\Stad en Omgeving. £and: en Jmih&miv Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. bij verkoudheden en rheumatiek Weiger nameak -en let er op dat op elke tablet het woord "Bayer" staat. Prijs 75 ets. grenzende gemeenten de provincie te ver zoeken den aanteg van den weg door Eilandspolder dezen winter ter hand tc nemen om de werleloosheid zooveel mogelijk te bestrüden. Rondvraag. De heer Plugbocr zou gaarne het object voor de werkverschaffing van dezen winter spoedig zien gertigeld. Besloten werd de commissie daarvoor zoo gauw mogelijk te installeeren. De heer de Groot vroeg, waarom aan den heer Veenstra de steunverleening niet is uit betaald. Door ziekte zijner vrouw heeft de Diaconie van de Geref. kerk dit gezin ge steund. Spr. achtte het onrechtvaardig dit bedrag in mindering te brengen van den steun. Algemeen werd goedgevonden aan den heer Veenstra den volledigen steun alsnog uit te betalen. De heer Bosga zeide, dat ook den heer Kay eenigen steven toekomt. Besloten werd ook dit uit te betalen na af trek van 2.50 winst voor kostverleening. De heer Mantel vroeg naar de rijksuitkee- ring van de werkloozen. De voorzitter zeide, nog geen antwoord te hebben ontvangen. Hij heeft een voorschot aangevraagd van 75 van de uitkeering. De heer Bos ga vroeg, hoeveel personen tuinderscrediet zullen ontvangen, waarop de voorzitter antwoordde, dat aan dezelfde per sonen, die het eerste bedrag hebben ontvan gen, crediet zal worden verleend. Hierna sluiting. VOORWAARDEN RADIO- DISTRIBUTIE. /•In bijlage Nr. 142 schrijven B. en W.: In Uwe vergadering van 9 Juni j.1. werd oesloten tot oprichting van een gemeentelijk radio-distributiebedrijf, dat geëxploiteerd zal worden overeenkomstig nog nader vast te stellen bepalingen. Deze bepalingen zullen om. moeten regelen de voorwaarden voor de aansluiting, levering en voortgeleiding van radio-uitzendingen aan en ten behoeve van op het gemeentelijk distributienet aangeslo tenen. Daartoe is een ontwerp samengesteld, dat aansluit aan de in andere gemeenten, die radio-centrales exploiteeren, geldende ver ordeningen op dit punt, in welk ontwerp de tarieven zijn opgenomen, medegedeeld' in onze desbetreffende voordracht van 31 Mei j.1. (bijlage nr. 87). Met de vaststelling van de hiervoor bedoelde ontwerp-verordening zal eenige spoed moeten worden betracht, aangezien het, gelijk Uwe vergadering be kend is, in de bedoeling ligt, dat de ge meente op 1 October a.s. met de exploitatie der radio-distributie een aanvang maakt. Met verwijzing naar het bij de stukken ter inzage gelegde advies van de commissie van bijstand voor de lichtbedrijven stellen wij Uwe vergadering voor tot vaststelling der verordening, houdende de voorwaarden voor de gemeentelijke radio-distributie over te gaan, overeenkomstig onderstaand ontwerp besluit. De gemeenteraad besluit vast te stellen de navolgende verordening houdende voor waarden voor de aansluiting, levering en voortgeleiding van radio-uitzendingen door het gemeentelijk radio-distributiebedrijf aan en ten behoeve van op zijn distributienet aan geslotenen. Artikel 1. De aansluiting, levering en vi van radio-uitzendingen door het radio-distributiebedrijf aan derden, geschiedt overeenkomstig de navolgende voorwaarden en bepalingen. Artikel 2. In deze voorwaarden wordt verstaan on der: RADIO-CENTRALE: het gemeentelijk radio-distributiebedrijf (kantoor: Gemeente- lichtbediijven, Helderscheweg, Alkmaar). BEDRIJF: als voren. RADIO: het ontvangen en doorgeven langs