Aqwda Dansinstituut C. WILLEMS Siad en Omgeving. D? Siste Landbouwtentoonstelling lüeecêecicfti van de Holtantische Maatschappij van Landbouw. DEN HAAG ALKMAAR if 17.— f 15.— f 4.— f 2.— Lesgeld f Kinderen middaguren n xi Eén persoon per uur Priveles f jeder volgende zelfde uur NIEUWSTE VARIATIES Fox-Trot Tango Engelsche Waltz Tap-Trot New Blues. INSCHRIJVING iederen VRIJDAG Sociëteit „De Unie" van 3—9.30 uur n m. Bioscopen. Alk|iaarsch Bioscoop-Theater, tot en met Donderdag eiken avond half 8, hoofdnum mer De kapitein van Köpenick (hist rom), hoofdrol Max Adelbert. Toegang voor perso nen van eiken leeftijd. Woensdagavond nog een tweede voorstelling om kwart voor 10. Bioscoop Harmonie, tot en met Woensdag eiken avond half 8, hoofdnummer De onder gang van Maradoe (rom.), hoofdrollen Rose Hobard en Charles Bickford. Boven 14 jaar Woensdagavond, in verband met de land- bouwfeesten, om 9.45 een tweede voorstel- êinema Americain, tot en met Donderdag eiken avond half 8, eerste hoofdnummer Die Blumenfrau von Lindenau (rom.), hoofdrol Renate Müller; tweede hoofdnummer Groot moeders jongen (hum.), hoofdrol riaroia Lloyd. Toegang voor personen boven 14 j. Victoria-Theater, tot en met Donderdag ei ken avond half 8, hoofdnummer Peter Voss de millioenendief (avonturen), hoofdrollen Willy Forst, Alice Treff. Toegang voor per_ sonen boven 14 jaar. Woensdagmiddag hall 3 vertooning van het heele avondprogramma Stedelijk Museum Breed straat. Eiken dag tot en met Vrijdag ge opend van 9—12 en 1.30—3.30; Zaterdags van 9—1; Zondags gesloten. Woensdag 21 September. 8 uur, café Admiraal te Heiloo, vergade ring Witte Kruis. 8 uur, café Central, Alg. Ned. Bond van handels- en kantoorbedienden, spreker M. L. Tas uit Amsterdam. Donderdag 20 September. 2.30 uur, De Unie, lezing van mevr. LoeH Bokma over „Efficiency in de huishouding", voor de Ned. Vereen, van Huisvrouwen. waarbij nog menigmaal van de wapens ge bruik gemaakt moest worden. Een 24-jarige communist, zekere W. M. J E. uit Amsterdam, heeft bij chargeeren der politie op het Spui, een agent aangevallen. De agent loste een schot en trof den jonge man in den buik. De laatste werd naar het ziekenhuis gebracht, waar zijn toestand ern stig bleek. Hij kon echter gisteravond worden gehoord. Een troepje lieden voldeed niet aan de aan wijzing van de politie om bij den Fluweelen Burgwal verschillende richtingen in te gaan en ging de Korte Poten in. Om hen te verwij deren, voerde de politie een charge uit, waar bij door het gedrang vier ruiten werden inge drukt. Toen de menschen zich uit de Korte Poten in de richting van het Bezuidenhout terugtrokken, heeft uit de dichte menigte iemand den verkeersagent H. B., die op de Heerenbrug het verkeer stond te regelen aan de charge had hij niet meegedaan met een scherp voorwerp in de borst gestoken. Ziin toestand is ernstig. Wij kunnen ons best voorstellen, dat het dagelijksch bestuur van de gemeente, zooals de burgemeester heden in zijn antwoord op het openingswoord van den voorzitter, den heer D. Govers, verklaarde, zich ernstig de vraag heeft gesteld, of de medewerking voor de te organiseeren feestelijkheden, gezien d.' omstandigheden waarin land- en tuinbouw verkeeren, wel gegeven behoorde te worden. Nu wij de tentoonstelling in oogenschouw hebben genomen, sluiten wij ons gaarne aan bij het door Mr. Wendelaar gebrachte woord van hulde aan het afdeelingsbestuur en zijn heipers voor de ontplooide energie, die onze veehouders in