£xmd: en ÜMin&otm Jbitmenland JUcfUszaAm Tuimeltje en Kruimeltje in het Kabouterkind. Rust, kalmte en Zelfbeheersching steld een steuncommissie van drie personen. Tot administrateur der steunregeling werd aangewezen, de heer W. J. Kot; agent der arbeidsbemiddeling. Daarna werd door den voorzitter mede- deeling gedaan, dat hij namens de gemeente is gedagvaard om te verschijnen voor de rechtbank inzake de bekende kwestie der Beemsterbrug. De heeren Matzer en Van Vliet stellen een vordering in. ST. PANCRAS. *De damvereenigihg D. O. S. verga derde in het gemeentelijk gymnastiek lokaal, onder leiding van den vice-voor- zitter den heer Tj. Koelemeij Sr. Uit het jaarverslag van den secretaris stippen wij aan dat door de vereeniging te Obdam een 3e prijs werd gewonnen, een zilveren lauwertak. De penningmeester had een kassaldo van 23.49. De heeren Jb. Heinis en K. Bakker ad- viseerden tot goedkeuring der rekening. De bestuursverkiezing gaf tot uitslag dat de heeren Jb. Toepoel, Tj. Koelemeij en Jb. Kooij, allen aftredend en herkies baar, werden herkozen. In de vacature, ontstaan door het overlijden van den voorzitter, den heer P. Madderom, werd gekozen de heer A. Hoogland, die tevens tot voorzitter werd benoemd. Het ledenaantal is stijgende en ver meerderde met 5 6 leden. Er werd besloten om de eerste en tweede klas bij elkander te voegen en de rest welke dan nog overblijft in een aparte klas te plaatsen. De volgende week Donderdag zal de eerste wedstrijd plaats hebben. Besloten werd om aan de uitnoodiging den vereeniging „Damlust" van Zuid- Scharwoude gevodg te geven voor het deelnemen aan een nederlaagwedstrijd, alsmede om de vereeniging fidam uit te noodigen voor een massakamp. De heer Toepoel wenschte te bedanken als wedstrijdleider, doch na eenige be sprekingen werd hij wederom benoemd Hierna sluiting. 'Onze plaatsgenoot d3 heer H. den Harting slaagde voor het diploma Ned Pol. Bond. 'De verbetering der Bovenweg be gint reeds te vorderen, voor de bewoners is het echter bijna niet te doen om bij hun woningen te komen. Vooral voor de zakenmenschen welke met auto of wagen rijden, is het bijna ondoenlijk om hun erf te bereiken. bleek dat er wel animo voor besivhd deelde de voorzitter mee dat om 5 uur Zaterdag morgen afgevaren zal worden. Na nog enkele minder belangrijke bespre- cingen werd de bijeenkomst met een woord van dank gesloten. HENSBROEK. Donderdagavond had in café de Boer een bijeenkomst van tuinders plaats waar als spreker optrad de heer H. de W aerhorst den Berg. De bijeenkomst werd geopend door den heer K. Speets die den talrijk opgekomenen verwelkomde. De heer de Weerd wilde het hoofdzakelijk hebben over wat we moeten doen als het zoo ver komt dat de menschen n.m. de arme boe ren en tuinders zullen vallen in de klauwen van de roofdieren in dit geval de hypotheek banken. Dan moeten we, zeide spr., elkander helpen en schouder aan schouder staan om dit te verhinderen. Door hem werden enkele voorvallen aan dp vergadering meegedeeld die in Friesland waren gebeurd maar die door tusschenkomst van het Boerencomité werden verhinderd om uitgevoerd te worden De boeren bleven daar paraat en postten In zulke gevallen in groote getallen om de be trokken boerderij en verhinderden op deze manier dat het vee uit de weide zou worden gehaald, en bij verkoopingen van Ce drijfjes en land trokken de boeren in grooten getale naar zoo'n verkooping maar in de