geleidingen en lijnen, waardoor de aangesloten perceelen of woningen met de radio-centrale zijn verbonden, van mededee- ling van woord- en tooninhoua, van ontspan- nenden, leerzamen, politieleen. aesthetischen, ethischen en religieuzen aard, uitgezonden door omroepstations; AANVRAGER: hij, die radio wenscht te betrekken of te doen betrekken door middel van de radio-centrale; DISTRIBUTIENET: het hoofdnet, die nende tot geleiding der radio vanuit de radio centrale, waarop de hoofdaansluiting wordt aangesloten; DISTRIBUANT: het gemeentelijk radio- distributiebedrijf HOOFDAANSLUITLEIDING: de gelei ding van het distributienet af tot binnen hei perceel AFTAKLEIDING: de leidingen van de hoofdaansluiting af naar naburige perceelen of perceelsgedeelten; BINNENLEIDING: de binnen het per ceel aangebrachte geleiding tusschen de hoofdaansluiting en het aansluitkastje; AANSLUITKASTJE: het apparaat door de radio-centrale aan te leggen in de woning van den aanvrager om de radio-uitzendingen er aan te ontnemen; JAAR: kalederjaar of een gedeelte daar van; MAAND: kalendermaand of een gedeelte dcJcLTVcin ABONNEMENTSJAAR: een termijn van 12 achtereenvolgende maanden; GEMEENTE: de gemeente Alkmaar; LIRECTIE: de directeur van de Gemeen- Ie-Lichtbedrijven. Artikel 3. Ieder, die aansluiting wenscht aan de radio-centrale doet hiertoe aanvrage bij de directie, door invulling en onderteekening van een formulier, dat op een door de direc tie vastgestelde plaats verkrijgbaar i& Door onderteekening van dit formulier, door B en W. vastgesteld: a VERBINDT DE EIGENAAR VAN- HET PERCEEL ZICH OM: 1 het aanbrengen, hebben, voortdurend houden, nazien, herstellen en wegnemen van het distributienet en de hoofdaanslui ting c.a. waaronder begrepen de aftaklei- ding voor de naburige perceelen, op of aan zijn perceel te gedoogen en om ge lijke verplichtingen op te leggen aan huurders van het perceel; 2. het aanbrengen, hebben, houden tot een termijn van ten hoogste drie maanden na beëindiging van het abonnemenet, na zien, herstellen en wegnemen van alle verdere leidingen en toestellen, welke noodig of gewenscht zijn tot levering, meting, controleering en voortgeleiding van de radio, in zijn perceel te gedoogen en gelijke verplichtingen op te leggen aan huurders van het perceel; 3. bij overdracht van den eigendom van het perceel, in de akte van overdracht ten behoeve van de gemeente het beding op te nemen, dat de nieuwe eigenaar ver plicht zal zijn tot het onder 1, 2 en 3 om- schrevene. b. ONDERWERPT DE AANVRAGER ZICH AAN DE BEPALINGEN DEZER VERORDENING EN EVENTUEEL DAARIN AAN TE BRENGEN WIJZI GINGEN EN VERBINDT ZICH OM: 1. het aanbrengen, hebben, voortdurend houden, nazien, herstellen en wegnemen van het distributienet de hoofdaanslui ting c.a. waaronder begrepen de aftak- leiding naar de naburige perceelen of perceelsgedeelten op of aan zijn perceel te gedoogen; 2. het aanbrengen, hebben, houden tot een termijn van ten hoogste drie maanden na beëindiging van het abonnement, nazien, herstellen en wegnemen van alle verdere leidingen en toestellen, welke noodig of gewenscht zijn tot levering, meting, con troleering en voortgeleiding van de radio in zijn perceel te gedoogen. Artikel 4. Het aanvraagformulier moet worden on derteekend door den aanvrager en, ingeval de aanvrager niet eigenaar is van het aan te sluiten perceel, tevens door den eigenaar. Een onderhuurder kanTiiet als aanvrager optreden. Artikel 5. De plaats van de hoofdaansluiting en alle