige kerel op gymnastiekschoenen, die even „hands" maakt dat schijnt hier te mogen en hem dan een zet geeft. Geen wonder, dat die Hol landers, flinke, groote knapen, al een tikje aan den zwaren kant, niet op konden tegen de kampioenen van Los Angeles. Elf paar zware logge voetbalschoenen of elf paar lichte rubber of canvasschoentjes, dat scheelt mog al iets. En daarom moeten zij zeker ook twee scheidsrechters hebben. Eén kan het on mogelijk bijhouden. En wat was die zwarte met die tulband op niet fraai? Hadt U de voetbaljoggies op de staantribune in dat geval eens moeten hooren! Die hadden hem allang voor Gandhi uitgescholden en allerlei opmerkingen onder d;e benaming aan zijn adres gestuurd. Maar hier bleef iedereen keu rig in den vorm. Het nichtje pruilde over de negen doelpunten en beweerde, dat zij het nog wel op zouden halen, waarop de meneer van het biljart een beetje kwaad beweerde: „Ja, als zij den heelen dag door mogen spe len, misschien!" Toen het nichtje natuurlijk verontwaardigd achterom kijken, zich wat dieper in haar plaid, die voor de gelegenheid mee moest,-gerold en met een bescheiden stemmetje de Hollanders nog maar wat aan vuren. „Die Indiërs hebben lijm aan hun sticks", zei ze toen. Nu, toen werd ik kwaad. Want dacht U, dat iemand van ons Amster- damsch Stadion dat zou toestaan, zulke un faire handelingen? Daar weten wij weg mee. hoor! Wij hebben toch altijd die fietswed- strijden en daaraan schijnt ook heel wat te controleeren te zijn. Dat hadder Van den Berg of Veen, zijn rechterhand, zoo maar niet goedgevonden, daar kunt U van op aan! Ik heb dat verhaal van die lijm dan ook niet wil len gelooven en onvriendelijk gezegd, dat ik dat laf vond, zoo'n beschuldiging, ja, en dan nog tegenover menschen, die zich niet kon den verdedigen op dat moment Is dat nu mis schien sportief? De stemming was een beetje geprikkeld, vooral toen er een meneer links van ons, die ook nog al teleurgesteld bleek in de prestaties van Holland, plotseling ver kondigde, dat hij het Hollandsche elftal toch altijd nog het beste ir Trianon vond Nou was dat ook verre van aardig en ik vreesde, dat er oneenigheid zou komen tusschen het nichtje en den spotter links van ons. Maar de scheidsrechter, een van de twee tenminste maakte er gelukkig nog tijdig een eind aan en iedereen was blij. „Omdat zij ons niet in de dubbele cijfers hebben kunnen slaan", juichte het hockeynichtje, en zij liep hard van ons weg. naar het hockey-phenomeen uit de familie, om den uitslag te bepraten. De expert, het familiewonder. noemde ons elftal het sterkste van het continent, niet tegenstaande den niet bar flatteerenden uit slag Onze rechterbuurman was meege- loopen, ving iets van het hockey-onderhoud op, wilde beslist het laatste woord hebben en gaf den klap op den vuurpijl door droog- jesweg nog te zeggen: „Wat spelen ze op het continent dan slecht hockey!" Ik kan er natuurlijk niet over oordeelen, maar zielig was lie. wel. zoo weinig voelt voor dit soort uitgaanspret- jes, en zidh altijd over onze nachtrust zoo zeer bezorgd maakt. Behalve dan, wanneer wij wachten op de laattse tram of autobus of als wij vaak te vergeefs naar taxi's zoeken. Zoo ging een nieuwe seizoenattractie jam merlijk om zeep. Het was zoo aardig voorbe reid en wij stelden er ons zooveel van voor. Wat moet dat worden met de zesdaagsche? VAN SIEGEN. HET PROCES TEGEN DE SUDETEN-DUITSCHE NAT.