zaal bleef het muisstil en kocht de bank zelf het bedrijf. Daarna werd door de boeren uit het dorp verhinderd het bedrijf te verhuren wat ook in de meeste gevallen gelukte. Zoo ook moeten wij staan zeide spr. zij aan zij en zoo veel mogelijk strijden tegen de uitbuiterij van de Nederlandsche regeering en de kapitalis ten, al zegt de regeering dat ze geen steun kan geven aan de boeren en tuinders zooais Minister Ruijs heeft gezegd. Spr. was er van overtuigd dat het wel kan. Nederland mei zijn 1300 mtllionnairs is nog niet arm. Spr pleitte ook voor demonstraties zooals die in Alkmaar en nu Zaterdag weer in Amster dam. We moeten nauw verbonden worden met arbeiders uit de groote steden al wil de regeering ze zoo veel mogelijk gescheiden houden. Ook laakte spr. het optimisme in de bladen over de kleine opleving de laatste da gen, hij hechtte daar heelemaal geen waard, aan. Spr. zag nog nergens een lichtpuntje Het doel van de regeering en de kapitalisten is zeide spr., om de boeren en tuinders weer in de grootste armoede te brengen om zelf zooveel mogelijk winst te maken. Maar er moet gestreden worden voor ons zelfbehoud en ons goed recht. Nu werd door spr. een staaltje aangehaald dat hier in Hensbroek is voorgevallen met den heer C. Dekker Deze had n.1. sproeimiddelen voor zijn aard appelen aangekocht en na besproeiing ging alles dood. Na onderzoek in Wageningen werd bericht dat het middel schadelijk was Een verzoek om schadevergoeding aan de be trokken firmqi werd door deze van de hand gewezen, in zooverre dat de heer Dekker van ae gevraagde 450 schadevergoeding 50 kon krijgen, een bewijs dus dat men schuld heeft bekend. Spr. riep de vergadering toe om allen te helpen deze firma tof betaling te dwingen. De vergadering ging hiermee ac coord. Getracht zal nu worden indien de fir ma niet het volle bedrag aan Dekker uitbe taald, door middel van handteekeningen er. overal lijsten te laten circuleeren het op deze manier de firma onmogelijk te maken nog iets te verkoopen. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd ruim gebruik gemaakt. Deze werden door spr. beantwoord. Na her einde van de rede van den heer de Weerd werd nog even over de deelname aan de d monstratie van Zaterdag gepraat. De schip per van de Tuinbouwvereeniging zou voor 25 ct. per persoon naar Amsterdam varen bij een deelname van 50 menschen. Daar keeren weer terug na het gebruik van Mijnbardt's Zenuwtabletten, GUeen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De regeling zal alleen gelden voor hen, die normaal als zwaar mester zijn te be schouwen. De varkenshouder is niet gebonden aan le vering. Deelt de Nederlandsche Varkenscen trale b.v. aan den varkenshouder mede, dat deze een of meer varkens kan leveren, dan kan de varkenshouder die levering weigeren Uit den tard der zaak vervalt daardoor de overeenkomst. Nadat de advocaten-generaal in een korte repliek had betwist, dat er in deze zaak juri dische twistpunten zouden zijn, die die ver zoek konden wettigen, en de verdediger ge persisteerd had bij zijn verzoek, weigerde het hof de invrijheidstelling van verdachte en bepaalde de uitspraak op 28 September. BROEK OP LANGENDIJK. Vrijdag 16 September werd de 8e contante droge bioembollenveiling gehouden in het ge bouw van de L. G. C. De aanvoeren waren niet groot. Aanwezig waren 175000 leverbare bollen en ruim 5000 K.G. plantgoed. Hooge prijzen werden niet besteed, doch