Alkmaarsche Courant. Fortinbras' toovermacht jfiadiomemas leui&leUm QemeetUecadett Henien) fier en dertigste Jaargang. DINSDAG 13 SEPTEMBER OUDE NIEDORP. EGMOND AAN ZEE. SCHIRMERHORN. Wordt vervolgd, ïfo. 216 1932 Woensdag 14 September. Hilversum, 1875 M. (Uitsluitend VARA). 6.45—7.en 7.307.45 Gymnastiekles. g.__ Gramofoonplaten. 10.— VPRO-morgen- •wijding. 10.15 Voor Arb. in de Continube drijven: Trio J. BrookhouseMcCarthy, VARA-tooneel o.l.v. W. van Cappellen. Hetty Beek, voordracht en gramofoonpl. 12.2.Concert Trio Willem Drukker. 2.15 P. J. Kers: Onze keuken. 3.Voor de kinde ren. 5 30 Trio Loe Cohen. 6.30 R. V. U. 7. Vervolg Trioconcert. 7.30 „Kleine oorza ken hoorspel door Fr. v. Duin, VARA- tooneel o.l.v. W. van Cappellen. 8.— VARA- orkest o.l.v. H. de Groot, o.a. Wiener Bür- ger, wals, Ziehrer. 8.45 „Wakker en Tropen- duit". 9.Vervolg VARA-orkest, o.a. Grasshoppers Dance, Bucalossi. 9.30 Her man Gorter-herdenking. Joh. Jong, orgel en R. Numan, voordracht. 10.10 Vaz Dias. 10 20 VARA-orkest m. m. v. Leo Fuld, refreinzang. 11.12.Gramofoonpl. Huizen, 296 M. (Uitsluitend N. C. R. V.) 8.Schriftlezing. 8.159.30 Ochtendcon cert. 10.NCRV-Dameskoor. 10.30 Zieken- dienst. 11.Cello-recitai H Franke m. m. v. mevr. A. Franke—Hendriks, piano. 12.15 Gramofoonplaten. 12.30 Kinderkoor „Ho sanna", o.l.v. H. G. v d. Berg m. m. v. Mej. A. Kleywegt, piano. 2.30 Gramofoonplaten 3.— Concert door het Hollandsch Harpkwar- tet, harp, viool, cello en harmonium. 5. Kinderuur. 6.Muzikale causerie door G. van Ravenzwaay. 6.30 Declamatie door S. Kloosterman. 7.Afgestaan. 7.45 Ned. Chr. Persbureau. 8.10.30 Concert door de HO.V. o.l.v. F. Schuurman m. m. v. NCRV- dameskoor o.l.v. Mej. L. Lauenrcth, o.a. Ouv. „Jean de Paris", Boieldieu, en fatn. „Mignon", Thomas. 9.9 30 J. ed Vries Jr „Het mobilisatiekruis een nationale instel ling". Ca. 9.50 Vaz Dias. 10.30—11.30 Gramofoonplaten. Daventry, 1554 Ai. 10.35 Morgenwijding 10 50 Tijdsein, berichten. 11.05 Lezing. 12.20 Orgelspel Q. MacLean. 1.05 Gramo foonplaten. 1.502.50 Jack Martin's orkest 3.50 Sted. orkest Bournemouth o.l.v. Sir Dan Godfrey en D Wright m. m. v. J. Sterling, piano, o.a. Variations symphoniques, piano en orkest. Franck. 5.05 Orgelspel Norah Milne. 5.35 Kinderuur. 6.20 Berichien. 6.50 Scriabin's pianomuziek door L. MacKinnon 7.10, 7.30 en 7.50 Lezingen. 8.20 Promena- deconcert (Brahms programma) uit de Queen's Hall: BBC-orkest o.l.v. Wood m. m. v. Adolf Busch, viool, o.a. Vioolconcert in D en 4de Symphoniê 'e kl t. 10.Berichten. 1020 Dansmuziek (Gr.pl.) 10.5012.20 Rov Fox en zijn Band. (Dansmuziek). Parijs „Radio Paris", 1724 M. 3.05 en 12 50 Gramofoonplaten. 4.206.20 -Concert uit het Grand Palais, o.a. Serenade, Mosz- kowski. 7.20 Gramofoonpl. 9.05 „Pomme d'Api", Offenbach. Solisten en orkest o.l.v. R. Labis. 9.50 Vervolg concert, o.a. Aubade, Luigini. Kalundborg, 1153 Ai. 12.20—1.35 Con cert uit het Bellevue-Strand-hotel. 3.20 5.20 L. Preii's orkest. 5.205.50 Gramo foonplaten. 8.20 Balletmuziek o.l.v. Reesen, o.a. uit „Sylvia", Délibes. 9.50 Liederen van Nielsen, zang en piano. 10.35 Concert o.l.v. Reesen, o.a Ouv. „Barbier van Sevilla", Rossini. 11.05—12.50 Dansmuziek. Langenberg, 473 M. 7.258.20 Militaire muziek o.l.v. Mietusch. 