staat stelde te toonen, dat men in deze moeilijke omstandigheden niet bij de pakken mag gaan neerzitten. De tentoonstelling levert het bewijs, dat onze veehouders er niet aan denken dit te doen en vóór alles prijs stellen op het be houd van de Alkmaarsche landbouwtentoon stelling. De heer P. Stapel uit Hoogkarspel, die namens het hoofdbestuur van de Holland- sche Maatschappij van Landbouw het woord voerde (de heer D. de Boer uit Stompetoren was wegens ziekte verhinderd deze taak te vervullen) constateerde, dat de afdeeling Alkmaar en het gemeentebestuur het geheim bezitten om feestelijkheden te doen slagen. In derdaad is dit het geval. De bevolking uit de omgeving van Alkmaar bezoekt Alkmaar gaarne als er wat te doen is en Alkmaar ziet deze bevolking gaarne. Hoe de samenstel ling van het college van B. en W. in den loop der jaren ook is geweest, steeds verleende dit aan de tentoonstelling zijn volle medewer king. Deze steun is voor den wakkeren voor zitter van de afdeeling, den heer D. Govers, die de voldoening smaakt 50 jaren aan de tentoonstelling te hebben medegewerkt, een aansporing geweest zijn beste krachten daaraan te geven. De afdeeling heeft thans bereikt, dank zij de medewerking van de Vereeniging tot Verbetering van de Schapenfokkerij in Noordholland, dat de expositie van wolvee de belangrijkste is, die in ons land wordt ge houden. Rekening houdende met de crisisomstan digheden, mag het bewonderingswaardig geacht worden, dat de fokkers met een zoo groote inzending voor den dag zijn gekomen De kwaliteit was, evenals vorige jaren, de beste van hetgeen wij in Nederland kunnen verwachten, speciaal voor wat betreft de oudere rammen en het ooienmateriaal. Als wij daarbij de wolinzending beschouwen, weten wij hoe sterk ook de Texelsche Scha penfokkerij is vooruit gegaan. De oude ge exposeerde vachten van eenjarige ooien had den een gemiddeld gewicht van 7.6 K G iets wat zelfs de voorzitter van de afdeeling nimmer zal hebben gedroomd. Dank zij de medewerking van den Bond van Rundveefokvereenigingen mocht de ten toonstelling zich in een inzending runderen verheugen, die in kwaliteit en kwantiteit een succes mag worden genoemd. De jury was in hooge mate tevreden over deze expositie van vee, afkomstig van de lich tere gronden. De kwaliteit was uitstekend. De uniformiteit liet niets te wenschen over en met voldcening werd geconstateerd, dat de fokvereenigingen op de lichte gronden sterk vooruit gaan. - Ook de inzending varkens was groot en van goede kwaliteit. De geheele Nieuwesloot werd voor deze inzending in beslag geno- mein de kolfbaan van het café „Central", waar de wolexpositie was ondergebracht, toonde in een afzonderlijke expositie de Baconfabriek hoe de baconvarkens moeten zijn en hoe ze helaas vaak zijn. De heer Scholte, directeur van de Varkenscentrale te Alkmaar, gaf hierbij aan belangstellenden een letrzamen uitleg. Dank zij de speciale commissie voor de tentoonstelling in de Korenbeurs was de daar georganiseerde tentoonstelling van pluimvee, konijnen, bloemen, planten enz. grooter en aantrekkelijker dan ooit te voren Voor den hoofdingang was een keurig gazon aangebracht, met in roode bloemen het opschrift „Steunt den landbouw". Hierachter waren smaakvol diverse soorten geraniums en palmen opgesteld, terwijl links van den ingang een fraai rotstuintje was aange bracht. De heer P. v. Bodegraven, „Sursum Cor- da" te Schoorl, was aanwezig met een keu rige stand dahlia's en vruchten. De