Aqmda HOLLANDSCH REEPEN ^Binnenland faovinciaal Tlieuws JSucgedijke Siand Stad en Omgeving. lüeec&ecicht MERKWAARDIGE OVERVAL BIJ BELGRADO. DE REGEERINGSCRISIS IN CHILI, Maza kabinetsformator Bioscopen. Cinema Americain, tot en met Donder dag eiken avond half 8 hoofdnummer Eine Nacht im Grand Hotel (rom.), hoofdrol Martha Eggerth. Toegang boven 18 jaar Victoria-theater, tot en met Donderdag 15 Sept. eiken avond half 8 hoofdnummer Es war einmal ein Walzer (operette); hoofd rollen Martha Eggerth, Rolf von Goth en Ernst Verebes. Toegang voor eiken leeftijd. Alkmaarsch Bioscoop-theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8 hoofdnummer Met donderend geweld (drama uit het Wes ten), hoofdrol Richard Arlen. Toegang voor alle leeftijden. Donderdag 15 September. 9—12 en 1 30—3.30 uur Stedelijk Mu seum, Breedstraat. 7.45 uur, Harmonie, bridgewedstrijd. Vrijdag 16 September. 9—12 en 1.30—3.30 uur, Stedelijk Mu seum Breedstraat. 8 uur, opening Floralia- en huisvhjtten- toonstelling te Schermerhorn. Zaterdag 17 September. 9—1 uur, Stedelijk Museum, Breedstraat. Floralia- en huisvlijttentoonstelling te Schermerhorn in de zalen van Schreuder en v. d. Oord. Zondag 18 September. 3—5 uur, Stedelijke Muziektuin, concert Csccilis» Floralia- en huisvlijttentoonstelling te Schermerhorn in de zalen van Schreuder en v. d. Oord. spoordijk. Bijna 200 passagiers werden be roofd. Onder de beroofden bevindt zich een Russisch consul-generaal en een vertegen woordiger van het Russische petroleumsyn- dicaat. Volgens verklaringen van in Moekden aan- ekomen passagiers uit dezen trein zou de ende in samenwerking met de Chineesche troepen hebben gehandeld. In de Handels- en Nijverheidsbank in Su- botica is een merkwaardige overval gepleegd. Een buitenlander, die 19000 dinarien op de bank had staan en het geld niet terug kon krijgen, verscheen met twee revolvers bewa pend voor het loket. De doodelijk verschrikte kassier betaalde hem het geld uit, terwijl de overige bedienden de vlucht namen. Eenige oogenblikken later kwam de man terug en overhandigde den kassier 1000 dinarien, die hij in zijn zenuwachtigheid te veel had uitbe taald. Ondanks zijn eerlijkheid werd de „ban diet" toch gearresteerd, aangezien de bank voor een failliet staat en een accoord aan de inleggers heeft aangeboden van 50 pCt. De voorloopige president van Chili, gene raai Blanche, heeft den voormaiigen senator Maza opdracht gegeven tot het formeeren van een kabinet. Generaal Blanche heeft een vergadering van de regimentscommandanten bijeer.geroi pen, teneinde hun meening te hooren over de samenstelling der nieuwe regeering. BRUTALE ROOFMOORD TE BERLIJN Op klaarlichten dag met 33000 Mark er van door! Hedenmorgen heeft in de Berlijnsche wijk Charlottenburg een brutale overval plaats gehad op een geldtransport van een Berlijn sche autobus-onderneming. Een aantal be ambten van deze ouderneming had opdracht een groote hoeveelheid in rollen verpakt zil vergeld bij de Berlijnsche stadsbank te depo- neeren en te wisselen voor papiergeld. Juist toen de beambten het gebouw van de stads bank wilden betreden, rende van den over kant van de straat een aantal jongelui op hen toe en begonnen in het wilde weg te schieten. In de algemeene verwarring, die hierop ontstond slaagden zij erin een kist met 33.000 R.M. aan zilvergeld in een donker- b auwe auto te werpen, waarmede zij ver dwenen. De auto was genummerd I A 16393 en was, zooals reeds kon worden vastgesteld, juist gisteren van den rechtmatigen eigenaar