Rechtszaken. Spoct werden naar het ziekenhuis te Tegelen over gebracht, waar de heer A. Toebosch na ver bonden te zijn naar huis kon gaan. De toe stand van den heer Geerlings is zorgwek kend. Het ongeval te Heerlerheide. Omtrent het ongeval, dat Zondagnacht op de Ganzeweide te Heerlerheide heeft plaats gehad en waarbij twee personen om het leven zijn gekomen, vernemen wij nog. dat de mo torrijder voor een fietser moest uitwijken, waarbij hij de macht over zijn stuur verloor, met het noodlottig gevolg dat de motor tegen een mast van de electriscbe tram reed. ue motorrijder en de duorijdcr werden tegen den grond geslingerd. Geneeskundige hulp moent niet meer baten. Motorrijder tegen een personen auto gereden. Zondag reed de motorrijder H-, op weg van den Haag naar Assen, in een gevaarlijke bocht vóór het dorp Heerde op een per sonenauto. De motorrijder werd eenige meters meegesleurd en ernstig verwond^ Zijn rechterschouder was verbrijzeld. Hij is naar het Sophia-ziekeirhuis te Zwolle ver voerd. Een onvoorzichtige motorrijder. Een motorrijder, die gistermiddag, komen de uit de richting van het Rijksmuseum, op de Stadhouderskade te Amsterdam reed. is ter hoogte van de Van Woustraat door een tram gegrepen. De man kwam te vallen en moest ernstig gewond naar het Binnengasthuis worden vervoerd. Vast staat dat hij het onge val aan zijn eigen onvoorzichtigheid te wijten heeft, omdat hij nog vóór den tramwagen wilde passeeren, ofschoon hij kon inzien dat dit niet meer ging. Hoofd buiten het balkon gestoken. Een 24-jarige man, uit VHssingen, is in de tram van Middelburg naar Vlissingen onwel geworden en heeft zijn hoofd buiten het bal- con gestoken om op te knappen. Daarbij is hij met een langs de trambaan staanden boom in aanraking gekomen. Ernstig gewond is hij in het St. Joseph-ziekeyhuis opge nomen. Ernstige trambotsing te Amsterdam. Op het Damrak te Amsterdam is een mo- Aorwagen van lijn 16 tegen een bijwagen van lijn 25 aangebotst, doordat de oestuurder van lijn 16 plotseling moest stoppen voor een dame, die op de trambaan reed. Verschillen de passagiers liepen lichte verwondingen op, doch zijn allen op eigen gelegenheid huis waarts gegaan. Het tramverkeer ondervond ongeveer 20 minuten vertraging. HET CONFLICT IN DE KOOPVAARDIJ. Afgemonsterd en niet aange monsterd. Gister zijn te Rotterdam aangekomen het s.s. „Molewater" van den „Nederlandsche Lloyd" en het s.s. „Zaltbommel" van de Ha- lyconliin. Beide schepen hebben afgemon sterd. Er is niet opnieuw gemonsterd. Stilgelegde schepen te Rotterdam. Gedurende de veertien dagen, die het con flict in het scheepvaartbedrijf duurt, is het aantal stilgelegde schepen te Rotterdam ge degen tot in totaal twaalf. Geen H. A. L.-passagiersschip meer naar New York. De eerstvolgende uitreis van de Holland Amerika Lijn van den dienst New-York zal moeten vervallen. Er vaart thans geen enkel passagierschip van de Holland-Amerika Lijn meer in den New-York-dienst. Het laatste nog varende passagiersschip is de „Statendam", die Zaterdagmorgen van New-York vertrok ken is. VERLAGING LOONEN IN DE BOUWVAKKEN. De regeering heeft de voorge stelde verlaging met 2.50 tot 3 per week goedgekeurd. In de gistermiddag op het departement van binnenlandsche zaken onder voorzitterschap van den secretaris-generaal mr. dr. K. J Frederiks gehouden bespreking tusschen de interdepartementale commissie en de ver tegenwoordigers van werkgevers- en werk' nemersbonden in het bouwbedrijf hebben de vertegenwoordigers der organisaties aan de commissie mededeeling gedaan