firma W. Zaacfnoordijk exposeerde smaakvol verschillende zaden en kleine tuin- bouwwerktuigen. De prachtige stand fruit van den heer A Boersen trok verdiende belangstelling, even als de stand van den heer Ruygh, waarin vooral de mooie parkieten werden bewon derd. De heer W. Scheepmaker, de man van de Fyffesbananen, sloeg met zijn expositie een bizonder goed figuur, waarvoor hem de eenige eere-prijs gewerd. Voor reclame reikte hij aardige balons uit, die door de kinderen en moeders met kinderen zeer werden ge waardeerd. De N.V. Gebr. Rolff's Handelmij. was succesvol aanwezig met verschillende wasch- machines; de heer A. Huisman met een groote stand landbouwwerktuigen. De Pluimvee-Vereen. „Aves" nam aan de tentoonstelling deel met een belangrijke in zending pluimvee en konijnen. Vooral de kalkoenen werden bewonderd. Bizondere vermelding verdient de inzen ding van de Vereeniging van Volkstuintjes, ze leverde het bewijs, dat deze stedelijke zelf- tuinders prachtige producten van moeder aarde weten te verkrijgen. De inzendingen peulvruchten en groenten waren eveneens de moeite van het aanschou wen waard. Wij zagen witte kooien van een afmeting, die onwillekeurig aan wonder koeien deed denken. Jan van der Pol van „De Banaan" expo seerde smaakvol en grootsch de bekende Ja maicabananen en kostelijk fruit. „Deka", het verkoopkantoor van Roombo ter kwam goed voor den dag en liet de be zoekers de fijne kaas proeven, die zij in den handel brengt. Jan de Vries, de bekende chemicaliënhan- del, was met een verzorgde stand aanwezig van chemicaiiën ten dienste van landSouw en veeteelt. Het publiek heeft een fijne neus. Reeds vroeg stroomden de bezoekers naar de Ko renbeurs, bij intuïtie gevoelende, dat dit jaar de expositie aldaar bijzonder geslaagd was. Het was trouwens in den geheelen stad reeds vroeg druk. Alkmaar stond den gehee len dag in het teeken van den landbouw, het geen ook tot uitdrukking kwam bij de des middags gehouden draverij in de Harddra verslaan, welke tengevolge van de groote deelname, 50 paarden waren ingeschreven, een uur vervroegd moest worden. In de Doorbraak trok de expositie van den heer Hulskamp, landbouwwerktuigen en waschmachines in werking, veel belangstel ling. Ter opluistering exposeerden op het Hof plein en de Nieuwesloot de volgende firma's: Jac. Met's Automobielbedrijf N.V., Alk maar. Automobielen. J. Met Jr., Alkmaar. Hoofdvertegenwoor diger Boeke en Huidekoper, Landbouwwerk tuigen. W. Schmidt, Alkmaar. Official Ford-dealer Automobielen. P. Huiberts, Alkmaar. Demonstratiewagen Simplex-Rijwiel- en Motorfabrieken. G. de Boer, Alkmaar. Mand- en Rietwerk. Garage Kossen .h. J. Baas, Alkmaar, Auto mobielen. B. Hulskamp, Alkmaar. Zuivelwerktuigen, Waschmachines, enz. Velo Waschmachine Mij, Alkmaar, Velo- waschmachines en wringers. L. Trijbetz, Alkmaar. A. Slagt, Alkmaar. Zadelmakerswerktui gen. N. Feld, Bergen. Driewielde kar. A. van Tiel, Alkmaar, Landbouwwerktui gen. Autogarage K. Baas, Alkmaar. Automobie len. A. Dam en Co., Alkmaar. Automobielen. Nassau-garage, Alkmaar. Twee automo bielen. Hier werd het bewijs geleverd, dat ook de Alkmaarsche zakenmenschen niet bij de pak ken gaan neerzitten, doch een verdubbelde energie ontwikkelen om hun zaken gaande te houden. Dit is dan ook de eenige en juiste weg en leidt tot succes, hetgeen in den ver koop tot uiting kwam. De opening. Om elf uur had op het Waagplein de offi- cieele opening plaats, die door den burge meester en den