Jiechtszaken Tuimettje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Het bosch in herfsttooi. Een brief uit Australië. De firma Zaadnoordijk alhier geeft ons inzage van een brief uit Australië. Dien brief heeft hij deze week ontvangen van een Hollandschen landbouwer uit Ungarie, die zaad van de Alkmaarsche firma had be trokken. Wij treffen in dezen brief o.a. een aardige beschrijving van land en volk aan en waar wij tot dusverre nog geen correspondent in Australië hebben en verwachten, dat onze lezers wel eens iets uit dat groote onbekende land wi 'en hooren al is het dan ook door een eenvoudigen landbouwer beschreven hebben wij geen bezwaar gemaakt dezen brief eens te publiceeren. Zakelijke aangele genheden, adressen van mogelijke afnemers enz. laten wij daarbij natuurlijk achterwege. Eindelijk zoo vangt het schrijven aan van den heer A. Balder, den Hollander in Australië zijn de boonen hier aange komen in goede conditie, dank zij de zorg vuldige verpakking, waarvoor ik u mijn com pliment maak. Uwen brief was hier reeds begin Decem ber en later eenige tuinzaden en een catalo gus. We vreesden dat de boonen verloren waren, 't Gebeurt hier maar al te dikwijls, 't Gevaar daarvoor ligt niet in 't zeetrans port maar in 't binnenland. Slechte wegen, onverschillige voerlui, rooverij enz. 't Wordt maar al te dikwijls vergeten dat Australië een jonge wereld is. Ongeveer 100 —150 jaren geleden was het onbekend. Reken dat Amerika ontdekt werd in t laatste der 15e eeuw dus 300 jaar eerder en toen men in 1803 het land ten Westen van de Mississippi verkocht aan het Ameri- kaansche Gouvernement was het nog steeds een onbekende wildernis, die zelfs nog nog schaarsch bevolkt is. Natuurlijk de middelen van vervoer en de verstandhouding zijn beter en daarvoor kon Australië in 100 jaar meer doen dan Ame rika in 300 maar vergeet niet dat de vracht motor is een voortbrengsel van de laatste 40 jaar of jonger. Dat een spoorweg in ae wildernis met iedere 3050 mijlen een huis, ternauwernood een onderneming is waar een man met kapitaal zijn geld wil insteken en de man die er belang in stelt heeft het niet. Vandaar slechte wegen of heelemaal geen. Het naaste post- en telegraafstation is Un garie; 50 K.M. van hier. Mail komt daar eens per week, bij paar den- of ossenwagen van Wijalong. De naam station heeft niets te maken met den spoorweg. Een station in Australië is hetzelfde als een ranch in Amerika en een heerschaps plaats in Holland. Wollongouchstation is een schapenstation en beslaat 400 vierkante mijlen. Drie mijlen is vijf Kilometer lengte. Dat zal u ongeveer een denkbeeld geven van een Australisch veestation. Aan die heele oppervlakte leven acht huisgezinnen. Een afstand van Alkmaar naar Hoorn en dan denzelfden afstand Zuid, om een vier- kant fg maken* Een ander punt dat in Holland vergeten wordt, dat ik zelf ook vergat, is de grootte van Australië als een geheel. Bij het aardrijkskundig onderricht In onze scholen, toont men de leerlingen een kaart van Australië, grootendeels water en een blok land in de midden met Nieuw-Zeeland apart in één hoek der kaart en Nieuw Guinea in een ander. In dienzelfden atlas is een kaart van Ne derland of een der provincies. Beide kaarten zijn even groot. Het verschil is in de schaal der kaart maar de meeste onderwijzers ver geten dit onder de aandacht der leerlingen te brengen. Is het een wonder dan, dat de gedachte bij hen post vat: ja, Australië is grooter dan Nederland maar niet zoo heel veelvooral daar het aantal inwoners onge veer gelijk is. Tusschen 5 en 6 millioe», waarvan het grootste gedeelte woont in Syd ney en Melbourne. Ungarie is 450 mijlen west van Sydney en dat is slechts een klein