bijbehoorende leidingen wordt door de direc tie, na overleg met den aanvrager, vastge steld. De aanlegkosten der binnenleiding tot 10 meter van de hoofdaansluitleiding af, be sevens die van het aansluitkastje, zijn be grepen in de installatiekosten, bedoeld in ar tikel 17. Indien door den aanvrager het be drag der installatiekosten bedoeld in artikel 17, is voldaan, worden ingeval van verhui zing geen installatiekosten opnieuw in reke ning gebracht, indien de aansluiting in het oude perceel tenmiste zes maanden vóór de verhuizing is tot stand gekomen. Indien de binnenleiding langer is dan de hierbovenbedoelde worden de kosten voor dat langere gedeelte aan den aanvrager in rekening gebracht. Alle leidingen en toestellen tot en met een aansluitkastje, blijven het eigendom van de gemeente, ook al zijn zij geheel of ten deele voor rekening van den aanvrager aangelegd. Zij worden door en voor rekening van de ge meente onderhouden. Bij beschadiging of ver nietiging komen de kosten voor rekening van den aanvrager. De kosten van timmer-, metsel- en verf wer ken blijven voor rekening en risico van den aanvrager. Het is verboden de zegels van de toestel len te beschadigen of te verbreken. Behoort het aangesloten perceel den ge abonneerde niet in eigendom, dan stelt hij er zich voor aansprakelijk, dat door den eige naar toestemming is verleend voor al het geen voor zijn aansluiting aan het perceel moet geschieden, en verbindt hij zich den distribuant te vrijwaren voor alle aanspra ken, die de eigenaar terzake van het zonder diens toestemming verrichten van voor de aansluiting noodige werkzaamheden aan zijn perceel, tegen den distribuant zou kunnen doen gelden. Voor aangeslotenen op één van de vijf par ticuliere raaiocentrales in de gemeente Alk maar, wier tegenwoordige woning vóór 1 Juni 1932 op één van de vorenbedoelde par ticuliere radiocentrales was aangesloten, zijn de installatiekosten, bedoeld in artikei 17, voor eene binnenleiding van ten hoogste 10 M. lengte niet verschuldigd1. Artikel 6. Het is den aanvrager verboden wijzigin gen of uitbreiding aan het geleverde aan te brengen of door anderen te doen aanbren gen; mocht door den aanvrager uitbreiding of wijziging van de aansluiting c.a. worden verlangd, dan geeft hij daarvan schriftelijk kennis aan de directie; na verkregen toe stemming kan deze wijziging, naar het oor deel van de directie, door de radio-centrale worden uitgevoerd, met dien verstande, dat door den aanvrager alle hierop komende kos ten, verhoogd met een bijslag van 10 zul len worden voldaan. Zoodra de aanvrager een gebrek of be schadiging van de aansluitleiding of de daarbij door de rr.ciio-centralc in bruikleen verstrekte toestellen enz ontdekt, is hij ver plicht hiervan ten spoedigste aan de directie kennis te geven. Artikel 7. Indien de eigenaar van een perceel wegens brand, onbewoonbaarverklaring of derge lijke redenen, geheele of gedeeltelijke verwij dering van een radio-aansluiting en/of ove rige toestellen en leidingen wenscht, dan wordt daaraan op zijn schriftelijk verzoek aan de directie door of vanwege het bedrijf voldaan. Wenscht hij, dat later de radio aansluiting c.a. wederom wordt aangebracht, dan heeft hij de hieraan verbonden extra- kosten bij vooruitbetaling te voldoen. In an dere gevallen, behoudens opzegging van het contract, wordt de radio-aansluiting c.a. niet weggenomen, dan na vergoeding van de on kosten en schade welke hierdoor door het be drijf worden geleden. Deze kosten worden