secretaris, benevens de wet houders Westerhof, Klaver en van Slinger land en de hoofden van de bedrijven werd bijgewoond. De voorzitter van de afdeeling, de heer D J. Govers, sprak de volgende rede uit. Dames en Heeren. Een der aangenaamste plichten welke mij als voorzitter der afd. Alkmaar van de H. Mij. v. Landbouw ten deel vallen, is, U allen hier welkom te heeten U allen welke met hart, hoofd of hand zich wijden aan deez' dag welke zoo langzamerhand gaat behooren tot één der geijkte dagen, niet alleen vooi onze stad, doch tevens voor ons gewest (INSTITUUT VOOR DEN GEGOEDEN STAND! Schotieren I «„oM öcnoueren Hij kan niet meer gemist worden, onze Alkmaarsche landbouwdag. Dan komt toch geheel het Noorderkwartier naar zijn centrum om met elkaar te kunnen vergelijken. De prima beste vette hees ten en de in het afgeloopen jaar bereikte resultaten op het gebied der varkens- en schapenfokkerij, dan toch wordt het beste van het beste fokmateriaal te koop gepresenteerd. De Alkmaarsche tentoonstelling is en kan met uw aller medewerking blijven: de schapen- en varkensfokveedag van Noordholland, de eiitemarkt voqr het kleinvee fokmateriaal voor onze pro vincie, ja zelfs voor ons geheele land. Aandachtig deze noodzakelijkheid heeft onze afdeeling niet geschroomd om onze jaarlijksche dag op touw te zetten, niettegenstaande de onbeschrijfe lijk treurige economische toestand waar in het veehoudersbedrijf verkeert. Geen enkel onderdeel biedt kans om met voordeel, zelfs niet zonder verlies te worden uitgevoerd, terwijl de regeerings- maatregelen, hoe goed ook bedoeld, hoe theoretisch vaak ook juist opgesteld, moesten falen door steeds knellendar banden ons door onze exportlanden aan gelegd. De vraag moet ons van het beklemde hart: waar moet dat heen. Het is hier niet de plaats hierover een diepgaande beschouwing te houden doch ik houd mij overtuigd dat wan neer het op de wereldmarkt zoude zijn zooals het heden op onze tentoonstelling is, nl. mededinging in vrije concurrentie, het er voor de landbouw in bet alge meen en zeer zeker voor die van Neder land er oneindig veel beter uit zoude zien. Intusschen moet het bedrijf gaande worden gehouden, zoo mogelijk zonder verlies en daarbij komt zoo duidelijk naar voren, dat voor alles het bedrijf economisch dient te worden gevoerd. Een der eerste economische eischen is een zoo hoog mogelijk productie in nor male omstandigheden. In het teeken van dezen eisch staat dit jaar ook weder onze fokveedag. Op elk deel van onze tentoonstelling vinden wij het vee, elkaar bekampend in productie en vormen. Hier is het melk ej|?vet; Op de Nieuwe sloot, vleesch en vetverhouding en de grootheid der dracht, in café Central en in de Doorbraak gewicht en kwaliteit. Kortom overal de meest vreedzame strijd met economische factoren om ons zelve en anderen te leeren het: „Hoe en aarom". En als dan straks onze bezoekers moe van het kijken en overwegen, met nieuwe inzichten vervuld, naar huis toe zullen gaan, kunnen wij U allen niet dankbaar genoeg zijn voor Uwe mede werking. In de eerste plaats dient onze dank uit te gaan tot het gemeentebestuur voor haar ruime inzicht om er voor zorg te dragen aat het centrum van onland bouw aan den dag een zoo groot mo gelijke faciliteit verleent. In U, geach te heer Burgemeester, huldigen wij daarvoor Uw geheel bestuur met hare welwillende en steeds hulpvaardige ambtenaren. In de tweede plaats dienen wij ons te richten tot de inzenders welke ons hun kostbaar