van het com promis, dat tusschen hen is getroffen ten einde aan den wensch der regeering tot ver laging der geldende arbeidsvoorwaarden tegemoet te komen. In het hoofdbedrijf zijn de overeengeko men wijzigingen als volgt: Hoofdklasse: geschoolden thans 80 ceni per uur, wordt 74 cent; geoefenden resp. 75 en 69. Voor de eerste klasse zijn deze be dragen resp. 75 en 69, 70 en 64; voor de tweede klasse 70 en 64, 62 en 56 en voor ongeschoolden 55 en 49; derde klasse A 64 en 58, 54 en 49, 47 en 41; derde klasse 62 en 56, 52 en 47, 45 en 39; vierde klasse 55 en 50, 45 en 40, 40 en 35; vijfde klasse 50 en 45, 40 en 35, 36 en 31. Tot de hoofdklase behooren o.m. Amster dam, den Haag, Rotterdam en Haarlem. In de le klasse zijn bijv. ingedeeld Utrecht Schiedam, Zaandam en Velsen. Tot de 2e klasse behooren o.m. Alkmaar, het Gooi, Weesp, Leiden, Delft, Dordrecht, Arnhem en Groningen. In de 3e klasse A. zijn bijv. ingedeeld: Almelo, Hengelo, Enschede, Zwolle, Leeuwarden, Nijmegen en Eindhoven. Tot de 3e klasse behooren o.m.: Amers foort, Den Helder, de Bollenstreek, Gouda Breda, 's-Bosch, Assen, Veendam en Win schoten. In de 4e klasse zijn o.m. ingedeeld: Mid delburg, Vlissingen en Alphen a. d. Rijn. Tot de 5e klasse behooren een aantal klei nere gemeenten. De arbeidsvoorwaarden, welke niet wor den beheerscht door het landelijk collectief contract zullen dienovereenkomstig worden gewijeigd, merkt het Hbld. nog op. De zoogenaamde soti&le bepalingen, waar toe behooren de vacadMebons, worden even eens verlaagd. Indien plaatselijk of gewestelijk daartoe naar het oordeel der patroons aanleiding be staat, hebben de arbeidersbesturen zich be reid verklaard tot redelijk overleg, over de vraag in hoever de nieuwe arbeidsvoorwaar den te handhaven zijn. Worden partijen het niet eens over de te nemen maatregelen, of de vast te stellen arbeidsvoorwaarden, dan zullen deze door een paritaire commissie met een onpartijdige voorzitter (eventueel de Arbitrage-commissie) worden vastgesteld De nieuwe overeenkomst zal tot einde September 1933 d u- r e n. Bespreking met de regeering. Het door de partijen getroffen compromis heeft niet onmiddellijk de goedkeuring der regeering kunnen wegdragen, doch is eerst aan den ministerraad gistermiddag voorge legd. Deze heeft ten slotte beslist, dat de regee ring, gezien de overeengekomen loonsver laging, tot extra-subsidieering der werk- ïoozenkassen en tot het financieren van bouwplannen zal overgaan. Op 1 Maart e.k. wenscht zij evenwel den toestand nader onder de oogen te zien of zij met de participeering kan doorgaan. De nevenbedrijven. Waarschijnlijk zullen de schilders en steenhouwers dezelfde verlaging als het hoofdbedrijf aanvaarden. Over de stucadoors is nog niets bekend. De loodgieters, die zich tot dusverre bui ten deze aangelegenheid hebben gehouden, zullen niet langer als crisiswerkloozen wor den beschouwd gelijk de metaalbewerkers, met wie zij in dezelfde bonden zijn ver- eenigd, totdat ook zij met de regeling van het hoofdbedrijf zijn meegegaan. BRANDSTICHTING? Naar aanleiding van een brand, die vorige week in de woning van de familie M. onder de gameente Woensdrecht heeft gewoed, is gisteren onder verden king van brandstichting mej. M. gear resteerd. Zij is naar het huis van bewa ring te Breda overgebracht. VROUW IN BRAND. De 80-jarige wed. S. uit de Tholen- straat te Rotterdam, die Maandagoch tend in haar woning in brand is ge raakt, is 's middags aan de gevolgen overlccUn. MISDRIJF? De justitie uit Middelburg is Maandag, vergezeld van een