door de directie vast gelegd. Artikel 8. De aanvrager is verplicht ingeval van eigendomsovergang of verbouwing of sloo ping van het dcor hem gehuurde of be woonde perceel of bij ontstaan van brand schade de directie van een en ander onmid dellijk schriftelijk kennis te geven teneinde de noodige maatregelen te kunnen treLen. Ingeval van eigendomsovergang van de wo ning moet de aanvrager zorg dragen, dat binnen den door de directie gestelden termijn, ten kantore van het bedrijf, een door den nieuwen eigenaar onderteekende verklaring, als bedoeld in artikel 3 van deze verorde ning, wordt ingeleverd. Artikel 9. De aanvrager, of bij leegstaande woningen de eigenaar van het perceel, is verplicht, de met het toezicht belaste ambtenaren van het bedrijf, alsmede de door den Directeur-Gene raal der Posterijen, Telegrafie en Telefonie aan te wijzen ambtenaren, mits deze voorzien zijn van een legitimatiebewijs, op aanvraag tot het geleverde te allen tijde toe te laten en alle aanwijzingen omtrent het gebruik van de radio-aansluiting c.a. door of namens de directie verstrekt, op te volgen. Artikel 10. De aanvrager is gehouden bij het verlaten van de woning of na afloop van het opge zegde contract den geheelén radio-aanleg met bijbehoorende toestellen en leidingen, compleet en in goeden staat op te leveren, bij gebreke waarvan hij verplicht is de dienten gevolge aan het bedrijf veroorzaakte schade, volgens opgaaf van de directie binnen door haar te stellen termijn, te vergoeden. (Wordt vervolgd.) GEMEENTELIJK BUREAU VOOR SOCIALE ZAKEN. Districts-Arbeidsbeurs. Geopend van 9—12 uur. Voor werkgevers van 912 uur en van 25 uur. Op Maan dag en Donderdagavond van 78 uur Be middeling voor kantoorpersoneel op Maan dagavond. De directeur van bovengenoemd bureau maakt bekend, dat heden staan ingeschreven: 17 bankwerkers, 8 electriciens, 6 monteurs, 11 ijzerwerkers, 8 loodgieters, 7 klinkers, machinisten, 7 metaaldraaiers, 5 smeden, 6 stokers, 3 plaatwerkers, 3 scheepsbouwers, 2 scheepstimmerlieden, 2 scheepsteekenaars, 4 ketelmakers, 2 autogene-lasschers, 4 vuur werkers, 4 wagenmakers, 1 radiomonteur, 2 instrumentmakers, 1 kernmaker, 2 electro- technici, 2 voorslagers, 1 constructiewerker, 2 koperslagers, 2 werktuigkundigen, 1 fraiser, 1 tandtechniker, 3 carrosseriebouwers, 2 mach.-teekenaars, 1 metaalschaver, 2 metaal slijpers, 1 zandbereider, 1 fitter, 1 orgel maker, 104 timmerlieden, 80 grondwerkers, 51 metselaars, 39 opperlieden, 16 voegers, 44 schilders, 11 stucadoors, 6 betonwerkers, 2 bouwkundigen, 1 terrazowerker, 1 tegelzet ter, 2 straatmakers, 2 steenhouwers, 1 opz. teekenaar, 1 steenbikker, 28 sigarenmakers, 2 sig. sorteerders, 2 tabaksbewerkers, 2 siga renkistjesplakkers, 1 stripper, 2 bosjesma kers, 23 chauffeurs, 1 koetsier, 19 meubel makers, 7 beh. stoffeerders, 10 kantoor bedienden, 4 magazijnbedienden, 16 pakhuis knechts, 6 bakkers, 3 boekbinders, 6 tuinlie den, 4 kleermakers, 6 mach. houtbewerkers, 2 winkelbedienden, 4 boerenarbeiders, 2 schoenmakers, 4 letterzetters, 1 bloemist, 1 mach. zetter, 1 boerenarbeider, 2 borstelma kers, 2 kistenmakers, 5 reizigers, 1 kellner, 1 hulpkok, 1 smoutzetter, 1 verzekeringsagent, 1 kalkbrander, 2 zakkenstoppers, 2 huiden- zouters, 1 chem. perser, 1 kapper, 1 strijkster, 2 incasseerders, 1 zakkenplakker. 