materiaal afstonden voor het goede doel. Aan de besturen der veeteelt-organi- satiën onzen bijzonderen dank. Van de schapen- en varkensstamboe ken zijn wij reeds overtuigd, dat wij met hen en zij met ons voor dezen dag zoo- dang vergroeid zijn, dat zelfs een splijt zwam, welke zich tracht te ontwikkelen, hierop geen invloed kan hebben. Het verheugt ons thans ook w*der de rundveefokvereenigingen te mogen be groeten. Als contra-prestatie voor ons neutraal houden in de jaren dat de pro vinciale rundveedag zou zijn en is ge weest, mogen wij ons thans in de volle medewerking verheugen. In U, heer Blaauboer, willen wij niet alleen U zelve en Uwe staf, doch ook Uwen bond en zijne leden huldigen voor een zoo goed welslagen. Wij hopen ook in volgende jaren op U te mogen reke nen. Als wij een oogenblik het vee verlaten en ons wenden naar ons Beursgebouw dan ontwaren wij ook daar zeer veel frisch leven op elk terrein. Aan de organisatoren daarvoor onzen hartelijken dank. Ook aan de milde gevers van prijken en medailles brengen wij onzen dank. Menigeen Uwer geeft daarmede blijk van Uwe liefde voor Uw vak en positie. Hoe teekenend is vaak de bestemming van Uwe gaven. Aan de heeren juryleden en regelings commissie onzen dank voor hunnen arbeid welke, naar ik hoop, er toe zal mogen leiden dat men steeds elk jaar weer naar de Alkmaarsche landbouw dag zaf willen trekken om daar nieuwe kennis op te doen uit de beoordeeling van het ingezondene. Ook zeggen wij dank aan de feestcom missie voor hare medewerking om naast het zoovele nuttige ook het aangename voor dézen dag te bereiden. Move onzA dag van heden en nog vele nadien, medewerken aan den op bouw van den landbouw. Met dezen wensch verklaar ik deze 51e tentoonstelling voor geopend. Een woord van mr, Wendelaar. De burgemeester, die hierop het woord bekwam, herinnerde er aan, dat het een traditie is, dat hij namens het gemeen tebestuur een woord van gelukwensch richt bij de opening. Dit jaar ging spr. met een beklemd hart naar de opening. Tot op dit oogenblik had het college n et dezen dag niets anders te maken gehad, dan met de voorbereiding van een aantal feestelijkheden, waarbij de hulp van het gemeentebestuur onmis baar was. Het gemeentebestuur heeft zich afgevraagd, hoezeer het steeds de afdeeling van de H. M. v. L. terwille wil zijn, of het op het oogenblik wel dun tijd was, dergelijke wedstrijden te houden. De voorzitter heeft in zijn openings woord terecht herinnerd aan de moei lijkheden voor den landbouw en veeteelt in Alkmaar en omgeving. Juist ook daarom stelde het college zich de vraag, of de feestelijkheden wel gehouden kon den worden. Gij waart het aldus spr. tot den voorzitter die daarom gevraagd heeft en hebt daarmee blijkbaar willen zeg gen, dat in deze tijden van groote moei lijkheden onder uw lotgenooten men het hoofd niet moet laten hangen, doch voort dient te gaan op den ingeslagen weg. Wij hebben dit kunnen begrijpen en waardeeren en hebben daarvoor bewon dering. Tenslotte is hetgeen, wat in de eerste plaats van ons, Nederlanders ge vraagd wordt: het hoofd recht op te houden, om de moeilijkheden te kunnen trotseeren. Het kan niet ontkend worden dat de omstandigheden zeer moeilijk zijn. Maar wij juichen het toe, dat gij juist daarom eendrachtig en vol energie sa men werkt, om die moeilijkheden het hoofd te bieden. Wij konden dan ook niet anders dan U ter zijde staan, omdat wij daarvoor alle respect hebben. Het doet mij dan ook groot