gestolen. Bij de schietpartij werden twee Seambten van de stadsbank gewond. Een doode. De inspecteur van de Berlijnsche stads bank Otto Meier, die bij den gepleegden roofoverval op het geldtransport van de Ber- liinsche autobusonderneming door een kogel in het hoofd werd gewond, is in den loop van den ochtend overleden. Verder deelt de politie mede dat de gestolen 33 000 R.M. geen zilvergeld doch papier geld betreft. DE HONGERSTAKENDE GANDHI. In leidende Hindoekringen vreest men, dat Gandhi inderdaad zijn voornemen om zich van voedsel te onthouden tot de dood erop volgt, ten uitvoer zal brengen. De Hindoe leider Pandit Malavy? heeft een Hindoe conferentie bijeengeroepen, die Zaterdag te Delhi bijeenkomt, om den toestand te bespre ken. RIJKSBIJDRAGE NATIONAAL CRISISCOMITE. Het Nationaal Crisis-comité heeft bij circu laire aan de gemeentebesturen medegedeeld, dat de Rijksbijdrage van 750.000, welke ter beschikking van het Nationaal Crisis-comité is gesteld voor verstrekking van extra-hulp aan werkloozen, uitsluitend bestemd is voor het kalend rjaar 1932. Gevolg hiervan is, dat de bijdragen voor extra-hulp. die door de gemeenten en het Nationaal Crisis-comité voor of in den loop van 1932 zijn beschik baar gesteld, alleen gedurende dit kalender jaar mogen worden gebruikt. De regeering heeft voor het kalenderjaar 1933 wederom een bedrag van 750 000 ter beschikking van het Nationaal Crisis-comité gesteld. De wijze, waarop uitkeeringen uit dit bedrag zullen worden gedaan, zal nadei bekend gemaakt worden. VERLAGING WERKLOOZEN- UITKEERINGEN. Het lid van de Tweede Kamer de heer Al- barda aan den minister van Binnenlandsch-j Zaken, voorzitter van den Raad van Minis ters, gevraagd: Indien de regeering na raadpleging van de besturen der groote gemeenten blijft bij haar voornemen, de steunregeling voor de werk loozen zoodanig te herzien, dat de uitkeerin gen worden verminderd, is zij dan bereid, de uitvoering van dat voornemen op te schorten, tot ook de Tweede Kamer daarover haar ge voelen kan hebben doen blijken? VRIENDELIJKE LIEDEN". Eigenaardige dankbetuiging voor ontvangen inlichtingen. In een der Amsterdamsche gasthuizen is opgenomen een bewoner van den Spaarndam- merdijk, die op den Hemweg door twee per?" sonen, die hem naar den weg naar Zaandam vroegen, met een hard voorwerp op zijn hoofd was geslagen, waardoor hij in bewus- teloozen toestand was blijven liggen. De zakken van het slachtoffer een 20- jarigen man hebben de onverlaten door zocht, maar er is niets gestolen. Van de da ders ontbreekt elk spoor. VARKENSWET-WEE. Martkaanvoer van zouters thans gerantsoeneerd. In verband met de publicatie van den Var kenscommissaris, den heer Louwes betreffen de de uitvoering van de crisisvarkenswet, meent de Ned. Varkenscentrale goed te doen bekend te maken, welke quanta zouters door haar als normale aanvoerquantie op de mark ten worden beschouwd: Heerenveen 350, Sneek 800, Groningen 500' Wolvega 1000, Drachten 480, Leeuwar den 90t), Alkmaar 170, Purmerend 130, Rot terdam 400, Gouda 200, Leiden 80, Utrecht 50. Het Hbld. teekent hierbij aan: Ter illustratie wijzen wij er op, dat de aan voer op eenige markten de laatste dagen als volgt was: normaal aangevoerd Utrecht 50 1200 Heerenveen 350 700 Rotterdam 400 1100 Leiden 80 754 Dat daartegen geen enkele wijze van wet geven en wet uitvoeren bestand is, spreekt wel van zelf! VERKEERSONGEVALLEN. Kind overreden en gedood. De 3-jarige F. W. R. Velling, uit de Ge- nestetstraat, is in de Busken Huetstraat te