1 chem - reiniger, 186 losse arbeiders, 38 transport arbeiders. Gedeeltelijk werklooze metaalbewerkers en sigarenmakers 74. Geplaatst: 11 werkzoeken den. ykovinciaal Tlieuws STOMPETOREN. De tentoonstelling van de vereeniging „Huisvlijt en Floralia", welke dit jaar in het café van den heer Kamsteeg gehouden is, werd Donderdagavond 8 Sept. 8 uur, door den eere-voorzitter, den heer D. Huyser van Reenen, geopend. De aanwezigen, die in grooten getale wa ren opgekomen, heette hij welkom. Hij sprak zijn dank uit voor het vele werk, dat er ver richt is, vooral aan 't bestuur dat dagenlang bezig is geweest, met de voorbereidende werkzaamheden, betuigde hij zijn hartelijken dank. Ook de feestcommissie die weer bijzon der actief hulp had verleend en het dames orkest uit Oterleek, dat zich geheel belang loos beschikbaar had gesteld, werden be dankt. Het feest was dit jaar in verband met de slechte tijdsomstandigheden op een sobere wijze opgezet. Het aantal attracties was be langrijk minder dan andere jaren en boven dien had men het aantal loten der jaarlijk- sche loterij verminderd. Dit noemde spreker zeer goed gezien. Hij hoopte dan, al was de opzet wat kleiner, dat ook deze tentoonstel ling weer goed mocht slagen. De inzending der planten en bloemen was niet zoo groot als voorgaande jaren. Nuttige en fraaie handwerken waren in voldoende mate ingekomen, hoewel dit ook minder was aan andere jaren. In de afdeeling huisvlijt voor ouderen en jongeren was de deelname goed. Verschillen de keurige inzendingen waren hier te aan schouwen. Deelname van het aantal school kinderen in de afdeeling „Handenarbeid" was toegenomen. Verscheidene kleuters zagen hun inzendingen bekroond. De zaal was gezellig ingericht en keurig versierd met bloemen en groen. De tentoon stelling werd op den openingsavond zeer druk bezocht. De verschillende stands maak ten goede zaken en vooral de man met de weegschaal was een bijzondere attractie. De beschaafde muziek met leuke refrein zang van het damesorkest, zorgde voor een prettige, opgewekte stemming en die bleef tot het s'.uhingsuur. Vrijdagmiddag bezochten de schoolkinde ren onder geleide van het hoofd der school en de onderwijzeres de tentoonstelling. De kin deren werden door het bestuur onthaald. Mevrouw Kruimel reikte hun de prijzen uit, die als volgt waren toegekend. Kinderplanten (groepsprijzen): le pr. Piet je van der Weg, 2e pr. Fedderik van der Weg, 3e pr. Jo Ens, 4e pr. Muus Weder, 5e pr. Oege van der Wal, 6e pr. Haitse van der Weg. Leeuwenbekken: le pr. Chris Leegwater, 2e pr. Harm Veenstra, 3e pr. Harman Speur. Begonia's: le pr. Jitske van der Weg, 2e pr. Jaap de Boer, 3e pr. Johanna Weeshoff, 4e pr. Mijdert van der Weg, 5e pr. Anneke de Jong. Kinderhandenarbeid (eerste klas): le pr. Aagje Dekker, 2e pr. Appie Brouwer, 3e pr. Annie Leegwater. 2e klas: le pr. Jnnnie Schuuring, 2e pr. Gerie Woerdeman, 3e pr. Grietje Bobbeldiik. 3e klas: le pr. Jaap de Boer, 2e pr. Reinie Couvert, 3e pr. Gré Klein, 4e pr. Tinneke Schermerhorn. 4e klas: le pr. Martje Heringa, 2e pr. Ni- ne Madderom, 3e pr. Jaap Buis. 5e klas: le pr. Jan Madderom, 2e pr. Ali Imming, 3e pr. Diet Mienes. 6e klas: le pr. Klaas Weeshoff, 2e pr. Geertje van Boven, 3e pr. Leni Schermerhorn. 