sectiedokter, naar Sas van Gent gegaan in verband met het vinden van het lijk van den 26-jarigen schipper P. uit Rotterdam, die Dinsdag nacht omstreek" half drie op nog niet opgehelderde wijze in het water is ge raakt. Om twee uur heeft de verdronke ne nog met iemand staan praten. BRANDEN. Groote boerderij afgebrand. In den nacht van Zaterdag op Zondag ont stond door onbekende oorzaak brand in de groote boerderij van den landbouwer A. Ver hagen op Hushoven te Weerd. Toen deze den brand ontdekte, had het vuur zich reeds zóó uitgebreid, dat de boven slapende kinde ren genoodzaakt waren uit het 8 M. hooge venster te springen. De inboedel, waaronder verschillende landbouwmachines, verbrandde alsmede een gedeelte van den oogst. Het vee werd echter gered. KORTE BERICHTEN. Zaterdag is te Zwolle de groepsdag van de groep Nederland gehouden van het Alg. Nea. Verbond. De secretaris-generaal bij het departe ment van defensie mr. J. Wolfman heeft te gen 1 Januari a s. ontslag uit zijn betrekking gevraagd. De Rembrandt-tentoonstelling te Am sterdam die Zondag gesloten werd, trok in totaal ruim 82.000 bezoekers. Met het oog op de Joodsohe feestdagen in September en October heeft de minister van Economische Zaken en Arbeid bijzondere bepalingen vastgesteld voor arbeid op die dagen in broodbakkerijen, die onder rabbi naal toezicht of rabbinale contróle werken in alle gemeenten des rijks. ARRONDISSEMENTS-RECHTBANK TE ALKMAAR. Meervoudige strafkamer. Zitting van Dinsdag 13 Sept. Uitspraken van 6 September. Joh. K., chauffeur, Helder, dood door schuld, 14 dagen hechtenis, geen ont zegging rijbevoegdheid uitgesproken. Nic. G., winkelier, Egmond aan Zee, meineed, vrijgesproken Jelke de G., Schagen, thans gedeti neerd, zware mishandeling, 1 jaar gev. voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd met schadebetaling. Wordt in vrijheid ge steld. In verband met deze strafzaak een kleine rectificatie. Door ons werd aan geduid Dr. van Dam als de chirurg die den mishandelde B. Filipsen had be handeld, dit is echter geweest Dr. Kers- semakers. Deze medicus had de schedel- wandfractie aan Dr. Barnhoorn afve- staan. EEN MEINEEDIGE GETUIGE. Poging om een politie.inspedeur omver te rijden? In hooger beroep heeft voor het gerechts hof te 's-Gravenhage terecht gestaan een kunsthandelaar, die door de rechtbank al daar ter zake van bedreiging met zware mis handeling en het niet voldoen aan de vorde ring van een ambtenaar in de uitoefening van zijn functie was gestraft ntet drie maan den gevangenisstraf. Verdachte, die ontkende zich aan deze fei ten te hebben schuldig gemaakt, werd bijge staan door zijn raadsman mr. J. E. W. Duys. Het hof heeft zich langdurig met deze zaak bezig gehouden, daar het verhoor van elk der drie getuigen a charge, waaronder de inspec teur van politie te Overschie E. J. Woerts, aan wie de verdediger verschillende vragen stelde, geruimen tijd in beslag nam. Deze kunsthandelaar had namelijk als be stuurder van een auto op 18 Februari j.1. ge reden op den Rotterdamschen weg tusschen Overschie en Delft Een kennis uit Amster dam zat naast hem. Zoowel onmiddellijk vóór als achter hem reed een andere auto. Toen verd. op een ge geven oogenblik zijn voorligger wilde pas seeren zag hij plotseling den achter hem rij denden auto naast zich. Verd. gaf daarop gasde derde chauffeur deed hetzelfde. Het werd een soort wedstrijd, waarbij de wagens ongeveer 90 K.M. reden en zelfs in de smalle straten van Delft werd met groote snelheid voortgejakkerd. Op den nieuwen verbindingsweg begon