Rotterdam onder een auto geraakt. Het meis je was op slag dood. Tegen een huis gereden. Gisterochtend reed te 's-Gravendeel de motorrijder S. van daar met groote vaart over den Beneden Havendijk. Hij kon in de bocht niet .de rechterzijde van den weg hou den, waardoor hij in botsing kwam met den motorrijder v d. V. uit Rotterdam, met het gevolg, dat S. met zijn motor tegen een wo ning terecht kwam. S. brak een been, kreeg inwendige kneuzin: en en werd overgebracht naar het ziekenhuis te Dordrecht, v. d. V. had geen letsel. De motorrijwielen werden beschadigd. BRANDEN. Villa ajgebrand. In den afgeloopen nacht brak in de villa van den heer Sweers, welke aan den Utrechtscheweg op de grens Amersfoort Soesterberg is gelegen, brand uit. Met vier stralen op de waterleiding tastte de Amers- foortsche brandweer het vuur aan. Ondanks dit gelukte het niet de villa te behouden, zoo dat het geheele perceel uitbrandde. De scha de, welke op 20.000 wordt geschat, is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Oogst en machines vernield. Tijdens afwezigheid van de bewoners is Woensdagavond tegen half zes brand uitge broken in de boerderij van den landbouwer van E., achter de stichting Vrederust te Ber gen op Zoom. De brandweer van Halsteren slaagde er in, den brand tot de schuur te lo- kaliseeren, zoodat de woning behouden bleef. De oogst, die juist binnen was, ging geheri verloren. Verder werden eenige landbouwma chines vernield en eenige biggen kwamen in de vlammen om. KORTE BERICHTEN. De Ned. Vcreeniging van reinigings directeuren koos gister tot voorzitter in de vacature-dr. ir. M. F. de Bruyne den heer A. M. Noppen, directeur te Amsterdam. Een 18-jarige Duitsche jongen, die logeerde in de jeugdherberg te Schcveningen en zich te ver in zee had gewaagd, is nog met moeite gered. Bij koninklijk besluit is, met ongegrond- verklaring van de daartegen ingebrachte be zwaren, goedkeuring verleend aan de door hei departement van Defensie voorgenomen oprichting van munitiemagaziinen in de ge meenten Westkapelle, Koudekêrke en Vrou wenpolder. Gister bracht een gezelschap, bestaan de uit dertig internationale tuberculose art sen, een bezoek aan Zuid-Limburg. Dinsdag ,s te Utrecht geopend het Ne- derlandsche visscherij-proefstaticn. Bh Kon. besiuit van 1 September is, als zijnae in strijd met de wet, vernietigd de bi] besluit van den raad der gemeente Rheneu van 22 December 1931 vastgestelde verorde ning tot het opleggen van de verplichting aan eigenaren van wegen om te gedoogen, dat in die wegen rioolbuizen gelegd en onderhou den worden. Ten huize van den kapper J. Beereboom te Zuidbroek (Gron.) is Maandagnacht in gebroken. Uit het buffet werden een biljet van 100 en al het zilvergeld gestolen. Bo vendien werd een nieuwe damesfiets meegeno men. SOLIDARITEIT. De geheime zender te Almelo gaat nog steeds geregeld voort met de uitzending van zijn programma's. Zoo werd Dinsdagmid dag tusschen de muzieknummers meegedeeld, dat de zaak van den in beslag genomen ge heimen zender op Vrijdag 7 October a.s. voor het kantongerecht zai behandeld worden. Plotseling hoorden de luisteraars een tot driemaal herhaalde waarschuwing aan het adres van den Hengeloschen geheimen zen der, dat er onraad dreigde. En inderdaad, dienzelfden middag omstreeks vier uur werd te Hengelo in den Achterhoeks* eg een inval gedaan door de ambtenaren der P. T. T. in combinatie met de politie. Doch de zender was al eenige kilometers verplaatst! De zen der Almelo was des morgens op de hoogte