alles is ver kocht geraakt. Alleen van het plantgoed zijn verschillende partijen onverkocht gebleven. De volgende prijzen noteerden wij: leverbare: Bartigon 0.30—J 0.40, Blanch Verdé 0.10, Bouton d'or 0.25, Clara Butt 0.100.20, Farnecombe Sanders 0.250.70, Gesneria na Lutea ƒ0.25, Gesneriana Spatulata 0.45 0.55, Ibis 0.75, Inglescombe Pink 0.15 0.35, Inglescombe Yellow 1.05, La Reine 1.30, Le Notre 1, Murillo 0.50, Pride of Haarlem 0.20ƒ0.30, Rev. Ewbanks 0.20 0.65, Will. Copland 0.100.60, alles per 100 stuks. Voor plantgoed waren de prijzen als volgt: Blauwe Druifjes 0.05, Brilliant Star 0.05, Clara Butt 0.Ó50.08, Couleur Cardinal 0.09, Couronne d'or 0.08, Flamingo 0.07, Fred. Moore 0.05, Hermann Schlegel 0.05, Inglescombe Yellow 0.080.09, Keizers kroon 0.13, Murillo 0.130,14, Prosperity 0.05, Rose La Reine 0.05, Theeroos 0.23, Will. Coplan 0.05—0.09, per K.G. ZIEKE KOOL. De laatste weken is er in de uitgestrekte koolvelden van Langendijk een zoo ongunsti ge wending gekomen in den stand vooral van de roodeko ol, dat een groot deel waardeloos i3 geworden. Het zijn de draaihartigheid en de vallers, beruchte koolziekten, die dezen ernstigen tegenslag veroorzaken. In de pol ders buiten Langendijk doet zich hetzelfde verschijnsel voor. DE STREEK. De slaboonen zijn aan de veiling zoo goed als onverkoopbaar. Zelfs voor de mooie soort ontvangt men voor een zak van 15 K.G. slechts 30 a 75 cents. Er staat van deze culture nog zeer veel te veld. DE NOOD IN DEN TUINBOUW. En wat de minister denkt te doen. Naar wij uit welingelichte bron vernemen is de minister voornemens aan de Tweede Kamer voor te stellen om den nood te leni gen door het tekort bij te dragen, wat de producten minder opbrengen dan de totale productiekosten. In deze productiekosten kun nen worden opgenomen voor arbeidsloon van den arbeider en voor noodzakelijk levens onderhoud van den tuinder voor ieder een bedrag van 15 per week. B.v. een tuinder heeft totaal 3000 aan zijn bedrijf ten koste gelegd, waar dus alles is inbegrepen, arbeidsloon, levensonderhoud enz. Hij zal nu voor zijn producten 2500 ontvangen, zoodat er dus een tekort is van 500, wat door het Rijk wordt bijgepast. Dit zal echter gelden voor het volgend jaar. Ook zal vermoedelijk een kleine toeslag worden gegeven op de winterkool, seizoen 1932—1933, doch het is een kleine kans. Waar het geld vandaan moet komen? De gelden zullen hoogstwaarschijnlijk door een crisisbelasting worden verkregen, welke zal worden geheven op de inkomens van boven de 2000. CHR. BOEREN- EN TUINDERS ORGANISATIES. Onder voorzitterschap van het Tweede Ka merlid, den heer Chr. v. d. Heuvel, is Don derdag te Ede de algemeene vergadering gehouden van den Bond van Chr. Jonge Boeren- en Tuindersorganisaties in Neder land. In de ochtendvergadering bracht de secre taris-penningmeester, de heer W. Rip van Hoofddorp, verslag uit van den toestand van den Bond. Het aantal leden bleek gestegen te zijn van 500 tot 600 behoorende tot 24 af- deelingen. Het financiëele verslag meldde een batig slot van 192.40. De voorzitter en de secretaris-penning meester werden herkozen. In de middagvergadering hield de heer J Schouten, lid der Tweede Kamer, een rede over het onderwerp „De Boerenstand en de Maatschappij". Op deze rede volgde een drukke discussie CRISIS-VARKENS. De directeur van de Nederlandsche Var kenscentrale maakt bekend De Centrale is bereid om van de haar aan