7e klas: le pr. Grietje Mosselman, 2e pr. Arien Kooy, 3e pr. Corrie Zomer. Vrijdagavond werden de prijzen aan oude ren uitgereikt, die als volgt waren behaald: Planten (groepsprijzen): le pr. Annie Kwak, 2e pr. S. Lakeman, 3e pr. F. Woerde man, 4e pr. J. Mienes. Knolbegonia: le pr. D. Groenwoudt, 2e pr. L. Schuuring, 3e pr. G. Weder, 4e pr. A. Brak, eervolle vermelding A. Kwak en H. Da- velaar. Geraniums: le pr. A. Kwak, 2e pr. P. Wit, 3e pr. A. Kolk, 4e pr. T. van Twisk, 5e pr. Ali Couvert, eervolle vermelding D. Groen- woudt en L. Schuuring. Overjarige planten (leden): le pr. Guurtje Snijder (bladbegonia), 2e pr. D. Couvert (as- perages), 3e pr. P. Klerk (bladbegonia). Opluisteringsplantenle pr. H. Davelaar (bromelia), 2e pr. Mevr. C. MulderBlom (varentje), 3e pr. Lies Sevenhuisen (vet- plantje), eervolle vermelding J. de Boer (ster van Bethlehem). Ingezonden bouquetten: le pr. C. Klerk, 2e pr. Lies Sevenhuisen, 3e pr. Wed. W. Kaan, eervolle vermelding J. Posch en M. Klerk. Dahlia's van uitgereikte stekken: le pr. P. Veenstra, 2e pr. F. van Leyen, 3e pr. G. Kaaij en eervolle vermelding C. Sfeur. Huisvlijt (jongeren): le pr. Dirk Hop, 2e pr. Cor van Leyen, 3e pr. Mat Klerk. Opluisteringsprijzenle pr. K. de Boer. Huisvlijt (ouderen): le pr. Bets Jimmink, 2e pr. mej. C. Noorman, 3e pr. T. Dijkstra, 4e pr. Lena Klaver, 5e pr. A. Kieft. Handwerken: le pr. Trien Mosselman en mevr. Schermerhorn—Kleinschmidt, 2e pr. mevr. C. Kramer Glijnis en Tr. Bos, 3e pr. Trien Govers, Trien Dekker, 4e pr. mevr. Jim minkWaiboer en Annie Kalis, 5e pr. Sijtje Kalverboer en mevr. Klein—Kaleveld, eer volle vermeldingen mevr. van Twisk—Dan- tuma, Trien Govers, mevr. Mulder—Blom, Annie Kwak, Bets Klomp en mevr. Bruijn— Groot. Zaterdagavond was de feestavond. Voor een volle zaal hield mevr. Kruimel de ope ningsrede. Zeer geestig gaf spreekster een overzicht van verschilende gebeurtenissen die dezen avond voorafgingen. Het Nutsgezel- schip Nieuw Leven gaf een komische één-acter ten beste, die vlot gespeeld werd. Daarna kwam de zangvereeniging „Crescendo" met een drietal leideren die zeer beschaafd wer den gezongen. Vervolgens Nieuw Leven met „Theorie en Practijk". Na de pauze verraste de zangvereeniging ons nog op een tweetal nummers. Een boerendans uitgevoerd door de dames- afdeeling der gymnastiekver. „Voorwaarts" vond men zoo mooi, dat deze herhaald moest worden. De eere-voorzitter, de heer D. Huyser van Reenen, dankte vervolgens de medewerkende vereenigingen voor hun steun op dezen avond ondervonden, in het bijzonder den heer Saai, directeur der Zangvereeniging. Daarna had de gewone jaarlijksche verlotin» plaats, die vlug werd afgehandeld. Een cre. zellig bal, dat tot laat in den nacht duurde was het besluit van het vierde: „Huisvlijt, en Floraliafeest". De heeren van Meurs uit Hoorn die het muzikale gedeelte van den avond verzorgden deden dit weer op de bekende goede manier! NOORDSCHARWOUDE. De groote demonstratie van den Neutralen Bond te Amsterdam. De demonstratie en meeting welke op Zaterdag 17 September te Amsterdam zal worden gehouden, staat op het oogenblik in het middelpunt der publieke belangstelling. Groot is reeds het aantal dergenen, die aan gezegd hebben mee te zullen demonstreeren. Het is het gesprek van den dag. Ook uit an dere tuinbouwstreken als Aalsmeer ea. zullen de menschen opkomen. Van de zijde der Amsterdamsche politie is volle medewerking toegezegd. Het punt van samenkomst is bepaald op het Amstelveld om 12 uur n.t. Vandaar zal de demonstratie beginnen. (Optocht van den stoet en de vrachtauto's met producten). Zoo trekt men gezamenlijk naar het Oosterparic, waar alsdan de meeting plaats vindt. Het hoofdbestuur der Neutrale Bond 'heeft de besturen der linksche Kamerfractie uitge- noodigd voor een onderhoud na afloop der meeting. De toestand in den Noordhollandschen tuinbouw zal daar dan uiteengezet worden in verband met de a.s. behandeling der steun- wetten in de Tweede Kamer. Boot en bus zullen dien dag voor uiterst laag tarief de deelnemers vervoeren. Boot vanaf Schocrldam 40 cent retour. Per bm van Oudkarspel voor een gulden. Tuinders, schudt laksheid en vooroordei van U af en demonstreert mee! TEXEL. Zaterdag is te Den Burg een volksfeest gehouden, dat aan 't eind echter door storm en regen leelijk in 't water viei. 