de race opnieuw. Verd. had eenige meters voorsprong en de andere auto gaf niet op tot ongeveer bij de Hoornbrug doordat verd. voor een ander voertuig inhouden moest, de andere wagen voor hem kwam en stopte. Een van de inzit tende mannen verliet den wagen en gaf verd door teekens te beduiden dat hij stoppen moest. Verdachte reed evenwel eerst een paar meter terug om vervolgens op den man in te rijden, die door op zij te springen er zonder kleerscheuren afkwam. Het gelukte verd. en zijn metgezel aan te houden en naar het politiebureau te Over schie te brengen, waar beiden geruimen tijd werden opgesloten. Verd. hield vol geen politie te hebben ge zien. De inspecteur daarentegen beweerde, dat hij bij de Zweth tegen hem proces-verbaal had willen opmaken wegens te hard rijden Getuige had zich daarvoor voorover gebogen en door het raampje gekeken en gewenkt. De verdediger merkte op, dat dit een mica raampje is geweest van een autokap, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat verdachte niets heeft gezien. Als getuige h décharge werd gehoord de mede-inzittende van verd. uit Amsterdam. Deze had aanvankelijk verklaard, dat hij zelf overtuigd was, dat hij met politie te maken had, zooals ook in het proces-verbaal was op genomen. Thans kwam hij van deze verkla ringen terug Gevraagd naar de reden van deze handel wijze, zeide hij, dat hem dqor de politie kof fie en brood, alsmede reisgeld naar Amster dam was beloofd, indien hij voor verd. be zwarende verklaringen zou afleggen. De inspecteur en de andere getuige, die on bezoldigd rijksveldwachter is, heeft dit ten stelligste ontkend. Het verstrekken van koffie en reisgeld geschiedde eerst nadat de Am sterdammer zijn verklaringen had afgelegd en onderteekend. Vóór dien tijd was er met geen woord over gesproken. De advocaat-generaal, mr. A. Brants, wees hierop den man op het gewicht van den eed en stelde hem positief de vraag of hij van zijn oorspronkelijk afgelegde verklaringen terug kwam. Get. antwoordde bevestigend en zeide op nieuw, dat hij zijn verklaringen onder pressie van de politie had afgelegd. Mr. Brants: Dan verzoek ik thans schor sing van dit onderzoek, teneinde een nieuw onderzoek naar de beweringen van dezen Amsterdammer in te stellen. Mr. Duys: Mijnheer de president, ten einde verdere ongelukken te voorkomen, zie ik (hans van dezen getuige af Mr. Brants: Nu is het te laat. Met getui genverklaringen zooals deze krijgen wij een herhaling van het geval-Giesen-Nieuwkerk. Nogmaals ondervraagd, erkende de Am sterdammer, dat hij onder eede heeft staan liegen. Hij werd daarop weggezonden. Requisitoir. In zijn requisitoir wees mr. Brants op het verschil tusschen beide ten-laste-leggingen. De eerste wilde spr. niet handhaven, omdat tegenover de beweringen van den kunsthan delaar slechts één getuigenverklaring is blij ven staan. Het niet voldoen aan de bevelen van een ambtenaar achtte spr. wèl bewezen Spr concludeerde tot vernietiging van het vonnis der rechtbank, met vrijspraak voor de eerste ten-laste-legging en veroordeeling van verd. tot één maand gevangenisstraf voor het tweede feit. Verdediging. Mr. Duys betoogde, dat ook voor dit laat ste feit slechts één getuigeverklaring tot sta ving van de beweringen der politie is overge bleven, zoodat het hof, indien het consequent wil blijven, ook hiervoor een vrijsprekend arrest zal moeten wijzen. Daarom verzocht pleiter oplegging van een clemente straf. Arrest 21 September. Kolven. Nationale koliwedstrijden. Nadat het Zondag bij de kolfwedstrijden te Barsingerhorn