geboden varkens van een levend gewicht van 76 tot 125 Kg. een door haar te bepalen deel, dat op het tijdstip der aanbieding niet door haar kan worden overgenomen te koo pen op levering tusschen 1 December 1932 en 1 Maart 1933 voor den prijs van 15 cent per pond levend gewicht. De Nederlandsche Varkenscentrale bepaalt den dag van leve ring. De varkens, welke voor bedoelde leve ring in aanmerking komen moeten gemerkt zijn. Opgave moet geschieden aan de kring zaakvoerders van de Nederlandsche Var kenscentrale. Nader zal worden bekend ge maakt wie deze kringzaakvoerders zijn. Dt varkens worden slechts overgenomen indien zij het eigendom zijn gebleven van den eige naar met wien omtrent de bovenbedoelde re geling een contract is gesloten. De varkens moeten bij de levering in goede conditie ver- keeren. De eigenaars der varkens blijven geheel vrij hun varkens voor 1 Maart 1933 aan an deren te verkoopen, doch moeten alsdan van den verkoop tijdig aan de Nederlandscht Varkenscentrale kennis geven. MELKPRIJZEN. De kleinhandel verdient te veel. De regeeringszuivelcommissaris, de heer Bückmann, heeit aan een verslaggever van de „N. R. Ct." verklaard, dat er twee lekken zijn bij de uitvoering der Crisiszuivelwet, n.1. de consumiptiemelk en de eetbare vetten. De (door ons reeds gemelde Red. H.) regeling ten aanzien der consumptiemelk zal uiterlijk per 1 October in werking treden. Vervolgens vroeg de verslaggever den heer Bückmann, hoe het komt, dat de detailprijs voor boter reeds zoo hoog is, terwijl de be lasting nog niet eens haar maximum heeft bereikt en de boeren klagen dat zij te weinig voor hun melk krijgen. „Di is (volgens het antwoord van den re- geeringscommissaris) het gevolg van de te groote winstmarge van den kleinhandel. In den tijd, dat de groothanc'elprijs zeer laag was, heeft de kleinhandel er een hooge winst voor zich op gezet. Deze is tot dugyer nie! voldoende verlaagd. Voor den kleinhandel zit er op het oogenblik nog te veel winst op de boter". UITLOKKEN VAN BRANDSTICHTING. Een matras schroeide slechts. Een heel' complot brandstichters van wie één naar de politie liep. Voor het gerechtshof te 's-Gravenhage heeft terechtg^-'aaa een bakker uit Den Haag, die doe. de rechtbank aldaar wegens 'het opzettelijk uitlokken van brandstichting was veroordeeld tot een jaar gevangenis straf. Evenals in eerste instantie bleef verdachte ontkennen eenig misdrijf te hebben uitgelokt. Als getuige werd gehoord een tuinder uit brandstichting was veroordeeld. Deze tuinder Poeldijk, die wegens medeplichtigheid aan verklaarde, dat verdachte hem beloofd had een oude schuld van 500 gld. te zullen be talen. En indien hij bereid was een aan den bakker toebehoorend pand in de Choorstraat te Monster in brand te steken zou hij nog 300 gld. extra krijgen. De tuinder voelde daar niet veel voor. Hij nam evenwel een tweeden man in het com plot. Die beloofde den brand te zullen stichten als hij de 300 gld. kreeg. Deze tweede man verklaarde voor den rechter evenwel, dat ook hij den brand niet had gesticht. Hij verzekerde, dat de politie van het plan op de hoogte was geweest. Inderdaad vertelde een agent van politie, dat hij van het voornemen had afgeweten Hij had den man dan ook op Iheeterdaad- be trapt op het afstrijken vin den lucifer, terwijl een matras was geschroeid. Er was evenwel nog een derde persoon bij de zaak betrokken. E>e bakker, eigenaar van het pand aan de