's Morgens werden na een muzikalen rond gang kinderspelen gehouden op een weiland nabij Den Burg. Jtet weer was toen nog vrij goed. Bij de wedstrijden voor groote meisjes en jongens begon bet weer reeds zeer onstui mig te worden en na deze spelen begon het zoo te regenen, dat de feestcommissie besloot, het afsteken van het vuurwerk uit te stellen tot a s. Woensdag, daar op dien dag de paar densportfeesten zullen plaats hebben. Het bezoek aan circus Van Bever was, als gevolg van het slechte weer, juist zeer groot, daar velen voor het vuurwerk naar Den Burg waren gekomen. Ook werd in verschillende hotels gelegenheid gegeven tot dansen. WIERINGEN. Als opvolger van den rijksveldwachter A. A. de Paepe za! te Den Oever worden.aan gesteld J. H. de Jong, thans bewaker in den Wieringermeerpolder. De directeur van den Rijksdienst te Am sterdam heeft bekend gemaakt, dat de toeloop van belanghebbenden op de vastgestelde spreekuren zoo groot is, dat velen geruimen tijd op een onderhoud moeten wachten. Om dit te voorkomen, is thans bepaald, dat be langhebbenden voortaan schriftelijk de wensch tot een onderhoud hebben te kennen gegeven en van <jen dienst opgave ontvangen van datum en uur, waarop dit onderhoud moge lijk is. Daar de katholieke hulpkerk te Den Oevei van het terrein aan den Sluisweg moet ver dwijnen wegens den spoorwegaanleg, ligt het in de bedoeling deze thans te plaatsen aan den Gasthuisweg. Door het gemeentebestuur is aanbesteed de levering van brandstoffen voor de gemeen- tegebouwen in den a.s. winter. Alle soorten zijn gegund aan de laagste inschrijvers, n.1. de heeren S. P. de Vries voor anthraciet, Fa. Doves voor korte en lange turf en brech- cokes, Herm. Smit voor neutjeskolen. SCHAGEN. Ontslag aangevraagd. De heer J. Bregman, correspondent van de Gemeentelijke Arbeidsbeurs, heeft tegen 1 Januari 1933 als zoodanig ontslag aan gevraagd. DE LANGENDIJKER GROENTE VEILINGEN. lijkt wel een kleine verbetering in U treden op onze veilingen. Niet, dat deze van een beteekenis is, om te kunnen spreken van opleving, doch als men de aardappelen uit zondert, dan worden voor enkele aangevoer de producten prijzen gemaakt, die wat min der ongunstig zijn dan ze een tijdlang wa- 152. Het kan wel leuk zijn, zei ie tegen de andere kabouter tjes, maar ik ben bang dat we daar last mee krijgen, want nergens is de zon te zien en die moet toch weer zorgen dat alles smelt. En daar de kaboutertjes niet gewend waren, dat Tuimeltje voor iets bang was, werden ze stil en gingen ze af zitten wachten wat er komen zou. En de voorspelling kwam uit. De hagel lag nu al zoo hoog, dat hij tot aan het raam lag, waar de kaboutertjes zaten te kijken. i5A v°lgenden morgen werden de kaboutertjes wakker fü voordurend tegen de ruiten tikke. Het hagelt, j e or ke' kasteel en in een wip zaten de kaboutertjes die rfrr.n(ram'f.' begin vonden ze het wel leuk naar al de hpele Brf S-,efnen te kijken, maar toen langzamerhand t i T wit begon te zien, net of het gesneeuwd had, trok 1 uimeltje een bedenkelijk gezicht.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6