gedeelte van den af stand naar de westkust. Nu, wat het klimaat van N. Z. Wales be treft in den zomer d.i. November tot Febru ari is 110—120 graden Fahrenheit heel ge woon incn rond Ungarie. Op dezelfde breedtegraad maar 200 mij len verder Oost is het zelden heeter dan op een heeten zomerdag in Holland. Het ver schil ligt in de hoogte van het land. Ge zult dat begrijpen als ge bedenkt dat Amsterdam op dezelfde breedtegraad ligt als Warschau, nu reken het verschil in temperatuur. Rijst, tomaten, sinaasappelen, vijgen en citroenen groeien hier in de open lucht. De laatste drie artikelen rijpen tweemaal in het jaar. Vandaar dat we hier in midzomer geen boonen kunnen telen en geen sla of rapen ook. Boonen verschroeien en de andere groeien tot zaad. Hier waait in den zomer een gloeiend heete Noordoosten wind. Wa ter dat in een slang aan den grond ligt voor tien minuten is zoo heet, dat, wanneer men het gebruikt voor sproeien, de bladeren ver welken alsof ze gekookt zijn. Nu vriest het eiken nacht en dat duurt gewoonlijk tot Sep tember maar zoodra de zon op is, is de vorst verdwenen. Toch ligt er soms 2 millimeters ijs in de tanks, dus genoeg om boonen en andere zachte groenten te dooden. Een andere bijzonderheid is dat hier de zon in 't Oosten opkomt en door 't Noorden naar het Westen gaat. Oplichters verdwijnen hier met de Zuicferzon. Het Noorden van Australië en Queensland is in de tropen en dus heeter dan N. S. Wales maar tropische hitte is niet zoozeer de hoogere temperatuur dan wel de vochtigheid in ae atmosfeer, die de hitte ondragelijk maakt. Hoe hetzij, een droge 120 graden is mij heet genoeg en werken in het midden van den dag is uitgesloten. De reden waarom ik om boonen schreef, was, dat hier een ziekte heerscht die de jon ge planten aantast, de bladeren worden bruin en vallen af, daarna verdort de stam. Een enkele plant die het tot bloeien brengt laat de bloemen vallen zonder vrucht achter te laten. Men onderzoekt aan het Rijkslaboratorium, maar tot heden is de oorzaak onbekend. Ik wil zien wat ik doen kan met Mr. Johns maar een groote klant zullen we wel nooit worden, want het is goedkooper, veel goed kooper hier zaad te koopen. Vooral zwaar zaad als boonen etc. Het doel van den tuin hier is tweevoudig. Ie. Eigen gebruik, inbegrepen de geheele be volking van Wollengouch. 2e. Verkoop van de overgeteelde groenten, dit laatste is mijn loon. Johns Bros leveren land, gereedschappen, zaad, water, pijplijn en slangen, alzoo loge ment en voeding. Daarvoor is mijn plicht den tuin te bewerken en hen met hun onderhoo- rigen van groenten te voorzien. Wat er meer geteeld wordt dan daarvoor noodig is is mijn loon en verkoop ik in Un- garie. Aangezien we tevens een groote hoeveel heid bijen houden is het telen van betrouw baar zaad uitgesloten, anders kochten we niets of heel weinig. Land onontgonnen d.i. bosch of grasland kost hier van 40—100 gulden per H.A. Land gereed voor den ploeg van 170— 240 per H.A. Huurwaarde aan den Langendijk is koop waarde hier. De tuin is ongeveer een halve Hectare maar ik kan er zooveel land bij krijgen als ik wil. Zoo nu weet u hoe de zaken hier staan en iets meer van Australië. Fraaie rijwieltochten. Niemand, die gevoel voor de natuur heeft, kan zich in de eerste weken van een nieuwe lente, wanneer het teere groen en de barsten de knoppen symptomen zijn van ontwakend leven, onttrekken aan hoopvolle verwachtin gen voor het tijdperk, dat gaat aanbreken. Later, midden in den zomer, zijn de bosschen op hun mooiste, zoo wordt vaak beweerd. Maar juist thans, nu de zon het verdorde en vergeelde loof in een gouden gloed schijnt te zetten, is een eenzame tocht van een bijzonder groote, zij het ook ietwat