-SOC. IN TSJECHO-SLOWAKYE. In het proces tegen de Sudeten-Duitsche nationaal-socialisten, die van hoogverraad worden beschuldigd, eischte de officier van justitie te Bruenn Zaterdag tegen alle be klaagden de op dit misdrijf staande straffen van 1 tot 5 jaar zware kerkerstraf, benevens hooge geldboeten en verlies van de burgerlij ke eererechten. Hierna werd dq zitting verdaagd tot heden 9 uur. ZAL DE PRESIDENT VAN CHILI AFTREDEN? Uit Santiago de Chili wordt gemeld, dat aldaar geruchten de ronde doen, dat president Davila als zoodanig zal aftreden, en dat hij zal worden vervan gen door een militaire Yunta. worden uitgebreide maatregelen tot bescher-l ming tegen aanvallen uit de lucht genomen, aangezien de Bolrviar.en, naar verluidt voor nemens zijn bomaanvallen te doen. De voorzitter van den Volkenbond heeft met het oog op de buitengewone verscherping van 't conflict tusschen Bolivia en Paraguay de betrokken regeeringen verzocht binnen zoo kort mogelijken tijd den Volkenbondsraad rapport uit te brengen over de maatregelen, die zij zullen nemen ter beëindiging van den de vrede in gevaar brengenden toestand. De I raadspresident geeft uiting aan de hoop. dat de beide regeeringen alles zullen doen om het conflict bij te leggen en wijst met grooten nadruk op de uit het Volkenbondspact voort-1 vloeiende verplichtingen. CL Voetbal. In regen en storm hebben Alcmaria en V. S. V elkaar gistermiddag gedurende 2 X een half uur bekampt met het resultaat, dat de thuisclub met 42 won. Er was slechts 'n handje vol toeschouwers, dat ook dezen laatsten proefwedstrijd van Alcmaria wilde meemaken en waarvan een deel de opmerking maakte, dat het geen voet- de basis voor een zorgenvrij bestaan. Bijkantoor Kanaalkade 2, Dir. A. J. Stikkel. zwemmer had 48 K.M. afgelegd en bevond zich op ongeveer 13 K.M. van de Fransche kust. Hij was voornemens geweest het Ka naal in beide richtingen over te steken. Mevr. Philipsen naar Nederland. Naar de Crt. verneemt zullen mevrouw Philipsen-Braun en haar moeder 17 Septem ber a.s. met de „Damsterdijk", een vracht schip van de Holland-Amerika Lijn, uit Los Angeles naar Nederland terugkeeren. Tus schen 21 en 23 October wordt het schip eerst hier verwacht. Kolven. De nationale kolfwedstrijden. Elk jaar houdt de Nederlandsche Kolf- bond Nationale Kolfwedstrijden. Meestal vinden die plaats in een der kolfbanen van hoofd was geheel verbrijzeld, eene voet was afgereden. terwijl zijn DE UITGIFTE 1150 MILLIOEN DOLLAR ZES MAAL OVERTEEKEND. De uitgifte van 1150 millioen dollar schatkistbiljetten en certificaten in de V. S., uitgeschreven teneinde fondsen te verschaffen voor het herstelprogramma, is zes maal overteekend. in JIMMY WALKER NAAR DE MIDDELLANDSCHE ZEE. De afgetreden burgemeester Jimmy Walker is Zaterdagmiddag, volkomen onverwacht, met het Italiaansche s.s. „Conté Grande" naar de Middellandsche Zee vertrokken. Walker verklaarde, dat hij spoedig zou terugkeeren om aan de verkiezingen in den herfst actief deel te nemen. Voorloopig moet hij echter na de opwindingen van den laat sten tijd eenigen tijd rust nemen. DE TOESTAND IN HET VERRE OOSTEN. Charbin bedreigd door Chi- neesche roovers. In den nacht op Zondag zijn weer twee personentreinen door Chineesche roovers overvallen en volkomen geplunderd. Bij Sjun Tsjen Poe brachten de bandieten een trein door her vernielen van den spoordijk tot ont sporing, waarna zij luim 100 personen dood den en verwondden en de 600 passagiers van al hunne bezittingen beroofden. De dooden en gewonden zijn gister naar Charbin ge bracht. Bij den tweeden treinoverval, bij Oesjihe zijn 7 passagiers gedood en 10 ge wond. Gistermorgen vroeg vertoonden de bandieten zich zelfs tot in de buitenwijken van Charbin, waar zij eerst na verbitterden strijd konden worden overmeesterd. balweer "was. Ö.i. deden de pl^en echter I Noordholla'nd, in welke provincie nog verre- ij:x—«- - - 1 weg de meeste dezer banen gevonden wor den, waaronder er al zijn, die eigenlijk niet meer worden gebruikt bij ontstentenis van een kolfclub. Verleden jaar vonden de kolf wedstrijden plaats te Nieuwe Niedorp, twee jaar geleden te Lopik, waar de kolfsport