12.20 Concert o.l.v Wolf. 1.20—2.50 Concert o.l.v Eysoldt. 8 20 Lanner-Strauss-Ziehrer concert uit Weenen. Josef Holzer's orkest m. m. v. C. Erb, zang. Oa. „Die Schönbrunner", Lanner; Spharen- klange, Strauss en Facher-polonaise, Ziehrer. 10.25 Reportage uit een sterrenwacht. 11.05 —12.20 Kapel Ludwlg Wörthmüller (Dans muziek). Rome, 441 Ai. 9.05 Italiaansche opera muziek, o.a. Sel. „Marion Delorme", Pon- chielli en „Silvuno". Mascagni. Brussel, 508 en 338 Ai. 508 M.: 12.20 Max Alexys' orkest. 5.20 Dansmuziek uit St. Sauveur. 6.50 Viool- en cello-sonates. 8.20 Gramofoonplaten. 8.25 Radio-tooneel. 8.55 Gramofoonplaten. 9.20 Omroeporkest, o.l.v M. Lunssens m. m. v. E. Harvant, viool en Marg. Thys, zang, o a. vioolconcert, Luns sens. 10 30—11.20 Concert uit Antwerpen. 338 M.: 12.20 Max Alexvs' orkest. 5.20 Gramofoonplaten 6.50 Gramofoonplaten naar het Engelsch van William Locke door J. E. d. B. K. 47; Oom kan me niet missen, had Fé- lise gezegd, maar Lucilla weigerde om aan zulk egoïsme bij oom te gelooven. En het eind was, dat hij Félise naar bo ven stuurde om haar koffers te pakken. Toen zijn gezond verstand weer den boventoon kreeg, vroeg hij aan Lucilla, waarom ze Félise mee wilde nemen; 't kind zou allerlei neigingen krijgen, die ze later niet zou kunnen voldoen. Waarop Lucilla antwoordde: Hoe weet u dat ze die neigingen niet zal kunnen bevredieen Een meis je, dat er zoo lief uitziet, zooveel charme heeft en zooveel karakter, kan niet ee i- ge menschenkennis bereiken wat ze wih Ik zou haar graag wat meer ontwikke ling bijbrengen en ik vind het pr ïg een mooie bloem te zien opengaan, ik wil een klein ding. daar ik veel van houd en dat zich gestooten heeft, eens een prettigen tijd geven en mijzelve geeft het een doel in mijn vrijwel nutte loos bestaan. En Bigourdin had niets meer te zeg gen. De wil van de nieuwe wereld zege vierde over den wil van de oude. Het heele personeel van het hotel was 8.20 Kamermuziek door het Filomusi-trio 9.20 Zie 508 M. 10.30—11.20 Concert uit Antwerpen. Zeesen, 1635 Al. 8.20 Lanner-Strauss- Ziehrer-concert uit Weenen. 9.50 Karl Erb zingt, a. d. vleugel: Bruno Seidler-Winkler. 10 20 Berichten en tot 12.20 Dansmuziek door Bruno Mahnkopf's kapel. De Raad dezer gemeente kwam Donderdagavond ten 8 ure bijeen. Aan wezig waren de voorzitter en alle leden. Nadat de notulen der openbare ver gadering van 18 Augustus j.1. onveran derd waren vastgesteld, deed de voor zitter de volgende mededeelingen: 1. dat naar aanleiding van een des betreffend verzoek van het gemeentebe stuur van Alkmaar door B. en W een adres aan den Minister van Justitie is gezonden, het verzoek inhoudende, om te bevorderen, dat niet wordt overge gaan tot opheffing der arrondisse- ments-rechtbank te Alkmaar, waartoe de Commissie-Weiter in haar rapport adviseert; 2. dat aan A. Bruin, M. Smit en J. Korver alsnog een crediet voor den gro- ven tuinbouw is toegekend en dat de aanvrage van D. de Groot nogmaals is afgewezen; 3. dat de Minister van Economische Zaken en Arbeid bezwaar maakt tegen een hem ter beoordeeling toegezonden concept- Winkelsluitingsverordening volgens welke de winkels op Zondagen geopend zouden mogen zijn van 912 uur voormiddags. Hierna werden de volgende ingeko men stukken behandeld: Een adres