Choorstraat, zou aan dezen man, eveneens een Poeldijker, 50 gld. beloofd hebben als hij den brand hielp stichten. Deze verklaarde zich daartoe wel bereid, maar hield niet zijn woord. Integendeel, hij ging naar de politie. Wel ging hij op den avond van de brandstichting met den tweeden man die den brand zou stichten maar beweer de het niet te hebben gedaan mede, doch in het huis is hij niet geweest. Aldus zijn verklaringen. Mr. J. A. Visser, advocaat-generaa 1be schouwde den bakker wel degelijk als uitlok- ker van de brandstichting. Spr. vorderde be vestiging van het vonnis. De verdediger, mr. J. H. G. Bekker, achtte niet bewezen, dat de bakker de brandstichting zou hebben uitgelokt. Uit hetgeen uit de ge sprekken naar voren is gekomen, kon naar pleiters meening geen opdracht tot brand stichting worden gezien. Waar de matras in kwestie nauwelijks ge schroeid is, kan van in brandsteken van het huis geen sprake zijn. Er is ingegrepen op een oogenblik, dat er noch vuur noch vlam te zien waren. Indien de bakker iets zou ge wild hebben zou dit alleen het in-brand steken van het huis zijn geweest en dit kon niet geschieden op de wijze als thans ge beurd is. Verdachte had geen financieel belang bij eenigen brand, omdat blijkens een door pleiter overgelegde polis het pand verzekerd was in herbouw. Van de aanwezigheid van matrassen wist verdachte niets af. Wat hieromtrent door een der getuigen is verklaard, mag geen grond voor een veroordeeling vormen. In afwachting van de gevraagde vri; spraak vroeg pleiter de onmiddellijke invrij heidsstelling van verdachte. \NTI-REV. GEMEENTERAADS LEDEN. Het Kamerlid Smeenk over het rapport-W eiter. In een te Arnhem gehouden vergade ring van den Bond van anti-rev. ge meenteraadsleden heeft de heer C Smeenk, lid der Tweede Kamer, een rede gehouden over „De gemeenten en het rapport-Welter". Spr. wees erop, dat ten onrechte de tegenstelling is gemaakt: bezuiniging of belastingverhooging. Beide zullen noodig zijn, omdat vele bezuinigingen pas op den duur tot uiting zullen ko men. De commissie-Weiter heeft waar schijnlijk de vermindering van inkom sten te laag geschat. Wanneer de com missie vergelijkt het groote verschil in de stijging van de gemeenteschulden en de rijksschulden, dan begaat zij de groote fout door ongelijksoortige groot heden te vergelijken en geen rekening te houden met de kapitalen door de ge meenten in den woningbouw gestoken. Wanneer men dit wel doet, dan is er tusschen 1919 en 1929 geen verschil van 150 pCt. maar van nog geen 90 pCt. De verklaring van dit verschil moet ook worden gezocht in de uitbreiding van gemeentebedrijven, noodig geworden door den bevolkingsaanwas. Daarom is een gemeente met de grootste schulden nog niet de financiëel zwakste ge meente. Rekening moet gehouden met de rechtstreeks productieve uitgaven: ongeveer 74 pCt. van de Amsterdamsche leeningen is ten laste van de produc tieve bedrijven en zoo is de verhouding ook elders wel. Toch was spr. het eens met de con clusie der commissie, dat de financiën der gemeenten meer zorg baren dan de toestand van 's rijks financiën. Men is in verschillende gemeenten royaler ge weest dan toelaatbaar was en het Rijk wordt er zeker door gedupeerd, wan neer de gemeenten met haar financiën vastloopen, want ten slotte moet het Rijk er dan voor opdraaien. De commissie wil aan den burgemees ter de taak opdragen, die de minister van financiën in den