ai laat geworden was, wer den Maandagmorgen de wedstrijden voort gezet. Onder de kolvers zagen we geroutineerden, die het in dit spel ver hadden gebracht, an deren, hoewel de eischen van het spel ken nende, die minder gelukkig waren, maar allen in vollen ijver om het grootste aantal punten te slaan. Om 12 uur had de officiëele ontvangst plaats van het hoofdbestuur van den Ned. Kolfbond in het gemeentehuis te Barsinger horn, waarbij de burgemeester de tolk van het emeentebestuur was door de Nederlandsche olvers aldaar te ontvangen, welk welkomst woord op de meest hartelijke wijze werd be antwoord door den voorzitter van den Ned. Kolfbond, die de ontvangst roemde en de beste wenschen voor de gemeente uitsprak. Ter gelegenheid van de Nationale Kolf wedstrijden heeft telken jare de algemeene vergadering plaats van den Nederlandschen Kolfbond. Deze vond thans plaats te Bar singerhorn. Vertegenwoordigd waren 22 af- deelingen door ruim 40 afgevaardigden. De voorzitter, dr. G. C. van Balen Blanken van Hoogkarspel, verzocht bij den aanvang den afgevaardigden zich van hun zetels te ver heffen, waarna hij eenige woorden sprak aan de nagedachtenis van de overleden leden, de heeren F. Kostelijk te Alkmaar, Th. R. Lunenburg te Tholen, Dirkmaat en de Boer te Koog aan de Zaan, allen gevierde en trouwe leden van den Nederlandschen Kolf bond, Daarna heette hii in het bizonder welkom den heer K. Breebaart Dz-, eere voorzitter van de ontvangende afdeeling Barsingerhorn. De Propaganda-Commissie verzocht een bedrag van 100 beschikbaar te stellen voor het voeren der propaganda, welke som na belichting door den voorzitter bij acclamatie werd toegestaan. Besloten werd aan iedere afdeeling een verslag der gehouden wedstrijden te doen toekomen. Uit de rekening van den penningmeester, den heer A. Kist te Zuidscharwoude, bleek, dat er een voordeelig saldo was van 509,93. Onder dankzegging werd de penningmeester gedechargeerd van zijn gehouden beheer. Als bestuursleden werden herkozen de hee ren A. Kist te Zuid-Scharwoude, C. F. H. Klokke te Zeist en H. de Boer te Hoogwoud. In de vacature A. G. Middelbeek werd de heer J. G. van Laren te Utrecht gekozenin de vacature Lunenburg de heer M. J. Ridder te Koog aan de Zaan. Als plaats, waar het volgend Jaar de Na tionale Kolfwedstrijden zullen worden gehou den werd Zuid-Scharwoude aangewezen. Toezeggingen van deelname werden reeds door verschillende afdeelingen gedaan. Afgewezen werd een voorstel om het moge lijk te maken, dat uit eenzelfde club een corps met sajet- en één met gummiballen deel neemt. In plaats van den heer D. Tiemeijer werd als secretaris benoemd de heer M. jf. Ridder te Koog aan de Zaan. Met de gewone plichtplegingen werd daarna de vergadering gesloten. Om 6 uur vereenigde men zich aan een gemeenschappelijk diner, en tot laat in den avond werden de wedstrijden voortgezet, on der een bizonder gezelligen en aangenamen geest, zooals dit onder kolven de gewoonte is. De uitslagen worden morgen bekend. Voetbal. Het programma voor Zondag a.s. De Sportkroniek vermeldt o.a. het volgen de programma voor Zondag 18 September: Afdeeling I, le klasse. R. C. H.—Z. F. C. FeijenoordH. B. S. V. S. V.—'t Gooi. D. H. C.Hermes-D. V. A. D. O.Blauw-Wit. 2e klasse A E. D. O.Kinheim. H. R. C.Alcmaria Victrix (H. v. Bronkhorst). W. F. C.—D. E. G V. V. A.Zeeburgia. Z. V. V.—T. O. G. 2e klasse B A. F. GBloemendaal. De SpartaanHercules. B. F. C.Alphen. Velox—D. W. S. Baarn—H. F. C. 3e klasse A D. W. V.—Zaandijk. HollandiaPurmersteijn. Assendelft—K. V. V. O. S. V.Helder. MeervogelsDe Volewijckers. 