van Ged. Staten waaruit blijkt, dat de beslissing op het ter goed keuring ingezonden raadsbesluit van 30 Juni j.1. tot het wijzigen van het per centage der rente in besluiten tot het aangaan van kasgeldleeningen, is ver daagd. Voor kennisgeving aangenomen. Na ampele bespreking werd op ad vies van B. en W. besloten geen adhae- sie te betuigen aan het bekende adres van den gemeenteraad van Jisp. Een voorstel tot intrekking van de ter openbare raadsvergadering van 7 Octo- ber 1931 vastgestelde suppletoire be grooting voor den kapitaaldienst, dienstjaar 1931 en tot vaststelling eener nieuwe suppletoire begrooting voor dien dienst, werd z. h. s. aangenomen en eveneens een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 11 April tot het aangaan van een of meer vaste geld- leeningen tot ten hoogste 10.500 voor érisisuitgaven en tot vaststelling van een besluit tot het aangaan eener vaste geldleening met de provincie Noordhol land voor de gedane voorschotten voor den groven tuinbouw (z.g. 1ste regee- ringscrediet). Conform het voorstel tot wijziging en aanvulling der primitieve raming der gemeente-begrooting voor 't dienst jaar 1932, zulks naar aanleiding van een van Ged. Staten van Noordholland ontvangen 2e nota van opmerkingen, werd de begrooting gewijzigd De post „Onvoorziene Uitgaven" werd in ver band hiermede verhoogd. Naar aanleiding van het voorstel tot het, zoo noodig, in werkverschaffing doen uitvoeren van grondwerk ter ver ruiming van een wegbocht voorbij Zij dewind, in verband waarmede werd voorgesteld hiervoor een crediet te ver- leenen, ontspon zich eene discussie over de vraag of dit werkverschaffingsob ject wel nut had. De heer Waiboer stel de voor het voorstel in te trekken. Spr. gaf daarbij in overweging den weg te Moerbeek door werkloozen te doen tee- ren. Wethouder Kriller achtte dit een werk voor voorjaar of zomer, en niet voor den komenden winter daar bij het teeren van een weg rekening moet wor den gehouden met de weersgesteldheid. Nadat de voorzitter de sprekers had be antwoord, werd het voorstel van B. en W. aangenomen. Hierna werd vastgesteld eene veror dening, regelende de samenstelling en den werkkring eener commissie voor werkverschaffing. De commissie zal bestaan uit 5 leden, te benoemen op voordracht van B. en W. bij het afscheid tegenwoordig. Monsieur Martin, zei Félise tot Martin, toen zij op het punt was in de auto te stappen, waarbinnen het haar een ware chaos leek, ik heb twee woor den tegen u kunnen zeggen en mijn hoofd loopt om, maar wilt u goed voor oom zorgen en opletten, dat het wasch- goed schoon terug komt? Bien, Mademoiselle Félise, zei Mar tin. Lucilla, frisch en blozend in haar bontjas, drukte Bigourdin de hand, be dankte hem voor zijn gastvrijheid, en stelde hem gerust over Félise's veilige terugkomst. Toen Martin het portier sloot, stak ze hem de hand toe. Wij zien elkaar in Egypte, zei ze met zachte stem. Toen de auto wegreed, draaide zij zich nog eens om en wierp hen een kushand toe. Voilé, une petite sorcière d' Amen- caine (dat is een kleine toovenaarster van een Amerikaansche) zei Bigourdin. Pif, paf, en ze neemt Félise mee op haar bezemsteel. En daar ben ik nu in een gek parket, vervolgde Bigourdin. Ik heb geen huishoudster, want Madame