ministerraad ver vult. Spr. vroeg zich af of zulk een in grijpende verandering gewenscht zou zijn. Het toezicht van Ged. Staten met beroep op de Kroon is zeker niet toerei kend. Maar kan men niet beter gebruik maken van de beschikbare middelen, alvorens de historisch gegroeide ge meentewet op zij te zetten? Zeker zou de positie van den burgemeester door een recht van veto er tegenover den raad niet beter op worden. Spr. kon ge voelen voor een meer centrale regeling van de salarissen van gemeenteperso- neel en voor het verbod om onver plichte onderwijzers aan te stellen. Samenvoegin,, van kleinere gemeen ten is in de practijk moeilijk, maar voor de gedachte om voor velschillende ge meenten één burgemeester te benoe men en om meer toe te passen samen voeging van het ambt van burgemees ter-secretaris en zoo mogelijk van ont vanger, kon spr. wel wat gevoelen Naar aanleiding van de discussie welke op zijn rede volgde wees de heer Smeenk er o a. op, dat ten aanzien van de salarissen grootere gemeenten soms 30 pCt. boven de particuliere bedrijven uitgaan, terwijl in kleinere plaatsen het intellectuëele werk dikwijls onvol doende wordt beloond. Bij de bestuursverkiezing werd in de plaats van mr. van der Deure, die lid van Ged. Staten is geworden, gekozen tot voorzitter van den bond de heer C Smeenk te Arnhem. JONGE LIBERALEN. Bespreking van onze handelspo litiek. Te Hilversum is Zaterdag een gewestelijke landdag gehouden, uitgaande van den Bond van Jonge Liberalen en van het Jong Libe raal Propagandafonds. De landdag was ge wijd aan een bespreking van onze handelspo litiek. Mr. R. P. 'sjacob, voorzitter van het Jong- liberaal Propagandafonds, legde in zijn ope- ningswoord den nadruk op de noodzakelijk heid, dat de Bond van Jonge Liberalen zich oolitieke scholing en oriënteering als waar- ijke „jongeren"-beweging tot taak zal stellen Veel politieke leuzen en programpunten zijn door de gebeurtenissen na 1914 achterhaald, maar de vrijhandel verdient nog steeds als principieel punt een uitvoerige en toegewijde bestudeering en verdediging. Daarna was het woord aan mej. mr. E. C. v. Dorp, oud-lid der Tweede Kamer, die de vraag behandelde: „Waarom verdient vrij handel de voorkeur?" Na een pauze, sprak mr. N. J. C. M. Kap- peyne van de Coppello over de funeste wer king van het protectionisme op de interna tionale samenleving. Mr. T. Hollander sloot den landdag met een korte rede over: vrijhandel in dezen tijd. Hij betoogde, dat ons land zijn aloude han delspolitiek moet blijven toepassen, ook nu welhaast alle landen de vrijhandelspolitiek hebben verlaten. DE INVOERRECHTEN-DWAASHEID De directie van den landbouw doelt mede van den rijksfandbouwconsuleni te Parijs bericht te hebben ontvangen van de volgende verhoogingen van "n voerrechten: haver van 30 op 40 fr. per 100 K.G.rogge van 35 op 40; mais van 24 op 40; en griesmeel (niet bereid van tarwe) van 40 op 80 per 100 K.G. Bovendien is de invoer van gerst ge contingeerd. Volgens de „Deutsche Allgemeine Zeitung" hebben de plannen tot het in stellen van een invoermonopolie voor boter vasteren. vorm aangenomen. Hetzelfde blad deelt mede, dat een aanmerkelijke verhooging van het tarief op eieren kan worden verwacht. LOONEN BOUWBEDRIJF. De r.k. bond aanvaardt de loons verlaging. De r. k. bouwvakarbeidersbond St. Jozef heeft in zijn Zaterdag te Utrecht gehouden landelijke vakgroepvergadering voor het bouwbedrijf de