3e klasse B SchotenHillinen. OosterparkW. M. S. HalfwegO. V. V. O. S. D. W.—D. J. K. De KennemersZeemeeuwen. 4e klasse A E. V. C.Beverwijk. A 1 k m a a r—Schagen (H. P. Koor stra). TexelZilvermeeuwen. VroneQ. S. G D. T. S.Uitgeest. 4e klasse B S. G A.—S. N. A. H. E. D. W.—I. V. V. RivalenL. O. G ZaanlandiaSchinkelhaven. VerkadeWilhelmina Vooruit. Reserve 2e klasse A T. O. G. 2—V. S. V. 2. West-Frisia 2—W. F. G 2. Alcmaria Victrix 2H. R. G 2 K. B u n t s m a). Ajax 3R. G H. 2. Reserve 3e klasse A Helder 2—0. S. V. 2. Q. S. G 2—W. F. C. 3. Alcmaria V ic trix 3—Hollandia 2 (Ch. J. Sjouwerma n). Afdeeling II. le klasse. AjaxD. F. C. V. U. C.Sparta. HilversumStormvogels. XerxesWest-Frisia. K. F. C.Haarlem. Afdeeling III. le klasse. A. G. O. V. V.Heracles. WageningenT ubantia. E nschedeVitesse. Go Ahead—Enschedesche Boys. P. E. GRobur et Velocitas. Afdeeling IV. le klasse. L. O. N. G. A.—Middelburg. N. O. A. D.—Bleijerheide. M. V. V.—Willem II. P. S. V.—N. A. C Afdeeling V. le klasse. FrisiaG. V. A. V. Be QuickFriesland. VelocitasLeeuwarden. AlcidesAchilles. VeendamSneek. Het internationale programma. Voor het komende seizoen staan nog slechts de drie wedstrijden tegen België en de <yitmoeting met Hongarije vast. Met Duitschland wordt nader over den datum on derhandeld. De Duitschers wilden in Juni de onzen ontvangen, doch de K N.V.B. kan daar mee niet accoord gaan en voelt meer voor een veel vroegeren datum, b.v. in December Janauri of Februari a.s. Verder bestaat dé kans, dat er nog een thuiswedstrijd bijkomt, n.1. tegen Zwitserland, 't Vorige seizoen waé door verschillende omstandigheden van een ontmoeting met de Zwitsers niets gekomen, maar beiderzijds wordt op een geregela aan houden der relaties prijs gesteld en nu zal het dan, wellicht in Mei 1933, weer tot een wedstrijd komen. (Sportkroniek) Zuid-NederlardLuxemburg op het N.A.C.-veld. Naar de Sportkroniek verneemt, wordt de semi-internationale wedstrijd Zuid-Nederland —Luxemburg op 16 October a.s. op het ter rein van N.A.C. te Princenhage nabij Breda gespeeld. Het terrein voor de ontmoeting Oost-Nederland—West-Duitschland, die denzelfden dag plaats vindt, is nog niet aan gewezen. Gymnastiek. Gymastiekver. D.O.V.E.S. Bij de op Zondag 11 Sept. gehouden athle. tiekwedstrijden, uitgeschreven door de sport, vereeniging Zeemacht te Den Helder, behaal' de de gymnastiekver. Doves te Heiloo onder' staande prijzen: le prijs estafette dames 4 x 100 M. le prijs 50 M. Mej. T. v. Weelderen. 3e prijs 50 M. Mej. P. de Geus. 2e prijs 100 M. Mej. T. v. Weelderen. 3e prijs 100 M. Mej. A. de Bakker. 3e prijs estafette heeren 4 x 100 M. 3e prijs 400 M. de heer N. Akkerman. 3e prijs speerwerpen de heer D. de Bakker, en verder deu 2den vereenigingsprijs met 51 punten. Paarden. Concours Hippiquc te Schagerbrug. Maandagmiddag, na afloop van de land» bouwtentoonstelling te Schagerbrug werd op het terrein, gelegen achter de o.L school een concours-hippique gehouden voor paar. denden uit Zijpe en voor paarden van leden der afdeeling „Zijpe en Omstreken" van d» Hollandsche Maatschappij van Landbouw, gespannen voor twee of vier-wielige rijtui gen. De deelname aan dit concours was zeer gering; er waren n.1. zes aangiften ingeko men, waarvan er slechts vier op het terrein verschenen. Dit verschijnsel vindt waar schijnlijk zijn oorzaak in den druk dér tijden. Blijkbaar ontbreekt de lusf om aan feestelijke gelegenheden deel te nemen. De beschikbaar gestelde prijzen werden toegekend aan: le pr. 15 Jac. de