Thuil- lier heeft zich hier Onmogelijk gemaakt. Maar, en hij trok gelaten de schouders op, we moeten maar voortgaan, zoo goed als we kunnen, 't Uitstapje zal Félise's gezondheid goed doen. En het zal haar ook verder ontwikkelen. Ze komt in vele hotels en kan zien, hoe ze beheerd worden. In de commissie zullen ook zitting kunnen hebben vertegenwoordigers van vakvereenigingen. Een voorstel om voor den tijd van vijf jaren, ingaande 1. Juli j.1., onderhands te huren het Noord-Oostelijk gedeelte van den z.g. kerkestal te 't Veld, dienen de tot berging van de aldaar gestation- neerde brandspuit, werd zonder be spreking en z.h.s. aangenomen. Tot leden der commissie voor werk verschaffing werden benoemd de raads leden J. van Zoonen (S. D. A. P.), J. Waiboer (Vrijz.) en W. Slijkerman (R. K.) en de vertegenwoordiger van de afd. van den R. K. Landarbeidersbond do heer C. Jong Jzn., zoomede de heer P. Burgmeijer (R.K.) lid van het burgerlijk armbestuur. Een voorstel tot intrekking van het raadsbesluit van 30 Juni j.1., houdende wijziging van een tweetal geldleenings- besluiten en intrekking en vaststelling van een geldleeningsbesluit en voorstel tot vaststelling van een nieuw besluit, hetwelk dat van 30 Juni j.1. vervangt, werd zonder discussie aangenomen. Tot lid der commissie van toezicht der Protestantsche Armvoogdij werd benoemd C. Witsmeer. Conform het prae-advies van B. en W. op het verzoek van J. Blankendaal te Schagerwaard, gemeente Harenkar spel, om hem een perceeltje grond te verkoopen voor stichting van 'n plaats je ingevolge de landarbeiderswet, werd tot dezen verkoop besloten. De prijs werd bepaald op 100, voor de eerste snees (2 are, 38 c.a.) en voor de overige 5 snees (11 are, 90 é.a.) op 50 per snees. Aan Jb. Witte te Zijdewind die bedoelden grond van de gemeente in pacht heeft, werd 15 schadeloosstel ling toegekend. Overeenkomstig het voorstel van B. en W. werd het college gemachtigd, de woningen der gemeente, na het verstrij ken van den loopenden huurtijd, gedu rende een tijdvak van vijf jaren onder hands te verhuren aan gegadigden die daarvoor naar hun oordeel in aanmer king komen en voor den thans gelden den huurprijs. Na de gebruikelijke rondvraag sloot de voorzitter de vergadering. Vrijdag vergaderde de raad onder voor zitterschap van den burgemeester. Ingekomen stukken waren o.a.: Een schrijven van den heer C. Heere, waar in hij mededeelt, dat hij geen zitting wenscht te nemen in de commissie ter bespreking van de wenschelijkheid van het instellen van Maatschappelijk Hulpbetoon. Voor kennisgeving aangenomen. Nog was ingekomen een schrijven van de r.-k. vfcreeniging voor kindervacantie- en herstellingsoorden te Egmond aan Zee, waarbij wordt verzocht den toegangsweg tot het koloniehuis St. Jozeph te willen ver beteren. B. en W. stelden voor de helft van de kosten van verbetering voor rekening van de gemeente te nemen. De heer J. de Graaft meende, dat deze weg nog best berijdbaar is en er in de gemeente nog wel andere slechte wegen zijn. De voorzitter merkte op, dat de gemeente langs dezen weg bouwterrein heeft liggen, zoodat indien de gemeente helpt bij de ver betering van den weg, de prijzen van dien grond omhoog zullen gaan. De heer Hartman was het met den heer de Graaff