ook wordt beoefend. Den laatsten tijd komt er weer wat opleving in de kolfsport en het is een verblijdend verschijnsel, dat ook de jon geren zich meer en meer tot dit sport aange trokken gevoelen. Er is een stpeciale propa- ganda-commissie vanwege den Nederland- schen Kolfbond ingesteld, welker taak het is, de kolfsport meer populair te maken en al- zoo meer personen tot beoefening ervan te be werken en van het nut te overtuigen. De Nationale Kolfwedstrijden, die dit jaar te Barsingerhorn worden gehouden, staan in het middelpunt der belangstelling van hon derden kolvers. Wie dan maar eenigszins kan, gaat daarheen om in vriendschappelijken wedstrijd zijn proeve van bekwaamheid af te leggen en te toonen, hoe ver hij het in de be- oefening van dit vredige, hoewel niet gemak kelijke, spel heeft gebracht. Het moeilijke zit 'm niet in lichaamskracht, vlugheid of behen digheid, doch vooral in een juisten maatslag en een zuiveren kijk, op de juiste plaats den paal te treffen, en de kunst, dien juist te ra ken. Deze eigenschappen zullen het ook nu weer zijn, die den bezitter ervan den eere- palm bezorgen. In deze Nationale wedstrijden zullen 23 clubs hun beste leden uitzenden om als korp sen tegen elkaar in de baan te treden. Onge veer 400 personeele leden kunnen hun krach ten in de personeele wedstrijden meten. 7_ii Amsterdam had bijna de primeur van een nieuwe mode gehad, tenminste, wanneer het feest was doorgegaan. De première van De- 'resne en Van Dalsum, het nieuwe gezelschap, gesteund in hun artistieke streven om goede tooneeispeelkunst te brengen door een soort vereeniging, de „Tooneelunie" genoemd, zou gevolgd worden door een dansje in de foyers. Het was het première-publiek aan te zien. dat er iets bijzonders op til was Veel rok en smoking, 'n beetje gemêleerde toeschouwers, "fcnschen, die anders niet zoo vroeg op het HET CONFLICT BOLIVIA— PARAGUAY. Veldslag tusschen Boliviaan- sche en Paraguyaansche troepen Overwinning voor Paraguay. De eerste groote veldslag tusschen de Boliviaansche en Paraguayaansche troepen is geleverd om het bezit van het Boliviaan sche fort Bouqueron in het Gran Chaco- gebied. Naar de Paraguayaansche regeering mededeelt, is de velds ag geëindigd na een verbitterden strijd, die 24 uur geduurd heeft, met een overwinning der troepen van Paraguay, die het fort bezetten en tevens het vroeger door de Boliviaansche troepen ver overde Paraguayaansche fort Samaclay her overden. Aan beide zijden zijn aanzienlijke verliezen geleden. De slag is Vrijdagmorgen begonnen, na een zwaar artillerievuur, met een grooten aanval der Bolivianen op Pozo en Valencia. De Paraguayaansche troepen sloegen met succes den aanval af en wierpen den vijand terug op zijn uitgangspunt. Hier- °P gingen zij, met gebruikmaking van groote versterkingen, tot een geslaagden tegenaan- val over op het fort Bouqueron. Aan beide zijden heeft de zware artillerie en de lucht macht een grooten rol gespeeld in den strijd Ook op andere plaatsen aan het front is het tot felle gevechten gekomen, die echter, volgens berichten uit Bolivia geen verande ring in den toestand brachten In Asuncion zeer verstandig om toch te spelen. Immers, wanneer een competitiewedstrijd op zoo'n dag is vastgesteld, wordt er gespeeld, omdat het veld niets mankeert. En daarom juist was het goed gezien, om het ook eens te probeeren in storm en regen, hoe onaangenaam dat ook is. Alcmaria speelde eerst met den harden wind in den rug en leidde vrij spoedig met 2—0 door zeer goede doelpunten. Na de rust werd het natuurlijk anders, doch tot ieders verrassing maakte de thuisclub nog twee goals, voordat V. S. V. het net vond. Ten slotte werd het 42 Veel is er van den wedstrijd niet te vertel len. Goed spel kon er niet gedemonstreerd worden, al