weemoedige beko ring. Hebt gij het bosch ooit mooier gezien, dan in den vroegen herfstochtend, als de zonnestralen scherpe contouren krijgen dooi den nevel, die tusschen de boomen hangt? Wanneer de geheimzinnige herfstdraden als zilveren snaren glanzen? Weder is een stuk van het leven voorbij gegaan straks zullen stormen de blaren bij honderdduizenden van de dan dorre takken doen fladderen straks, o heel gauw reeds is het winter. Wie nog genieten wil van bosch en hei, moet er thans op uit. Nu een fietstocht door de een zame bosschen, waar geen kampeerders of dagjesmenschen meer zijn, waar men alleen is, alleen met de natuur Voor hen, die in de gelegenheid zijn, nog een korte herfstvacantie te nemen, alvorens donkere dagen aanbreken, geven wij thans enkele fraaie fietstochten, ons toegezonden door den A. N. W. B., Toeristenbond voor Nederland. De eerste route gaat van Amster dam langs de kronkelende Amstel allereerst naar Ouderkerk. In deze streken zijn nog enkele patriciërshuizen over, die getuigenis afleggeg van de welvaart in een gouden eeuw. Door een zeer schoon, echt-Hollandsch water- en polderlandschap via Abcoude, ver volgens lang het Gein en tenslotte de Vecht volgend naar Nederhorst den Berg. In de verte ziet men reeds de bosschen van 's Gra- veland; iets verder ligt het bekende landgoed Bantam (te bezichtigen). Na het villadorp Bussum doorkruist te hebben door het schoo- ne Bosch van Bredius, langs den Sijsjesberg (fraai uitzicht) naar Laren en daarna de prachtige rijwielpaden van de Vuursche vol gend naar het Vliegkamp Soesterberg. Aar dige binnenwegen en fietspaden voeren naar de Maarnsche poort, Maarsbergen, Veenen- daal, door het dorp en langs het station Ede, om vandaar tenslotte afwisselend door Bosch en heide, evenwijdig aan de spoorweg langs Heelsum Arnhem te bereiken. Deze tocht, die voor het grootste deel over rijwielpaden loopt, is bijzonder geschikt voor bewoners van de westelijke deelen des lands Men kan natuurlijk ook, uit Den Haag of Rotterdam komende, per trein naar Utrecht gaan, om via Bunnik (of De Bilt) en Zeist nabij de Pyramide van Austerlitz dezen tocht te beginnen. De Veluwe, de Achterhoek en Overijsel, zijn de gebieden, welke door onzen tweeden tocht doorkruist worden. Deze rit begint in Zwolle en voert door het woeste gebied nabij de Dellen en den Woldberg. De rit van Nunspeet door de Leuvenumsche bosschen, langs het fraaie kasteel Staverden en via Garderen en Stroe naar Apeldoorn, behoort tot een der mooiste tochten, die men per fiets in ons land maken kan. Van Barneveld tot Apeldoorn neemt men niet den grooten weg (die óók zeer interessant is), maar men volgt den grintweg over Stroe tot kort voor Hars kamp en slaat dan linksaf over de thans verlaten rijwielpaden, langs het Radiostation en Assel naar Apeldoorn. Vervolgens over Beekbergen, Loenen en Hall, langs net fraaie kasteel Voorstonden naar Zutphen. Van Warnsveld langs de Hackfort en het kasteel Vorden naar Onstein, waar een nieuwe fraaie grintweg naar Lochem begint. Daarna over Deventer en door het eminent mooie heuvel- gebied van Overijssel (Luttenberg, Hellen- doornsche berg en Lemelerberg) via Ommen naar Zwolle terug. Door de Vennen en Zuid-Limburg gaat onze derde en laatste route, welke in Brabant's hoofdstad Den Bosch begint. Over Oisterwijk en Oirschot, gedeeltelijk over fietspaden naar Eindhoven. Eenzaam, doch zeer mooi is de rit langs het rijwielpad over de heide naar Leende; verder door mooie bosschen naar Weert, waar wij een minder bekenden weg kiezen, om in het Zuiden van Limburg te komen. Deze route over Wessem Born, Qblicht en Beek naar Maastricht biedt prachtige vergezichten over den breeden stroom der Maas, het