eens wat betreft de aanwezigheid van meer slechte wegen in de gemeente, maar achtte het voorstel van B. en W. toch aan te bevelen, daar anders later de gemeente dezen weg geheel op eigen kosten moet laten ver beteren. - De heer Snoeks zeide nog, dat de v«reeni- ging altijd bereid is geweest in deze de ge meente te helpen. Met 5 tegen een stem, die van den heer De Graaff, werd het voorstel van B. en W. aan genomen. Ingekomen was een schrijven van Ged. Staten van Noordholland, waarin in over weging wordt gegeven, het schoolgeld van de bewaarschool alsnog progressief te heffen. B. en W. stelden voor hun standpunt in dezen te handhaven, dus niet over te gaan tot progressieve heffing. Z. 'h. st- werd aldus besloten. Een schrijven van den minister van econo mische zaken en arbeid, waarin deze goed keurde. dat slagerswinkels gedurende het seizoen op Zondag vanaf 9 uur v.m. tot 1 uur Van het oogenblik af, dat Martin weer zijn gewone plichten moest vervullen, voelde hij zijn ijver heel wat verminde ren. Nu zijn aangebedene weg was, was alles versomberd. De kamers waren kleiner en kaler geworden; het meubi lair was zoo gewoontjes en om het ter ras heen strekte de wildernis zich uit. Hij stond dikwijls op de brug en deed zich dan dezelfde vraag, die hij tot zich zelf had gericht op dien gedenkwaardi- gen avond. Wat deed hij toch hier, ter wijl daarbuiten mooie vrouwen de we reld zoo heerlijk maakten? En plotse ling voelde hij niets meer voor Bigour din, Félise, 't kringetje in het café de 1'Univers. Hij was boos op zichzelf om die groote ondankbaarheid. En de dagen gingen voorbij en werden al korter en donkerder en Kerstmis na derde. Félise schreef eenige brieven vol van de magische bekoring van het Zui den. En Bigourdin begon zijn opgewekt heid te verliezen; hij zag de toekomst van Frankrijk donker in. En wat had Martin van Mademoiselle Corinna ge hoord? Martin wist alleen van haar, dat zij in Londen bezig was met den een of ande re geheimzinnige bezigheid. Maar wat doet ze daar? riep Bi gourdin. Ik heb er geen flauw idee van, ant woordde Martin. Dites donc mon ami (zeg eens, vriend), zei Bigourdin, met bezorgd ge laat, je gelooft toch niet dat zij suffra gette is geworden? - n.m. geopend zijn. Voorts wees hij er op, dat de verordening dusdanig gewijzigd moet worden, dat kappers- en barbierswinkels op Zaterdag tot 11 uur n m. open kunnen zijn, daar op deze winkels het 4e lid van art. 4 der Winkelsluitingswet van toepassing is. Een schrijven van den gemeente-ontvanger, waarin deze mededeelde met verwondering kennis te hebben genomen van een schrijven van den raad, waarin hem in overweging wordt gegeven ontslag aan te vragen in ver band met zijn ouderdom. Voorts deelde hij mede dat het ambtenarenreglement niet op hem van toepassing is en dat hij er voor- loopig niet aan denkt, zijn ontslag aan te vragen. De voorzitter merkte met nadruk op, dat deze kwestie absoluut in orde is. Dat de raad den ontvanger aanraadt zijn ontslag te vra gen, is in geen geval omdat er iets niet in een haak zou zijn. Integendeel, op het beheer van den ontvanger valt niets aan te merken. Het staat allen in verband met het feit, dat de ontvanger den 65-jarigen leeftijd al gepas seerd is. Hij stelde voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen, en dat, indien enkele raadsleden deze kwestie wenschen voort te zetten, zij in een volgende raads vergadering met een schriftelijk voorstel moeten komen, waarin zij de gronden voor ontslag nauwkeurig moeten aangeven. De heer Snoeks zeide, dat het de bedoeling van het schrijven van den raad was om den ontvanger de gelegenheid te geven ontslag aan te vragen en hem niet met ongevraagd ontslag te kwetsen. Spreker vond voor ont slag grond in het feit, dat het voor de ge meente een financieel voordeel zou zijn. Er kan dan een nieuwe ontvanger benoemd worden met een lagere jaarwedde. Bovendien meende hij., dat het ambtenarenreglement op den ontvanger van toepassing is, zoodat deze wegens het bereikt hebben van den 65-jarigen leeftijd, ontslagen zou moeten worden. De heer Hartman was het met den heer Snoeks eens. Hij zal in de volgende vergade ring met het bewijs van een rechtskundige voor den dag komen, om aan te toonen, dat ontslag moet worden verleend. Z. h. st. werd besloten, de besprekingen over dit onderwerp uit te stellen, tot er een gemotiveerd voorstel bij den raad wordt in gediend. Inmiddels was ook de heer van der Pol gekomen. Ingekomen was een nota van opmerkingen van Ged. Staten van Noordholland, betref fende de begrooting 1932. Z. h. st. werd be sloten met deze nota accoord te gaan. De post van 20.000 voor het aanleggen van trottoirs werd van de begrooting afgevoerd en de post opcenten gem. fondsbelasting ver hoogd met 600. Een schrijven van Ged. Staten van Noord- Holland, waarin zij mededeelen, dat zij de 2e suppletoire begrooting 1932, welke sluit met een tekort van 10.000 voor werkver schaffing en steunverleening aan werkloozen, niet kunnen goedkeuren. B. en W. stelden voor deze suppletoire be grooting, welke thans sluif met een bedrag van 78.500, opnieuw aan Ged. Staten ter goedkeuring toe te zenden. Tevens stelden zij voor de regeering te verzoeken om een rijksbijdrage van 8.500 in de kosten van de huishouding der gemeente. Z. h. st. aldus besloten. Door B. en W. werd aangeboden de reke ning over 1931. Deze sluit voor den gewonen dienst met een nadeelig saldo van 19.411,37 en voor den kapitaaldienst met een nadeelig saldo van 74.478,79. In de commissie van onderzoek werden benoemd de heeren Hartman, Blok en Van der Pol. De heer Hartman verzocht de benoeming van een agent der arbeidsbemiddeling te wil len aanhouden tot een volgende vergadering, omdat 'heden een vergadering wordt gehou den van de commissie ter bespreking van de wenschelijkheid van het instellen van Maat schappelijk Hulpbetoon. Hiertegen bleek geen bezwaar te bestaan. B. en W. stelden voor om de kasgeldleening met de N.V. Bank voor Nederlandsche Ge meenten te 's-Gravenh?.ge ad. 50.000 te ver- hoogen tot 80.000. Dit in verband met het feit, dat het maximum der rekening-courant overeenkomst van f 50.000 spoedig bereikt zal zijn. Z. h. st werd aldus besloten. B. en W. stelden voor om aan het r.