gesteld met wat er dien middag te Hengelo zou gebeuren en zoodoende kon vroegtijdig Hengelo gewaarschuwd worden. Later is de Hengelosche zender toch opgf- spoord SCHERMERHORN. Door den voorzitter van de Floraliaver- eeniging daarvoor uitgenoodigd, namen wij een kijkje in de feestzaal van het café van der Oord, welke geheel gereed was om de talrijke bloemen en planten in ontvangst te nemen. De zaal zelve was mooi versierd en gaf reeds een feestelijken indruk. In een klei ne zaal waren de verschillende prijzen keu rig gerangschikt. Wij kunnen niet anders zeggen dan dat de aankoopcomm. geld noch moeite ontzien heeft. In dezen crisistijd is het voor de Alkmaarsche zaken, waar voor reke ning van de Schermerhorner winkeliers, alles werd gekocht, een mooie leverantie geweest. Verschillende zaken hebben hiervan blijk ge geven, door aan het geheel nog een cadeau van haar zeiven toe te voegen. We zagen zoo ongeveer 250 prijzen, alle mooie degelijke prijzen, welke door ieder gebruikt kunnen worden. Als hoofdprijs voor de winkelweek- loten was aangekocht een modern eetservies van Engelsch aardewerk. Voor de groote ver loting was de hoofdprijs een motorrijwiel, de tweede prijs een haardkachel, de 3e prijs een waschmachine enz. Ook particulieren van hier en bestuursleden hadden aan het geheel nog mooie cadeaux als prijzen toegevoegd. WIERINGERWAARD. De floraliatentoonstelling en -wedstrijd die Zondag 25 en Maandag 26 dezer gehou den zal worden, is voorafgegaan door een wedstrijd voor schoolkinderen. Dit voorjaar zijn ongeveer 80 godebra's uitgereikt en blijkens mededeelingen van de jeugdige kweekers en kweeksters kon niet tot de groote tentoonstelling worden gewacht met hun planten te beoordeelen, daar ze al over hun hoogtepunt heen waren. Lang niet alle uitgereikte planten waren weer ingele verd. Het resultaat was: le pr. Manetje de Block, 2e pr. Siska Kooister, 3e pr Bram Dekker, 4e pr. Piet Kwak, 5e pr. Guurtje Kistemaker. De prijswinners ontvangen elk een groote tablet chocolade. De andere inzenders kregen aj,s troost een reep chocolade, terwijl de niet-inzenders ieder nog een paar biscuitjes mochten ontvangen. Hopen we nu nog maar een volgende keer op grooter deelname, dan zal de commissie wel zorgen op den juisten tijd de wedstrijd te houden. Ons dunkt een vasten dag, b.v. den laat- sten Zondag in Augustus. Als excuus voor de commissie kan gelden dat de voorgaande Zondagen al bezet waren door andere plaatselijke vereenigingen. SIJBEKARSPEL. De gemeenterekening 1931 wijst, wat den gewonen dienst betreft, in ontvangsten aan 49437.19; in uitgaven 44520.65. Ba tig saldo 4916.54. De kapitaaldienst wijst aan in ontvangsten 99923.59; uitgaven 127888.13; nadeelig saldo 27960.54. ALKMAAR. GETROUWD: Petrus Verstijnen en Jantina Stoter. Arie Baars en Alida Klooster. GEBOREN: Petronella Ursula Alida d. v. Hendrikus Jansen en Alida Adrichem. Reinold Hen drik z. v. Jan Visser en Guurtje Noot. Johannes Roelof Martinus z. v. Johannes van der Meulen en Johanna Koster. LIMMEN (Augustus). Geboren: Alberta Maria, d. v. A. A. M. Hoijne en D. Loos. Frans Anhur Maria, z. v. M. J. T. van Oppen en A. A van Hees. Anna Cunera, d. v. M. Zandbergen en C. J. Kroon. Cornelis, r. v. J Hoogeboom en M. Goedhart. Overleden: N. Kraakman, wed. N. Pot veer, 92 jaar. Johannus Gerar- dus, z. v. Th. Metselaar en M. de Goede, 3 maanden. DE MAANSVERDUISTERING. De maansverduistering is gisteravond heel goed gelukt. Althans naar het oordeel van velen die het natuurverschijnsel min of meer