eikenhout is nu echter meer goudgeel, dan „Bronsgroen". Maastricht, de oude stad, behoeft wel geen nadere aanprijzing. Wie over veel tijd be schikt, moet niet verzuimen bij avond een kijkje te gaan nemen op den Rijksweg tus schen Beek en Geleen, waar men een proef- vak heeft ingericht met de Philora (Philips Natrium)-lampen. De rondrit door „Neder lands bergenvrijwel vlak langs de grens, door sterk geaccidenteerd terrein over Epen naar Vaals en vervolgens naar het welbe kende Valkenburg, waar het in dezen tijd van het jaar misschien nog w el zoo aangenaam is als midden in den zomer. Vervolgens door het kolengebied, over Heerlen en Sittard naar Roermond. Wederom wijken wij van de hoofdroute af en volgen vriiwel geheel den linker Maasoever tot éven voorbij Boxmeer, om in Gennep den Rijksweg weder te berei ken. Na enkele prachtige omwegen over Groesbeek, de Heiligelandstichting en Berg en Dal eindigt deze rit in Noviomagum: Nijmegen. Kilometerafstanden. AmsterdamOuderkerk 10.7)Abcoude (17,9)—Nederhorst den Berg (24,6)'s-Gra veland (30,6)-Bussum 36,-)—Valkeveen (41,4)—Het Bluk (52,3)—Lage Vuursche (59,3)—Soesterberg (70,3— Pyramide van Austerlitz (77,1)—-Maarsbergen (83,4)— Veenendaal (97,1)—Station Ede (106,3)— Wolfheze (114,9)—Oosterbeek (119,3) Arnhem (123,9). Zwolle— Hattem (6)—De Dellen (20,5) —Tongeren (28,7)—Het Soerel (32,2)— Nunspeet (39,8)—Staverden (54,7)—Garde- ren (62,9)—Barneveld (78,9)—Radio-station ssel (102)—Hoog Soeren—Apeldoorn 113,2)—Beekbergen 119,7)—Loenen 126) —Eerbeek (130,4)—Zutphen (142,3)— Warnsveld (145,2)Hackfort (152)- Kasteel Vorden—Onstein (162,6)—Lochem (203,7)—Poi (226,2)—Luttenberg— (172,6)—Deventer Lemele' ^242,8)—Ommen (250,6—Wyth- men (268,6)Zwolle (275,7). 's-Hertogenbosch—Vught—Oisterwijk (16,4) —Oirschot (29,2)—Eindhoven (43,—)— Maarheeze (61,5)Weert (71,3)Grahem (85,3)—Wessem (89,3)—Stevensweert (95,7) Roosteren (105,4)Born (11,8)Stein (121,2—Beek 125,7—Weert— M aastrich t 147.3)—Slenaken—Epen 171,3)—Vaals (183.4)—Valkenburg (202,4)Heerlen (213)—Sittard (250,9)—Susteren (261,2) Roermond (279,2)Beesel (290,2) Baarlo (299,1)—Venlo (306,4Maashees (336,1Boxmeer (346,6)—Gennep (354) Groesbeek (365,8)—Berg en Dal (373,9) Beek (375)—Nijmegen (379,9). „BETAAL UW SCHULDEN". Geen beleediging. Deze wijze les wordt herhaaldelijk verkon digt. En niemand zal, jndien men hem zegt: „Betaal uw schuld" of „Betaal uw schulden", dit opvatten als een 'beleediging. Maar hoe, wanneer iemand op een hel- roode briefkaart met groote letters laat druk ken: „Betaal uw schuld" en deze over de post aan iemand toezendt? Dan zou men geneigd zijn te zeggen, dat de kwestie geheel anders wordt. Vooral, wanneer de afzender een vordering heeft op den geadresseerde en deze zijn schuld maar steeds niet betaalt. In een dergelijk geval toch is het van den afzender van die briefkaart niet meer te be schouwen als het geven van een wijze les, doch een poging om den ander tot betaling te dwingen door hem op zeer in het oog loo- pende wijze ook bij anderen te bestempelen als iemand, die zijn schulden niet betaalt. De politierechter verklaarde den afzender van die kaart schuldig aan eenvoudige be leediging en hem deswege straf oplegde. Van dit vonnis ging de veroordeelde in hooger beroep en het Gerechtshof te Amster dam vereenigde zich met het standpunt van den eersten rechter, die van meening was, dat het toezenden over de post van een dergelijke kaart die zoozeer de aandacht trekt door kleur en inhoud, op zichzelf een beleedigend karakter draagt, zoodat ook het Hof den af zender schuldig verklaarde aan de ten laste gelegde eenvoudige beleediging, zooals die bij art. 266 Sr. is strafbaar gesteld. Nadat dus tweemaal was