genoegen, uw openingsrede te hebben gehoord, waarin U uw menschen inprente dat de onder linge concurrentiestrijd de uiterste prikkel is voor landbouw en veeteelt, om het product zoo hoog mogelijk op te voeren. Wanneer iets noodzakelijk is, dan is dat wel dit! Ik hoop dat de omgeving van Alk maar hierin een groot en schoon resul taat zal bereiken en wil toewenschen, dat deze tentoonstelling een bescheiden steentje zal bijdragen, opdat de welvaart zal terug keeren in de kringen van menschen, die wij dit in Alkmaar zoo oprecht en gaarne gunnen. Het eenige wat afdoende zou kunnen helpen is de verbetering van afzetmogelijkheid in het buitenland, waarop U gedoeld heeft, maar helaas heeft Alkmaar dat niet in de hand, ja zelfs den Haag niet! De be slissing daarover ligt in het buitenland en het is dus zaak, aan het buitenland geen reden te geven, (de redenen daar voor worden gaarne gezocht!) om onze producten te weren. Spr. eindigde met de hoop uit te spre ken, dat de tentoonstelling er toe zal bijdragen, om het product op te voeren tot glorie van Hollands naam in de wereld en tot vermeerdering van de welvaart der boeren in Alkmaar, om geving. (Applaus en fanfares). Een woord namens het hoofd bestuur der H. M. v. Landbouw. De heer P. Stapel uit Oudkarspel sprak namens het hoofdbestuur der Holl. Mii v. Landbouw een woord van gelukwen- sohen tot den voorzitter der afdeeling met -sze tentoonstelling. Spr. achtte het overbodig, te relevee- ren de crisis die de landbouw thans doormaakt. In landbouwkringen is het bekend, dat het hoofdbestuur daarmede dag en nacht te maken heeft en spr. be aamde ten volle hetgeen de voorz. daar over had gezegd. Van harte feliciteerde hij de afdeeling met de tentoonstelling, die een bewijs leverde dat men ook niet in dit moeilijke jaar bij de pakken heeft willen neerzit ten. Uit de inzendingen blijkt, dat men goed gezien heeft, de tentoonstelling wel te organiseeren. Wij moeten met den landbouw vooruit en moeten daarom doorzetten. Vooral met het fokken van goede beesten. Wij dienen het buiten land te toonen, wat wij hebben. Nu het buitenland nog niet afneemt is he: een gunstige tijd om het fokvee weer vooruit te brengen. De afdeeling en de stad wenschte spr. geluk met deze 51ste ge slaagde tentoonstelling. Spr. weet, wat het organiseeren daarvan ook financieel wil zeggen en bij had de overtuiging, dat het bestuur van Alkmaar en het be stuur van de afdeeling het monopolie bezitten voor het organiseeren van der gelijke tentoonstellingen. Spr. eindigde met de afdeeling namens het hoofdbe stuur hartelijk geluk te wenschen met d>zen geslaagden dag. (Applaus en fan- fares). Hierna werd een wandeling langs de tentoonstelling gemaakt. naar waarnemingen, verricht in den morgen van 21 September. Medegedeeld door het Kon. Nederl. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste barometerstand 769.9 mM. te Blacksod. Laagste barometerstand 744.5 mM. te Vardö. Verwachting, geldig tot den avond van 22 September: Zwakke tot matige Noordelijke tot Noord westelijke in het Noorden Westelijke wind; gedeeltelijk bewolkt; aanvankelijk weinig of geen regen; kans op nachtvorst, vooral in het Zuiden; weinig verandering in tempera tuur overdag. Overzicht. Het hooge-druk-gebied op den Oceaan heeft zich meer Zuid- dan Oostwaarts verplaatst en de afnemende depressie in Scandinavië vormde nog een uitlooper over de Noordzee, zoodat mede in verband met nieuwe daling op IJsland een Oostenwindperiode onwaar