als een interessante vertooning beschouwd hebben. De wolken lieten gelukkig wat op zich wachten, het was een heldere sterrenhemel en het was interessant te zien hoe de schijf der volle maan langzamerhand door een don kere vlek bedekt werd. Steeds grooter werd de schaduw van de aarde en om ruim kwart over tien was er een donkerroze maanschijf te zien, waarboven nog een klem randje van het heldere hemellichaam kwam uitkij ken. Op avonden als dra krijgt men eerbied voor de astrologen, di^zoo precies kunnen voorspellen wanneer en tot hoever de maan schijf bedekt zal worden. Tal van ouders en opvoeders hebben gis teravond van de gelegenheid gebruik ge maakt hun kinderen het onweerlegbare be wijs te geven, dat de aarde rond is, omdat immers ook haar schaduw op het maanvlak den cirkelvorm vertoonde. Men wilde ons hedenmorgen wijs maken, dat er heel wat menschen uit onze omgeving naar Alkmaar gekomen waren om onze maansverduistering mede te bekijken. Hier en daar stak een naïf man ziin hand in de hoogte in de verwachting, dat ook daarvan de schaduw op de maan zichtbaar zou worden, maar de afstanden in het heelal zijn zoo groot dat zelfs de Eifeltoren geen kans kreeg zijn schaduwbeeld te bewonderen. Het mannetje op de maan heeft gisteravond door gebrek aan zonlicht vroeg de lamp moe ten opsteken. Voor verloofde en nog niet-verloofde paar tjes, die op de bankjes in onzen Hout ge woonlijk naar de maan kijken, was er gister avond niet veel te zien maar een totale maansverduistering en tegelijkertijd een sto ring in onze electrische centrale zou hier waarschijnlijk nog liever geweest zijn. Geiukkig maakte vrouw Luna zich na kwart over tien weer uit den schaduwkegel los. Zij was blijkbaar boos, dat haar schoon heid zoo verduisterd was en omhulde zich dadelijk in een kleedje van witte nevels, waarna zij zich voor goed in haar aparte- menten terugtrok. Hoewel de couranten dag aan dag van min of meer belangrijke verduisteringen ge wag moeten maken, was de verduistering van een volle maan ten aanschouwe van een we reld vol menschen wel een bravourstukje, dat men met groote interesse heeft gadegeslagen Dit was, voor zoover wij kunnen nagaan, de eerste groote verduistering waarvan onze steeds actieve politie geen proces-verbaal op gemaakt heeft. Zij heeft dat overgelaten aan de astrolo gen, die gisteravond meer dan ieder ander van het zoo uitstekend geslaagde experiment hebben genoten. EEN TIMMER- EN AANNEMERSBEDRIJF GEOPEND. De heer Joh. P. Horst opende in de Ko ningstraat (12) een timmer- en aannemers bedrijf. In dit pand bezit de heer Horst dan ook een nieuwe practisch ingerichte werkplaats. Aan deze zaak is verbonden een houthandel voor particulieren, men kan hier verkrijgen vuren-, grenen-, eiken-, beuken-, 1 notenhout, enz., en bovendien alle soorten triplex. Ook is de heer Horst speciaal ingericht voor cur sussen in handenarbeid, waarvoor hij gratis inlichtingen en toelichting verschaft, hij belast zich tevens met het maken vanfeekeriinjjen en begrootingen var. alle soorten bouwwerk, het geldt hier dus wel een adres, waar men op verschillend terrein terecht kan. OPENING KRUIDENIERSZAAK. Zaterdagmiddag opent de heer H. Booy de kruidenierswinkel „Afrika's Roem" op de hoek van de Oudegracht en de Keetgracht. Zeven jaar geleden was de heer Booy ook al eigenaar van deze kruidenierszaak, die echter als zoodanig bleef bestaan met een onder breking van zes maanden, toen in dit pand een groentenhandel werd gedreven. Aan de inrichting van den winkel behoefde