Wit te Burgerbrug met Hoppie; 2e pr. 10,D. de Graaf te Schagerbrug met Corrie; 3e pr. 5 P. Vries te Schagerbrug met Bets. Na afloop van dit concours gaf de lande lijke rij vereeniging West-Friesland op het zelfde terrein een demonstratie. Het programma bestaande uit elf nummer? werd keurig uitgevoerd en viel klaarblijkelijk zeer in den smaak van het publiek. Het springconcours klasse B werd gewon nen door den heer D. de Graaf met Corrie; 2e pr. de heer D. Geerligs met Lady; 3e pr. mevr. E. BurgerRens met Marie. De medailles werden na afloop der demon stratie uitgereikt door den voorzitter van de afd. Zijpe en Omstreken van de Holl. Mij. van Landbouw, den heer H Rezelman, die de rijvereeniging en in het bizonder haar in structeur, den heer Vethman, dankte voor de verleende medewerking. Tot vereeniging en instructeur werden woorden van groote waardeering gericht voor het door hen ge presteerde De heer Vethman, instructeur, dankte hier op voor de woorden van waardeering en sprak o.m. den wensch uit, een volgend jaar wederom met zijn vereeniging te Schager brug te kunnen demonstreeren. Korfbal. Korlbal-schoolwedstrijden. Op 14 en 21 September zullen korfbalwed» stijden voor de lagere scholen georganiseerd worden. Hieraan nemen 6 twaalftallen deel, t.w. 3e en 8e gem. school (ieder 2 twaalftal len), Lindenschool en Vondelschool. Het programma voor Woensdag a.s. luidt: a. 2.30 8e gem. school3e gem. schoal a; b. 3.15 3e gem. school bVondelschool; c. 4.00 Lindenschool8e gem. school b. Op Woensdag 21 Sept. worden de finales gespeeld. le pr. bestaat uit 12 zilveren kaasdragers- speldjes, 2e pr. zilveren lauwertak, 3e pr. zil veren medaille. Deze laatste twee prijzen zijn beschikbaar gesteld door de korfbalpropagandaver. „De Meeuwen". De wedstrijden worden gespeeld op hef K.V.K.V.-terrein aan de Wilhelminalaan. Wandelsport. Dudok de Wit-herdenking. Men schrijft ons: Evenals het vorig jaar, zal de sportievi herdenking te Breukelen, van wijlen Neer- lands grooten wandeltoerist en wereldreizi ger, den heer L. C. Dudok de Wit, dit jaar weder plaats vinden en wel op Zondag 2 Oct- a.s. en zal zulks ook nu weder gepaard gaan met een gezamenlijken wandeltocht van uit Utrecht over Breukelen, kasteel „De Haar'- Maarssen, langs Huize Slangevecht, terug naar Utrecht. De geheel e afstand bedraagt ongeveer 35 K.M. en zij die den tocht binnen de 7)4 uur in goede conditie volbrengen, ontvangen d< fraaie officieele Dudok de Wit-herinnerings* medaille. Voor hen, die reeds verleden jaar deze ge denkpenning mochten verwerven, stelt hel comité een nieuw-zilveren gesp, met opschrit' te dragen op het lint der medaille, beschik baar. Voorts zijn dit jaar een achttal prachtig4 groepsprijzen als zilveren medailles en be kers beschikbaar gesteld, in het bijzonder voor groepen, A N.W.B.-leden, gymnastiek- vereen, en korfbalclubs en damesclubs, al mede voor de grootste en verstkomende gro«' pen. Opgaven voor deelname dienen in verban met de groote belangstelling welke dez sportieve wandeltocht verleden jaar genoot, uiterlijk 18 dezer binnen te zijn bij het secre tariaat Marktveldstraat 5c, Rotterdam. Het „Intern. Sport Verbond", dat ook 9ez tocht organiseert, mocht van de koning eene speciale dankbetuiging ontvangen voo de haar aangeboden herinneringsmedai uitgereikt bij de Freule Tinne-herdenking Katwijk aan Zee. vafl Zooals men zal weten, was een tante deze Nederl. ontdekkingsreizigster, die m Afrika werd vermoord, hofdame bij koning Anna Paulowna.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 8