voorstellen tot loonsverlaging aangenomen met 617579 stemmen. De landelijke vakgroepvergadering voor het schilderbedrijf heeft de voorstellen tot loonsverlaging aangenomen met 206190 stemmen. OPLEVING IN DE STROOCARTON- NIJVERHEID. Naar „Het Nieuwsblad van het Noorden" verneemt, blijft de cartonfabriek „Ceres" te Oudepekela nog een week doordraaien. Ook de stroocartonfabriek „Erica" aldaar werkt deze week geen vier dagen, doch de geheele week door. Daarentegen is de „Britannia", eveneens in genoemd Groningsch dorp Za terdagavond stopgezet, wegens gebrek aan orders. Alzoo zullen dus de volgende week draai en, de fabrieken „Uunion", „Ceres", „Erica" en Free en Co., en zullen niet wer ken de fabrieken „Albion", „De Kroon" en „Britannia". Naar het blad verneemt zal de stroocar tonfabriek „De Vrijheid" te Veendam morgen weer in werking worden gesteld. EEN VEELBELOVENDE JONGEN. Een politie-agent heeft een 9-jarigen jon gen aan het bureau-Warmoesstraat te Ara sterdam gebracht. Deze jeugdige delinquent had op de Prinsengracht een fiets gestolen en trachte met een hamer, dien hij van een kar der Gemeente Electriteitswerken had ont vreemd, het belastingmerk van deze fiets af te halen. REGELING INVOER BOTER. Ingediend is een wetsontwerp tot wij ziging van de wet van 25 Juli 1932, tot regeling van den invoer van boter. Tijdens de behandeling van het ont werp van wet tot regeling van den in voer van boter was de termijn, voor deze contingenteering gesteld, inmid dels verstreken, zoodat tegelijk met het tot stand komen dier wet voor den mi nister de verplichting ontstond een wij- zigingsontwerp aanhangig te maken. Aan deze verplichting wordt thans voldaan. Tevens worden in de conside rans en in art. 2, lid 1, der wet van 25 Juli 1932 tot regeling van den invoer van boter voorgesteld die wijzigingen, welke noodig zijn ten einde de in het betreffende Kon. Besl. neergelegde re geling over te brengen in wetsvorm en den contingenteeringstermijn te bren gen van drie op negen maanden. EEN VLUCTELING UIT VEENHUIZEN IN VENLO AANGEHOUDEN. Na een vechtpartij. In een logement aan de Jodenstraat te Venlo ontstond een hoogloopende ruzie tusschen twee logeergasten. Een man uit Enimen stak een Rotterdammer on verwachts met een mes in den rug. Het slachtoffer moest ter plaatse ver bonden worden. De dader werd gevan gen genomen en aan een streng verhoor onderworpen. Hierbij ontpopte hij zich als een vroegere Veenhuizenaar, die eenigen tijd geleden ontsnapt was. Hij had nog 3K jaar tegoed. Ook de andere bleek bij onderzoek uit de Rijkswerk inrichting ontsnapt te zijn. De dader werd naar Roermond overgebracht. 161. We zullen eens probeeren of een van de sterretjes ons niet wil wegbrengen, zei Tuimeltje en hij ging naar een ster zitten kijken, die niet zoo heel erg kwaad keek. Het sterretje had wel in de gaten, dat de kaboutertjes iets wilden hebben en kwam met een lachend gezicht vlak voor het venster staan. Och sterretje wil jij ons hier eens vandaan brengen? vroegen de kaboutertjes en de ster antwoordde, dat dit wel gaan zou. 'Pr- Klim maar op mijn oor, zei de ster en kwam zoo dicht bij de kaboutertjes, dat ze zonder de minste moeite er boven op konden klimmen. Waar moeten jullie naar toe vroeg de ster lachend? We moeten bij den apotheker zijn, antwoord de luimeltje en holderdebolder ging nu de ster aan het rollen.

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 6