dus, be houdens enkele kleine verbeteringen, niet veel veranderd te worden. Men legt zich vooral toe op den verkoop van thee, koffie en cacao onder eigen merk. Verder worden hier behalve kruidenierswaren, ook wijn en gedistilleerd verkocht. ADRES OVER DE RADIODISTRIBUTIE. Aan den Raad der Gemeente Alkmaar is het volgende adres gezonden: heeft de ondergeteekende de eer te berich ten, dat zij ernstig bezwaar heeft tegen art. 5, 5e en 7e alinea van de voorgestelde radio- distributiebepalingen. Daardoor toch zou zij bij vertrek van huurders als huiseigenaresse de kans loo- pen met door radio-aanleg (en weghaling art. 10) beschadigde huizen te blijven zitten c.q. de kosten te moeten dragen voor die be schadigingen. Daartegen zal zij zich eventueel moeten vrijwaren door van haar huurders, die zich op de Gemeente radio willen abonneeren een waarborgsom van 10 te eischen voor het eventueel harerzijds herstellen van be doelde beschadigingen. Het ligt h. i. voor de hand, dat deze maat regelen (van ondergeteekende en haar lotge- nooten) een sterk remmenden invloed op net inkomen van abonnementsaanvragen zal kunnen hebben, en verzoekt zij Uwen Raad dienovereenkomstig dringend de desbetref fende bepalingen(en) in dier voege te willen wijzigen, dat de gemeente de bij aanleg (alsook bij wegneming of afbraak) eener aansluiting door haar gemaakte beschadi gingen ook zal herstellen hetgeen aan ondergeteekende ook niet meer dan billijk voorkomt (zelfs de Rijks Telefoon doet het!) Nog heeft het de aandacht van onderge teekende getroffen, dat in art. 5 le alinea bepaald wordt, dat het bedrijf omtrent den aanleg van leidingen en toestellen (art. 3 sub 2) eventueel slechts overleg pleegt met den huurder van een perceel. Ook daartegen heeft ondergeteekende overwegend bezwaar. Tenslotte heeft zij ook nog overwegend be zwaar tegen art. 10, waarin een eventueele huurder verplicht wordt een en ander van den aanleg weg te sloopen (en af te leveren) onderwijl den huiseigenaar voor de dan weer ontstaande beschadigingen latende opkomen Moge het Uwen Raad behagen alsnog de noodige billijke wijzigingen aan te brengen, opaat het aan ondergeteekende (en naar waarnemingen, verricht in den morgen van 15 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.4 mM. te Warschau. Laagste barometerstand 737,5 mM. te Jan Mayen. Verwachting, geldig tot den avond van 14 September Meest zwakke wind uit Zuidelijke tot Oos telijke richtingen, gedeeltelijk bewolkt; waar- schijnlijk droog weer; iets warmer overdag, Overzicht. Over Engeland, Frankrijk, Duitschland en de Oostzeestaten steeg de barometer stevig verder, zoodat zich thans een ferme rug van hooge druk over deze gebieden uitstrekt. De depressie over IJsland heeft zich verder in Noordoostelijke richting verplaatst en wordt thans door flinke drukstijgingen gevolgd. De depressie, die gisteren nog gedeeltelijk over Lapland lag, is eveneens verder Noordoost- waarts afgetrokken. Over Spanje ligt een on diep lage-druk-gebied. Overal in onze omge ving stijgt de barometer verder door, het minst echter in Frankrijk, zoodat mag wor- den verwacht dat onze zwakke wind, van Zuid naar Oost zal krimpen. Terwijl de nachten door de sterke uitstraling bij de droge atmosfeer vrij koud zullen blijven, zal de temperatuur overdag nog wel een weinig stijgen. De luchtdrukverdeeling maakt ook voor de verdere dagen mooi herfstweer waar schijnlijk. Behalve over Scandinavië, waar het nog stormachtig en regenachtig is, is over het verdere waarnemingsgebied rustig weer met lichte morgennevels, terwijl over dag maximum temperaturen van 20 graden Celcius of hooger worden aangetroffen. vermoedelijk ook andere huiseigenaren) mo gelijk zij, de wenschelijke medewerking te verleenen. 