-k. kerkbestuur van Egmond aan Zee een stuk grond te verkoopen, jfroot 345 M2., gelegen achter de bestaande begraafplaats en voor dit doel bestemd, tegen den prijs van 0.50 per M*. Z. h. st. aldus besloten. Hoe kan ik dat zeggen, hernam Martin. Met Corinna is alles mogelijk. Behalve het beheeren van het Ho tel des Grottes, zei Bigourdin, met een diepen zucht. Op een goeden avond zei hij: Mijn goede vriend Martin, ik voel me niet in mijn hum. Laten we niet naar het cfcfé gaan, maar samen een glaasje drinken van de vieille fine du Brigadier in de petit salon, waar ik een knappend vuurtje heb laten aanmaken. Dit voorstel om zoo'n oude flcsch aan te breken, wat in jaren en jaren niet ge beurd was, was voor Martin het bewijs, dat er iets gewichtigs op til was. En toen ze de flesch boven hadden ge bracht, gingen ze ieder aan een kant van het vuur zitten, in armstoelen met hoogen rug en een gevuld glas naast zich. Beste jongen, zei Bigourdin, ik ben niet tevreden met den gang van zaken op de wereld. Ik heb vandaag een on derhoud gehad met Monsieur Viriot, dat me vrij verdrietig maakt Onze twee fa milies waren zeer bevriend en de Vi- riot's hebben ons wijn geleverd tegen billijke condities gedurende opeenvol gende geslachten, maar dat was zuiver handel en bracht niet mede het offer van eon jong meisje. Le père Viriot vindt dit wel. Ik deelde hem Félise's weigering mede en het verbod van haar vader. Hij gooide dit naar alle windstre ken en gedroeg zich, alsof hij niet goed bij het hoofd was. Men moet oppassen voor de koppigheid van een man met B en W. stelden voor om den heer Wage naar, aannemer te Koog aan de Zaan, ia rechten aan te spreken voor het bedrag dat hij voor het afgraven van zand aan de ge meente schuldig is, na hiervoor machtiging te hebben verkregen van Ged. Staten van Noordholland. Na eenige discussie werd z. h. st. aldus besloten. B. en W. boden de begrooting voor het jaar 1933 aan den raad aan. waarvan zoowel de gewone dienst als de kapitaaldienst. in in komsten en uitgaven sluit. Om de begrooting sluitend te krijgen is gerekend op verhoogi.ng van belasting en op steun van het rijk. Voorts stelden zij voor om, evenals het vorige jaar, den geheelen raad te benoemen voor het nazien dezer begrooting. Z. h. st. werd aldus besloten. B. en W. vroegen den raad machtiging tot het plaatsen van een oproep voor de va cante betrekking van gemeentewerkman en politie-agent met een aanvangsjaaiwedde van 1.200 en 3 tweejaarlijksche verhoogingen van 100. De heer Hartman stelde voor de aanvangs- jaarwedde vast te stellen op 1.000 en aan 4 tweejaarlijksche verhoogingen van 100 te geven. De jaarwedde is dan als volgt samen gesteld: gemeentewerkman 650 en politie agent 350. Na eenige discussie aldus besloten De heer v. d. Pol informeerde bij de rond vraag naar de wagenwerf. De voorzitter antwoordde, dat deze bin nenkort aangelegd zal worden. De heer v. d. Pol vroeg ook of de gaten, welke in den zwarten weg zijn, gestopt kun nen worden. Hij zou dit ten zeerste op prijs stellen, vooral als deze weg dan later weer met schelpen wer overdekt. De voorzitter kon zich hiermede vereenigen. De heer Blok informeerde of het mogelijk is dat er in den nieuwen weg, welke langs de z.g. Lange Plas loopt, een vast pad gemaaki kan worden. De voorzitter zeide, dat dit niet gaan zal. Eerst moet de weg bij de gasfabriek klaar zijn. De 'heer Hartman vroeg of reeds met den heer van Vliet is gecorrespondeerd over d« werkverruiming. De voorzitter deelde mede, dat 'hij zich daarover nu liever niet uitlaat. De