schijnlijk is geworden. De temperatuur is overal gedaald, wat in Duitschland tot zware regens te Breslau en Karlsruhe 20 mM. aanleiding gaf, terwijl in Schotland, Zweden en Engeland plaatselijk vorst voor kwam. In het Zuiden en Oosten van ons land vermoedelijk nachtvorst. De krachtige Noordwestelijke winden aan de Noorsche kust nemen af. Ten Westen van de Golf van Biscaye waait een Zuid-Ooster tot Ooster- storm. In Duitschland is het weer nog re genachtig op de Britsche eilanden grooten deels zonnig. Alleen in het Zuiden van Frankrijk en Oostenrijk houdt de warmte nog aan. Bekroningen. VET VEE. Het beste en fijnste Vette Vee. Vette Koeien (afgewisseld). Ie pr. P. Stapel Gz., Hoogkarsped; 2é pr. H. G. E. v. Hoorn, Wieringerwaard; 3e pr. W. Groot Czn., Stompetoren: eerv verm. D. Focker, Noord-Beemster. Vette Koeien (niet afgewisseld). Ie pr. P. H. de Rover, Alkmaar; 2e pr. D de Geus, Zuid- en Noordschermer; 3f pr. Simon Bleeker, Beemster. Vette Schotten. Ie pr. J, M. Groot, Alkmaar; 2< pr. C. Swaan, Hoorn. Vette Kalveren. Ie pr. N. V. Verkoopcentrale N. C. B. Dir. A. v. Berkel, Eindhoven; 2e pr. J. M. Groot, Alkmaar. Medailles werden uitgereikt aan: W. Groot Czn., Stompetoren; P. H. de Rover Alkmaar; J. M. Groot, Alkmaar; N V. Vcrkoopcentrale, Eindhoven. Geregistreerd vee. Rubriek I. Stieren geb. in 1931. Ie pr. Wodan Jan, W. Jimmink Ibz., Schagerbrug; 2e pr. Frans Nicolaas, P. Spaan Kzn., Oterleek. Rubriek 2. Stieren geb. in 1930. Ie pr. Blok Max L 14. Jac. Hoogland, Driehuizen; 2e pr. Marie's Melkbron. A. Michielen, Stompetoren. Rubriek i. Groepen van 3 Stierkalveren. Ie pr. Groep 1. G. Appel, Zuid-Zijpe. afst. Frans 3. Rubriek 5. Knikalveren. Groepen van 3 stieren. Ie pr. Floris 33. A. Jonker, Egmonder- meer; 2e pr. Frans 3. G. Appel, Zuid-Zij pe; 3e pr. Frans 145. J E J. Kramer, Zuid-Zijpe. Rubriek 12. Drachtige koeien geboren in 1929. Ie pr. C. Mienis Jr Egmondermeer (Worteltje); 2e pr. A. Kuioer, Heerhugo- waard (Corrie)3e pr. K. Veekeo, Krom- meniedijk (Neeltje 5). Rubriek 13, Drachtige koeien geboren in 1928. Ie pr. W. Jimmink JbzSchagerbrug (Antje 24); 2e idem (Antje 34); 4e pr. Jn. Jimmink Jbz., Schagerburg (Emma 21); eerv. verm. K. Feeke, Krommeniedijk (Neeltje 15); eerv. verm. Jn. Jimmink- Schagerbrug (Jansje 10). Rubriek 8. Groepen van 3 Melk- twenters. la pr. groep 20, Vader Frans 107; lb pr. groep 21, Vader Constantijn Jacob f Individueel: la pr. Marie 20, P Sikkes, Assendelft no 89; lb pr. Bet 3, S Kalverboer, Stom- no' 92; 2a pr. Pietertje 24, F. IJff Dzn., Assendelft, nr. 90; 2b pr. Griet o, fe Kalverboer, Stompetoren, nr. 93. Rubriek 8. Groepen van 4 Hokkelingen, le pr. Groep 9, Vader Frans 104; 2e pr. Groep 12, Vader Frans 145; 2e pr. Groep 15, Vader Blok Max B8; 3e pr. Groep 7, Vader Flores 23; 3e pr Groep 8, Vader Willem. Individueel: pr. N 41, Nelly 8, K Feeke, Krom meniedijk; 2e pr. Nr. 40, Duif 26, P. Sik- hes, Assendelft; 3e pr. Nr 42, Gusta 3, idem. Rubriek 10. Moederdier met minstens 3 afstammelingen. Ie pr. Groep 28, J. Vader, Heerhugo- waard met Gampie 2; lb pr. Groep 27, E. Dz. Govers, Alkmaar, met Wiepkje 14. Rubriek VII. Groepen van 3 melkvaar- zen, afstammende van één Vaderdier. Ie pr. Groep 19 Vader Frans 145. 2e pr. Groep 17 Vader Blok Max B 8. 3e pr. Groep 16 Vader Blok Max B 8- E. V. Groep 18 Vader Willem, Individueel: IA pr. Betsy 3 J, E. Kramer, Zuid-Zijpe; 1B pr. Zwartje B 2 S Kalverboer, Stompetoren; 2A pr Dora

Alkmaarsche Courant | 1932 | | pagina 2