't Welk doende, N.V. Woningmaatschappij „Alkmaar*. P.S. Voorgeval ondergeteekende met al het bovenstaande of een deel ervan er naast is, moge zij er een verontschuldiging in vinden, dat haar den tijd ontbroken heeft, deze zaak beter te bestudeeren, doordien Uw college reeds heden vergadert en eerder bedoelde bepalingen eerst gister en Dinsdag in de dagbladpers gepubliceerd zijn. Zoo is het haar npj^niet duidelijk, dat de eigenaar van een gehuurd perceel volgens art. 3 de aanvraag mede onderteekenen moet, terwijl in art. 5 de huurder zich aan sprakelijk stellen moet voor eventueele aan spraken van den huiseigenaar tegenover het distributiebedrijf of wordt hier eventueel de huurder tegen zijn huisbaas in het harre nas gejaagd en kijkt de gemeente daarbi' onschuldig toe? FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken zijn de navolgende faillisse menten lo. van C. Zijp te Akersloot; rechter commissaris mr. Ubbens, curator mr. v. Dijk; 2o. van J Duursma te Barsingerhorn, rechter-commissaris mr. Krabbe, curator mr. Langeveld; 3o. van C. Doodeman te Heiloo, rechter commissaris mr. Ledeboer, cur. mr. Judell. POSTERIJEN. Gister werd ons medegedeeld dat de heet P. S. Dik Sz., brievenbesteller aan het Post kantoor te Alkqjaar, na een 30-jarigen dienst tijd dtn dienst'op 1 October met pensioen gaat verlaten. Men deelt ons thans mede dat de diensttijd van den heer Dik 40 jaar is. Op 1 October den datum van zijn pensionneering hoopt de heei Dik zijn 40-jarig jubileum als brieven besteller te herdenken Men schrijft ons van andere zijde: Op 1 October as. hoopt onze stadgenoot, de heer P. Dik Sr., den dag te herdenken, waarop hij vóór 40 jaren bij de Administra tie der Posterijen in dienst trad. Op dien zelfden dag gaat de jubilaris te vens den dienst met pensioen verlaten. Het is daarom dat eenige regelen aan den jubilaris worden gewijd en wel omdat hij in Alkmaar doch vooral in de buitengemeenten „de Langedijken" en Oudorp een zeer be kende persoonlijkheid is. Acht en twintig jaren heeft Piet met zijn postwagen den ingezetenen van bovenge noemde gemeenten de post bezorgd. Wat thans de autobussen voor de post-administra- toe doet, deed eenige jaren geleden Piet Dik Sr. In weer en wind, bij sneeuw of ijzel, Piet was om 5 uur in den morgen achter zijn wagentje te vinden, om de depêche's naar Oudorp. St. Pancras, Broek, Oudkarspel, Zuid- en Noord-Scharwoude te bezorgen. Dat er veel van dezen postman geëischt werd, kan men zich wel indenken, als men weet, dat in dien tijd de wegen niet zoc waren als nu en dat Piet op tijd moest loopen, want om 8 uur s morgens moest hij zorgen in Noord- Scharwoude aan den trein te zijn om zijn post uit die dorpen daar af te geven. Niet alleen was hij een nauwgezet ambtenaar, voor het publiek was hem ook niets te veel- Toen Piet dan ook door het Langedijker spoortje en de autobussen werd verdrongen, misten vele inwoners van die streken den be reidwillig en man. Hij was in die dagen de vraagbaak voor velen En nu komt de dag daar, dat Piet ons voor goed gaat verlaten. Later, wij hopen, dat het hem op dien niet aan belangstelling zal ontbreken en dat ook zij, die vroegere jaren van zijn goedheid profiteerden, hem een bewijs van erkentenis-

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2