heer Hartman zag graag, dat de wegen in de gemeente verbeterd werden. De voorzitter antwoordde, dat daar mo menteel geen geld voor is. Indien er geld1 voor was, zou daaraan in ieder geval gewerkt zijn. De heer Hartman vroeg of de voorzitter iemand uit den raad wilde aanwijzen om zit ting te nemen in de commissie ter bespreking van de wenschelijkheid van het instellen van Maatschappelijk Hulpbetoon in verband met het bedanken van den 'heer C. Heere. De voorzitter verklaarde zich hiertoe niet bereid. Hij vond het beter, dat de raad zelf een persoon aanwijst. Alvorens echter mei benoemen aan te vangen, schorste hij de ver gadering, om den heeren gelegenheid te geven onderling hierover te praten. Na heropening werd gestemd. De heer Pluimgraaff behaalde hierbij 4 stemmen, de heer Koeman 1 stem, terwijl 2 stemmen blanco waren uitgebracht. De heer Pluimgraaff was dus gekozen. J Hierna volgde comitévergadering ter be spreking van belastingzaken. Maandag 12 Sept. vergaderde de raad dezer gemeente in voltallige zitting. De voorzitter, de heer B. Meindersma, deed mededeeling van de navolgende inge komen stukken: Van Ged. Staten de goedkeuring op het besluit tot heffing van het Vergunnings recht; Van de arbeidersorganisatie's; dat tot leden in de commissie voor werkverschaffing zijn aangewezen de heeren J. Lakeman en J. van der Molen. Ingevolge een schrijven van Ged. Staten, dat de uitkeeringen inzake de Crisis-Zuivel- wet aan melkveehouders niet in de gemeente rekening verantwoord moeten worden., werd het raadsbesluit d.d. 19 Aug. '32, waardoor deze uitkeeringen door eene suppl. begrooting worden geregeld z.h.s. ingetrokken. Mede werd z. h. s. goedgevonden een voorstel tot het aangaan van een geldlee ning met de provincie, groot 2257.50 k 5V2 inzake credietverleening aan den gro ven tuinbouw. Dit voorschot moet worden afgelost na 1937 in 15 jaar, behoudens eer dere aflossing door de landbouwers. Alsnog werd besloten in overleg met aan een plat hoofd. En wat is het eind van de bespre king vroeg Martin. Wij hadden een hevigen twist en zijn als vijanden gescheiden. Hij zond zijn kantoorbediende vandaag met de rekening, die ik dadelijk betaald heb. En nu moet ik mij wenden tot Maison Prunier in Périgeux, dat lang niet zulke goede waar levert, en dat zal de gasten afschrikken. Onverschillig dronk hij zijn glas leeg. M'n brave, vervolgde hij na eenige oogenblikken, mijn geest is vol proble men, die ik niet kan oplossen, en ik kan er met niemand over spreken dan met jou. Dat stel ik op hoogen prijs, ant woordde Martin, maar waarom raad pleegt u niet eens onzen verstandigen vriend Fortinbras, die zooveel ondervin ding heeft? Voila, riep Bigourdin, met een zwaai van zijn groote hand. Hij is zelf het grootste probleem. Waarom denk je, liet ik Félise weggaan met dien bekoor lijken wervelwind van een Amerikaan sche? Martin, niet wetende of dit kleinachtig was van Lucilla, was een beetje geër gerd. Maar Bigourdin vervolgde: 't Is omdat ze zoo ongelukkig is en geen menschelijke macht haar troosten kan. Jij bent een gentleman en een man van eer. Ik zal je in vertrouwen iets vertel len, maar je moet zweren, dat je er nooit met iemand over spreken zult.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 5