uitgemaakt, dat het per post toezenden van een fel-roode kaart met de woorden „Betaal uw schuld", was een beleediging van den geadresseerde, ging de afzender van die kaart in cassatie bij den Hoogen Raad. En ziet, daar werd uitgemaakt, dat het geen beleediging is. De vonnissen van politie rechter en gerechtshof werden vernietigd. De Hoode Raad maakte uit, dat het bewezen verklaarde niet strafbaar is volgens art. 266 Sr. en ook niet elders dan in art. 266 Sr. is strafbaar gesteld en ontsloeg op dien grond den verdachte van elke rechtsvervolging ter zake van het ten laste gelegde verklaarde. bewezen ONTROUWE PENNINGMEESTER. Gisteren heeft voor de rechtbank te Rotter dam nog terecht gestaan de 54-jarige D. B., vroeger hoofd eener school te Nieuwe Tonge, die zich in het tijdvak van Jan. 1931 tot Fe bruari 1932 zou hebben schuldig gemaakt aan verduistering van 612.16 ten nadeele van de vereeniging Steun bij Ziekenhuisver- pleging en aan verduistering van 1062.72 ten nadeele van de afdeeling Nieuwe Tonge van het Groene Kruis, welke gelden hij als penningmeester van die vereenigingen onder zich had. Verdachte legde een volledige bekentenis af. Het bedrag van 612 heeft hij bereids te rugbetaald. Verdachte heeft ontslag genomen als schoolhoofd. Omtrent zijn pensionneering is nog niets beslist, zoodat hij nog niet in de gelegenheid is geweest iets aan het Groene Kruis terug te betalen. Verdachte geeft toe slordig geweest te zijn in de administratie. Ook heeft hij te ruim geleefd. Eisch 5 maanden gevangenisstraf voor waardelijk, met een proeftijd van 3 jaar. OPLICHTING DOOR EEN ZAAK WAARNEMER. Daarna heeft terechtgestaan de 32-jarige rechtskundige adviseur K. A. V., gedetineerd in het Huis van Bewaring in Den Haag, wien ten laste was gelegd, dat hij in Aug! 1930 de weduwe Den Boer—Ketting heeft be wogen tot de afgifte van een bedrag van 298, door het listiglijk en bedriegelijk te doen voorkomen alsof net voor de regeling van een zaak noodzakelijk was dat dit geld gedeponeerd zou worden ter griffie van de rechtbank. Verdachte gaf toe, dat hij het geld van de weduwe heeft ontvangen. Hij ontkent echter, dat het hem ter hand gesteld was om het té deponeeren op de griffie. Verdachte had een zaak geregeld tusschen de weduwe en de Rijksverzekeringsbank, in verband waarmee de weduwe hem het geld ter hand gesteld had. Het O.M. meende, dat de bewering van verdachte, dat het geld hem toekwam, niet opgaat, want dan had hij niet behoeven te EEN RAADSEL VOOR GROOTEREN. Wandel vraagstuk: v. Een oude man wandelde in een park. Plot* seling zag hij op nog geen 100 Meter afstand een kennis, die hij in lang niet gezien had en waarmede hij daarom gaarne een gesprek wilde aankoopen. En nu komt het vreemde, het onbegrijpe lijke, het mysterieuze, het wonderbaarlijke, ja wij hadden bijna gezegd 't bovennatuurlijke! De beide mannen wandelden in een rechte lijn beiden 50 Meter, met het gezicht naar elkander toe en waren toen nog circa 100 M. van elkaar verwijderd. De oude heer dacht reeds aan een „fata morgana". Toch was dit niet het geval. Maar kunt u 't oplossen? aadoof suiiuaiijJB Jaag apno ap sed uapjiaztrep ui fiq uoSaq hipintps p^3 gon inag sbm. frq lue.w usjaoupno app^ pin jaAap tnsq hq fepmo ua pna>[j9q m»m uapno nap 300 peq uoosrad apaai*^ ag Sntssojdo zeggen, dat het geld gedeponeerd zou wor den op den Noordsingel. Dat verdachte in derdaad die woorden gebezigd heeft, is ko men vast te staan door de verklaringen Van vier getuigen. De oplichting bewezen ach tend, wees het O.M. er op, dat dit feit is ge pleegd in den proeftijd van een voorwaarde lijke veroordeeling. Bovendien is verdachte eenige weken geleden wegens verduistering veroordeeld tot 1 jaar