viel het ons op, dat Alcmaria na de rust het leer beter bij den grond hield dan V. S. V. in de eerste helft. En dat Alc maria deze keer een beter tempo in haar spel legde dan de vorige week. Bos stond weer rechts- en Hamstra linksbuiten. Deze opstel ling bevalt ons toch beter, dan die, welke nu eenige keeren geprobeerd is. Het binnentrio was het zwakste deel van het elftal, al speelde vooral de Jong niet slecht. De half- linie voldeed best en de verdediging eveneens, al moeten èn Schokker èn Jonker beter op ruimen. De Graaf was zeer goed en keept veel beter dan Jongsma. Of dit echter de sterkste combinatie is? 1 Wij betwijfelen het. Zoolang v. Gelder, Ooms en Peereboom nog niet beschikbaar zijn, zou den we in de verdediging zeker den ouden geroutineerden speler Hartland naast een der andere backs Kuiper, Schokker of Jonker willen zien. En verder hadden wij graag een oefenwedstrijd willen zien met de voorhoede in de volgende formatie: Hamstra, Koning, Jo Bos, de Jong en Keppel of... Hamstra, de Jong, Jo Bos, Rootring Sr en Keppel! Of in de plaats van Rootring Sr. bijvoor beeld v. d. Pol of Watertor. 't Zijn maar ideeën, meer niet. Xerxes winl den zilveren bal. De finale om den Zilveren Bal v erd gis termiddag verspeeld tusschen de beide Rot- terdamsche eersteklassers Feijenoord en Xerxes. Het Spartaterrein had van de vele stortregens blijkbaar geen hinder gehad en de spelers waren zoo goed getraind, dat de toeschouwers konden genieten van een fraai- en en spannenden wedstrijd. Feijenoord was favoriet. Dat dankte ze niet alleen aan haar verleden, maar ook aan het vertoonde spel in de vorige wedstrijden om dezen zilveren Bal. Zooals echter zoo dikwijls gebeurt, verraste de tegenpartij alle aanwezigen op zeer goed spel en vooral La- gendaal had er blijkbaar veel lust in, om zich eens terdege in te spannen. Wel werd hij voortdurend gedekt, doch dat belette niet, dat hij voortdurend den bal vrij speelde en tal van harde gerichte schoten loste. Binnen vijf minuten trof een van die vliegende schoten doel en het duurde vrij lang, voordat Feijen oord gelijk maakte. Nog voor de rust her nam Xerxes de leiding. Na de thee speelde Feijenoord een tikje sneller en wist daardoor den stand op 32 te brengen in haar voordeel, doch Xerxes maakte gelijk. In de verlenging kon geen der partijen doelpunten en bij het nemen van stsafschoppen was Xerxes de gelukkigste. Zij won voor den eersten keer den Zilveren Bal. Korfbal. De competitie begonnen! Gisteren is de korfbalcompetitie begon nen. De weersomstandigheden waren oorza ken, dat er slechts twee wedstrijden gespeeld konden worden. In de eerste klasse Zuid van de Westelijke afdeeling won Het Zuiden met 51 van Ons Eibernest en in het Qosten won de Oostelijke kampioene D. O. S. met 61 van het Alme- losche Achilles. ZIEKTE VAN WEIL. Te Waddinxveen is bij een jongen van 12 jaar de ziekte van Weil geconstateerd. De knaap zou volgens De Crt. de ziekte bij het I zwemmen te Dordrecht hebben opgeloopen. ONBEWAAKTE OVERWEGEN. Een vrachtauto aangereden. Zaterdag is door den trein, die om 12.08 van Uithoorn naar Aalsmeer vertrekt, op den onbewaakten overweg in den Leg meerpolder bij Uithoorn, de auto van de waschinrichting de Zwaan uit Gouda aangereden en totaal versplinterd. De bestuurder en knecht wer den er uit geslingerd. Beiden bleven onge deerd. De trein had ongeveer een half uur vertraging. GEEN STAKING. Daar de wevers van de textielfabrieken Verbunt te Tilburg met de directie tot over eenstemming zijn gekomen de loonsverlaging terug te brengen van 10 op 5 pCt.. gaat dè staking, die tegen heden was afgekondigd niet door. MOTORSCHIP GEZONKEN. Hedenmorgen is het motorschip Maria, schipper Stooter, geladen met cokes, in de Wemeldingschevallei omgeslagen en verdron