en 3 maanden gevan genisstraf. Met een en ander rekening hou dend, eischte het O.M. 1 jaar gevangenis straf. VERDUISTERING DOOR EEN GEMEENTEAMBTENAAR. De Rotterdamsche rechtbank heeft Dins dag uitspraak gedaan in de zaak tegen den 37-jarigen secretarie-ambtenaar te Rotter dam, die terechtgestaan heeft ter zake dat hij in den loop van de jaren 1928 tot 1932 bedragen heeft verduisterd tot een totaal van ruim 14.000, welke gelden hij onder zich gekregen had, om daarvan aan den ontvan ger der registratie te betalen het verschul digde zegelrecht voor huurcontracten, die door de gemeente met derden waren aan gegaan. De rechtbank heeft hem overeenkom stig den eisch veroordeeld tot 1 jaar en 6 maanden gevangenisstraf, met aftrek van den tijd in preventieve hechtenis doorge bracht. DIACONIE-GELDEN VERDUISTERD. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft een diaken van de herv. kerk te Simonshaven terechtgestaan, die in het tijdvak van 3 Oct. tot 31 December 1931 292 ten nadeele van de diaconie van die kefk zou hebben verduis terd. Verdachte had de gelden ontvangen van den boekhouder der diaconie ter uitkee- ring aan behoeftigen. Verdachte bekende; hij haa van den boekhouder 500 voorschot ont vangen. Elke drie maanden werd dit bedrag door den boekhouder weer aangezuiverd. Verdachte is in financiëele moeilijkheden ge raakt, maar hij had de kas van ae diaconie streng van zijn privé-kas gescheiden gehou den. In Februari is hij failliet verklaard en er is toen aan crediteuren 43.3 pCt. uitgekeerd De diaconie had een vordering van 292 ingediend en daarvan is een zelfde percen tage uitgekeerd. De administrecrende diaken A. Troost, verklaarde, dat verdachte, die op het oogen- blik melkknecht is op wat eens zijn eigen boerderij was, begin December bij hem is ge komen met de mededeeling, dat hij geld uil de kas van de diaconie ten eigen bate had aangewend. Hij zou het tekort aanzuiveren. Later is verdachte komen zeggen, dat hij het geld niet terug kon "even. De diaconie heeft ongeveer 160 uit verdachte's faillissement ontvangen. Mr. J. F. Hoeffelman, vertegenwoordi gend het O.M., sloot zich aan bij het reclas- seeringsrapport, dat over verdac ite is ver schenen. De eisch luidde: een gevangenis straf voor den tijd van 2 maanden voorwaar delijk, met een proeftijd van 3 jaar, onder voorwaarde dat verdachte 1 per week aan de diaconie zal afbetalen. Uitspraak 20 September. POGING TOT DOODSLAG OP ZIJN BROEDER. Gister stond voor de rechtbank te Leeu warden de 46-jarige M. de H., arbeider te Holdert, Fr., terecht, verdacht van poging tot doodslag op zijn broer, door naar dezen te slaan met een scherpe zeis. De officier van Justitie eischte een ge- vangenistraf van acht maanden, waarvan vier maanden voorwaardelijk op voorwaarde dat verdachte zich onder toezicht van het Leger des Heils moet stellen en zich aan sluiten bij een geheelonthoudersvereeniging. 155. We moesten er maar eens over heen probeeren te loo- pen, zei Tuimeltje en spoedig liepen ze nu boven over de stee- nen. Maar ze zakten telkens zoo diep, dat zij bijna niet verder kwamen. De andere kaboutertjes in het kasteel zaten vol spanning naar hen te kijken en vreesden er wel voor, dat ze nooit bij den apotheker zouden komen. '.,.?rn et w*s wel of er ge^n eind meer kwam aan die Unge °er konden het kasteel nu niet meer zien en o hun schrik begon het opeens opnieuw te hagelen. De ,1?ee?*V.old!? op hun ru2Sen en tegen hun gezichtjes srhr»o„UjU"fent,e' iC no.? no°h zooiets had meegemaakt, e telkens dat hij naar huis wilde terugkeeren. Maar «iV"?* Êie®" denke? meer aan, want ze waren al veel te ver van het paleis verwijderd.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6