ken. Het schip was vanmorgen van Wemel- dinge vertrokken en wa» afkomstig uit Ant werpen met bestemmng naar Rotterdam. De drie opvarenden, de schipper, diens vrouw en de knecht, zijn door een der te hulp geschoten booten gered. Zij zijn in Wemel- dinge aan wal gebracht. De motorboot staal vier meter onder water. MALAISE. De papierfabriek „de Schoone Haas" der N.V. voorheen W. A. van Lange te Wad dinxveen, is in verband met de malaise stop gezet. Het nog werkzame personeel ten geta le van ongeveer 40 man is ontslagen. Vol gend jaar zou de fabriek 150 jaar bestaan ONGEWONE CORPULENTIE VERRAADT MISDRIJF. Drankzuchtige inbrekers gesnapt. Wij lezen in De Crt.: Het moge waar zijn, dat de slanke lijn meer speciaal een privilege van de dames is; het moge waar zijn, dat er een vrij groot kwantum gezette, meer gezette en zelfs dikke heeren op den aardbodem rondwandelt het is niettemin een feit dat de slanke-lijn- mode wantrouwig heeft doen worden jegens ongewoon corpulente figuren. Twee inbre kers, die wel van een slokje hielden, hebben het tot hun schade ondervonden. een Surveilleerende agenten ontmoetten Zater- Zaterdagmiddag namen "deze' wedstrijden I dagavond in de buurt van de Steinwegstraat n aanvang. De voorzitter van de ontvan- e Rotterdam een tweetal mannen, die opvie- i i -i- J gende club te Barisngerhorn, de heer Smit, verwelkomde een aantal kolvers, die uit den omtrek waren opgekomen, om de personeele wedstrijden in te zetten. Als eersten traden in de baan een aantal leden van „Barsinger horn", gevolgd door enkele van Nieuwe Nie dorp, Alkmaar en Zuidscharwoude, waarbij over 't geheel genomen nog geen groot aan tal punten werd gemaakt. -Verschillende kol vers, die twee series hebben geslagen, weten nu al dat ze voor de derde serie van 5 sla gen zijn uitgesloten, omdat mag worden aan genomen, dat, als straks de korpskolvers in de baan komen, wier gemaakte aantal punten mede geldt voor den personeelen wedstrijd, geen kans van verdere mededinging zullen hebben. Zondagmorgen om 1 z uur werden de wed strijden voortgezet en kwamen de korpsen in de baan. Fraai spel werd vaak te zien ge geven en meermalen werd een app'audisse- ment gebracht aan een korp«ko!ver. die de naai zoo juist en op de gepaste maat wist te treffen. Om 2 uur sprak de voorzitter van de Kolfclub „BarsintrerhTn" een welkomst groet tot het Hoofdbestuur met zijn eminen ten voorzitter dr. G. C. van Baaien Blan ken, tot de korpsen en de personeele kolvers Aanbieding van den eerewijn volgde, waar na de officieele opening p'aats vond door den voorzitter van den Nederlandschen Kolf bond. die op de hem eigen wijze de vele aan wezigen wist te overtuigen van de voordeden en de beteekenis van de kolfsport. den zin van de saamhoorigheid der Nederlandsche Kolfbroeders. De officieele wedstrijden namen een aan vang in tegenwoordigheid van velen, die uit heel Noordholland en van elders waren op gekomen om op dezen Bondsdag het concor- dia der kolvers te bezegelen. opvie len door hun ongewonen lichaamsomvang. Zij werden meegenomen naar het politiebu reau van de 5e afdeeling en daar werden op den eerste bevonden 6 kruiken jenever, op den tweede 2 flesschen wijn, die zij in de zakken van hun overjas hadden verborgen. Bij onderzoek bleek de voorraad drank af komstig uit het pakhuis van den wijnhande laar v. d. J. in de Steinwegstraat. Met een valschen sleutel had het tweetal zich toegang verschaft tot het dorado, waar zij zonder ook maar in het minst rommel te maken, de aanwezige voorraden van genoemde kruiken en flesschen ontlastten. De mannen bleken te zijn de 30-jarige J. L van Barendrecht en de 25-jarige M L., van IJselmonde, beiden los werkman Het tweetal is in arrest gesteld, nadat de oorzaak van hun verdachte corpulentie in beslag is genomen. DR. C. J. KONING OVERLEDEN. Hockey. De Britsch-Indiërs winnen opnieuw. De Britsch Indische hockeyspelers hebben gisteren tegen het sterkste Duitsche elftal ge speeld en daarvan met 60 gewonnen. Tennis. Nederland verliest van België. Onze Nederlandsche tennisploeg, die met tal van jongere spelers tegen België uit kwam, verloor van de Belgische ploeg met 14—10. De damesploeg verloor met 7—4 van Belgische dames. de Zwemmen. Mislukte Kanaaltocht. De Amerikaansche zwemmer zonder bee- nen Charles Ziebelmann, Zimmy bijgenaamd, heeft zijn poging om het Kanaal zwem mend over te steken, Zaterdagmiddag om 11 uur 25 tengevolge van ongunstige weersom standigheden opgegeven,* nadat hij 18 uur lang in het water was geweest. De koene In den ouderdom van 66 jaar is gister te Bussum overleden dr. C. J. Koning, bekend bacterioloog, o m. grondvester van het weten schappelijk melkonderzoek. De heer Koning heeft te Amsterdam zijn apothekersstudie volbracht. Sedert 1890 was hij te Bussum gevestigd als apotheker, terwijl hij tevens zijn laboratoriumstudiën voortzet te. In 1911 werd hij door de universiteit van Groningen benoemd tot d.h.c. in de micro- en bacteriologie. De overledene heeft verschillende functies in organisaties bekleed, o m. was hij voor zitter van de Gezondheidscommissie in het Gooi. Voorts heeft hij onderscheidene onderzoe kingen verricht op tabak en paddestoelen. Verscheiden publicaties zijn van zijn hand verschenen. VAN DE STOOMTRAM GESPRONGEN Overreden en gedood. Gisteravond is de ruim 20-jarige Tamme de Jong uit Joure nabij deze plaats van de in volle vaart zijnde tram gesprongen, die om 10.25 u. uit Heerenveen naar Sneek was ver-1 trokken. De ongelukkige kwam onder de tram terecht en werd onmiddellijk gedood. Hetvan het s.s. „Lowland dat Moeilijkheaen met de „Veendam*. De contactcommissie deelt mede, dat de bemanning van het s.s. „Veen.iam" zich per radiogram tot Jen Centralen Bond van Transpoitarbeiders heeft gewend met de mededeeling, dat zij het bonosadvies af wacht en dienovereenkomstig za' handelen. Hierop is Zondagmorgen aan de beman ning geseind: „Indien schuit niet naar Rot terdam komt, verklaar U dan bereid het naar een veilige Kanaalhaven te brengen en te meren. Eiscb daar afmonstering. Kosten en overtocht voor rekening Centralen Bond. Zoodra ons haven van bestemming bekend is, komen wij over". Van deze beslissing is aan de regeering en aan de directie van de HollandAmerika Lijn kennis gegeven, aan de eerste met het verzoek, om consulaire ambtenaren, die in de zaak kunnen worden betrokken, te in- strueeren. Later is bij den Centralen Bond een tele gram ingekomen van de bemanning van het s.s. „Veendam", dat de kapitein afmonstering weigert en de overkomst van vertegenwoor digers van den Bond verzocht wordt Daar op zijn de heer Kievit en Ratté gisteravond naar Boulogne vertrokken. Het hoofdbestuur van den Centralen Bond heeft in zijn zitting van gistermorgen be paald, dat aan de ongeorganiseerde zeelieden, die op advies van de contactcommissie bij het conflict zijn betrokken, financieele steun zal worden verleend. Wat zal de directie van de H.A.L. doen? Wij vernemen nog, dat de directie der H. A. L. in verband met het conflict nog geen beslissing heeft genomen aangaande haar houding voor. het geval dat de bemanning van dit schip de gestelde eischm handhaaft. Het ligt evenwel in de bedoeling, om, wanneer de „Veendam" evenals de ..Rotter dam" zou worden gedwongen naar Rotter dam te varen, het schip op te leggen en de bemanning (250 man) te ontslaan. Moeilijkheden met de *Engelsche bemanning van een vroeger Ne- derlandsch schip. Gemeld wordt, dat er ook moeilijkheden zijn ontstaan met de Engelsche bemanning cc Harlingen

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 9